Binnenlands nieuws SPORTNIEUWS Eric de Noorman - De huid van de beer MARKTBERJCHTEK BEURSOVERZICHT AGENDA ZWEMMEN :ers die schrijven .V Vliegtuig ramp in Oenemarken LGEMENE BELANGEN MEENSCHAP SLUISKIL opmerkingen van enige ighebbenden, geuit in een onden stukje in uw krant /rijdag j.l., zijn mij uit het gegrepen. Indien men zijn goed te luisteren geeft geloof ik wel dat de ziekte de patiënte goed te locali- i is. Geen gebrek aan in- of dergelijke, maar 'n toch eens meer voorkomende 1, n.l. strubbelingen in het iur. vind het echter van het ur niet verstandig dat, in- gebleken is de strubbelin- niet intern te kunnen op- n. men niet haar leden- idering raadpleegt, die dijk wel remedies tegen :waal aan de hand kan t zichzelf op non-activiteit :n van de patiënte is een 'erde remedie tegen de belingen en het belangrijk dat de Belangen Gemeen- te verrichten heeft, eist :ij spoedig weer vitaal en hek is. Zo nodig met een itieve ingreep. EEN LID. ENGELS tRSCOMMENTAAR OP KONGO •seheidene Engelse bladen a België op de gevaren die ining van Katanga als een ïankelijke staat met zich irengen. anneer de afscheiding de- ?f wordt zou dit betekenen He hoop op Belgisch-Kon- e economische samenwer- verloren is en dat België 1 is ter wUle van koper gen de voordelen van 75 Afrikaanse ervaring af te ven," aldus „The Guar- rest van Kongo zou voor r onoplosbare economische ijkheden komen te staan, geheel Afrika zullen rege- n en politici België, en de e koloniale machten, dit ad jegens de jonge staat vergeven. Belgie's vrienden uropa zullen haar hier zo itig mogelijk op moeten n." >dra de troepen van de ligde Naties in staat zijn de te handhaven moet pre- Loemoemba zich gereed n om met Tsjombe te on- mdelen over een federale ïw van Kongo waarbij Ka- en mogelijk ook andere den deel blijven uitma- 'an Kongo, maar die mate irovineiaal zelfbestuur krij- lie zij reeds voor het ver van de Belgen eisten," aldus Guardian". „Daily Herald" meent dat in Kongo een gevaarlijk waas politiek spel speelt^ ;ië steunt Tsjombe, de pre- van de rijke provincie Ka- in zijn plannen om de >liek te doen uiteenvallen." ;lgië moet zich niet in de nlandse geschillen van o mengen. Dit kan slechts 5sjtsjef's beschuldiging van sie rechtvaardigen. Enge- de Verenigde Staten en al bondgenoten moeten Bel- ijdig waarschuwen, dat zij nging niet kunnen verdedi- en verplicht zullen zijn dit Verenigde Naties te ver den," aldus de „Daily He- Nasution kritiseert ommunistische partij Indonesische minister van ïsie en Veiligheid, generaal tion, heeft scherpe kritiek erd op de communistische i, omdat zij zich heeft ver tegen de regeringspolitiek het afgelopen jaar, zo is idag in Djakarta bekend :akt. een rede tot Islamietische ters in Atjeh verklaarde aal Nasution, dat de meer- ■id van het Indonesische met uitzondering van een percentage, de regerings- ek goedkeurt. „Dit percen- omvat de opstandelingen elebes, Sumatra, de Moluk- ;n de Indonesische commu- ;che partij". verklaring van generaal tion was een antwoord op lublikatie van de commu- ;che partij van de vorige waarin felle kritiek werd "end op de huidige rege- politiek en waarin werd perd het kabinet te wijzi- 4inimumprijzen voor bonen teren trad voor bonen op Nederlandse veilingen