Radio en Televisie Eric de Noorman - De huid van de beer De wijziging van loterij wet de I SPORTNIEUWS BEURSO VERZICHT ESSO 2-T MOTOR OIL VERMENGT ZICH VANZELF MET DE BENZINE IN DE TANK Koninklijke jachten naar Siracusa DUIVENSPORT Automobilisme VOETBAL MARKTBERICHTEN De verklaring welke de minis ter van Justitie tijdens de open bare beraadslaging in de Twee de Kamer ever het ontwerp van wet tot wijziging van de loterij- wet heeft afgelegd, n.l. dat,.... een verwerping van dit wets ontwerp tot een zodanige con stellatie zal voeren, dat binnen afzienbare tijd een gespannen politieke situatie zal ontstaan", is ondoorzichtig, ongemotiveerd en niet indrukwekkend. Dat is. blijkens het voorlopig verslag van de commissie van rapporteurs uit de Eerste Kamer voor dit wetsontwerp, de me ning van sommige leden van de Eerste Kamer. Deze leden zou den gaarne vernemen, welke ge- dachtengangen, feiten of bijzon dere kennis der verhoudingen binnen het kabinet, aan de be doelde voorspelling van genoem de bewindsman ten grondslag hebben gelegen. Deze leden, zo zegt het voor lopig verslag verder, achtten het, gesteld dat het ontwerp van wet in de Eerste Kamer zou worden verworpen, weinig aannemelijk, dat enig bewindsman over een periode van enigermate lange duur een beleid zou kunnen voe ren, dat aan een of meer toto's minder vrijheid zou geven dan in de praktijk thans bestaat. Eventueel aftreden van een mi nister zou dan wel moeten wor den aanvaard. Deze leden acht ten het voorts niet waarschijn lijk, dat de Protestants-Christe lijke fracties in de beide Ka mers der Staten-Generaal zich gedurende lange tijd aan een po- liiteke samenwerking, als thans bestaat, zouden onttrekken, in dien voor het totoprobleem een oplossing zou zijn gevonden, welke wel overeenstemt met het rechtsgevoel van de meerderheid van het Nederlandse volk, maar niet met hun denkbeelden. Vele andere leden, zo zegt het verslag voorts, betreurden het ten zeerste dat de meerderheid van de leden van de Tweede Ka mer de regering op het stuk van de nu voorgestelde maximum prijs was gevolgd. Indien die meerderheid zich tegen zulk een beperking zou hebben uitge sproken, was te verwachten ge weest dat de minister het wets ontwerp zou hebben ingetrok ken. Indien de minister dan een vergunningenbeleid zou zijn gaan voeren met een beperking als juist door de Kamer was afge wezen, dan zou toch door mid del van de normale parlemen taire controle de bewindsman op het onjuiste van een zodanig be leid kunnen worden geatten deerd, is de mening van deze leden. Sommige leden, zo zegt het voorlopig verslag verder, hadden ernstige bezwaren tegen het ver lenen van een monopoliepositie aan een totalisatorstichting. Vele andere leden zouden gaarne ver nemen, of het de regering thans bekend is, welk standpunt de in het „comité sportprijsvragen" gerepresenteerde charitatieve in stellingen innemen, zowel ten aanzien van het systeem van twee sporttoto's als van de mo gelijkheid tot het uitreiken van twee poolformulieren binnen een toto-organisatie. Dezelfde leden zouden gaarne vernemen zo zegt het voor lopig verslag verder of de re gering thans inlichtingen kan verstrekken over de bestuurs samenstelling van de organisa tie, welke de vergunning zal ver krijgen, alsmede over de wijze, waarop zal worden beslist over de verdeling van de netto-op brengsten. Welk departement, zo vroegen zij, zal toezicht houden op die verdeling en te dezer zake voorwaarden stellen? Voorts stelden deze leden de vraag, of de minister van Justi tie het tot dusverre gehanteerde onkostenpercecitage van de bru to-opbrengst dat