UIT DE PROVINCIE IN DS Gf VAN DS ANGST Bin Rechtszaken RAD TEL Bevorderingen en diplomeringen Lagere Technische School AGENDA AXEL. BOSCHKAPELLE. GRAAUW HULST. OOSTBURG. SAS VAN GENT. STOPPELDIJK. IJZENDIJKE- Twee jaar geëist tegen zeeman Nederlandse soldaat in Frankrijk verongelukt AMERIKAANS TRANSPORTSCHIP BIJ KOREA BESCHOTEN Duits schip gezonken Hans Albers gestorven Welt HET SLUITEN VAN HET VEEKSE GAT In antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede.Kamer lid Kodde (SGP) heeft minister Korthals verzekerd, dat de haven te Colijnsplaat ten behoeve van de Veerse vissersvloot beschik baar zal zijn, voordat de door vaart door het Veerse Gat onmo gelijk wordt. De doorvaart door het Veerse Gat zal gedurende de uitvoering van de afsluitingswerken in dit vaarwater een geleidelijk aan groter wordende invloed onder vinden van toenemende stroom- snelheden in het nog open ge deelte van de in aanleg zijnde af- sluitdam. Voordat tot sluiting van dit gedeelte door middel van het plaatsen van caissons wordt overgegaan, zullen de als gevolg van het getij optredende stroom- snelheden evenwel niet zo groot worden, dat de vissersschepen, die hier plegen te varen, verhin derd worden de tot dusverre ge bruikelijke route te volgen. Eerst wanneer tot vernauwing van het met caissons af te slui ten deel van het Veerse Gat wordt overgegaan zal de vaart var, vissersschepen met het ge bruikelijke motorvermogen niet meer mogelijk, althans af te raden zijn. Aangezien de werkplannen zo worden geregeld, dat de haven te Colijnsplaat voor het gebruik gereed zal zijn wanneer de scheepvaart met het normale motorvermogen niet meer moge lijk is, komt het de minister voor, dat het vervangen der mo toren van de vissersschepen een niet door de afsluitingswerken gemotiveerde investering zou zijn. De minister deelt nog mee, dat het probleem van de tegemoet koming in de schade, te lijden door de uitvoering van Delta werken. bijzonder veel aspecten omvat, zodat het opstellen van adviezen daarover geruime tijd vergt. Zorg zal worden gedragen, dat, zo nodig door middel van inte rim-adviezen, zoals dat over de afsluiting van het Veerse Gat, de regelingen, waaraan in verband met de voortgang der werken directe behoefte bestaat, tijdig kunnen worden getroffen. De minister is voornemens te bevor deren, dat een wetsontwerp, als bedoeld in artikel 8 van de Delta wet, tijdig wordt ingediend. r- DELTAWERKEN EN VISSERSPROBLEMEN Ir A. G. Maris, voorzitter van de ..Commissie art. 8 Deltawet" de commissie die de regering moet adviseren over de schade regelingen aan belanghebbenden bij de uitvoering van de Delta werken heeft zaterdag ge sprekken gevoerd met de vissers in Arnemuiden en Veere, die in hun bestaan worden bedreigd door de afsluiting van het Veer- se Gat. Op uitnodiging van de Vereni ging tot bevordering van de .Zeeuwse visserijbelangen naar Goes gekomen, verklaarde de heer Maris na zijn gesprekken tegenover journalisten, dat de commissie volgend jaar rapport zal indienen over de schadever goeding aan de gedupeerde vis sers. Hij verklaarde de gesprek ken in Arnemuiden en Veere te zien ais de directe confrontatie met de problemen, waarvoor cie vissers in de naaste toekomst zullen worden gesteld. Daarom wc' ste hij een soort „hearing met de direct-betrokkenen van opdachten te wisselen. Volgens ir Maris zal er voor <Je vissers geen schadevergoe ding voor honderd procent uit de bu? komen, na het advies aan de regering. Prijsuitreiking schooltuintjes Sïarijkeschool Is vorig jaar door de langdu rige droogte van de wedstrijd voor schooltuintjes niets terecht gekomen. dit jaar is dit werk een groot succes geworden. De kinderen hebben er dit jaar weer met veel enthousiasme aan gewerkt en het is o.i. een goede gedachte om ter stimulering van Helde voor bloemen en planten, niv werk voor de „grote" vakan tie, tegelijk bij het uitreiken der Tanporten, te