een numprijsregeling in wer- van het Centraal Bureau de tuinbouwveilingen, or princessebonen geldt een udprijs van 25 cent per kg ris voor snijbonen. De ver ing bij eventuele doordraai or de kwaliteiten 1 van deze n 20 cent per kg. en voor iiteit 2 15 cent per kg. Ten eve van het minimumprijs van het Centraal Bureau veilingen zal dit seizoen op aangevoerde princessebonen heffing van 0,25 per 10® worden ingehouden en op onen van 0,30 per 10O kg- afgelopen week is de aan- van bonen op de Neder- >e veilingen toegenomen. De nlandse markt kon grote eelheden gebruiken en de bleef vrij stabiel op 0,80 1,per kg, voor de goede iteit. ;v' - Zaterdag is een- Deens passagiers vliegtuig met negen inzittenden ter hoogte van Kopen hagen in de Sont gestort. Slechts de piloot heeft er bi] deze ramp het leven af kunnen brengen. Op deze fotocom- binatie zien we het wrak van de machi ne nadat het op het droge was getrok ken en de portret ten van drie der in zittende voetballers, de Olympische deel nemers Borge Bast- holm, Per Funk Jensen en Arne Karlsen (v.l.n.r.) chauffeur aangehouden X>e rijkspolitie heeft in zijn woning te Rockanje aangehou- ,en de 27-jarige chauffeur A. A. Zaterdagavond reed hij op :'m motor in Rotterdam, toen hij un een agent een stopteken nreeg. Hij minderde aanvanke lijk snelheid, maar toen hij de agent op een afstand van vier meter was genaderd, doofde hij zrrn licht en reed op de agent in. Met een forse sprong kon deze het vege lijf redden. Hij zag toch nog kans het motornummer te noteren. dodelijk ongeval De 59-jarige expeditie-chef P. van der Es uit Groningen heeft zaterdagmiddag op het kolen- opslagterrein van de firma Hem- mes in de Polderstraat te Gro ningen een vallende lichtmast op het hoofd gekregen. Een vrachtauto die achteruit moest rijden raakte namelijk een schuurtje waaraan de lichtmast bevestigd was. De lichtmast viel met het schuurtje omver en het uiteinde raakte de expeditie chef op het hoofd. Het slacht offer werd ernstig gewond over gebracht naar het academisch ziekenhuis, waar het later is overleden. boerderij afgebrand Maandagnacht is, waarschijn lijk door hooibroei, brand ont slaan in een boerderij op de Hogedijk in St. Johannesga bij Heerenveen. Het blussingswerk bleek na korte tijd vergeefs. De boerderij, waarin de familie Zergsma woonde, brandde ge heel af. Er hebben zich geen persoon lijke ongelukken voorgedaan. 8 jzervreter hit de ether Opsporingsambtenaren van de P. T. T. hebben gisteren in samenwerking met de rijkspoli tie te Haaksbergen de klandes- Uene zender „de Ijzervreter" opgespoord en in beslag geno men. Proces-verbaal werd opge maakt tegen de 17-jarige letter zetter J. M. W. en de 14-jarige scholier M. J. W., beiden te Haaksbergen. arrestatie in zaak vervalsing papieren voor algerijnen De rijksrecherche heeft op last van de officier van Justitie te Amsterdam, mr. W. P. Bak hoven, de publicist, J. Z. uit Amstelveen aangehouden in verband met de valse munters affaire ten behoeve van de Al gerijnse verzetsbeweging, de F.l.n. Z., een bekend oud-verzets man, was in deze zaak reeds eerder aangehouden. Hij is toen op vrije voeten gesteld, omdat niet gebleken was, dat bij iets met het vervaardigen van vals geld te maken had. He justitie