JCK Provinciaal nieuws kSTEN Zondagdiensten AGENDA TAPTOE IN AXEL Zaterdag 23 juli I960 eit tr de zondag TERNEUZEN AARDENBURG GROEDE GOES SLUISKIL- ZAAMSLAG ZUIDZANDE VIER DODEN BIJ RELLETJES IN GUATEMALA Binnenlands nieuws DE TOESTAND IN SALISBURY Zaterdag 23 juli I960 DE VRIJE ZEEUW, 3 TERNEUZEN ID GOED, AI, GOED. Ik zal tot hem gaan. <2 Samuel 12 23) goed, al goed. In deze dige zegswijze ligt ten- :1e volle rijkdom van hot lijk sterven uitgedrukt, lier terloops en als bij- g vermeld wordt komt te in machtige straling voren: „Ik zal tot hem moeten dit heel diep tot en doordringen. Want dit itzaglijk! De Leger-des- tensen zeggen ik heb en waarderen „bevor- ot heerlijkheid". Welnu, heerlijkheid, daar zal ik n gaan. is vaak maar treurig ge net ons geloof in de toe- ge heerlijkheid. Als onze i Amerika tot grote staat vinden we het prachtig tot hem mogen gaan. Ik t? mijn praktijk gevallen, kinderen zijn gaan emi- met de zekerheid, dat ze ide moeder niet meer zou- TUgzien. Maar het oude gaf geen kik. ..Hij krijgt ider een beste betrekking, ie!" Maar zouden wij dan ren als ons kind naar de naar de heerlijkheid zal tot hem gaan". Dat. it dus dat de relatie niet ■ten is. Hot is niet uit niet uit tussen vader en ussen David en zijn kind. m, eindelijk komt de dag luurt ook niet zo lang oude David!*, dan moogt hem gaan. Dat is zeker n motief om naar de he- verlangen. Want nu is emand, die u graag wilt ien. En wilt u noteren r dan toch wel heel duide- tegd wordt dat wij elkan- rsoonlijk zullen wederzien lerherkennen? Anders kon tot hem gaan. al tot hem gaan", gewel- nu gaat de hémel open. do hemel gaat ons open" at lied. Ja. de hemel gaat m en ik zal tot hem gaan. ar zal niemand zijn, die .Ik ben ziek". „Dan zien ander zalig weer en schei- nmer, nimmer meer!" daad: Eind goed, al goed! „De Stem aehtfr-U.") tEFORMEERDE KERK. 10 uur en 3 uur Ds. D. de, van Assen. 10 uur en 2.30 uur Ds. ,T. der Leek, van Kapelle- -linge. zen: 10 uur en 3 uur Ds. van Hattem. ag: 9.30 uur en 2.30 uur VI. den Boer. CF. KERK. (Vrijgemaakt.) 10 uur en 2.30 uur Ds. C. zon: 10 uur en 3 uur Ds. mit. HR. GEREF. KERK. ag: 9.30 uur en 2.30 uur ienst. EREF. GEMEENTE. 9.30 uur, 2 uur en 6 uur ienst. zen (VIoos\vijkstraat)9.30 Ds. Aangeenbrug; 2 uur ienst; 6 uur Ds. Aangeèn- EF. GEMEENTE. (Syn.) zen: (Fr. Halsstr.) 10 uur uur leesdienst. J-GEREF. GEMEENTE. zen: 9.30 uur, 2 uur »n S Ds. A. de Reuver. HS-KATHOLIEKE KERK 10 uur, 2.30 uur en 7 uur; Missen. 7 uur. 8.30 uur en 10 uur: Missen. 6.30 uur. 7.45 uur, 9 uur en tr: H. H. Missen, ine: 7.30 uur. en 10 uur: Missen. 6.45 uur, 8.30 uur, 10.19 H. H. Miseen. n Gent: 7 uur, 8.30 utf- en tr: H. H. Missen, zen: 7 uur, 8.30 uur en uur: H. H. Missen. »rpe: 7 uur, 8.30 uur en 19 •n 17.00 uur: H. H. Miseen. ZEEITVS-VXA ANDEREN ATERDAG 23 JULI. SED. HERV. KERK. diike: 7 uur Avondgebed. ZONDAG 24 .111,1. et9.30 uur Ds. W. S. Even- ns: 9.30 uur Ds. L. Spaans, d: 9.30 uur Ds. A C. W, "(ale. 9.30 uur Ds. M. de Jong. H. Doop.) laat: 11 uur Ds. C. van van IJzendilke. liet: 10 uur Ds. Joh. Bre- 10 uur Ds. W. S. Hugo Dalen, iViering H. A.) chement: 9.30 uur Ds. S. stra. diike: 9.30 uur Ds. P. A. L. kman. ,30 uur Ds. I,. S. Blom. ardenburg. <Bed. H. D.> lor Muiden: Geen dienst, andkerkje: 11 uur Ds. M. mg, van Groede. ike: 9.30 uur Ds. C. van tde: 11 uur Ds. Joh. Bre- an Nieuwvliet. JIULO-EXAMENS. Bij de te Goes gehouden Mulo examen slaagde voor het A-diplo ma C. M. 