UCK MADO De Overheid geeft en neemt Heer dan 2 miljard! Kerkdiensten Eric de Noorman - De huid van de beer BEURSOVERZICHT tcketboekrek van de Sande ord opgelost Voor de zondag Coöp. Boerenleenbank «Terneuzen» RAIFFEISENBANK AUTOONGELUK EIST TWEE DODEN ad 6 augustus I960. I Zaterdag 6 augustus 1%0. EIT TERNEUZEN KLARING VAN MIER EYSKENS onjuist te zeggen dat kkoord is gegaan met den van V. N.-troepen' tanga. Wij konden niets oen dan ons neerleggen ipsiuit om deze troepen ttanga te sturen. Pit Belgische premier Eys- ijdagmorgen na afloop kabinetsvergadering in meegedeeld. Wij hebben cht van de V. N. geves- de mogelijke gevolgen binnentrekken. Pe V. KT," tere dingen te doen dan in de wereld te stich-, hebben de V. N. voorts 'nde voorstellen gedaan, ?r het voorstel om een. che strijdmacht naar te zenden om vast te at er orde en rust in heerst, aldus Eyskens. specialist in het be- ii maken van 1001 han- .hotidelijkp voorwerpen, een praktisch rekije a 100 pocketboeken. van vorm. passend in rieur. Solide uitvoering, 'Uk op te hangen, ragers fit x 13,5 cm. planken" 47,5 11,5 cm d.w.z. 2 dragers (zwart, I), 3 planken (1 rood, rebroken wit), 3 hoeken schroeven, plugs en aanwijzing in fraaie loos chts EKHANDEL HAVENSTRAAT 4 TERNEUZEN /EE NAAR enste resultaat gehad. wel iets aan dp hand' et de machinerie, zag- kans op eigen kracht' te vervolgen en naar; b te gaan. Pe kapitein chip waarschuwde ech- lerij, die Scotland Yard ie. Pe twee naar Neder- (omrn politiemannen Ie 49 bemanningsleden ng één voor één ver- ivankelijk zonder resul- dat de man van het trsoneel eindelijk door viel. zondering van enkele nonsterden alle opva- ;teren af, met inbegrip der. Zij gaan gedeelte vliegtuig, gedeeltelijk naar Engeland terug door een niéuwe be korden vervangen. Dit zichzelf niets veront- in. omdat elke „crew" epaalde periode vrijaf r heeft verklaard vrij- r Engeland te zullen i, waardoor diverse den voorkomen zijn. de Britse politie heeft and geen arrestatiebe en anderzijds is het /olie zee, dus niet op se bodem gepleegd, er voor de Nederland autoriteiten evenmin de man aan te hou- dader n£t vrijwillig loef hij dus voorlopig dig paspoort in Neder- had men in Engeland ip hem. De Ne'derland- nt voor het gepleegde f voor de poging tot het gaat er hier maar m eventueel ten laste n gelegd geen uit zij. de man gaat vrij- ia rapport uitgebracht aan Scotland Yard en ierij zal men in Enge- wegen of cr stappen dader zullen worden n en zo ja, welke. {MFSONGEVAE rige heer G. de Jong is donderdagmiddag werk in dienst van atieve werktuigenver- est-Priesland op slag een ongeval op de /an de heer C. Wage- Sijbekarspel. Zijn kle gegrepen door de n een trekker waar- asblager werd aange- heer De Jong was jaar wethouder van nte Ursem voor de was gehuwd en had ren. DE VRIJE ZEEUW 3 de mensen, stierf. Vv'at Z\lAK EN GODDELOOS. De Heilige Geest, die ons gegeven is, zo zeker als Christus, toen [wy nog zwak waren, voor goddelozen is gestorven. Romeinen 5 6 Wie mogen zich de Heilige Gee-i toeeigenen'.' We kunnen zeggen: de Heilige Geest 's v°m mensen, voor wie Christus zün dat dan vooi .oor wie Christus l r>at wordt liicr aangc- leven'met twee woorden^U kunt ze niet misverstaan. „Zwak en "gDefel0^ide woorden laten er wel 'een twijfel over bestaan, da' «mensen, die de Heilige Gek? ontvangen, met hun eigen ePesi volkomen aan de giond zitten Daar zal dan wel de oor- raak