IN M gr VAN DE ANGST Regeringscommissaris voor de emigratie over zijn reis SUNIL WAST STRALEND WIT RADIO EIS TELEVISIE TELEFOON 2788 Watergolfmeth odes Haringvlietbrug en Beneluxweg „Polaris-raketten voor Frankrijk"? Dinsdag 26 juli 1960 J 16e jaargang no. 5043 n bevinden zich de In Iedere ring staat edstrijden vermeld, een cijfer, waarmee ;eft, die een Neder- derlandse team naar ffende tak van sport nemen. cijfers 1 t/m 9 en se) resp. het Neder- iw inzicht lager ge- vult U een nul in. ana Super TV- larde van f895.- in deze 10 Super ar opgaven in over- ie werkelijke uitslag ervan het minst af- dan 10 inzenders lerking komen, dan ar zo verstandig is TV te kopen in de 15 september 1960, van het gewonnen m bestede aankoop- r de voorkeur geeft e Aristona televisie- itippellijn uitknippen iór 20 september a.s. De regeringscommissaris voor de emigratie, mr. ir. B. W. Have- man, heeft een en ander verteld over de reis langs een aantal emigratielanden, waarvan hij on langs is teruggekeerd. Aan Australië heeft de heer Haveman nu, met tussenpozen van vier jaar, drie bezoeken ge bracht en hij heeft er iedere keer een versnelde gunstige ontwik- keling voor de Nederlandse im- 1 migranten geconstateerd. Op het eiland Tasmanië deed hij verras sende ervaringen op bij de men- I sen die zich daar zeven, acht jaar geleden gevestigd hebben. Een slager is er aan het hoofd komen te staan van een vleeswarenfa- briek met 35 man personeel en een Overijsselse landarbeider bracht het tot een eigen boeren bedrijf van 60 acres. Een Neder lands bouwbedrijf vroeg negen jaar geleden aan een emigrant, te proberen in Australië een dochteronderneming te vestigen. Die poging is nogal goed ge slaagd, want de dochteronder neming heeft nu voor 35 miljoen Australische ponden werk onder handen, waaronder de bouw van het operagebouw in Sydney, dat een Australisch nationaal monu ment moet worden. Het Nederlands-Australische migratieverdrag werkt uitste kend, zo vertelde de heer Have man. Nu het in maart van het volgend jaar expireert wil men van beide kanten pogingen doen het wat te moderniseren. De 120.000 na-oorlogse Nederlandse emigranten vormen ongeveer één procent van de Australische bevolking. Over de beide woningbouwpro jecten ten behoeve van Neder landse emigranten dat van 1957 en dat waartoe onlangs is besloten vertelde de rege ringscommissaris dat daarvoor in totaal 66 miljoen gulden is ge leend. Voor het eerste project kwam elf miljoen van het Ame rikaanse Development Loan fund" en 22 miljoen van de Australische banken; de omstan digheden waren er toen niet naar, een beroep op de Neder landse kapitaalmarkt te doen. Voor het nieuwe project komt elf miljoen van Nederlandse in stitutionele beleggers, elf mil joen van de Australische banken en elf miljoen van de regeringen der Australische deelstaten, met name van Nieuw Zuid Wales en Victoria. Nederlands overheids geld is er niet mee gemoeid. Het bedrag, dat de emigranten weke lijks van het voor hun woning geleende geld moeten afbetalen, is kleiner dan een normale huis huur. Over het programma voor ves tiging van Indische Nederlanders in de Verenigde Staten, mogelijk gemaakt door de Pastore-Wal- terwet, zei de heer Haveman dat dit hem van alle onder zijn ver antwoordelijkheid uitgevoerde projecten de meeste bevrediging gegeven heeft. De regeringscommissaris heeft vele Indische Nederlanders, die dank