lijdelijke stijging van werkloosheid Binnenlands nieuws flmtouaTv Radio en Televisie SPORTNIEUWS RADIO de BUCK WIELRENNEN Hierom hebben de kleinere FIATS ge^sloze motor, die ook boven de voorkeur prett,9 «celereert- FIAT 500 f 3760.- FIAT 600 f4599.- BURGERLIJKE STAND Waterpolo £«terd«6 6 augustus 1%0. DE VRIJE ZEEUW Pagina 5 rn juli steeg het aantal werk ing* mannen met 3540 tot 29.818. tv bezetting fier aanvullende verken daalde met rond 500 tot 4731 zodat de gehele geregis treerde arbeidsreserve van man nen steeg met rond 3ÖOO tot 34 539. Deze stijging Is te verklaren uit. de inschrijving als werkzoe kende bij de arbeidsbureaus van jeugdigen, die na het beëindigen van de schooltijd tot het arbeids proces toetreden. De werkloos heid van oudere mannen nam gedurende juli nog met enkele honderden af. Gecorrigeerd voor het normale 'seizoen bleef het. ciifer van de geregistreerde arbeidsreserve ge luk, aan dat van de vorige maand n.J. 47.000. Uit de nog steeds stijgende waag naar mannelijke arbeids krachten blijkt echter, dat de spanning op de arbeidsmarkt nog toeneemt. De werkloosheid van vrouwen nam in juli eveneens toe door inschrijving van meisjes, die de scholen verlieten, vooral in de beroepen handels- en kantoor personeel. De toeneming van het aantal jeugdige werklozen is on geveer gelijk aan de totale stij ging van het aantal werkloze vrouwen. De vraag naar manne lijke arbeidskrachten is gedu rende de afgelopen maand nog belangrijk gestegen. Deze stij ging bedroeg ruim 7400, waar van 5800 jeugdigen. De vraag naar vrouwelijke arbeidskrach ten bleef nagenoeg gelijk. De toeneming van het aanbod van jeugdigen komt in de mees te beroepsgroepen voor, doch vooral in de bouw- en metaal nijverheid door de inschrijving v;n l.t.s.-ers. Door de inschrij ving van geslaagden van het u l o. en de middelbare scholen nam ook het aanbod van jeugdig kantoorpersoneel toe. In de bouwnijverheid stijgt in enkele provincies de spanning op de arbeidsmarkt, met name in het westen en in delen van de provincies Gelderland, Noord- Brabant en Limburg. Iri de laatst genoemde drie provincies wordt dit mede veroorzaakt door de toenemende trek van bouwvak arbeiders naar Duitsland. Ook in de metaalindustrie ne men de tekorten aan arbeids krachten nog voortdurend toe. Het aanbod van l.t.s.-ers kan Uitbreiding van Italiaanse vliegtuiglandingsrechten in de Verenigde Staten Op het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken is don derdag j.l. een overeenkomst ge tekend. waarbij de Italiaanse luchtvaartmaatschappijen het recht krijgen om hun diensten ook tot Chicago uit te strekken. Daartegenover krijgen de Ame rikaanse luchtvaartmaatschap pijen het recht Turijn in hun dienstregeling op tc nemen, tot nu toe konden zij slechts Milaan, Rome en Napels aandoen. Tn de overeenkomst is bepaald dat oe Italiaanse luchtvaart- maatschappijen, „na nog te voe- ren Amerikaans-Italiaanse on derhandelingen" het recht kun nen krijgen ook andere Ameri kaanse steden in hun dienstrege lingen op te nemen. Na de ondertekening werd in een door het Amerikaanse mi nisterie van Buitenlandse Zaken uitgegeven verklaring gezegd dat de overeenkomst „een tast baar bewijs is van de hartelijke Amerikaans-Italiaanse betrek kingen op het gebied van de luchtvaart". Het ministerie