liggen, dat we zo weinig zeker zijn van dc Heilige Geest: we zijn »og veel te zeker van onze eigen geest. We zijn veel te „sterk" en we zijn veel te vroom Hoe onzekerder van onszelf, hoe meer kans dat we zeker worden van de Heilige Geest. Dat is het heerlijke van het Evangelie, dat we „zwak" mogen zijn, dat we innerlijk helemaal op en uitgeput en krachteloos en aan ons eind mogen zijn. Doodmoe van onze eigen ge dachten en plannen en bereke ningen. En... ja, dat we ook „goddeloos" mogen zijn. We be hoeven ons voor de Heilige Geest die de harten doorzoekt, niet beter vooi te doen dan we zijn: de keurige, nette brave, kerkse mensen, die wc helemaal niet zijn. We zijn gewoon „god deloos". En willen het nu ook weten. We leggen onze pose en houding af. Psalm 51 komt in het zicht. Zie, deze ../.wakke en godde loze mensen" mogen de hef boom van het ..zo zeker in werking stellen. Deze mensen mogen zich aan Christus als het reddingstouw voor ..zwaKKen en goddelozen" vastgrijpen. Hij die de Heilige Geest losmaakt van Christus' bloed, komt in de boze geest terecht. Maar wie met een gelovig hart het ganse lijden en sterven van Christus aanneemt, die krijgt en wordt zeker van de Heilige Geest. Niet in exaltatie, maar wel in blijdschap, in vrede, in liefde, in vrome zin, in heilige wandel en godzaligheid. Het dure sigaretje Kongoreactie 55 miljoen cadeau Bouwbedrijf vecht voort Een Nederlandse scheepsbouwprestatie Er zijn veel punten aan te voeren, die pleiten voor samenwerking met andere landen, zeker voor een klein land als Nederland. Maar een dergelijke bereidheid tot samenwerking moet niet zo ver te gaan, dat de vaderlandse industrie in ernstige moeilijkheden wordt gebracht. Dit dreigt het geval te worden In een onbewaakt ogen blik hebben de Nederlandse Euromarkt-onderhandelaars hun hand tekening gezet onder een tabaksakkoord, waarbij de invoerrechten verhoogd werden van 6 tot 30 voor tabak afkomstig uit landen buiten de Euromarkt. Nederland, dat geen eigen tabaksproduktie heeft, betrekt voor zijn alom gewaardeerde kwaliteitssigaretten tabak uit Noord-Amerika en Rhodesia. Het gevolg van het akkoord is nu dat de prijs van de in Nederland te verwerken tabak uit niet aangesloten landen aanzienlijk hoger zal worden. Daarbij komt nog. dat de fis- cus de Nederlandse roker 'n wel zeer zware belasting laai betalen. Van een pakje sigaretten van ƒ1 steekt de fiscus niet minder dan f 0.69 in zijn zak. Aangezien fabrikant, groothandelaar en detaillist ook nog iets moeten verdienen, is dc werkelijke waar de van dat pakje sigaretten niet meer dan f 0,10 aan tabak. Gaat dit nu door de verhoging der in voerrechten f 0.12 kosten, dan wordt de verkoopprijs 1,20 want de fiscus moet ook weer meer hebben. Rokers let op uw saeck Er is geen land. waar de be lasting zo zwaar op de tabaksin dustrie drukt als in Nederland en daardoor komt deze industrie in een moeilijke positie waar het de concurrentie met het buitenland betreft, zeker waar het gaat om de strijd met landen als Frank rijk, Duitsland en Italië, binnen de Euromarkt, landen die een tabaksindustrie hebben, die op verschillende wijzen door hun overheid worden gesteund. De Nederlandse sigaretten roker, zal niet alleen meer moe ten gaan betalen voor zijn „strootje", maar de industrie krijgt bovendien een wel zeer moeilijke tijd. Onze onderhandelaars moeten toch ook wel een beetje de na- OOST