Uit de Provincie RADI TELE De economische toestand Kongo in Kantongerecht te Terneuzen TERNEUZEN AXEL. CADZAND. IJZENDIJKE- ZAAMSLAG NIEUWE JAPANSE KABINET BEEDIGD ITALIAANSE REGERING TREEDT AF DE KANDIDATUUR VAN BRANDT VOOR KANSELIERSCHAP Weer Katholieke demonstraties op Cuba Persconferentie van Tsjombe RUSSISCH PROTEST BIJ DE VER. STATEN PRINSES IRENE NAAR ST. ANTON RUSSISCHE EIS HET POOLSE „SPOOKSCHIP" Bacteriedodend huidreinigingsmiddel bewees hoedanigheden in Amsterdam Lezers die schrijven Uitsprakei Sch; M.UX.O.-EXAMEN Bij het maandag te Goes ge houden Mulo-examen slaagden o.m. voor het A-diploma en Mid denstandsdiploma de dames M. M. van den Heuvel te Breskens, X. M. Frelier te Groede, J. B. van Grol te Retranchement, C. E. Herrebout te Schoondijke en J. H. Aerts te IJzendijke. NIEUW APPELSEIZOEN BEGONNEN. Op de Zeeuwse fruitveilingen is maandag de aanvoer van ap pels van het ras Yellow Trans parant begonnen. De aanvoer was de eerste dag nog niet groot want er mochten enkel grote ma ten worden verkocht. Over het algemeen hangen er wel veel vruchten aan de bomen, waar door juist het percentage grote vruchten niet zo groot is. Ove rigens zal de aanvoer wel snel toenemen want met ingang van gisteren mochten vruchten boven 55 cm doorsnede worden aange voerd en met ingang van donder dag a.s. alle maten. Hiertoe is maandag besloten in verband met het snelle rijpen van de Yellow's. De eerste partijen ontmoetten maandag een goede belangstel ling, vooral voor de binnenland se markt. Voor de maat 6575 mm werd 0,90 tot 1,per kg betaald en voor de maat 6065 mm ƒ0,65 tot ƒ0,80. Het vorig jaar begon de aan voer van Yellow Transparant in Zeeland op 14 juli. CE EERSTE BEAMEN. Op de fruitveiling in Kapelle- Biezelinge zijn maandag de eer ste bramen van het nieuwe sei zoen aangevoerd. Reeds verschil lende kwekers hadden dit pro- dukt geplukt. De binnenlandse handel gaf 50 tot 60 ct. per doos je van 250 gram. Verwacht wordt dat deze week het aanbod van bramen in Ka- peile-Biezelinge nog gering zal blijven maar dat het volgende week flink zal toenemen. De laatste jaren heeft de bramen- Seelt in Kapelle-Eiezelinge zich Hl vrij sterk uitgebreid. Dit jaar rekent men op een oogst van minstens een half miljoen kilo. Het gewas staat er overal goed voor. Middenstandsdiploma. Op de tweede dag van het al hier gehouden examen voor het Middenstandsdiploma Algemene Handelskennis slaagden de vol gende Candida ten: S. I. de Ceuninck, Cadsand; G. Kint, Kioosterzande; mevr. M. L. KloostermanVerschoote, Süuis; G. Koch, Heinkenszand; Ca. Jy. de Koeyer, Yerseke; A. Kole. Kloetinge; Pa. Ma. de Kooning, Lewedorp; J. Koster, Yerseke; L. P. van Kruijssen, Sluis; Ne. Ma. Pa. de Kubber, Zaamsiag-; Aa. de Kunder, Ka- pelle; As. Lansu, Clinge; C. van Liere, Cadsand; Ja. Pa. Lindhout, Nieuvvdorp; J. I. Luteyn, Cad sand; J. A. Luteyn, Groede; W. T. de Martelaere, Sas van Gent; J. L. Mijnsbergh, Sas van Gent; Ae. Aa. Nuytinck, Philippine; B. A. M. Ongenae, Koewacht; Je. Ca. van Oosten, Kapelle; M. V. A. Plasschaert, Overslag; G. A. R. van Poecke, Sluis; M. F. Poortvliet, Biezelinge; P. A. de Putter, Hoek; N. J. Remijn, Sluis: G. A. Ringoot, St. Jan steen; W. Rombout, Hulst; V. de Ruijsscher, Hoofdplaat; J. J. Sehouwenaar, Wilhelminadorp; Aa. Ca. La. Ma. Seghers, Clinge; C. Slabbekoorn, Biezelinge; J. F. M. Smet, Nieuw-Namen; La. Ba. de Smet, Temeuzen; Aa. Ea. Smolenaars, Terneuzen; P. J. J. van der Sneppen, Terneuzen; iMe. Me. van Steenberghe, St. Kruis; R. R. de Theye, Nieuw- dorp; N. G. E. M. van de Walle, Aardenburg; J. P. Verhage, Groede: Ra. Verrassel, Stoppel