REE en 99, aten GEBREK AAN TEAMGEEST r \f06t dl ftOUW fcunt tegen "n stootje? 445° Vlekken verwijderen Wie neemt de taak ran de huisvrouw over? n€s't«^™Se"»éSmail terras; r Xïïj H™r ■«•fiftoirirss PLANTEN VERPOTTEN VERF cm ran de week Supralux Tsjechische mode Heeft U een partijtje Restaurant „Monopole" daö 6 augustus 1%0 !84 - Terneuzen Zaterdag 6 augustus 1%0. DE VRIJE ZEEUW Pagina Ill'IfM T (v/h Borghstijn) E R X E l' Z E N F mens denkt vaak, dat hij tegen een stootje opgewassen v0oral als ie niet meer aan het eerste begin van je -leven je hebt je ervaringen gehad. De teleurstellingen en ont- eoochelineen. zowel in mensen als in omstandigheden. De bitterheden van het leven zijn je niet bespaard gebleven. Er ziin dromen geweest, die je onherroepelijk hebt moeten be graven Het leven was vaak onverbiddelijk, maar je hebt. het. leren aanvaarden. Want daarnaast, was er toch zoveel liefde en I n,n(,jS- zoveel om blij mee te zijn. Het leven leerde je de kunst niet dé schoonheden en waarden, die je kreeg toebedeeld, te woe- keren. je leerde van het klompje klei, dat in het begin in je handen geleed was, zoveel mogelijk te maken, ofschoon er ook wel ogen blikken waren, dal je het het liefst tot een bal in elkaar geknepen had omdat je dacht, dat er toch niets van terecht kwam. Maar je leerdr geduld. En je kreeg toch ook wat wijsheid. Het werd je duidelijk, dat het. leven niet maar zo willekeurig met de mensen omspringt of een onberekenbaar spelletje met je speelt; maar dat liet meeste van wat. er met je gebeurt, wel degelijk een be doeling heeft. Dan ga je inzien, dat de blijheid, de hoop en de verwachting er zijn. om je jong en zonnig te houden. En de teleurstellingen, het. verdriet op je weg komen, om je te rijpen, te verdiepen. Om ie geloof, je vertrouwen, je moed te toetsen en om je de gelegen heid te geven, jezelf te bewijzen, wat je rm eigenlijk waard bent. Zo leer je dankbaar te zijn, zelfs voor dat, wat je in je bestaan als ongewenst beschouwt. je een beetje trots, dat je je Op een dag denk jo: „Nu kan ik torh echt wel tegen een stootje' Maar het zal blijken, dat je opnieuw beproefd wordt en dat een mens nooit klaar is met zichzelf te bewijzen, dat hij de moed heeft „erdoor te ko men". Je hebt je door je jaren heen verschillende filosofieën eigen gemaakt. Je hebt je b.v. ver trouwd gemaakt met de theorie, dal het. het lot. van iedere moe der is. om zich eenmaal van haar kinderen los te maken. Jonge vogels moeten eenmaal het oude nest verlaten, om er een voor zichzelf te bouwen, houd je je voor. En dat moet zich in volle harmonie kunnen voltrekken. Kinderen moeten geen rem mende bindingen hebben, die hen innerlijk verscheuren en hun toekomstig geluk vertroe belen. Dat je dit kóndat je je kinderen niet aan jp hond met een jaloerse, kortzichtige liefde, die niets met werkelijke, on baatzuchtige moederliefde te maken heeft, heb je bewezen. - VOOR DE VROUW Twee van de drie zijn uitge vlogen Eén van hen zelfs heel NaXumlijk deed het p.üiu. Er was die lege plaats, waaraan je moest, wennen. Er was het stiller worden in huis, dat je telkens weer herinnerde aan het, vergankelijke van de tijd en alle lieve dingen, die je graag nog wat had willen houden. Maar het ging voorbij. Je was gelukkig met. hun geluk al kon je het alleen uit de verte uit hun brieven meebeleven. Je was blij, dat je het zo flink te boven kwam. Je voelde levensloop zo dapper kon aan vaarden. Nu pas besef je, hoe weinig reden je had, om trots te zijn. Want, je had je jongste nog thuis. Het nest had altijd nog reden van bestaan, om hèm tot beschutting te dienen. Maar hoe gaat het je, nu ook voor hèm de tijd gekomen is, om uit te vliegen? Nog maar enkele weken, straks nóg enkele dagen en de zee, die jullie scheiden