Binnenlands nieuws RADIO EN TELEVISIE Eric de Noorman De huid van de beer BERIN! MAGNEE TYPHOON 1398, BURGERLIJKE STAND leringen hooi VOETBAL DUIVENSPORT WIELRENNEN LOOP DER BEVOLKING Welterusten Kapitale landbouwschuur\\in de Coegorspolder, nabij Sluiskil, afgebrand TERNEUZEN Drongelen, H. F. ten Hoor, Huussen, A. v. cl. Werf, P. van es'eindc, C. D. v. Drongelen, v. d. Veen, allen Terneuzen; de Loos. te Vogelwaarde; J. jblom, te Westdorpe en J. W. sen, te Zaamslag. eiing Bankwerken de Groote, A. Haak en A. P. ferstraeten, allen te Axel; D. •ngels en L, A, de Reu beiden biervliet; M. L. de Blaay, ,J. de D. W. Jurrij, A. de Ritter G. Verhelst, allen te Hoek; de Smit te Hoofdplaat; P. H. de Letter, te Koewacht'; R. v. d. Berghe, P. H. Inghels 1. R. D. de Rijcke, allen te van Gent; W. P. de Feber J, man, P. T. de Waal, P. Wal en A. C. L. Wouters, allen luiskil; M. J. de Blaau, J. D. Braai, R. A. J. Dieleman, J. D. Dixhoorn, J, P. van Es, P, sen, J. de Jonge, M. Klaassen, D- B. de Poorter, H. Sittrop, P. land en A. E. de Zeeuw, allen Terneuzen; H. C. d'Haene, te ■tdorpe; A. P. v. Pottelberghe, I. Simoon en A. E. Versijp, al- te Zuiddorpe. eling Elektrotechniek: F. Swets, te Axel; P. A. Pie- en E. C. Tanghe, beiden te ifdplaat J. P. L. de Mey, te van Gent; R. M. M. de Gijsel, Sluiskil; N. J. Geelhoedt, te leuzen; W. Allonsius, N. W. faeger en R. R. Sloek, allen te 'tdorpe; A, D. van Sorgen, te ndijke; L. C. v. Doeselaar, J. e Koeijer en K J. de Vos te mslag. fling Schilderen: B. Bosma en N. Laurte, bei- te Philippine: J. H. Albicher, as van Gent; P. A. de Dreu, te Jansteen; P: C. R. Schobben, Sluiskil; J, w. v. d. IVege, te neuzen en C. C: de Witte, te itdorpe. eling Autoherstellen: J- M. Hinssen, te Assenede H. J. de Greve en R. E. Ver te Biervliet; L. C; de Smit, Toofdplaat; E. C. R. de Blïeck E. de Vliegere, beidén te st; C. H. Quaak, te Kuitaart; H. van Bambost, L. Herman P. J, M.' Rothièr, alTen te van Gent; J. D. de Kübber, te neuzen; C.' L. Y. Dierickx, te .tdorpe en J. P. de Jónge, te mslag. uigschrift Schilderen:- E. Staelens, te Eedè; J. P. gouwe, te- Hoek; C. J. Her- is, te Hulst; P. C. Ploegaert, PhilippineF. F. J. Begijn, H. sen en P. C. Meloen, alien te van Gent; G. Bilderöeek, D. 3raal en L. J. Dekker, allen te neuzen; H. A. van GefTen en J. .Vilhelm, beiden te Zaamslag. uitend Grhiipwlirifü:' A. Wièland, te Terneuzen. uigschnït TimmereiK- Kotvis, te AxelJ. G. de Rijk, Boschkapelle; L. FC Michiel- en H. de Ritter, beiden te O, R. Haers, te-Philippine; de Dal uwé, E. Inghels en 17. Vermandei, allen te Sas van J1 M. de Visser te Slui's- P. G. Dieleman; A. F. Dom- ihet, J. Hamelmk, P. Hame- J. C. Leenknegt, C. G. Rie- G. C. Riemens, J. G. v. d. en A. O. G. B. Willems, al- te Terneuzen;- E. Hemelsoet, Vestdorpe; K. Florussen en L. «ssen, beiden te Zaamslag en M. P. de Witte, te Zuiddorpe. ivullend Getuigschrift: C. V. Coi-ijn, te Philippine; Hemelsoet, te Sas van Gent Kempe, re Zaamslag:. uigschrift Bankwerken: Boerman en D. A. Overdulve, len te Axel; W. J. de Pré, te rvliet; P. W. Michfelsen en A. ers, te Hoek; A. A. M. Maas Hoofdplaat; J. T. Albicher, W. Lauret, W. Taalman en W. E. ers, allen te Philippine; J, C. te Sas van Gent; J. W. J. essen, L. J. de Feijter en F. Hofman, allen te Sluiskil; uijze, B. 