dijk; J. Versprille, Gioede; M. D. de Visser, Axel; P. van Vo ren, Biervliet; P. A. de Vos, Axel; C. A J. den Boer, Sas van Gent; J. C. M. van de Vijver, Sluis: Ca. Ca. Wondergem, Axel; P. J. Zandee, Goes. MULO-examens Bij de gister te Goes gehouden Mulo-examens slaagden voor het diploma A en het Midden standsdiploma; Addie en Clara de Jonge te Hoek, Riet de Jonge 4e Temeuzen en Jannetje Herre hout, allen leerlingen van 'de Oir. ULO-school alhier. C. R. V. „Voorwaarts" De Chr. Reisvereniging „Voor waarts" hield dezer dagen haar 27e jaarvergadering. Na de gebruikelijke opening door de voorzitter, de heer J. van Duivendijk, werd een lijvige agenda in vlot tempo afgewerkt. Het jaarverslag van de secre taris, de heer D. P. Versluijs, ge tuigde van allerlei activiteit en van bloei. Ook het jaaroverzicht van de penningmeester, de heer A. J. de Zeeuw, was optimistisch van toon en gaf blijk van een gezond financieel beleid. De uitvoerige behandeling door deze functiona-, lis van de kostenrekening van de laatstgehouden reis bracht voor de deelnemers een onver wachte meevaller, n.l. een be hoorlijke restitutie op het inleg- geW. De beide functionarissen werd dank gebracht voor hun voor treffelijk werk ten dienste van de vereniging. Het uitvoerig reisverslag van de secretaris over de 5-daagse reis naar Duitsland in juni j.l. viel zozeer in de smaak dat ter vergadering het verzoek werd gedaan dit te laten vermenigvul digen en ter beschikking van de leden te stellen. De bestuursverkiezing bracht geen wijziging in de samenstel ling van het bestuur. Een van de hoofdpunten der agenda vormde de bespreking en vaststelling van het reisplan voor 1961. Besloten werd voorbereidingen te treffen voor een 8-daagse reis naar het Zwarte Woud. Op deze zomervergadering wer den, met vooruitziende blik, de aanstaande winterplannen reeds onder het oog gezien en nader toegelicht. Na de afwerking van nog en kele zaken van huishoudelijke aard werd deze goedbezochte vergadering door de voorzitter onder dankzegging gesloten. MULO-examens. Bij de gister te Goes gehouden Mulo-examens slaagden voor het diploma A en het Midden standsdiploma: P. Geensen, M. J. Haak, C. H. de Hullu, P. H. de Regt, F. E. Wieland, allen te Axel en J. C. Dieleman te Zaam siag. Voor 't A-dipdoma slaagden D. van Dixhoorn, C. D. van Lan- gevelde, J. Schieman, allen te Axel en H. P. F. Krijtenburg te Zaamsiag, allen leerlingen van de Chr. ULO-school alhier. Raadsvergadering. De gemeenteraad van Cadzand kwam maandagavond in verga dering bijeen, onder voorzitter schap van burgemeester J. A. Leenhouts. De voorzitter deelde mede, dat G. S. instemden meSxié overna me van gronden van de heer Koolsde Winter in het uitbrei dingsplan. De heer P. de Bruijne drong er bij B. en W. op aan stappen te ondernemen om de P.T.T. te bewegen ook langs de Badhuis weg een tweede postbestelling uit te voeren. De aanleg van een parkeerter rein bij het strand ongeveer ter hoogte van de voormalige haven werd voor een bedrag van 28.250 gegund aan de firma P. Mollet te Hoofdplaat. Voor 150 werd een oud woon huis aan de Ringdijk verkocht aan de bewoner de heer J. van Houte. Op voorstel van B. en W. werd besloten de vermakelijkheids-be lastingverordening zodanig te wijzigen, dat geen belasting meer verschuldigd zal zijn voor de draaimolen die eens per jaar Cadzand tijdens de kermis be zoekt en voor de pennies op het strand, die vooral bij de buiten landse jeugd erg in trek zijn. Uitvoerig besprak de raad ver volgens een door de heer J. A. de Nijs ingediend bezwaarschrift betreffende de verplichting tot het betalen van vermakelijks- belasting voor de