gaat, zal steeds wijder worden. Je hart krimpt samen bij de gedachte, dat dit laatste kind voor goed uit huis zal gaan. En dan....? Dan zal ligt nest ver laten zijn. Waarvoor dient het nest dan nog? Een kou sluipt in je hart. Geen opstandigheid. Alleen maar pijn en heimwee, om wat onherroepelijk voorbij gaat. Herinneringen wellen op aan kleine, rusteloze voetjes, die door de gangen en kamers draafden. Handjes, die zich vol vertrouwen aan jouw leiding overgaven. Opgeheven kinder gezichtjes met argeloze ogen als hellere spiegels. Armpjes, die zich om je hals klemden. Een stemmetje, dat fluisterde „Mammie. Nooit meer. Je verstand zegt, dat je dit altijd hebt geweten. Eenmaal moest het zo komen. Hel is het lot van iedere moeder. Maar je hart kan nog geen maat hou den met je verstand. Het moet zijn weg nog zoeken door deze doolhof van emoties, herinne ringen, heimwee, verlangens... Heimwee naar de tyd, toen ze nog klein waren en je nog hele maal voor hen zorgen mocht. Ja, je mócht. Is dat nog niet genoeg, dwaas hart? Het was toch zo'n lange, prachtige tijd. O, maar juist daaróm.... Ook deze pijn zal luwen. Ook dit zul je eenmaal te boven ko men. Misschien zul je dan kun nen zeggen, dat je voortaan wérkelijk legen een stootje kunt. (Nadruk verboden.) Menigmaal krijgen wij brie ven over behandeling van vlek ken. Allerlei middeltjes zijn er dan reeds geprobeerd, doch het lukte maar niet de vlek te doen verdwijnen. Wat nu te doen Zie hier enige algemene regelen voor 't verwijderen van vlekken. Zorg er voor, dat vers ge morste vloeistoffen eerst zo veel mogelijk worden opge nomen met een lepel, een spons, de stompe kant van een mes, of met vloeipapier. Strooi daarna direct wat zout -op-de vlek om verder uitlopen te voorkomen. Behandel de vlek zo spoedig mogelijk. Oude vlekken hech ten zich vast aan het goed en zijn moeilijk te verwijderen. Proheer een vlekkenmiddel altijd eerst op een staaltje, of aan de binnenkant van zoom, zak of kraag; blijkt de stof niet tegen het middel bestand te zijn, zoek dan een ander middel. TE KOOP 2 prima Melkgeiten JAN HAMELINK Hoek v. d. Dijk B 165 ZAAMSLAG is beter - kost minder. P. van Tatenhova X'ieuwediepstraat 108 Terneuzen Goedgekeurd door Ver. van \ed. Huisvrouwen. Ze zijn er wéér de maïskolven met nun lange puntige schut bladeren! Velen die ze al in de groentewinkel zagen liggen zul len zich misschien hebben af gevraagd wat dat nu eigenlijk voor groente is en wat je ermee kunt doen! In die maïskolven, goed toe gedekt door de schutbladeren zit het nog niet helemaal rijpe zaad van de suikcrm.ais. Om dat zaad gaat het! De bladeren en haren moeten dus worden verwijderd en de stronk afge sneden. De meest gangbare wiize is dan om de kolven in z'n geheel in ruim water mei wat zout te koken zodat de kor rels gemakkelijk loslaten 30 min.). Ze worden dan. rijkelijk met boter besmeerd, in beide handen genomen en zó afge knabbeld. Het is een allergezel ligst werkje en de korrels sma ken verrukkelijk! ZONDAG: Maiskolven met bo ter; runderlappen, snijbo nen, aardappelen; meloen dessert. MAAN DAGHachè, bietjes, aardappelpureewentelteef jes. DINSDAG Eiergehakt, torna- tensla. aardappelen in pe terseliesaus; chocolade,vla. WOENSDAGRisotto met an- dijviesla: fruit. DONDERDAGStoofschotel rundvlees. sperciebonen aardappelenyoghurtpud- ding. vr,,DAG Zwezerik óf vis- niets in roomsaus, wortel sla. aardappelen I pruimen ZATERDAG bessenvla. MACARONISCHOTEL fijn of min. 25 gr. boter smelten, een gesneden knoflookteentje wat ui erbij doen en 1 smoren. 25 gr. bloem, toevoegen en scheutje voor scheutje on der voortdurend roeren 3 dl melk erbij doen. Wanneer een mooie glad gebonden saus is ontstaan deze van het vuur nemen. 