tot nu toe 40 bedraagt, denkt te kunnen hand haven. Zo ja, zullen tot deze on kosten ook worden gerekend de vergoedingen, welke de sport clubs tot op heden ontvangen voor hun bemoeiingen ter zake van het uitreiken en in ontvangst nemen van de poolformulieren? Is het waar aldus nog steeds deze leden dat die vergoedin gen thans niet ten laste van de onkosten, maar ten laste van de netto-opbrengst worden ge bracht? In het voorlopig verslag wordt voorts gesteld, dat deze leden uit hetgeen bij de openbare be raadslagingen in de Tweede Ka mer over dit wetsontwerp naar voren was gebracht over de prijsvragen in dagbladen, geen duidelijk beeld hadden gekregen van het te voeren vergunningen beleid op dit gebied. Daarom wordt de vraag gesteld of de re gering thans mededelingen daar omtrent kan doen en kan aan geven welke categorieën van be staande loterijen na de totstand koming van de voorgestelde re geling anders zullen worden be handeld dan in het verleden. Tenslotte stelden deze leden de vraag of de minister van Justi tie kennis heeft genomen van de openingsrede van prof. mr. G. de Grooth ter gelegenheid van de jongste vergadering van de Ne derlandse Juristenvereniging en of de minister van oordeel is dat de weergave van de voorge schiedenis van het onderhavige wetsontwerp in die rede juist is. MODERNE HANDSCHRIFTEN GEVRAAGD Adv. Esso 2-T Mofor Oil bevat een speciale dope die bij tweetakt motoren veelvuldig voorkomende lagercorrosie doeltreffend bestrijdt. Esso 2-T Motor OU is de ideale motorolie voor alle typen tweetekt mo toren, ook voor bromfietsen. Verkrijgbaar in bussen van en 1 lifer. Het klaargemaakte produkt van ESSO benzine en 2-T Motor Oil ESSO NEDERLAND N.V., ESSO GEBOUW DEN HAAG Bij het bestuderen van hand schriften in bibliotheken en mu sea is het de „Nederlandsche ver eniging tot bevordering der wetenschappelijke graphologie" opgevallen hoe belangrijk het voor de wetenschap is dat brie ven, aantekeningen, consepten en dergelijke van prominente Nederlandse en buitenlandse ge leerden en kunstenaars voor het nageslacht bewaard blijven. Het is verrassend, zo deelt de vereni ging mede, hoe zelfs het een voudigste briefje aan de grafo- loog een verhelderende kijk op de persoonlijkheid van de schrij ver geeft. Bij haar onderzoek heeft de vereniging geconsta teerd, dat in de diverse biblio theken en musea alles wat uit de vorige eeuw dateert, bewaard wordt. Er worden echter weinig moderne handschriften bewaard. Men vergeet, aldus de vereni ging, dat over vijftig jaar brie ven en notities van bijvoorbeeld 1925 als zeer waardevol be schouwd zullen worden, mits zij natuurlijk beschikbaar zijn. De vereniging is van plan zich met dit probleem bezig te gaan hou den en verzoekt een leder, die van enigszins op de voorgrond tredende Nederlanders brieven of andere geschriften bezit, deze goed te bewaren en van tijd tot tijd te schenken aan de universi teitsbibliotheken, het museum voor de geschiedenis van de na tuurwetenschappen, de konink lijke bibliotheek of aan andere musea en bibliotheken. De „Nederlandsche vereeniging tot bevordering der w etenschap pelijke graphologie" (Prof. Quacklaan 18, Rijswijk (Z.H.) heeft zich bereid verklaard ver zamelingen van brieven te sor teren en naar het meestgeschik- te adres door te zenden. De ongeregeldheden in Zuid-Korea De Zuidkoreaanse politie heeft dinsdagavond machtiging ge kregen te schieten, als er geen einde komt aan de ongeregeld heden die vrijdag j.l. bij de al gemene verkiezingen zijn be gonnen. Amerikaanse filmexpeditie naar Nederlands Nieuw-Guinea Het Harvard film study centre in de