miniatuurgolf baan. De heer A. Bril diende een voorstel in waarin hij stelde, dat er wel termen voor de vermake lijkheidsbelasting aanwezig zijn. Bij stemming bleek de raad een andere mening toegedaan te zijn. Met 4 tegen 3 stemmen werd het voorstel verworpen. Vóór stemden mevr. Joz. Adriaansen— de Neef, A. Bril en wethouder J. van Houte. Tijdens de rondvraag vroeg de heer A. Bril naar de plannen voor de aanleg van een sport veld. De burgemeester vroeg de raadsleden suggesties, waar men dit terrein zou kunnen aanleg gen. De heer Bril meende dat een weide aan de Badhuisweg, eigen dom van de heer Dekker uiter mate geschikt zou zijn. De burgemeester zegde toe met de stedebouwkundige con tact op te nemen. Geslaagden I.N.A.S. Aan de R.K. huishoudschool „Maria Ancilla" slaagden voor het I.N.A.S.-diploma de dames: R. van Acker en T. v. d. Bergh, beiden te Axel; L. de Bock, Phi lippine; E. Brouwers, Ml Corijn en Paula Haverbeke, allen te IJzendijke; F. Simonse, Hoofd plaat; A. van Steenberghe, Sas van Gent; M. de Vliegher, Koe wacht. Opbrengst „Anjer"-collecte De alhier gehouden „Anjer collecte heeft 101,75 ogpe- braeht. Er werden 403 foto's van het Koninklijk gezin verkocht. Premier Ikeda en zijn minis ters zijn dinsdagochtend in het keizerlijk paleis te Tokio beëdigd. Zentaro Kosaka is minister van Buitenlandse Zaken, Kikio Mizoeta hoofd van het departe ment van Financiën, Hissane Sakomizoe hoofd van de raad voor economische plannen en minister van Staat, en Kojima minister van Justitie. Het kabinet telt twaalf leden, onder wie een vrouw. Op een persconferentie ver klaarde Ikeda later, dat zijn re gering geen neutraliteitspolitiek zal volgen, maar zal blijven samenwerken met het Westen. Anderzijds zou hij blijven aan dringen op economische en cul turele uitwisseling met commu nistische landen. Hij zei in de af gelopen zes of zeven jaar er op te hebben gehoopt, dat Japan vriendschappelijke betrekkingen met communistisch China en de Sowjet-Unie zou kunnen onder houden. Hij stelde voor dat Ja pan zijn positie verbetert, opdat communistische landen het met eerbied zullen behandelen. De nieuwe premier sprak de wens uit, dat het parlementaire stelsel wordt hersteld evenals 'het Japanse prestige in het bui. tenland. Premier Fernando Tambroni van Italië heeft dinsdag na een kabinetsvergadering meegedeeld, dat hij president Gronchi het ontslag van zijn regering zal aan bieden. President Gronchi heeft zich het recht voorbehouden later over de ontslagaanvrage te be slissen. Hij heeft Tambroni ge vraagd de lopende zaken te blij ven behandelen. Willy Brandt, de burgemees ter van West-Berlijn, die reeds op elf dezer door een speciale commissie van de Westduitse socialistische partij als kandi daat bij de eerstvolgende ver kiezingen voor het kanselier schap naar voren werd gescho ven, is thans door het partijbe stuur tot kandidaat van de parij aangewezen. Nu moet nog de partijdag in november zich over de kandidaatstelling uitspreken. Naar verluidt heeft de politie te Havanna maandag in de lucht geschoten om een betoging van Rooms-Katholieken uiteen te drijven, die riepen „Cuba wel, Rusland niet". De betoging werd gehouden buiten een Katholieke kerk in een voorstad van Havan na. Zondag hielden Rooms-Katho lieken een anti-communistische betoging binnen en buiten de kathedraal in Havanna. Er werd een betoging gehouden waarbij de betogers riepen „Cuba ja, Jankees neen". Het kwam even wel niet tot botsingen. Een deskundige op economisch en sociaal gebied, hoogleraai aan de universiteit van Leopoldstad, heeft op verzoek van een spe ciale verslaggever van A. F. P. in