'v. d. Sluis te Retran- chement. Te Bergen op Zoom slaagden voor het A-diploma F. Lippens te Aardenburg, A. J. Matthijsen te Hulst en H. Devencijns te IJzendijke. Te waterlating kustvaarder „Itia" Maandagmiddag te kwart voor vijf zal van de N.V. „Ter- neuzensche Scheepsbouw Maat schappij" te water worden ge laten de Nederlandse coaster „Ria", groot 1000 ton. Bevordering. Bij beschikking van de Minis ter van Verkeer en Waterstaat van 19 juli 1960 werd de heer A. Dees, werkzaam als adm.- ambt. B 2e klasse in vaste dienst op het bureau van de Rijkswaterstaat alhier, met te rugwerkende kracht van 1 juli 1959 bevorderd tot adm.-ambt. B le klasse in vaste dienst. Geslaagd. Bij de te Den Haag gehouden ex,unens Nederlandse Taal en Letterkunde M. O.-A slaagde onze stadgenoot de heer Jac. M. Hamelink. Bij het te Den Haag gehou den staatsexamen voor scheeps- vverktuigkundige slaagde voor het diploma V. D.. onze stadge noot de heer W. J. Leenhouts. Vakcxatnen. Te Breda slaagden voor cos- tumièrc de dames Koos Klaas- sen. Marijke Grootjans, Kaatje Guiljam, Rina Keijzer en Adrie Wilhelm, allen te Terneuzen; José Bouchaut, Ria Vermeersen, heiden te Sluiskil en Lisette de Caluwé te Sas van Gent. Voor coupeuse slaagden de dames Corrie Dekker te Terneu zen. Nellie de Putter te Othene cn Mien Kielman te Sluiskil. „O. X. I." organiseert haar 3e internationaal zeehcngelcon- cours. Het succes van het vorig jaar gehouden zeehengelconcours is mede aanleiding geweest voor de Tei neuzense sporthengelvereni- ging „Ontspanning na inspan ning" ook dit jaar een dergelijk hengelevenement te organiseren. GisLei.i.vppd heeft in het club lokaal ,.La Belle Vue" de voor zitten van. „O. N. I.", de heer C. J. v. d. Broek, de plannen uiteen gezet voor het op 6 augustus a.s. alhier te houden internationaal concours. De heer Van den Broek wees op dé unieke ligging van Terneu zen cn de bekoring, die van de Schelde uitgaat. Men kan zich :een mooier viswater voorstellen tian de Schelde, waarin paling, bot, schol, zeebaars, makreel en geep voorkomen. Bovendien ge niet de sportvisser tijdens het vissen van een altijd boeiend uit zicht op de drukbevaren Schelde. Hel concours vangt aan des loovmiddags te 11 uur en ein digt om 2 uur, waarna om pl.m. 3 uur de prijsuitreiking in café „La Belle Vue" plaats heeft. De wedstrijd wordt gehouden met medewerking van de plaat selijke V. V. V. cn cle vereniging \oor de handeldrijvende midden- ■-land „Terneuzen Klimop". Het viswater loopt vanaf de oos telijke „stenen beer" tot aan het z.g. „Schulpenhoekje", een af stand van 2li km, plaats biedend voor een 300-tal deelnemers. Zou den zich nog meer sportvissers aanmelden, dan is er nog volop gelegenheid het viswater uit le breiden. De eerste meldingen van deel neming zijn al binnengekomen, o.a. uit Breda en IJzendijke, en naar verwacht wordt zullen vol gende week de inschrijvingen uit Nederland en België binnen stromen. De prijzen zullen van- al eind volgende week in de „Hema" te bezichtigen zijn. Indien de weersomstandighe den eindelijk eens gaan verbete ren cn de maand augustus zich zal onderscheiden door echt va- kantieweer, zullen niet alleen de honderden deelnemers aan dit concours, maar ook zeer vele „supporters" deze internationale wedstrijd komen bijwonen. Opbrengst kollekte. De in de week van 11 t/m 16 juli gehouden kollekte ten be hoeve van de Vereniging tot ver pleging van behoeftige chronisch zieken „Het Zonnehuis" heeft opgebracht een bedrag van 288,67. Offerblokken gelicht. unbekenden hebben in de Rooms Katholieke kerk de in houd van twee offerblokken go- stolen en een derde offerblok aangebroken achtergelaten. Men vermoedt dat de inbrekers in hun werk werden gestoord. De inbraak moet overdag zijn gebeurd, daar de