Uit de Provincie AmST Bin Biervliets burgemeester vierde zijn zilveren ambtsjubileum AGENDA Huldiging in bijzondere raadszitting Druk bezochte receptie GOES NIEUWVLIET. SAS VAN GENT. ZIERIKZEE AUTO-ONGELUKKEN IN DUITSLAND Tijdens een speciale raadszit ting werd burgemeester A. P. Kostense zaterdagmorgen een grootse hulde gebracht ter ge legenheid van zyn 25-jarig ambts- juhilieuni. Loco-burgemeester G. van Pa- melen, die de vergadering presi deerde, opende met een kort woord, waarbij hij de reden en het bijzondere karakter dezer hijeenltomst toelichtte. De raadszitting werd o.m. bij gewoond door Us W. S. Even huis, voorzitter van het huldi- gingscomité; pastoor Burin en het personeel in gemeentedienst. gen burgemeester Kostense ge durende die 25 jaren heeft voor gezeten. Het bleken er zo'n 160 te zijn geweest. Voorts heeft hij 364 huwelijken voltrokken. „Wij brengen U dank voor de pretti ge samenwerking en voor het feit, dat de belangen van ons ambtenaren bij U steeds in goede handen zijn geweest". Daarop bood mej. Annie Goos- scns de jubilaris een prachtig bloemstuk aan namens het ge- meentepersoneel. De jubilaris zei het zeer op prijs te stellen, dat hij deze dag mocht vertoeven temidden van de mensen, die hij steeds om zich heenheeft. „Uw woorden hebben mij diep getroffen. Ik dank U hiervoor uit de grond van mijn hart. De raadsvergaderingen hebben zich steeds gekenmerkt door een zekere gemoedelijkheid, hetgeen niet wil zeggen, dat de zaken niet scherp werden ge steld. Zelden wcixlen de voorstel len van B. en W. afgewezen en als dat soms eens gebeurde, dan had men er later wel eens spijt van". De jubilaris bracht liet personeel zijn allerhartelijkste dank. „U bent allen mijn beste vrienden geweest en ik heb steeds de opvatting gehuldigd U een grote mate van zelfstandig heid toe te staan. Wat betreft de samenwerking met de geestelijke leiders, deze is steeds heel pret tig geweest en niet alleen ambte lijk, want de dominee en de pas toor behoren beide tot mijn bes te vrienden". Hierop overhandigde wethou der Van Pamelen aan de jubila ris onder couvert de jubileum gratificatie, waarna hij de bijzon dere raadszitting sloot. Het gezelschap bleef nog enige tijd in de raadszaal bijeen, ter wijl verversingen werden rond gediend en de bloemstukken de raadszaal bleven binnenstromen. Vol trots toont burgemeester Kostense het gouden horloge, l»ein geschonken door de bevol king. De raadszaal l>ood een feestelijke aanblik door de vele blbemstuk- keu. die overal waren opgesteld. *Bii de binnenkomst van de jubilaris en diens gezin verhie ven alle aanwezigen zich van hun plaatsen, om weer plaats te ne men nadat burgemeester Kosten se en gezin waren gezeten. Loco-burgemeester Van Pame len sprak na zijn openingswoord de jubilaris toe. „De raad heeft gemeend U te moeten huldigen wegens uw zilveren ambtsjubi leum. omdat U dat heeft ver diend. Door de rechtschapenheid en onkreukbaarheid waarmee U ons hebt bestuurd en geleid, hebt U de hoogachting van ons allen ver .vorven". Spr. herinnerde er aan, dat de gemeente werd verwoest en thans weer is opgebouwd, scho- ,-ner dan weleer. Onder uw lei ding kwam het nieuwe gemeen te!: is tot stand, het sportterrein werd aangelegd, terwijl nog zo veel meer tot stand werd ge bracht, waarbij U de voorman, de stuwende kracht bent ge weest. Biervliet is U hiervoor dank verschuldigd. Deze gelegen heid hebben we aangegrepen U onze waardering te betuigen voor de wijze, waarop U in vriendschappelijke sfeer steeds de raadsvergadering hebt geleid. U bent 25 jaar lang onze „bur gervader" geweest. Moge