RADIO.BUCK RADIO TAZELAAR De Belgen in Kongo DAT IS PAS OPRUIMING GRUNDIG RADIO'S KERKDIENSTEN IN DS GR VAN DE ANGST Akkoord inzake Amerikaanse hulp aan Kongo Bijv. van 355,- NU 298,- Radio- Gramofoonmeubei Voor de zondag Pagina 2 DE V R IJ E ZEEUW Zaterdag 23 juli I960 Philips Radio of Televisie? Voor service en kwaliteit! NOORDSTRAAT 84-86 - TELEFOON 2573 - TERNEUZEN De Belgische minister-presi dent, prot. Eyskens, heeft vrij dag na afloop van de kabinets vergadering medegedeeld, dat de Belgische troepen in Kongo „het leven van landgenoten zul len blijven beschermen waar dit nodig is." Hij voegde hieraan toe dat nog steeds talloze verzoeken om hulp uit verschillende plaatsen worden ontvangen. Prol. Eyskens deelde voorts mee dat de ministerraad heeft besloten er bij de V. N. op aan te dringen, „in de talrijke gevaren zone in Kongo" de vereiste maatregelen te treffen om de „ernstig bedreigde bevolking" te beschermen. De Belgische ministerraad be handelde vrijdag voor het eerst sinds 1-1 dagen niet alleen de Kongolese kwestie. De ministers bespraken ook andere kwesties. De Kongolese vraagstukken zul len opnieuw op een speciale ka binetsvergadering aan de orde komen zodra de Belgische minis ter van Buitenlandse Zaken VVigny uit New York zal zijn te ruggekeerd. De minister zou nog vrijdag naar België ver trekken na in de Veiligheids raad het Belgische standpunt in de Kongolese kwestie te hebben verdedigd. In antwoord op vragen van journalisten werd voorts nog meegedeeld, dat nadere gege vens van minister Wigny wor den verwacht over de positie van de twee Belgische militaire bases in Kongo. Gevraagd was of deze bases als gevolg van het besluit van de Veiligheidsraad ook door de Belgen zullen moeten worden ontruimd. De Belgische minister van Landsverdediging verklaarde nog, toen hem deze vraag werd gesteld dat hem dit niet waar schijnlijk leek. Hij wees er voorts nog op dat het afhangt van de mate waarin de V. N.- troepen in staat zullen zijn hun taak van de bescherming der be volking uit te voeren dat de Bel gische troepen zullen Worden teruggetrokken. Prof. Eyskens zelf zei nog over deze kwestie, dat de Belgi sche militaire bases in Kongo niet aan de orde zijn geweest. De Belgische premier wees erop. dat dit vraagstuk is geregeld in het Belgisch-Kongolese vriend schapsverdrag „zelfs nu het verdrag niet door de parlemen ten is geratificeerd, geeft het de bedoelingen van de twee rege ringen weer". KONGOLEZEN IN MATADI ONTWAPEND In de kazerne van de haven plaats Matadi bevinden zich thans 700 Kongolese militairen, die hun wapens hebben inge leverd. Ook de 11 stukken luchtaf weergeschut waarmede de mui ters de afgelopen dagen 3 Belgi sche vliegtuigen zouden hebben neergehaald, zijn aan de Marok kaanse V. N.-troepen overgedra gen. Het garnizoen van Matadi be stond uit ongeveer 2000 man schappen. toen de Marokkaanse militairen de stad binnenkwa men. Meer dan 1000 van hen echter zijn met hun wapens uit de stad gevlucht. BELGEN EN KONGOLEZEN BIJ KOLWESI IN GEVECHT Zestien Kongolese muiters en twee Belgische parachutisten zijn vrijdag gevallen in een ge vecht om een militair kamp op dertig kilometer van Kolwesi in Katanga. De Belgen hebben met een vliegtuig raketten gelanceerd tegen het kamp dat door 250 muiters was bezet. Deze Afri kanen hadden geweigerd zich over te geven. Men wilde hen naar hun stamgebieden terug