Verenigde Staten heeft het voornemen het volgend jaar een wetenschappelijke filmexpeditie naar de Baliemvallei in Neder lands-Nieuw-Guinea te onder nemen. Dr Robert Gardher, de direc teur van het Harvard film study centre, deelde mede, dat een ethnologisehe film zal worden opgenomen van de Koeroeloe- bevolking in de Baliemvallei. Een voorbereidende groep voor deze expeditie zal medio febru ari 1961 te Hollandia aankomen. Met de opnamen, welke circa zes maanden in beslag zullen nemen hoopt men in mei 1961 aan te vangen. De Nederlandse regering heeft haar medewerking toegezegd en zal de expeditie een aantal basis faciliteiten verlenen. Maandagmiddag ver trok uit de Amster damse haven het vrachtschip „Neder Ebro" met aan boord het koninklijk jacht „Piet Hein" en de Lems teraak van Prinses Beatrix, de „Groene Draeck". De beide schepen zullen naar Siracusa op Si cilië gebracht wor den, waar zij ter be. schikking staan van bet koninklijk gezin, dat binnenkort zijii vakantie aan de westkust van Italië zal doorbrengen. De bijgaande fotoeom- hinatie toont de „Piet Hein" en de „Groene Draeck" stevig vast gesjord als deklast aan boord van de „Neder Ebro". „DONALD MET ZIJN STAPHORSTER BOER IN DE KRAAG GEVAT Op zaterdag 30 juli hebben opsporingsambtenaren van P.T.T. in samenwerking met de gemeentepolitie te Zwolle de klandestiene zender „Donald, de amateur uit het noorden met zijn staphorster boer" op gespoord en in beslag genomen. Proces-verbaal werd opge maakt tegen de 32-jarige H. B., zonder beroep te- Zwolle. EERST NA OBSERVATIE ZWARE VERWONDINGEN GECONSTATEERD In de Valeriuskliniek te Am sterdam is de 72-jarige mevr. E. WijmansOtjes overleden, die °P 7 juli j.l. in de Wijttenbach- straat werd aangereden door een wielrijder. De dame is toen °Pgenomen in het O.L. Vrou wengasthuis en na onderzoek naar huis gezonden. De huis- s achtte later opname even wel dringend noodzakelijk en in de Valeriuskliniek consta- teereïe men een schedelbasis- 'ractuur, een hersenbloeding 6h een zware hersenschudding. Aan de gevolgen hiervan is de aame thans overleden. *ffg^É£ VLUCHT UIT BRETEUIL Comb. Boschkapelle-Hengst- dijk-Rapenburg. Snelheid eerste prijswinnende duif 1230 m; snelheid laatste prijswinnende duif 1007 m. Jonge duiven: 1. J. Boeijkens, Hengstdijk; 2. en 4. L. Eau ret, Boschkapelle (Koning); 3. en 8. J. Boogaert, Stoppeldijk; 5. J. Wentzler, Stoppeldijk; 6. en 10. R. Duerinck, Stoppeldijk; 7. Th. de Poorter, Stoppeldijk; 9. A. Stallaart, Boschkapelle. Oude duiven: 1. J. Wentzler, Stoppeldijk; 2. P. Peersman, Stoppeldijk; 3. P. van Doorn, Boschkapelle; 4. A. Verbraeken, Boschkapelle; 5. D. Dobbelaar, Boschkapelle. DODELIJK ONGELUK BIJ RECORDPOGING Athol Graham, een 36-jarige technicus die op de zoutvlakten bij Bonneviile een poging heeft ondernomen om het wereld snelheidsrecord te land te ver beteren. is maandag veronge lukt. Eij een snelheid van 480 km per uur verloor zijn wagen het linker voorwiel waarna deze onbestuurbaar werd en omsloeg. Graham werd in zeer ernstige toestand naar een zie kenhuis vervoerd waar hij aan de gevolgen van zijn verwon dingen is overleden. DEENSE VOETBALLER STAL UIT HEIMWEE BROMFIETS Een achttienjarige Deense voetballer, lid van de door ons land op tournee zijnde club AIA uit Aarhus, werd gisternacht zó sterk door heimwee naar zijn vaderland overmand, dat hij zijn hotel in Amsterdam verliet en zich een bromfiets toeeigende teneinde daarmee op goedkope en gemakkelijke wijze naar zijn land terug te keren. Zijn ge weten liet de jongeman echter niet met rust en toen een sur veillerende wagen van de politie passeerde