'zaak Binnenlands nieuws NDAERT 6 Ziekten van de zomer Radio en Televisie Autoreparateur ving autodief Eric de Noorman - De huid van de beer Linkervleugel van Labour kritiseert MacMillan Niet zo veel als in de winter maar ze zijn er toch Saterdag 23 juli I960 -IiIiHMIIWi utuihiii lüiirm IT M TEL. 3215 Il.Ul.llllt Zaterdag 23 juli I960 DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 PERSONENAUTO TE WATER 3 doden. _Met vrij grote snelheid is gis termorgen omstreeks zeven uur een personenauto door onbeken de oorzaak in het c.a. vier meter diepe kanaal langs de Meen- irharwcg bij Joure gereden. Drie van do zes inzittenden van de auto kwamen om het leven. De slachtoffers zijn de chauffeur J. van Olphen, H. de Roer en A. Veldhuizen, allen af komstig uit Boyl in Friesland en directe omgeving. Dc geredden zijn de 14-jarige j; van der Helm, de 30-jarige H. Vos en de 50-jarige H. Hoffan, eveneens allen afkomstig uit Sjbyl. Het is niet bekend hoe het on geluk zich precies heeft toege dragen. De politie neemt aan dat de personenauto, die uit de rich ting Heerenveen kwam, bij het passeren van een uit de richting Jpurc komende melkauto met grote snelheid in de berm is ge raakt en geslipt. Dc personen auto schoot te water en kwam midden in het vrij diepe kanaal terecht. De chauffeur van de melkauto sprong de wagen ach terna om hulp tc bieden, waar bij hij assistentie kreeg van een veehouder en diens zoon. Zij slaagden er echter slechts in drie véi dc inzittenden tc redden. De andere drie verdronken. AUTO 01' AANHANGWAGEN Een dode. Op de rijksweg UtrechtAm sterdam op 300 meter afstand van de parkeerplaats Oude Rijn bij Utrecht, is een per sonenauto op een aanhangwa gen gereden, die onverlicht ge parkeerd stond op de vlucht strook. Een nog niet geïdentificeerde vrouwelijke lifter is bij het on geval omgekomen. De bestuurder van de auto, de 45-jarige W. R. M. heeft een ernstige hersenschudding op gelopen. BLIKSEM TREFT VIJF KOEIEN Tijdens een zwaar onweer dat donderdagavond boven de Krim- penerwaard losbrak zijn vijf koeien van de veehouder P. Wes- scling te Berkcnwoude door de bliksem getroffen en gedood. De dieren liepen in een naast de veehouderij gelegen stuk land. De veehouder is verzekerd. BKANI) VERWOEST BOERDERIJ In Oversteeg is de kapitale boerderij van de heer J. Groene- wold in vlammen opgegaan. Waarschijnlijk is hooibroei de oorzaak van de brand geweest. De brandweer van Bergum heeft tegen het vuilr nagenoeg niets kunnen uitrichten. Van de inboedel en de bedrijfsgereed- schappen kon weinig worden ge red. De boerderij was verzekerd. Direct na aankomst op de plaats van de ramp, begon de brandweer met natspuiten van de belendende grotere boerderij. Hiervan was het rieten dak reeds aan het smeulen, doch het tijdige ingrijpen voorkwam er ger. BROMFIETSER TE WATER Gistermorgen is door nog on bekende oorzaak de 32.jarige landbouwer D. H. uit Staphorst in de Conradsgracht bij Stap horst verdronken. Omdat hij naar de Zwolse markt wilde, vertrok hij reeds om vier uur naar zijn land om te gaan melken. Op de terugweg is hij nabij de Rcgterenbrug met zijn brommer te water geraakt. Een hengelaar vond hem daar enige tijd later. De landbouwer was gehuwd en had een kind. POLITIE ARRESTEERDE INBREKERSBENDE VAN 25 LEDEN Met de arrestatie van niet minder dan 21 (meest jonge) mannen en 4 jeugdige vrouwen heeft de Amsterdamse centrale recherche een einde kunnen ma ken aan het roven, inbreken, geweidplegen en andere reeks misdrijven van een bende, die haar koffiehuis aan:de Spui straat in Amsterdam had. De stoot tot deze massale ar restatie gaf de Hilversumse po litie in begin juni van dit jaar, toen vier jongemannen