waarderen. Voor de afdeling bloemen kre gen een eerste prijs Karla Beel- ttens Anneke Schutz en Truus Dieleman. Een tweede prijs werd toegekend aan Ineke Bolleman, Dineke Hamelink; een derde prijs ontvingen Ineke Blok en Ina v. d. Lee. Voor de moestuin kreeg Eddy Sorber een eerste en Rein Schee- Ie een tweede prijs. Wisselbeker sclioolsportdiploma De wisselbeker, welke vorig jaar is gewonnen door de Her vormde school te Zaamslag, is dit jaar na puntentelling toege wezen aan de jongens van de Prinses Marijkeschool te Axel. Bij de meisjes ging de wissel- beker, evenals vorig jaar, naar ïle Hervormde school te Zaam slag. Engelse handelscorrespon dentie. Bij het te Middelburg en Goes gehouden examen van de Neder landse Associatie voor Praktijk examens slaagde voor het diplo ma Engelse handelscorrespon dentie de heer J. J. van Es, al- bier. Geslaagd. Te Utrecht slaagde voor de akte Frans L.O. breeder Ambro si us, in de wereld Guust Dobbe laar te Boschkapelle. Benoeming Rijkswaterstaat Bij Kon. Besluit is benoemd in de provincie Zeeland met ingang van 1 augustus 1960 tot gezwo rene van de Koningin-Em.mapol- der de heer R. C. M. Verhaegen, alhier. MULO-examens. Te Breda slaagden 1.1. zaterdag de volgende leerlingen van de St. Jozef U. L. O. te Hulst: Annette Hamelink en Cecile Wijne te Terneuzen; Cecile v. d. Voorde te Philippine; Georgette Steyaert te Hontenisse; Carla Balletien te Hulst; Tilly van Haelst te Nieuw-Namen en Ria Ballegeer te Zaamslag. Hervormd Oostburg nam af scheid van de heer J. H. van Kampen. Vrijdagavond nam men te Oostburg, in een gecombineerde bijeenkomst van kerkeraad, kerkvoogdij en notabelen af scheid van de heer J H van Kampen. De heer Van Kampen is ruim 34 jaar als kerkvoogd, de laatste 30 jaar als president-kerkvoogd, een bijna onmisbare figuur ge worden in het Oostburgse kerke lijk leven. Hoezeer ook de ver antwoordelijkheid van de kerk voogdij is gegroeid werd uitge drukt in enkele begrotingscijfers. In 1927, de eerste begroting waaraan de heer Van Kampen meewerkte was het bedrag der uitgaven 5.700. In i960, de laatste begroting wgs het be drag der uitgaven gèstegen tot ƒ24.000. In de tijd dat de heer Van Kampen president-kerk voogd was, kwam de Hervormde gemeente voor een totale ver nieling door oorlogsgeweld te staan van al haar gebouwen. Eerst werd met behulp van in ternationale instanties de Zwit serse noodkerk geplaatst. Kosten 13.000, waarbij inbegrepen het afbreken van de bouwvallen welke van het verwoeste kerk gebouw overeind waren blijven staan. Daarna werden de plannen op gemaakt voor de herbouw van de Ned. Herv. kerk. Voor de bouw, aankoop gronden en in richting werd een bedrag van 309.000 gevoteerd, de herbouw van de pastorie kostte ƒ36.000 dat van het jeugdcentrum 73.000. Tenslotte werd de toren voor 48.000 gebouwd. Totaal werd ongeveer voor ƒ490.000 in een tijd van ruim 12 jaar door de Herv. gemeente gebouwd. De scheidende voorzitter werd hartelijk toegesproken door de oudste in jaren der kerkvoogden, de 80-jarige heer P. Daansen. Deze bracht in hartelijke eenvou dige bewoordingen dank aan de heer Van Kampen, en bood hem een ere-plaats aan in de rij der notabelen, en een boekwerk over de kerkebouw in Nederland na 1945. De heer D. Luteijn was de vol gende spreker, die het woord voerde namens het college van notabelen, waarbij hij eveneens een fraai boekwerk aanbood. Namens de kerkeraad sprak de voorzitter ds. Hugo van Dalen de scheidende president-kerkvoogd toe. De heer Van Kampen sprak een kort slotwoord, waarna de aanwezigen nog geruime tijd bij een bleven. Benoeming. De heer A. L. Ruijtenburg, directeur van het postkantoor alhier, is met ingang van 1 sep tember a.s. in gelijke functie be noemd te Oostburg. Verkeersongeluk. Op de hoek Bossestraat-Rapen- burg deed zich een gecompliceerd verkeersongeluk voor. Mej. S. uit Hulst reed in de richting Rapen- burgtol, werd