Kongo de economische toestand van de Kongolese republiek ge schetst. Hij deelde het volgende mede; Wat de vooruitzichten op kor te termijn betreft, valt te ver melden, dat de schatkist op het ogenblik voldoende middelen heeft voor de uitbetaling van salarissen van de staatsambte naren en van het personeel der staatsondernemingen over de maand augustiife. De werkloos heid, die in Kongo is ontstaan, veroorzaakt evenwel een econo misch en sociaal uiterst ernstige situatie. Van de honderdduizend arbeiders in Leopoldstad zijn er nu ongeveer 40.000 werkloos. Niets functioneert meer, zo ver klaarde de deskundige: Het Kon golees transportbureau werkt niet meer, de scheepswerven lig gen stil en ook de administratie heeft opgehouden te functione ren, terwijl verder vele grote en middelgrote ondernemingen de poorten hebben gesloten. De deskundige onderstreepte voorts het gevaar van een ge brek aan levensmiddelen in het gebied van Leopoldstad en van de aanzienlijke daling van de koopkracht der Kongelese bevol king. Deze omstandigheden scheppen een ideale situatie voor de sociale agitatie en. de plunde ringen, die -de deskundige voor ziet. Naar zijn mening, zal het zeer moeilijk zijn deze situatie het hoofd te bieden. In het binnenland wordt de toestand gekenmerkt door het bijna volledig wegvaEen van iedere bestuursactiviteit en door de volledige 1 stilstand: van de economische bedrijvigheid. De deskundige noemde als voorbeeld grote plantages! in het gebied van de Neder-Kongo, die stilliggen en de suikerfabriek van Moer- beke en de cementfabrieken van Loekala, die niet meer werken. Verscheidene ondernemingen zijn in handen van de muitende sol daten van de „openbare macht''. Aangaande de vooruitzichten ®p wat langere termijn ncemde de deskundige de staat der open bare financiën, zeer ernstig. Wan neer de financiële hulp van Bel gië wordt voortgezet, zal de cri sis eerst einde oktober as. een dieptepunt bereiken. Mocht deze hulp evenwel werden gestaakt, dan zal de Kongolese republiek onmiddellijk een financiële cri sis doormaker. Gaat de afscheiding van Ka- tanga door, dan zal de toestand in de rest van Kongo snel cata strofaal worden. Omtrent de latere toekomst meende de deskundige te kunnen voorspellen, dat de komende twee jaar voor Kongo beslissend zullen zijn. Op een maandag gehouden persconferentie heeft Tsjombe, de premier van de Kongolese provincie -Katanga, die zich on afhankelijk heeft verklaard, een telegram voorgelezen van de provinciale volksvertegenwoor diging van Leopoldstad, Yamba, waarin deze steun toezegt voor Katanga's onafhankelijkheid. Dit is het eerste teken van steun uit het door de regering-Loemoem- ba beheerste gebied van Leo poldstad. In zijn persconferentie deed Tsjombe wederom een aanval op de regering van Loemoemba, die hij van communisme beschuldig de. Tsjombe zei voornemens te zijn aanJ>|it parlement van Ka- tanga té zullen verzoeken de communistische partij, alsmede alle andere partijen die van com munistische gevoelens of ideo logie blijk geven, te verbieden. Tsjombe deelde mede de ver tegenwoordigers vam Katanga in Senaat en Huis van Afgevaar digden van het centrale parle ment naar Katanga te hebben teruggeroepen'. Enkelen van hen hebben hieraan bereids gevolg gegeven, zo zei hij. Als een der eerste taken van de regering van Katanga noem de Tsjombe vervanging van de Kongolese frank door een eigen frank van Katanga en fiet doen aanmaken van eigen postzegels. De Sowjet-Unie heeft dinsdag de Amerikaanse regering op nieuw gewaarschuwd, voor leve ring van „Polaris"-rakettert aan de bondsrepubliek Duitsland. £>e Russische