'dHont, J. J. de W. Kolijn, P. J. Oostdijk, Pieters, G. J. de Ruyter en de Ruyter, allen te Terneu- E. A. P. de Causemaeker, T. n Dam en B. W. v. d. Walle, te Westdorpe; C. A. Tierre en J. J. de Koeijer, beiden te nslag. ullend Getuigschrift: W. P. van Straten, te Terneu- rulgsehrift Elektrotechniek: den Beer en J. P. Verstrae- beiden te Axel; E. A. M. v. d. .eter, te Groede; A. Deij, te losterzande; A. G. Willems, te van Gent; A. A. M. v. Aver- te Sluiskil; M. de Jonge, A. anje en M. L. A. Lensen, al- Terneuzen; R. v. Hecke en v. Laere, beiden te West- igschrift Autoherstellen: Dieleman, L. de Feijter en H. Hamer, allen te Axel; T. v. tingen, te Biervliet; M, C. de te Hoek; C. Roelse, te jfdplaat; F. J. I.auwerijs, te R. T. Verstringe, te Sa' Gent; A, Meindertsma en A. duin, beiden te Sluiskil; J. L. Touw, W. de Jonge, H. Scheel?. Sprenkels en J. Zegers. all?11 Terneuzen en S. P. Buijze, te imslag. jgschrift Metselen: Breepoel, te Hoek; G. L. -rgen, te Sas van Gent; H. r- le Bruijn, L. G. Marossie e" Zegers, allen te Sluiskil; -y Bakker, M, Bevelander en c- Kraker, allen te Terneuzen. DODELIJK ONGEVAL OP RIJKSWEG NR 7 Zaterdagmiddag omstreeks half één is op rijksweg nr 7, een verkeersongeluk gebeurd waar bij een dode te betreuren is en vijf gewonden. Vijf kilometer ten noorden van Wieringerwerf reed de 50-jarige heer S. C. Tijsen, een visser uit Den Oever, op Wieringen met zijn personenauto in de richting van Den Oever. Door onbekende oorzaak, kwam cie heer T. met zijn auto op de linkerrijbaan toen uit tegenover gestelde richting een uit Duits land afkomstige auto met een snelheid van ongeveer 100 km aankwam. Een frontale botsing volgde, waarbij beide auto's to taal werden vernield. De heer Tijsen, werd daarbij gedood. De vijf inzittenden van de andere -.vagen werden van zwaar tot licht gewond. Allen werden over gebracht naar het Centraal zie kenhuis in Alkmaar. 53- STEER IN SCHEVENINGEN Zaterdagmorgen heeft „SCH 68" een steur aangevoerd op de Scheveningse afslag. Schipper F. van Dokkum van de SCH 68 ving het beest zaterdagmorgen voor Hoek van Holland. Met zijn voor de wateren in onze omge ving uitzonderlijke vangst keerde hij naar Scheveningen terug, waar bleek dat zijn buit 175 kilo woog. Voor 690 werd de firma Pronk eigenaar van de honder den mijlen uit zijn koers geraak te vis. BLINDE VERWIERF MIDDENSTANDSDIPLOMA Tc Delft zijn zaterdag de mon delinge examens afgenomen (Advertentie) Kunt U niet slapen door rheu- matiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen, neemt dan Togal. Togal verdrijft snel en afdoende die pijnen en U slaapt daardoor weer rustig de gehele nacht. Togal kan baten waar andere middelen falen. Togal zuivert de nieren en is veilig voor hart en maag. Bij apotheek en drogist I 0,95, 2,40 en 8,88. DINSDAG 26 JULI. HILVERSUM I; 7.00 Nwsl 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 7.50 Dagope ning; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 8.30 Voor de kinderen; 8.40 Gram.; 9 00 Gym.; 9.10 De groenteman; 9.15 Gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Morgenwijding; 9.55 Boek bespreking; ïo.oo Gram.