75 gr. geraspte kaas er door roeren. De saus zonodig met zout en peper op smaak af maken en vermengen met 250 gram gaargekookte macaroni. Daarna in een vuurvaste scho tel overbrengen, niet geraspte kaas bestrooien, bedekken met Plakken tomaat en in de oven gratineren. k Ga de soort vlekken na, voor dat een verkeerd middel ge kozen wordt- Voor vetvlek ken moeten vetoplossende middelen worden gebruikt, b.v. tetra of benzine t buiten werken). Neem geen verschillende middelen door elkaar, probeer zonodig pas een ander mid del als het vorige zorgvuldig verwijderd is of althans goed droog is. k Plaatselijke behandeling van vlekken dient alleen dan te geschieden wanneer de stof niet te vuil is, anders ontstaan er kringen. Wanneer in goed wasbare stoffen vele vlekken voorkomen, is het beter deze stoffen niet te ontvlekken, maar ze te wassen. Met goe de synthetische wasmiddelen bereikt u doorgaans al veel, mits u er vlug bij bent. Sommige kleine spatten kun nen reeds verwijderd worden door wrijven en borstelen. Neem hiervoor indien moge lijk een lapje van dezelfde stof of gebruik de binnenkant van de zoom om te wrijven. Stoffige wollen kleding kunt u afborstelen met lauw water, eventueel met ammonia téén lepel op een flinke kom lauw water). Sla de borstel na het indopen goed uit en borstel daarna, zoveel mogelijk met de draad mee. Blijf er dan nog een vlek over, dan neemt u het hiervoor bestemde vlek kenmiddel. Altijd goed nabetten met schoon water en droogbetten met een doek. Als de vlek verdwenen is, dan zonodig glad- en droogstrijken aan de verkeerde kant. Witte stof fen event, bleken. k Weet u niet hoe of waardoor de vlekken zijn ontstaan, of vindt u ze in onbetrouwbare stoffen, begin er dan niet zelf aan, maar vertrouw de stof toe aan een goede che mische wasserij en wijs deze wasserij speciaal op de vlek ken. Door ondeskundige be handelingen wordt de vlek vaak van kwaad tot erger. (Nadruk verboden.) Dok in Traas zijn de nieuwe modellen voor de komende herfst en winter ge toond. Uit de eollee- tie van hei Praags modehuis tonen wij pr hier een drietal. Links: een bruin en wi( pakje voor dage lijks gebruik en voor op reis. Midden: een practisch en elegant pakje van gestreepte stof en rechts: een wollen namiddag.jurk met een wijde rok met knoopsluiting'. (Naar aanleiding van het gelijknamige artikeltje in „De Vrije Zeeuw" van 16 juli j.l.) Met verbazing en ook met verontrusting hebben wij ken nis genomen van de inhoud van bovengenoemd artikel en heb ben enkele malen gekeken, of dit wei het nieuwste nummer van „De Vrije Zeeuw" was. Misschien hadden we per onge luk een krant te pakken van 25 jaar geleden? Neen, de datum was toch werkelijk 16 juli 1960. We hebben met onze oren zitten klapperen, toen we dit zinnetje lazen: „Wij kennen in Nederland gezinshulpen, maar die komen eenmaal per dag kij ken, een patiënt wassen en verzorgen en aan de huishou ding doen zij niets." Ja werke lijk, dat staat er. Het is heel jammer, dat dit artikel anoniem is, want wij zouden de schrijf ster ervan zo graag eens op de man (of op de vrouw) af vra gen: „Vertelt u eens precies hoe u aan deze uitspraak komt. Hebt u wel eens een gezinsver zorgster gesproken of een ge zin waar een gezinsverzorgster heeft gewerkt?" Wij weten' wel zeker van niet, want dan had u deze uitspraak beslist niet ge daan. Waarom stelt iemand zich, voordat hij zo'n artikel schrijft, niet eerst eens op de hoogte van doel en taak van de gezinsverzorging, voordat men door het plaatsen van een der gelijk artikel in een veel gele zen streekblad anderen op een dwaalspoor probeert te bren gen? Het meest waarschijnlijk lijkt het ons, dat de schrijfster de taak van een gezinsverzorgster verwart met die van een wijk verpleegster, die inderdaad, in dien nodig, in gezinnen de pa