verblind door een tegenligger en merkte daardoor een achteruit rijdende vracht wagen, komende uit de Bosse- straat, niet tijdig op. Haar per sonenauto kwam in aanraking met de vrachtwagen, kwam daarna aan de linkerkant van de straat terecht en vloog vervol gens aan de rechterkant van de straat door een omheining en een tuin. De voorgevel van een wo ning stuitte tenslotte de wagen in zijn vaart. De auto werd zwaar beschadigd en ook het woonhuis liep flinke schade op. Mej. S. bekwam bij dit onge luk slechts licht letsel. Benoemd. Tot onderwijzeres aan de R. K. lagere school alhier is benoemd mej. M. L. van den Bulek uit Hengstdijk. Eindles aan huishoudschool „Maria-Ancilla" Aan de huishoudschool had onder grote belangstelling van de ouders, het schoolbestuur van de N.C.B. uit Eindhoven, alsook het gemeentebestuur van IJzendijke, de eindles en diplo ma-uitreiking plaats. De directrice, mej. A. Hiel, wees op de vele mogelijkheden die de school heeft voor de toe komst der meisjes. Zij vestigde er de aandacht op dat dit jaar de eerste Inas (Inrichting Assi- sente) aan de school zijn ge slaagd. Hierna werden aan de ge slaagden de diploma's uitge reikt. Primair en: Anita van Belle- gem, Emmy Faes, Anneke Plas- schaert, Elly Schuit, allen te Oostburg; Mia Boussen, Elly Boussen, Yvonne Does, Marijke van Opdorp, José Poppe, allen te IJzendijke; Riet de Groote, Waterlandkerkje; Emmy de Krijger, Sluis; Anita Patijn, Biervliet; Arlette de Pauw, Wa tervliet; Anny Winne, Hoek; Tiny Blaakman, Emmy Cop- pens, Ria Langeraert, Marie de Smit, Rietje de Smit, Gerda Su- deijn, Wiesje Sijnesael, Tbelma Sieben, Tiny van Zeele, allen te Hoofdplaat; Agnes Berck- moes en R. Westeinde, Groede; Kera van Hecke, Philippine; Emmy Verbeke en Emmie Faes, IJzendijke. Assistentenklas: José de Bak ker, Terneuzen, Ria Noë, Aar denburg; José Buijsse, Oost burg; Jacq. de Badts, Schoon- dijke; Rosa de Clerck, Water vliet; Jenny Haers, Philippine; Ria de .Jaeger, Biervliet; Frida Sudsijn, Waterlandkerkje; M. Sijnesael en Emmy Thange, Hoofdplaat, Vera Versprille, IJzendijke. VormingsklasMagda Buijsse en Tiny van Morrelghem, Oost burg, Ineke Duvivier, IJzen dijke; Lydia Cortvriendt, Phi lippine, J enny van Kerkhove, Groede; Ria de Krijger, Sluis; L. Maenhaut, Waterlandkerkje. Inrichtingsassistente: R. van Acker en Thea v. d. Berg, Axel Leona de Bock, Philippine; Eugenie Brouwers, Marijke Co- rijn, Payla Haverbeke, allen te IJzendijke; F. Simonse, Hoofd plaat; Mad. v. Steenberga, Sas van Gent; Marie de Vliegher, Koewacht. Wegens poging tot afpersing en feitelijke aanranding heeft vrijdagochtend de officier van Justitie bij de rechtbank te Amsterdam, mr. T. F. Hart suiker, tegen de 23-jarige uit Curagao afkomstige zeeman F. J. M. twee jaar gevangenis straf geëist met aftrek van de preventieve hechtenis. Verdachte, die het hem ten laste gelegde ontkende, zou de 30-jarige vrouw M. J. v. d. M. in april van dit jaar herhaalde malen met een geopend scheermes hebben bedreigd. De vrouw kende de zeeman, om dat hij bevriend was met haar man, die in de periode dat ver dachte haar lastig viel, op zee voor. De zeeman zou van haar geld hebben geëist, eerst 25 gulden per dag en later 10 gul den. Een nacht in april had hij haar bij het verlaten van een café op de Nieuwendijk opge wacht met een scheermes in de hand. Onder bedreiging van ,Als je niet meegaat ga je er aan" had hij haar gedwongen mee te lopen naar zijn kamer. Eerst de volgende middag had verdachte haar losgelaten. Met een opgezette en blauwe wang tengevolge van de mishande lingen door verdachte, was ze thuis gekomen, hetgeen door een als getuige gehoorde huis genote werd bevestigd. H. verklaarde dat hij nog 10 gld. van getuige v. d_. M. kreeg die hij; aan haar had geleend en dat hij dat geld terug wilde hebben. Volgens hem. waren al le door getuigen afgelegde ver klaringen vals. De officier van