wijst er echter op dat het nog verscheidene maanden z.al duren, voordat Ita liaanse hurgorvliegtuigen op luchthavens langs de Ameri. kaanse westkust zullen kunnen landen. hierin slechts voor een deel voor zien. Hier en daar zijn al symp tomen merkbaar, dat ook onder de metaalarbeiders de trek naar de industrie in de Duitse grens gebieden toeneemt. In de veen- bedrijven is de persturfcampag ne afgelopen, waardoor het aan bod van veenarbeiders toenam. Ook in de conservenindustrie is de drukte thans tijdelijk ver minderd, waardoor losse arbei ders vrij kwamen. In de landbouw was aan het eind van juli de graanoogst hier en daar begonnen, terwijl het groenrooien van aardappelen eveneens een aanvang heeft ge nomen. Hierdoor verminderde het aanbod van landarbeiders. In de schoenindustrie blijft de toestand labiel, al waren er aan het einde der maand vrijwel geen werktijdverkortingen meer. Vooral op de buitenlandse markt neemt de concurrentie voortdu rend toe. In de katoenindustrie blijft de toestand onveranderd gunstig, terwijl ook de wollenstoftenin- dustrie thans op volle kracht produceert. Het seizoen in de vlasindustrie deed het aanbod van vlasarbeiders verminderen. De geregistreerde arbeidsreser ve is in alle provincies toegeno men met uitzondering van Gro ningen en Zeeland. In Gronin gen was vooral de aanvang van de oogstwerkzaamheden hiervan de oorzaak, terwijl in Zeeland mede een rol speelt de toene mende trek van arbeidskrachten naar de industrieën in andere provincies. De inschrijving van jeugdigen en de bedrijfsvakanties, waar door de aanneming van perso ben de wrijvingswerkloosheid doen toenemen. De structuur werkloosheid daald1 onder In vloed van de stijgende vraag naar arbeidskrachten. Verdeeld naar de provincies was de geregistreerde arbeidsre serve per eind juli I960 als volgt: Groningen 4116, Friesland 3506, Drenthe 4405, Overijssel 2798, Gelderland 2664, Utrecht 1463, Noord-Holland 3838, Zuid-Hol land 4877, Zeeland 1474, Noord- Brabant 3872, Limburg 1526, to taal 34.539. ROEANDA OEROENDI IN 1961 AUTONOOM De resident-generaal van Roe- anda-Oeroendi M. .1. Harroy, heeft verklaard dat dit door Bel gië bestuurde mandaatgebied in 1961 autonoom zal worden en spoedig daarna onafhankelijk. Roeanda-Oeroendi zal voortaan verantwoordelijk zijn voor zijn eigen veiligheidsmaatregelen daar het. niet mogelijk is In con tact te blijven met de centrale regering van Kongo in Leopold- stad. De resident-generaal deelde mede, dat een binnenlandse po litiemacht en een territoriaal leger zullen worden opgericht. Totdat Roeanda-Oeroendi onaf hankelijk zal zijn geworden, zul len er l^elgische troepen in het gebied blijven. Donderdag is een besluit vast gesteld waarbij is bepaald dat Roeanda-Oeroendi ln de toe komst een eigen betaalmiddel i zal uitgeven, in plaats van te neel iets werd vertraagd, heb-'steunen op de Kongolese frank. (Advertentie.) Kijk en rijd bij Uw Fiat-dealer snel. sportief en toch hypercom- fortabel door dé gedetailleerde, zorgvuldige afwerking 60 km snelheid nog pittig en snelle service door heel Europa Sterk in prijs verlaagd! Thans Agent voor: Zaamslag e.o. FA. A. DE KEYZER ZN, Plein 29, Tel. 01153-468 KATANGESE VLIEGVELDEN GESLOTEN Maatregel om komst van V. N.