heeft de man thans aangehouden omdat er nadere aanwijzingen zijn, dat er op de persen van zijn drukkerijtje in Amstelveen valse „cartes d'iden- tite" (persoonsbewijzen), heeft laten vervaardigen ten behoeve van Algerijnen in Frankrijk, zo deelde mr. Bakhoven mee. reddingboot pikte drenkelingen op. De reddingsboot „Insulinde'' van station Oostmahorn is in de loop van gisterochtend uit gevaren om te zoeken naar een sloepje met vier man aan boord, dat van de noordkust van Groningen onderweg was naar Rottumeroog en aldaar niet is aangekomen. Het sloep je werd gistermiddag aange troffen door de „Insulinde" aan de rand van de Bosplaat, een zandbank tussen Schiermon nikoog en Rottumeroog. De 4 opvarenden hadden hun toe vlucht gezocht in het redding- huisje dat op de Bosplaat staat. EX-GEVANGENE KWAM DOOR STELEN AAN DE KOST Twee Haagse rechercheurs hebben dit weekeinde de 26- jarige kok H. W. gearresteerd, die gesignaleerd stond voor dief stallen en verduisteringen in diverse steden van het land. In mei was W. na een vonnis (we gens diefstal) ontslagen uit de gevangenis. Hij werkte twee we ken in Rotterdam, maar kreeg toen ruzie met zijn baas. Sinds dien heeft hij met stelen in zijn levensonderhoud voorzien. In Rotterdam stal hij vijf fiet sen, verkocht hij een gehuurd fototoestel en ontvreemddde hij nog 'n fototoestel uit een gepar keerde auto. In Amsterdam be machtigde W. drie fietsen en ook 'hier verkocht hij een ge huurd fototoestel. In Delft stal hij twee fietsen en in Leiden een projectie-apparaat, dat hij in Den Haag van de hand deed. Ten slotte heeft hij in Den Haag nog 12 fietsen gestolen en een ge huurde bromfiets verkocht. MOTOR OVER DE KOP GESLAGEN In de nacht van zaterdag op zondag is op de provinciale weg onder Schermerhorn een mo torfiets, bestuurd door T. N. uit Hensbroek, door onbekende oorzaak over de kop geslagen. Vermoedelijk is de bestuurder verblind door het licht van een tegenligger. De motor botste tegen een zware berm- paal. De 23-jarige N. Ootes uit Rotterdam, die op de duo zat, kreeg ernstige inwendige kneu zingen en werd naar het St. Elizabethziekenhuis te Alkmaar vervoerd, waar hij gisteren in de loop van de morgen is overleden. De bestuuder kwam met de schrik vrij. De tweede duopassagier J. P. uit Hens broek die over pijn in de rug klaagde, werd eveneens naar het St. Elizabethziekenhuis ver voerd. MAN ONDER AUTO. Toen de 52-jarige A. van Beek uit Voorthuizen, op weg naar huis, de Overhorsterweg aldaar overstak, werd hij ge grepen door een personenauto, bestuurd door G. van de B. uit Bameveld. Van B. was op slag dood. ENIGE DUIZENDEN HORLOGES GESTOLEN Uit een importbedrijf van hor loges aan de Amstel in Amster dam zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag j.l. enige duizenden horloges met een gezamenlijke waarde van ongeveer 100.000 alsmede geld tot een totaal be drag van ongeveer ƒ3500. Twee toegangsdeuren waren gefor- Nederlander in West- Duitsland aangehouden. De politie in Hamburg heeft de 18-jarige Nederlander J. B. aangehouden, die wegens een overval op een taxichauffeur in Nurnberg werd gezocht. De man was bij Nijmegen illegaal de Nederland-Duitse grens overgestoken om onder te duiken bij een Duitse vriend in Nurnberg, aangezien