zenden. De Belgen omsingelden het kamp nadat drie dagen van on derhandelingen geen resultaat hadden opgeleverd Donderdag avond waren Belgische verster kingen por vliegtuig uit het ge bied van Elisahethstad aange voerd. Een laatste poging tot een gesprek mislukte vrijdag ochtend. Nadat de muiters de bezoeker uit hun kamp hadden geworpen, opende zij het vuur met zware machinegeweren. De Belgische soldaten beant woordden het vuur met automa tische geweren maar zonder succes. Vervolgens scheerde een Bel gisch vliegtuig laag over het kamp. Het toestel, een één- motorige „Harvard", werd met een stuk luchtdoelgeschut be schoten. Het vliegtuig kwam terug, vloog weer laag over het kamp en lanceerde zijn raketten. Vol gens Belgische officieren was dit het keerpunt in het gevecht. De Belgen namen 200 muiters gevangen. Een aantal muiters wist te ontkomen. Twintig Afri kanen en zes Belgen hebben in het gevecht verwondingen opge lopen. De gevangenen zullen worden teruggezonden naar de woonge bieden van hun stammen buiten Katanga. Vele van de muiters komen uit Neder-Kongo. DE SABENA EN KONGO De Belgische luchtvaart maatschappij Sabena heeft vrijdag meegedeeld dat zij na overleg met de Belgische rege ring de normale passagiers- vluchten naar Kongo hervat. De normale dienst is vrijdag hervat met een vliegtuig naar Leopoldstad met 35 passagiers aan boord. De maatschappij heeft mee gedeeld tot dusver 25.000 men sen te hebben gerepatrieerd. De lange-afstandsstraalvlieg- tuigen zullen van vrijdag af ook weer op de Verenigde Sta ten gaan vliegen. VERKLARING VAN TSJOMBE Moise Tsjombe. de premier van do Kongolese provincie Ka- tanga. heeft vrijdag op een pers conferentie gezegd, dat de komst van troepen der Ver. Naties in Elisahethstad „nutteloos en zelfs gevaarlijk" zal zijn, aldus meldt „Belga". Tsjombe, die Katanga's onaf hankelijkheid heeft uitgeroepen, zei dat Katanga liever de dood verkiest dan toe te staan, dat troepen der Ver. Naties het ge zag van het Kongolese bewind van Loemoemba herstellen. Er was een eigen defensiemacht in Katanga om het gezag en de or de. in het land te handhaven. Desgevraagd zei Tsjombe. dat een landing van Ver. Naties troepen in Elisahethstad onge regeldheden in het vreedzame Katanga zou veroorzaken. De Ver. Naties-troepen zouden des noods aangevallen worden. De premier van Katanga maak te bekend, dal de Baloema-stam in de provincie Kasai gebroken heeft met de regering-Loemoem- ba en om een federatie met Ka- tanga heeft verzocht. De Kongolese premier Loe moemba kenschetste Tsjombe als „een gewetenloze schurk". RUSSISCHE HULP AAN KONGO De Sowjef-Unie zal volgens radio-Moskou honderd vracht auto's, onderdelen, een repara tiewerkplaats voor auto's en een groep instructeurs naar Kongo zenden. Do Sowjet-regering deed dit op verzoek van de algemene Ver. Naties-secretaris Hamarskjoeld. Het materieel wordt per schip verzonden. OUD-GOUVERNEUR- GENERAAL CORNELIS OVER KONGOLESE LEIDERS Bij zijn aankomst in België heeft in een gesprek met het blad „La Libre Belgiquc" oud- gouverneur-generaal Cornells het volgende oordeel gegeven over een aantal Kongolese lei ders s „Loemoemba: een gevaarlijke gek die te snel en te krachtig op treedt"; „Kasamoera 'minister van Voorlichting): „de gevaarlijkste man van Kongo": „Mpolo (chef staf Kongolese leger): „was destijds in een rust huis geïnterneerd"; „Loembala 