Justitie noemde de feiten, waaraan verdachte zich had schuldig gemaakt, hoogst ernstig. Ver dachte viel getuige v. d. M. steeds lastig op een heel be denkelijke manier. De officier had duidelijk de indruk gekre gen dat v.. d. M. onder de ban zat van deze man, die in zijn omgeving, zoals uit het onder zoek in deze zaak was geble ken, een bepaalde terreur uit oefende. De verklaringen van v. d, M. achtte de officier door de getuigenverklaringen beves tigd. De raadsman van verdachte voerde o.m, aan dat getuige v. d. M. reeds vóór dat ver dachte haar bedreigde, meer malen en op haar verzoek in tiem omgang met zijn cliënt heeft gehad. De verdediger had het gevoel dat achter de hele zaak een complot zat. De ge meenschap waarin verdachte verkeerde scheen hem weg te willen hebben. Dat getuige v. d. M. bang voor verdachte zou zijn betwijfelde hij. Ze liet zich, zoals ter zitting was ko men vast te staan, met het be wuste scheermes door verdach te de haren van de arm sche ren en de vingernagels afsnij den. Omdat de verdediger geen der beide delen van de tenlas telegging bewezen achtte vroeg hij vrijspraak. De rechtbank zal 29 juli a.s. uitspraak doen. Naar de Legervoorlichtings- dienst mededeelt, is zondagmid dag omstreeks 3 ua' de 20-jari- g dienstplichtig soldaat J. J. Monkel uit Bloemejodaal veron gelukt. Hij reed met drie andere inzittenden in een jeep bij Mes- seix in de buurt van La Courti- ne in Frankrijk, waar zijn onder deel, het 45ste bataljon infante rie, gelegerd is. In een haar speldbocht raakte de jeep van de weg. af en viel in een tien meter diep ravijn. Hierbij kwant M. om het leven. De drie andere inzit tenden werden slechts, licht ge wond! Een Noordkoreaanse kanon neerboot heeft vrijdag- een Ame rikaans transportschip bescho ten, dat zich voor dfe westkust van Zuid-Korea bevond. Een Z.uiótèoreaanse matroos kwam hierbij om het levem De beschie ting duurde slechte twee minu ten, Het 1500 ton metende Duitse vrachtschip „Haraid Ottens" uit Cuxhaven, dat op weg was naar Kopenhagen met een lading co kes, is zaterdagavond in de Oost zee gezonken na een aanvaring met het Russische schip „As- kold" van 7.000' ton. De 17 leden, van de bemanning van het Duitse vaartuig zijn door de „Askold" opgepikt. De bekende -Duitse toneel- en filmspeler Hans Alhers is zon dagochtend vroeg in een kliniek aan de gevolgen van een ernsti ge inwendige bloeding bezweken. Door de voorzitter van het schoolbestuur der L. T. S., de heer J. F. de Klerk, werd vrij dagnamiddag, in aanwezigheid van directeur, leraren, wethouder M. de Vos en de heer Elsakker, vertegenwoordiger van de Stich ting Zeeland van het Leerlingen- stelsel, de leerlingen van de Lagere Technische School en vele ouders, de getuigschriften voor de cursus 1959-1960 uitge reikt. De heer De Klerk zei in zijn openingswoord dat een steeds grotere belangstelling voor het technisch onderwijs valt waar te nemen. Hij zei dat de Lagere Technische School geen opleiding tot vakman geeft, maar er wèl de grondslag voor legt. Per jaar kost een leerling ongeveer 3.000, aldus de heer De Klerk. Hij wees er de leerlingen op dat zij zich deze hoge kosten waardig moeten tonen. Tenslotte zei de voorzitter dat er de laatste vier jaren veel is veranderd. Het was toen moeilijk een betrekking te krijgen. Nu is er een groot' ge brek aan geschoolde vakmensen. In 1959 ging 68 van de leer lingen over, terwijl dit jaar voor het diploma evenals aan het ein de van het vorige schooljaar 85 der leerlingen in aanmer king. De prijzen voor bankwerken werden toegekend aan B. d' Hont en W. Kolijn, beiden uit Terneu zen; E. M. A. Witte uit Zuiddor- pe kreeg de prijs voor timmeren en de prijzen die door de Neder landse Baksteenindustrie be schikbaar waren gesteld voor metselen waren voor G. L. v. d. Bergen te Sas van Gent; H. E. M. de Bruijn en G. Zegers te Sluiskil. De directeur der Lagere Tech nische