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Levens moeilijkheden bij kinderen; 11.30 Voor de zieken; 12.00 Gram.; 12.2,0 Voor de landbouwers; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12 33 Orgelspel; 13.00 Nieuws; 13,15 Gram.; 13.20 Orkest; 13.55 Beurs berichten; 14.00 Orkest; 14.50 De dierenwereld en wij; 15.00 Licht progr.; 15.30 Voordracht; 15.50 Viool en piano; 16.20 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gram. voor de jeugd; 18.00 Nws; 18.15 Pianospel; 18.30 Zons- en maans verduisteringen; 19.00 Paris vous parle; 19.05 Gram.; 19.45 Jour naal: 20.00 Nieuws; 20.05 Lichte muziek; 20.50 Hoorspel; 21.55 Kamermuziek; 22.30 Nieuws en beursberichten; 22.45 De tover staf van het woord; 22.55 Gram. 22.55 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.40 Voor de kin deren; 10.15 Lichtbaken; 10.25 Gram.; 11.00 Voor de vrouw; .30 Gram.; 11.50 Volaari.... on-it; 12.00 Middagklok; 12.03 Gram.; 12.30 Land- en tuinbouw med.; 12.33 Lichte muziek; 12.50 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Zon- '^fwijzcr; 13.20 Platennieuws; -3.30 Gram.; 14.00 Lichte muz.; 14.25 Gram.; 14.35 Voor de plat telandsvrouwen; 14.45 Hoorspel; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Zie- kenlof; 17.00 Voor de jeugd; 17 40 Beursber.; 17.45 Nieuw-Guinea kroniek; 18.00 Lichte muz.; 18.20 Acculturatieproblemen in primi tieve gebieden; 18.30 Gram.: 19.00 20n^Wnn10'10 Act': 19'25 Gram.; r^?,K 55 Gram.; 22.25 Gmmbr^522NieuwsemVS: 22'4° i^fUtSEL (Vf): 12-°0 Gram.; 12 15 Pianospel; 12.30 Weerbe richt; 12.35 Pianospel; 12.50 Koer- sen; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram 14.00 Operettemuz.15.30 Gram 16.00 Koersen; 16.20 Klavecim belrecital; 16.30 Orkest; 1700 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.40 Boek bespreking; 18.10 Gram.; 18.20 Voor de soldaten; 18.50 Gram.; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 20.00 Voor de vrouw; 21.00 Orkest; 22.00 Nieuws; 22.15 Pianorecital; 22.55 Nieuws. Televisieprogramma's NED. T.V.: 19.00 Rep. opening Festival Haus te Salzburg; 20.15 Journaal en weeroverz.; 20.35 Tekenfilm; 20.45 Documentaire film; 20.55 Speelfilm. VI. BELG. T.V.: 19.00 Over name Oostenrijkse T.V.: 20.15 Nieuws; 20.45 Gesprek; 21.15 Songfestival te Knokke; 22.30 Nieuws en journaal. voor het middenstandsdiploma. Onder de geslaagden was een blinde kandidaat de heer L. Sterkman uit Rotterdam. Aangezien hij uiteraard niet aan het schriftelijk gedeelte kan deelnemen hadden de examina toren speciaal voor hem een aan tal mondelinge opgaven samen gesteld. De heer Sterkman is wikke laar van beroep en heeft het voornemen in Rotterdam een eigen zaak te beginnen. ECHTPAAR BiJ BOTSING OM HET LEVEN GEKOMEN Het echtpaar Liefkes uit de Frederik Hendriklaan in Den Haag is vrijdagavond bij een botsing in deze stad om het leven gekomen. De 51-jarige mevr. D. A. Liefkes-Meerdink, die aan het stuur zat, verleende op het kruispunt Berensteinlaan -Hengelolaan geen voorrang aan de met zeer hoge snelheid rijden de 21-jarige automobilist H. M. uit Leidsc-hendam. Het echtpaar werd bij de botsing ernstig ge wond. De 67-jarige F. H. Liefkes overleed kort na aankomst in de Ursulakliniek te Wassenaar; zijn echtgenote overleefde hem slechts enkele uren. MEISJE VERDRONKEN De bijna 3-jarige Marina Ver- weij te Reeuwijk is vrijdag in een onbewaakt ogenblik spelen derwijs te water geraakt in de sloot achter de ouderlijke wo ning en verdronken. De moeder ontdekte het stoffelijk over schot na enig zoeken in het ter plaatse ondiepe water. TWEE MANNEN VERDRONKEN Vrijdagavond is door onbeken de oorzaak