jeekless ■^uropeóe vernauwing (goodwill Hammarskjoeld vraagt bijeenkomst V eiligheidsraad Verjaardag van Prinses Irene Leidt Fidel Castro Cuba naar het communisme? Weero verzicht Vaguard aan de grond Veiligheidsraad zondagavond bijeen Katanga en Kongo WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN LEAU - RIJSWIJK (Z.H.J VULPENNEN N.V. Fa P. T. v. tl. SAME ONDAG 7 AUGUSTUS ng 8 uur lal van dappere mannen. N - ARTHUR FBANZ L THOMPSON In werkelijkheid over het er-zelfmoord-eskader. Zij Ti anderen te redden uit tijde van de Koreaanse i in de grootste gevaren hter de vijandelijke linies Toegang 14 jaar. iddag 2 uur: het Luxor-Theater. keurl* verzorgd ftankertog bij abonnement: Temeuzen «Ireeteur-Hoofdredaeteur I. van As Sanaa Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 N4 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,- per kwartaal; per maand f2.—: per week 48 ct Losse nrs 9 ct ZATERDAG 6 AUGUSTUS I960 16e Jaargang Nr 5053 Verscbiint dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; rntwtmntw pet advertentie ƒ2,25. Rubriek Kleine Advertenties Tgéên handelfl- advertenties)5 regels 1,Iedere regel m—f 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding; Brieven onder nummer, of: Adrea Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 KWESTIE KONGO NIET OPGELOST De Franse president De Gaulle en de Wcstduitse kan selier Adenauer hebben drie dagen met elkaar gesproken en over het resultaat hebben zij alleen wat algemeen heden losgelaten. Er is voornamelijk gepraat over de Europese samenwerking en de grotere rol. die West- Europa in de wereld zou moeten spelen. Maar men kan het rad der geschiedenis moeilijk terugdraaien. De zaak is. dat Europa nauwelijks nog als werelddeel bestaat. Het oosten ervan is ingelijfd bij Azië, het westen is zo smal gewor den. dat het zonder de hulp van Amerika militair en economisch niet gemakkelijk meer te handhaven valt. We kunnen zeggen dat West-Europa eer kuststrook is, die tot de sfeer behoort van de Atlantische zeemogendheden. En nu kan iemand wel menen, dat dit stukje Europa wereldpolitiek moet maken, doch zonder de Ver. Staten gaat dit eenvoudig niet meer. Twee wereldoorlogen hebben ons werelddeel verzwakt en verscheurd. Het heeft zijn Aziatische koloniën verloren. Met Afrika kan het nog een band behouden, doch het kan daar niet meer heersen. Cultureel blijft het min of meer wat Griekenland was in de antieke wereld: een centrum van oude cultuur. Politiek moet het zoeken naar overzeese bond genoten en naar een compromis met Afrika. Integratie In deze omstandigheden zou den we wensen, dat de Fransen bereid waren om in de eerste plaats militair zich te onder, schikken aan de Ver. Staten en Engeland, in die zin, dat deze zorgen voor de kernwapens, dc zware raketten en de vloot. Dit zijn de zogenaamde afschrik wekkende on strategische wa pens, die uiterst duur zijn, alleen doeltreffend met atoomkoppen en die veilige bases moeten heb ben. of in Engeland en Amerika, of op schepen en duikboten. Wanneer de Fransen pogen, ook ..grote mogendheid" te zijn. met een eigen afschrikwekkende atoombewapening, zou dit nog te billijken zijn. als zij dan tevens voor een modern leger konden zorgen op het vasteland. Dit echter is niet het geval. Het Franse leger strijdt in Algerije en is ouderwets, omdat het ge specialiseerd is in de kleine oor logvoering. de guerilla met de opstandelingen. Men kan nu wel zeggen, dat dit eigenlijk „mo. dern" is. Na een oorlog met atoombommen waarvan men verwacht dat hij binnen drie da gen zal zijn afgelopen zal mis schien het woord zijn aan de guerilla-strijdkrachten Maar niemand heeft enige voorstelling van zulk een atoom oorlog. Het moderne leger is in elk geval daarop ingesteld. De Fransen evenwel weigeren op hun grondgebied Amerikaanse vliegtuigen met kernwapens toe te