God U nog lange jaren sparen voor on ze gemeente. De heer Van Pamelen bood hierna mevr. Kostense-de Zeeuw de gelukwensen van de raad aan vota- net jubileum van haar man. „U hebt zeker uw deel van de- lasten gehad gedurende de ambtsperiode van uw man. Cor en Lies, jullie mogen je verblij den met zulk een vader". Hierop voerde de heer A. de Meijer. de gemeente-ontvanger, het Woord namens het gemeen- tepersoneel. „Driemaal is scheepsrecht", aldus de heer De Meijer. „Burgemeester, U hebt al -wee jubilea achter de rug. Haif 1946 was het 25 jaar ge- ieder,, dat U in dienst van de ge meente trad. 1 januari 1958 was 17 25 jaar gemeentesekretaris en vandhag mogen wij getuige zijn van de viering van uw zilveren ambtsjubileum, waarmee wij U en uw gezin van harte geluk wensen". De heer De Meijer had nage gaan hoeveel raadsvergaderin- Meer dan 700 mensen kwamen burgemeester Kostense gelukwensen MAANDAG 1 AUGUSTUS TERNEUZEN: Luxor-Thea- ter, 8 uur: „Dr. Petra speelt het klaar". AXEL: Het Centrum, 8 uur: De strijd' in de Birma-jungle. DINSDAG 2 AUGUSTUS. TERNEUZENLuxor-Thea- ter, 8 uur: Nog minderjarig. Bethel. 7.30 uur: Evange lisatie-samenkomst. Tijdens de receptie, welke in de middaguren door de gemeen te werd aangeboden, kwamen circa 750 mensen de burgemees ter, zijn echtgenote, zoon en dochter gelukwensen. De trap van het gemeentehuis stond 2 la uur lang steeds vol met mensen. Van alle zijden stroomden de gelukstelegram men, bloemstukken en andere blijken van belangstelling bin nen. Kinderhulde De dag was voor het gezin Kostense al vroeg begonnen met huldebetoon van de Biervlietse jeugd. De kinderen van de kleuter scholen, allen getooid met een feestelijke muts en een vlagge tje en allen met een bouquet bloemen in de hand, stonden om half tien voor de woning van de burgemeester opgesteld en zon gen hun vreugde uit in een spé ciaal voor deze gelegenheid ge componeerd lied. Een der kleuters, Arend Even huis, mocht de burgemeester het mooi getekende lied overhandi gen. Het was gemaakt door het hoofd van de chr. kleuterschool, mej. C. M. de Kraker. Nadat de peuters hun feestlied hadden gezongen, legden ze hun bloemen neer op de stoep van de woning. Lief en spontaan was dit alles en de burgemeester, die dit alles met kennelijk plezier had beke ken, dankte de kleuters en de leidsters voor de wijze waarop zij hen hadden toegezongen. Uiteraard was de belangstel ling van de zijde der ouders voor dit gebeuren in het kinderleven enorm. De markt zag zwart van de mensen. Opgewekt vertrok de kleuter- schare naar het gymnastieklo kaal van de openbare school, waar alle kinderen van Biervliet een kindervoorstelling kregen aangeboden van de goochelaar Johnie, een bekende artiest. Biervliet bood die zaterdagmor gen alom een feestelijke aan blik. Overal wapperden de vlag gen, terwijl het marktplein, waar de burgemeester woont, was versierd, evenals de woning van de jubilaris, waar ook een erepoort was opgericht. Huldiging in de Herv. kerk In de Ned. Herv. kerk vond 'n huldigingssamenkomst plaats, waarvoor de belangstelling erg groot was. Pastoor E. Burm begeleidde de burgemeester en zijn echtgenote naar de bijeenkomst, waar de 7- jarige Hendrika Kalkman mevr. kostense een bouquet anjers aanbood. Tijdens deze entrée klonk de glasheldere trompetsolo van de heer J. Anthonisse, begeleid op het kerkorgel door mej. C. M. de Kraker. Ds W. S. Evenhuis sprak na mens de Biervlietse gemeen schap een kort begroetingswoord tot alle genodigden, in het bij zonder tot burgemeester Kosten- Ook met de verrekijker was de burgemeester zeer in