zij de Pastore-Walterwet naar de westkust van Amerika konden gaan, ontmoet, en het is hem gebleken dat deze mogelijk heid voor hen grotendeels de ellendige ervaringen uit het ver leden heeft kunnen compenseren. In bijna elk gezin kreeg hij te horen dat men in Nederland .verpieterde" ziekten als rheu- ma en astma deden er hun in vloed gelden terwijl onder de nieuwe omstandigheden en in het nieuwe klimaat alles veèl beter ging. Komt van de gewone Nederlandse emigranten, ook van hen die uitstekend geslaagd zijn, zestig tot zeventig procent toch ook nog wel met bezwaren, van deze Indische Nederlanders brengt negentig procent in de eerste plaats de positieve kanten naar voren. Deze mensen bezit ten voor de emigrant uitsteken de eigenschappen, zijn niet kies keurig als het op aanpakken aankomt en slagen goed. In totaal is nu de emigratie van ongeveer 25.000 Indische Nederlanders naar de Ver. Sta ten mogelijk gemaakt: zes a zevenduizend gingen onder de „refugeerelief act" van 1953, met de eerste Pastore-Walter act die dit jaar is afgelopen, zijn negenduizend mensen gehol pen -in oktober a.s. zullen zij allen in de Ver. Staten zijn en de verlengde Pastore-Walter act zal opnieuw het vertrek van ne gen duizend mensen mogelijk maken. Het is zeker niet uitgesloten dat men in het Amerikaanse con gres nog eens met een nieuwe vluchtelingenwet komt, die ook immigratie van spijtoptanten mogelijk zal maken. Het was nu echter niet mogelijk met iets an ders te komen dan een verlen ging van de Pastore-Walter act, waarvan slechts zij kunnen pro fiteren die in september 1958 al in Nederland waren. De heer Haveman zei, een te snelle over gang van Indonesische naar Amerikaanse omstandigheden ook minder juist te achten. Het is beter als de mensen eerst in Nederland wat aan het Westerse leven wennen. Ook het vervoer van de „Pas- tore-Walter-emigranten" zei de heer Haveman, dat niet de voor waarde is gesteld, dat dit ten dele onder Amerikaanse vlag moest gebeuren. Nederland en Amerika hebben echter bij de eerste Pastore-Walter act beide in de kosten van dat vervoer bij gedragen. In het Amerikaanse congres is toen de wens geuit dat een deel van dat vervoer dan ook onder Amerikaanse vlag zou gaan en Nederland was bereid die wens te honoreren, zodat 2100 van de 9000 Indische Neder landers de overtocht onder Ame rikaanse vlag maakten. Over Canada zei mr. Have man, dat de economische toe stand er in Brits Columbia wat minder gunstig is dan in de rest van het land, maar voor het overige zal Canada best in staat zijn het aantal van zesduizend Nederlandse emigranten, dat vol gens de verwachting dit jaar zal worden bereikt, op te nemen. Canada heeft wat langer nodig dan de rest van het Noord-Ame rikaanse contingent om zich van de recessie van 1958 volledig te herstellen, omdat de daaraan voorafgaande „boom" ook hevi ger is geweest. Wat Zuid-Afrika betreft, zo deelde de heer Haveman mee, stelt de regering er prijs op dat de voorlichting over dit land zo goed mogelijk zal zijn. Zij laat het aan de mensen zelf over om tot een cönclusie te komen, maar rekent het niet tot haar taak, emigratie naar dit land onder de tegenwoordige omstandigheden aan te moedigen. In Rhodesia is de toestand, wat de verhouding blanken kleurlingen betreft, heel anders dan in Zuid-Afrika. De regering neemt daar zeer positieve maat regelen om tot een multi-raciale samenleving te