laten, omdat zij zelf daarin dan geen zeggenschap hebben. Ook willen zij geen bases af staan (zoals de Britten) voor Amerikaanse raketten, die de Sowjet-Unie zouden kunnen be stoken. En het streven naar Franse „grootheid" belemmert dus een verstandige arbeidsver deling op militair gebied en in tegratie bij de defensie. Niet supra-nationaal Het argument van De Gaulle is, dat hij geen supra-nationaal gezag erkent. Dat kan wel zijn. maar bij de verdediging moet men nu eenmaal een Atlantisch opperbevel aanvaarden van één hoofdkwartier. In de twee wereldoorlogen hebben de geallieerden dat steeds aangenomen. Dat hoofdkwartier (van generaal Norstad) moet de taken verdelen en kunnen reke nen op de medewerking van alle Navo-leden. Op dit punt heb ben de besprekingen tussen De Gaulle en Adenauer niets opge leverd. De Westduitsers zijn blijkbaar verstandig genoeg, de Amerikanen niet uit te sluiten. Het lijkt niet verstandig, de Duitse legers uit te rusten met Polaris-raketten, die de Sowjet- Unie kunnen bedreigen. Gezien de grote angst voor de Duitsers in Oost-Europa zou zulks de spanningen zeer verhogen, en het oorlogsgevaar doen toe nemen. In de Sowjet-wereld vreest men nu eenmaal, dat de Westduitsers zulke aanvallende wapens voor eigen nationale doeleinden zouden gebruiken, namelijk om Oost-Duitsland te veroveren. Dat lijkt ongerijmd, want hoe zouden de Westduitsers een oorlog kunnen voeren tegen de Sowjet-wereld? Maar de angst bestaat. En die raketten kunnen veiliger in Engeland en Frankrijk zijn gestationeerd om af te schrikken. Adenauer, die over het alge meen de situatie wel begrijpt, zou goed doen zijn minister van 1 Defensie te remmen en deze heer I Strauss wat aan banden te leg gen. Hij praat te veel over kern wapens in West-Duitsland. Doch hoe het zij. de Westduitse kan selier denkt veel meer Atlan - tisch dan De Gaulle. Hij zal wel i hegrijpen dat de stem van West- Europa alleen zwaar kan wegen binnen de Navo, als West-Euro- 1 pa daaraan trouw is. Men praat veel over Europese invloed, doch daarbij kan men Engeland (dat nauw is verbonden met Ameri ka) niet uitsluiten. Dat schijnt intussen bij de besprekingen in Parijs wel begrepen te zijn. Afrika Het is natuurlijk een hard ge lag. dat de Belgen zoveel moei lijkheden ondervinden in Kongo. Dit is nu onafhankelijk, en het wil geen Belgische troepen meer hoewel liet zelf de orde niet heeft kunnen handhaven. Over mishandelingen, doden en aan randen van Belgische mannen en vrouwen heeft de Belgische re gering gegevens gepubliceerd. Iedereen is overtuigd, dat de Belgische troepen slechts de levens van landgenoten be schermden. Maar naarmate de eenheden der Ver. Naties de taak van de Belgen overnemen, moe ten zij heengaan, zo besloot de Veiligheidsraad. De Kongolese regering heeft zich nu bij Ham marskjoeld (die zich in Kongo bevond) en in New York be klaagd, dat de Kongolese troe pen zijn ontwapend, doch dat de Belgen er blijven. Wat konden de Ver. Naties anders dan Bel gië verzoeken, een beetje haast te maken met het terugtrekken van zijn troepen? Intussen is dit eigenlijk slechts een kwestie van tijd en van beleid: de Belgische troepen zullen gaan. als de Bel gen worden beschermd door de troepen der Ver. Naties. Russische dreigementen Indien Hammarskjoeld aan dringt op meer haast, dan is het om de Russen een voorwendsel te ontnemen, in te grijpen in Kongo. Chroesjtsjef heeft daar mee opnieuw gedreigd. En Hammarskjoeld moet proberen, een internationaal conflict en een wereldoorlog te voorko men. De Amerikanen steunen hem daarin: zij willen zelf geen troepen sturen naar Kongo, maar zeker vermijden dat de Russen er komen. Dus: alleen de Ver. Naties. Tijdens een receptie in Leopoldstad heeft Hammarskjoeld onverwacht een beschuldigende rede moeten aan horen van de Kongolese minister Gizenga. Hij zette deze