zijn schilt. heid. Met waardering gewaagde de pastoor van de hoge opvatting van het ambt van de burgemees ter en hij betrok in zijn sympa thieke bewoordingen ook mevr. Kostense. De heer F. Keukelaar voerde het woord namens de Herv. Ge meente. Hij zei dat men op ker kelijk gebied nooit tevergeefs bij de burgemeester aanklopt. Mevr. C. Vroom-van Maarle- veit uit Breskens herinnerde er aan, dat burgemeester Kostense zijn eerste ambtelijke opleiding van haar vader, de toenmalige burgemeester van Biervliet mocht ontvangen. Zij dankte de burgemeester voor de hoge op vatting, waarmede hij het ambt van burgemeester vervult. „U houdt van Biervliet, Biervliet houdt van U", verzekerde zij burgemeester kostense. Burgemeester P. F. van Hoote- gem van Sluis voerde het woord namens de vereniging van bur gemeesters en secretarissen in West Zeeuws-Vlaanderen. Zilve ren burgemeesters hebben we in onze vereniging niet. We voelen ons dan ook bijzonder bevoor recht, dat we er thans een in ons midden hebben, aldus de heer Van Hootegem, die welgemeen de gelukwensen namens alle le den uitsprak. De heer J- B. Becu sprak na mens het dagelijks bestuur van „Het Vrije van Sluis", waarvan de heer kostense eveneens deel uitmaakt. Burgemeester A. F. Hanssens van Hoek sprak als voorzitter van het beheerschap „Braakman recreatiegebied". De heer A. Hack, gemeente secretaris te Rilland Bath, wen ste het echtpaar Kostense geluk en dankte voor de lange tijd dat hij te Biervliet onder leiding van de burgemeester had mogen werken. Diep onder de indruk beant woordde burgemeester kostense een voor een de sprekers. Hij be gon met te stellen, dat hij steeds getracht heeft te doen wat zijn plicht was. De burgemeester zei- de dat hij in zijn 25-jarige ambts periode ongetwijfeld fouten heeft gemaakt. Zijn werk doet hij altoos met veel plezier, zo ver zekerde hij de aanwezigen. Hij zou het graag nog een lange tijd volhouden. Ds Evenhuis verzocht de aan wezigen het Wilhelmus te willen zingen, waarmede de plechtig heid werd besloten. Défilé van de sport verenigingen Inmiddels was er in het dorp een hele drukte ontstaan. Alles wat Biervliet aan sport- en jeugdverenigingen rijk is, défi- leerde voorafgegaan door de har monie en de drumband voor de burgemeester met echtgenote en kinderen. De voetballers in shirt en broekje; de padvindsters, de E.H.B.O.-ers met draagbaar, de R.K.J.B. in hun frisse uniformen, de L.J.G. en Z.P.M., de boog schutters compleet met boog, de jeugdclubs, het was een bonte stoet die aan het oog van de bur gemeester voorbij trok. De verenigingen stelden zich op de markt op, waarna de voor zitter van het feestcomité, ds Evenhuis, de burgemeester de geschenken van de bevolking overhandigde, n.l. een gouden horloge, een sierlijke boeken kast en een verrekijker, terwijl de burgemeester een uitgebreide fotoreportage van deze dag in het vooruitzicht werd gesteld. ,,'t Is allemaal te veel voor een mens". Met deze woorden dankte de burgemeester de bur gerij voor al iiet fraais dat hem was overhandigd. De muziekvereniging gaf een zonnescherm, de L.J.G. kwam de vele bloemstukken nog verrijken met een prachtige bloeiende plant. Daarna begon, zoals wij reeds schreven, de receptie, welke de gemeenteraad de burgemeester aanbood. Ruim 750 personen tekenden het receptieboek. De raadszaal was omgetoverd in een bloementuin. In de secre tarie werden verversingen aange boden. Alle burgemeesters van West Zeeuws-Vlaamse gemeenten be zochten de receptie. Heel wat figuren uit het openbare leven maakten hun opwachting bij het burgemeestersechtpaar. Ook heel wat oud-ingezetenen van Bier vliet bezochten de bijeenkomst, die een ongedwongen karakter droeg. Zo bemerkten we o.m. kapitein Johan Vleugels, wiens ondertussen bekende schip de „Pax" nog steeds op het strand te Westkapelie vastzit. Gedurende de receptie werd op het marktplein een afwisselend programma van volksdans in ouderwetse klederdracht aange boden. 