Nixon kandidaat De toestand in Katanga Hammarskjoeld in Leopoldstad HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN erdag 28 iuli I960 19 VRIJDAG 29 JULI 1960 16e Jaargang Nr 5046 EERSTE BLAD PORTRET VAN NIXON KENNEDY FELICITEERT NIXON KENNEDY GAAT DEBATTEREN MET NIXON (Vroeger Frans) KONGO ONAFHANKELIJK MAURITANIË WIL ONAFHANKELIJKHEID Amerikaanse regering knielt voor Loemoemba" DE OVERSTROMINGEN IN POLEN DE V. N.-STRIJDMACHT IN KONGO OEGANDA PRESIDENT SOEKARNO ONTBIEDT LEIDERS VAN POLITIEKE PARTIJEN Koninklijk vakantieverblijf LOEMOEMBA VRAAGT TROEPEN CHINA BESCHULDIGT VER. STATEN DE PERZISCHE ERKENNING VAN ISRAEL in oor sport- ae verschil- 5iade schrif- :heel nieuwe •estaties van :len. Ruimte n van 1960 Dm te ver- i te bewaren! mm ödÉ fan i»rt> groet. fr wa— i w.m JÖJfc eo Ujk te jtesel- itidel voor jaigbhtkt Itioine j zówe! als 'as ook in rast PRÉ. !>t nog: «Sielljk: 3 oetalsn. S^iSrdeliger nooit kennis PRÉ. want toept"U nooit! M07/K06 /Tankering bi] abonnement: Terneuzpn Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Sm'dswai Telefoon 2073 en 2510 NS 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2.per week 48 ct. Losse nrs 9 ct DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 et; minimum petf advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handel»* advertenties): 5 regels ƒ1.—. Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding; Brieven onder nummer, of: Adrea Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 um. De Amerikaanse republikeinse partij heeft woensdag vice-presi dent Richard Nixon aangewezen als haar kandidaat bij de in no vember te houden presidents verkiezingen. De repuDlikeinse conventie in het Internationale Amfitheater te Chicago harstte m een iuid gejuich uit, toen gouverneur .viark Hatneid van uiegon de 47-jarige ivue-presideni voor stelde als ,,een strijder voor de vrijheid" en „een peigrim voor de vreae". Nixon had geen tegenkandi daat. De vice-president en zijn vrouw sloegen het gebeuren in de con ventie gade op het televisie scherm in hun hotel. Overeen- Komsug de traditie woonde Ni xon ais gegadigde voor de be noeming oe partijbijeenkomst niet Dij. Toen er gestemd was bleek Nixon 1.021 van de 1.831 stem men te hebben gekregen. De overige tien waren uitgebracht op senator Barry Golavvuier utt de staat Arizona, die oe leider is van de conservatieve rechter vleugel van de partij. Hij had zich echter vóór de stemming teruggetrokken. De afgevaar- digden van Louisiana, die toch nun stem aan Goldwater nadden gegeven, wijzigden hun stand punt, toen Gomwater nog eens liet weten dat hij geen kandidaat wilde zijn. Daarop werd op voor stel van de delegatie van Ari zona Nixon met algemene stem men gekozen verklaard. Tevoren had Goldwater ver scheidene bezwaren laten horen tegen het verkiezingsprogram, zoals dat door de conventie was aanvaard. Hij riep evenwel alle Amerikaanse conservatieve kie zers op, hun stem aan Nixon te geven. Van zijn 43-jarige democrati sche tegenstander senator Ken nedy zei de republikeinse kandi daat, dat hij „een geweldige eer bied" voor hem had. Hij dacht dat het een vinnige strijd zou worden. Kennedy, die met vakantie in Massachusetts is, was niet opge bleven om de verkiezing van Nixon op het televisiescherm te volgen. ■De verkiezingsstrijd begint in feite op 8 augustus als de Senaat weer bijeenkomt. Waarschijnlijk zal de kwestie van de burger rechten voor de negers het voor naamste punt zijn van de strijd in het Congres. De snelle carrière van vice- president Richard Millions Nixon is in de Amerikaanse politiek al liaast legendarisch geworden. Toen hij in 1946 zijn eerste verkiezingsoverwinning behaal de was hij een in het politieke leven nog volslagen onbekende luitenant van de marine, thans, veertien