Schoof, de heer A. F. H. Spijker, sprak, na z'n welkomst woord tot wethouder De Vos en de heer J. Elsakker, tot de leer lingen dat het getuigschrift dat zij deze middag gingen ontvan gen een grondslag voor het ver dere leven betekent. Dit is ook van belang voor het gehele land, aldus de direeteur. Spreker spoorde zijn leerlingen aan de opgedane kennis niet alleen te gebruiken, maar ook uit te brei den en hoopte tien dus terug te zullen zien op de nu volgende avondcursussen. Want alleen de doorzetters winnen, zo besloot de directeur die ook dank bracht aan zijn lerarenkorps. Wethouder M." de Vos felici teerde de leerlingen namens het gemeentebestuur en het gewes telijk arbeidsbureau. Ook hij spoorde de leerlingen aan zich verder te bekwamen daar de moderne maatschappij: grote be hoefte heeft aan geschoolde krachten. Hij wees er daarbij op dat Terneuzen een- kerngemeente is en vestigde tevens de aandacht op de a.s. grote kanaaïwerken, die zeer veel goede krachten werk zal kunnen; verschaffen. De wethouder van Openbare Werken hoopte dat de jóngens niet zullen wegtrekken, maar trachten in eigen streek werk te vinden. Hij zei daarbij de steun van het ge westelijk arbeidsbureau toe. Hij wees er op dat de Terneuzense L. T. S. voor- geert enkele andere MAANDAG 25 JULI. TEPJTEUZEN: Luxor-Theater. 8 uur; ,On the Eeach". AXELHet Centrum, 8 uur: „Vrouwen verdwijnen". DINSDAG 26 JULI. T.lft-NEUZ'EN: Luxor-Theater, 8, uur: „Alias Jesse James". dooi Pca KARL ÜN5ELT 15) Nadruk verboden. Wucherfennig, die het hele maal niet deerde zijn gasten als smokkelaars te horen betitelen, draaide zich om. ,.Die meneer met die courant? Wacht eens!" Hij scheen inge spannen na te denken. „Ah, die! Ja-ja. Voor die, meneer Böhme, meet u een beetje oppassen. Men kan nooit weten." Toen boog hij zich tot bij het oor van Böhme en fluisterde zo zachtjes, dat Lü- decke er niets van verstaan kon. „Aha," zei Böhme tevreden en stond op. „Ik dacht het al half. Nou dan, tot ziens en. vergeet u niet de tiende de omzetbelasting te betalen." „Natuurlijk, meneer Böhme," riep Wucherpfennig nadrukke lijk uit. En met veel gebuig bracht hij Böhme en Lüdecke tot bij de deur. „Tot ziens, heren. Prettige middag." Buiten ademde Lüdecke met diepe teugen de frisse, klile lucht in. „Hè!" zei hij opgelucht, alsof hij pas aan de wurgende greep van een hand ontsnapt was. Toen zij in de wagen zaten jwi Böhme op de starter drukte, wenkte hij met zijn hoofd in de richting van een man, die op de hoek van de straat schijnbaar op iemand stond te wachten. „De vent met de courant." Lüdecke nam hem wat nauw keurig op en prentte zich het gezicht goed in het geheugen, indachtig aan de waarschuwen de woorden van de waard. Zij hadden al een heel tijdje gereden toen Böhme zei: „Het komt me voor, dat het niet helemaal ongevaarlijk is zich met u te laten zien." „Hoezo?" vroeg Lüdecke, uit zijn gepeins opschrikkend. „Die knaap heeft het nummer van mijn wagen opgeschreven. Ik zag het in het spiegeltje." „Denkt u heus?" Böhme knikte gelaten. „Wat zou dat. Ik ben niet bang, maar u moet een beetje op passen." HOOFDSTUK IV. ALLEEN VOOR HET NIEUWE LEVEN. Bij de Brauns had Grabert voorlopigonderdak gevonden. Alhoewel de beide oude mensen hem aanspoorden om zich in het westen een baantje en een kamer te zoeken, kon hij toch maar niet daartoe besluiten. Om te blijven had hij verschillende redenen. Het meest doorslag gevend vond hij zelf de gehecht heid aan zijn geboortegrond, dat met een biina overweldigende kracht zich van hem meester gemaakt had. De duistere, ge bombardeerde straat, waar hij in geboren was, oefende een ma gische aantrekkingskracht op hem uit. Waarschijnlijk was dat gevoel een heel natuurlijke reactie op het onzekere leven, dat hij sinds tien jaren geleid had, en vooral in de laatste jaren van krijgsgevangenschap had hij vaak naar deze straat verlangd en ze zich telkens weer tot