IN DE GREEP VAN DE ANGST sg Belgisch rapport over in Kongo gepleegde wreedheden Wat 'n vondst! Verkiezingen in Zuid-Korea rtikelen a Zn 16e jaargang no. 5046 Radio en Televisie VERKLARING VAN MEVROUW POWERS DE LOONPOLITIEK IN ZUID-AFRIK A Levend schaakspel VAN NELLE's Afternoon theebuiltjes 98 ct „Integendeel." „Dat", verklaarde hij met na drukkelijke onverschilligheid, „had niets met angst te maken! Ik moest er alleen aan denken hoe moeilijk het voor mij zou zijn, u dankbaar te moeten zijn." TUSSENTIJDSE VERKIEZINGEN IN ENGELAND TURKS-RUSSISCH GRENSINCIDENT DE VERHOUDING TUSSEN INDONESIë EN CHINA GEMEENTE TERNEUZEN 'AN DAMME -Worstmaker TELEF. 2566 FN ZATERDAG IEDING! kt voor I 1,40 er KG 2.60 doorregen n voor I 1,75 idvlees voor f 2,50 ƒ1,30 2,50 ïL oor 1,50 ST voor 55 ct. ssen Vrijdag 29 juli 1960 De Belgische minister van Justitie, Merchiers, heeft don derdag i.v.m. de Kongolese kwestie op een persconferentie in Brussel meegedeeld, dat er aan de hand van getuigenverkla ringen 230 gevallen van ver krachting en 291 gevallen van ernstige mishandeling zijn vast gesteld. Deze wandaden zijn door Kongolezen gepleegd jegens Europese mannen, vrouwen en kinderen tijdens de jongste on lusten. De cijfers zijn, naar de minis ter meedeelde, geenszins volle dig. De door de Belgische rege ring ingestelde commissie is nog slechts twaalf dagen aan het werk en nog lang niet alle slachtoffers en getuigen konden worden gehoord. De minister zei, dat nu reeds bekendheid wordt gegeven aan de tot dusver verzamelde gege vens, omdat „sommige Kongole se leiders er naar streven de tragische werkelijkheid van de feiten voor het forum van de wereldopinie in twijfel te trek ken.'' De Belgische minister ver klaarde, dat volgens de reeds verkregen inlichtingen het aan tal doden als gevolg van de be dreven wandaden betrekkelijk gering lijkt te zijn. Een groot aantal personen wordt echter nog vermist. „De daden van krenking van de menselijke waardigheid, van vernedering en miskenning van iedere beschaaf de opvatting jegens de mense lijke waarden, waren echter des te talrijker. Het is alsof er een wachtwoord was gegeven om alles in het werk te stellen man nen en vrouwen zo diep mogelijk te krenken, er zorg voor dragend geen daden te bedrijven, waar voor de daders later in de we reld als „moordenaars" zouden ZATERDAG 30 JULI HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.20 Gr.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.30 V. d. jeugd; 8.50 Praatje; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gr.; 9.35 Waterst.; 9.40 Gram.; 10.00 Lezing; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Gevar. progr.; 11.35 Saxofoonspel; 12.00 Lichte muz.; 12.30 Land- en tuin- bouw-meded.; 12.33 Hammond orgelspel; 13.00 Nws; 13.15 V. d. teenagers; 14.15 V. d. jeugd; 14.50 Mannenkoor; 15.05 Lezing, 15.20 Radio filharm. ork.; 16.05 Boekbespr.; 16.25 Versierde va- kantietips; 17.00 Jazzmuz.; 17.30 Weekjourn.; 18.00 Nws en com mentaar; 18.20 Pianospel; 18.30 Muziekkiosk; 19.00 Kunstact.; 19.30, 19.40 en 19.55 Lezing20.00 Nws; 20.05 Gram.; 20.40 Pro- menade-ork. en sol.; 21.25 Soc. comm.; 21.40 Licht progr.; 22.05 Sportuitz.; 22.30 Nieuws; 22.40 Zang met interviews; 23.10 Gr.; 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.15 Gewijde muz.; 7.30 Gram.; 7.45 Morgengebed en overwe ging; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.50 V. d. huisvr.; 10.00 V. d. kleu ters; 10.15 Gram.; 10.30 Ben je zestig? 