minister van Buitenlandse Zaken. Gromiko( heeft de nota op de Amerikaan se ambassade te Moskou over handigd. Verwacht wordt dat de nota vandaag zal wordjen gepu bliceerd. H. K. H. Prinses Irene zal van 24 tot 27 juli een particulier be zoek brengen aan Sankt Anton, de Oostenrijkse wintersport plaats waar de koninklijke fami lie vaak heeft vertoefd. Zij zal daarheen reizen vanuit Lausan ne, waar zij op het ogenblik ver blijft. De Russische minister van Bui tenlandse Zaken, Andrei Gromy- ko, heeft de Amerikaanse zaak gelastigde in Moskou dinsdag meegedeeld, dat de Sowjet-Unie de onmiddellijke terugtrekking eist van twintig Amerikaanse of ficieren die naar zijn zeggen in Leopoldstadzijn. Dit wordt ge meld door radio-Moskou. In de verklaring die Gromyko aan de Amerikaanse zaakgelas tigde heeft overhandigd, wordt gezegd: „Mocht de Amerikaanse regering de groep militairen niet terugnemen, dan zal de Sowjet- regering gedwongen zijn de ge paste conclusies te trekken voor haar eigen optreden". Ook in Leopoldstad wordt druk gesproken over 't Poolse „spook schip", dat met 300 ton wapens en munitie op weg zou zijn naar Kongo. Noch bij Belgische mili taire autoriteiten, noch bj} het hoofdkwartier van de Ver. Na ties in de Kongolese hoofdstad weet men of dit schip werkelijk bestaat en waar het zich bevindt. Bij het opvaren van de Kongo- rivier zal het in ieder geval de posten moeten passeren, die nog steeds door Belgische militairen worden bezet. Indien het werke lijk de haven van Matadl zou aandoen, zullen Ver. Naties-troe pen een onderzoek instellen. Een tachtig jour nalisten uit vrijwel alle landen van West. Europa hebben deel genomen aan een bacteriologisch expe riment in Amster dam. Hierbij zijn „uit. strijkjes" gemaakt van de handen van deze journalisten: in ongewassen toestand, na een normale was sing met water en zeep en na wassing met een volkomen nieuw, in Amerika en Engeland ontwik keld, vloeibaar huid reinigingsmiddel „Fhisohex". De proe ven, die 24 uur in beslag namen, ston den onder leiding van de Britse arts dr. K. Boheimer. De con trole berustte bij het laboratorium voor medische diagnostiek te Amsterdam. In de laatste bijeen komst voor de uit drie delen bestaande proefneming werden de resultaten van de „uitstrijkjes" aan de deelnemers getoond. De bovenste foto toont de handenwas sende „proefkonij nen", de onderste 2 z.g. Petri-schaal- tjes, waarbij het ene van de uitstrijk na het gebruik van wa ter en zeep een voor 't oog duidelijk waar neembare bacterie kolonie laat zien (links). Het andere schaaltje van de uit strijk na de wassing met het nieuwe pre paraat, toont een vrijwel steriele voe- dingsbodem. Men verwacht van dit nieuwe reini gingsmiddel niet alleen zeer veel voor de chirurgie, maar ook voor de volksgezondheid in 't algemeen. Zitting van dinsdag 19 juli. Bij de aanvang der zitting deed de kantonrechter schriftelijk uit spraak in de zaak tegen L. B. te Zelzate, die tijdens de vorige zit ting 2 x 15 of 2x3 dagen tegen zich had horen eisen, om dat hij schuldig werd geacht aan een aanrijding te Sas van Gent. De uitspraak was nu 2 x 10 01 2 x 2 dagen. I. S. te Terneuzen kwam al jaren met zijn auto te Hulst, maar toen op 2 juni 1.1. aldaar het verkeer In verschillende stra. ten is omgelegd, had hij er geen erg in dat in de Steenstraat een stopbord was geplaatst. Laar S. hiervoor niet had ge stopt hoorde hit 15 of 3 dagen tegen zich eisen- Uitspraak 10 of 2 dagen. J. B. te Vlaardingen reed op 28 mei met zijn auto over ae Axelsebi'ug te Terneuzen en zou bij het inhalen van. een bromfiet ser op de brug te vlug naar rechts zijn uitgeweken waar door de brommer was aange reden. Het getuigenverhoor bracht maar weinig licht in deze zaak. En daar er één getuige niet ver schenen was, werd de zaak aan gehouden voor een nader ver noor. Mevr. G. T.