in dc kleinste bijzonderheden voor de geest geroepen, zodat zij tenslotte een veilige haven van geborgenheid voor hem wes ge worden. Waar had hij zich in de kampen en gevangenissen anders nog aan vast kunnen klampen dan aan het geboorte huis en aan deze straat, want voor dat hij soldaat was gewor den, had hij nog niets van de wereld gezien. Zo stond hij nu moederziel al leen voor het nieuwe leven, on wetend hoe het er eens zou uit zien. Alleen één ding stond voor hem vast, het zou niets, maar dan ook niets te maken hebben met de afgesloten periode, die achter hem lag. Na de eerste nacht heerlijk aan één stuk te hebben doorge slapen in een klein vertrekje achter de keuken van Braun, moet onderdoen. Dat aan dit on derwijsinstituut grote kosten zijn verbonden, waarvan ook de gemeente Terneuzen een deel betaalt, noemde de wethouder geen bezwaar als het resultaten oplevert. De heer Elsakker nam de ge legenheid te baat om de jongens op de verdere ontwikkelingsmo gelijkheid te wijzen. Het leerlin genstelsel biedt een prachtige gelegenheid zich verder te be kwamen en hij hoopte van harte dat hiervan een ruim gebruik zal worden gemaakt. De resul taten van -het leerlingenstelsel noemde de heer Elsakker in Zeeuws-Vlaanderen zeer goed. Voor de voorzitter, de heer J. F. de Klerk, was het ogenblik aangebroken woorden van dank en waardering te richten tot de heer C. A. Kaan, de secretaris van het schoolbestuur. Spreker had bijzonder veel waardering voor het feit dat de heer Kaan sedert 1925, dus 35 jaar, onafge broken bestuurslid en gedurende 32 jaren secretaris was. De heer Kaan dankte voor déze bijzondere vriendelijke en waarderende woorden. Namens de leerlingen dankte de heer B. Bilderbeek de leer krachten voor het genoten vak onderwijs. Daarna werd overgegaan tot het uitreiken van de getuig schriften. Bevorderd. Eerste Algemene Leerjaar A: J. L. Fierinek, V. C. Hoorman, en A. A. rfe Rijc-ke, allen te Axel; Ij. Dieleman, J. Helemendag en M. de Jonge, allen te Hoek; J. M. Dij kers en P. M". v. Waterschoot, beiden te Philippine; R. M. Neyt, G. I. I. Wegman, W. M. E. Weg man en W. Fijcke, allen te Sas van Gent; B. de Caluwé, A. F. G. Strijdonck en T. C. Verschu ren, allen te Sluiskil; A. W. de Bokx, J. Dieleman, L. J. Dobbe- leir, J. M. de Fóuw, C. Hamelink, J. J. Kraak, P. Ptrrrt, D. Pijpelink, C. L. de Roo en L. de Bakker, al len te Terneuzen>- W. Lauret te Vogelwaarde em G'. F. Zegers te Zaamslag. Eerste Algemene Leerjaar B; W. E. v. d. Vijver, te Axel; A. P. Jansen, te Breskens; A. M. Bentsehop Knook, J. A. Dieleman, G. Helemendag, P. J. v. d. Pejjl, J. P. Remejjnsen- sn> J. Sol, allen te Hoek; W F. ter Hoor, te Sas van Gent; J. M. K. de Lavoir en P. F. Vermeire, beiden te Sluiskil; J. I. Bolleman, X. G. v. Damme, J. C. Dees, R. J. v; EIJfc, C. T. v. d. Have, J. Klaassen, L. Verhage, J. G. C. Verhelst, M". Verhelst, A. C. Verschelling en- A. J. Wisse, al len te Terneuzen; F. R. I. Laurjjs, B. P. M. Thomas ert A. P. v. Voo- ren, allen te Westd'orpe. Eerste Algemene Leerjaar C: L. Kay, te Axef; J. de Groote en J. T. Tollenaar, beiden te Hoek; F. I. Andnessen, R. E. M. Lammens, P. J. M". v. Roemburg, R. R. J. RöttMer, H. R. M. Snoeck en F; Vereecken, allen te Sas van Gent; J. P. Tournois, te Schoondijke; W". J. M. Jansen v. Roosendaal en- F. A. J. Laffort, beiden te Sluiskil',- W. B. Blan- kers, J. H. e&abo, J. W. M. Giele, C. A. Hofman, P. v. Langevelde, J. C. Jt M; de Roo, F. Surowiec, P. N. Thalen, G. Viveen, F. W. IJzebaert en R. L. Schouten, allen te Terneuzen; F. P. L. Engels, te Westdörpe; R. E. P. v. Vooren, te IJzendijke en J. C. v. d. Vrede, te Zaamslag; Afdeling Timmeren: X. E; M. de Wolf, te Axel; J. M. de Pauw, te Biervliet; D. v. Hoorn, te Hoek; A. G. de Vilder, te Hoofd plaat; P. J. G. Huijsman, C. P. Meloen en V. Vermeersch, allen te Sas van Genl: W. J. M. v. We gen. te Sluiskil; J. M. in den