11.00 V. d. zieken; 11.45 Gram.; 12.00 Middagklok; 12.03 Gram.; 12.30 Land- en tuinb. meded.; 12.33 Gram.; 13.00 Nws, 13.15 Zonnewijzer; 13.20 Gram.; 13.50 V. d. jeugd; 14.00 Koor zang; 14.20 Kunstkron.; 14.50 Gram.; 15.30 V. d. jeugd; 16.00 Gregoriaanse zang; 16.30 Gr 17.00 V. d. jeugd; 18.00 Gram!; 18.15 Journ. en weekoverz.; 18 25 Lichte muz.; 19.00 Nws; 1910 Act.; 19.25 Gelders ork. en so list; 20.20 Lezing; 20.30 Cabaret 21.05 Pol. lezing; 21.15 Hoorsp.;' 22.05 Rep.; 22.25 Boekbespr.; 22.30 Nws; 22.40 Gesprekken- 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram., 12.30 Weerber.; 12.35 Gesproken aperitief; 12.45 Gr.; 13.00 Nws; 13.15 Muzikale kaleidoscoop; 15.00 Accordeonspel; (Om 15.15- 15.45 gram.); 16.00 Gram.; 17.00 Nws; 17.10 Dagklapper en lit. kal.; 17.20 Balletmuziek; 17.40 Klankb.; 18.00 Orgelconc.; 18.30 V. d. sold.; 19.00 Nws; 19.30 Topliedjes; 20.00 Ork. conc. 20.30 Operettemuz.21.15 Amus. muz.; 22.00 Nws; 22.15 Opera- muz.; 23.00 Nws; 23.05—24.00 Gram. Televisieprogramma's. NED. T.V.: 17.00—17.30 V. d. kind.; 20.00 Journaal en weer- overz.; 20.20 De klucht van de koe, toneelstuk; 21.00 Gevar. Progr.; 22.00 Speelfilm. VL. BELG. T.V.: 16.00 Belgi sche athletiekkampioenschap- pen; 17.00 V. d. jeugd; 17.45— 18.00 Athletiekkampioensehap- pcn (vcrv.); 19.00 Kathol, uitz.; 19.30 Nws; 19.45 Weekjourn.; 20.15 T.V.-feuill.; 20.40 Film- schets; 21.00 Overn. v. d. N.T.S.: Gevar. progr.; 22.05 Filmkron.; 22.55 Journ. kunnen worden gebrandmerkt." Op de persconferentie gaf de minister een aantal voorbeelden van de wandaden, die hij type rend noemde voor hetgeen zich na de muiterij van de Kongolese weermacht in de provincies Leo- poldstad (vooral Thysstad en Matadi), Kasai en Evenaar heeft afgespeeld. Minister Merchiers onderstreepte, dat de wandaden jegens de Europese vrouwen werden bedreven in de aanwezig heid van hun echtgenoten en kinderen, die dikwijls onder be dreiging met vuurwapens moes ten toezien. Talrijk zijn ook de gevallen, dat Europese mannen en vrouwen aan touwen gebon den werden voortgesleept of on der bedreiging met de dood be paalde werkzaamheden moesten uitvoeren. Kinderen, die zich in dodelijke angst tegen aanranders van hun moeders verzetten, werden ge slagen en mishandeld. Moeders offerden zich op om hun doch ters te redden. „Zelfs zwangere vrouwen werden het slacht offer", zeide minister Merchiers, die voorts gevallen noemde waarin ook de Kongolese bur gerbevolking zich aan wreed heden had schuldig gemaakt. Europese officieren en onder officieren werden soms dagen lang zonder voedsel of water in cellen opgesloten. „In ontelbare gevallen werden kinderen met de dood bedreigd om de moeder te dwingen geen verzet te biederp" Meisjes van twaalf jaar en jon ger werden het slachtoffer van de muiters. In andere plaatsen moesten Europese vrouwen ont kleed door de straten lopen, waar zij door de bevolking werden vernederd. De commissie heeft voorts getuigenverklaringen, dat ook kloosterzusters het slacht offer van Kongolese militairen zijn geworden. Een moeder of ferde zich op om haar 8-jarig dochtertje te redden. Verschei dene mannen werden door de neger-soldaten getatoueerd door een vertikale insnijding tussen de ogen. Mirijster Merohiers deelde mede, dat in een aantal gevallen de namen van de daders bekend zijn. „Als rust en orde zullen zijn teruggekeerd, zal de Kongolese regering worden gevraagd de daders te vervolgen". De door de commissie te ver zamelen gegevens, waarbij met de grootst mogelijke zorgvuldig heid te werk wordt gegaan, zul len voorts in een witboek aan de Ver. Naties worden overhandigd. RECHTSZAKEN HOOFDCOMMIES VEROORDEELD De Roermondse rechtbank ver oordeelde gistermorgen wegens voortgezette verduistering in dienstbetrekking de 47-jarige hoofdcommies ter secretarie te Meijel, de heer H. J. K. tot een gevangenisstraf van acht maan den, waarvan drie maanden voorwaardelijk en met aftrek van voorarrest en een proeftijd van drie jaar. Verleden week had de officier van Justitie tegen hem een gevangenisstraf geëist van een jaar en drie maanden. Mevrouw Barbara Powers, de vrouw van de Amerikaanse piloot die op 1 mei met een U-2 