ZEEUWS-VLAANDEREN. ZONDAG 7 AUGUSTUS. NED. HERV. KERK. Axel: 10 uur Ds. P. J. Pennings; 2.30 uur Eerw. heer C. H. Heij boer, van Zaamslag. Hoek: 11 uur Ds. J. Scholten. van Terneuzen; 2.30 uur Ds. J. A. Talma, van Hoogvliet. Hontenisse: 9 uur Ds. R. G. J. Timmers, van Hulst. Hulst: 10.30 uur Ds. R. G. J. Tim mers. Philippine: 9 uur Ds. E. Ed. Stern. Sas van Gent: 10.30 uur Ds. E. Ed. Stern. Sluiskil: 9 uur en 10.30 uur Ds. ,T. G. N. Cupédo H0.30 u. bed. H. Doop), Terneuzen: (Noordstraat) 9.30 uur De. J. Scholten, bed. H. Doop: 5 uur Ds. R. G. J. Tim mers, van Hulst. Gebouw „De Schakel": 9.30 uur Ds. W. van Hassel, em. predi kant. Zaamslag: 9.30 uur Eerw. Heer C. H. Heijboer; 2.30 uur Ds. P. J. Pennings. van Axel. Othene: 7 uur Eerw, Heer C. H. Heijboer. GEREFORMEERDE KERK. Hoek: 10.45 uur Ds. M. den Boer, van Zaamslag; 4.30 uur Ds. W. J. van Otterlo, van Amsterdam. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. B. A. Bos, van Apeldoorn. Axel: 10 en 3 uur Ds. A. van Leeuwen. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. M. den Boer. GEREF. KERK. (Vrflgemmalrt.) WEST ZEEUWS-VLAANDEREN. NED. HERV. KERK. ZONDAG 7 AUGUSTUS. Aai denburg: 10.30 uur Ds. L. S. Blom. Biervliet: 11 uur Ds. J. M. van Wijck, van Edam. Breskens: 9.30 uur Ds. P. J. F. van Voorst Vader, van Eefde. Cadzand: 9.30 uur Ds. J. A. Tal- ma, van Hoogvliet. Groede: 9.30 uur Ds. J. M. van Wijck, van Edam. Hoofdplaat 9.30 uur Eerw. Heer H. J. Begeer. Nieuwvliet: 9.30 uur Ds. Joh. Brezet. Oostburg: 10 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen. RetranchementGeen opgave. Schoondi.ike: 11 uur Ds. P. J. F. van Voorst Vader, van Eefde. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk, bed. H. Avondmaal. St. Kruis: 9 uur Ds. L. S. Blom. Waterlandkerkje: Geen opgave. IJzendijke: 11 uur Eerw. Heer H. J. Begeer, van Hoofdplaat. Zuidzande: 9.30 uur Ds. J. Eijgen- daal. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. K. Deddens, van Leerdam. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. H. Smit. CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. J. C. van Ravenswaay, van Scheveningen. GEREF. GEMEENTE. Hoek: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur ieesdienst. Terneuzen (Vlooswfjkstraat)9.30 uur Ds. Aangeenbrug; 2 uur Ieesdienst; 6 uur Ds. Aangeen brug. OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur mi uur Ds. A. de Reuver. GEREF. GEMEENTE. (Sj-m.) Terneuzen: iFr. Halsstr.) 10 H«r en 3 uur Ieesdienst. ROOMS-KATHOLTEKE KERK AXi51:it10 uur- 2 30 uur «n 7 uur: H. Missen. "jlur- 8 30 uur mi 10 uur. H- H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur Ml 10 uur: H. H. Missen. P)ülippinp^730 uur, en 10 uur: S'unr-Uii6u5 -u,ur- 8-30 uur, 10.15 uur. ri. h. Mieetn, Sas van Gent: 7 uur, 8.30 u*- 10 uur: H. H Missen. Tem?szen: 7 uur- 3-30 uur i 10.15 uur: H. H. Missen. W"^°rPV 7 uur. 8-30 uur est Hl uur en 17.00 uur: H. H. Misten. SLACHTOFFER VAN VERKEERSONGEVAL Donderdagavond is de 61- jarige heer J. Meinds uit Stads kanaal in een ziekenhuis te Neu-Ulm (Did) overleden. Dit is het tweede slachtoffer van het ernstige verkeersongeval, dat verleden week maandag bij Stuttgart gebeurde en ten ge volge waarvan de hele familie Memds in een ziekenhuis moest worden opgenomen. De 2' -■ Jarige Willy, het, kleindochter tje van de heer Meinds was feeds na enkele dagen aan naar verwondingen overleden. Mevrouw Meinds en haar