komen. Op de universiteit van Salisbury is die raciale samenleving, zowel wat het onderwijs als wat het gezel ligheidsleven betreft, verwerke lijkt en bij de staatsspoorwegen staan alle functies in principe voor blanken en zwarten gelijke lijk open. Met Argentinië, Chili en Co lumbia, zo deelde de heer Have man nog mee, zijn besprekingen over emigratiever dragen gaande, die misschien binnen een half jaar tot stand zullen komen. Dat betekent nog niet, dat er dan ook meteen een emigratiepro gramma voor die landen wordt uitgevoerd. Naar Peru is een commissie van onderzoek ge weest, die nog rapport zal uit brengen. BELASTINGBESLUITEN VAN DE REGERING DER SOWJET-UNIE De regering der Sowjet-Unie heeft besloten hoofd- en hand arbeiders met een inkomen van ten hoogste 500 roebel per jaar vrij te stellen van belasting, dit met ingang van 1 oktober a.s. Voorts heeft zij de inkomsten belasting en de belasting, welke betaald moet worden door alleenstaanden of hoofden van kleine gezinen met een inko men tussen 501 en 600 roebel per maand, verlaagd. Door deze maatregelen zal het netto-inkomen van deze groep hoofd- en handarbeiders met in totaal 3,6 miljard roebel Per jaar stijgen, aldus Tass. De belastingbesluiten zijn op 7 mei door de Opperste Sowjet goedgekeurd. In antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamer lid Assmann K. V. P.heeft minister Korthals een aantal technische bijzonderheden over de brug over het Haringvliet bij Numansdorp meegedeeld. De lengte van de brug, die men tegen het midden van 1964 ge reed hoopt te hebben, zal on geveer 1200 m bedragen. In de brag zal een beweegbare over spanning met een vrije door vaart van 35 m worden opge nomen. De totale breedte van de brug bedraagt 25,50 m tus sen de leuningen. Zij biedt ruimte aan twee gescheiden rijbanen voor snelverkeer en aan een afzonderlijke rijbaan voor langzaamverkeer. Aan de noordzijde zal de brug aansluiting geven aan een ten westen langs Numans dorp aan te leggen nieuw weg- vak van de weg nr. 19 van het rijkswegenplan 1958. Deze nieuwe weg nr. 19 zal op een nog nader te bepalen plaats nabij Klaaswaal, dan wel bij Heinenoord aan de bestaande weg nr. 19 worden aangesloten. Verwacht wordt, dat. het tracé van deze weg zeer binnenkort, na ontvangst van het ter zake aan de Raad van de Waterstaat gevraagde advies, zal kunnen worden vastgesteld, waarna zeer spoedig met de grondaan koop een aanvang zal kunnen worden gemaakt. Het doortrekken van de Be neluxweg in noordelijke rich ting naar Vlaardingen en de bouw van een tunnel bij Vlaar dingen zal in verband met de bouw van de brug niet worden bespoedigd. Er zal om te be ginnen naar worden gestreefd, de verbinding via de nieuwe weg nr. 19 'met Rotterdam zo spoedig mogelijk te voltooien, waarbij nabij Heinenoord een nieuwe brug over de Oude Maas, ter vervanging van de Barendrechtse brug, zal wor den gebouwd. Omtrent het tijdstip, waarop de met de naam Beneluxweg aangeduide weg, die nog niet in het rijkswegenplan is opge nomen, zal worden aangelegd, kunnen thans nog geen mede delingen worden gedaan. Dit tijdstip zal mede bepaald wor den door het tijdstip, waarop de rijksweg nr. 16 (Rotterdam- Moerdijk-Princenhage), die binnen afzienbare tijd in sa menwerking met België als autosnelweg tot Antwerpen zal worden voltooid, overbelast zal door 16) KARL UNSEL* (Nadruk verboden.) „Jij bent zeker niet van