verkenningsvliegtuig boven de Sow jet-Unie werd neergeschoten, heeft woensdag verklaard, dat haars inziens de Amerikaanse regering meer moeite zou moe ten doen om gedaan te krijgen, dat Amerikaanse functionarissen haar man kunnen spreken. Zij deelde mee, dat zij geen antwoord had ontvangen op haar verzoek voor een Sowj et-visum. Een telegrafisch verzoek aan pre mier Cchroesjtsjef had ook geen resultaat opgeleverd. De Zuidafrikaanse raad van vakverenigingen heeft aanbevo len, een nationaal minimum salaris van 30 pond (ruim 300 gulden) per maand in te stellen en het stelsel van gesloten be roepen af te schaffen. De raad gaf uiting aan zijn bezwaren tegen een plan van premier Verwoerd om in de grensgebieden van nieuwe neger reservaten industrieën te vesti gen. In een memorandum aan de door de regering benoemde ad viesraad voor economische zaken pleitte de raad van vakvereni gingen voorts voor het recht van negerarbeiders om zich te orga niseren. Adv. Met één Van Nelle's „After noon" theebuiltje (groot for maat) hebt u volop krachtige, geurige thee voor heel de familie. Gemakkelijk, vlug en proper! Ook echt handig om mee te nemen op vacantie: in de caravan, de boot, de tent (groot formaat) doos van 20 stuks Een Belgisch- en een Duitse schaakmeester hebben enige dagen geleden een wedstrijd gespeeld. Dit is op zichzelf natuurlijk niets bijzonders, doch het aantrekkelijke van de wedstrijd was, dat deze op een voetbalveld gespeeld werd, en dat de stukken door mensen in passende kledij uitgebeeld werden. Na een strijd van meer dan een uur zette de Belg, O'Kelly de Galway, zijn Duitse tegen stander Kieninger, mat. Heden trekken de Zuid-Ko- reanen ter stembus voor de ver kiezing van een nieuw parle ment volgens Engels model. Dit zijn de eerste waarlijk vrije al gemene verkiezingen sinds lan ge jaren. Na een betrekkelijk vreed zame verkiezingscampagne de Zuidkoreaanse interim-rege ring heeft ongeveer tweeduizend „straatschenders" in hechtenis doen nemen om gewelddadig heden te voorkomen ver wachten de dagbladen, dat de democratische partij voor het Huis van afgevaardigden (het Lagerhuis) een meerderheid zal behalen. De democratische partij, Zuid- Korea's machtigste -partij na de ineenstorting van het be wind van Syngham Rhee's libe rale partij in april jl., zal dan de regerende partij worden en de nieuwe uitvoerende macht moeten bezetten. Men ver wacht dat niet meer dan 25 so cialisten gekozen zullen worden voor het Huis van afgevaardig den, dat 233 zetels heeft met een zittingsperiode van vier jaar. De senaat, of Hogerhuis, zal 58 zetels hebben, de helft van het aantal leden zal om de drie jaar worden vervangen. De se naat zal niet kunnen worden ontbonden en heeft geen zeg genschap over de uitvoerende macht. De beide huizen tezamen kie zen een president, het symbo lisch hoofd van de staat, die op zijn beurt de premier voor draagt; de benoeming van deze laatste moet door het Huis van afgevaardigden worden goedge keurd. Van de 1529 kandidaten voor het Huis van afgevaardigden, zijn er 981 onafhankelijk. Hier toe behoren ook leden van de vroegere liberale partij en con servatieve en socialistische po litici, die geen officiële partij kandidatuur konden verkrijgen. Na hun verkiezing kunnen de onafhankelijken zich aanslui ten bij elke partij waar zij de voorkeur aan geven, en dit zou er gemakkelijk toe kunnen lei den, dat het Lagerhuis binnen een paar maanden na de ver kiezingen grote veranderingen ondergaat. Verwacht wordt dat de onafhankelijken voor de se naat een meerderheid zullen bepalen. In de democratische partij doet zich reeds scheuring voor, en indien dit aanhoudt zou het een onevenwichtige regering kunnen betekenen. In officiële kringen verwacht men dat 80 procent van de 11.586.834 stemgerechtigden hun stem zullen uitbrengen. De