doch ter zijn nog in het ziekenhuis. tionale belangen in het oog hou den Veel Nederlanders vertrekken uit Nieuw-Guinea Het is te hopen, dat de over heid wat betreft de Nederlandse belangen in Nieuw-Guinea wel op haar qui vive is. Men krijgt echter de indruk, dat de Neder landse onderdanen in dit over zeese gebiedsdeel daar weinig op vertrouwen, want er vertrekken veel Nederlanders de laatste tijd uit Nieuw-Guinea. Er heerst een zekere ongerustheid onder de blanken, waarvoor twee oorza ken aanwijsbaar zijn. te weten de aangekondigde maatregelen tot versnelling van de zelfbe schikking der bevolking en de gebeurtenissen in Kongo. Er zijn vele Nederlanders die verwachten, dat in Nieuw-Gui nea zich een soortgelijke ontwik keling als in Kongo zou kunnen voordoen door de komende ver grote invloed van de autochtone bevolking op de gang van zaken. Men verwacht namelijk dat in de toekomstige Raad voor Nieuw- Guinea geen Europeanen zitting zullen hebben. Het lot der blan ken zou dan geheel in handen van de Papoea's liggen. Het behoeft in Nieuw-Guinea echter zo'n vaart niet te lopen, mits de Nederlandse overheid attent is en geen onberaden stappen doet. Wel is het van het grootste belang, dat de elite van de Nieuwguinese bevolking vroegtijdig leert verantwoorde lijkheid te dragen voor het wel zijn van het land. Dat kunnen ze beter leren nu het Nederlands gezag er nog volledig is, dan wanneer dit verdwenen zou zijn, want dan missen zij elke erva ring. Dan zouden tonelen als in Kongo zich ook hier kunnen af spelen. Nu echter is de kans gering. Het rijk schenkt ons 55 miljoen aan belasting Ongetwijfeld hebben velen on danks het mopperen dat zij wel eens doen, het voornemen tot be lastingverlaging van minister Zijlstra toegejuicht. Trouwens wie zou daartegen bezwaar heb ben? De minister heeft het plan, om de inkomstenbelasting op het in komen van de werkende vrouw in ons land te verminderen, een grotere aftrek van studiekosten als buitengewone lasten te ge ven, minder vennootschapsbelas ting te vragen op uitgekeerde winsten, alsmede de commissa- rissenbelasting op te heffen. Dit zijn de voornaamste punten die de minister bij de Tweede Kamer heeft ingediend. Tot de opzet van de herzie- ningsvoorstellen behoort niet het brengen van verandering in de totale hoogte van de belas tingdruk. Toch zal er met deze belastingverlaging een bedrag van niet minder dan 55 miljoen gemoeid zijn. die het rijk ons schenkt. Hiervan komen niei minder dan ongeveer 40 miljoen voor rekening van de werkende vrouw, die op die manier het leeuwendeel van deze minister- lijke surprise krijgt. Wij krijgen de indruk, dat de minister eindelijk de billijkheid van een dergelijke verlaging waar het de belastingdruk op het inkomen van de werkende vrouw toe werd dit inkomen buiten sporig zwaar beiast. Het bouwbedrijf nog steeds niet tevreden Zo goed als men te spreken is over de plannen van minister Zijlstra, zo slecht zijn de heren van het bouwbedrijf te spreken over minister De Pous. Een ieder ligt de recente bouwstaking nog vers in het ge heugen en we weten allen wat hiervan de oorzaak is geweest. De verhoging der bouwkosten als gevolg van loonsverhoging, mocht niet in de prijs worden doorberekend. Nog steeds is het bouwbedrijf hierover met de minister in ge sprek en de aannemersbonden blijven doorvechten tegen de huns inziens onrechtmatige prij- zenbesehikking van het