—Z. te Sluiskil ging op 23 juni naar de kapper te Zelzate. Bij het overschrijden van de grens constateerde een dienstdoend politieman, dat haar bewijs van Nederlanderschap verlopen was. Mevr. T. verdedig: de zich door te zeggen, dat zij daarmede minder goed bekend was. Daar het feit vaststond, even als haar bedoeling om de grens te passeren, werd zij schuldig bevonden. Eis 5 of 1 dag. Uitspraak 3 of 1 dag. E. van W. te Hontenisse stond terecht omdat hij op 9 april met zijn auto over de Kinderdijk te Axel heeft gereden in zuidelijke richting. Hij wilde links afslaan naar het notel Zomerlust en heeft hierbij het achteropko mend verkeer niet vrijgelaten, waardoor een ernstige aanrij ding ontstond. Le officier vroeg hiervoor een straf van 100 of 20 dagen en als voorwaardelijke straf, ont zegging van 4 maanden rijbe voegdheid met een proeftijd van 2 jaar. Mr Tichelman, raadsman van verdachte, bepleitte verzachten de omstandigheden- Uitspraak ƒ100 of 20 dagen, plus een voorwaardelijke straf van 1 maand ontzegging rijbe voegdheid met een proeitijd van 1 jaar. B. A. S., ingeschreven te Sas van Gent, is op 21 mei met een auto de grens overschreden zon der in het hezit te zijn van een geldig paspoort In een vorige zitting heeft S. dit ontkend, maar nu werd het bewijs wettig en overtuigend be wezen. Eis en uitspraak 10 of 2 da gen. P. M. M. te Kieldrecht reed op 18 maart met zijn brommer te Nieuw-Namen, toen hij een brommer voor zich zag rijden, waarop als duo-passagiere iemand, met wie hij nog een ap peltje had te schillen. Hij trok brommer met berijders omver en er ontstond nogal wat deining over de daarbij aangerichte ma teriële schade. Na liet gebeurde bemerkte M. dat hij zich in de persoon van de duorijdster had vergist. Maar daar oen en ander niet meer goed te maken was, kreeg hij overeenkomstig de eis 50 boe te of 10 dagen. R. M. te Vogelwaarde had op 10 april aldaar bij het rijden met een auto over de Patrijzendijk niet voldoende rechts gehouden voor het tegemoetkomend ver keer. Hierdoor is een aanrijding met een andere auto ontstaan. Eis 10 of 2 dagen voor het links rijden en 1 of 1 dag voor het niet uitwijken. Uitspraak eerste feit 7,50 of 2 dagen en tweede feit 1 of 1 dag. B. A. 3D, te Axel reed op 23 april met zijn scooter over het Szydlowskiplein naar een uitrit naar de markt. Daar er nogal wat auto's geparkeerd stonden, was het zicht niet best en heeft toen een tegemoetkomende auto aangereden. De tenlastelegging luidde: „gereden met te grote snelheid en zonder noodzaak te gen een auto aangereden". Eis 30 of 6 dagen. Uitspraak ƒ20 of 4 dagen. T. A. T. te Hontenisse moest zich verantwoorden, omdat hij op 19 april met een auto door een uitrit bij een garage aan de Hulsterweg een aankomende auto over de Hulsterweg heeft gehinderd. Dit hinderen bracht nogal wat materiële schade met zich mee. T. zeide, dat als de bestuurster van de aankomende auto niet was geschrokken, zij voldoende gelegenheid had gehad om uit te wijken. De officier wees T. erop dat hij de oorzaak was geweest van het laten schrikken. Eist 50 of 10 dagen en een voorwaardelijke straf van ont zegging van rijbevoegdheid van 2 maanden met een proeftijd van 2 jaar. Uitspraak 40 of 8 dagen en geen ontzegging van rijbevoegd heid. H. A. M. de C. te Schoondijke stond terecht, omdat op 9 mei bij controle in zijn weiland te Zuid- dorpe bleek, dat gr runderen aanwezig waren, die niet vrij waren van runderhorzels. Een getuige a décharge ver klaarde. dat hier alles te goeder trouw is. omdat na de eerste wassing 6 weken gewacht moet worden met nawassing, daar dit anders geen effect sorteert. Als er schuld zou zijn, is het niet De C.