kerk 's avonds op slot gaal. Men meent ook dat de dieven met de toestand ter plaatse op de hoogte waren, omdat de pastoor een week op retraite is, en de kapelaan reeds weken in het ziekenhuis ligt. De diefstal werd ontdekt na- dal de koster 's morgens de kerk had geopend. De dieven hebben vermoede lijk 75 tot 100 bemachtigd, daar de offerblokken wekenlang niet zijn gelicht. Een paar maanden geleden heeft zich een zelfde inbraak voorgedaan in de Rooms-Katho- liekc kerk van de buurtgemecn- te Sluis. AXEL. Bevorderingen Chr. Lagere Technische schooi. Op de Chr. Lagere Technische school zijn de hieronder ver melde leerlingen bevorderd. TIMMEREN. Naar klasse 2: A. Bakker. A. C. v. d. Berge, J. F. d. Doeidcr, W. J. v. Duij- venbode, D. Fieret, allen Axel; C. P. d. Graaf. Zaamslag; K. Hamelink, W. J. de Koeijer, C. M. de Pooter, allen Axel; H. Romeijnsen, Terneuzen; B. van Tatenhove, Axel; M. Vei douw, Terneuzen; M. Verhelst, Zaam slag; J. Vermeulen, Sluiskil; E. C. Winne, Overslag; P. Witte, M. D. Haak cn C. P. de Regt, allen Axel. Naar klasse 3: J. Boeije. M. van Doeselaar, C. J. van Driel. C. W. de Gruotc, A. d. Hamer, allen Axel; C. I-I. P. Eekhout, Sluiskil; K. Hof man, M. v. d. Hooft, P. de Jonge allen Axel; G. A. Lensen, Zaam slag; H. van Luijk, Axel; W. Philipsen, Sluiskil; G. P. de Poo ter, Axel; A. F. de Pooter, Zaamslag; C. A. Provoost, Axel; L. A. de Putter, Sluiskil. BANK WERKEN. Naar klasse 2: A. van Bendegem, P. van Ben- degem. J. B. van Boven, F. de Caluwé, A. J. Dcij, allen Axel; P. C. Dees. Zaamslag; F. Diele- man. Axel; H. C. R. Eekhout, Sluiskil; J. F. Fiorussen, Zaam slag; J. Hanse, J. de Feijter. Th. Jonge, M. Klaassen, Mr. Klaas- sen, J. van Langevelde, A. Kra ker, E. Lippens. F. Noens, allen Axel; J. C. Nouse, Zaamslag; J. Oppeneer en M. Oppeneer. bei den Axel; P. Pollet, Overslag; M. Riemens en F. de Pooter. bei den Axel; A. v. d. Velde, Ter neuzen. Naar klasse 3: A. Audenaerd, R. Audetiaerd J. K. Beeldens, J. A. van Biczen, T. T. Boon, D. Boon, J. A. Buij- ze, D. A. J. Dieieman, allen Axel; A. M. C. Duinkerke, Sluis kil; J. W. van Duijvenbode, Axel; A. Faas, Zaamslag; J. M. I-Iamelink, Sluiskil; J. Janse, L. de Kraker, A. Meesen, F. van Poecke, D. de Putter, allen Axel; J Roose, Hoek; A. Verlinde, Zaamslag: J. J. Wieland, Axel. BIERVLIET. Biervliet maakt zich op om te gaan feesten In de gemeente Biervliet wor den de laatste weken op koortsachtige wijze de voorbe reidingen getroffen voor de huldiging van burgemeester A. P. Kostense ter viering van zijn 25-jarig jubileum als burge meester. Een feestcomité, samenge steld uit de vertegenwoordigers van plaatselijke verenigingen verzorgt de feestelijkheden, waarover nog angstvallig het stilzwijgen wordt bewaard. Zaterdagmiddag 30 juli zal in de Ned. Herv. kerk een hul digingsbijeenkomst plaatsvin den, waar door diverse verte genwoordigers uit de gemeente het woord zal worden gevoerd. Om vier uur zal de burge meester en zijn gezin een re ceptie worden aangeboden ten gemeentehuize, waar gelegen heid zal zijn de burgemeester persoonlijk met zijn jubileum geluk te wensen. Voorts zijn alle plaatselijke organisaties uitgenodigd deel te nemen aan een défilé voor de burgemeester, hetwelk na de receptie zal plaats vinden. Ook over het avondprogram ma wordt door het feestcomité nog niets bekend gemaakt. Alle gemeentenaren zijn in de gelegenheid geweest een bij drage te geven voor een hulde blijk, dat de burgemeester zal worden aangeboden. De kermis is weer in aantocht De Biervlietse kermis, een hoogtepunt voor jong en oud. is weer in aantocht. Het is vooral de jeugd, die zich van de kermis voorbereidingen niets laat ontgaan. Op de Markt, waar de draaimolens thans worden opgebouwd krioelt het dan ook van de kinderen, die in hun ijver om te helpen, om straks een gratis ritje op de draaierij te mogen maken, de kermisexploitanten voor de voeten lopen. Ook is het verstoppertje spe len tussen al die kermisattri- buten een heerlijke kinderbe zigheid. De kermis wordt hedenmid dag geopend. 