nieuws Rechtszaken SOLEX-öio bediende HET CENTRUM BEURSO VERZICHT Kijkers en luisteraars gesloten Autorijlessen gesloten CAPPENDIJK Vakantieregeling Bakkers Kwaliteits Aanbieding Vacantieregeling Slagers Zet 'm op Tommy Vrouwen verdwijnen VOETBAL WATERPOLO „SCHIPPERS" Swaeiertjes en Truitjes VERUNDE Kleine Advertentien J. BAREMAN GROOT NIEUWS: Nu wegrijden zonder trappen! Banketbakkerij KAVELAARS Topslagerij DE KOEIJER ON THE BEACH ALIAS JESSE JAMES r CONCERTGEBOUW - TERNEUZEN^ De beul van Springdale Vrijdag 22 juli I960 Vrijdag 22 juli I960 DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 OGING TOT MOORD OP DALAI LAMA? Iet rechtse weekblad „The "rent", dat in Bombay ver- ijnt, heeft donderdag melding laakt van de arrestatie van Chinees, die de Dalai Lama I juli had willen vermoerden, hercheurs hadden op die dag! 4 de Dalai Lama een gebeds- enkomst voorzat te Dharm- in het Himalaya-gebied, een op de eerste rij zien zitten, de kledij droeg van de Tibe- ïse lama's. Toen de Dalai La- verscheen, begon de man te nmelen met een tas, die hij t zijn gewaad verborgen De politie greep onmiddel- in en ontdekte later dat er le tas een bom zat, aldus het 1. Het bericht is niet officiéél estigd. ingen van het Indiase mi- .erie van Buitenlandse Zaken mden het bericht later or.ge- id. CHINESE TROEPEN IN NEPAL hinese troepen zijn kortge- n het Nepalese grensdorp binnengetrokken en hebben geweld een grenspaal ruim km naar het zuiden ver- tst, zo is in Katmandoe ver en. Chinezen zouden voorts imenten hebben meegeno- waaruit blijkt dat Rioe tot al behoort. Zij zouden de lelingen hebben verteld dat een Chinees dorp is dat de oners naar het zuiden kon gaan als zij zich hiermee konden verenigen. ZWEEDS MEISJE NA iN RIJDING OVERLEDEN het ziekenhuis aan het teinde te Den Haag is gis- ïorgen het vijftienjarige eds meisje Christina Cas- en uit Eskilstuna overleden complicaties die zijn opge- cn bij verwondingen die zij ?p bij een aanrijding. Het ;je werd dinsdagmiddag op Scheveningse weg in Den g door een tram gegrepen zij plotseling de trambaan stak. Zij werd opgenomen diepe vleeswonden aan hat die zich aanvankelijk niet rnstig lieten aanzien maar lotte is zij overleden aan olie. Het meisje was met ntie in ons land in gezel- p van een vriendin en de rs daarvan. UITS MEISJE BIJ HET IADEN VERDRON^P^f stermiddag om twee uur t een bader aan het noor- rand te Zandvoort, ter te van de reddingspost Oud" in het eerste zwin meisje gevonden dat be- eloos was. De Zandvoortse ngsbrigade werd gewaar- wd. meisje werd terstond het St. Elisabethgasthuis laarlem vervoerd, terwijl rweg zuurstof werd toege- 1. In het ziekenhuis heeft enkele uren vergeefs ge it de levensgeesten op te en. t slachtoffer bleek te zijn I-jarige Wilma Ockenfelds Dusseldorp, die met haar rs te Zandvoort logeerde. NE MEELHANDELAREN 5BBEN HET MOEILIJK Nederlandse Katholieke van molenaars en graan-, en kunstmesthandelaren Victor" heeft woensdag in en Dal bij Nijmegen de ergadering gehouden, gens voorzitter P. H. Tou- uit Heeze ondervinden ïandelaren en de molenaars concurrentie in deze be ak van het grootbedrijf en oothandel. De vergadering >t een landbouwingenieur algemeen deskundige en misch adviseur aan te stel- peciaal voor de voorlichting e collectieve aankoop van stoffen, heer Touwen werd als tter herkozen. STEEKPARTIJ IN AMSTERDAM 28-jarige in Amsterdam tide Surinaamse zeeman D. is in de afgelopen door de politie van het u Warmoesstraat aange- ?n, nadat hij een café- ?r