gedroeg de voetballer zich zo onzeker dat de politie mannen argwaan kregen. Bij onderzoek bleek de diefstal van de bromfiets. De voetballer werd opgesloten en zijn club moest gisteren met tien man spelen. Vermoedelijk zou de Deen in de middag losgelaten worden in overleg met de vreemdelingen dienst van de politie. Maharadja kandidaat voor gouden medaille De 36-jarige maharadja Sri Kami Singh ji Bahadur, een fabelaahtige rijke prins, is met de hoykeyploeg India's grootste troef voor een gouden medaille Dij de Olympische spe len te Rome. De maharadja geldt in zijn land als de beste schutter en zal te Rome uitko men bij de schietwedstrijden op geweer. Spionage in de VAR De openbare aanklager van het opperste hof voor staatsvei ligheid van de Ver. Arabische Republiek heeft de doodstraf ge- eist tegen Rashad Rezk, ver dacht van spionage ten behoeve van Israël. Met zijn vrouw Ha- kinam, de Duitse chirurg Fritz Katz en een politieman, Ali Mo hammed Hamada, zou Rezk, een vroegere employé van de Kord- autofabrieken, militaire gehei men naar Israël hebben doorge geven. De openbare aanklager eiste zondag de doodstraf voor dit Katz, een Westduitse Joodse chi rurg die in Egypte werkzaam is geweest. DONDERDAG i AUGUSTUS HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.20 Gr.; 7.50 Dag opening; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 8.30 V. d. kind.; 8.40 Gram.; 9.00 Gym. v. d. vrouw; 9.10 De groenteman; 9.15, 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gr.; 10.50 V. d. kleuters11.00 Kook- praatje; 11.15 Zang en piano; 11.35 Gram.; 12.00 Lichte muz.; 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Lichte muz.12.50 Wereld kamp. wielrennen 1960; 13.00 Nws; 13.15 Meded. of gram.; 13.20 Orgelspel en zang; 13.55 Beursber.; 14.00 Jeugdkoor; 14.20 Gr.; 14.30 Voordr.; 15.00 Blaaskwintet15.30 Gr.; 16.00 Gevar. progr.; 17.00 V. d. jeugd, 17.30 Lichte muz.; 18.00 Nws; 18.15 Lichte muz.; 18.45 Journ.; 19.00 Gram.; 19.45 Gesproken brief; 19.50 Sportpraatje; 20.00 Nws; 20.05 Kamerork. en sol.; 21.00 Hoorsp.; 21.45 Gram.; 22.15 Rep. wielerwedstr.22.30 Nws en beursber. v. New York; 22.45 Zang en gitaar; 23.00 Sportact.; 23.10 Hoorspel; 23.40 Gram.; 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.15 Gram.; 7.45 Morgengebed en overweging; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.50 V. d. vrouw; 9.40 V. d. jeugd; 10.00 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 V. d. zie ken; 11.45 Gewijde muz.; 12.00 Middagklok; 12.03 Gram.; 12.25 Wij van het land; 12.35 Land en tuinb. meded.; 12.40 Rep. v. h. Eucharistisch wereldcongres te München; 13.00 Nws; 13.15 Zonnewijzer; 13.20 Gram.; 14.00 Rep. Zendingsdag te Drieber gen-Rijs enburg; 14.45 Gram.; 15.00 Kamerork. en soliste; 15.30 Gram.; 15.45 Vocaal ens.; 16.00 Verkenningen in de Bij bel; 16.20 Pianorecital; 17.00 V. d. jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Beursber.17.45 Promenade- ork. en solist; 18.25 Ierse volks liedjes; 18.30 Kerkkoren; 18.50 Boekbespr.; 19.00 Nws en weer- ber.19.10 Voordr. en muz.; 19.30 Radiokrant; 19.50 Polit. praatje; 20.00 Gevar. progr.; 21.15 Gram.; 21.30 Lichte muz.; 22.00 Periodieken-parade; 22.10 Klass. gr.; 22.20 Rep. Wereld congres YMCA te Loosdrecht; 22.30 Nws; 22.40 Gram.; 22.45 Avondoverdenking'; 23.00 Orgel- conc.; 23.55 Platennws; 23.55 24.C0 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram., 12.30 Weerber.; 12.35 Gram.; 13.15 14.30 12.50 Koersen; 13.00 Nws Gram.; 14.00 Amus. muz. Operettemuz.; 15.00 Holland- Festival 1960; 17.00 Nws; 17.15 V. de kind.; 18.20 V. d. sold.; 18.50 Gram.; 19.00 Nws; 19.40 Om^pppkoor; 20.00 Kamerork.; 20.15 Rep. wereldkamp. wielren nen te Leipzig; 20.30 Hoorsp.; 21.40 Gram.; 22.00 Nws; 22.10 Rep. wereldkamp. wielrennen te Leipzig; 22.20 Gevar. muz.; 22.55—23.00 Nws. Televisieprogramma's. NED. T.V.20.00 Journ. en weeroverz.; 20.20 Act.; 20.30 Hi roshima, docum. gesprek; 20.45 Politie-film; 21.10 T.V.