op heter daad werden betrapt bij een po ging tot inbraak in een stofzui- gerfabrick. Na oen uitvoerig verhoor konden de politie in Amsterdam en rechercheurs in Den Haag nog vier mannen aan houden, onder wie ook de pach ter van het koffiehuis, de 29- jarige G. J. Deze bleek achteraf de promotor van de groep te zijn. Dank zij de routine van de recherche ging de sneeuwbal aan het rollen en volgde de ene na de andere. Ook vier meisjes tussen 16 en 21 jaar, die als ser- De „Tribune", het orgaan van de linkervleugel van de Britse Labourpartij, heeft kritiek ge oefend op MacMillan's antwoord np de Sowjctnota betreffende de RB-47. „Het is een verkeerde voor stelling van de feiten en ook van de opinie van het Britse volk te beweren dat uitslui tend het optreden van de Sow- jet Unie een bedreiging van de vrede vormt. Gedurende vele jaren, en in het bijzonder de laatste maan den, heeft het optreden van de Amerikaanse regering in hoge mate bijgedragen tot verslechte ring van de situatie. Maar MacMillan durft nog geen voord van de kritiek op de Amerikaanse politiek te fluiste ren die in elk Engels café kan worden gehoord en die in som mige gevallen, dit moet worden gezegd, haar weg heeft gevon den naar bladen van verschillen de politieke richting." „Mr. MacMillan spreekt dus niet namens Engeland. Hij schrijft geen open brief naar Washington waarin de zaak van Engeland wordt voorgesteld. Hij heeft zich schrikwekkend traag en beschamend nonchalant ge toond in het instellen van een hehoorlijk Engels toezicht op de vluchten van Amerikaanse toe steilen die van Britse bases zijn opgestegen. Een ander links-georiënteerd blad, de „New Statesman", noemt MacMillan's brief aan de Sowjot.prcmier echter „dat niet-conventioneel gebaar dat in het verleden positieve ant woorden van Chroesjtsjef schij nen te hebben uitgelokt". „Chroesjtsjef zal er goed aan doen te begrijpen dat de alge mene reactie in Engeland op zijn destructieveen offensieve politiek onaangename verras sing en verbazing is. Wanneer MacMillan schrijft: „Ik begrijp eenvoudig niet meer wat uw doel is" dan geeft dit precies de publieke opinie in Engeland weer - en in dit opzicht is zijn brief-de beste propaganda." Australische stem over N edcrlands-Indonesisch- Australisch verdrag De leider der oppositie in bet Australische parlement, de heer A. A. Cadwell. die een reis van 11 dagen beeft gemaakt, in het Australische deel van Nieuw- Guinea, heeft bij zijn aankomst op het vliegveld van Melbourne verklaard, dat Indonesië en Nieuw-Guinea zouden moeten toetreden tot een Nederlands- Tndonesisch-Australisch regio naal verdrag. Zijns inziens zou een dergelijk verdrag bijdragen tot de ontwikkeling en de be veiliging van geheel Nieuw-Gui nea totdat de bewoners zelf zul len kunnen heslissen over hun toekomst. Dit verdrag zou tot stand moeten komen door tus senkomst van de Verenigde Na ües en zou de beste verzekering vnunen van de veiligheid van Nieuw-Guinea en Indonesië. Cadwell verklaarde voorts: „Indonesië heeft geen recht om ie beweren, dat Nederlands Nieuw Guinea tot dat land be hoort, alleen omdat het het laat ste stukje is van het voormalige Nederlandse koloniale gebied. <i-t Indonesië niet heeft over genomen. Wij zullen geen nco- Aziatisch kolonialisme dulden in welke vorm ook". Indonesische reactie op aankoop van Neptune vliegtuigen voor Ned. Nieuw Guinea De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, dr. Suban- drio beeft, naar „Antara" meldt, verklaard dat Indonesië ge- eigende maatregelen zal nemen, als de Nederlanders itï Nieuw- Guinea hun militaire macht ver groten. Hij zeide dit in verband met het bericht, dat Nederland in Engeland een aantal