met een mes in de had gestoken. De zeeman imstreeks een uur uit het van de 36-jarige Surina- C. Boldewijn verwijderd, t hij zich lastig had ge- n. Hij was het daarmee aar niet eens, want er ind opeens een vechtpar- aarbij D. een mes greep caféhouder in zijn buik Boldewijn werd licht ge- Nadat hij in het Binnen- uis was behandeld, kon lar huis terugkeren. EEGS GEYVETENSGEI.D priester is woensdag een g van 245,gaan bren- ip het Nijmeegse politie- u. Het bedrag was in de van dinsdag op woensdag en uit een geparkeerde in het centrum van de dader had vrij kort na de il berouw over zijn daad ;en en had de priester ht het geld op het politie- te deponeren, hetgeen èdde. DESERTEUR KEERDE TERUG Na drie jaar als deserteur in West- en Oost-Duitsland te heb ben geleefd meldde op 16 april de soldaat J- V., uit Drachten zich in Losser bij de koninklijke marechaussee. Woensdagmorgen stond hij voor de Krijgsraad terecht. Hem was behalve desertie ook dief stal, smokkelarij en het doen van een valse aangifte ten laste gelegd. Na een eis van een jaar gevangenisstraf én ontslag uit de dienst veroordeelde de Krijgs raad V. tot een jaar waarvan 7 maanden voorwaardelijk zonder ontslag. V. was geboren en getogen in Duitsland waar zijn ouders al vele jaren woonden. Hij sprak geen woord Nederlands en kon deze taal ook niet lezen of schrij ven. Toen hij in Nederlandse mi litaire dienst moest komen werd hij door zijn kameraden be schouwd als een Duitser cn dik wijls geplaagd. Niet alleen hierdoor had V. het echter moei lijk want hij móest ook nog zo veel mogelijk verdienen óm zijn- door zijn vader in de steek ge laten moeder, broertje en zusje 'te onderhouden. Deze drang paar bijverdienste leidde tot het eerste strafbare feit, het smok kelen van 75 pond koffie naar Duitsland tijdens oen militaire oefening. V. kreeg hiervoor streng arrest en tijdens zijn de tentie werfl hij ïiaar zijn mening hijzonder onheus bejegend door de officier van piket. Op een kwaad moment miste hij zijn portefeuille en hoewel hij deze later terugvond trok hij zijn aangifte die hij had gedaan niet in om de officier van piket te plagen. Inmiddels was hij ge dreigd mei de straf klasse in Nieuwersluis. Daar zou van bij verdienste geen sprake meer kunnen zijn en dit maakte V. zo ongerust dat hij deserteerde. In Wcst-Duitsland vertelde men hem echter dat hij voor desertie uitgeleverd kon worden waarop hij naar Oost-Duitsland uitweek. Hij maakte daar evenwel zo'n ellendige tijd door dat hij in april besloot zichzelf aan te geven. Met een vrouw en haar twee kinderen, met wie hij in middels was getrouwd ging hij naar Nederland. De raadsman kolonel L. H. Ie Fevre de Montigny bepleitte ge- zipn de persoonlijke moeilijk heden van V. de uiterste cle mentie. Verduistering in dienstbetrekking Tegen de 47-jarige hoofdcom mies ter secretarie te Meijel de heer tL H. Knapen heeft de of ficier 5pn justitie bij de bank (a Roermond, mr. W.' waal. donderdagmorgen een 'ge? vangenisstraf van een jaar en drie maanden geëist wegens ver duistering in dienstbetrekking. In een reeks van jaren van 1950 tot 1960 had K. het klaarge speeld om zich wederrechtelijk een bedrag van ruim 30.000 toe te eigenen zodat hij zich van neveninkomsten van rond 300 per maand verzekerd had. De zaak kwam aan het rollen toen K. op een kwade dag een bedrag van 14.000 had opgeno men van de gemeenteontvanger in zijn functie van kassier-admi nistrateur van het gemeentelijk woningbedrijf. Volgens de hoeken zou hij aan