hij te voren ook in Nederland wegens geweldpleging door de politie werd gezocht. In de Duitse stad heeft hij een taxichauffeur met een mes op levensgevaarlijke wijze in de hals verwond, maar moest op de vlucht slaan toen de ge wonde man nog om hulp kon roepen. B. viuchtte toen naar Hamburg. Tegenover de Hamburgse politie heeft hij verklaard de overval uit geldnood te hebben gepleegd. Belgisch vlieguig met evacué's maakte noodlanding in Frankrijk Een viermotorig DC-7 vlieg tuig van de Sabena met aan boord 95 vluchtelingen uit Kongo, onder wie 51 kinderen, heeft zondagnacht een nood landing gemaakt op de Ame rikaanse basis in Vitry-Cha- lon in Frankrijk. Een van de motoren was in brand gevlo gen. Alle inzittenden konden het toestel ongedeerd verlaten. Een ander toestel van de Sabe na heeft de vluchtelingen opge haald, die maandagochtend op het vliegveld van Brussel zijn aangekomen. HET VLIEGTUIGONGELUK IN DENEMARKEN De bestuurder van het vlieg tuig, dat zaterdag in de Sont verongelukte waarbij acht Deen se voetballers om het leven kwamen, had na het opstijgen van het toestel geen zicht ten gevolge van plotseling optreden de regenbuien. Dit heeft de piloot, die zwaar gewond in een ziekenhuis ligt, bij een kort ver hoor verklaard. Hij zei dat de twee motoren normaal hadden gefunctioneerd. Het 14 of 15 jaar oude toestel mocht alleen bij goed weer vlie gen. Zo had het geen ruitenwis sers. Daar bij de start het zicht nog 5 km was, had de bestuur der toestemming gekregen om in de lucht te gaan. Door on verwachte regenbuien had hij op de instrumenten moeten vlie gen, waarbij hij zijn oriëntering kwijtraakte, vooral ook doordat een sterke zijwind het toestel uit de koers drong. ix De voormalige generaal- veldmaarschalk van de Duitse luchtmacht Albert Kesselring is zaterdag in de ouderdom van 74 jaar in een ziekenhuis in Bad Nauheim overleden. Kersenseizoen voorbij Het kersenseizoen 1960 be hoort thans weer vrijwel tot het verleden. In de komende weken zullen er nog wel kersen worden aangevoerd op de Nederlandse fruitveilingen, maar dat zijn dan in hoofdzaak de zure morellen, een ras dat zeer geschikt is voor de fabrieken maar niet voor verse consumptie. Het hoofdras van de Betuwse kersenboomgaarden, de meikers, heeft dit jaar een grote oogst gegeven, groter dan in de voor gaande jaren het geval was. De zwarte kersen gaven overwe gend een heel wat lagere op brengst. De afgelopen week liep de kwaliteit van de kersen sterK terug tengevolge van het slechte weer. Overigens is meestal een goede kwaliteit aangevoerd. Over het algemeen zijn de ker sen dit jaar duur geweest. Voor de goede kwaliteit werd deze week rond 1,50 per kg. betaald. De afgelopen dagen zijn de eer ste kwantums zure morellen van betekenis aangevoerd. Deze wer den verkocht voor prijzen van 7075 cent per kg. Postzegels geestelijke volksgezondheid De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, mr. dr. Ch. J. M. A. van Rooy, heeft maan dagmorgen in het Willem Arntszhuis te Utrecht de eerste postzegels gekocht die ter ge legenheid van het wereld jaar voor de geestelijke volksgezond heid door de Nederlandse poste rijen zijn uitgegeven. De minister kocht deze post zegels in aanwezigheid van tal van autoriteiten, onder