ministe rie van Economische Zaken. Zo als een en ander zich momenteel ontwikkelt, ziet het er naar uit, dat er voorlopig geen overeen stemming wordt bereikt, ja, dat het conflict zich eerder toespitst. Volgens het bouwbedrijf hebben de conferenties met do minister tot geen enkel bevredigend re sultaat geleid. Daarom heeft men de minister nu een aantal con crete vragen gesteld. Van de be antwoording van deze vragen hangt het af. welke stappen de bouwers verder zullen onderne men. Nederlandse scheepsbouwprestatie De Nederlandse scheepsbou wers genieten een wereldreputa tie en zeker niet ten onrechte. Dat werd weer eens bewezen door het van stapel lopen van het op Nederlandse werven ver bouwde Braziliaanse vliegdek- schip „Minas Geras", die de grootste verbouworder vormde die een Nederlandse werf ooit uit te voeren kreeg. Drie jaar geleden werd dit vaartuig als een verouderd Brits viiegdekschip naar Rotterdam gesleept. Het heeft een nieuwe opbouw en een nieuw vliegdek gekregen en fraaie verblijven voor de 1300 opvarenden; er draaien radarschermen en de elektronische gevechtscentrale is operatieklaar. Dit schip betekent een aan winst voor de Braziliaanse mari ne en daar komt bovendien nog bij, dat de Nederlandse werf die die vaartuig verbouwde binnen kort een werf in Brazilië opent, zodat alle voorkomende repara tiewerkzaamheden dicht bij huis kunnen plaatsvinden. (Nadruk verboden.) SUBSIDIE EIGEN WONINGBEZIT Alsnog gelegenheid voor het indienen van een aanvrage De minister van Volkshuisves ting en Bouwnijverheid heeft op verzoek van de „Stichting Be vordering Eigen- Woningbezit" is door deze stichtnig medege deeld voor bezitters van eigen woningen alsnog de gelegenheid open gesteld een aanvrage tot het verkrijgen van een extra subsi die ingevolge het besluit bevor dering eigen-woningbezit in te dienen tol en met 31 augustus a bi.i een bemiddelend orgaan. Dit geldt voor woningen die lan ger dan zes maanden geleden gereed zijn gekomen. Voor wo ningen die vóór 1 oktober 1959 gereed kwamen wordt de moge lijkheid van het verkrijgen van toeslag getoetst aan de toen gel dende normen van leeftijd en oppervlakte. Voor na 1 oktober 1959 gereed gekomen woningen wordt deze toeslag niet meer toegepast. Zoals bekend, bestaat voor eigen-woningbezitters de moge lijkheid om op grond van ge noemd besluit een toeslag (ge middeld ongeveer ƒ1100,—) als extra subsidie te verkrijgen op de na 1 juni 1956 toegekende bouwpremies. Per 1 april 1960 is de bepaling herleefd dat de aanvrage daartoe moet zijn in gediend binnen zes maanden na het gereed komen van de wo ning. Opdat degenen, die in het ver leden als gevolg van onwetend heid of nalatigheid hun aanvra ge nog niet indienden, door deze maatregel niet gedupeerd zullen worden heeft de minister deze gelegenheid opengesteld tot het indipnen van de aanvraag. Zij, die alsnog voor deze toeslag in aanmerking willen komen dienen hun aanvraag terstond te laten registreren en in twijfelgevallen advies te vragen. EXPLOSIE De 20-jarige chauffeur van een vee-auto, de heer H. Steen bergen uit Meppel, die donder dagmiddag in een toilet in een der marktgebouwen in Hooge- veen een sigaret aanstak, kreeg de schrik van zijn leven, toen een hevige ontploffing volgde. De man werd aan gezicht, hals, handen en armen gewond. Hij is naar het ziekenhuis Bethes- da overgebracht. Zijn toestand is niet zorgwekkend. Het