-militairen te verhinderen Dc directeur van dc burger luchtvaart. in Katanga heeft ge last. dat. alle vliegvelden in dif gebied met ingang van afge lopen nacht gesloten zullen zijn. Dit is een van de maatregelen waarmee Katanga de aankomst van militairen van de V. N. poogt te verhinderen. Op het vliegveld bij de hoofd, stad Elisabethstad staat een pantserwagen bij de verkeers toren en langs de landingsbaan zijn vijf vrachtauto's en een grote graafmachine, alsmede een groot aantal olievaten neergezet, die ln twee minuten de baan kunnen blokkeren. In Leopoldstad verklaarde intussen een woordvoerder van de Verenigde Naties dat het onwaarschijnlijk was, dat dr Bunche met premier Tsjombe een akkoord zou hebben ge sloten over een opschorting van het zenden van V. N.-troe- pen naar Katanga. Deze mili tairen zouden heden worden gestuurd. De woordvoerder wees erop. dat Bunche niet de bevoegdheid bezat om een dergelijke overeen komst te sluiten. Dit was uit sluitend een zaak van Hammars- kjoeld. Voorts waren de verbin dingen tussen Elisabethstad en Leopoldstad te slecht om de be palingen van eeh akkoord te be spreken. Premier Loemoemba van Kon go heeft uit Rabat, waar hij op het ogenblik verblijft, een tele gram aan Hammarskjoeld ge zonden, waarin hij z(jn eis her haalde, dat er onverwijld V. N.» troepen naar Katanga worden gezonden. „Als de troepen van de V. N. niet op zaterdag Katan ga binnentrekken, zal ik me ge noodzaakt zien, mijn standpunt te herzien", aldus Loemoemba. ZAAMSLAG. Geboren: 11 juli. Anna Maria, d. van Simon van Hoeve en Adriana G. van Doeselaar. Ge boren te Terneuzen: 25 juli. Jane Geertruida, d. van Cornells C. Hamelink en Antina R- van Koo- ten. Overleden: 23 juli. Cornells J. de Wilde, 85 j., ongeh. 26 juli. Leuntje Buijze, S2 j.. wed. van .Tacobus Duerink. Overleden te Terneuzen: 5 juli. Daniël van Tatenhove, 59 j„ echtg. van Mag- dalena C. dc Brec. 12 juli. Levi- nus de Putter, 71 j., weduwn. van Adriana Maas. Huwelijks-voltr.: 7 juli. Adri- aan Schieman, 29 j., (won. te Hoek) en Jeleijntje de Putter, 22 j. 12 juli. Matteus I. de Hullu, 25 j„ (won. te Zuidzande) en Ja- coba Riemens, 26 j. Verenigde Staten betalen voor inbreuk op patentrechten De Amerikaanse regering hecTt zich bereid verklaard, een scha deloosstelling van ëén miljoen dollar te betalen voor het schen den van de patentrechten van wijlen dr Robert Goddard, die al in 1912 begonnen was met onder zoekingen op raketgebied. In eerste aanleg probeerde hij de Amerikaanse en Britse raketten voor het overbrengen van red- dingslijnen te verbeteren. In 1929 vuurde hij zijn eerste raket met vloeibare brandstof af. Hij achtte hot toen mogelijk met een raket de maan te bereiken. De toenmalige kranten spraken van de „maanzieke Goddard", maar veertien jaar na zijn dood werd de maan door een raket geraakt. 4Auterikaansc regering zal, weduwe !Tming van G°<Mards heiden schadeloosstelling tine u aa" dP Gugg®nheimstich- g. «varaan de uitvinder zijn S00 Patentrechten had line veel't"' deze instel- hepft cJcfA^ sPeurwerk Slatin unc* Ée Verenigde allo ?gPn nu het recht om alle oatenten te gebruiken. PILOOT MAAKTE GESCHIEDENIS Luitenant J. B. Barnes, een straaljagerpiloot van de Ameri kaanse marine, heeft in 'n ogen blik van vergeetachtigheid ge schiedenis gemaakt. Hij heeft boven de baai van Napels een vlucht gemaakt met een