wie de directeur-generaal van de PTT, prof. ir. G. H. Bast. De postzegels dragen de beeltenis van de Ne derlanders Jo'han Wier en J. L. C. Schroeder van der Kolk die van bijzondere betekenis zijn ge weest voor de ontwikkeling van de geestelijke volksgezondheid. »hn Nederlands schip gezonken Het 700 ton grote Nederland se motorschip „Calypso" is maandag in het Kustkanaal bij Esterwegen (Emsland, West- Duitsland) na een ontploffing gezonken. Men vermoedt dat het schip op een oude vlieg tuigbom is gevaren. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. ceerd, zo meldt het politierap port, en andere deuren vernield. In een stalen toonbank, waarin zich behalve sleutels van kasten ook een groot aantal horloges bevonden, was een groot gat ge knipt. In verband met deze dief stal heeft de politie een man aangehouden, die echter hard nekkig ontkent iets van deze roof af te weten. Later op de dag heeft de po litie van het bureau Singel de aangehouden Amsterdammer moeten loslaten, omdat men geen enkel aanknopingspunt heeft kunnen vinden. Intussen wordt het onderzoek voortge zet. De politie zei in dit stadium nog geen mededelingen te kunnen verstrekken. DODELIJK ONGELUK Gisteren is de 46-jarige mevr. P.S. uit Emmen dodelijk ver ongelukt op de rijksweg te Nunspeet, toen zij op haai bromfiets van het rijwielpad raakte en op de rijweg door ten auto werd aangereden. Een kwartier na aankomst in het ziekenhuis overleed het slacht offer. Het achterop haar brom fiets gezeten dochtertje liep slechts lichte verwondingen op. Mevr. P. was met haar man en twee kinderen op weg naar een vakantie-adres in Haarlem. FLAUW Het Damrak zette gistermid dag de nieuwe beursweek in met een flauwe stemming voor de internationale waarden. De han del was echter zeer gering. Pas toen de koersen flink waren ge daald kwamen kooporders op duiken van het publiek en de arbitrage, hetgeen tot gevolg had, dat de koersen zich snel herstelden. In vrijwel alle hoe ken was micldenkoersaanbod aanwezig, waartegenover niet voldoende vraag stond. Er werd, ten opzichte yan de vorige slot- koersën, reeds bij de opening over de geheie linie laag ingezet doch later bleek, dat de ope ningskoersen nog te hoog wa ren. Unilevers bijvoorbeeld open den op 911, tegen 935 als slot- prijs van vrijdag j.l. Het was zeer stil in deze hoek. De koers van de certificaten Unilevers daalde in nauwelijks zegge en schrijve één minuut van 917 tot 901. Na een licht herstel zorgde nieuw aanbod ervoor dat de koers weer in benedenwaartse richting ging. Blijkbaar was er ook nog een stoploss order op 900 procent die prompt werd uitgevoerd en waardoor de koers inzake tot 894. Op dit ni veau vond het publiek en de ar bitrage het eindelijk welletjes en wilde tot kooporders overgaan. Dit kon toen echter alleen tegen prijzen die vijf a zes punten bo ven het laagste niveau van de middag lagen. Als gevolg van deze vraag werd later weer in Unilevers 903 gedaan. De forse koersdaling van de Unileverpa- pieren was, aldus de beurs, het gevolg van de grote belangen van dit concern in Congo. Het forse verlies in Unilevers was van invloed op de koersvorming van de overige internationale waarden. Zo daalden Philips van 1165 tot 1145 om daarna weer op te lopen