een aannemer ogenschijnlijk 14.000 te veel hebben betaald. Achteraf bleek dat hij dit bedrag helemaal niet had betaald maar ten eigen bate had aangewend. Toen dit eenmaal aan het licht kwam ging men ook zijn han delingen over vorige jaren na ook op ander terrein. Toen kwam vast te staan dat hij in totaal een bedrag van 30,291 verduisterd had. De voornaamste verduisterin gen waren gepleegd in de perio de 1954—1960. Het.bleek dat K. bij herhaling getracht had via een verschuiving van betalingen het ene gatmefTiet "andere te stoppen. De inspecteur van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten die als getuige werd gehoord had B. en W. er al eens eerder op geattendeerd, dat de functie van kassier-administra teur van het gemeentelijk wo ningbedrijf moeilijk in één per soon verenigd konden blijven. Verdachte bekende het hem ten laste gelegde zonder meer en verklaarde dat hij de gelden voor- zijn huishouding had aan gewend. In zijn pleidooi wees ook de verdediger mr. Ha ff- mans op de onwenselijkheid van de cumulatie van functies van kassier en administrateur welke functie bovendien te zwaar wa ren voor K. gezien diens voor opleiding. Verdachte verklaarde zich be reid via zijn pensioenaanspraken de aangerichte -schade zo goed mogelijk te hérstellen. Uitspraak over acht dagen. Protest tegen beteugeling van de persvrijheid op Cuba De intern-Amerikaanse pers vereniging heeft opnieuw ge protesteerd tegen de inbreuken op de persvrijheid döor de Cu baanse regering! De voorzitter van de persverèniging. William Cowles, noemde de recente ver klaringen van premier Fidel Castro dat zijn regering de persvrijheid nooit "heeft beteu geld „huichelachtig". Het feit dat de directeur van „Bohemia", Miguel Angel Que- vedo,_ asiel heeft op de ïrgéntijnse ambassadé in Ha vanna, is een nieuwe aanwij zing, dat op Cuba geen persvrij heid bestaat", aldus Cowles. Beëindiging van proeven met kernwapens De Verenigde Staten hebben woensdag herziene voorstellen voor een waarnemings- en her kenningsstelsel ingediend op de drie-mogendhedenconferentic te Genève over beëindiging van proeven met kernwapens. Deze voorstellen zijn vervat in een bijlage die deel zou moe ten uitmaken van een verdrag over de beëindiging. De Engelse afgevaardigde Wright, zei dat de herziene bij lage „een fris en belangrijk Wes telijk initiatief" is. De voorstel len zijn belangrijk voor het op vullen van de hiaten in het ver drag. De Russische vertegenwoordi ger Tsarapkin verklaarde dat hij de Amerikaanse voorstellen „zeer zorgvuldig zou bestuderen. Zijn eerste indruk was dat zij „pun ten bevat, die de Verenigde Sta ten reeds eerder aan een daar toe niet bereid zijnde Sowjet- Unie wilden opdringen". Van conferentiezijde wordt ver nomen dat het Westen in het al gemeen van mening is dat Tsa- rapkins reactie als „niet onbe vredigend" moet worden be schouwd. Hieraan werd toege voegd dat Oost en West elkander dicht genaderd zijn wat betreft de instelling van een internatio naal controlestelsel voor het meten van de omvang van on dergrondse ontploffingen. Het overleg wordt vandaag voortgezet. Samenwerking tussen Peronisten en Fidelisten De minister van Einnenlandse Zaken van Argentinië onder Pe- von, Oscar Albrieu, heeft in een open brief verklaard dat hij uit de Peronistische partij is gesto ten omdat hij tegen samenwer king met de volgelingen van Fi del Castro is gekant. Zoals bekend heeft ook „The New York Times" enkele dagen geleden melding gemaakt van onderhandelingen