Neptune vliegtuigen beeft gekocht ter verhoging van dc gevechts kracht in Ned. Nieuw-Guinea. Subandrio verklaarde dat provo cerende daden van Nederlandse zijde door Indonesië zullen wor den beantwoord met dc nodige kracht. veersters dienst deden in het koffiehuis, werden gearresteerd, verdacht van heling. Ze zijn la ter op vrije voeten gesteld. De 21 mannen in de leeftijd van 20 tot 30 jaar. onder wie enige goede bekenden van de politie en twee uit een inrichting gevluchte terbeschikkinggestel- den, zijn opgesloten in de buizen van bewaring in de hoofdstad. Hiermee is x.olgens do politie een einde gekomen aan een reeks misdrijven, zoals kleine inbraken, diefstallen in winkels en uit auto's, geweldplegingen enz. UITSLAANDE BRAND IN SCHIEDAM Omstreeks half elf donder dagavond is op de Noordwest singel in Schiedam brand uit gebroken in een zakkenhandei, dicht bij een grote spiritusfa briek. De plaatselijke brandweer moest met groot materiaal uit rukken, mede vanwege het ge vaar, dat de uitslaande brand ook de spiritusfabriek zou kun nen aantasten. Binnen een uur was het vuur gelokaliseerd, maar' het pand is geheel verloren gegaan. Het alarm is blijkbaar te laat ge geven, waardoor de brandweer te laat kwam om nog iets van het brandende gebouw te red den; de twaalf waterstralen die op de vuurzee werden gericht konden slechts de brand tot dit pand beperken. De omliggende gebouwen werden met natspui ten voor het vuur behoed. Het afgebrande pand was ge deeltelijk verhuurd aan een zakkenhandei. Op de beneden verdieping was een kuiperij on dergebracht. WISSELTRUC TOEGEPAST Zeer waarschijnlijk hebben twee buitenlanders donderdag weer met succes de wisseltruc toegepast in Rotterdam. Namens een scheepvaartkan toor aan de Westblaak werd donderdag bij de politie aangifte gedaan van een kastekort van 500,- terwijl die morgen twee buitenlanders bij de boekhouder waren gekomen om 100,tc wisselen. In gebroken Engels, maakten ze dit duidelijk. „Fifty- fifty", zeiden ze tegen de boek houder, die daaruit concludeer de dat ze twee briefjes van vijf tig wilden hebben. Hij had ze niet en toen hij dit wilde vertel len, stonden de mannen opeens vlak bij hem. Het werd een ver warde situatie en op een gege ven moment zag de boekhouder dat een van de buitenlanders met een pakje bankbiljetten in de hand slond. Hi.i nam 'het aten deelde Vervolgens mee dat hij- niet kon wisselen. De mannen verdwenen en later werd bij het opmaken van de kas 500, vermist. De buitenlanders waren zuidelijke types, ongeveer 1.75 lang en gekleed in donker col- bertcostuum. BRAND „BIJ ABONNEMENT" Gisternacht is tijdens onweer de bliksem ingeslagen in een landbouwschuur van de boerde rij „Madura" van de fam. Van Maldigem nabij De Cocksdorp op Texel. De brandweer van Cocksdorp bestreed het vuur, maar de schuur, waarin hooi en enige landbouwwerktuigen waren op geslagen, was niet meer te red den en brandde geheel uit. Het is voor- de zesde maal in de afgelopen jaren dat afwis selend een van de twee schu ren, die de boerderij „Madura" telt, is afgebrand. HET JEUGDHERBERG- WERK BLOEIT WEER De enorme oorlogsschade aan de zeventig jeugdherbergen in Nederland is gaandeweg hersteld, zo wordt van de Ned. Jeugdherbergcentrale verno men. Ofschoon het aantal gebouwen sinds 1945 van 5 tot nog maar 56 is gegroeid, wordt nu over meer bedden beschikt, dan vóór de oorlog, namelijk bijna zesduizend. In 1959 telden de herbergen van de N. J. H. C. meer dan een half miljoen gasten. Aan twee jeugdherbergen wordt op het ogenblik druk ge bouwd. In Noordwijk verrijst eindelijk vervangiftg voor de houten jeugdherberg de „Duin ark", die in de oorlog werd af gebroken en