de 64-jarige Zweedse matroos H. A. Lundstrom in de Houthaven te Amsterdam van zijn schip, de „Storfors", te wa ter geraakt en verdronken. Vrijdag werd ook in het bui- ten-IJ nabij het vuurtoreneiland het lijk opgehaald van de 18-ja- rige Gerard Vegers, die op 17 juli j.l. met zijn zeilboot was omgeslagen. ONGELUK VAN KRAAN MACHINIST Op een kolehterrein van de Coöperatieve Suikerfabriek te Dinteloord heeft zich zaterdag morgen een ongeval voorgedaan, dat de 56-jarige A. van Peer uit Bosschenhoofd het leven heelt gekost. De heer Van P. was met een kraan kolen aan het overzetten. Een andere werknemer van de fabriek zag, dat de arm van de kraan plotseling met grote vaart naar beneden ging. Niets ver moedend ging hij verder. Een kwartier later ontdekte hij, dat de kraan nog op dezelfde plaats stond en kreeg argwaan. Hij liep, naar de kraan toe en zag onder de machine een grote plas bloed liggen, waarvan hij zó schrok, dat hij niet verder durfde kij ken, maar naar de directie ging. Deze stelde de rijkspolitie van Dinteloord op de hoogte. Deze vond de kraanmachinist, zwaar verminkt tussen tandwielen en draden van de elektrische leidin gen. 54. Vóórdat de krijgers hem een strobreed in de weg kunnen leg gen, is Thorfin al in het midden van het kamp en laat zich snel van zijn paard glijden vóór de tent van Ervvin. „Grijpt hem", schreeuwt de prins vol woede en verbazing, als hij ziet, wie daar kalm op hem toewandelt. Lenig duikt Thorfinn onder de handen door en roept de prins toe: „Ik kom in vrede, dat ziet ge en ik kom uit bittere nood. Laat mij tenminste spreken..." „Goed, die kans zul je hebben", zegt Erwin grimmig, „hoewel er weinig is, dat je mij vertellen kunt en wat me zal opwinden..." „Gurd is met 'al zijn aanhangers op weg naar de koningsburcht", roept Thorfinn. „Ge hebt dc burcht daar met slecht, een hand vol krijgers achtergelaten. Uw moeder, uw vrouw zijn daar. Ge kunt zelf wel begrijpen, wat er staat te gebeuren". Even kijkt Erwin de jager aan, dan krult zijn lip zich in een spot tende grijns. „Denk ge werkelijk, dat ik dat geloof, Thorfinn? Wie in Noor wegen zal er zo idioot zijn open lijk' strijd aan te durven binden met ons leger? Kom nu... hahaha. Maar ik begrijp je wel. Je poogt ons hier weg te krijgen om je handlanger, die oude Olaf, te red den... Nee, vriend, dat zal je niet lukkenOlaf zit natuurlijk hier in de buurt, anders zou je je niet zo druk makenen vinden zal ik hem. Grijpt heme mannen! Hij weet, waar de berenjager zit en als hij niet spreken wil, zullen wet hem tot spreken dwingen!" Boerderij van de heer A. Ramondt vóór de brand Toen zaterdagavond te ongeveer 11.20 uur de heer A. Ramondt nog even, voor zich ter ruste te begeven, in de voorkamer van zijn boerderij vertoefde, hoorde hij een geluid als van het drup pelen van regenwater in een af voerbuis, waarop hij zich naar buiten begaf. Toen hij de ach terdeur van zijn woning opende stond hij ineens voor zijn in brand staande kapitale landfcouw- schuur, welke op korte afstand van het woonhuis is gelegen. Onmiddellijk werd daarop de politie en brandweer te Sluiskil gealarmeerd en de reeds slapen de huisgenoten gewekt. Om halt acht had de heer Ra mondt de laatste omwandeling op zijn bedrijf gemaakt en alles in orde bevonden, terwijl een der in de omgeving wonenden om 11 uur naar buiten was geweest en