hier, hè?" „Toch wel. Ik ben in Berlijn geboren, maar ik was een tijd je weg." „Aha. nou, maak dan maar dat je gauw weer weg komt, kameraad. Het oude Berlijn is geblazen." „Dat heb ik ook al gemerkt. Maar dat kun je me toch wel zeggen, wat daar nu in onder gebracht is." „Dat is het centrale bestuur voor de hele Oost-zone. Maar je mag niet Oost-zone zeggen dat is verboden. Duitse De- kratische Republiek, heet dat en dat daar is het kopstuk er van." Graigert begon hard te la chen. „Behoor jij dan niet tot dat kopstuk?" „Nee, alsjeblieft niet, zeg. ik ben maar chauffeur. Die daar is van mij, hij wees naar een tamelijk gedeukte DKW, ik ben er wel niet de eigenaar van, ik chauffeur alleen, omdat mijn baas er niets van kent. Die is landraad daar boven bij de grens bij Mecklenburg." Toen hij de naam van de hoofdplaats van het district hoorde, keek Grabert op. „Zo. Is je baas daar land raad!" Moet je horen, ken jij misschien toevallig een Fritz Weger? Hij heeft er een kleine boerenhoeve." „Natuurlijk ken ik die. Aan de rechterkant van de weg. Maar het gaat niet al te best met hem. Kan ik hem een bood schap overbrengen?" „Ja, doe hem de groeten van zijn neef Rudi. Je kunt hem zeggen, dat ik weer in het land ben en zodra ik tijd en geld heb, kom ik wel eens kijken. Ben jij eigenlijk altijd chauf feur geweest?" „Nee, chauffeuren heb ik bij Barras geleerd. Eigenlijk ben ik horlogemaker. Maar daar kun je hier niet van leven. Je krijgt niet eens een veertje voor een reparatie. Trouwens waarvoor heb je hier een horloge nodig? Je mist toch niets. De aanslui tingen zijn allemaal weg ook naar het westen." „Hoe bedoel je dat? Denk je dat dit hier eeuwig zo blijft?" „Daar ziet het tenminste wel naar uit. Ik heb niet veel hoop meer dat het hier anders wordt. DE COMMUNISTISCHE STRIJDKRACHTEN BIJ OOST-BERLIJN In en rondom Oost-Berlijn zijn ongeveer 7.000 man van de volkspolitie en een nog groter aantal manschappen van de Oostduitse strijdkrachten ge concentreerd, aldus heeft een woordvoerder van het ministe rie van Defensie in Bonn mede gedeeld. De Sowjet-strijdkrach- ten rondom de Oostduitse hoofdstad zijn verdeeld over negentien garnizoenen. Zij heb ben de beschikking over tien vliegvelden. De Oostduitse strijdkrachten bij Berlijn omvatten een gemo toriseerde divisie van 7.000 man, een garderegiment, twee regi menten pioniers, en eenheden verbindingstroepen, luchtaf weer en transport, verdeeld over 14 garnizoenen. Van de 14 bataljons volks politie, tezamen 7.000 man, is het grootste deel, 6.000 man, in de stad Oost-Berlijn gestatio neerd. OOSTDUITSE PROPAGANDA TEGEN DE BONDSREPUBLIEK Joachim Steppat, een gedeser teerde opperbootsman van de Westduitse marine die zaterdag avond via de Oost-Berlijnse tele visie de bondsrepubliek van voorbereiding van een atoomoor log tegen Oost-Duitsland be schuldigde, is een geschoolde communist, aldus een woord voerder van het ministerie van Defensie in Bonn.' Steppat diende sinds 1956 bij de marine. Enige tijd geleden kwam aan het licht, dat hij een communistische scholingscursus had gevolgd. Men besloot hem daarom uit de dienst te ontslaan, maar omdat hij zich verder niet aan strafbare feiten had schul dig gemaakt werd hij niet ver volgd. De afgelopen maanden hebben talrijke deserteurs, onder wie de vroegere officieren van de Bun- deswehr Bruno Winzer en Adam Gliga, West-fDuitsland beschul digd van