's Avonds bracht de Kon. Har monie de burgemeester een klin kende serenade. Jammer dat een succesvol begonnen optreden van het Axelse mandoline-gezel schap o.l.v. de heer Mannaert in het water viel, doordat de on barmhartig neerstromende regen de é'nObme mensenmenigte op het marktplein wegspoelde. Van de op het programma vermelde taptoe kon geen sprake zijn. We zijn er van overtuigd, dat burgemeester Kostense des avonds doodmoe, maar door en door voldaan op een zo welge slaagde dag terugblikte. 30 leerlingen van een middel bare school te Huancayo in Peru zijn donderdag om het leven ge komen, toen de autobus, waar mee zij een tochtje maakten, in een ravijn stortte, zo is zondag in Lima vernomen. se, zijn echtgenote en zoon en dochter. De burgerij van Biervliet, al dus ds Evenhuis, stelt het op prijs deze huidigingsdag te kun nen aanbieden. Wij voelen ons allemaal een beetje uw kinderen en we zijn vaak even lastig en vervelend als echte kinderen kunnen zijn. Als goede Zeeuws-Vlamingen houden we van het vieren van kroonjaren. In vogelvlucht schet. ste ds Evenhuis de loopbaan van burgemeester Kostense. ..Het is U gelukt zonder het te willen en er naar te streven, een populaire burgemeester te werden in en buiten Biervliet. Wij hopen van harte, dat U als burgemeester van deze gemeente nog lang ge spaard zal mogen blijven". Nadat een koortje enkele lie deren uit Valerius' gedenkklan- ken had gezongen, voerden diver se sprekers het woord. Als eerste sprak pastoor E. Burm, die bezwaar had tegen de aankondiging te spreken namens het Katholieke gedeelte der be volking. ,,Ik heb geen behoefte en ook geen opdracht om spe ciaal namens een bepaalde groep uit de bevolking te spreken", al dus de pastoor. Hij verzekerde de gemeenteraad erg blij te zijn ge weest met de uitnodiging om de raadsbijeenkomst te bezoeken. „Dat was de eerste maal in de 45-jarige tijd, dat ik in Biervliet ben, dat me dit is overkomen". Het pad van de burgemeester is niet altijd over rozen ge gaan. Moeilijk was het te begin nen en te werken in een gemeen te, waar men geboren en geto gen is. Dat een profeet in eigen land niet wordt geëerd, wordt thans in Biervliet niet bewaar- door KARL UNSELT 21) (Nadruk verboden.) „Maar voqr mij niet. U hebt er geen idee van, hoe blij ik ben, dat u mij aan die kus herinnerd hebt. Dat is nu precies alsof ik in onze tui(i een klein viooltje ontdekt had, dat mijn moeder geplant had' en dat ik over het hoofd' gezien had door de pracht van de rozen." „In alle geval toch maar een viooltje". Er klonk een beet je bitterheid door de ironie heen. Toen greep hij haar hand en dwong haar, te blijven staan. „Niet kwaad zijn", smeekte hij en keek haar ernstig aan. „Ik had ook vergeetmijnietje kunnen zeggen." Maar dat viel me niet zo direct in. Verlegen bevrijdde zij zich uit de omklemming van zijn hand en knikte, terwijl zij voortliepen, voor zich heen. Hij nam haar van terzijde op en liet zijn blik een ogenblik op die mond rus ten, die hij zoveel jaren geleden gekust had. Hij kon het zich nu haast niet voorstellen, dat deze bitse mond zich ooit had laten kussen. Maar misschien was hij toen ook niet zo bits geweest?... HOOFDSTUK V. Een grens midden door de harten. Er hing