over samen werking, die in een vergevor derd stadium zouden zijn. Volgens de in Buenos Aires verschijnende „La Razon" is Al brieu in persoonlijke opdracht van Pcron geroyeerd. Andere Peronistische leiders zullen bin nenkort 't lot van Albrieu delen. Vrouw van Powers wil proces van haar man bijwonen Mevr. Barbare Gay Powers, echtgenote van de Amerikaanse piloot die in Rusland gevangen zit, heeft Chroesjtsjef in een telegram verzocht het proces tegen haar-map -te-mogen bij wonend Mevrouw Powefs zei dat haar man op 17 augustus da eerste dag van het proces jarig is. TERUGLOPENDE MARKT De tendentie van vandaag voor de internationale waarden was bij de opening nauwelijks prijshoudend doch beter, verge leken met, de stemming van de niet-officiële ochtendhandel toen als laagste koers voor Aku werd genoteerd 535' 2, voor Philips 1138, Unilever 898, Kon. Olie 129,40 en Hoogovens 760. Wall Street wenst nog steeds niet aan een hausse-tendentie mee te werken en kwam ook gisteren met ongeanimeerde slotkoersen af. De overige Eu ropese beurzen gaven geen koersveranderingen van be tekenis te zien en dit maakte het zakendoen voor de arbi trage in Amsterdam uitermate moeilijk. Hierdoor was de handel op het Damrak gisteren, evenals de voorgaande beurs- dagen, opnieuw gering. Ook het publiek liet grotendeels verstek gaan. Aangezien er op interna tionaal politiek gebied de laat ste vier en twintig uur geen op zienbarende gebeurtenissen voorkwamen die de koers- vorming van de aandelen ter beurze konden beïnvloeden, ge beurden er gistermiddag geen spectaculaire dingen, zoals eer gisteren het geval was. De han del verliep zeer kalm en grote koersfluctuaties kwamen op de dag niet voor. Aku's open den op 540' 2 doch daalden tegen het, slot tot 537, met als vorige slotkoers 545. Philips zakte in tot 1146 na een opening op 1154. De vorige slotkoers was voor deze aandelen 115114. Unilevers daalden van 913'/: tot 910 en verloren op deze prijs vijf punten, vergeleken bij de vorige slotkoers. Kon. Olies ruim een halve gulden lager op 129,60 terwijl Hoogovens terugliepen van 779 tot 772, bij een slotkoers van eergisteren op 781' '2. Nadat de markt zich vrijwel gedurende de gehele beursduur goed had gehouden kwam er tegen het slot enig aanbod los waartegenover niet voldoende vraag stond. Hier door brokkelden de koersen dan ook af. De scheepvaartsector kon zich gistermiddag vrij goed handhaven en gaf door elkaar bij de opening koerswinsten te zien van een tot twee punten. Later op de middag moest een gedeelte van de koerswinst worden prijsgegeven. De omzet ten bleven binnen zeer nauwe grenzen. In de cultuursector wilde het gistermiddag niet vlot ten en de koersen bewogen zich beneden het slotniveau van woensdag. Staatsfondsen wederom met zeer geringe om zetten en een prijshoudende stemming. De laatste verhan- deldag van aandelenclaims Meelfabrieken bracht een ad viesprijs van 285, overeen komende met 346 pet voor de nieuwe aandelen en die van de obligatieclaims op 60 over eenkomende met 136 pet voor de obligaties. Al met al zijn de prijzen voor beide claims op dit niveau zeer teleurstellend, aldus de beurs. In de lokale afdeling werden de gewone en de prefe rente aandelen Fitting wederom hoger geadviseerd terwijl eveneens aandelen Frans Smulders bij een advies prijs op 115 hoger in de markt lagen. Overigens was de stem ming in de lokale afdelingen verdeeld met merendeels ge ringe koersverliezen. Prolonga tie 3' 2 pet. Beursindices 19/7 20/7 