voorbereiding van een aanval op Oost-Duitsland. Cuba neemt Amerikaanse suikerfabrieken over De Cubaans-Amerikaanse sui kermaatschappij (Amerikaans bezit) op Cuba is met haar drie suikerfabrieken door de Cu baanse regering overgenomen, op beschuldiging van overtre ding van Cuba's suikerwet. De maatregel betekent nog geen confiscatie, maar gaat daar gewoonlijk aan vooraf. Het besluit is genomen door premier Castro in zijn hoedanig heid van president van het na tionale instituut voor agrarische hervorming. Hij stelt dat de vertegenwoordigers van de on derneming „hun verantwoorde lijkheid en de bezittingen van de maatschappij hebben verlaten zonder voor een plaatsvervan ger te zorgen." geraken. Na voltooiing van de Volkerakdam zal de weg over de brug bij Numansdorp via deze dam van een goede aan sluiting aan het bestaande we gennet in Noordbrabant worden voorzien, zo deelt minister Korthals mee. Maar zeg eens, jij kent toch zeker ook de apotheker Bit- trich?" „Of ik die ken! Daar ging ik altijd drop halen. En met zijn dochter, Ruth, ben ik in de va kantie vaak gaan roeien op het meer. Aardig meisje was dat. Hoe gaat het met haar?" „Die ken ik niet. Maar vroe ger was er bij Bittrich toch een assistent, doctor Hager, zo'n mispunt van een vent met een ijzeren bril." „Zo, dat is mogelijk. Maar die herinner ik me niet meer. Wat is er met hem?" De chauffeur wees naar het grauwe huis. „Die is ook daar binnen, hij is leider van de controle commissie. Een heel machtig man. Daar beven ze hier alle maal voor." „Jij ook?" vroeg Grabert be langstellend. De chauffeur keek verlegen opzij. „Iedereen heeft hier angst, zei hij, terwijl hij schuw om zich heen keek. In de oorlog was ik niet bang, hier heb ik pas goed leren kennen wat dat is. Ik was Oberfeldwebel bij de Luftwaffe." „Hé, kijk eens aan. Een ka meraad van mij. Waar was je dan?" Graberts belangstelling was ineens gewekt. De chauffeur noemde het nummer van zijn eskader en de naam van zijn commandant. „Ken ik. Daar was toch ook een Brauer." „Zou je nou nietik was kettinghond van Brauer. Kapi tein Brauer jaja een fijne kerel, een kameraad, zeg ik je. Stralend wit wordt uw wasgoed met Sunil. Bleken en blauwen mag u overslaan. U wast minder, u spoelt minder, u wringt minder. Uw wasgoed slijt dus minder I U - en honderd duizenden andere huisvrouwen - merken di rect dat het hemelsblauwe Sunil tegelijk het modernste en het degelijkste wasmiddel is. De mooiste witte poes verliest het van uw stralend witte was! Het extra voordelige drielingpak bespaart u elke keer geld SUN 58 2V 2S0A Vrijdagavond is te Parijs van gewoonlijk welingelichte zijde vernomen dat Spaak, de secreta ris-generaal der Navo, de Fran se regering een plan heeft voor gelegd dat voorziet in het be schikbaar stellen van Ameri kaanse „Polaris"-raketten aan Frankrijk; in de koppen hiervan zouden dan Franse kernladingen kunnen worden aangebracht. Het plan heeft ten doel tege moet te komen aan Frankrijks bezwaren tegen het inrichten van rakettenbases op zijn gebied, Zo iemand zie je maar zelden. Maar hoe heet jij dan eigen lijk? Misschien ken ik je toch op de een of andere manier. Toen ik je zag had ik dat ge voel al, anders had ik je niet aangesproken." „Ik heet Grabert." De chauffeur ging plotseling een stap achteruit en staarde hem met grote ogen aan. „Grabert, fluisterde hij, toch niet Oberleutnant Grabert, dat kopstuk van