politicus beleefd op zijn nummer. Maar hij moet de situatie blijven be heersen. Chroesjtsjef heeft zich ook al bemoeid met Algerije. In Lyon is een Algerijnse Moslim te rechtgesteld (in Algerije zijn trouwens vier anderen geëxecu teerd) en daarvoor is een gra tiebeweging op touw gezet door bekende kunstenaars. Zij hebben Eisenhower, Chroesjtsjef, Neh- roe e.a. verzocht, bij De Gauile aan te dringen op gratie. Alleen Chroesjtsjef heeft bij De Gaulle stappen gedaan. Vergeefs. Doen zijn inmenging wordt meer en meer gevaarlijk voor de vrede. De Algerijnse rebellen voelen «r zich door gesterkt: zij hebben bij een terroristische aanval op Franse badgasten in Algerije elf mensen gedood. Als we de situatie overzien, is deze verre van geruststellend, en de Atlantische solidariteit schijnt meer nodig dan ooit. Ook inzake de strijd om Afrika. De negers daar weten maar al te goed. dat de blanken verdeeld zijn. Het kost veel hen aan het Westen te binden. Dat de Belgen daarvoor een prijs moeten betalen is wreed. Doch alleen gezamenlijk Atlantisch optreden kan redden, wat te redden valt. Dr. A. C. (Nadruk verboden.) "ct H.500 (on metende Brits slagschip Vanguard is bestemd voor de sloop. De kruiser heeft nooit aan een zeeslag deelge nomen, Tegen het einde van de tweede wereldoorlog is het schip pas gereedgekomen. Donderdag' werd de Vanguard naar de slo- pei gesleept. Door een verkeerde manoeuvre raakte zij bij de havenuitgang van Portsmouth »an de grond. Sterke zeesleep boten trokken haar evenwel in een half uur vlot. Mexicaanse politie en studenten slaags Ongeveer vijfhonderd man Mexicaanse politie, waaronder leden van de geheime dienst en bereden agenten, hebben don derdagavond jl. in de hoofdstad Mexico meer dan tweeduizend betogende studenten met traan- gasbommen, gummistok en sa bel uiteengejaagd. Volgens schattingen van het Rode Kruis zijn meer dan hon derd studenten gewond: de toestand van velen hunner is ernstig. Meer dan tweehonderd stu denten werden door de politie gearresteerd. De politie gebruikte meer dan vijfhonderd traangasbommen. De studenten verweerden zich met het werpen van stenen en bakstenen. Voorts hanteerden zij loden pijpen en messen. ..De slag" duurde ongeveer een uur. De studenten hadden betoogd tegen een klein aantal hoog leraren. die verscheidene weken geleden een wilde staking had den gehouden. (Advertentie) Secretaris-generaal Hammars kjoeld heeft, na kennis te heb ben genomen van het rapport van dr Ralph Bunche, besloten om een bijeenkomst van de Vei ligheidsraad te verzoeken, ten einde de situatie in beschouwing te nemen. In Leopoldstad is vrijdag avond officieel medegedeeld, dat het ingrijpen der Verenigde Na ties in Katanga is uitgesteld, in afwahting van een bijeenkomst van de Veiligheidsraad. Tijdens een buitengewone pers conferentie op vrijdagavond heeft de woordvoerder der Ver. Naties medegedeeld, dat secre taris-generaal Hammarskjoeld, na kennis te hebben genomen van het verslag van dr. Eunche over diens besprekingen in Eli- sabethstad. besloten heeft om een bijeenkomst van de Veilig heidsraad te vragen teneinde de situatie in beschouwing te ne men. Het rapport van de secretaris generaal aan de Veiligheidsraad over deze aangelegenheid zal spoedig onder de leden worden gedistribueerd. Hammarskjoeld is vrijdag avond naar New York vertrok ken, aldus de woordvoerder, om aan de beraadslagingen van de raad deel te nemen. Uit het rap port van dr. Bunche blijkt, dat Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Irene, is vrijdag 21 jaar geworden. Het verjaardagsfeest is door de Koninklijke familie in intieme kring gevierd. Voor van daag zijn de vrienden en vrien dinnen van de Prinses uitgeno digd. Het postkantoor van Soestdijk heeft het op deze dag weer ex tra druk gehad met de talloze gelukwensen die er voor de ja rige uit alle