's Maandags is er een kermis- koers voor nieuwelingen. Volkswagens Itotsten. Donderdag botsten in de West- straat twee Volkswagens. De heer De R. uit 's-Gravenpolder kwam achteruit de boerderij van de heer Dhont afgereden. Door dat de bésturder te weinig uit zicht had, kwam hij in botsing met de auto bestuurd door de heer H. v. d. H. uit Biervliet. Beide auto's liepen materiële schade op. Botsing eist een dode Donderdagavond is bij het ver keersplein te Oudenrijn een Volkswagen op een geparkeerde vrachtauto gereden. Van de inzittenden werd een lijster ge dood. terwijl de chauffeur ern stig gewond in het ziekenhuis te Utrecht moest worden opge nomen. De wagen werd totaal vernield. Auto slipte. Op do Nieuwlandseweg tc Biervliet slipte de auto bestuurd door de heer S. van H. uit Bier vliet. De bestuurder raakte de macht over zijn stuur kwijl en ramde een aantal langs de weg staande bomen, waarna cle auto zwaai beschadigd tot stilstand kwam. Wonder boven wonder had ,de heer Van H. nagenoeg geen letsel. Groedes raad in feest stemming. De gemeenteraad van Groede kwam donderdagavond in verga dering bijeen. Direct na zijn begroetings woorden richtte burgemeester J. C. Everaers zich tot tweee raads leden, die, tot grote verwonde ring van hen zelf, juist die dag het feit herdachten dat zij 15 jaar deel uit maken van de raad. Burgemeester Everaers herin nerde er aan, dat zij indertijd gekozen werden in de nood-ge meenteraad, welke keuze een bijzonder goede keuze is geble ken. In de afgelopen jaren zijn er in Groede 129 raadsvergaderin gen gehouden. De heer C. Cij- scuw woonde er hiervan 128 bij, de heer R. van Damme 123. Namens beide raadsleden dankte de heer Cijsouw voor de hulde en dankte de burgemees ter voor de prettige wijze waar op hij steeds de vergaderingen leidt. Na deze inleiding werd in no- time de korte raadsagenda afge werkt. De bouw van twee woning wetwoningen werd gegund aan de laagste inschrijver, de heer Hennekeij, voor een bedrag van 25.762. De gemeenterekening 1958 werd aangeboden, waarna de raad uitvoerig sprak over het aanbrengen van een betonnen vloer in de parochieput. B. en W. werden door de raad gemachtigd eens te bestuderen wat voor Groedes parochieput de beste oplossing zou kunnen zijn. De rondvraag leverde niets bijzonders op, waarna de korte raadsbijeenkomst besloten werd. Na de raadsvergadering werd de raadzaal in korte tijd omge toverd tot een gezellige feest zaal, waar een palingmaaltijd werd geserveerd. Ook het secre- tariepersoneel was bij deze maal tijd van de partij. Op de beide jubilarissen werd een toost uitgebracht, waarna hen door hun collega raadsleden een prachtige luxe reiswekker werd aangeboden in een mooi leren foudraal. Onder het gebruik van diverse verversingen bleef de raad nog geruime tijd genoegelijk bijeen. Geen fruitcorso in Goes? Er bestaat gerede kans dat het Zeeuwse fruitcorso, dat al vele jaren met groot succes op de derde zaterdag van september door de straten van Goes trok, dit jaar niet zal worden gehou den. De gemeenteraad van Goes heeft eën voorstel van B. en W. om een crediet van 5000 be schikbaar te stellen voor het fruitcorso I960 