-spel. VL. BELG. T.V.17.00—18.00 Eurov. Neustadt: Tiende Festi val v. Europese Folklore; 19.30 Nws; 20.00 Feuill. v. d. jeugd; 20.30 T.V..spel; 22.00 T.V.-rallye, 22.30 Nws. VEEMARKT ROTTERDAM. 2 augustus. Op de veemarkt te Rotterdam waren in totaal aangevoerd 3145 dieren, zijnde: 260 vette koeien en ossen, 943 stuks gebruiksvee, 803 vette kalveren, 171 graskal veren, 268 nuchtere kalveren, 16 varkens, 37 lopers, 81 biggen, 89 paarden, 65 veulens, 382 schapen of lammeren en 30 bokken of geiten. De notering was als volgt: Vette koeien van 2,45—3,20; Vette kalveren 2,30ƒ2,95; Slachtpaarden ƒ1.90ƒ2,40, al les per kg. Graskalveren van 260ƒ440; Nuchtere kalveren 5580; Lopers ƒ60—ƒ77; Biggen ƒ36 47; Veulens ƒ250450; Scha pen 70ƒ100; Lammeren 55 90; Kalf- en melkkoeien 900 1260; Vare koeien 670 ƒ880; Vaarzen ƒ600ƒ930; Pin ken 400580, alles per stuk. Overzicht; Vette koeien; aan voer ruimer, handel stabiel, prij zen als maandag. Vette kalveren: iets minder aanvoer met vlotte handel, prijzen als vorige week. Graskalveren: aanvoer als vorige week, redelijke handel, onveran derde prijzen. Nuchtere kalve ren: iets minder aanvoer met ta melijke handel, prijzen wat stij ver. Lopers: meer aanvoer, rus tige handel met prijzen als vori ge week. Biggen: meer aanvoer, rustige handel, prijzen als vorige week. Slachtpaarden: ruimer aan voer, willige handel met iets ho gere prijzen. Veulens: aanvoer ruimer met stille handel en on gewijzigde prijzen. Schapen: aan voer minder, handel redelijk, prijzen vooral niet hoger. Lam meren: minder aanvoer met re delijke handel, prijzen vooral niet hoger. Kalf- en melkkoeien: aan voer als vorige week, handel rus tig, prijzen vast. Vare koeien: iets meer aanvoer, luie handel, onveranderde prijzen. Vaarzenen pinken: aanvoer gewoon, trage handel, prijshoudend. Koninklijke Olies wederom vast De hoek waar aandelen Kon. Olie verhandeld worden trok dinsdagmiddag de grootste be langstelling. Niet dat er in deze hoek een wilde handel ontstond, maar vergeleken met de handel in de overige hoeken van de in ternationale waarden, was het in de oliehoek druk. Het pubhek nam de stukken wederom uit de markt, terwijl de arbitrage, zij het mondjesmaat, belangstelling voor de aandelen had. Er vonden ruilingen plaats door verkopen van do Philips, Unilever en AKU- waarden in aankopen aandelen Kon. Olie. De stemming voor dit fonds werd gestimuleerd door de vaste houding voor deze aan delen in Wall Street van maan dag, waar de stukken een halve dollar hoger sloten. De overige Nederlandse hoofdfondsen al daar waren nauwelijks prijshou dend. De olie-aandelen konden gistermiddag op het Damrak niet alleen de forse koerswinst van maandag geheel behouden, doch voegden aan deze winst nog een gulden toe bij een prijs van 134,30. De aandelen noteer den boven pariteit New York. Dat de handel in dit fonds maan dag in Amsterdam zeer levendig is geweest bewijst de geregi- 62. „Paai den voor de twee Ge vangenen". beveelt Erwin. Een paar man volgen mij D "ff" blijft hier wachten." Even later rijdt hjj met een kleine afdeling, Thorfinn en de ongelukkige boer gebonden mee voerende, naar de burcht Er schjjnt toch wel iets aan de hand te zijn, want tot zjjn verwonde ring treft hij bjjna geen krijgers aan op de