töt 1152. De vorige slotkoers van Philips was 1177. AKU's, die vrijdag j.l. nog 545 noteerden op de gepubliceerde zeer gunstige tweede kwartaal cijfers, gleden weg van 522 tot 515 en verloren op deze prijs, ten opzichte van het vorige slot- peil, circa dertig punten. Ook in j Hoogovens: dit fonds trad later een licht 1721730 herstel in. Kon. Olies circa drie gulden lager op 132 en Hoog ovens circa vijf en dertig punten lager op 735. De gehele tenden tie van gistermiddag stond on der invloed van de politieke on zekerheden in Congo. De we reldpolitieke situatie was giste ren niet geschikt voor een hausse-tendentie. Dit was blijk baar ook de mening van het pu bliek want van die zijde kwa men, zij het op kleine schaal, de verkooporders af. Deze kwamen echter in een „lege" markt waardoor de sterke koersdaling het best wordt gekarakteriseerd. Het minste of geringste gunsti ge nieuws op politiek terrein kan, aldus de beurs, plotseling weer forse koersstijgingen te weeg brengen. Ook in de cultuursector werd de stemming, na een prijshou dende opening, gedurende de verdere beursduur zeer onge animeerd met lagere koersen. Scheepvaarten zeer kalm en on der het vorige slotniveau. Staatsfondsen in een stille markt doorelkaar prijshoudend. Voor de inschrijving op 50 miljoen 5 procent 15-jarige obli gaties K. L. M. tegen 100 procent bestond een zeer goede belang stelling. Deze goede belangstel ling wordt toegeschreven aan het gewilde rentetype van 5 pro cent en de gunstige leningsvoor waarden. Prolongatie 3Vz procent. PROVINCIALE SPORTDAG L. J. G. en Z. P. M. Zaterdag j.l. had op de spoi't- terreinen aan het Westelijk Bol werk te Terneuzen de jaarlijkse sportdag plaats, uitgaande van de L. J. G. en Z. P. M.. De uitslagen hiervan waren: Voetbal: le pr. West Zeeuws- Vlaanderen; 2e pr. Walcheren. Korfbal: le pr. Schouwen; 2e pr. Zuid-Beveland. 100 m. hardlopen dames: le pr. A. Verkruise in 14,9 sec.; 2e pr. M. Riemens in 15,2 sec. 100 m. hardlopen heren: le pr. W. den Hamer in 12,1 sec.; 2e pr. H. van de Zande 12,9 sec. Hoogspringen dames: le pr. mevr. Verburg-Ganzeman 1,31 m; 2e pr. M',. Riemens 1,27 m. Hoogspringen heren: le pr. H. van de Zande 1.63 m; 2e pr. K. van Langeraad 1,61 m. Balwerpen dames: le pr. A. Steendijk 22,3 m; 2e pr. M. Rie mens 21,1 m; 3e pr. P. Haak 20,6 m; 4e pr. K. Dieleman 19,9 m en 5e pr. M. Jansen 19,6 m. Kogelstoten heren: le pr. H. van de Zande 11,1 m; 2e pr. W. den Hamer 11 m; 3e pr. K. van Langeraad 10,7 m. Verspringen dames: le pr. M. Riemens 4,07 m; 2e pr. mevr. Verburg-Ganzeman 3,78 m. Verspringen heren: le pr. H. van de Zande 5,50 m; 2e pr. K. van Langeraad 5,38 m. 1500 m hardlopen heren: le pr. W. den Hamer 5 m 15 s.; 2e pr. P. Hollebrandse; 5 m 22 s.; 3e pr. F. Rijnberg; 4e pr. P. Rie mens; 5e pr. W. Minnaart. Driekamp dames; le pr. M. Rie mens 13 p.; 2e pr. A. Verkruise 7 put; 3e pr. W. Dhont 6 pnt. Driekamp heren: le pr. H. v. ,ygn "dft^ande 14 pnt; 2e pr. W. den Hamer 12 pnt; 3e pr. K. van Langeraad 10 pnt. Na afloop van deze wedstrij den vond in café „Du Commer ce" te Terneuzen de prijsuitrei king plaats. Alvorens de provinciale voorzit ter der L. J. G. hiertoe overging, wees de streekvoorzitter, de heer D. Scheele, er op, dat er door de leden nog