met zes stemmen vóór en acht tegen verworpen. Naar aanleiding van dit be sluit heeft de stichting „Zeeuws Fruitcorso" in een brief aan de Goese raad meegedeeld, dat door het wegvallen van deze financiële medewerking geen fruitweek en geen corso kunnen worden gehouden, tenzij de raad op zeer korte termijn op zijn be sluit terugkomt. In deze brief aan de raad slaat onder meer: „Het bestuur wil niet treden in de interne moeilijkheden. Het constateert alleen, dat de raad blijkbaar niet het grote belang van het behoud van de fruitweek met corso kan of wil inzien. Het bestuur van de stichting stelt de raad van de gemeente Goes volledig verant woordelijk voor het wegvallen van een dergelijk belangrijk eve nement voor de stad Goes en haar neringdoenden". Het fruitcorso wordt in stand gehouden dank zij grote steun van de Goese middenstand en de fruittelersorganisaties. Ook de gemeente Goes verleende steeds medewerking, hoewel de raad nooit een crediet verleende. De kosten van het fruitcorso werden namelijk verwerkt op verschillende posten van de be groting. Het college van burge meester en wethouders van Goes meent, dat deze gedragslijn vol komen onjuist is geweest. In de breedvoerige discussie tijdens de raadsvergadering vond de raad dit ook wel, maar als grootste bezwaar van de meer derheid van de raad werd aan gemerkt dat alleen voor het fruitcorso een crediet werd ge vraagd en niet voor andere eve nementen. Waarom geen alge mene evenementenpost?, zo werd gevraagd. Het antwoord van de burgemeester, de heer H. K. Michaëlis, kon de raad niet overtuigen en dat betekende dat het voorstel van B. en W. werd verworpen. Benoemingen generale kapit tel paters caoucijnen Bij het generale kapittel der paters capucijnen, gehouden te 's-Hertogenbosch, werden voor het rectoraat Sluiskil voor de komende 3 jaren benoemingen gedaan: als gardiaan van het klooster en rector van het Eli zabeth ziekenhuis pater Timo- theus (voor-vorige rector zie kenhuis). Als vicarius, tevens bouw pastoor pater Iraeneus (vorige gardiaan van het klooster en rector van het rectoraat). Gezien de geweldige ontplooi ing van activiteiten van de oud-gardiaan pater Iraeneus op het gebied van de a.s. ver bouwing der kerk, lag het in Sluiskil algemeen in de ver wachting dat hij bij deze be noemingen tot bouwpastoor zou worden aangesteld. Deze verwachting is thans bewaar heid geworden. Verder werd de vorige vica rius Revocatus benoemd tot gardiaan van het klooster Ril- land-Bath. Geslaagd. Te Delft slaagde voor het kandidaats-examen bouwkundig ingenieur de heer P. de Visser, alhier. Rijtoer bejaarden De bejaarden van Zuidzande hebben hun jaarlijks uitstapje ook weer achter de rug. Het reisje is dit jaar wel iets anders gelopen dan vorige jaren want het comité dat zich altijd met de organisatie hiervan be last, had dit jaar het einddoel van de reis geheim gehouden en zo startten dus dinsdagmorgen 2 bussen van het Dorpsplein met onbekende bestemming. Dit deed echter geen afbreuk aan de stemming in de bussen, want toen de eerste pleisterplaats Damme werd bereikt, was het al duidelijk in welke richting de verdere rit zou gaan. In Damme werd een bezoek gebracht aan het gemeentemuseum waarna werd gereden naar Brugge waar de reis werd onderbroken voor het gebruiken van een kopje koffie. Via Houthulst werd gereden in de richting Dixmuiden, waar on derweg werd gestopt voor het bezoeken van het landgoed „De Blankaart". Na Dixmuiden, waar weer een ogenblik gestopt werd voor het kopen van een souveniertje, werd door het glooiende land schap van West-Vlaanderen ge reden naar het Meer van Lop- pem, waar men geruime tijd ver bleef en vele oudjes voor het eerst van hun leven kennis kon den maken met het water skiën. Via Brugge en Sluis J'crd ten slotte weer huiswaarts gereden, waar men vermoeid doch zeer voldaan terugkeerde. Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur wordt de praktijk der artsen waarge nomen door dokter J. J. J. v. d. Griek, Sjoheldekade 27, tel. 2020. Apotheek geopend: Klaassen, Noordstraat 54, telef. 2090. Zondagdienst Kruisverenigin gen. Wit-Gele en Groene-Kruis: zr. A. van Ravels, Leeuwenlaan 31, tel. 2706. Van zaterdagavond S uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen voor Axel, Sas van Gent en Zaamslag waargenomen door dierenarts J. F. de Haas te Zaamslag, telef. 01153—366. President Ydigoras-Fuentc van Guatemala heeft donder dagavond meegedeeld, dat et- volgens een „nog onbevestigd bericht" vier politiemannen om het leven zijn gekomen bij rel letjes in Guatemala, de hoofd stad van het land. Donderdagavond trokken er weer betogers door de stad on danks de staat van beleg en de hiermee gepaard gaande be perkende maatregelen. Politie en soldaten gebruikten traan gas om de betogers uiteen te drijven. MEISJE DOOR BUS OVERREDEN. De 10-jarige Yvonne E. Schaas- berg uit Den Haag is vrijdag morgen na een aanrijding met een bestelauto door een Duitse bus overreden en gedood. Het meisje maakte plotseling een zwenking naar links op de Soestdijksekade in Den Haag terwijl een bestelauto op nog geen twee meter afstand ach ter haar reed. Zij werd door de bestelwagen tegen het weg dek geworpen, vlak voor een Duitse bus. Het linker voorwiel van de bus reed over het meisje heen en zij overleed ter plaatse. NIET GEËXPLODEERDE BOM GEVONDEN Een veehouder, de heer J. Ror- tenoever, heeft in de Moór- drechtse Ringvaart een niet ont plofte bom gevonden, die daar sinds de tweede wereldoorlog moet hebben gelegen. De bom heeft een lengte van anderhalve meter en een dia meter van 20 centimeter. Op het projectiel is de aanduiding „Flezug Fieberbein" ontcijferd. De heer Kortenoever deed zijn ontdekking, toen hij het vuil uit het talud van de Ringvaart voor zijn boerderij verwijderde. De Rijkspolitie in Moordrecht heeft de Mijnopruimingsdienst van de vondst op de hoogte gesteld. JONGETJE IN HALSTEREN OVERREDEN Vrijdagavond omstreeks half acht is het 4-jarige jongetje Wil liam van Beek uit Halsteren bij het oversteken van de provin ciale weg HalsterenSteenber gen door een passerende auto gegrepen en op slag gedood. De auto werd bestuurd door een arts uit dezelfde plaats. BLIKSEM IN VAKANTIEHUISJE Tijdens een onweersbui, die gepaard ging met een wolk breuk, is gistermiddag bij Bar- neveld de bliksem geslagen in een vakantiehuisje bij de boer derij van de heer Ceelen. Van het kampeerhuisje. op de zolder waarvan zeven ton hooi lag opgeslagen, bleef niet veel meer dan de muren over. De bewoner van het huisje, een hartpatiënt, lag bij het uitbre ken van de brand te bed. Hij werd door bewoners van omlig gende huisjes in veiligheid ge bracht. BURGEMEESTER VAN HUISSEN WEER IN FUNCTIE De burgemeester van Huissen in de Betuwe, die drie maan den met ziekteverlof is ge weest, zal maandag aanstaande weer in functie treden. Op 27 januari van dit jaar diende de gemeenteraad een motie van wantrouwen tegen de burgemeester in in verband met een grondtransactie met een plaatselijk internationaal expeditiebedrijf. Op deze motie volgde een onderzoek vanwege het provinciaal bestuur van Gelderland. Van de zijde van dit bestuur is thans meegedeeld dat de burgemeester maandag 25 juli zijn