uitslagen voor het Huis van afgevaardigden zullen eerst na 24 uur bekend zijn, en die van de senaat niet vóór 5 augus tus. BEDRIJFSONGEVAL Donderdagochtend is op het terrein van de N.V. Olie-import Gebr. Broere aan de Juliana- haven te Dordrecht, de 53-jarige heer J. de Vos Burghardt, ge woond hebbend Aakstraat 6 te Rotterdam, die werkzaam was aan het dak van de in bouw zijnde olietank, van een hoogte van 14 m naar beneden gestort. De man was op slag dood. KARL UNSEI/f 19) (Nadruk verboden.) „U kunt blij zijn, dat ik dat ben. Dat zult u misschien nog wel merken." Zij kwamen op de Alexander- platz. „Ik hoop van niet." „Bang?" zij wierp hem een merkwaardige blik toe. Hij meende er iets triomfantelijks m te zien. Ze zou graag hebben, dat ik wnnrLaen' cJacht hii> en hii ant woordde glimlachend ..„Wat betekent dat?" wilde zij weten. „Ik ben volstrekt onbezorgd," antwoordde hij. „Wat kan mij onder een dergelijke bescher ming gebeuren?" „Maar u zei toch: ik hoop van niet." „Ik maak helemaal geen aanspraak op dank van uw kant", antwoordde zij droog. „Ik help u alleen, omdat u hier pas bent. Onder bepaalde om standigheden zouden er een hoop moeilijkheden kunnen ontstaan. Ik weet beter, hoe al les verloopt, dan u." Hij wees naar een verbleekt spandoek. „Daar staat: „Voor vrijheid en een rechtvaardige vrede." Onder een dergelijk devies voel ik me uitgesproken goed en veilig. Waar zouden die onaangenaamheden vandaan moeten komen?" Zij zweeg en beet even op haar onderlip. Het was alsof zij iets wilde zeggen, wat zij bij nader inzien moeilijk zeggen kon. Na een poos zag hij een hou ten bord met een opschrift, waarvan de witte verf nog vers was. Het luidde: „Voor eenheid en een gerechtvaardigde vre de." Hij floot tussen zijn tan den door en meende „Kijk daar eens. De vrijheid is geruild voor wat anders. Misschien is het hier toch niet zo best voor haar. Ik vermoed bijna, dat de onaangenaamhe den waar u het over had met die omruiling verband houden. Vrij en onbevangen had hij zijn mening uitgesproken." „Zwijg!" viel zij tegen hem uit. „Ik wil dat gewoon niet gehoord hebben." „Maar alle goden", riep hij uit en bleef staan, terwijl hij haar verbaast opnam, „daar steekt toch niets in. Daar hoeft men zich toch niet over op te win den. Dat is immers een feit." „Loop door", beval .zij onge duldig en ging, na eerst om zich heen gekeken te hebben, verder. Hij volgde haar, terwijl hij slechts langzaam over zijn be duusdheid heenkwam. „Mag men hier dan niet zeg gen, wat er werkelijk is?" „Nee. Ik raad u in alle geval aan het niet hardop te doen. Zulke kritische opmerkingen zouden u wel eens slecht kun nen bekomen." „Ik heb toch alleen maar mijn verwondering er over uit gesproken, dat de ene leuze door een nieuwe vervangen is. Wat steekt daar nu voor kwaads in?" Geërgerd maakte zij een af wijzend gebaar, maar plotseling ontdekte hij een uitdrukking op haar gezicht, die hij tot nu toe nog niet had gezien. Het was een menselijke uitdruk king, want het was zoiets als angst. Dat deed hem een beet je plezier. Hij zou die angst wel graag van haar hebben weggenomen, maar durfde niet. „Toch is hier alles tamelijk ingewikkeld, dunkt me," meen de hij voorzichtig. „Of ik me daar ooit in zal thuisvoelen? Ik geloof bijna van niet. Ik ben nu eenmaal een type dat zich aan alles ergert." „Dan is het veel beter, als u maar niet hier blijft", zei ze zachtjes en bijna bekommerd. Eerst schrok hij maar vlak daarop kreeg hij een gevoel van blijdschap. Ze scheen zich dus zorgen te maken om hem. „Zoudt u dat liever zien?" Hij wachtte even op ant woord, maar Trude bleef zwij gen. „Dan niet", zei hij bij zich zelf. Ineens begon Trude haperend te spreken en haar stem was zachter geworden. „U zult ongetwijfeld verschil lende dingen die u hier ziet, niet begrijpen. Er is nu een maal