te weinig aan de wedstrijden werd deelgenomen. Beursindices 14/7 15/7 18/7 Int. Conc. Industrie Scheepvaart Banken Cult. enz. Algemeen 609.15 611.54 593.18 313.78 317.17 309.27 159.36 159.14 156.52 198.11 197.46 197.83 150.73 151.52 149.83 409.80 411.77 400.80 N abeurskoersen A/K.U.: 514—520 Kon. Olie: 130.00—131.50 Philips 1127—1146 Unilever: 882—902 -ninas slot 514 (51614) 130.00 (131.75) 1127 (1152) 882 (903y2) 721 (732) DE KAMPIOENSCHAPPEN VAN ZEELAND. Mevr. Lako (Vlissingen) verslaat de kampioene 1959 mej. R. v. d. Hage (Domburg), Saterdag en zondag zijn de wedstrijden om het kampioen schap van Zeeland op de banen van „Animo" (Terneuzen) voort gezet, nadat ze vorige week wegens het slechte weer ge staakt zijn. Zaterdag verliep het program ma vlot, maar zondag moesten de partijen steeds onderbroken worden wegens regen. Daar door is men niet kunnen toe komen aan de finale heren enkel, die a.s. zaterdag gespeeld zal worden tussen de heren C. v. d. 'Peijl uit Terneuzen, de kampioen 1959 cn P. Hermsen uit Vlissingen. De andere finales zijn zondag gespeeld. DINSDAG 19 JULI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: Gangstervijand no. 1. Bethel, 7.30 uur: Evan gelisatie-samenkomst. Zuidersportpark, 6.45 uur: Rijkswaterst. 2CoMeyRib; 8.00 u.: Mistrappers— PZEM. Zwembad Westsluis, 7.30 uur: Waterpolowedstrijd. WOENSDAG 20 JULI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Gangsttrvijand no. 1". Zuidersportpark, 7 uur: Tern. Boys IITern. III. 49. Terwjjl Thortinn achter Gurd aangaat, keert Winonah snel naar de burcht terug, waar ze Erwin al in de goede zorgen van Ingrid aantreft. Winonah's vreugde hem heelhuids terug te zien, is onbeschrijflijk. Stil luiste ren de twee vrouwen naar het relaas van Erwins lotgevallen. „Dan heeft Thorfinn dus ons beider leven gered", mompelt Winonah, „laat ons dan wat voor afging vergeten „Als hij dat, wat voorafging niet gedaan had, was het hele maal niet nodig geweest ons leven te redden, want dan was er nu verder niets aan de hand", antwoordt Erwin nuchter. Ze zwijgen alledrie, als een schuwe Thorfinn het vertrek wordt binnengebracht. Erwin staart hem even aan. „Op aan dringen van de koningin ben ik bereid wat je me aandeed te ver geten", zegt hij dan koel. „Op één voorwaarde: zeg me nu: waar is de schuilplaats van Olaf?" Thorfinn kijkt Winonah veelbe tekenend aan. „De vraag, ko ningin! Hier is de vraag!" zegt hü bitter. „Nimmer zal ik Olafs schuilplaats verraden!" Hij kijkt Winonah verontschul digend aan, maar deze knikt be grijpend. „Dan is het nu maar beter, dat ik gamompelt Thorfinn. „Wacht", bijt Erwin, die zijn verwondingen vergetend, als een duiveltje overeind komt, hem toe. „Denk niet, dat je hier vrij kunt vertrekkenNaar de kerker met jou en daar zul je blijven, tot je me verteld hebt, waar Olaf zich schuilhoudt Winnares in het dames-enkel spel werd mevr. Lako uit Vlis singen door een overwinning 2—6, 7—5; 64 op mej. R. v. d. Hage uit Domburg. De uitslagen luidden: Herenenkel. 