geheime straaljager terwijl de vleugels van het toestel nog in opgevou wen toestand verkeerden. Toen hij in de lucht was, werd Barnesc op de opgevouwen vleu gels opmerkzaam, omdat het vliegtuig niet reageerde zoals het moest. Dit gebeurde op dinsdag j.l. Barnes had zich even voor het opstijgen in het op- en ontvou wen van de vleugels geoefend. Toen hij eenmaal in de lucht was en zi.in fout bemerkte, besloot hij ui het toestel te blijven. Hij vloog naar de baai van Napels om bij een eventueel ongeluk niet in de dichtbebouwde stad terecht te komen, doch slaagde er tenslotte m het vliegtuig onder controle te krijgen, waarna hij naar het vliegveld Capodiehino van Napels terugkeerde en een perfecte lan ding maakte. AUTO TEGEN BOOM: DRIE DODEN die ,0t Ve>' de rvutJl horen was' ls oen D.iltse personenauto tegen een boom gereden te Hemmelo aan de rijksweg Doetinchem—Does- n®da' ('e wagen eerst een viertal betonnen paaltjes had ce. ramd. 6 Twee personen, de 24-jarige be stuurder van de wagen H. R uit Boehelt (Duitsland) en de naast hem zittende 94-jarige mevr B K. H.. eveneens uit Bnrholt wer den uit de wagen geslingerd en waren op slag dood. Twee ande- re inzittenden moesten naar het ziekenhuis te Doetinchem wor den overgebracht, waar in de loop van de middag de 34-jarige mevr. M. N. H. overleed.Haar 9-jarig zwaar gewonde zoontje verkeert niet ln levensgevaar. Vermoedelijk heeft de bestuur der de vrij scherpe bocht ln de weg niet opgemerkt. De wagen werd totaal vernield. SNEL EINDE VAN WEELDEDROMEN Dc rijkspolitie van Zuid-Hol land en de gemeentepolitie te Gorincliem hebben gisternacht aan de weeldedromen van de 24-jarige fabrieksarbeider P. van de G. uit Gorinchem een snel einde gemaakt. Van de G. werd, verdacht van inbraak en diefstal te Bergam bacht, gearresteerd. Hij heeft bekend verleden maandag een boerderij onder Bergambacht te zijn binnenge drongen en daar ƒ5.000,uit een geldkist ln de pronkkamer gestolen te hebben. Tijdens een zwerftocht zag hij, hoe de boer en diens vrouw de boerderij en een sleutel op de deurdorpel verstopten. Na zijn daad ging Van de G. op de loop en kreeg een lift van een automobilist uit Berg ambacht, aan wie hij 25, bood als deze hem naar het veer in Schoonhoven wilde brengen. Toen deze automobilist van de diefstal hoorde, kreeg hij argwaan en gaf een duidelijk signalement aan de rijkspolitie van zijn verdachte passagier. Dit signalement was aanlei ding voor de politie van Gorin chem om Van de G. aan te houden, omdat deze de laatste dagen maar raak geld uitgaf en onder andere nieuw meubilair en een nieuwe bromfiets con tant gekocht had. Vrij kort na zijn arrestatie viel de man door de mand. Een flink deel van het gestolen geld en de nieuwe goederen zijn in beslag genomen. TWEE DODEN BIJ AANRIJDING Op de weg Utrecht—De Bilt, ter hoogte van de Bunninksc- Door het op elkaar rijden van twee passagierstreinen op het station van Williamson in de Amerikaanse staat Virginia zijn woensdag ongeveer 35 mensen gewond. Het ongeluk was het gevolg van een verkeerde wissel stand. De treinbestuurders had den de zwaarste verwondingen opgelopen. Adv. weg te De Bilt, is donderdag avond een ernstig verkeersonge val gebeurd. Hierbij werden twee personen gedood en een zwaar gewond. Een kleine personen auto met drie