Bosch, R. R. M. Clemminck, S. D. trok hij er op uit om, Berlijn te verkennen. Het was een grauwe dag. Een koude wind dreef donkere wol ken van het oosten naar het wes ten. Dunne nevelige stofzuilen stegen op uit de ruïnse. Na een lange tijd van dwalen stond Grabert voor het vroegere ministerie van Luchtvaart in de Leipziger Sirasse. Op het grote bordes voor de ingang stond een menigte wagens. Het was al lang geleden, dat Grabert Duitse auto's gezien had. Nieuwsgierig liep hij tussen de rijen door en begon cis fabrieksmerken te be studeren. SIS een Rus, Lincoln Mayhpch daar twee Mer- cedes'en een Hroch tamelijk nieuw „zouden ze die in Zwickau namaken?" een oude Chrysler maar wat stond daar nu? Hij liep op een kolossale wagen toe en las: Kayser Fra- zer. Donnerwetter! Wie mocht daar wel in rondrijden? „Dat is wat, hé?" horde Gra bert een stem achter zich. Hij keerde zich langzaam om. Een man van zijn leeftijd stond ach ter hem, met een rijbroek en hoge, schitterend gepoetste laar zen. Een pet stond uitdagend op het linkeroor. „Die locomotief is van een generaal." „Zo-zo. En wat is daar nu?" informeerde Grabert en wees naar het ministerie. De ander trok verbaasd zijn wenkbrauwen op. (Wordt vervolgd.) J. v. Drongelen, H. F. ten Hoor, W. Huijssen, A. v. d. Werf, P, van 't Westeinde, C. D. v. Drongelen, en K. v. d. Veen, allen Terneuzen; A. W. de Loote Vogelwaarde; J. Heijölom, te Westdörpe en J. W. Lensen, te Zaamslag. Afdeling Batikwerken: L. de Groote, A. Haak en A. P. A. Verstraeten, allen te Axel; D. C. Engels en L. A, de Reu, beiden te Biervliet; M. L. de Blaay, J. de Bok, D. W. Jurrjj, A. de Ritter en P. G. Verhelst, allen te Hoek; C. L. de Smit te Hoofdplaat; P. C. M. de Letter, te Koewacht; R. A. J. v. d. Berghe, P. H. Inghels en E. R. D. de Rjjcke, allen te Sas van Gent; W. P. de Feber, J, Hofman, P. T. de Waal, P. Wal- hout en A. C. L. Wouters, allen te Sluiskil; M. J. de Blaajj, J. D. de Braai, R. A. J. Dieleman, J. D. v. Dixhoorn, J. P. van Es, P. Jansen, J. de Jonge, M. Klaassen. T. P. B. de Poorter, H. Sittrop, P. Wieland en A. E. de Zeeuw, allen te Terneuzen; H. C. d'Haene, te Westdörpe; A. P. v. Pottelberghe, B. E. Simoen en A. E. Versyp, al len te Zuiddorpe. Afdeling Elektrotechniek: G. F. Swets, te Axel; P. A. Pie- laat en E. C. Tanghe, beiden te Hoofdplaat; J. P. L. de Mey, te Sas van Gent; R. M. M. de Gijsel, te Sluiskil; N. J. Geelhoedt, te Terneuzen; W. Allonsius, N. W. de Jaeger en R. R. Slock, allen te Westdörpe; A. D. van Sorgen, te IJzendijke; L. C. v. Doeselaar, J. J. de Koeijer en K. J. de Vos te Zaamslag. Afdeling Schilderen r J. B. Bosma en N. Laurte, bei den te Philippine; J, H. Albicher, te Sas van Gent; P. A. de Dreu, te St. Jansteen; P. C. R. Schobben, te Sluiskil; J. W! v. d. Wege, te Terneuzen en C. C, de Witte, te Westdörpe. Afdeling Autoherstellen: W. J. M. Hinssen, te Assenede (B.); H. J. de Greve en R. E. Ver- vaet, te Biervliet; L. C! de Smit, te Hoofdplaat; E. C. R. de Blieck en E. de Vliegere, beiden te Hulst; C. H. Quaak, te Kuitaart; J. R. H. van Bambost, L. Herman en A. P. J. M: Rothièr, al Ten te Sas van Gent; J. D. de Kübber, te Terneuzen; C.' L. Y. Dièrickx, te Westdörpe en J. P. de Jónge, te Zaamslag. Getuigschrift Schilderen: C. E. Staelens, te Eedè; J. P. Vergouwe, te- Hoek; C. X. Her mans, te Huist; P. C. Ploegaert, te Philippine;-F. F. J. Begijn, H. Jansen en P. C. Meloen, ailen te Sas van Gent; G. Bilderbeek, D. de Braai en L. J. Dekker, allen te Terneuzen; H. A. van Geffen en J. C. Wilhelm, beiden te Zaamslag. Aanvullend Getuigschrift: R. A. Wïèland, te Terneuzen. Getuigschrift TimmereiK- J. Kotvis, te Axel; J. G. de Rijk, te Boschkapelle; L. BE Michiel- sen en H. de Ritter, beiden te Hoek; Oj R. Haers, te-Philippine; J. B. de Caluwé, E. Inghels en U. A. Vermandei, allen te Sas van Gent; X M. de Visser te Sluis kil; P. G. Dieleman; A. F. Dom- manchet, J. Hameli'nk, P. Hame