jaar later, schijnt de 47. jarige Californiër een goede kans te maken op de hoogste positie der Verenigde Staten. Nixon werd 9 januari 1913 in Vorba Linda, Californië, gebo ren. Hij bezocht de lagere school, hielp zijn vader in de zaak, bracht kruidenierswaren rond en bediende de benzinepomp en doorliep het „college" en de ..Duke university law school" in Durham, Noord Carolina. Als voorzitter van de studentenver eniging van beide scholen ont wikkelde Nixon zijn talent als spreker in het openbaar. Van 1937 tot 1942 was Nixon advocaat in Whittier. Gedurende de oorlog diende hij vier jaar als marineofficier. Hij begon zijn politieke carriè re in 1946, toen een comité van inwoners van Los Angeles hem verzocht zich verkiesbaar te stellen voor het Huis van Afge vaardigden. Hij werd gekozen, twee jaar later in 1950 kwam hij voor een periode van zes jaar in de senaat. Nixon is een fel omstreden figuur. De afgelopen jaren is niet één Amerikaans politicus zo het onderwerp geweest van bui tengewone lof en bittere hoon en verachting. De laatste jaren is veel ge schreven over de „oude" en de „nieuwe Nixon". De „oudé Nixon" was een politiek oppor tunist, een man die ruwe en har de campagnes voerde en die tij dens de verkiezingen van 1952 Truman's democraten betitelde als „de partij van het verraad", in de beste tradities van het McCarthyisme. De „nieuwe Nixon" is een toegewijd staatsman die zorgvul dig is voorbereid voor de hoog ste post, een vertrouwensman van Eisenhower, een man die zich waardig, moedig en terug houdend gedroeg toen hij door woedende demonstranten in La. tijns-Amerika werd bedreigd, en de man die zeer dicht bij het presidentschap stond toen Eisen hower een hartaanval en een be roerte kreeg. Nixon werd een omstreden figuur tegen het einde van 1948 toen hij, als betrekkelijk jong lid van de coma -ie voor on Amerikaanse activiteit van het Huis van Afgevaardigden, een onderzoek liet instellen in de af faire Alger Hiss, een vroegere ambtenaar van het ministerie van Buitenlandse Zaken die we gens meineed was veroordeeld in verband met beschuldigingen dat hij documenten aan de Ame rikaanse communistische partij had verstrekt. De zaak Hiss werd door McCarthy opgeblazen tot „com munistische infiltratie in de re gering". In het kielzog van Eisenhower behaalde Nixon zowel in de ver kiezingen van 1952 als 1956 een overwinning. De campagne van 1952 trok hij de aandacht door tijdens een televisieuitzending met tranen in de ogen een demo cratische aantijging dat hij als senator steekpenningen zou heb ben aangenomen te ontkennen. Eisenhower heeft van Nixon als vice-president veel gebruik gemaakt door hem goodwill.be- zoeken aan Zuid-Oost-Azië, Afri ka, Zuid-Amerika en Europa te laten afleggen. Mede door zijn aandeel in de besprekingen van het kabinet en de nationale veiligheidsraad heeft Nixon getoond meer te zijn dan een vice-president die slechts in de senaat optreedt. Wanneer het er om gaat zijn slagvaardigheid te bewijzen zul len de republikeinen ongetwij. feld herinneren aan zijn „keuken debat'1 met Chroesjtsjef, de dis cussie tussen de Sow jet-premier en Nixon toen deze vorig jaar juli de Amerikaanse tentoonstel ling in Moskou bezocht. Senator John Kennedy, de kan didaat van de Amerikaanse democratische partij voor het presidentschap, neeft vice-presi- dent Nixon gelukgewenst met diens aanwijzing als kandidaat van de republikeinse partij. Kennedy verklaarde tegenover de pers, dat als Henry Cabot Lodge wordt aangewezen als kandidaat voor het vice-presi- dentsehap, de democraten zich Of een zware strijd zullen moe ten voorbereiden. De democratische kandidaat voor het Amerikaanse president schap, senator Kennedy, heeft een uitnodiging aanvaard om voor de televisie een debat te nouden met zijn