'staatssecretaris in het presidentiële kabinet): „een uiterst schadelijk individu". De voormalige Belgische gou verneur-generaal van Kongo verklaarde dat hem was aange boden „economisch adviseur' van de Kongolese regering te worden. „Ik heb dit aanbod niet aanvaard omdat het aanbod te precair was". Hij deelde voorts mede, het verzoek in Kongo te blijven van de hand te hebben gewezen „met het oog op de reeds aan ambas sadeur Van den Bosch opgedra gen functies". Geëvacueerd Belgisch gezin verloor laatste b"zittingen bij brand Epii pas enkele dagen geleden uit Kongo geëvacueerd Belgisch gezin heeft donderdag zijn laat ste bezittingen verloren doordat de verhuiswagen, waarmede hun in België, opgeslagen meubelen naan Brussel zouden worden ge bracht in brand vloog. De heer en mevrouw Van Pete zijn begin deze week uit Kongo gevlucht. De man werd een be trekking aangeboden in Brussel en het gezin besloot het in hun woonplaats voor hun vertrek naar Kongo opgeslagen meubi lair op te halen en naar Brus sel te verhuizen. Enkele kilo meters voor Brussel vloog de verhuiswagen in brand. Bij de wanhopige pogingen om nog iets van de inboedel te redden liep de heer Van Pete zware brandwonden op. Hij moest naar een ziekenhuis worden overge bracht. Zijn vrouw, die nog niet geheel hersteld was van de door gestane ellende in Kongo, kon deze ramp niet verwerken. Vol komen overspannen is zij even eens naar een ziekenhuis over gebracht. Uitnodiging van Argentinië aan Belgische vluchtelingen President Rondizi van Argen tinië heeft do Belgische regering een boodschap doen toekomen, waarin de Belgische vluchtelin gen uit Kongo uitgenodigd wor den zich in Argentinië te vesti gen. De boodschap werd vrijdag door de Argentijnse ambassadeur in België overhandigd aan de Bel gische minister voor Handel met het buitenland, Jacques van Of- felen. „Veronica" onder vlag van Guatemala Hef radioschip „Veronica" voert sedert begin juni de vlag van de Midden-Amerikaanse staat Guatemala. Dit is gister ochtend van de zijde der „Vero nica" medegedeeld, nadat op 2 juni j.l. door een der woord voerders was verklaard, dat het schip een nieuwe registratie had gekregen toen het einde mei uit het koopvaardijregister van Pa nama was geschrapt. Men wei gerde toen het land van nieuwe registratie te noemen om „niet opnieuw moeilijkheden te ver oorzaken" en volstond met te verklaren dat de vlag en de scheepspapieren in een verzegel de bus aan boord van de ..Vero nica" waren onder gebracht. Men verzekert thans opnieuw dat men nog diverse aanbiedin gen voor het registreren van het schip achter de hand heeft, zo dat de legaliteit van het radio schip verzekerd is. Premier Loemoemba heeft vrijdag op een persconferentie te Leopoldstad megcdeeld. dat hij zojuist met een Amerikaan se maatschappij, genaamd de „Congo International Manage ment Corporation", een akkoord had gesloten voor financiële en technische hulp aan zijn land. Hij zei binnenkort naar de V. S„ Canada en „andere landen" te zullen gaan om technische bij stand voor Kongo te vragen. Loemoemba verklaarde zich ingenomen met het besluit van de Veiligheidsraad. Volgens hem had de Belgische regering vele psychologische en politieke fou ten in Kongo gemaakt, maar hij deed een beroep op Belgische technici van essentieel belang om in Kongo te blijven. De Amerikaanse maatschappij waarmee hij een overeenkomst had