veel veranderd, en men moet zich daarbij aanpassen, of men wil of niet. Voor alles zou ik u willen aanraden houdt alles wat u denkt vóór u. Dat is beter, geloof me toch. Hier heeft tegenwoordig alles oren: de huizen, de trams, de trein, café's, hotels, winkels, warenhuizen, straten, pleinen, en zelfs de banken in de on schuldige parken". Daar had je weer dat angst aanjagende, dat stille en on zichtbare, het wilde naar hem grijpen om hem te wurgen. Maar hij probeerde zich uit de greep van de tang te bevrijden door een iets te luide lach „Die arme paartjes Het gezicht van Trude bleef echter onbewogen. Hij had zin om dat maskerachtige te door breken. Hij ging dichter bij haar lopen en zei „God zei dank, dat de banken vroeger nog geen oren hadden. Weet u nog? Toen, in de Frie- drichshain? Daar troffen wij elkaar en gingen op een bank zitten. Zoiets prettigs bestaat er dus niet meer?" Haar gezicht werd door een rode gloed overtogen en hij zag dat met heimelijk pleizier. „Dat waren kinderachtig heden", mompelde ze wrevelig. „Zoudt u werkelijk denken? Bent u of doet u nu maar zo bezadigd en wereldwijs? Ik heb het toen vreselijk ernstig ge meend. Ik geloof, dat ik zelfs gezworen heb, met u te zullen trouwen". (Wordt vervolgd.) Doordat de oud-ministers Heath Amory en Lennox-Boyd door hun benoeming tot burggraaf lid van het Hogerhuis worden, is het aantal vakante zetels in het Lagerhuis tot zeven gestegen. In zes gevallen werden de zetels bezet door conservatieven, ter wijl de zevende zetel vrijkwam door het overlijden van Aneurin Bevan, de plaatsvervangende labourleider, die op 6 juli over bed- L.L.uuifc. Donderdag is te Istanbul ver nomen, dat Turkse en Russische grenswachten dinsdagavond j.l. nabij de Oost-Turkse grensplaats Savsat ongeveer twee uur lang schoten hebben uitgewisseld. Hierbij zjjn geen slachtoffers gevallen. Turkse grenswachten zagen vanaf Russisch gebied vijf perso nen naderen. Zij vroegen hen om het wachtwoord, doch de betrok- kennen antwoordden niet. Hier op begon aan beide zijden het schieten. Dit is het eerste grensincident sinds de val van de regering- Menderes en het aan de macht komen van het door generaal Gursel geleide militaire Turkse bewind. De regering-Gursel is door de Sowjet-Unie erkend. i In antwoord op een nota van de communistisch-Chinese re gering over het doodschieten van twee Chinese vrouwen te Tjimahi heeft de Indonesische regering haar leedwezen over het gebeurde betuigd. Zij voert in de nota aan, dat het voorval deels is te wijten aan de hou ding der Chinezen te Tjimahi, daar een en ander niet had kun nen gebeuren, als niet van com- mun. Chinese zijde was aange spoord tot verzet tegen maat regelen van de Indonesische overheid, waaraan ook de twee vrouwen zich hadden schuldig gemaakt. Indonesische politie- troepen hadden op 3 juli het vuur geopend op een aantal Chi nezen die hen, naar hun zeggen, hadden aangevallen. De Indonesische regering zegt in de nota een onderzoeK toe naar de toedracht van het ge beurde en verklaart zich bereid, de nabestaanden der twee ge dode vrouwen schadeloos te stel len door de overtochtskosten dier nabestaanden naar China voor haar rekening te nemen. HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Terneuzen brengen ter open bare kennis, dat ter gemeente secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van SHELL Nederland Verkoopmaatschappij N.V., Wassenaarseweg 80, 'sGra- venhage, om vergunning tot wij ziging van een benzine-installa- tie door het verplaatsen van twee elektrische aftappompen, bij het perceel Burgemeester Geillstraat 31, kadastraal bekend gemeente Terneuzen, sectie L, nr. 2423. Gedurende tien dagen na de dagtekening van deze bekend making bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk be zwaren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op