plafond van het gebouw waarin de explosie plaatsvond, is naar beneden gekomen. Muur en deuren zijn ontzet en ruiten zijn versplinterd. Ver moedelijk is een lek in de gas buis welke door het toilet loopt, oorzaak van dit ongeval. GEEN REIS NAAR MEXICO VOOR CHROESJTSJEF De Mexicaanse ambassade in Washington heeft meegedeeld dat aan de regeringen, die een uit nodiging voor de viering van de 150-jarige onafhankelijkheid van Mexico medio september hebben gekregen, nader te verstaan is gegeven dat als leiders van de afvaardigingen hoogstens vice- presidenten. paiiementsvoorzit- ters of ministers van Buiten landse Zaken naar Mexico moe ten komen. Als reden hiervoor werd opgegeven dat de Mexi caanse president het te druk zou hebben om personen van hogere rang naar behoren te kunnen ontvangen. Op de eerst gedane uitnodiging had de Sówjetrusssiche premier Chroesjtsjei laten weten dat hij zelf de feestelijkheden zou ko men bijwonen. De Mexicaanse regering zou door deze reactie geheel verrast zijn geweest en volgens waarnemers zou Cbroes- jtsjef nu uit de nadere medede ling van Mexicaanse zijde de conclusie moeten trekken dat zijn persoonlijk bezoek niet ge wenst wordt. VERZENDING ZEEPOST Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de corresponden tie uiterlijk ter post moet ziin bezorgd, staan acher de naam van het schip vermeld. Argentinië m.s. „Montferland" 8 8 Australië m.s. „Willem Ruys'' 8 '8 s.s. „Zuiderkruis" 10 8 Brazilië m.s. „Montferland" 8 8 Canada m.s. „Prins Willem II" 11 3 m.s. „Prinses Irene" 8 3 s.s. „Grote Beer" 8 3 Chili m.s. „Wien" 13 8 Indonesië s.s. „Hoechst" 7 8 Ned. Antillen: m.s. „Medon" 8 3 Nieuw-Zeeland m.s. „Willem Ruys" 8 8 Suriname m.s. „Willemstad" 10/ 3 Unie van Zuid-Afrika en Zuid West-Afrika m.s. „Winchester Castle" 7/8 s.s. „Rempang" 9 8 Brits-Oost-Afrika m.s. „Si-Kiang" 11 8 Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van postpak ketten geven de postkantoren. f Adv.) v 2.000.006.000,—) Dat Is het totaal spaartegoed bij de boerenleenbanken, aangesloten bij de Cböp. Centrale Raiffeisenbank t; Utrecht. Ruim twee miljard gulden Ook U kunt proÊ* teren van de gunstige voorwaarden. Er ligt een spaarboekje voor U blaar bij de WaJstHMt 7 TERNEUZEN Noordatraat 6 AXEL INTERNATIONALS VAST De internationale waarden sloten deze beursweek af met een vaste stemming voor Phi lips, Unilever en aandelen Kon. Olie. De handel was tamelijk levendig. Kon. Olies werden wederom voor rekening van het publiek en de arbitrage uit Donderdagmiddag is op de weg UtrechtDe Bilt een ernstig auto-ongeluk gebeurd, dat aan gekost, terwijl een derde ernstig ernstig beschadigd. betreft, heeft ingezien. Tot nog twee personen liet leven heeft werd gewond. Een kleine per sonenauto werd door een vracht auto met aanhanger gegrepen en drie in zittenden werden uit de wagen geslingerd met het noodlottige gevolg. De paar hoefindrukken, die Thorfinn aanwijst, kan Erwin ook nog zij het met moeite ont dekken, maar het is hem een raadsel hoe de jager het oude spoor kan zien en het nog feil loos weet te volgen ook. Zwijgend Iaat Erwin de ander zijn gang gaan. De manier, waarop Thor finn steeds nieuwe aanwijzingen uit een kluitje aarde haalt, lijkt op toverij. In een draf gaan ze dwars door de vlakte tot ze gelijktijdig en met schrik de afgrond ontdek ken. Ze wisselen een snelle blik en Thorfinn begrijpt maar al te geod, hoe Erwin zich