gesloten, bestond uit ban kiers, industriëlen, raadgevende ingenieurs, economen, juristen en deskundigen op allerlei ge bied uit vele landen. In het bij zonder uit Engeland, Japan, Ne derland, Ierland. Duitsland, Ca nada. Frankrijk en de V. S. Nu de Veiligheidsraad had aangedrongen op een spoedig terugtrekken van de Belgische troeuen. was een Sowjet-inter- ventie niet meer nodig, zo meen de de eerste-minister. Hij dacht zeven tot tien dagen afwezig te zullen zijn. De zaken zullen tijdens Loe- moemba's afwezigheid worden behartigd door vice-premier Gi- zenga. Loemoemba verklaarde dat zijn politiek gericht is op het behoud van de onschendbaar heid van het Kongolese grond gebied en „de evacuatie van Bel gische troepen, gevolgd door de ontruiming van de bases Kitona en Kamina". Desgevraagd zcide hij, dat „de reden van zijn verzoek aan de Sowjet-Unie niet meer bestaat." „De Kongolese regering zal niets ongedaan laten om alle inwoners van dit land te be schermen, met inbegrip van de buitenlanders om de orde te her stellen. Wij beschouwen de Bel gen als vrienden maar het is de Belgische regering die deze vriendschap heeft bedorven, slecht ingelicht als zij was door generaal Janssens en ambassa deur Van don Bosch. Wij willen dat de Belgen blijven, en dat ei- Belgische en andere buitenland se teehniri komen. De slechte elmenten zijn reeds vertrokken. Wij keuren de onduldbare daden, waarvan sommige Belgen het slachtoffer zijn geworden, af. Het is een politiek conflict, dat aan alles ten grondslag ligt. Ik ga naar New York om de waar heid in het buitenland toe te lichten." Mör LEMMENS OVERLEDEN Gistermorgen te 07.20 uur overleed in het „St. Lauren - tius" ziekenhuis te. Roermond de 75-jarige emeritus bisschop van Roermond, mgr. J. H. G. Lemmens. Mer. Lemmens werd zondag in het ziekenhuis opgenomen met een buikaandoening. Op zijn verzoek diende de huidige bisschop van Roermond, mgr. P. J. A. Moors hem de laatste Heilige Sacramenten toe. Enkele dagen later werd mgr. Lemmens geopereerd. Dr. Jo- sephus Hubertus Quillaume was de vijfde bisschop van Roermond. Adv. f' enige gloednieuwe •k VOLLE GARANTIE FINANCIERING MOGELIJK van 4S8 nu 398 van 315 nu 258 van i?8 nu 158 van 169 nu 135 van v3 nu 75 Noordstraat 21 (t.o. de HEMA) Terneuzen AMERIKAANS SCHIP DOOR RUSSEN AANGEHOUDEN Op 7 juli heeft een Russisch oorlogsschip de ruim 6000 ton metende Amerikaanse vracht boot ..Ocean Eve" in de Stille Oceaan aangehouden. De „Oce an Eve" die met een lading tar we op weg was van Portland in Oregon naar India, bevond zich op dat ogenblik op circa 1000 mijl van do Japanse kust. De Russen lieten het schip na korte tijd doorvaren. Het inci dent is donderdagavond bekend, geworden. Amerikaanse deskundigen op het gebied van het zeerecht heb ben meegedeeld dat de aanhou ding in strijd is met het interna tionaal recht. Zij zeiden dat de Amerikaanse vrachtboot zich nief bevpnd in het deel van de Stille Oceaan, waarin de Russen van 7 tot 31 juli raketproeven houden. DJAMILA BOUPACHA De 22-iarige Algerijnse stu dente Djamila Boupacha, die volgens haar beweren in Alge- rië zou zijn gemarteld om haar een bekentenis af te dwingen dat zij zich aan terroristische mis daden zou hebben schuldig ge maakt. is donderdag van de ge vangenis in Algiers, waar zij werd vastgehouden, per vlieg tuig naar Parijs overgebracht. Zij zal daar worden onderzocht door een