republikeinse tegenstander, vice-president Nixon. De National Broadcasting Com pany iN.B.C.) heeft de twee poli tici gevraagd aan een serie van acht uitzendingen mee te wer ken. up een persconferentie te Hyannis Port in Massachusetts, waar hij met vakantie verblijft, vei kiaarde Kennedy dat er meer geid moet worden uitgegeven voor de defensie, omdat de Ver. -aten het gevaar lopen militair achter te geraken bij de commu- ...stisehe landen. Over de huidige s-erkte van de Ver. Staten be hoefde 'geen twijfel te bestaan, maai een onmiddellijk optreden was wel vereist, wilde men niet tie kans lopen een achterstand te in ijgen. De Nationale Vergadering van (vroeger Frans) Kongo heeft donderdag het verdrag met Frankrijk, waarbij liet land vol. ledig onafhankelijk wordt een stemmig goedgekeurd. De vrees dat de socialistische M.S.A. zou tegenstemmen werd niet bewaarheid. Maar de afge vaardigden van de M.S.A. namen wel de gelegenheid te baat om te verklaren dat de regering van Fulbert Youlou niet representa tief is. Naar verluidt heeft de M.S.A. er op aan gedrongen dat onmid dellijk na het verkrijgen van on afhankelijkheid 15 augustus nieuwe verkiezingen worden gehouden. De regering voelt hier weinig voor, in het bijzonder in verband met de situatie in Kon. go. Premier Moktar Oeld Daddah van Mauritanië heeft donderdag bij een bezoek aan president De Gaulle verzocht, zijn land op 28 november onafhankelijkheid te verlenen. Dit Westafrikaanse gebied is het laatste in de Franse ge meenschap dat een dergelijk ver zoek doet. Naar in welingelichte kringen in Parijs verluidt, heeft De Gaulle het verzoek in begin sel ingewilligd. De premier van Katanga, Moise Tsjombe, heeft de oppo sitie gewaarschuwd dat het aanzetten tot verzet tegen de autoriteiten en bedreiging van de veiligheid van de staat „als ondermijnende en misdadige activiteit streng zal worden bestraft". Tsjombe richtte zich met name tot de leider van het op positie „kartel" Mwamba, die woensdag met dertien afge vaardigden de provinciale volksvertegenwoordiging ver liet uit protest tegen de wijze waarop Tsjombe de onafhanke lijkheid van Katanga heeft ge proclameerd. Dit verlaten van de zitting is volgens Tsjombe bedoeld om de troepen van de Verenigde Naties in staat te stellen Katanga binnen te trek ken. Mwamba zou slechts door de aanhangers van Loemoemba in zijn partij worden gesteund. De belangrijkste hoofden van de stam der Baloeba waaruit de oppositie haar aanhang recru- teert zouden de premier steunen. Het optreden van „enkele leden" van de oppositie heeft ten doe! Katanga in dezelfde anarchie en misère als in de rest van Kongo heerst ts stor ten, aldus Tsjombe. De rege ring is echter vastbesloten de vrede te handhaven. Loemoem ba en zijn vrienden zullen po gingen doen een opstand uit te lokken en om te voorkomen dat de oppositie wanordelijk heden veroorzaakt heeft de re gering alle openbare bijeen- Honderden handenklappende en juichende Kongolezen, van wie enkelen „Bevrijd de Kongo" tongen, gaven de secretaris generaal der Verenigde Naties, Dag Hammarskjoeld, een koninklijke ontvangst, toen hij donderdagmorgen in Leopold stad arriveerde voor zijn beslis sende besprekingen over de toekomst van Kongo. Hammarskjoeld was de ruim drie kilometer brede Kongo- rivier vanuit Brazzaville, waar hij eerder op de dag was aan gekomen, overgestoken in een witte sloep, die het insigne van Verenigde Naties voerde. Op de steiger in Leopoldstad werd hij begroet door vertegen woordigers van de Verenigde Naties en in Kongo geaccredi teerde ambassadeurs. Toen Hammarskjoeld van de landingssteiger naar de, uit Ghanese militairen samenge stelde erewacht liep, renden enkele Kongolezen naar voren, zwaaiend met houten venster luiken en stukken karton, waarop slagzinnen