weggehaald. Deze. jeugdherberg met een honderd tal bedden zal waarschijnlijk dit najaar officieel geopend worden. In Apeldoorn wordt een jeugdherberg voor de jeugd door de jeugd gebouwd. In twee jaar tijds wordt hier een groot aantal examenopgaven van de „Stichting Vakopleiding- Bouwbedrijf" samengevoegd ter wijl verder houten proefwerken van ambachtsscholen zoals ra men, deuren en kozijnen wor den verwerkt. In het voorjaar 1961 kan deze jeugdherberg met honderd bedden in het recre atieterrein Berg en Bosch in bedrijf worden gesteld. Door het werk van de bouwende jeugd wordt bereikt, dat deze herberg in plaats van vier ton slechts honderdvijftig duizend gulden zal kosten. Een derde projekt staat nog in de kinderschoenen, name lijk de jeugdherberg Eindhoven- Budel, waarvoor reeds grohd van de gemeente Budel in een zeer mooi terrein is verkregen. Aan de financiering der pro- jekten wordt hard gewerkt door een speciaal wervingscol lege, „Opbouwfonds Jeugdher bergen", bijgestaan door een raad van bijstand en advies, gevormd door zeer vooraan staande figuren uit industrie, handel, bankwezen en vervoer bedrijven onder presidium van prof. dr. G. A. van Poelje. De van de Carnegie-stichting ontvangen „Wateler-vredes- prijs" 1959 325.000) is door de Ned. Jeugdherberg Centrale in het opbouwfonds gestort. BALL-PENNEN P. J. van de Sande COMMUNISTISCHE ACTIVITEIT IN SERAWAK In Seravvak een deel van Brits Borneo opereert een ge heime communistische organisa tie, die de regering omver wil werpen, zo staat in een rapport van de regering van Screwak, dat vrijdag is vrijgegeven. De communisten maken voor hun activiteit o.m. gebruik van zangverenigingen en andere or ganisaties. De communisten heb ben echter weinig succes bij dc inboorlingen en werken voorna melijk onder de Chinezen van Serawak, aldus het rappert. 's Zomers zijn er altijd minder zieke mensen dan 's winters, althans bij ons tc lande. Dat houdt natuurlijk voornamelijk ver band met het kiimaat. Van november tot april guur en vochtig. De vele gevallen van acute ziekte in het koude jaargetijde be treffen voornamelijk aandoeningen van de ademhalingsorganen (keelontsteking, bronchitis, pneumonie en banale verkoudheden), terwijl ook sommige vormen van reuma vooral in die tijd klachten veroorzaken. TE HOGE TEMPERATUUR Chronisch verlopende kwalen zijn 's zomers evengoed aanwe zig als 's winters. Toch is er in die langdurige ziekten vaak duidelijk verbetering te bespeu ren als de weersomstandig heden gunstiger worden. Behalve de chronische kwa len komen in de zomer toch wel acute ziekelijke stoornissen voor. Ze vinden hun oorzaak nogal eens in het feit dat be paalde ziekten het best gedijen bij hoge temperatuur. PARATYFUS EN VOET SCHIMMEL Dat is bijv. het geval bij in fecties door paratyfusbacleriën („voedselvergiftiging"). Maar ook bij een heel ander soort kwaal speelt de hogere tempe ratuur van de lucht een bijzon dere rol. Wij denken hier aan de voet schimmel. Deze aandoening die ook wel als „zwembadschim- mei" of „zwemteen", in het En gels als „athlete's foot" en in de geneeskundige terminologie als „dermatemycosis", wordt aangeduid, wordt veroorzaakt door schimmelsoorten, die voor namelijk woekeren in warme en vochtige omgeving. Warmte en vocht zijn te vin den op looppaden en spring planken van zwembaden. Maar ook een huid die opgesloten zit in dichte schoenen wordt warm en vochtig: vandaar dat schim melinfectie aan de voeten ook best kan optreden bij mensen die nooit een zweminrichting bezoeken. ZOMERGRIEP EN WEIL Daarentegen berust de ziekte van Weil, een andere aandoe ning, die in de zomermaanden vaak voorkomt, op een besmet ting die altijd iets te maken heeft