een gespannen stilte in het kantoor. Aan het bureau van de fabrikant Georg Lüdeeke zat iemand van de politie voor een groot boek, dat de rekenin gen van de klanten bevatte. De ambtenaar zag er uit als een ge leerde, had een smal, bijna on doorgrondelijk gezicht 'en droeg een bril zonder randen, waarbo ven zich een hoog, helder voor hoofd welfde. Naast hem stond Georg Lü deeke. Hij had een grijze stofjas aan, die de sporen droeg van donkere olievlekken. Met de han den in de zakken van. zijn kiel volgde hij, zij het met een zui ver geweten, toch met spanning het onderzoek van de ambtenaar, die langzaam bladzijde voor blad zijde naging, af en toe bij een VOLOP PRUEHENTIJD. Over het algemeen zal de prui- menoogst in ons land dit jaar niet groot zijn. Een belangrijk tecltgebied van pruimen is Ka- pelle-Biezeling en omgeving. De oogst is thans in volle gang. In verband met het geringe aan bod dat er op de meeste plaat sen is, worden de pruimen dit jaar duur betaald. Bij het toege nomen aanbod aan het eind van de afgelopen week was er welis waar sprake van een prijsdaling maar de export-kwaliteit Czar deed vrijdag in Kapelle toch nog 0.S4 tot 1,31 en de Ontario 1.03 tot 1,12 per kg. De afzet van pruimen in Zee land vindt in hoofdzaak plaats op de binnenlandse markt. Twee Duitse auto's in botsing. Op de rijksweg onder 's Heer- Arendskerke is zaterdagmorgen een kleine personenauto met twee Duitse vakantiegangers, die op weg waren naar Walcheren, in botsing gekomen met een per sonenauto komende uit de rich ting Walcheren. Hierin zaten vier van vakantie terugkerende Duitse toeristen. De twee inzit tenden van de kleine auto wer den met ernstige verwondingen in het gasthuis te Goes opgeno men. Daar is de 55-jarige be stuurder, de heer D. Jermann uit Dinslaken korte tijd later over leden. De vier inzittenden van de andere auto liepen lichte ver wondingen op. Over de oorzaak van het ongeluk is niets met zekerheid bekend. Schoolreis Onder leiding van het onder wijzend personeel en enkele leden van de oudercommissie maakten de kinderen uit de drie hoogste klassen van de openba re lagere Johan Willem Friso- schooi donderdag j.l. hun jaar lijkse schoolreis. De tocht, die dit jaar naar de Efteling leidde, mag niet tegenstaande het slech te weer in de ochtenduren een goed geslaagde schoolreis wor den genoemd. ■Des morgens om zeven uur vertrokken de kinderen met een bus van de S.B.M. via Breskens en Vlissingen naar Kaatsheuvel. Bij aankomst op de Efteling, waar het weer inmiddels beter werd, werd na de genoten con sumpties en maaltijd een bezoek gebracht aan het sprookjesbos. Na een plezierige wandeling door het bos, werd de speeltuin be zocht, waar allen zich zeer goed konden vermaken en bezighou den. Tevens was er nog gelegen heid voor het maken van roei tochtjes met kano's en roeiboot jes, waar volop gebruik van werd gemaakt. Na een plezierige en genotvolle dag arriveerden de kinderen des avonds om half 10, vol verhalen en sprookjesfanta- siën, weer in Nieuwvliet. Afscheid mevr. Lentze Vrijdag j.l. heeft mevr. Lentze, de onderwijzeres van de Neutra le Kleuterschool, afscheid geno men van haar leerlingen en hun ouders. Sedert 1941 was zij hier werkzaam als kleuteronderwijze- res. Het bestuur van de kleuter school had aan dit afscheid geen bekendheid gegeven en was ook niet vertegenwoordigd, zodat de plechtigheid een min of meer on officieel karakter droeg. Ds Stern voerde het woord na mens de ouders. Hij memoreerde de jarenlange toegewijde zorg van mevr. Lentze voor de kinde ren en noemde haar pedagogi sche belangstelling