stonden ge schreven als „Weg met Tsjom be", „Geef ons een verenigd Kongo terug", en „Trek de Bel gische troepen terug". De secretaris-generaal wuifde goedgemutst naar de menigte terug, die dit gebaar met applaus en gejuich beant woordde. Honderden Kongolezen had den vier uur lang staan wach ten om de secretaris-generaal te verwelkomen, van wie men niet alleen verwacht dat hij de politieke problemen zal oplos sen, doch die door de gewone man ook wordt beschouwd als de redder van zijn baan, zijn De wijze, waarop de Ameri. kaanse regering de Kongolese premier Loemoemba in Wa shington heeft ontvangen, is in de Belgische pers aanleiding ge weest tot bittere commentaren. „Amerikaanse regering knielt voor Loemoemba", schrijft de „Nieuwe Gids". „Wij hadden nog vertrouwen in de oprecht heid van het oordeel van de Ver. .Staten, ook deze illusie moeten wij blijkbaar opgeven", zegt het blad. Over d'e erewacht, saluutscho ten en het feit, dat Herter per soonlijk de Kongolese premier op het vliegveld kwam afhalen, schrijft de „Nieuwe Gids": „De Amerikanen hadden het anders kunnen doen. Hetgeen zij deden was niet vereist. De Amerikanen doen alsof zij niet weten, dat Loemoemba de macht in Kongo heeft geüsurpeerd, dat zijn rege ring in feite niet de meerderheid in de Kamer heeft en dat hij Kamer en Senaat naar huis heeft gestuurd. Zij vergeten, dat zijn kabinet bestaat uit een meerderheid van communistisch georiënteerde ministers en dat het gehele kli maat van Kongo dat is van een pre-revolutionaire sfeer aan de vooravond van een dictatuur". „Wij vergeten niet, dat de Verenigde Staten leven in een verkiezingsatmosfeer, waarin ongeveer vijftien miljoen negers hun stem gaan uitbrengen. Maar de gehele Belgische open bare mening zal de houding van de Amerikaanse regering pijn lijk betreuren". „De heilloze Loemoemba is als een grote meneer ontvangen", schrijft „La Libre Belgique". Het blad noemt de ontvangst een „klap in het gezicht van België". Het wijt „deze walgelijke tragi- comedie" aan de Belgische rege ring, die een „onbegrijpelijk zwijgen" heeft bewaard en er niet toe is overgegaan „deze be drieger te ontmaskeren". gezinsleven en zijn bestaan in de nabije toekomst. Functionarissen van de Rus sische ambassade woonden de aankomst bij. Deze deelden la ter mede, dat c.a eerste grote zending technische hulp van de Sowjet-Unie voor Kongo om streeks 10 augustus in Leopold stad wordt verwacht. Zij be staat uit een honderdtal vracht- auo's met het nodige reserve materiaal, die voor troepenver voer ter beschikking van de Verenigde Naties zullen worden gesteld. Onder V.N.-functionarissen in Leopoldstad is niets bekend van plannen van hun chef om zijn goede diensten aan te bie den tussen de centrale Kongo lese regering en Katanga, dat zich onafhanklijk heeft ver klaard, doch men acht een be middelingsaanbod niet uitge sloten. 'Hammarskjosid's aankomst in Leopoldstad vait samen met de praktische voltooiing van de erste f-ase der operaties van de V.N.-hulpinachtde bezetting van alle belangrijke centra in Kongo buiten Katanga door V.N.-troepen en het herstel van de orde in de steden. Thans be reiden de V.N.-functionarissen zich voor op het begin van de tweede fasede algehele eva cuatie van de Belgische troepen uit hun nog resterende vestin gen. Door de enorme hoeveelheden water die de zijrivieren aanvoe- ten stroomt de Oder in het ge bied van Zielona Gora niet lan ger naar zee maar landinwaarts, aldus bericht het Poolse pers agentschap P-A.P. De overstromingen in de om geving van Krakau zijn de zwaarste sinds twintig jaar. Cir. ca 30.000 personen zijn dakloos geworden, vier mensen zijn ver dronken. In Warschau, waar cle afgelopen 24 uur evenveel re gen is gevallen als normaal in een maand, worden zondag en maandag