3e ronde: P. Hermsen (Vlissingen) F. de Haas (Goes) 62, 61. Kwartfinale: PraasterinkP. de Haas (Goes) 8—6, 64. P. HermsenA. Deltour (Hulst) w. a Halve finale: C. v. d. PeijlPraastering 44, 3—6, 63. P. HermsenW. Sandberg (Middelburg) 6—4, 63-. Damesenkel. Halve finale: Mej. R. v. d. Hagemej. B. Fraaijenhove w.o. Mevr. Lakomej. M. Freeve (Goes) 6—4, 6—2. Finale: Mevr. C. Lakomej. R. v. d. Hage 2—6, 7—5, 6—4. Herendubbel. Kwartfinale: W. Sandberg/P. de Haas C. v. d. Peijl/F. Spaas (Tern.) 5—7, 6—3, 6—2. P. Hermsen/E. Timmerman H. Potteboom/J. Verburg (Middelburg) 61, 63. C. Jurry/A. IJsebaert (Tern.) W. Scheltens/L. Parent (Mid delburg) 1—6, 63, 6—3. Halve finale: E. Timmerman/P. Hermsen— W. Sandberg/P. de Haas 6—4, 5—7, 6-4. Finale: P. Hermsen/E. Timmerman C. JurryA. IJsebaert 6—2, 6—2. Damesdubbel. Halve finale: Mej. B. v. Fraaijenhove/mej. M. Freeve (Goes)mevr. Herma- nides/mevr. Visch (Middelb.) 4—6, 6O, 6—1. Finale: Mevr. Lako/mej. R. v. d. Hage mej. B. v. Fraaijenhove/mej. M. Freeve 61, 62. Gemengd dubbel. Halve finale: Mej. B. v. Fraaijenhove/P. dë Haas (Goes)mej. T. Sand berg/P. Parent (Middelb.) 6—2, 6—3. Mej. R. v. d. Hage/tP.Hermsen mevr. Lako/v. d. Linde (Vlis singen) 75, 62. Finale: Mej. R. v. d. Hage/P. Herm senmej. B. v. Fraaijenhove/ P. de Haag 6—1, 6—2. Het Kanaal trekt weer Het Kanaal komt weer in de belangstelling van de lange-af- standzwemmers en niet te ver geten zwemsters. Een knappe 25-jarige Amerikaanse huis vrouw, Jane Baldasare, traint op het ogenblik elke dag ijverig te Margate om in Augustus het Kanaal te bedwingen en dat op een ongewone wijze. Jane Baldasare, die houdster is van het werelduurrecord onderwater- zwemmen (100 uur) wil name lijk ook de oversteek maken onder water op een diepte van 4.5 meter waarvoor zij 38 k 50 uur nodig denkt te heb ben. Om zich tegen de kou te beschermen zal zij een rubber pak dragen. In Frankrijk bereiden dr. Hiram Baddeley en zijn 16- jarige dochter Sue zich voor op de kanaaltocht. Zo zij slaagt zal Sue Baddeley de jongste Kanaalzwemster zijn op de lijst van hen, die met succes de tocht volbrachten. Deze lijst telt thans 77 namen, maar het aantal pogingen om het Kanaal over te zwemmen be draagt meer dan 800. Van deze 77 was de Canadees Marilyn Bell de jongste, toen hij in 1955 slaagde, namelijk 17 jaar. De oudste is de Schot Ned Barnie die 55 jaar was, toen hij in 1951 de overtocht maakte. De snelste 10 uur 50 min. staat op naam van de Egyptenaar Abdel Rehim (1950) voor wat betreft de tocht van Frankrijk naar Engeland. De Braziliaan Abilio Couto houdt met 12 uur 49 min het record van de tocht van Engeland naar Frankrijk. Verwacht wordt dat dit seizoen zo'n zeventig a tachtig zwemmers (sters) een Kanaal poging zullen doen. VEEMARKT ROTTERDAM 18 juli. Op de veemarkt te Rotterdam waren in totaal aangevoerd 2069 stuks vee, zijnde: 1209 vette koeien en 860 varkens. De notering was als volgt: Vette koeien van ƒ2,453 20- Varkens 1,60—1,66, alles 'pet- kilogram. De aanvoer van vette koeien: was als vorige week handel kalm, prijzen onveranderd pri ma's boven notering. Varkens: aanvoer ruimer, har.del tamelijk, prijzen iets lager, prima vlees varkens boven notering; zware varkens ƒ1,34—ƒ1,37 per kg. GRAANBEURS ROTTERDAM 18 juli. Officieuze noteringen p. 100 kg Voedergranen: Haver, onge punte op monster tot 25,75 Peulvruchten, franco Rotter dam Groene erwten, op monster tot 44," Schokkers, idem tot 43,25.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 3