tiënt komt wassen en verzorgen en niet voor de huishouding komt zorgen. Wij die dagelijks met de rege ling van het werk van onze ge zinsverzorgsters bezig zijn, heb ben de indruk, dat dit werk steeds meer bekend wordt. Ook voor de opleiding komt juist de laatste tijd veel animo. Er wordt tegenwoordig ook voel over geschreven in damestijd schriften. De overheid ziet zon der enige reserve de noodzaak van dit werk in, want juist in de tijd van de bestedings-beper- king (op 1 jan. 1958) verhoogde de overheid de subsidie voor de gezinsverzorging aanzienlijk. Wij hebben de rijksregeling er maar even bij genomen. De definitie (wel wat bekort, want het is een lang verhaal) van gezinsverzor ging luidt als volgt: Gezinsver zorging is daadwerkelijke, tijde lijke verzorging, zowel van huishoudelijke alsmede van op voedende aard die wordt ver richt, indien de huisvrouw niet in staat is haar taak in het ge zin te verrichten. We hebben hier ook voor ons liggen een folder van de gezins- verzorgsters-opieiding in Dor drecht, waarin enkele punten staan, die van een a.s. gezins verzorgster worden verwacht. Hierin staat o.a.: ..Er wordt van je verwacht, da( je liefde hebt \oor huishoudelijk werk". Dit (Advertentie) Laat Uw feestmaaltijd verzorgen in onze zéér intieme feestzaal en het wordt een onvergete lijke dag voor U en Uw gasten! Reeds het volgende menu kost U slechts 7,50 per persoon: Russische eieren Tomatensoep Wienerschnitzel, aardappelen, groentenkrans Ijscoupe met vruchten en slagroom Mokka met gebak KORTE KERKSTRAAT 14-16 TELEF. 2482 7pet<^°ri'1 17laar Pafia, mijn hartje", mamma poéf6 *?an samen die stoute stelt vader voor Het08 br°ek geve,1?"' betekenen. om hèt kind e.en grapje k—L net K1nd weer in humeur te brengen Maar u"er ln humeur op in- ia uT «e kleine gaat er fel sterk pao teco^10 doen. Jij bent i PP- te_en jou durft ze niet Sla haar maar flink!" gort met Macaronischotel; MELOENDESSERT smid'ennrHBC,n m ',ikkc Plakken lf.lt? verwijdearen.eUdefeTaj beleggen met heel til, JLh met geconfijte crucW/e» o?'beg! sen en stijfgeslagen room. zicht Tn Prode*1 plekkerf van stuurs ge' in He hals rlp van opwinding de laatste'woordeT op en6h Z?-vangt middellijk dat ze opVaar °n' in bescherming en laat door haar opstoken tegen mij Als er iemand ï&Zd£nsïris zij hef' dat Vader weet niet waar het om gaat ™aar1Atr®kt b« voorbaat partij voor het dochtertje, waar hij dol op is en dat in zijn ogèn geen kwaad kan doen. In zijn hart is hij ervan overtuigd, dat moeder die kleine meid veel te hard aanpakt. „Jij hebt altijd wat", roept hij, op zijn beurt gepikeerd. „Altijd heeft Ti neke het gedaan. Bedenk toch, hoe klein ze nog is. Met kinderen moet je geduld hebben". Voor de zoveelste maal is de sfeer in huis bedorven. Ruzies om het kind zijn aan de orde van de dag in dit gezin, waar de ouders niet één lijn trekken; eikaars opvoedingsmethoden kritiseren en niet schromen, hun on enigheden in het bijzijn van het kind uit te vechten. „Jij geeft haar teveel loe", kijft moe der. „Jij maakt er een verwende, egoïs tisch tiran van". „En jij kunt niets van haar verdra gen. Jij hebt de pik op haar!", scheldt hij terug. Tiny maakt handig gebruik van de vertroebelde sfeer. „Lieve pappie", vleit ze terwijl ze aanhalig haar kopje tegen hem aanschuurt. Maar intussen kijken haar felle oogjes moeder vijandig aan. Het is of ze haar uitdaagt„Durf me nu maar eens aan te raken. Vader be schermt me lekker!" k k k Met moeite beheerst de vrouw zich, om ze niet allebei aan te vliegen, 's Avonds op de slaapkamer komt het nogmaals tot een uitbarsting. De hevig ste verwijten doen ze elkaar. „Jij bent geen moeder. Je misbruikt jé macht over zo'n klein kind!" „En jij zit onder haar plak. Ze houdt je voor de gek, waar je zelf bij