evenmin iets bijzonders had be merkt. In allerijl werden de omwonen den gewekt, voor zover zij nog niet door de rosse gloed van de vlammen waren wakker gewor den, en met krachtige hulp van de buren werd begonnen met zo veel mogelijk de in de schuur staande landbouwmachines en -werktuigen in veiligheid te brengen Politie en de brandweer uit Sluiskil waren binnen acht minuten ter plaatse en werd on middellijk met het uitleggen der brandslangen begonnen, maar de aanvoer en druk op de enige op het erf staande brandkraan was van dien aard, dat het water straaltje dat in de steeds verder woekerende vlammen niet het minste effect sorteerde. De brandvveer uit Terneuzen, die spoedig- ria de brandweer van Sluiskil cp het terrein arriveer de, kon wegens het gebrek aan water niet aan de blussing deel nemen en keerde dan ook na enige tijd onvcrric'nterzake naar de brandweergarage terug. Dank zij de toegesnelde hulp gelukte het een zeer groot ge deelte van de in de schuur be vindende inventar's naar buiten te brengen, tot de vuurzee zó groot werd dat de zich op het terrein bevindende politie we gens het toenemend gevaar te- Wat er na de brand van de kapitale landbouwsthuur nog restte recht verbood de schuur nog binnen te gaan. Dit bleek een juist inzicht van de toestand te zijn geweest, want een ogenblik later explodeerde met een tot op verre afstand hoorbare knal een zich nog in de schuur bevindende fles met propaangas, waardoor een muur van de schuur werd weggeslagen en de vlammen tot op zeer grote hoogte uitsloegen. De felle rosse gloed van de brand tekende zich af aan de be wolking, waardoor tot uren in de omtrek de brand merkbaar was. Een groot geluk mag het ge noemd worden dat er nagenoeg geen wind was, waardoor het woonhuis van de familie Ra mondt gespaard is gebleven. Met de zich nog in de schuur bevindende grote partij erwten van de vorige oogst zijn in de vlammen opgegaan een tractor, twee transporteurs, eon bieten- roomachine, een aardappelrooi- machine en diverse hulpwerk- tuigen. Van de nieuwe oogst was nog niets in de schuur geborgen, ter wijl de paarden en het vee in de weide waren. Een aan de schuur grenzend gebouwtje, waarin het pluimvee, bleef gespaard. Te ongeveer acht uur vertrok de brandweer van Sluiskil van het terrein. De schade, die zeer groot is, wordt door verzekering gedekt. De oorzaak van de brand is niet bekend. FEIJENOORD VERLOOR IN RUSLAND De Nederlandse eredivisieclub Feijenoord, die momenteel een tournee door Rusland maakt, heeft in de tweede wedstrijd met 31 verloren van Dynamo Ti- glis. Zondagvliegers WEDVLUCHT UIT ARRAS „De Eendracht" - Terneuzen Oude duiven: Snelheid eerste duif 1393 me ter; laatste prijsw. duif 1297 m. 1 en 9. H. F. Koch en Zn; 2. J. F. v. d. Veen; 3, 4, 7 en 10. A. de Meijer-v. d .Berge; 5. J. A. van Hcudt; 6 en 8. J. Willemsen. Jonge duiven: Snelheid eerste duif 1382 me' ter; laatste prijsw. duif 1155 m. 1. Jac. Oppeneer; 2 en 8. Chr. van Driel; 3. J. W'illemsen; 4. H. F. Koch en Zn; 5. A. Dieleman, QLhene; 6. Ronny Vroegop; 7. A. Faas; 9. C. v. d. Klooster; 10. L. Koch en Zn. „De Verwachting" - Axel Oude duiven: Snelheid eerste duif 1426 me ter; laatste prijsw. duif 1261,6 meter. 