moeilijkheden ver wacht, wanneer de Weichsel zijn hoogste stand zal hebben be reikt. De spoorweg Warschau Krakau is door het water weg gespoeld. In Lodz staan de benedenste verdiepingen van laaggelegen huizen onder water. Ook de stra ten van Czestochowa staan blank. En het water van de War- ta stijgt nog steeds. Ten gevolge van de overstro mingen wordt de graanoogst met mislukking bedreigd. In het zui den van Polen is slechts acht procent van de oogst binnenge haald, aldus de „Trybuna Ludu". De strijdmacht van de Ver. Naties in Kongo omvat thans ca. 9500 man, zo wordt in een donderdag gepubliceerd rapport van Hammarskjoeld gezegd. Toen de secretaris-generaal van de Ver. Naties naar België en Kongo vertrok was de troe penmacht als volgt samenge steld: Ethiopië 1160 man, Ghana 2340 man, Guinee 741, Marokko 1220, Liberië 225, Tunesië 2087, Zweden 623, totaal 8396 man. Dinsdag kwam een tweede bataljon uit Marokko aan, waar door de sterkte toenam tot on geveer 9500. Woensdag is een begin gemaakt met het over brengen van Ierse troepen naar Kongo. 80.000 Aziaten die in het Britse protectoraat Oeganda in Oost-Af rika wonen, maken zich gereed om naar India te vluch ten, omdat zij bang zijn dat de gebeurtenissen in Kongo zich in Oeganda zullen herhalen, zo heeft een woordvoerder van de Indiase gemeenschap te Kam pala verklaard. De passagiersschepen die op India varen, zijn tot april van het volgende jaar volgeboekt. komsten verboden en café's gesloten. Een delegatie van de regering van Katanga vertrekt heden uit Elisabethstad via Brussel naar de Verenigde Staten, om de Verenigde Naties in te lichten over de zaak van Katanga's onafhankelijkheid, zo deelde Tsjombe voorts mee. De dele gatie omvat de „minister van Buitenlandse Zaken" Pierre Masangu, de minister van Fi nanciën Jean Baptiste Kibwe en de vroegere minister van Economische Zaken in de cen trale Kongolese regering Yava. Massangu maakt deel uit van het oppositie „kartel" en sinds woensdag van de regering, al dus Tsjombe.- Tsjombe zei Hammarskjoeld gaarne te zullen ontvangen wanneer de secretaris-generaal van de Verenigde Naties een bezoek aan Katanga wil bren gen. De leiders van twee grote In donesische politieke partijen, de socialisten en de Masjumi heb ben gisteren een beroep gedaan op president Soekarno, om zijn bedreiging met ontbinding van politieke partijen, in nadere be schouwing te willen nemen. Een weak geieden had Soekarno de partijleiders ten paieize ontboden en hen toen een week tijd gege ven om hun houding te bepalen jegens de wetgeving op> de poli tieke partijen, door Soekarno eerder in deze maand uitgevaar digd. -Deze wetgeving machtigt de president iedere partij te ver bieden, die zich niet akkoord ver klaart met liet staats-beginsel van de geleide democratie en socialisering, dan wel weigert zich openlijk te distanc-iëren van haar leiders, die hebben deelge nomen aan de opstanden in Su matra en Celebes. De leiders van de socialistische partij en van de Masjumi hebben gisteren Soekarno medegedeeld, dat zij bereid zijn aan de gestel de eisen te voldoen. Na de bij eenkomst zeide Soetan Sjahrir van de socialistische partij aan journalisten: „Wij hebben de president concrete bewijzen ge geven van ons standpunt en ge voelen ons thans niet meer be dreigd". Een woordvoerder van de Masjumi deelde mede, dat zijn partij een schriftelijke ver klaring over haar houding heeft ingediend, zoals de president had verlangd en dat de beslis sing daarop nu bij hem ligt. Naai men aanneemt, zal pre sident Soekarno de verklarin gen der partijen tot een punt van overleg maken in een ver gadering van opperste militaire gezaghebbers, zaterdag te Bui tenzorg, alvorens hij een beslis sing zal bekendmaken. Op een rotspunt in de Tyr- rheense Zee, ten noorden