met zwemmen of baden het betreft dan een kontakt met zogenaamd dood water (plassen, vennen, sloten),waar in ratten huizen, die als over brengers van deze ernstige in fectieziekte kunnen fungeren. Dan kennen we in het warme jaargetijde nog de z.g. zomer- griep. Dat is een infectie die tussen de andere ziekten een zeer speciale plaats inneemt, maar die niet zo steevast van zich doet spreken als de ge wone winterse influenza. Tenslotte zijn er nog enkele infectieziekten die voornamelijk 's zomers optreden, te weten mazelen en kinderverlamming (poliomyelitis), ziekten dus waarmee vooral ouders van jonge kinderen rekening moe ten houden. MAZELEN EN POLIO Kunstmatige immunisatie tegen poliomyelitis is tegen woordig gelukkig mogelijk. Vanzelfsprekend zal niemand die de kans heeft zijn kinderen tegen deze gevreesde ziekte te laten inenten, dit verzuimen En wat de mazelen betreft, die leveren meestal niet veel problemen en gevaren op, ten minste als het kind dat erdoor getroffen wordt, niet erg jong of erg zwak is. In enkele gevallen houden de patiëntjes uit mazelen een oor aandoening over of ze blijven maar hoesten en zijn slapjes. Daarvan moet de huisdokter dan natuurlijk op de hoogte worden gesteld. dr. H. W. SCALONGNE. (Nadruk verboden.) NIEUWE BOMAANSLAG IN GUATEMALA Opnieuw is donderdag in Guatemala-City een bomaan slag gepleegd. Het projectie! ontplofte in het hoofdpostkan toor, en hoewel zich ten minste honderd personen voor de lo ketten bevonden werd er slechts één gewond. Krachtens de dinsdag afge kondigde staat van beleg stond het hoofdpostkantoor onder bewaking. In verband met de bomaan slagen van de laatste dagen zijn tien personen gearresteerd. Het ministerie van Defensie heeft officieel verklaard dat „communisten en aanhangers van Fidel Castro" de hand had den in de demonstratie van vo rige week donderdag, waarbij vier personen werden gewond. De politie maakte gebruik van traangasbommen en schoot ïn de lucht om de betogers uiteen te jagen, doch de gewonden zijn volgens het ministerie het slachtoffer geworden van- het vuur van „agents provocateurs". De regering heeft een „bur gerwacht" van vrijwilligers in het. leven geroepen om leger en politie te helpen bij het hand haven van de orde. Noorwegen wijst Russisch protest af Noorwegen heeft vrijdag als „ongegrond" een Russisch pro test afgewezen. De Russen stel len, dat Noorwegen mede ver antwoordelijk is in het incident met het Amerikaanse RB-47 vliegtuig, dat door de Russen is neergeschoten. Noorwegen ontkent toestem ming te hebben gegeven voor gebruik van zijn grondgebied door Amerikaanse verkennings vliegtuigen. Een oplcilcnde Belg hecl't dc Haagse politic drie jongelui in handen gespeeld die zich sinds februari van het vorig jaar heb ben schuldig gemaakt voor zover tenminste voorlopig be kend aan 22 bromFetsdief- stallen, een fietsendiefstal, een inbraak.je en zeven autodiefstal len. Twee van de jongelui (bei den achttien jaar oud) stalen op 18 juli een huurauto die op straat in Den Haag geparkeerd stond. Zij reden er mee via een achterweggetje naar België, in de richting Antwerpen. Onder weg zag één van beiden een zeer fraaie bromfiets staan. 