1 en 2. E. van Dorsselaar; 3, 4 en 7. E. Lambert, Sluiskil; 5, 9 onlO. R. v. d. Veke; 6. Ch. Tie- leman; 8. F. David, Sluiskil. Jonge duiven: Snelheid eerste duif 1385,1 m; iaatste prijsw. duif 1033,4 m. 1. E. Lambert, Sluiskil; 2. E. Pieters; 3. M. Butler; 4 en 9. P. Dcij; 5. J. du Puy, Sluiskil; 6 en 10. J. Vasseur; 7. Jos Sijs; 8. M. Dieleman. Kies MANNAERT voor Sortering - Kwaliteit 111 Service! Reeds vanaf koopt U nu een complete BEUINI. Axtlmtratt 16. t«l 2220 MOTORENt Vwtv. StMntOfMlwl TERNEUZEN. Geboorten. 14 juli. Cornelis Jan, z. van Jan L. van Es en Gerrigje A. van Eek, won. Prunusstr. 15. 15 juli. Jolanda Maria Sophia, d. van Leonard M. de Kok en Ivon- ne M. Pieters, won. Mauritsstr. 37. 16 juli. Anna Jczina, d. van Mattheus A. de Roo en Maria L. Bastiaansen, won. Narcisstr. 2; Levinus Johannes, z. van Anto- nius G. J. Broekhoven en Jacoba H. Stoffels, won. Da Costastr. 1. 17 juli. Robert Augustinus Frieda, z. van Eduardus L. van Hecke en Maria J. Heijens, won. te Philip pine, Gentse Breedstr. 16; Chan- tal Irnelda Emiliene Marie, d. van George A. van den Bulck en Mar tha M. Ch. Claus, won. O 7; Vivi- ane Anna Johanna Leon, d. van Albert A. Coone en Irene V. Goos- sens, won. te Koewacht, Hazela- renstr. 56; Carlo Mathilde Jose- phina Johan, z. van Johan E. van Dam en Beatrix M. I. van den Berghë, won. te Sas van Gent, PoelstiT 13 c; Cornells Johan, z. van Cornelis de Jonge en Susanna J. Fr. De Meester, won. Prunus str. 9. 18 juli. Fabienne Etienne Marie-Elise Hedwige, d. van John Th. Michielsen en Estella M. Ver biest, won. Koninginnelaan 8; Ja cobus Jan, z. van Pieter van Lan- gevelde en Leentje de Kraker, won. Kastanjelaan 72; Jean Bap- tiste, z. van Jean B. Dooms en Marqeurithe G. Hamelinck. won. Tuinpad 22 a/b. 19 juli. Geert, z. van Cornelis Stapper en Her.driea C. Ribbens, won. te Cadzand, Bou levard Wielingen 18; Marjan Ber tha, d. van Willy Hulle en Denise E. Wanzeele, won. te Sas van Gent, Bolwerk 21. 20 juli. Eleono- ra Marion, d. van Jacob J. Leeuw en Maria W. de Reus, won. Van der Peijlstr. 4. 21 juli. Léon Alo- isius Jozef, z.' van Johannes F. Bogaart en Jacoba M. M. de Bak, won. Van Cantfortstr. 11. Huwelijksaangiften. 19 juli. Harm van der Bijl, 27 j., jm., en Maria Martha Weststrate, 24 j., jd.; Willy Aloïsius Colette de Klerk, 27 j., jm., en Cornelia Maria de Bruijn, 21 j., jd. 21 juli. Arend Brandsma, 21 j., jm., won. te Westetellingwerf, en Tannetje Ma ria Dobbelaar, 21 j„ jd.; Jan Wil lem Trippert, 24 j., jm., en Janna Loof, 20 j., id. Huwelijksvoltrekkingen. 19 juli. Jonephus Alphonsius van den Bulck, 30 j.. jm., en Johanna Hen- drica van Lieasum, 29 j., jd.; Din- genus Cornelissen, 22 j., jm., won. Bond van zaterdagvliegers E.M.M. Terneuzen WEDVLUCHT UIT SITTARD Snelheid eerste duif 879 me ter; laatste prijsw. duif 802 m. 1, 2 en S. Vv. de Vos; 3, 4 en 5. J. Dhaeze; G, 7 en 10. J. Rie- rr.ens; 8. D. Deurwaarder. VAN AMSTERDAM WON RONDE VAN MIDDEN ZEELAND De Bredanaar Cees van Am sterdam heeft zaterdag de klas sieke ronde van midden Zeeland voor amateurs en oijafhankelij- ken gewonnen. Hij legde het 202 km lange parkoers over Zuid- Beveland en Walcheren en met start en finish in Goes af in 4 uur 55 min. 05 sec. De ronde werd ditmaal geka rakteriseerd door de strijd tus sen de équipe die door de KNWU is geselecteerd voor de wereld kampioenschappen en de overi ge ploegen. Men waakte er angstvallig voor, dat een van de „groten" uit het peloton weg zou springen en zodoende kreeg de rit