inzittenden, komen de uit de richting Bunnik, stak de voorrangsweg over en werd gegrepen door een uit de rich ting Zeist komende vrachtauto met aanhangwagen, bestuurd doro de 23-jarige C. A. D. uit Rotterdam. De auto draaide om zijn as en de 76-jarige chauffeur R. K. Arkema uit Bilthoven en zijn medepassagier, de ongeveer 70-jarige heer J. de Jong en me vrouw De JongStark, eveneens uit Bilthoven, werden eruit ge slingerd. De heer Arkema kwam onder een wiel van de vracht auto terecht en was op slag dood. De heer De Jong werd zeer zwaar gewond overgebracht naar het Diaconessenziekenhuis in Utrecht alwaar hij inmiddels is overleden. Mevrouw De Jong liep een schouderfractuur en ernstige snijwonden op. INBREKER ONTSNAPT Een Eindhovense inbreker, de 24-jarige v. d. P die donder dagmorgen in 's Hertogenbosch voor de rechtercommissaris geleid zou worden, heeft kans gezien om op het moment dat hij door Eindhovense politie mannen in het paleis van Ju stitie gebracht zou worden, aan zijn bewakers te ontsnappen. Hij was met een paar sprongen op het muurtje van de Stadwal tegenover het, palels en sprong meteen in de daarlangs lopende gracht. Aan de overkant geko men ontdeed hij zich van zijn natte kleren en rende het Bos sche Broek in. Het duurde enige ogenblikken voor de Eindhovense politiemannen wis ten, waarlangs zij een kans hadden per auto de vluchteling te achtervolgen. P. had toen echter reeds een aanzienlijke voorsprong, die hij grotendeels kon behouden omdat de auto op een smal weggetje vastliep. In de bossen van het landgoed „De Pettelaar" raakten de agenten het spoor bijster. De vluchteling is nadien nog in Den Dungen gesignaleerd. Tot laat. in de avond werd vergeefs jacht op de inbreker gemaakt. Beleef de Olympiade met 'n Wij bieden U: vakkundige voorlichting deskundige installatie snelle service ruime kcuce VOOR SERVICE EN KWALITEIT Noordstraat 84-86 Terneuzen Telef. 2573 BLOEDIG OPONTHOUD OP SCHIPHOL Toen een moeder met twee kinderen zich vrijdagmiddag in de vertrekhal van Schiphol mel den kwam als passagiero voor Manchester, deinsden de anders zo behulpzame grondstewardes sen van schrik achteruit. Onder haar arm had de moeder, de Engelse mevrouw Douglas, n.l. een groot pak geklemd, waar uit van verschillende kanten bloed sijpelde. Een ijlings toe geschoten passage-chef verzocht haar het pak open te maken, waarna bleek dat haar bagage uit een pas geslachte gans be stond. Mevrouw Douglas vertel de, dat ze het dier als geschenk van haar familie had gekregen, bij welke familie ze enige dagen in ons land had gelogeerd. De K.L.M.-chef haalde er de reglementen bij cn al spoedig vond hij een artikel, dat het meenemen van bloedende dieren in een vliegtuig verbood. Het zag er naar uit, dat de familie Douglas zonder gans naar huis zou moeten terugkeren. Men had echter buiten de waard in dit geval buiten de kok gerekend, want het was deze kok, die voor de oplossing zorgde. Hij nam het dier mee naar de keuken, legde het met vakmanshanden in de braadpan, waarna hij binnen een kwartier terug kwam met een halfgebra- den, echter niet meer bloedende gans. Het vliegtuig, een toestel van de Ierse maatschappij „Aer Lingus", had door dit voorval een kwartier oponthoud, maar daarvoor zaten de passagiers dan ook in de heerlijke geur van een pas gebraden gans. ZONDAG 7 AUGUSTUS. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws en postduivenber.; 8.18 Voor het platteland, lezing; 8.30 Gevar. progr.; 9.45 Geestelijk leven, toe spraak; 10.00 Kamermuz.; 10.30 Boekennieuws; 10.40 Gr.; 10.55 Cabaret: 11.30 Lichte muz.; 12.00 Gram.; 12.30 Sportspiegel12.35 Gram.; 13.00 Nws; 13 07 De toe stand in de wereld, lezing; 13.17 Meded. o£ gram.; 13.20 Gram.; 14.00 Boekbespr.14.15 Bayreu- ther Festspiele'1960: Die Meis- tersinger von Nürnberg, opera; 15.50 Engelse burgeroorlog in debat, lezing (I); 16.05 Dansmu ziek; 16.30 Sportrevue; 17.00 Gr.; 17.30 Voor dc jeugd; 17.50 Nws, sportuitsl., sportjourn. en wereld- kampioensch. wielrennen 1960; 18.30 Doopsgezinde kerkd.; 19.00 Voor de jeugd; 19.30 Dc open deur, lezing; 20.00 Nieuws; 20.05 Lichte muz.; 20.35 Voordr.; 20.50 Gram.: 21.20 Zang en piano; 21.30 Journaal; 21.45 Promenade orkest; 22.30 Nws; 22.45 Gram.; 23.15 New York calling, lezing; 23.20 Gram.; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws en postduivenber.; 8.15 Gram.; 8.25 Inleiding Hoogmis; 8.30 Hoogmis; 9.30 Nws en waterst.; 9.45 Gram.; 10.00 Geref. kerkd.; 11.30 Kerkconc.; 12.15 Gram.; 12.55 De kerk zijt gij, lezing; 13.00 Nieuws; 13.05 De hand aan de ploeg, lezing; 13.10 Gram.; 13.30 Milit. ork.; 14.00 Omroep a cape- lakoor; 14.30 Radio filharm. ork.; DE WERELD KAMPIOENSCHAPPEN TE LEIPZIG Winst en verlies voor Nederlanders Peter Post uitgeschakeld De wedstrijden om de wereld kampioenschappen wielrennen van vrijdagmorgen hebben voor Nederland winst cn verlies op geleverd. Van de vier Neder landse renners die in de baan kwamen slaagden drie erin zich te handhaven. Helaas werd Peter Post in de 4e kwart finale van de achter volging profs door Ercole Bal- dini uitgeschakeld. Henk Nijdam deed daaren tegen voortreffelijk werk door in weerwil van een slechte start in de goede tijd van 5 min. 7,1 sec. de le kwart finale achtervolging amateurs te win nen. Hij bereikte hierdoor de halve finales. Marinus Paul plaatste zich door de 2e' kwalificatie sprint amateurs te winnen bij de laat ste 18 die in 6 kwart finales a trois zullen uitkomen. In het slotnummer van de morgen, de 2e serie amateur stayers over 50 De militaire macht van Oost-Duitsland Volgens mededelingen van een woordvoerder van 't West- duitse ministerie van Verdedi ging voor Radio-Rias is Oost- Duitsland, met ongeveer 1.1 min militair opgeleide burgers een van de meest gemilitariseerde gebieden ter wereld. Naast 110.000 man van het „nationale volksleger" zijn er 130.000 reser visten. De zeven divisies van de grondstrijdkrachten waaron der twee pantser-divisies hebben de beschikking over o.a. een tweeduizend stukken ge schut, negentien grote oefen terreinen, twaalf officiersscho- len en verscheidene militaire academies. De luchtstrijdkrachten van Oost-Dultsland zouden twee jachtdivisies met. meer dan 370 toestellen van Sowjetrussische makelij omvatten, een lucht- afweer-divisie met een tweehon derdtal stukken geschut en twee radar-bataljons. Naast het nationale volksleger is er in Oost-Duitsland de grens politie die een 50.000 man zou tellen en op militaire leest ge schoeid ls. Als seml-milltaire organisaties zijn verder te ver melden de bedrijfs-strijdgroe- pen (300.000 man), reserve- politie (30.000 man), volkspoli