1-Iij stap te uit en keerde op deze brom fiets naar Nederland terug. In 's-Gravenhage hopft hij het ge stolen voertuig in dc steek ge laten maar het is nog niet te ruggevonden. Zijn vriend reed door met de auto, maar even verderop sloeg de wagen na een slippaitij over dc kop. De jongen kroop ongedeerd uit de wrak stukken en rende weg. Dit zag op een afstandje een Belgische autoreparateur, die prompt zijn wagen aan de kant zette en aan dc motor begon tc morrelen. Toen de jongen passeerde vroeg dc Belg: „Awel zunne, kunne ge eEfe op dat knopske drukken", wijzend op een onderdeel in de motor. Dc jongen voldeed aan het, verzoek en dc wagen sloeg aan. Dankbaar bood dc Belg de jongeman een lift aan, wal deze prompt accepteerde Regelrecht reed de Belg echter naar een Antwerps bureau van politie waar hij zittend in zijn wagen zo hard mogelijk op de claxon begon te drukken. Een gendar me stormde naar buiten en hij kreeg te horen dat hij deze jon geman mee kon nemen omdat hij vast oen auto had gestolen. Toen de jongen in Den Haag teruggebracht was werden zijn twee vrienden opgehaald met wie hij had bekend ai de dief stallen te hebben gepleegd. De tweede vriend was zeventien jaar oud. De jongens waren nog niet eer der in aanraking met de politie geweest. De auto's hadden zij al tijd maar ergens laten staan: De bromfietsen demonteerden- zij. Met een gestolen bestelauto heb ben zij in juni nog een avontuur beleefd. -Zij waren met de wa gen naar Groningen geweest. Op do terugtocht naar Den Haag, bij Mcppel, werden ze achtervolgd dior een wagen van de rijkspo litie. Met een snelheid van 135 km per uur vluchtten zij. Door plotseling een inrit in te schieten konden zij toen de politie ont lopen. Zij reden terug naar Gro ningen waar ze echter onmiddel lijk de gemeentepolitie achter zich aan kregen. Ook deze wis ten ze af te schudden ma'ar dc wagen werd hun toen wel "tc ge vaarlijk. Ze reden met de laatste trein naar Assen. Voor het sta tion vonden zij een auto, waar op het sleuteltje paste van een wagen die zij al eerder hadden gestolen en weer achtergelaten Zij gingen met deze auto naar Den Haag en na van een bank die in de wagen lag dc poten tc hebben afgehaald en in de gracht gegooid lieten zij dit voertuig weer staan. ZONDAG 24 JULI. HILVERSUM I: 8.00 Nws, 8.18 Voor het platteland; 8.30 Gevar. progr.: 9.45 Geestelijk leven; 10.00 Boekennieuws; 10.40 Gram. 10.55 Cabaret; 11.30 Lichte muz.; 12.00 Gram.; 12.30 Sportspiegel; 12.35 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.07 De toestand in de wereld; 13.20 Gram.; 14.00 Bockbespr.;- 14.20 Orkest; 15.20 Filmpraatje; 15.35 Kinderkoor; 15.55 Lichte muz.; 16.30 Sportrevue; 17.00 Gram.; 17.30 Voor de jeugd; 17.50 Nws en sportjournaal; 18.30 Doopsgezin de kerkdienst; 19.00 Voor de jeugd; 19.30 De open deur; 20.00 Nieuws; 20.05 Gevar. muz.; 21.00 Voordrachi; 21.15 TVecnsc muz.; 21.45 Journaal: 22.00 Lichte n>uz.; 22.30 Nieuws; 22.45 Gram.; 23.15 New York calling; 23.20 Gram.; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.25 Hoogmis; 9.30 Nieuws; 9.45 Gram.; 10.00 Europ. Jongerenconferentie in Lausan ne; 10.15 Ned. Herv. kerkdienst; 11.30 Vragenbeantw.; 11.45 De kerk in de spiegel van de pers; 12.00 Nabeschouwing Europese Oecumenische Jongerenconferen tie; 12.15 Gram.; 12.30 Strijkor kest; 12.55 Act.; 13.00 Nws; 13.05 Dc hand aan de ploeg; 13.10 Gram.: 13.30 Lichte muz.; 14.00 Bariton en piano; 14.30 Gram.; 15 30 Orkest; 16.00 Gram.; 16.10 Sport; 16.30 Nabije en verre hori- Z'nten; 17.00 Geref. kerkdienst; 18.30 Koorzang: 19.00 Nieuws uit de kerken; 19.05 Gram.; 19.30 De gelijkenissen van Jezus; 19.45 Nieuws; 20.00 Reportage; 20.10 Reportage; 20.10 Gi'am.; 20.45 U bent toch ook van de partij?; 20.55 Gram.; 21.35 Voordr.r 21.55 Gram.; 22.25 Boekbespr.; 22.30 Nieuws: 22.40 Avondgebed; 22.55 Gram.; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VL.): 12.15 Amus. oikest; 13.00 Nws; 13.15 Voor de soldaten, 14.00 Gram.; 17.00 Nws; 17.05 Gram.; 18.00 Kamermuziek; 18.30 Godsd. halfuur; 19.00 Nws; 19.30 Gram.: 20.00 Gevar. progr., 21.30 Gram.: 22.00 Nieuws; 22.15 Gram.; 23.00 Nws; 23.05 Gram. Televisieprogramma's. NED. T.V.: 11.00 Hoogmis; 20.00 Anno 1931; 20.25 Filmprogr.; 21.15 Amsterdams Kunstmaand- orkest; 21.50 Epiloog; 22.00 Sport - actualiteitcn. VL. BELG. T.V.: 11.00 Hoog mis; 15.00 Athletiekkampioensch.; 16.30 Folklor. optocht; 19.00 Voor de kleuters; 19.30 Nieuws en journaal; 20.00 TV-feuilleton; 20.25 Bezoek aan de dierentuin; 21.00 Songfestival te Knokkê; 22.15 Jazzmuz.; 22.40 Nieuws en journaal. 