delen van het land en ook van over de grenzen ar riveerden. De belangstelling voor het hek van het Koninklijk palies was veel groter dan op andere da gen. Tientallen automobilisten, waaronder veel buitenlandse toe risten zetten hun wagens even stil en jeugdige trekkers, pad vinders en moeders met hun kroost, stelden zich tegenover het paleis op. Zodra de toeschou wers maar iets achter de hoge ramen zagen bewegen begonnen zij enthousiast te zwaaien. Het garde-regiment fuseliers „Prin ses Irnene" zond vrijdagmiddag om vijf uur een deputatie naar het paleis om zijn Koninklijk petekind, een geschenk aan te bieden. Luitenant-kolonel Bolmeijer bood haar twee witgelakte tafel lampen met een ovalen, satijnen kap. gedecoreerd met goud aan. De lampen zijn geïnspireerd op oud-Romeinse vazen. De Prinses die een lila toilet droeg, bewon derde met haar moeder de ge schenken. Zij zei enthousiast: {Advertentie) BfNNENVERINGBED HAZET-FABRIEK EN ZEVENBERGEN SCHUiMRUBBERBED Het wemelt van communistische technici in Havanna Fidel Castro is aansprakelijk •>r de wijze, waarop Cuba af- lt naar het communisme; er is geen sprake van dat dit het werk zou zijn van zijn broer Raoel of van „Tsje" Guevara", aldus heeft Raoel Chibas, een voormalig leider van de Cubaan se revolutie en aanvankelijk mi nister van Spoorwegen onder het bewind van Fidel Castro, donderdagavond j.l. te Miami, in de Amerikaanse staat Florida, verklaard. Chibas heeft, ais politiek uit gewekene, een toevlucht gezocht in de Verenigde Staten. In ant woord op de vraag, waarom hij Cuba was ontvlucht, antwoord de Chibas: „Cuba glijdt elke dag meer naar het communisme af en dat maakte mij ziek. Het we melt in Havanna van communis tische technici, niet zozeer Rus sen als wel Oostduitsers en veel Chinezen. En wat betreft Fidel Castro: hii is een veel te sterke oersoon- lijkheid om door iemand, wie dan ook. te kunnen worden be- invloed. Toen de Cubaanse revo lutie communistische trekken ging vertonen, heb ik aanvanke lijk gedacht dat Raoel Castro en „Tsje" Guevara hier achter zaten. Maar nadat ik Fidel Cas tro had leren kennen, zoals hij werkelijk is. ben ik ervan over tuigd dat hij zelf een commu nistische koers stuurt", aldus oud-minister Chibas. Chibas ver klaarde verder dat Cuba thans ernstige economische moeilijk heden ondervindt. Hij meende dat nog ongeveer de helft van het gewone Cubaanse volk ach ter Fidel Castro staat. Diens aanhang onder de intellectuelen en de uitoefening van vrije be-| roepen is echter veel geringer. „Oh, wat prachtig, heel heel har telijk bedankt iedereen". De ..Prinses Irene" is tot nu toe ieder jaar de Prinses komen fe liciteren. In 1959 zijn de laatste stukken aan de casette tafelzil ver, die op iedere verjaardag werd aangevuld, toegevoegd. De lampen vormden het „slot ca deau", nu de Prinses 21 jaar is geworden zullen de fuseliers hun bezoeken aan het paleis op 5 augustus staken. Het tweede cadeau, een kost bare ring, werd aangeboden door de federatie „Goud en Zil ver". De Prinses heeft het ont werp van de ring zelf uit een aanta] tekeningen gekozen. De montuur van de ring is van wit- goud met piatina-zetting. In het centrum bevindt zich een ovale bloedrode Ceylon-robijn, geflan keerd door briljanten van aflo pende grootte. „Ik ben bijzonder getroffen door alle hartelijkheid en de vele blijken van belangstelling die ik ter gelegenheid van mijn 21ste verjaardag heb ondervon den en ik wil U allen hiervoor mijn heel hartelijke dank betui gen. Het is mede hierdoor een heerlijke onvergetelijke dag voor mij geworden." VERGOEDING ZOUTSCHADE- OORLOGSSCHADE Bij de Tweede Kamer is inge diend een wetsontwerp tot wijzi ging van de begroting 1960 van het departement van Volkshuis vesting en Bouwnijverheid. Dit wetsontwerp heeft tot doel de uitkering van zoutschade moge lijk te maken in bepaalde