tie (78.000 man) en een 400.000 leden van de „vereniging voor sport en techniek". km, tenslotte zorgde Henk Buis door tweede te worden voor een tweede Nederlandse finaleplaats. Nijdam verslagen In de finale om het wereld kampioenschap achtervolging voor amateurs werd onze land genoot Henw Nljdani verslagen dooi- de Fransman Delattre. In de rit om de derde en vier de plaats zegevierde de Oost duitser Kühler voor de West duitser Mangold. De eerste wereldkampioen 1960 is de 20-jarige Fransman De lattre die in de finale van de 4 km achtervolging (amateurs) onze landgenoot Henk Nijdam versloeg. De Nederlander begon in een uitzonderlijk hoog tempo en lag na 800 meter ver voor. Marcel Delattre echter die veel gelijkmatiger reed wist de Ne derlander steeds meer te benade ren en twee ronden voor het ein de was er geen twijfel meer over de zege van de Fransman. De wedstrijd om de derde en vierde plaats was voor de Oost- duitser Kühler die de Westduit ser Mangold superieur versloeg. Altig wereldkampioen De Duitser Rudy Altig is vrij dagavond wereldkampioen der professional achtervolgers ge worden. Hij won in de finale van de Zwitser Trepp. De uitslag was: 1. Altig (Did.) 2. Trepp (Zw.) 6 min. 12,3 sec. 6 min. 20.7 sec. W ATERPOLOTORN OOI „DE SCHELDE" Hedenmiddag wordt in het zwembad aan de Westsluis voor het eerst sinds 1953 weer een waterpolotornooi georganiseerd door de Zwem- en Poloclub „De Schelde". Tot dat jaar was het altijd traditie, dat „De Schelde" jaarlijks een dergelijk tornooi or ganiseerde, totdat de buiten dienststelling van het zwembad er een eind aan maakte. De Ter- neuzense zwemelub, die volgend jaar haar 30-jarig bestaan hoopt te vieren, wil deze traditie her stellen. Mede dank zij de buiten gewone medewerking van de ge meente Terneuzen kan voorlopig weer op bescheiden schaal be gonnen worden, n.l. alleen met herenzeventallen. Doordat dil tornooi pas laat op de wedstrijdkalender ls ge plaatst cn daardoor wat ongun stig valt i.v.m. de vacanties, komen niet alle clubs uit de kring. De deelnemende vereni gingen zijn„De Bruinvis" uit Sas van Gent; „De Ganze" uit Goes en „De Zeehond'' uit Vlis- singen, terwijl de organiserende verenigingen met twee zevental len uitkomt. Er wordt volgens het afvalsy- steem gespeeld, waardoor de toeschouwers zeven wedstrijden te zien zullen krijgen. 15.05 Gram.; 16.00 Sport; 16.30 Rep. Eucharristisch wereldcon gres te München; 17.00 Herv. kerkd.; 18.00 Het geladen schip, lezing; 18.30 Dc Kerk aan het werk; Arminiusherdenking; 19.00 Gi'am.; 19.30 De gelijkenissen van Jezus, lezing; 19.45 Nws; 20.00 Eucharistisch wereldcongres te München: koor en orkest (ln de pauze: gram.); 22.00 Gram.; 22.25 Boekbespr.; 22.30 Nieuws; 22.40 Avondgebed; 22.55 en 23.15 Gr.; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Beiaard- conc.; 12.15 Amus. erkest; 12.30 Wcerber.; 12.35 Amus. ork. (ver volg); 13.00 Nws; 13.15 Voor de soldaten; 14.00 Gram.; 14.80 ld.; 15.00 Wereldkamp. wielrennen; 15.10 Gram.; 16.00 Wereldkamp. wielrennen; 16.10 Gram.; 17.00 Nws; 17.05 Gram.; 18.00 Wereld kamp. wielrennen; 18.10 Beiaard concert; 18.30 Godsdienstig half uur; 19.00 Nws; 19.30 Bayreuther Festspiele 1960: Lohengrin, ope ra; 22.10 Nws; 22.30 Lohengrin, opera (verv.); 22.35 Nws; 23.40 Gram. Televisieprogramma's. NEDERL. TV: Eurovisie: 10.30 Plechtige Hoogmis Eucharistisch wereldcongres te München; 14.00 tot 15.00 Rep. wereldkamp. wiel rennen 1960 te Leipzig; 17.30 tot 18.30 Rep. wereldkamp. wielren nen I960 te Leipzig; 20.00 Walt Disney-film; 20.45 Vocaal en in- strum. progr.; 21.15 Rep. Intern, jongeren conferentie v. d. Y. M. C. A. te Loosdrecht; 21.50 Dag sluiting; 22.00 Sportnet.! VL. BELG. TV; 9.30—12.30 Euro visie: Slotplechtigheden Eugha- ristisch Wereldcongres te Mün chen; 14.00 Wereldkamp. wièl- rennen; 15.00 Belgische zwëm- kampioenschappen; 16.3017.09 Dc week in beeld; 17.3018.30 Wereldkamp. wielrennen; 19.30 Nws; 20.00 Feuill.; 20.25 Speel film; 21.40 Muzikale act.; 22.10 Nieuws. MAANDAG 8 AUGUSTUS. HILVERSUM I; 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 9,00 Gym.; 9.10 Gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Gram.; 10.00 Morgenwijding; 10.20 Gram.; 11.00 Voordracht; 11.20 Gram.; 11.50 Op reis door de wereld; 12.00 Lichte muziek; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Voor de middenstand; 13.20 Ham mondorgelspel 13.45 Reisin drukken; 14.00 Radiokoor; 14.25 Sprookje; 15.40 Orgelspel; 16.00 Voor de oudere luisteraars; 17.00 Oude liedjes; 17.15 Versierde vakantietips; 18.00 Nieuws en comm.; 18.20 Lichte muz.; 18.50 Act.; 19.00 Gram.; 19.15 Dc zil vervloot; 19.30 Lichte muziek; 20.00 Nieuws; 20.05 Lichte muz.; 20.35 Klankbeeld; 21.00 Orkest; 22.30 Nieuws; 22.40 Exotische klanken; 23.05 Gram.; 23.20 Gram.; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II; 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.30 Een woord voor de dag; 7.40 Gewijde muz.; 8.00 Nieuws; 8.15 Radiokrant; 8.35 Gram,; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Gram.; 9.40 Voor de vrouw; 10.15 Theologische etherleer gang; 11.00 Gram.; 11.25 Voor dracht; 11.45 Gram.; 12.00 Pia norecital; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Land- en tuin bouwmed.; 12.33 Koperorkest; 12.53 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Lichte muz.; 13.40 Orkest; 14.30 Gevar. progr.; 15.45 Gram.; 16.00 Bijbeloverdenking; 16.30 Kamer muziek; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Gram.; 17.30 Voor de jeugd, 17.40 Beursber.; 17.45 Het leven in Suriname's districten; 18.00 Orgelspel; 18.30 Vokale en in strumentale groepen; 19.00 Nws; 19.10 Lichte muz.; 19.30 Radio krant; 19.50 Gram.; 20.30 Vrij heid op een vulkaan, impressies uit Kongo; 20.45 Gram.; 21.00 Muz. quiz; 21.30 Kamermuziek; 22.00 Parlement, comm.; 22.15 Gram.; 22.30 Nws; 22.40 Gram.; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Gram.; 23.20 Gram,; 23.55 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.35 Voor de landbouwers; 12.42 Gram.; 12.50 Koersen; 13,00 Nws; 13.15 Gram.; 14.00 Orgelimprovisatie; 16 00 Koersen; 16.06 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 18.20 Voor de soldaten: 18.50 Sport kroniek; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 20.00 Gevar. progr.; 21.30 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Lich te muz.; 22.45 Gram.; 22.55 Nws. Televisieprogramma: VL. BELG. T.V.: 14.30—16.00 en 17.00—18.00 Int. tenniskam pioenschappen; 19.30 Nieuws; 20.00 Rep. Congo; 20.30 Speel film; 21.55 TV-film; 22.10 Nws. i r 'f «J»

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 5