53. Terwijl hi.i in roekeloze galop langs rlr helling sforrii't. Vraagt Thorfinn zich af, of het niet beter is Krwin Ie waarschuwen. Deze is dichterbij on kan Gurds bende onderscheppen, maar dc driftige prins kennende, aarzelt de jager. De kans is groot, dat ze hent zo niet doden, dan toch gevangen zuilen nemen. Van verre ziet hij Erwins ten tenkamp liggen en hij houdt zijn paard in. Zelfs al krijgt hij de kans zijn boodschap over te bren gen, zal men hem daar dan ge loven? Dan hakl hij de knoop door. Hij breekt een' eind tak af, bindt daaraan een lap van «zijn eigon kleed en geeft zijn paard dc spo ren. Weinige ogenblikken later stormt hij zjjn primitieve vre- desvlag opheffend tussen de 1 krijgers door in woeste tentenkamp binnen. MAANDAG 25 JULI. HILVERSUM I: 7.00 Nws;,7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram. 9.00 Gym.; 9.10 Gram. 9.35 Waterstanden; 9.40 Gram.; 10.00 Morgenwijding; 10.20 Gram. 11.00 Voordracht; 11.20 Gram.; 11.34 Luit-recital; 11.50 Interna tionale voorsteden ontmoeten el kaar; 12.00 Orgelspel en zang; 12 30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Gram.: 13.00 Nieuws: 13.15 Voor de middenstand; 13.20 Lichte muz.; 13.45 Reisverhalen; 14.00 Kamermuz.; 14.25 Gevar-, muz.; 15.45 Hammondnrgelspel; 16.00 Voor de oudere luisteraars; 17.00 Oude liedjes; 17.15 Versierde vakantietips; 18.00 Nieuws en comm.; 18.20 Lichte muz.; 18.50 Act.; 19.00 Parlem. overz.; 19.15 De onzichtbare B.B.; 19.30 Gr.; 20.00 Nieuws; 20.05 Lichte muz.; 20.35 Klankbeeld; 21.00 Concert- gebouwork. en toonkun.stkoor; 22.30 Nieuws; 22.40 Gevar. muz.; 23.05 Gram.; 23.55 Nieuws. i HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.30 Een woord voor de dag; 7.40 Gewijde muz.; 8.00 Nieuws; 8.15 Radiokrant; 8.35 Gram.; 9.00 Voor dc zieken; 9.30 Gram.; 9.40 Voor de vrouw; 10.15 Rondom het Woord; 11.00 Gram.; 11.25 Voordr.; 11.45 Gram.; 12.00 Pianorecital; 12.25 Voor boer en tuinder: 12.30 Land- en tuin bouwmed.; 12.33 Musette-ens.; 12.53 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Lichte muz.; 13.45 Gram.; 14.05 Schoolradio; 14.35 Gevar. progr.; 15.55 Gram.; 16.00 Bijbelover denking; 16.30 Kamermuz.; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Gram.; 17.30 Idem; 17.40 Beursber.; 17.45 Regeringsuitz.; 18.00 Orgelconc.; 18.30 Koorzang; 19.00 Nws; 19.10 Lichte muz.; 19.30 Radiokrant; 19.50 Gram.; 20.30 In de Muzc- val; 21.00 Klankb. over Kongo; 21.15 Gram.; 31.30 Holland Fes tival 1960: Kamcrork. en koor; 22.00 Parlementair comm.; 22.15 Gram.; 22.30 Nws; 22.40 Gram.; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 en 23.30 Gram.; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.35 Voor de landbouwers; 12.45 Gram.; 12.50 Koersen; 13.00 Nws; 13.15 Gr.; 14.00 Mannenkoor; 14.35 Gram.; 14.50 Kamermuz.; 15.30 Gram.; 16.00 Koersen; 16.06 Gram.; 17.00 Nws; 17.10 Gram.; 17.50 Voordr.; 18.00 Gram.; 18.20 Voor de sol daten; 18.50 Gram.; 19.00 Nws; 19.40 Gram.; 20.00 Festival van Straatsburg: Stedelijk ork. van Straatsburg en koren; 22.00 Nws; 22.15 Amus. ork.; 22.45 Gram.; 22.55 Nws; 23.00 Voor de zeelie den. Televisieprogramma. VL. BELG. TV: 19.30 Nieuws, act. en journ.; 20.00 Speelfilm! 21.30 Songfestival te Knokke; 22.45 Ballet; 23.15 Nws en jour naal.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 7