binnenplaats.. Maar hjj is te woedend om daar acht op te slaan „We zullen eens een voorbeeld stellen", zegt Erwin grimmig. Er klinkt een gerucht achter hem en zich omwendende ziet hij zijn moeder voor zich staan. Verwon derd kijkt Erwin haar even aan; haar ogen zijn verdacht rood, maar ze stralen, ondanks het feit, dat een boze frons haar wenk brauwen samentrekt. Ze wil wat zeggen, aarzelt en vraagt dan scherp „Wat ben je van plan met Thor finn en die boer?" „Ze moeten gestraft worden, allebei", antwoordt Erwin nors. „Het zijn handlangers van Olaf... met het smoesje, dat Gurd hier de burcht aan het belegeren was, hebben ze me weggelokt... Zoals ik had kunnen weten, is er niets aan de hand en daarom „Ér is wel degeljjk wat aan de hand", zegt Winonah scherp. „Zo wel Thorfinn als de boer hebben VfJ Jcvf de waarheid gesproken, je zult ze dus vrijlatenGurd stond met een legertje klaar om de burcht aan te vallenen als hier niet een troep Jomsvikings geweest was enen haar stem stokt even, „...en niet een bende vreem de krijgers te juister tijd versche nen was, zou Gurd nu hier zijn gang hebben kunnen gaan, terwijl jij, tegen ieders raad in, als een dwaas met je krijgers mijlen ver weg één enkele man probeerde te vangenZe zwijgt even en vervolgt dan: „Er was nog iemand, die je wilde waarschu wen... je eigen vrouw Ingrid Er moet iets met haar gebeurd zijn, want ze is niet bij je en Gurd beweerde, dat hij haar gevangen genomen had... Hij vluchtte, toen ...toen hij aangevallen werd en is nog op vrije voeten... en daardoor verkeert Ingrid in doodsgevaar." streerde omzet, inclusief die van de onderaandelen, van ƒ502.100 nominaal. De omzet was gisteren echter lager. De toekomst voor het koersverloop van de olie-aan delen wordt door de beurs en het publiek gunstiger beoor deeld, dan de laatste maanden het geval is geweest. Aandelen Philips fluctueerden van 1253 tot 1250 om op circa 1250 de markt te verlaten, tegen maan dag als slotprijs 1252. Unilevers liepen op van 895 tot 901 en slo ten deze beursdag af bij een koers van circa 898. Op dozzj» prijs bedroeg het koersverlies, vergeleken met de vorige slot- koers, circa 7 punten. AKU's ruim 4 punten lager op 536 en Hoogovens onveranderd op 787. Kon. Olies sloten op vrijwel het hoogste punt van de dag op 134,40. Evenals maandag gebeurde er ook dinsdag; in de scheepvaart aandelen bitter weinig en de koersen schommelden rond die van het vorige slotniveau. Van de leidende cultures lagen certi ficaten Deli iets hoger in de markt. Ook in deze sector was de belangstelling minimaal. Staatsfondsen kalm en doorel- kaar goed prijshoudend. Ook in de lokale afdelingen viel niet veel te beleven en wa ren de orders dun gezaaid. De N.V. Ned. tankapparaten- en machinefabriek Netam bezorg de de beurs een onaangename verrassing met een dividendver laging van 10 tot 7 pet. De aan delen werden dan ook lager ge adviseerd. Aandelen Billiton ru briek II waren een weinig in reactie op de zeer forse koers stijging van maandag. De aan delen werden op 485 geadviseerd. Van de bank-aandelen bestond wederom belangstelling voor aandelen Amsterdamsche Rank, die een hogere advieskoers kre gen. Prolongatie 3' 1> pet, 't N abeurskoersen AKU 535 (535%) Kon. Olie: 133.70—134.80 slot 134.50 (134.70) Philips: 12401248 slot 1241 (1250) Unilever: 889895 slot 890 (897%) Beursindices 29/7 1/82/S Int. concerns 606.76 617.60 618.15 Industrie 315.73 318.86 319.15 Scheepvaart 159.36 159.80 160.01 Banken 203.33 206.11 207 71 Cuturesenz. 152.31 156.36 155.01 Algemeen 409.77 416.40 416.69

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 3