de oorzaak van de populariteit van de kleu terschool. Na hem sprak mevr. Stern, die de dank van de ouders in dicht- naam een vraag stelde, leveran ties op een blok noteerde en het totaal der getallen vergeleek met die van de ingekochte materia len. Lüdeeke antwoordde gelaten en op vaste toon, alhoewel een verholen bitterheid in zijn woor den toch niet te miskennen viel. „U hebt hoofdzakelijk dit ge nationaliseerd bedrijf hier ge leverd," meende de ambtenaar en wees naar de bladzijden, die het opschrift „VE voorheen Möl- ler Schumacher" droegen. „Ja," gat Lüdeeke ten ant woord en voegde er aan toe, dat die firma al voor de ineenstor ting tot zijn voornaamste afne mers had behoord. „U bent bevriend met die be drijfsleider Ramdohr?" „Ja, inderdaad. Voor de ont eigening was hij procuratiehou der bij Möller Schumacher," zei Lüdeeke en wierp een vluch tige blik op advocaat Dr. Ram dohr, die schijnbaar onverschil lig als een toevallige bezoeker voor het venster stond. „Die bedrijfsleider,'' voegde Dr. Ramdohr aan de woorden van Lüdeeke toe, „is mijn broer." „Ik weet 't, ik weet 't, me neer," haastte de ambtenaar op te merken, en zijn lippen plooi den zich tot een glimlach. Bijna gemoedelijk leunde hij in de bu reaustoel achterover en speelde met zijn potlood dat keurig ge punt was. „Wij zijn zeer goed op de hoogte." „Daar heb ik geen ogenblik aan getwijfeld," antwoordde Dr. Ramdohr vriendelijk. orm vertolkte en de scheidende leerkracht als blijk van hun waardering een geschenk aan bood in de vorm van een gelds bedrag. Mevr. Lentze dankte zichtbaar geroerd- voor al deze hulde en zegde toe de ouders nog te zuilen schrijven hoe zij het cadeau zou besteden. Aan alles was te zien dat een beminde figuur uit Sas vertrok; iemand die zich door haar werk een plaats in veler harten had veroverd. Zij werd uitgeleide ge daan tot aan haar woning te Sluiskil. Proefvaart reddingboot te Burghsluis. Tijdens een proefvaart die za terdagmiddag is gemaakt met de reddingboot „Maria Carolina Blankenheim", met het doel de nieuwe bemanning met deze boot vertrouwd te maken, heeft de inspecteur van de Koninklijke Zuidhollandse Reddingmij, de heer P. R. de Jonge meegedeeld, dat de „Blankenheim" omstreeks het einde van dit jaar in Burgh sluis zal worden gestationeerd. De boot, die nu thuis hoort in Veere, zal na de afsluiting van het Veerschegat de open zee niet meer kunnen bereiken en wordt daar dus overbodig. In Burghsluis zal de „Blanken, heim" snel worden vervangen door de „President Jan Leis", de reddingboot, die thans in Hoek van Holland gestationeerd is. In Hoek van Holland zal te zijner tijd een nieuwe boot in gebruik worden genomen. Op de auto-snelweg Keulen- Frankfort, in de nabijheid van Wiesbaden, is zaterdag een auto ongeluk gebeurd waarbij vijf Nederlanders zwaar zijn ge wond. Dicht bij de plaats waar kort te voren een Nederlandse vracht wagen tegen een Duitse perso nenauto botste reed korte tijd later een Nederlandse personen auto met vijf inzittenden op twee Duitse vrachtwagens in die te- gene elkaar waren gebotst. De namen van de inzittenden werden gegeven als het echtpaar Holle man uit Dordrecht en het echt paar Lammerschop uit Rotter dam. De heer Lammerschop zou levensgevaarlijk zijn gewond. De dames zijn naar het ziekenhuis van Hadamar overgebracht. De heren naar een ziekenhuis in Weilburg. De inzittenden van de vracht wagen, eigendom van de Fa. L. H. de Bruijn uit Rotterdam, die bij het eerste ongeluk was be trokken liepen geen letsel op. Van de drie inzittenden van de Duitse auto waarmee de vracht wagen in botsing