van Rome, wordt de laatste hand gelegd aan de bouw van de Koninklijke bungalow. In de loop van de volgende maand zal dit schitterend gelegen vakantieverblijf door het Ko ninklijk gezin in gebruik wor den genomen. Op deze fotocombimtie zien we boven een exterieurop- name van de bungalow; op de onderste foto zien we de typisch Italiaanse binnen plaats van de villa. Premier Patrice Loemoemba van Kongo heeft donderdag op een persconferentie gezegd dat zijn minister van Justitie drin gend heeft verzocht om Ameri kaanse of andere troepen om in. Kongo „de toestand te redden". Loemoemba zei dat hij dit ver zoek heeft doorgegeven aan de algemene secretaris van de Ver. Naties, Hammarskjoeld. In het telegram van zijn minister van Justitie, waarvan een kopie naar Hammarskjoeld is gegaan, stond ook dat er in Katanga 109 Kon golese militairen door de Belgi sche troepen waren gedood. De premier had telegrafisch uit Leopoldstad vernomen, dat de toestand in Kongo ernstig was. Vice-premier Gizertga zegt in een telegram dat hij de V.N.-verte genwoordiger ter plaatse, dr Bunche, heeft verzocht V.N.- troepen naar Katanga te zenden. Deze had echter nog niets be loofd. Gizenga achtte het onbe grijpelijk, dat het V.N.-leger de Kongolese troepen ontwapent en de Belgen in het bezit van hun wapens laat. Volgens een bericht van het communistisch-Chinese persbu reau Nieuw-China heeft de Chi nese minister van Buitenlandse Zaken, Chen Yi, in een brief aan de premier van Noord-Vief nam, Pham Can Dong, voorgesteld aan Engeland en de Sowjet-Unie te verzoeken maatregelen te nemen om een einde te maken aan de „onophoudelijke schen dingen" door de Verenigde Sta ten van de destijds in Genève gesloten overeenkomst over Zuid-Vietnam. Engeland en Rusland bekleed den toen gezamenlijk het voor zitterschap over de Geneefse conferentie over Indo-China. Koning Hoessein van Jordanië heeft de sjah van Perzië een speciale boodschap gezonden, waarin hij hem verzoekt de Per zische erkenning van Israël op te schorten. Donderdag werd te Amman vernomen dat de Arabische sta ten een gemeenschappelijke actie overwegen, indien Perzië zijn erkenning van Israël niet teniet doet. De leden van de Arabische liga zouden in dat geval mogelijk de diplomatieke betrekkingen met Perzië verbreken. Jordanië wil nu Perzië in de gelegenheid stellen zijn standpunt te wijzi gen, voordat een dergelijke stap wordt gedaan. KOEL EN ONVAST Op de Oceaan heeft zich een diepe depressie ontwikkeld, waarvan het centrum in de richting van Schotland trekt. Aan de zuidflank ervan voeren zuidwestelijke winden vochtige lucht naar West-Europa. Het binnendringen van deze voch tige lucht gaf in ons land don derdag vooral in het zuiden, zuidwesten en midden van het land aanleiding tot vrij lang durige regen of motregen. In het noordoosten en oosten van het land was het aanvankelijk nog vrij zonnig, waardoor de temperatuur tot ongeveer 20 graden kon oplopen. Koelere lucht, die aan de achterzijde van de depressie naar het zuidoosten stroomt kan heden in de loop van de dag Nederland bereiken, het geen opnieuw met enige regen gepaard zal gaan. Daarna zijn v/eer enkele opklaringen moge lijk. Het weer blijft echter de ko mende dagen onvast en koel. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot hedenavond. Zuidwestelijke wind Aanvankelijk bewolkt met af en toe regen, later van het wes ten uit enkele opklaringen. Ma tige nu en dan krachtige zuid westelijke wind. Weinig veran dering in temperatuur. VRIJDAG 29 JULI v.m. n.m. 5.08 5.23 5.43 5.58 6.23 6.38 6.33 6.48 Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden ZON MAAN op onder op onder 29 4.57 20.35 11.06 22.54 30 4.58 20.34 12.16 23.51 31 4.59 20.32 13.28 23.51

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 1