ambt weer zal uitoefenen. BERGENSE WETHOUDER OP NON-ACTIEF De Bergense wethouder G. A. S. heeft aan de raad meegedeeld dat hij zijn functie van wet houder voorlopig niet zal uit oefenen, wegens het strafrech telijk onderzoek dat tegen hem ingesteld is alsmede in verband met zijn gezondheidstoestand Gisteravond is op een spoed vergadering van de gemeente raad de heer J. H. Geenen te Bergen als tijdelijk wethouder aangewezen. CHAUFFEUR DIENT AANKLACHT IN WEGENS MISHANDELING DOOR AGENT De 30-jarige Amsterdamse vrachtautochauffcur A. B. heelt gistermiddag bij de cen- irale recherche van de hoofd stedelijke politie proces-verbaal laten opmaken wegens mis- nandeling door de agent J. van der M. van het bureau War moesstraat. Donderdagavond werd de chauffeur geverbaliseerd, om dat hij de bevelen van de poli tie niet zou hebben opgevolgd en een verkeersagent zou heb- oen geschopt en gekrabd. De chauffeur is evenwel van me ning dat hij uit noodweer heeft gehandeld, omdat hij na een misvei stand over de instruc ties van twee agenten door een van hen ruw zou zijn behan deld. Later zou agent Van M. hem in zijn gezicht hebben ge slagen. Acht personen zijn hiervan getuige geweest. Toen B. naar het bureau werd opge bracht, zou de agent voorts dreigementen hebben geuit. Dezelfde agent was op 3 juli j.l. betrokken bij het incident met de Volkskrant-verslaggever A. Brakel, die door twee figuren van de Amsterdamse walletjes werd neergeslagen, en twee van zijn collega's van „Het Vrije Volk". De drie journalis- ,en dienden een klacht in bij ..e politie, doch de hoofdcom missaris van de hoofdstedelijke politie heeft, zoals bekend, na kennisneming van het rapport over deze zaak geen aanleiding gezien een disciplinaire maatre gel tegen agent Van der M. of een van zijn collega's te nemen. Hoofdinspecteur P. A. Jong van de centrale recherche, die gistermiddag het proces-ver baal volgens de lezing van dé vrachtautochauffeur heeft op gemaakt, wenste over deze zaak geen nadere mededelingen te doen. „De officier van Justitie zal moeten beslissen of een strafvervolging tegen de agent moet worden ingesteld," zei hij. Belastingverlaging in Rusland De Sowjetrussische regering heeft bepaald dat de Sowjet- hoofd- en handarbeiders, die niet meer verdienen dan 480, per maand, met ingang van één oktober a.s. geen belasting meer behoeven te betalen. Voorts is, blijkens een mel ding van „Tass", de inkomsten, belasting verlaagd voor vrijge zellen en hen, die kleine gezin nen hebben en tussen de 480,— en 570,per maand verdienen. COÖP. VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" TERNEUZEN. Veiling van vrijdag 22 juli. GROENTEN. Per 100 sinks; Sla 5—11,20. Per stuk: Bloemkool A 3582 et, B 27- -30 ct, C 14 ct. afw. 19 60 ct: Groene komkommers A .14 15 ct, B 10—14 ct. C 10 ct; Witte komkommers A 1314 ct, B 12-14 ct, C 10 ct- Meloenen 74 -80 ct. Per bos: Selderij 8 9 ct: Peen I 20—21 cl, II 10 17 ct; Kroten» 8 ct; Uien 15—16 ct; Peterselie 5 ct. Per kg: Andijvie 19- 20 ct: Prin- cessebonen I 41— 50 ct, II 2544 ct: Saxa II 2025 ct; Rode kool 1216 ct: Spitskool 1516 ct; Zilveruien 39 ct; Savoyekool 7 8 cl; Waspcen 10 13 ct; Rabar ber 5 15 ct- Tomaten A 25—65 ct, B 30 36'ct. C 28—35 ct. CC 23 ct. AARDAPPELEN. Per kg: Eerstelingen bonken 15 - 16 ct. I 9—16 cl: Bintjes II 7 9 ct; Eigenheimers I 1213 ct. FRUIT. Per kg: Pruimen. Orange II 84 —90 cl, val 54 -85 ct: Early Lax- ton grof 1.62: Wijnpruimen II 7780 ct. Kruisbes-en II 3950 ct; Witte bessen III 50 ct. Per doosje: Rode bessen II 30 33 ct; Frambozen II 2036 ct; Bramen I 36 ct. Per kg. Appels: Yellow Trans parant I m 65-75 6985 ct, m. 55-60 43—60 ct. II D 20—31 ct, grof 4446 ct, fijn 2030 ct, kroet 825 c-t; Stark Early II D 50 ct; Perzik rode zomcrappel II D 45 ct; Close I 89 ct. ZATERDAG 23 JULI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „On the Beach". Concertgebouw, 8 uur: „De beul van Springdalc". AXEL. Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Zet 'm op, Tommy". ZONDAG 24 JULI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 2 uur: „Dc beul van Spring- dale"; 4.30 en 8 uur: „On the Beach". Concertgebouw, 8 u.: „De beul van Springdale". AXEL: Het Centurm. 3.45 u.: „Zet 'm op, Tommy": 8 uur; „Vrouwen verdwijnen". Vrijdag zijn in de Zuid-Rho- desiaanse hoofdstad Salisbury 180 negers gearresteerd, die een betoging in de zakenwijken van de stad hadden gehouden. Onder de arrestanten bevon den zich talrijke vrouwen, die worden beschuldigd van aanzet ting tot geweldpleging. Het optreden van de Mari nierskapel is een groot succes geworden. Ondanks de dreigen de regen stond méér dan een nalfuur vóór de aanvang, het grote Szydlowsky-plein met en kele rijen bezoekers omzoomd, en wat het weer betreft, al met al is het nog meegevallen. Het is tijdens de taptoe bij een klein buitje gebleven en het program ma is dan ook in zijn geheel af gewerkt evenals het vuurwerk aan de Kleine Kreek. Onder de genodigden zagen wij naast het bijna voltallig ge meentebestuur, waarvan vele met dames, de commandant van het korps Mariniers te Rotter dam majoor Blom, de -comman dant Maritieme middelen Vlis- singen, kapitein ter zee Brttijn, de garnizoenscommandant Zee land. luit.-kolonel Meeter, de districtscommandant Rijkspolitie, overste Van Thiel en de dis trictscommandant Kon. Mare chaussee majoor Spronk. Verder waren als gasten aan wezig burgemeesters van na burige gemeenten, o.a. van St. Niklaas t België) en van Hoek, Sas van Gent, Koewacht en Zaamslag. Het eerste deel van het optre den der Marinierskapel was een concert op de kiosk onder lei ding van kapitein-directeur H. C. van Lijnschooten. Dit programma opende met het Zeeuws-Vlaamse Volkslied, bew. P. C. Brakman. Dit werd, evenals de andere nummers, schitterend uitgevoerd. De meeste nummers lagen in het populaire en het publiek beloonde elk nummer met een spontaan applaus. De selectie uit ,,My fair Lady" lag wel het best in het gehoor. Daarna werd gezamenlijk een taptoe uitgevoerd van de Mari nierskapel en de tamboers en pijpers van het korps Mariniers o.l.v. majoor-tamboer H. van Kapel, benevens een exercitie peloton van het korps mariniers. Onder een donderend applaus kwam dit gehele ensemble in martiale pas het terrein opge marcheerd. De z.g. open doekjes waren niet van de lucht en te recht want het programma werd feilloos uitgevoerd. Het opende met de defileermars en kreeg zijn hoogtepunt in het koraal „Abide with me". Na de doodse stilte waarmee dit werd aangehoord, snerpten de commando's over het plein voor het excereitie-peloton om het geweer te presenteren en toen maakte een plechtig „Wil helmus" een einde aan het op treden. Onder een dankbaar applaus werd keurig afgemarcheerd met de mars „The river Quai Mooie schijnwerpers waren in actie tijdens de taptoe en dit gaf een feeërieke aanblik over het geheel. Het was een feest van kleuren, welke steeds maar wis selde over de mooie uniformen. De dag werd besloten met een mooi vuurwerk aan de Kleine Kreek. Ook dit werd door een massale menigte bijgewoond. Het is een goede dag voor Axel geweest, want ook hier waren veel Zuidenburen ter plaatse.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 3