moet voe- „Ze is hier afgestegen", zegt de jager, als om Erwin gerust te stellen. Zorgvuldig onderzoekt hij de rand van de kloof „en hier is ze naar beneden geklommen", vervolgt hij als in gedachten „en tenminste door een man achtervolgd Erwin wist zich het zweet van het voorhoofd en volgt Thorfinn als deze behoedzaam afdaalt. Dan, zittend op een richel staart de jager lange tijd voor zich uit en houdt, ten laatste een lapje kle ding op. „Hier zijn stem slokt even en hij wijst dreigend op de afge knapte jeneverbesstruik „Gevallen?" klinkt Erwins stem schor. „Laatlaat me door Thorfinn. Ik wil naar beneden Ik wil haar vinden." En de vreem de blik in zijn ogen ziende, beseft Thorfinn, dat er weinig hoeft te gebeuren of Erwin zal zich in de diepte storten vaste Kon. Wall- de markt genomen. De tendentie voor aandelen Olie van donderdag in street was een stimulans voor het Damrak. Bij een notering op 135,20 bedroeg de koers winst gistermiddag ƒ3,20, ver geleken bij de vorige slotprijs. Dit fonds behaalde deze beurs week een koerswinst van ruim zeven gulden, vergeleken met t slotniveau van verleden week vrijdag. Philips was op 1227 circa 11 punten hoger en haal de hierdoor bijna het gehele verlies van donderdag in. Uni levers ontmoetten een goede belangstelling en liepen op van 885 tot 890. tegen een vorige slotkoers van 874. AKU's en Hoogovens verbeterden een paar punten. De scheepvaartaandelen la gen verdeeld bij kalme handel. Van de leidende cultures be stond vrg,ag voor certificaten Deli, die ruim een gulden hoger op 189,30 noteerden. Voor Amsterdam Rubbers en HVA's schommelden de koersen rond het vorige slotniveau. De thee cultuurmaatschappij „Pangheo- tan" gaat voor een belangrijk bedrag, tussen de ƒ50.000 en de 100.000, deelnemen in de N.V. Jabo-optiek (fabriek voor bril monturen) in Amsterdam. In de staatsfondsenhoek was de handel ook gisteren zeer rustig en was de stemming iiehtelijk verdeeld. De belangstelling van donderdag voor de inschrijving op de 100 min 4'A pet obliga ties Bank voor Nederlandsche Gemeenten is van dien aard ge weest, dat op de toewijzing, die centraal" zal plaatsvinden, een zeer belangrijke reductie zal moeten worden toegepast. Een centrale toewijzing wordt door de beurs niet toegejuicht. In de lokale afdeling werden de aandelen en de converteer bare obligaties Oranjeboom op last van het beursbestuur niet genoteerd in verband met een verschenen bericht over een belangengemeenschap van deze maatschappij met de N.V. Phoe- nix-brouwerij. Ook de aandelen en converteerbare obligaties Zuid-Hollandsche Bierbrouwe rij mochten niet worden geno teerd. Deze maatschappij gaat met de N.V. Brouwerij d'Oran- jeboom een fusie aan. Aandelen Vereenigde Glasfabrieken, na tionaal bezit, kregen een lagere adviesprijs op de ontslagaan vraag van de directeur. In de overige lokale afdelingen was het zeer stil met koersverande ringen naar beide richtingen. Prolongatie 3' 2 pet. Nabeurskoersen A.K.U.: 534—535 (531' 2) Kon. Olie: 135.80—136.40 slot 136.00 (134.70) Philips: 11225—1241 gl. slot 1240 1223*s Unilever: 894911 slot 911 (889^) Hoogovens: 775778 '773) Int. conc. Industrie Scheepvaart Banken Cult. etc. Algemeen Beursindices 3/8 4/8 5/8 608.78 601.81 609.32 320.65 318.20 317.85 158.70 158.05 158.05 207.90 207.41 208.23 153.77 152.87 153.21 412.40 408.35 411.88

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 3