Mölders?" „Ja, inderdaad, bevestigde Grabert lachend en reikte de ander de hand. En hoe heet jij?" „Erich Kodde, Oberleutnant. Hij maakte aanstalten om in de houding te springen. „In Gods naam, krijg geen bevlieging, Kodde. Dat is voor bij. Er staat alleen maar een arme hond voor je. Ze hebben me tot de grond toe gedemon teerd en gedemilitariseerd, maar klein hebben ze me toch niet gekregen. Ik ben er name lijk tussenuit geknepen. Mijn ontslagbewijs is vals, dat kan ik je nu wel openhartig zeggen. Waarschijnlijk word ik aan de overkant wel gezocht." „Waar ben jewaar was u dan." „Laat die onzin, Kobbe. Voor jou ben ik je kameraad Gra bert. Ik ben in de laatste dagen van de oorlog boven Tsjecho- slowakije afgeschoten, vier maal uit Russische krijgsgevan genschap gevlucht." „Donnerwetter, dat is nogal wat." (Wordt vervolgd.) die onder toezicht zouden komen van de Navo-opperbevelhebber, de Amerikaanse generaal Nor- stad. De „Polaris'-raketten zouden ter beschikking worden gesteld van het Franse leger en zij zou den onder uitsluitend Frans toezicht komen te staan. Tezelf dertijd zouden er op Franse ba ses andere raketten worden op geslagen, die onder controle van de Navo zouden komen. De Franse weigering om op Franse bases Navo-raketten te doen opslaan, zolang niet is tege moet gekomen aan de wens van president De Gaulle dat Enge land, Frankrijk en de Verenigde Staten hun strategische politiek zullen coördineren, heeft de uit rusting met raketten van de Europese Navo-landen opgehou den. Vernomen wordt dat Spaak tijdens recente bezoeken aan Groot-Brittannië en de Verenigde Staten over dit onderwerp heeft gesproken. Hij sneed het ook aan, toen hij donderdag j.l. pre sident De Gaulle bezocht. TOENEMENDE AANVOER VAN TOMATEN Op de Nederlandse groentevei lingen en in het bijzonder in het Westland is op het ogenblik een toenemende aanvoer van toma ten. Het laat zich aanzien dat dit in de loop van de komende dagen in nog sterkere mate het geval zal zijn. De tomaten uit de stookkassen zijn thans namelijk vrijwel geruimd, maar de grote aanvoer van z.g. „koude toma ten" komt volop op gang. De prijzen óp de veilingen hebben de laatste dagen een daling ondergaan. Voor de goede kwaliteit werd gedurende de laatste dagen van de afgelopen week op de veiling 40 tot 50 cent per kg betaald. De kans bestaat dat ook in het buitenland het aanbod wat zal gaan toenemen en een prijsverbetering voor de telers lijkt dan ook op het ogen blik niet waarschijnlijk. West-Duitsland is nog steeds de voornaamste afnemer van de Nederlandse tomaten, terwijl er voorts ook export plaats vindt naar Engeland, Zweden en Bel- 8ië. A. i CHINEZEN SCHENDEN GRENS VAN NEPAL De leider van de oppositie van het parlement van Nepal, Bharat Shamsher, heeft beves tigd dat de Chinezen grens palen zodanig hebben ver plaatst dat het dorpje Rioe, vroeger behorend tot Nepal, thans op Chinees grondgebied ligt. Shamsher verwijt de regering „de feiten" over de Chinese grensschendingen te verzwij gen. Hij heeft tevens publikatie verzocht van de kaarten die premier Koirala tijdens zijn bezoek aan Peking met de Chi nese autoriteiten en van zijn correspondentie met Tsjoe En Lai. De regering van Nepal neemt geen genoegen met de verkla ring van Peking dat het inci dent waarbij vorige maand een Nepalse officier om het leven kwam op Chinees grondgebied plaats had. Vijf Nepalse mili tairen