een vrij vlak verloop. Slechts één uitlooppoging van formaat deed zich voor. Daarvoor zorgde Jan Hugens, die in Middelburg na ongeveer 100 kmontsnapte in gezelschap van J. Herman en gedurende 40 km de rest van het veld vóór wist te blijven. Op een gegeven ogenblik bedroeg het verschil zelfs twee minuten, maar Herman deed vrijwel geen kop, zodat Hugens zich tenslotte terg moest laten vallen. Van de 180 renners, die gestart waren, bevochten 28 man de eindspurt in Goes, waarin Van Amsterdam zich gedecideerd de sterkste toonde. 1. C. van Amsterdam, Breda, 4.55.05 2. K. Lute, Castricum; 3. A. Sluis, Badhoevedorp; 4. W. Dieperink, Barchem; 5. Van Vlierberghe, België; 6. M. Snij der, Halfweg; 7. W. Swaneveld, Rotterdam; 8. L. Coehorst. Til burg; 9. P. Steenvoorden, Heem stede; 10. R. Lampaert, België. Allen in dezelfde tijd als de win naar. te Zaamslag, en Maria Jacoba van der Klooster, 19 j., jd. 21 juli. Jem Andries Loof, 25 j., jm., en Leun.- tje Bakker, 24 j., jd., won. te- Axel. Overleden. 15 juli. Hermina Jo- sepha Deckers, 80 j., wed. van P. A. Hoefmans, won. te Sas van Gent; Janneke. de Bruijn, 83 j., ongeh.; 16 juli Urbanus A. van Lacre, 52 j„ echtg. van M. C. Boxelaere, won. te Westdorpe; 18 juli Sara Bolleman, 81 j., wed. van D. Koster; 19 juli. Janneke C. van der Welle, 95 j. wed. van J. Zon- nevijlle; Sijta E, van Doeselaar, 76 j., echtg. van A. A. Hamelink; 20 juli, Isabella L. Berends, 84 j. wed. van W. Elve. TERNEUZEN. In de week van 15 tot en met 21 juli 1960 hebben zich in deze gemeente gevestigd: E. Rijpstra-Knook, Axelsestr. 245, van Smilde; J. C. Brinkman, Margrietstr. 37, van Rotterdam; J. M. Oppeneer, Steenkamplaan 60, van Axel; J. C. van Dijk, Ni'euwstr. 41, van Sas van Gent; E. A. Scheele, Oranjestr. 22, van Goes; M. C. Millenaar-Rïemens, Magnoliaplein 32, van Vlissingen; G M van Meenen, Nw Kerkstr. 17, van Axel; C. M. Kaijser- Schoondermark, O 8, van Sprang- CapelleN. de Vin, 2de de Korte- str. 10, van Oud-Beijerland; D. Pruim, Bilderdvjkstr. 6, van Gro ningen; P- A. Deurloo, Dahliastr. 2, van Dordrecht en Th. M. P. J. Theunissen, Bilderdijkstr, 15 .vatl Tilburg, In dezelfde perjode zijn uit de gemeente vertrokken: U. A. Sai, Stationsweg 65, naar Brielle; N, v. Hese-Ollebek, Mei- doornstr. 2, naar Goes en C. Wal- hout, P 22, naar Zaamslag. Heden werd van ons weggenomen onze lieve man en vader de Heer G. F. HERREBOUT op de leeftijd van 35 jaar. J. A. Herrebout Priemus Ad, Connie en Frankje Terneuzen, 23 juli 1960 Tramstraat 19 De teraardebestelling zal plaats hebben op woens dag 27 juli a-s. Vertrek vanaf het Jeugdgebouw „De Schakel" aan de Kerkhoflaan om 2 uur. Heden werd van ons weggenomen onze lieve zoon de Heer G. F. HERREBOUT op de leeftijd van 35 jaar. A. Herrebout A. I. M. Herrebout Taalman Middelburg, 23 juli 1960 Heden overleed tot on ze droefheid, zacht en kalm, onze geliefde Moe der, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder Zuster, Behuwdzuster en Tante ELISABETH LSIJNTJE KOLIJN. Weduwe van Aarnout Leijs, in de ouderdom van 88 jaar. Kinderen, Behuwd-, Klein- en Achter kleinkinderen. Terneuzen, 23 juli 1960. Mauritsstraat 35. De teraardebestelling zal plaats hebben op dins dag 26 juli a.s., des n.m. 3 uur, vanaf het Juliana Ziekenhuis. Condoleantie-adres Mauritsstraat 35.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 3