geval len, waarin de desbetreffende regeling niet rechtstreeks voor ziet. Opper-Volta onafhankelijk Opper-Volta is vrijdag als zesde staat binnen de Franse gemeenschap volledig soeve rein geworden. Op 8 augustus zal het land zich kandidaat stellen voor het lidmaatschap van de Verenigde Naties. De nationalistische beweging in Rhodesië De posterijen van Loesaka, Noord Rhodesië, hebben gewei gerd telegrammen van de natio nalistische leider Kenneth Kaun- da te verzenden omdat zij, zoals een woordvoerder verklaarde, „onjuiste gegevens bevatten die de openbare orde in gevaar zou den kunnen brengen". Kaunda wilde telegrammen aan dc Engelse regering en de Verenigde Naties verzenden met verzoeken om tussenkomst van Engelse en V. N.-troepen. Ook de Afrikaanse nationalis tische beweging van Zuid-Rho- desië. de nationale democrati sche partij, heeft telegrafisch om interventie van Engeland en de Verenigde Naties verzocht. De posterijen van Salisbury namen de telegrammen aan MacMillan en Hammarskjoeld wel in behan deling, hoewel er o.m. in wordt gezegd dat de regering van de centraal Afrikaanse federatie i „een oorlogsstemming maakt". de Katangese autoriteiten te kennen hebben gegeven en be wijzen hebben geleverd dat zij zich met geweld tegen de uit voering van de resoluties van de Veiligheidsraad wat betreft het binnentreden van V. N.-troe pen zullen verzetten en dat als gevolg daarvan het zenden dooi de Ver. Naties van militaire een heden naar Katanga niet moge lijk zal zijn dan met behulp van gewapend geweld van hun kant, aldus de woordvoerder. Een dergelijk optreden door de troepen der Ver. Naties is in strijd met de beginselen, die door de Veiligheidsraad zijn vastgesteld voor de functie van de V. N.-troepen en in strijd met de voorwaarden waarop de ver schillende deelnemende landen erin hebben toegestemd eenhe den naar het V. N.-leger te zen den. Onder deze omstandigheden heeft de secretaris-generaal aan de opperbevelhebber opgedragen de order tot het zenden van mi litaire eenheden der V. N. naar Katanga op heden in te trekken. Hem zuilen andere instructies worden gegeven nadat de Vei ligheidsraad de kwestie zal heb ben onderzocht, aldus de woord voerder der V. N. in zijn pers conferentie. De Veiligheidsraad zal zondag avond bijeenkomen ter bespre king van de kwestie-Kongo. Officieel is medegedeeld, dat secretaris-generaal Hammars kjoeld naar New York zal te rugkeren in verband met de bij eenkomst van de Veiligheids raad op zondagavond. De zitting van de Veiligheids raad begint zondagavond acht uur plaatselijke tijd i één uur 's nachts Nederlandse tijd). Hammarskjoeld heeft uit Leo poldstad bericht, dat hij ver wacht zaterdagmiddag in New York te arriveren. e Ralph Bunche, Hammars- kjoelds rechterhand in Kongo, heeft vrijdagmorgen een onder houd van een uur gehad met premier Tsjombe van Katanga. De bijeenkomst werd bijgewoond door vier Katangese stamhoof den. Zij zeiden later tegen ver slaggevers dat zij zich geschaard hadden achter Tsjombe'^ ver klaring dat er verzet zal worden geboden zo de V. N.-troepen Katanga mochten binnentrek ken. Wij hebben tegen Bunche gezegd dat wij op dit punt, maar ook in andere kwesties achter de regering van Katanga staan. Wij zijn voor een onafhankelij ke Katangese regering en zui len de V. N. ervoor verantwoor delijk stellen als er onlusten in Katanga mochten ontstaan na de intocht van de V. N.-troepen, aldus deze stamhoofden. Tsjombe sprak later een ver gadering van 250 stamhoofden toe. Hij gaf een overzicht van de huidige politieke toestand en verklaarde nogmaals dat zijn regering bereid is om een sta tenbond te vormen met de ove rige Kongolese provincies. Na afloop van deze bijeen komst zei Tsjombe dat zijn re gering, gesteund door de stam hoofden en het volk van Katan ga, vastbesloten is om zich te verzetten tegen inmenging van de V. N.