die bij dit incident ge vangen werden genomen en inmiddels zijn vrijgelaten wor den nog steeds door de autori teiten in Kathmandoe gehoord. Kennelijk hoopt Nepal het on omstotelijke bewijs te kunnen leveren dat de Chinese troepen de grens hadden overschreden. Poging tot het zaaien van tweedracht tussen Soekarno en het leger? Het hoofd van de Indone sische legervoorlichtingsdienst overste Soenarjo, heeft gisteren medegedeeld, dat „een bepaalde gjroep" pogingen in het werk stelt, om het leger op te zetten tegen president Soekarno, aldus meldt „Antara". Soenarjo noemde geen namen van leden van de groepering waarop hij zinspeelde. Hij zeide: „Deze groep is tegen stabiliteit, omdat een stabiele toestand de voe dingsbodem elimeert waarop haar actie steunt niettemin vormen haar handelingen het delict landverraad". WOENSDAG 27 JULI HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.20 Gr.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.30 V. d. jeugd; 8.55 Tips v. d. voedingsmarkt; 9.00 Gym. v. d. vrouw; 9.10 Gram.; 9.40 Gram.; 10.00 Lezing; 10.20 Gram.; 10.30 Harp-recital; 11.00 Lichte muz.; 11.30 Cabaret; 12.00 Lichte muz.; 12.30 Land- en tuinb, meded.; 12.33 V. h. platte land; 12.38 Hammondorgelspel; 13.00 Nws; 13.15 Lichte muz.; 13.50 Lezing; 14.05 Omr. ork. en soliste; 15.00 V. d. jeugd; 16,15 Concertgeb. ork. en soliste; 16.30 Gram.; 17.00 Versierde vakantie trips; 17.50 Regeringsuitz.; 18.00 Nws en comm.; 18.20 Gram.; 18.35 Orgelspel; 18.55 V. d. kind., 19.05 Holland-Festival; 19.30 V. d. jeugd; 20.00 Nws; 20.05 Metropole-orkest en sol.; 20.40 Hoorspel; 21.30 Gram.; 22.20 Act.; 22.30 Nws; 22.40 Kamer- muz.; 23.05 Gesproken portret; 23.20 Moderne poëzie; 23.40 Gr.; 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Gram.; 7.30 Een woord voor de dag; 7.40 Gewijde muz.; 8.00 Nws; 8.15 Radiokrant; 8.35 Gr.; 9.00 V. d. zieken; 9.30 Gram.; 9.40 V. d. vrouw; 10.15 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gr.; 12.00 Viool en piano; 12.30 Land en tuinb. meded.; 12.33 Bach- koor en -ork.; 12.37 Alle-Dag- Kerkd.; 13.00 Nws; 13.15 Lezing, 13.20 Lichte muz.; 13.50 Gram.; 14.10 Idem; 15.30 Interscholair jeugdtoernooi Haarlem 1960; 16.00 V. d. jeugd; 17.20 Piano recital; 17.40 Beursber.; 17.45 Amus. muz.; 18.15 Lezingen; 18.30 Leger des Heilsmuz.; 18.45 Boekbespr.; 19.00 Nws en weer- ber.; 19.10 Huismuz.; 19.30 Ra diokrant; 19.50 Lichte muz.; 20.10 Holland Festival I960; 21.05 Lezing; 21.20 Gram.; 21.30 Koorzang; 21.55 Strijkork. en harp; 22.30 Nws; 22.40 Gram.; 22.45 Avondoverd.; 23.00 Hol land Festival 1960 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.35 Gram.; 12.50 Koersen; 13.00 Nws; 13.15 Gram.; 14.00, 14.15 en 15.45 Gr.: 16.00 Koersen; 16.06 Gr.; 17.00 Nws; 17.20 Voordr.; 17.45 Gr.; 17.50 Boekbespr.; 18.00 Leken- moraal en filosofie; 18.20 V. d. sold.; 18.50 Gram.; 19.00 Nws; 19.40 Vlaamse liederen; 20.00 Operamuz.; 21.00 Gram.; 21.10 Gevar. muz.; 21.55 Gram.; 22.00 Nws; 22.15 Gevar. muz.; 22.55 Nws; 23.00 V. d. zeelieden. Televisieprogramma's. NED. T.V.: 17.00 V. d. kind.; 17.30—17.40 Int. jeugdjourn.; 20.00 Journ. en weeroverz.; 20.20 Sportpanorama; 20.50 Volks dansen; 21.30—22.15 Song-Fes tival Knokke 1960. VL. BELG. T.V.: 19.30 Nws; 20.00 V. d. jeugd; 20.30 Klankb., 21.00 V. d. vrouw; 21.30 Song- Festival te Knokke; 22.45 Nws en journ.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 5