21/7 Int. Conc. 583.45 599.05 592.26 Industrie 304.73 310.87 306.38 Scheepvaart 155.64 157.17 159.14 Banken 197.62 196.48 195.17 Cult. enz. 148.37 151.07 150.51 Algemeen 394.91 404.09 399.81 Nabeurskoersen AKU: 528—538 slot 528 (53514) Kon. Olie: 129.00—129.70 slot 129.00 029.90) Philips 1145—1157 slot 1145 1142','2) Unilever: 905—914 slot 905 (898' 2) Hoogovens 770—775 slot 770 (771) GAAT CUBA CHINA ERKENNEN? Cuba en communistisch China zullen binnenkort een belangrijk handelsakkoord tekenen. Dit zal waarschijnlijk vergezeld gaan van het aanknopen van diploma tieke betrekkingen, aldus is van gezaghebbende zijde in Havanna vernomen. Spanje breidt sociale voorzieningen uit De Spaanse regering wil haar belastingbetalers een „echt bur gergeweten" verschaffen, zo heeft de minister van Financiën. Navarro Rubio, verklaard. Zij wil dit doen door middei van een woensdag door de Cortes goedgekeurd wetsvoorstel, dat tot strekking heeft ongeveer 2V» miljard peseta's te besteden voor nieuwe sociale voorzieningen. Staatsinkomsten uit extra-belas ting op hoge inkomens en uit be lasting op arbeidsloos inkomen zullen worden gebruikt voor studiebeurzen en andere studie faciliteiten. Belasting op effec tentransacties zal dienen om werkloosheidsuitkeringen te be talen aan arbeiders, die zonder v/erk komen door modernisering of nationalisatie. Extra successie rechten zullen middelen moeten opbrengen om de steun voor be jaardentehuizen, kindertehuizen en soortgelijke sociale instellin gen te vergroten. Op 1 juli waren er bij de dienst luister- en kijkgelden 691.323 televisietoestellen aangegeven tegen 678.787 op 1 juni van dit jaar. Woensdag, 20 juli, werd het 700.000ste toestel aangemeld. In de eerste helft van 1960 werden 106.557 TV-ontvangers geregistreerd, d.w.z. acht procent meer dan in het corresponderen de tijdvak van 1959, toen de oogst 98.614 bedroeg aldus een communiqué van de P.T.T. Uit het feit, dat de stijging van het aantal TV-aanm?ldingen in de eerste zes maanden van 1959 en 1953 ten opzichte van de registratie in dezelfde periode van het vooi afgaande jaar resp. 27 en 28 procent bedroeg en der- have aanzienlijk groter was, zou men kunnen afleiden dat de tele visie in het stadium van een meer gelijkmatige groei is geko men, resulterend in een geleide lijke stabilisering van de aan was op 200 a 210 duizend toestel len per jaar. Een dergelijke conclusie lijkt temeer voor de hand te liggen nu praktisch geheel Nederland door televisiezenders bestreken wordt, iodat te verwachten valt, dkt de niet-proportionele stijgingen van het aantal TV-toestellen in ge bieden, waar pas in êen latere phase een goede ontvangst' mo gelijk werd, tot het verleden be horen. Toch is het de vraag of deze conclusie niet voorbarig is, aldus de P.T.T. Ook wanneer het eco nomische aspect geheel buiten beschouwing wordt gelaten, blij ven er n.l. allerlei onzekere fac toren over, zoals bijvoorbeeld in de vermoedelijke volgorde van belangrijkheid de invloed van al dan niet tijdelijke trek pleisters in de programmasector (bijv. de uitzendingen i.v m. de Olympische spelen), van de ver dere uitbreiding van de zendtijd (tot 30 uur, met als eerste stap vanaf 1 oktober 1960: 22 i.p.v, 18 uur per week) en van de even tuele invoering van een tweede programma. Hoe snel de televisie in Neder land ingang heeft gevonden, blijkt uit het volgende staatje: 2 januari '57 16 oktober '57 29 april '58 12 januari '59 24 juli '59 19 januari '6Q '20 juli '60 100.000 200.000 