commissie van vijf vooraanstaande medische spe cialisten. Deze commissie werd ingesteld op verzoek van haar verdedigers en zal een medisch rapport moeten uitbrengen over de door haar, naar haar zeggen, na haar arrestatie in fe bruari j.l. in een kamn in Al giers ondergane martelingen. Onder druk van deze marte lingen zou zij hebben bekend een tijdbom in oen café tc hebben geplaatst en zich ook nog aan andere terroristische daden te hebben schuldig gemaakt. De Franse schrijfster Franeoi- se Sagan maakt deel uit van het „Djamila Boupacha-c.omité" dat zich heeft gevormd om het meis je te helpen. In het links ge. oriënteerde weekblad ,,1'Expres- sc" verhaalde Frangoise Sagan kortgeleden enkele details over de begane wreedheden. EIND GOED, AL GOED. Ik zal lot hom gaan. (2 Samuel 12 23) Eind goed, al goed. In deze eenvoudige zegswijze ligt ten slotte de volle rijkdom van liet christelijk sterven uitgedrukl. Wat hier terloops en als bij komstig vermeld wordt komt tenslotte in machtige straling naar voren: „Ik zal tot hem gaan". We moeten dit heel diep tot ons laten doordringen. Want dit is ontzaglijk! De Leger-des- Heils-mensen zeggen ik heb dat leren waarderen „bevor derd tot heerlijkheid". Welnu, in die heerlijkheid, daar zal ik tol hem gaan. Het is vaak maar treurig ge steld met ons geloof in de toe komstige heerlijkheid. Als onze zoon in Amerika tot grote staat komt, vinden we het prachtig als we tot hem mogen gaan. Ik ken uit? mijn praktijk gevallen, waarin kinderen zijn gaan emi greren met de zekerheid, dat ze hun oude moeder niet meer zou den terugzien. Maar het oude mensje gaf geen kik. „Hij krijgt daarginder een beste betrekking, dominéé!" Maar zouden wij dan iammeren als ons kind naar de hemel, naar de heerlijkheid gaat? „Ik zal tot hem gaan". Dat betekent dus dat de relatie niet verbroken is. Het is niet uit - - het is niet uit tussen vader en zoon, tussen David en zijn kind. Weineen, eindelijk komt de dag (dat duurt ook niet zo lang meer, oude David!), dan moogt gii tot hem gaan. Dat is zeker óók een motief om naar de he mel te verlangen. Want nu is daar iemand, die u graag wilt: ederzien. En wilt u noteren dat hier dan toch wel heel duide lijk gezegd wordt dat wij elkan der persoonlijk zullen wederzien en wederherkennen? Anders kon hii niet tot hem gaan. ..Ik zal tot hem gaan", gewel dig! Ja. nu gaat de hémel open. ,.En de hemel gaat ons open" zingt dat lied. Ja. de hemel gaat ons open en ik zal tot hem gaan. En daar zal niemand zijn. die zegt: „Ik ben ziek". „Dan zien we elkander zalig weer en schei den nimmer, nimmer meer!" Inderdaad: Eind goed, al goed! 'Uit: „De Stem achter-U.") OOST ZEEUWS-VLA ANDEREN. ZONDAG 24 JULI. NED. HERV. KERK. Axel: 10 uur Ds. Ph. M. Becht (Medewerking Kerkkaor); 2.30 uur Vic. C. P. Post, van Ter- neuzen. Hoek: 10 uur Ds. W. J. van Meeuwen (Viering H. A.); 2.30 uur Voortzetting H. A. en Dank zegging; 4.15 uur Viering H. A. in „Avondrust". Honlenisse: 10 uur Ds. J. G. N. Cupédn, van Sluiskil Hulst: 10 uur Eerw. heer J. van Helden, van Goes, Philippine: 9 uur Ds. E. Ed. Stern. Sas van Gent: 10.30 uur Ds. E. Ed. Stern. Sluiskil: 9 uur cn 10.30 u. Eerw. lieer Ph. M. van Kranenburg, van Groede. Terneuzen: (Noordstraat) 10 uur Vic. G. P. Post5 uur Eerw. hepr C. H. Heijboer. Gebouw „De Schakel": 9.30 uur Ds. J. Scholten. Zaamslag: 9.30 uur Eerw. heer C. H. Heijboer; 2.30 uur