zit. Je kunt er nog plezier van hebben, als ze groter wordt!" Wat zal er van Tiny terecht komen bij deze tegenstrijdige opvoeding? Waarschijnlijk maken beide ouders fouten, terwijl ze ieder voor zich den ken alle gelijk van de wereld te heb ben. De moeder is inderdaad vaak te streng en mist de juiste tact, De vader tracht het tegenwicht te vinden door te grote toegeeflijkheid. Maar geen van beiden is erin geslaagd, de gulden mid denweg te bewandelen en het goede evenwicht te bereiken. Zo zal Tiny op groeien tot een produkt, dat steeds ge slepener haar eigen voordeel zoekt. Voor moeder zal ze -geen liefde en eerbied hebben, omdat ze in vader een bondgenoot vindt, die moeder al even hard afvalt. Maar al lijkt het, dat ze van vader houdt, toch heeft ze ook voor hem geen echte genegenheid. Ze speelt hem alleen tegen moeder uit; ze heeft hem nodig, om haar zin te krij gen. Wat hier mankeert, is de team geest tussen vader en moeder. MARCELLE. (Nadruk verboden.) punt zou dan wel geschrapt kunnen worden uit die folder, als het toch niet de bedoeling is, dat een gezinsverzorgster na haar opleiding huishoudelijk werk zal doen. Wie de definitie nog eens goed overleest, bemerkt, dat de taak van een gezinsverzorgster zelfs nog veel verder strekt dan al leen het huishoudelijke werk. Behalve dat zij zorgt, dat de huishouding „draait", moet zij leiding geven aan het gezin tij dens de afwezigheid van de moeder en in alle opzichten, er voor zorgen, dat de kinderen niets te kort komen gedurende de tijd. dat moeder niet voor hen zorgen kan. Wij hopen, dat wij op deze wijze eventueel gewekte misver standen uit de weg hebben ge ruimd. Een huisvrouw, die ziek wordt en gedurende enige tijd vervangen moet worden, mélde zich bij ons en indien wij .een gezinsverzorgster beschikbaar hebben, zal deze huisvrouw be merken, dat die gezinsverzprg- ster heus wel het nodige huis houdelijk werk verricht plus wat er nog meer tot haar taak behoort (wat overigens al vele huisvrouwen in deze streek be merkt hebben). De maatschappelijk werk sters, in dienst van -de Commissie voor kerkelijke gezinszorg in Gost Zeeuws-Vlaanderen der Ned. Herv. Kerk. A. G. DIDDENS M. VAN WIJCK. Noot van de schrijfster: Niet zonder een gevoel van blijdschap namik kennis _van de reactie op mijn artikel „Wie neemt de taak van de huisvrouw over?" Blijkbaar heeft mijn ervaring zichbe perkt tot de grote steden en is de toestand ten plattelande in dit opzicht heel wat gun stiger. Weliswaar hebben de citaten uit de „rijksregeling" en de folder van de opleiding van gezinsverzorgsters uit Dordrecht mij niet overtuigd, dat er in de Praktijk gezins verzorgsters voor het gezin, waar de huisvrouw tijdelijk uitvalt, klaarstaan, maar wel heb ik goede nota genomen van het tussen haakjes ge plaatste gedeelte van de slot zin. Een andere passage uit deze laatste zin zal waar schijnlijk de brug vertegen woordigen tussen artikel en ingezonden stuk. namelijk „in dien wij een gezinsverzorgster beschikbaar hebben". Hier wringt toch inderdaad in de grotere plaatsen de schoen. Mijn ervaring in deze dateert niet van vijfentwintig jaar maar van enkele jaren gele den en werd opgedaan zowel in een grote stad in het noor den van het land als in een van de grootste steden in het westen. In beide gevallen werd de huisvrouw tijdelijk uitgeschakeldalle instanties die voor het verlenSn van hulp in aanmerking kwamen zijn telefonisch benaderd, maar in derdaad konden zij niet meer doen dan het genóemde „een maal wassen van de patiënte per dag" terwijl zij voor ver zorging van het gezin geen krachten ter beschikking had den. Het ging hier waarlijk niet om een wijkverpleegster, die eveneens eenmaal per dag haar hulp komt geven, maar om de kracht die de normale taak van