300.000 400.000 500.000 600,.00.0 700.000 In de loop van juni steeg het aantal geregistreerde radio-ont- Philips bouwt fabriek te Wezel De Deutsche Philips zal te Wezel een fabriek voor onder delen van televisietoestellen vestigen. De capaciteit van de fabriek voor televisietoestellen te Krefeld is niet meer voldoen de om in de vraag te voorzien. Volgens de plannen zal de pro- duktie te Wezel reeds in het lopende jaar beginnen. FEIJENOORD MINT TE LENINGRAD De Rotterdamse ere-divisie- club Feijenoord heeft de eerste wedstrijd van haar Russische tournee, waarin de „Admiral Teyets" te Leningrad de tegen stander was, gewonnen met 10 door een doelpunt in de 13e minuut van rechtsbuiten Meijers. De wedstrijd, die werd gespeeld in het Kirov-stadion, werd bijgewoond door 50.000 toeschouwers, die de Nederlan ders voor hun overwinning met een uitbundig applaus beloon den. Sehclde IGanzo II 43 Voordat Ganze wist wat er aan de hand was, keek ze al tegen een 10 achterstand aan, want Boert scoorde direct nadat Wisse de bal gehaald had. Dezelfde speler doelpuntte nog drie maal achter elkaar (40). Even voor rust werd Kools om onbegrijpelijke rede nen uit het water gestuurd. Schelde hield lang friet 6 man stand, maar eindelijk werd de goed keepende Korstanje toch gepasseerd"(41). Do.ór dit on gelijke spel werd de Schelde zo vermoeid, dat ze vlak voor het einde nog een treffer moes ten incasseren (4—2). Ganze IISchelde I 43 De strijd ging aanvankelijk gelijk op. Voor rust scoorden beide ploegen twee maal. Baert opende de score met een druk- bal (01); Goes antwoordde met twee goals (21). Wisse maakte 22. Na rust speelde Schelde slecht. Zelfs met een man minder spelend, kon Gan ze een voorsprong nemen (32). Wel wist Camphens nog gelijk te maken (3—3), maar Schelde zag toch geen kans meer om een deel van de winst mee te nemen, want de Ganze doelpuntte nogmaals (43). vangtoestellen van 2.638.756 tot 2.643.146. Voorts waren èr op 1 juli j.l. 484.533 aansluitingen op het draadomroepnet tegen 485.262 op 1 juni. V/ILLY DE KLERK CORRY DE BRUYN geven, méde namens we derzijdse Ouders, kennis van hun voorgenomen hu welijk, waarvan de vol trekking zal plaats heb ben op maandag 22 augus tus a.s. Terneuzen, 19 juli 1960. Scheldekade 20. Axelséstraat 87b. PROVINCIALE AFZETCOMMISSIE voor Zeeland maakt aan de fruittelers bekend, dat op de veilin gen kunnen worden aan gevoerd en geveild vanaf maandag 25 juli I960 Yellow Transparant alle maten; Perzik Rode Zo mprappel alle maten, vol doende gekleurd; Early Victoria 60 mm op; Ooms- kinderpeer alle maten. Deze zijn 55 mm en op, 45/ 55 mm, D 40/45 en F 35/ 40 mm. Donderdag 28 juli 19K0 Early Victoria, alle maten. Het Produktschap voor Groenten en Fruit heeft de minimum maat van peren gedurende de periode van 19 juli t/ni 31 augustus verlaagd van 40 tot 35 mm. BALL-PENNEN Fa. P. J. VAN DE SANDE De CHRISTEL. OPENB. LEESZAAL en BIBLIO THEEK te Axel is van 23 juli t/m 12 augustus wegens vacantie Bondsau tory school Axelsestraat 237-239 Terneuzen - Telefoon 2568 bij het Gulftartkstation. MEVROUW, profiteert hiervan. Wij hebben nog wat leuke 'voor jongens en méisjes en nog mooie Overhemdjes in effen en in ruitjes voor dc helft van de prijs. Nieuwediepstraat "15. Van 1—6 regel» 1,-; tedere regel meer 20 cent. (Maxi- «aal 8 regel».) Te koop: Hillmar-Husky Stationcar, als nieuw. .Te bevragen: Nassaustr.-.al 17, Terneuzen (Telef. 