dinsdag 16 augustus a.s., des namidags 2.30 uur, in het gemeentehuis een openbare zitting worden gehou den, waarin mondeling oezwa- ren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden inge bracht. Een ieder kan ter sercretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrift uren. De aandacht van belangheb benden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de verguning en degene, die in persoon of bij ge machtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de ge stelde termijn schriftelijke be zwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze ge meente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare ken nisgeving wordt gedaan. Terneuzen, 29 juli 1960. M. DE VOS, wnd. voorzitter. A. J. DEES, secretaris. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Terneuzen brengen ter open bare kennis, dat ter gemeente secretarie ter inzage ligt een ver zoek met bijlagen van N.V. Han del-, Industrie- en Scheepvaart mij. „DE HOOP", Stationsweg 4, Terneuzen, om vergunning tot uitbreiding van de betonfabriek met een betonmortelcentrale, waarbij 5 elektro-motoren tot een gezamenlijk vermogen van 26 Vi pk gebezigd zullen worden, bij het perceel Stationsweg 24, kadastraal bekend gemeente Terneuzen, sectie M, nr. 319. Gedurende tien dagen na de dagtekening van deze bekend making bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk be zwaren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op dinsdag 16 augustus a.s., des namiddags 3 uur, in het gemeentehuis een openbare zitting worden gehou den. waarin mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit ver zoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter sercretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrift uren. De aandacht van belangheb benden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de verguning en degene, die in persoon of bij ge machtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Miede is tot beroep gerechtigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de ge stelde termijn schriftelijke be zwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze ge meente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare ken nisgeving wordt gedaan. Terneuzen, 29 juli 1960. M. DE VOS, wnd. voorzitter. A. J. DEES, secretaris. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Terneuzen brengen ter open bare kennis, dat ter gemeente secretarie ter inzage ligt een ver zoek met bijlagen van N.V. Melkinrichting „DE COMBINA TIE", Ludolf de Jonghstraat 85, Rotterdam, om verguning tot het oprichten van een meikont- vangststation, waarin 20 electro- motoren met een gezamenlijk vermogen van 56,75 pk gebezigd zullen worden, in het perceel In dustrieweg 2, kadastraal bekend gemeente Terneuzen, sectie M, nr. 1319. Gedurende tien dagen na de dagtekening van deze bekend making bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk be zwaren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op dinsdag 16 augustus a.s., des namiddags 2 uur, in het gemeentehuis een openbare zitting worden gehou den, waarin mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit ver zoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter sercretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrift uren. De aandacht van belangheb benden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de verguning en degene, die in persoon of bij ge machtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de ge stelde termijn schriftelijke be zwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze ge meente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare ken nisgeving wordt gedaan. Terneuzen, 29 juli 1960. M. DE VOS, wnd. voorzitter. A. J. DEES, secretaris.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 5