de huisvrouw had moeten overnemen. Waar schijnlijk is hier eenvoudig sprake geweest van perso neelsgebrek en of de toestand zich in de toekomst gunstiger zal ontwikkelen valt moeilijk te voorspellen. Wel zouden •vele getrouwde vrouwen met kinderen, die in Nederlands grootste steden wonen, met mij de geachte inzendsters van bovenstaand commentaar zeer dankbaar zijn wanneer zij adressen konden noemen die bij plotselinge ziekte van de huisvrouw een volledige „gezinshulp" kunnen zenden. Planten kunnen we maar niet zo in het wilde weg ver potten, alles vereist studie en dus dit werkje eveneens. Wij mensen houden niet van te wijde costuums en planten stel len doorgaans geen prijs op 'n te wijde pot. Een sansevieria schiet nieuw blad uit worteluitlopers, en staat deze plant nu in een te grote pot, dan komt het nieuwe blad te ver van de moederplant af te staan en dat is geen mooi gezicht. De bladeren be horen dicht hij elkaar te staan. Bij een clivia kan het zijn, dat de wortels boven de grond uit komen, en is dit niet al te erg, dan is dit feit nog geen reden om te verpotten. In te grote potten verzuurt de grond eerder dan in kleine en het is voor een plant vrijwel ondoenljlk uit zure grond water op te nemen. Zie maar eens hoe de meeste wortels zich juist langs de potrand hebben ont wikkeld, dat heeft natuurlijk zijn oorzaak en wel deze, dat ze aldaar (tenminste bij poreuze potten) de meeste zuurstof vinden. HET UITKLOPPEN Deze wortels zitten dikwijls stevig geplakt tegen de pot rand en nu is het voor een plant verbazend slecht, de pot- kluit er met geweld uit te kloppen. Daardoor scheuren dë dunne worteltjes af en kan de plant niet meer voldoende voed sel tot zich nemen. Blijkt het, dat de potkluit niet gemakkelijk loslaat, laat deze dan zitten en zet de pot eerst een tijdje in een bak met water en laat haar daarna een paar uur uitlekken. Houdt de pot onderste boven en steun met een paar vingers de grond, zodat er geen kans bestaat dat uw plant met kluit onver wachts uit de pot valt, want dan heeft de plant veel te lijden. Zit de potkluit ondanks' alle voorzorgen nog te vast, tik de pot dan liever stuk en ver wijder de scherven stuk voor stuk. Na het verpotten verdient 't aanbeveling de plant een paar weken in een vertrek te plaat sen waar de lucht wat voch tiger is, er bestaat daardoor minder kans op spoedig ver dampen van water. De planten kunnen dan gemakkelijker nieuwe wortels maken of de fect geraakte wortels genezen. WANNEER VERPOTTEN Het verpotten kan reeds plaats hebben in het voorjaar als groeizaam weer op komst is, maar als vrijwel algemene regel geldt daarbij nog dat ver potten het veiligst kan plaats hebben na de bloei. Behalve planten met een be haard blad, moeten planten de eerste twee weken na liet ver potten vaker besproeid wor den. Planten met behaarde blade ren dienen na het verpotten ge plaatst te worden op een schaal met water, waarin een omge keerd schoteltje is geplaatst, zodat de pot zelf niet in het water komt te staan, maar het omringende water toch ver dampen kan. Bij verpotten nemen we steeds 'n pot één nummer gro ter. maar vergeet niet, en dat geldt voor alle planten, onder in de pot een scherf te leggen op het afvoergaatje, zodat over tollig water kan afvloeien. U kunt er beter twee dan één in leggen. Over de scherven strooit u dan eerst een laagje grond voordat de plant in de pot gezet wordt. Vul een pot nooit verder dan tot ongeveer één cm onder de potrand, an ders blijft er geen plaats over om te gieten. Voor palmen gebruikt u al tijd een pot die hoger is dan breed en voor vlakwortelende planten zoals azalea's b.v. kunt u beter een pot gebruiken die breder dan hoog is. (Nadruk verboden).

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 7