3185). WEGENS VAKANTIE van 25 tot en met 30 JULI. Schee «reparatiebedrijf - DEKKERSTRAAT 3 SoleX rijden, voor U nu nog veiliger, nu nóg gemakkelijker, dank zij de nieuwe vol-otomatische koppeling! zuinig comfortabel betrouwbaar unieke service SoleX-oto met vol-otomatische koppeling; 395. Vraag eens een proejrit bij: GARAGE - MOTOR - SERVICE AXELSESTRAAT 174, Tel. 2030 TERNEUZEN GEVRAAGD: (bekend mét banketbakkerij) tegen half augustus. NOORDSTRAAT 41 - TEL. 2389 - TERNEUZEN X v X v GESLOTEN van 25 juli i, m 2 augustus: Bakkery VAN STIiiEN, Noordstraat. 1 kg PRACHTIG VET SFEK1,10 1,70 2,59 0.66 0.58 0,80 500 gram DOORR. RUNDERLAPPEN 500 gram MALSE RIB 150 gram MALSE GEKOOKTF HAM 100 gram CORNFD BF.AF 100 gram GEBRADEN ROSBIEF NIEUWEDIEPSTRAAT 38 TERNEUZEN Vanaf VRIJDAG 22 t/m MAANDAG 25 JULI Aanvang 8 uur brengen wij de meest besproken en beschreven film van het jaar: GREGORY PECK - AVA GARDNER FRED ASTAIRE - ANTHNO PERKINS in het opzienbarende filmwerk: (DE LAATSTE OEVER) Naar de beroemde roman van Neville Shute. Dit is de film waar elke krant, elk dag- en weekblad weken lang over heeft geschreven. Dit is de film die iedereen moet komen zien, want hét is een moedige film, over de dreiging die over onze wereld van vandaag hangt. Een waarschuwing aan dc mens niet die krachten te ontketenen, die 'tem onontkoombaar naar zijn ondergang kunnen voeren: De totalè atoom oorlog Uit de pers: „Zelfs als U nooit een film gaat zien, deze film moogt U niet missen Toegang boven 14 jaar. DINSDAG 26 cn WOENSDAG 27 JULI Aanvang 8 uur brengen wij een kostelijke film met: BOB HOPE - RHONDA FLEMING en WENDELL COREY in de supérdwaze film: BOB HOPE in een allerdwaast verhaal als de verzekeringsagent die het leven Van de be ruchte boef .JESSE JAMES verzekerde. Maar JESSE JAMES werd levend of dood gezocht en dat brengt voor een levensverzekering toch echt wel moeilijkheden mee. zoals U zelf in deze film van klaterende kolder en dolle lach kunt zien Toegéng boven 14 jaar. Zondagmiddag 2 uur: „DE BEUL VAN SPRINGDALE" 14 jaar. Zondagmiddag 4.30 uur: „ON TIIE EEACH" 14 jaar. GESLOTEN van 25 juli t/m 6 augustus: Slagerij Fa. G. MARSILJE Zn, Dr. Buijzestraat 15 Slagerij A. VAN DAMME, Dijkstraal 16 Slagerij A. M. MAAT, Donze-Visserstraat 41 Telefoon 575 AXEL Zeestraat ZATERDAG 23 JULI ZONDAG 24 JULI Aanvang 6.30 en 9 uur Aanvang 3.45 uur TOMMY STEELE, de populaire Engelse teenager-ster en JANET MUNRO in: Een film waarbij ieder zich kostelijk zal amu seren. Het verhaal van een Engelse matroos, die terecht komt in Spanje.... en door toeval in de arena tegenover Spanje's machtigste stier komt te staan. Maar Tommy laat zich niet kennen. Komt U maar kijken.... U weet niet wat U ziet. Toegang alle leeftijden. ZONDAG 24 cn MAANDAG 25 JULI Aanvang 8 uur ROBERT HOSSEIN - MAC.ALI NOEL en ESTELLA BAIN in; F.lk jaar verdwijnen duizenden vrouwen, aan gelokt door verblindende beloften.... begerig naar weelde, mondaine feesten cn een rijke man.... Toegang 18 jaar. ZATERDAG 23 en ZONDAG 24 JULI Aanvang 8 uur brengen wij een spannende technicolor W estern met FRED MC MURRAY - MAGGIE HAYES en ROBERT VAUGHEN in: (GOOD DAY FOR A HANGING) Onverbiddelijk wachtte de galg deze jongen, die door iedereen onschuldig werd geacht, iedéreen behalve de beul. Het woord van één man zónd de jongen naar dc galgWaarom? Uit dc pers: .„Een Western die anders is dan het routineprodukt." „Een van de betere films Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag 2 uur: Voorstelling in het Luxor-Theater.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 3