Ds. Ph. M. Becht. (Bed. H. Doop.) iV door KARL UNSELT 14) Nadruk verboden. „Wat is dat nu," vroeg Böhme verbaasd, „houdt u zo ineens op? Er liggen nog allerhand lekkernijen. Hij wees naar een paar schalen. „Ik heb genoeg," zei Lüdecke. „Die hele atmosfeer hier bevalt me niet. Dit is immers een smokkelaarshol." „Inderdaad, mijn waarde. En het is goed. dat ti hel ziet. Daarom heb ik u hiernaar toe gebracht." Hij veegde met het servet over zijn mond en legde het ter zijde. „Ik heb vaak de indruk, dat u tal van dingen hier in Rerlijn nog altijd te onwezenlijk ziet. Dat doen er velen, sommigen uit gemakzucht anderen uit onwetendheid. Als belastingad viseur. die zowel in het westen als in het oosten cijfers te zien krijgt, die haast niemand an ders ziet. meen ik te weten, wat er hier en ginds aan de hand is. Die ciifers betekenen voor mij niet alleen resultaten, waaruit men winst of verlies, voor- of achteruitgang, welvaart of ar moede kan bepalen. Met veel omhaal stak hij een Braziliaanse sigaar op. Zij stellen mij niet al leen in staat om met kennis van de betreffende verordenin gen van het oosten en het wes ten, belastingfaciliteiten Ie be rekenen. Nee. nee, meneer Lü decke, die cijfers zeggen mij meer. Ieder cijfer kan noodlot tig zijn. Een klein, onopvallend getal op een bepaalde plaats is vaak als een gat in een gordijn, en door dat gat wordt mij een blik vergund in de afgrond van een bestaan, nog voor dat be staan er zelf erg in heeft, dat er een afgrond is. Uw schoon vader Ramdnhr bijvoorbeeld heeft niet alleen een vermoeden van die afgrond, maar hij weet dat hij er is. Hij heeft er met mij over gesproken onder vier ogen natuurlijk en toen ik aanbood hem te helpen, sloeg hij dat af. Hij gaat de weg. die hij Ie gaan heeft, zei hij. de weg van zijn overtuiging. Misschien heeft hij hem al inge slagen, die laatste weg naar de donkere afgrond, waar or ginds nog verschillende langs zullen trekken.'' „Maar dat moet men tnrli kun nen voorkomen", riep Lüdecke onbeheerst uit. „Ik zal probe ren het te verhinderen. Ik... nou ja. ik doe net." Böhme zat peinzend naar hem te kijken. „U weel natuurlijk evengoed als ik, hoe het met die hulp ge steld is". Hij trok aan zijn sigaar en keek met een ernstig gezicht naar de as. „Kijk u hier toch eens om u heen, meneer Lüdecke. Hier ziet u, in welk gezelschap u zich zult bevinden, als u meneer Ramdohr achterom wilt helpen. Het kan goed aflopen zeker maar u moet ook goed inzien, dat u zich aan deze mensen over levert. En die zullen er niet voor terugschrikken, u zonder aarze len bij de Westberlijnse politie aan te geven, als u niet doorgaat met langs omwegen te leveren Bovendien is het helemaal niet zeker, dat meneer Ramdohr uw leveranties ooit in handen krijgt. Wie ze krijgt, daar beslissen an deren ovciMaar eventueel ma ken zij ook uit, dat hij ze zeer zeker niet krijgt, en het komt mij voor. dat er daar aan de overkant één of meer heren in het centrale bestuur of in de controlecommissie zitten, die er belang bij hebben dat Ramdohr geen hulp krijgt. En terwijl wij in dit illustere gezelschap zo ge zellig zitten te eten, kon liet best gebeuren, dat uw schoonva der aan de overzijde juist bezig is zijn galgemaal te gebruiken. Ik wilde u daarmee alleen maar duidelijk maken, dat het zinloos is, als u zich wilt inlaten met een onderneming, die u de vrij heid en zelfs het leven kan