„ maar de man, die de wassing voor zijn rekening heeft geno men- De C. meende dat men hem er altijd uitpikt voor contröle. Deze zaak werd voor een na der onderzoek aangehouden. A. P. de F. uit Rotterdam was op 11 juni te Sas van Gent, toen hij in staat van dronkenschap was, op de Oostkade tegen een winkelruit gevallen, tengevolge waarvan de ruit brak. Eis voor openbare dronken schap, en dit is bij herhaling, 50 of 10 dagen, met toewijzing van de schade voor nieuwe ruit. Uitspraak 40 of 8 dagen met betaling van de veroorzaakte schade. J. J. B. te Terneuzen had QP 12 maart te Terneuzen niet pre cies op het voetpad, gelopen. B. ging hand in hand met een paar meisjes en kwam toen even op het rijwielpad. Hierbij is hij aan gereden door de wielrijder A. M. M. uit Zaamsiag. Beiden stonden terecht, resp. voor het even op het fietspad lopen en voor het zonder nood zaak tegen de voetganger te rij den. Eis voor B. 10 of 2 dagen, voor M. 15 of 3 dagen. Uit spraak voor B. ƒ5 of 1 dag en voor M. 10 of 2 dagen. GEEN BADHOKJES VOOR EIGEN BEVOLKING Op het strand te Nieuwvliet is alles in de puntjes geregeld voor de badgasten. Er staan tientallen strandhokjes die men voor één of meerdere dagen kan huren. Maar als men als inwoner van I Nieuwvliet wil baden, vindt men geen gelegenheid meer om zie!1 uit- of aan te kleden. Is dit nu niet al te erg? Kan van gemeentewege of via de plaatselijke V. V. V. niet zo regeling worden getroffen da1 ook voor de bevolking van Nieuw vliet enige kleedhokjes beschik baar zijn om zich uit- en aan F kleden, zoals in 1956 het geva' was? Toen waren er enkele plaatst zonder dat men- deze voor een hele dag moest huren. EEN INWONER VAN NIEUWVLIET. Bescherm uw motor als hij loopt en als hij stilstaat met CONDERDAf HILVERSUM I 7.10 Gym.; 7.20 G opening; 8.00 Nv 8.30 Voor de kiru 9.00 Gym. voor De groenteman; S Waterst.; 9.40 10.00 Gram.; 10.5( ters; 11.00 Une hulpverlening, le2 recital; 11.35 Gra muz.; 12.30 Land med.; 12.33 Orge het bedrijfslever Nws; 13.15 Medec Milit. ork.; 13.55 Kamermuz.; 14.3 14.50 Gram.; 15. 15.30 Gram.; 16.0 17.00 Voor de jeu 18.00 Nws; 18.15 13.45 Journ.; 19. 19.45 Gespr. bri praatje; 20.00 N\ monisch ork.; 21 mr. Friedland, Gram.; 22.30 Nv 22.45 Jazzmuz. 23.10 Dagboek der, hoorspel; Nieuws. HILVERSUM 7.15 Gram.; 7.45 overweging; 8.0( 9.40 Voor de je 10.30 Morgendie de zieken; 11.45 12.00 Middagklc 12.25 Wij van Land- en tuinb Gram.; 12.55 Ac 13.15 Zonnewij 14.00 Lichte m 15.35 Oude muz. denking; 16.20 Gram.; 17.00 KI jeugd; 17.30 Gr ber.; 17.45 Licl Gram.; 18.30 Ac Verslag van de tie van Chrisl Straatsburg; 19 Klavecimbeirec: krant; 19.50 Gevar. progr.; Lichte muz.; parade; 22.10 22.40 Gram.; denking; 23.00 Gram.; 23.55 N BRUSSEL muz.; 12.30 W( 13.00 Nieuws Voor de solda en Belcantoco muz.; 16.50 Gr; 17.10 Gram.; 18.15 Barokrm 19.30 Amus. conc.; 21.00 roepork.; 22.00 muz.; 23 00 24.00 Sluiting. nr Televisie NEID. TV: 20 overzicht; 20.2 schrijftafel; 21.00 De Test, VL. BELG. weerber. en de jeugd; 20.3 21.00 Overn. spel; 22.10 T\ en journaal. De Raad v< heeft stuurms singen gestra; voegdheid als op zeescheper de tijd van e was hij met mer" (500 brt teik" te Rotte vuurschip in met het ten sische tanksc Raad is van meerdere opz schoten. Hij geschreven m ten tweede uitkijk laten derde plaats mene instruc tein niet opg

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2