-troepen in Katanga. Katangese militairen hebben vrijdag trachtten te beletten dat een vliegtuig van de V. N. in Elisabethstad landde. Zij meen den dat er soldaten in zaten. Bunche. die op het vliegveld was, ging onmiddellijk naar de verkeerstoren en nam contact op met de piloot, die wilde lan den. Hij kon de Katangese mili tairen geruststellen. Er zaten geen soldaten in. Het vliegtuig mocht toen landen. Later vertrok Bunche met het- zelfde toestel naar Leopoldstad. KATANGA VRAAGT ERKENNING De premier van Katanga, Moise Tsjombe, heeft premier Nehroe van India in een tele gram verzocht de onafhankelijk heid van Katanga te erkennen, aldus welingelichte kringen in New Delhi. Naar verluidt heeft Nehroe geantwoord dat India slechts één regering in Kongo erkent die van Loemoemba. De Indische premier betreurde volgens genoemde kringen de houding van Tsjombe tegenover de Verenigde Naties en vond diens gedrag tegenover de V. N.-- vertegenwoordiger dr Bunche „zeer betreurenswaardig en on hoffelijk". RUSSISCHE VERKLARING OVER KONGO In een vrijdagavond door het Russische persbureau Tass ge publiceerde verklaring der Sow- jetregerin.g worden „strenge en doeltreffende maatregelen" ge- eist tot onverwijlde uitvoering van de. resoluties van de Veilig heidsraad inzake Kongo. „De in Kongo geschapen situa tie is volkomen ontoelaatbaar en ondermijnt slechts het gezag van de Verenigde Naties, die heb ben besloten om een einde te ma ken aan de tegen dit land ge pleegde agressie. De „symboli sche" terugtrekking van een deel der troepen der interventionis- ten is niets anders dan een ma noeuvre, bedoeld om de wereld opinie om de tuin te leiden". In verband hiermede acht de Sowjel-regering het noodzakelijk strenge en doeltreffende maat regelen te treffen om de resolu ties van de Veiligheidsraad on verwijld uit te voeren. Alle Belgische troepen moeten binnen de kortst mogelijke tijd uit de republiek Kongo worden teruggetrokken, zonder aarze. ling over het gebruikmaken van alle middelen om dit tot stand te brengen. MAN VAN STEIGER GEVALLEN Bij werkzaamheden aan de in aanbouw zijnde nieuwe buizen* fabriek te Stadskanaal is de 56- jarige H. L. Piebes uit Mussel- kanaal van een steiger gevallen Hij was op slag dood. VERANDERLIJKE BEWOLKING. Het K.N.M.I. deelt mede: Een krachtig hogedrukgebied op het oostelijk deel van de At lantische Oceaan blokkeert de doortocht van een oceaande pressie naar West-Europa. Wel trok een storing uit Spanje naar het noorden, maar boog boven zuidoost-Frankrijk naar 't noord oosten af en veroorzaakt vooral in het Alpengebied en Zuid- Duitsland regen en onweer. Bo ven Noord-Europa bevindt zich een gebied van betrekkelijk ho ge barometerstanden, dat even wel in betekenis afneemt. Tengevolge van deze lucht drukverdeling blijft de wind in ons land uit de noordhoek waai en, waardoor wolkenvelden van zee zullen binnendrijven. Op enkele plaatsen is daarbij een buitje mogelijk, maar regen medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot hedenavond. Noordelijke wind Veranderlijke bewolking en enkele verspreid voorkomende buien. Zwakke tot matige wind tussen noord en noordoost. De zelfde temperaturen als gisteren of iets lagere. van betekenis wordt niet ver wacht. De temperaturen komen over het algemeen op een iet3 lager niveau. ZATERDAG 6 AUGUSTUS Temeuzen Breskens Hansweert Walsoorden v.m. 1.13 0.38 1.53 2.03 n.m. 1.35 1.00 2.15 2.25 ZONDAG 7 AUGUSTUS Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 1.27 2.02 2.42 2.52 n.m. 1.49 2.24 3.04 3.54 ZON MAAN op onder op onder Aug 6 5.09 20.22 19.45 4.17 7 5.10 20.20 20.23 5.35 8 5.12 20.18 20.55 6.53 9 5.13 20.16 21.24 8.12 10 5.15 20.14 21.50 9.27 11 5.17 20.12 22.16 10.40 12 5.18 20.10 22.43 11.50 13 5.20 20.09 23.11 12.57

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 1