kos ten, zonder dat u daarvoor Ram dohr de weg kunt besparen, die men uitgestippeld heeft". De kelner kwam en vroeg: „Heeft het gesmaakt, heren??" „Uitstekend", zei Böhme be leefd. „Kopje mokka nog?" „Dank u". zei Lüdecke cn ook Böhme wilde geen koffie meer. De meneer met de courant was opgestaan en trok zijn jas aan, die een beetje afgedragen was en een knoop miste. Toen hij naar de deur liep, bemerkte Lüdecke, dat hij met zijn rech tervoet trok. „Wilt u mij de rekening even opmaken", verzocht Böhme aan de kelner „en waarschuwt u meneer Wucherpfennig even voor me. „Uitstekend, meneer." Lüdecke liet zijn hoofd in zijn handen rusten. De waard, meneer Wucher pfennig. dook op uit het sche merdonker, een ronde verschij ning. niet bepaald groot en één en al jovialiteit. „Meneer Böhme", zei hij uit de hoogte, „u hebt mij laten roepen?" „Veertig Mark zestig", ant woordde Böhme en liet hem de rekening zien. „Goed. Wordt afgeboekt. Hoe staat het leven anders? Al les nog goed". „Dank u. 't kon beter. Maar zegt u eens. daarnet zat er naast die twee smokkelaars daar, een meneer met een courant, kent u die?" Woekerpenning. (Wordt vervolgd.) GEREFORMEERDE KERK. Axel: 10 uur en 3 uur Ds. D. Srheele, van Assen. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. ,T. van der Leek, van Kapelle- Biezelinge. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. W. C. van Hattem. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. M. den Boer. GEREF. KERK. Vrflgeroaalrt.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. C. BUI. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. H. Smit. CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE. Hoek: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. Terneuzen (Vlooswykstraat)9.30 uur Ds. Aangeenbrug; 2 uur leesdienst; 6 uur Ds. Aangeen brug. GEREF. GEMEENTE. (Syn.) Terneuzen: 'Fr. Halsstr.) 10 uur en 3 uur leesdienst. OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur »n I uur Ds. A. de Reuver. ROOMS-KATIIOLIEKE KERK Axel: 10 uur, 2.30 uur en 7 uur; H. H. Missen. Cllnge: 7 uur. 8.30 uur en 10 uur: H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur. 7.45 uur, 9 uur en 10 uur: H, H. Missen. Philippine: 7.30 uur, en 10 uur: H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur, 10.19 uur: H. H. Miseen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 ur en 10 uur: H. H. Missen. Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur: H. H. Missen. Westdorpe 7 uur, 8.30 uur en 19 uur en 17.00 uur: H. H. Miseen. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN ZATERDAG 23 JULI. NED. HERV. KERK. Schoondyke: 7 uur Avondgebed. ZONDAG 24 JULI. Biervliet: 9.30 uur Ds. W. S. Even huis. Breskens: 9.30 uur Ds. L. Spaans. Cadzand: 9.3Ö uur Ds. A. C. W. ten Cate. Groede: 9.30 uur Ds. M. de Jong. Bed. H. Doop.) Hoofdplaat: 11 uur Ds. C. van Evert, van IJzendUke. Nieuwvliet: 10 uur Ds. Joh. Bre- zet. Oostburg: 10 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen. (Viering H. A.) Retranchement: 9.30 uur Ds. S. TUmstra. SchoondUke: 9.30 uur Ds. P. A. L. Brinkman. Sluis: 9.30 uur Ds. L. S. Blom, van Aai'denbuvg. (Bed. H D.) St. Anna ter Muiden: Geen diensl. Waterlandkerkje: 11 uur Ds. M. de Jong, van Groede. IJzendtike: 9.30 uur Ds. C. van Evert. Zuidzande: 11 uur Ds. Joh. Bre- zet, van Nieuwvliet.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2