kwam was een op slag dood, een tweede stierf in het ziekenhuis en een derde kreeg een shock. NEDERLANDERS VERONGELUKT IN DUITSLAND. Waarschijnlijk doordat zijn wa gen geslipt is, is op de autobahn bij Kleef in Duitsland de 42-ja rige 'heer H. van Woerkom, ge woond hebbend in Dordrecht, tegen een boom opgereden met als droef gevolg, dat hij en zijn 7-jarig zoontje Rolde op slag ge dood werden. Zijn echtgenote en schoonmoeder, die eveneens in de auto zaten, werden ge wond in 't ziekenhuis van Kleef opgenomen. De toestand van mevrouw Van Woerkom is ern stig. Voor haar leven wordt ge vreesd. „Hoe denkt u eigenlijk over dat verbod van levering aan het oos ten, doctor Ramdohr?" „Waanzin!" mengde Lüdeeke zich geërgerd in het gesprek. „Ze hebben daar immers machines nodig, en die machines hebben staal en ijzer nodig voor ploegen, tractors, motoren, rails, spijkers en spelden. Waar moeten ze het anders vandaan halen?" „Zeker, zeker," gaf de ambte naar toe, fronsend met zijn wenkbrauwen. „Maar u moet toch wel bedenken, meneer Lü deeke, dat die machines ook nog andere dingen kunnen maken, heel gevaarlijke dingen. Die ma chines staan tenslotte in het be zette voorterrein van de ingeslo ten vesting Berlijn. En dat voor terrein strekt zich uit van hier tot In Korea. Het moet toch ook u bekend zijn, dat het geld voor het erts, waar het staal van ge maakt wordt, van de Amerika nen komt. In Korea werden ech ter dagelijks Amerikaanse sol daten gedood. Stelt u zich nu voor, dat die granaten hier on der de muren van de vesting Berlijn gedraaid zouden zijn? Of als de tanks, die de linies van do soldaten der verenigde nati^ doorbreken, vervaardigd zoudojj zijn uit staal dat hier bereid wordt?" Dr. Ramdohr hief plotseling zijn hand op. In de paroc librordus te terdagmorgen zegelid tusser uit Philippine wilghen uit 1 Dat het bru erehaag van welpen uit Te: en Westdorpe treden en wee te danken aan reeds veel vo hebben gedaai De heer J. VROUW STE D In tte nacht zondag heeft i in de Gijsingst een huiselijk tussen twee e man, de 6I-jai elaod heeft mo dens een ruzi een mes, waar genoot begon een daarop ge is het mes ev< streek in 's m gen, hetgeen z ge had. Het echtpaa avond in Rc kennissen op Toen W., die huis zijnde ko; deling was ga wegbleef dan maal vonden, j op om het twe vonden hen in grote ergernis „Je weet dat j gen kan, had dan toch ster ken? Deze opmer goede aarde ne ruzie werd per taxi naar gekeerd, daar het gemelde n Toen de ma was neergevall in wanhoop schreeuwde ui was. Buren Ül politie gealarrr offer, dat aanv de. werd ten s ziekenhuis Co maar bij aank< hij overleden Tijdens het heeft de inmic de vrouw bek meer met een hetgeen totnut gekalmeerd hat ter het teger geval geweest (Wordt vervolgd.1 KETTIN Op de Zvvo doorn zijn zatei personenauto's schoven. Niem letsel op. De doordat twee Apeldoorn rijd ten, omdat de voorste wagei s.aan. Een ach aankomende at het gladde weg gen zijn twee waardoor deze helft terecht werden ze aan; tegenligger. v< direct na elkaa richting Apel auto's door en beurt op de wi die al ontstaan gens kwamen d botsing in de si' ernstig gewondt Wel hadden eb teurs een flink schrammen. Dn pen ernstige sc BOERDERIJ In Surhuizen omstreeks nege ie boerderij, ei Hervormde Ge y.'oond werd d Menger, in kort verwoest. De lammen uit he hij van een bezc man naar huis nulp van zijn z oed lag, wist h ens en kipper brengen. Bij i brandweer uit was de boerderi menzee. In de schuur 80 voer hooi, e een melkmachii raad kon vrijw gered. Een ach staande hooiber

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2