link, J. C. Leenknegt, C. G. Rïe- mens; G. C. Riemens, J. G. v. d. Velde- en A. O. G. B. Wlllems, al len te Terneuzen,- E. Hemelsoet, te Westdörpe; K. Florussen en L. Klaassen. beiden te Zaamslag en E. A. M. P. de Witte, te Zuichfoi-pe. Aanvullend Getuigschrift: R. C. V. Corijn, te Philippine; H. F. Hemelsoet, te Sas van Gent en L. Kempe, te Zaamslag-. Getuigschrift Bankwerken: J. Boerman en D. A. Overdulve, beiden te Axel; W. J. de Pré, te Biervliet; P. W. Michfelsen en A. Zegers, te Hoek; A. A. M. Maas te Hoofdplaat; J. T. Albicher. W. E. Lauret, W. Taalman en W. E. Segers, allen te Philippine; J. C. Haele, te Sas van Gent; J. W. J. Andriessen, L. J. de Feijter en F. K. J. Hofman, allen te Sluiskil: A. Buijze, B. 'd Hont, J. J. de Klerk, W. Kolijn, P. J. Oostdijk, G. A. Pieters, G. J. de Ruyter en J. G. de Ruyter, allen te Terneu zen; E. A. P. de Causemaekcr, T. It. van Dam en B. W. v. d. Walle, allen te Westdörpe; C. A. Herre- bout en J. J. de Koeijer, beiden te Zaamslag. Aanvullend Getuigschrift: J. W. P. van Straten, te Terneu zen. Getuigschrift Elektrotechniek: C. den Beer en J. P. Verstrae ten, beiden te Axel; E. A. M. v. d Waeter, te Groede; A. Deij, te Kloosterzande; A. G. Willems, te Sas van Gent; A. A. M. v. Aver- maete, te Sluiskil; M. de Jonge, A. Korstanje en M. L. A. Lensen, al len te Terneuzen; R. v. Hecke en R. E. v. Laere, beiden te West dörpe. Getuigschrift Autoherstellen: M. Dieleman, L. de Feijter en H. den Hamer, allen te Axel; T. v Rattingen, te Biervliet; M. C. de Ritter, te Hoek; C. Roelse, te Hoofdplaat: F. J. Lauwerijs, te Hulst; R. T. Verstringe, te Sas van Gent; A. Meindertsma en A. Verduin, beiden te Sluiskil; J. 1 de Fouw, W. de Jonge. H. Scheele, P. G. Sprenkels en J. Zegers. alle" te Terneuzen en S. P. Buijze, Zaamslag. Getuigschrift Metselen: L. Breepoel, te Hoek; G. L. d. Bergen, te Sas van Gent; H. '- M. de Bruljn, L. G. Marossie en G. A. Zegers, allen te Sluiskil: 3_ de Bakker, M. Bevelander en u de Kraker, allen te Terneuzen. DODELIJK RIJKS V Zaterdagmidc half één is op verkeersongelu bij een dode vijf gewonden noorden van de 50-jarige een visser Wicringen in de richting Door onbekenc oe beer T. i linkerrijbaan gestelde richti: land afkomst snelheid van aankwam volgde, w taai werden Tijsen, werd vijf inzittende wagen werdc licht gewond, w gebracht naar kenhuis in AU steur IN S Zaterdagmoi 68" een steur Scheveningse van Dokkum t V 1 u i met Eei vaarb 0 het bee voor Hoek var voor de water ving uitzonder hij naar Sc! waar bleek da woog. Voor Pronk eigi den mijlen te vis. ving eigena uit BI-INDE MIDDENST Tc Delft zijr delinge exai (Adverten Kunt U niet maliek, spit, zenuwpijnen, Togal verdrijf die pijnen en weer rustig Togal kan b middelen fale nieren en is maag. Bij a] f 0,95, 2,40 DINSD HILVERSU ■Gym.; 7.20 G ning; 8.00 Nv Voor de kinc 9.00 Gym.; 9. 9.15 Gram.; 9.4o Morgenw bespreking; Voor de kle moeilijkheden Voor de zi 12.20 Voor de Land- en tui Orgelspel; 11 Gram.; 13.20 C berichten; 14.< dierenwereld progr.; 15.30 Viool en pi 17.00 Voor de voor de jeugi Pianospel; 18. verduistering! parte; 19.05 naai: 20.00 N muziek; 20.5 Kamermuziek beursberichte staf van het 22.55 Nieuws. HILVERSU 7.15 Gram.; 8.00 Nws; 8.: de huisvrouv deren; 10 Gram 11.30 vooruit; Gram.; 12.; med.; 12.__ Gram.; 13.1 newijzer; 13.30 Gram 14.25 Gram. telandsv 16.00 Voor kenlof; 17. Beursber. kroniek; .15 11.01 Gram. :.0( .30 I .00 1 12 vrouw d f.00 I8.O1 Acculturatiep gebiede 's; 10.lt Opera tieve Nieuws 20.00 Boekbespr Gram.; 23.55 Koersei 1 10 solo BRUSSEL 12.15 Piano: richt; 12.35 F sen; 13.00 N 14.00 Operett 16.00 belrecital; Nieuws; 17 bespreking Voor de 19.00 Nieuws Voor de 22.00 Nieuws 22.55 Nieuws Televis NED. T.V.: Festival Hau J ournaal er Tekenfilm; film; 20.55 S VL. BELG name Ooste Nieuws; 20 Songfestival Nieuws en jo

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2