Binnenlands nieuws De Ronde van Frankrijk Eric de Noorman - De huid van de beer REGERINGS- 3EILIJK HEDEN IN ITALIË NASUTION ER CHINEZEN INDONESIË op de ijconventie van Johnson. DE ETNA WERKT WEER Aanhoudende srtijd in Tibet Echtpaar Braackenholf in Nieuw-Zeeland. Nencini Tourwinnaar Bevredigende resultaten der Nederlanders Deens vliegtuig verongelukt LEEUW VERSLINDT BABY In aanbouw zijnde zender voor „Veronica" in beslag genomen Audrey Hepburn heeft een zoon. 9. Korsten (NO.. - DUIVENSPORT lider van de christen- itische fractie in de se Kamer van Afge- ien, Luigi Gui, heeft .vond in de Kamer ver dat zijn partij meer (ian Kstandster is van een en van de regering- ni. Hij zei dit, nadat een 1 tussen christen-demo liberalen en republikei- een democratische" heid te vormen ter on- ling van een nieuwe democratische rege- losse schroeven was :e staan door de hou- n de liberalen. Deze t n.l. weten, dat zij ge- as tegen de formatie kabinet door een „links ;eerd" politicus, waarbij aarblijkelijk Amintore op het oog had. Deze eling maakt overeen- ig met de sociaal-demo- weer moeilijk, omdat st voorstander zijn van georiënteerde politiek, len nu nieuwe onder en nodig zijn om een voor Trambroni te die „neutraal" is. Waar- verwaehten dat er nog idene dagen zullen ver- voordat men een oplos hebben gevonden, imer komt dinsdag weer idonesische minister van generaal Nasution, derdag gezegd, dat de •he regering het inei- limahi, waarbij Indone- litairen tijdens het uit- van hun taak twee Chi- luwen doodschoten, diep Maar de generaal legde idruk op, dat het incident regeringspolitiek jegens ezen in Indonesië, in het wat betreft het verbod drijven in de buiten- zou wijzigen. Dit is Djakarta bekendge- Nasution, die een in- naar Atjeh maakt, zei ;gveld van Medan tegen en, dat hij van mening het incident onder de omstandigheden nor- Hij hoopte, dat het de jen tussen Indonesië en volksrepubliek niet zou beïnvloeden. Na- rhaalde, dat het verbod ïese handelaars vofko- binnenlandse aangele- was en dat buitenstaan- tussenbeide moeten ko- de zuidelijke staten. York Herald Tribune keuze van Johnson voorbeeld van de ndheid" van Kennedy, wijst er ook op, dat met zijn 51 jaar en. tieke ervaring een te- vormt voor de jeugd -jarige Kennedy" Het reekt de wens uit, dat republikeinse partij de andidaten aanwijst. York Telegram, een blad, toont zich. met de verkiezing on, hoewel het hem had als kandidaat presidentschap,, naast als kandidaat voor presidentschap, surnal America spreekt schitterende politieke Kennedy om John- voren te schuiven, acht de combinatie die de demacrati- kon kiezen. York Post, die libe- het alleen met Ken- van Johnson niet ndat de senator uit conservatief zou zijn. inclt dat Johnson te s in zijn kritiek op nlands beleid van en te veel geneigd compromissen. Het t van ten „capitula- Kennedy voor de de zuidelijke demo Lyndon Johnson van ïeft vrijdag bij het van het kandidaat- de democratische het vice-president- p aangedrongen dat einde wordt gemaakt ïgionale. religieuze en Hij deed dit op dag van de conventie democratische partij te Kennedy, die als daat voor het presi- is aangewezen, mj „een njeuwe ^fer leidersfirmament", die leider van de the meerderheid in is, verklaarde dat bewind van Eisen- democraten, die ook van Afgevaardigden fractie hebben, ge- adden meegeregeera. 'eten echter alle dat er aan de ge ring een einde moet dat zal in januari aldus besloot John- espraak. DUITSE VAKANTIEGANGERS VERONGELUKT Twee Duitse vakantiegangers die op de motor van Kenesse te- rugi-eden naar Solingen zijn zon dagmorgen onder de gemeente Nieuwerkerk verongelukt, toen de bestuurder de macht over hei stuur verloor. De duopassagiere, een 17-jarig meisje, kwam met haar hoofd legen een betonnen paaltje aan en werd levensgevaarlijk ge wond en is 's midoags overleden. De bestuurder liep een gebroken sleutelbeen op. VOLKSWAGENBUSJE VERONGELUKT Zondagmiddag is een Volks- wagcnbusje uit Geldermalsen door een nog onbekende oorzaak oir de rijksweg onder Buurmal- sen tegen een lichtmast gereden. De gevolgen van deze botsing waren hoogst ernstig. De 76-jarige mevr. J. van Mou- rik uit Geldermalsen werd op slag gedood en de andere passa giers onder wie zich een aantal Kindéren bevond, werden zwaar gewond. Daar door de botsing de banken van het busje in eikaar waren geschoven, moes ten de slachtoffers worden uit gezaagd. Zeven personen, onder wie de bestuurder, de 40-jarige C. Ver meulen uit Geldermalsen, zijn met twee ziekenauto's naar het ziekenhuis in Culemborg overge bracht. Zij bleken beenbreuken en hersenschuddingen te heb ben opgelopen. BROMFIETSER VERONGELUKT In de nacht van zaterdag op zondag omstreeks half één is de 19-jarige H. J. van de Kie- boom uit Halsteren op de Beek laan aldaar zo ongelukkig met zijn bromfiets komen te vallen, dat hij zeer kort daarop over leed. Geneeskundige en geestelij ke hulp waren direct ter plaat se. Het slachtoffer was onge huwd. ONGELUK Op de rijksweg Utrecht—Am sterdam vlak voor Utrecht is za terdagmiddag om vijf uur de auto van de heer W. Weverink uit Amstelveen verschillende ma len over de kop geslagen. De ficer Weverink liep een hersen schudding op, zijn vrouw brak beide benen en kreeg ook nog andere fracturen en hun 17-jari- ge dochter bleek een zware her senschudding te hebben. De slachtoffers zijn overgebracht naar het Academisch ziekenhuis in Utrecht. Over de oorzaak van het onge luk tast de politie nog in het duister. Vaststaat dat de wagen begon te slingeren waarschijn lijk tengevolge van een zachte band vóórdat hij óver de kop sloeg. VECHTPARTIJ In de nacht van zaterdag op zondag is de 26-jarige B. K. uit Nieuweroord door een messteek om het leven gekomen. In een café aan de Wtllemskade kreeg hij verschil van mening met de 45 jarige H. K. Later werd de w oordenwisseling op straat voortgezet waarbij K. nadat zijn tegenstander enigszins was ge kalmeerd ineens met een mes op :Cm toestormde en een steen loebracht in de borststreek. B. K. zakte ineen en moest naar het ziekenhuis „Bethesda" worden gebracht waar hij kort na aankomst overleed. Hij was ongehuwd en werkzaam als labrieksarbeider op een metaal- warenfabriek. De dader werd Op het moment dat vanuit de richting Vught een file auto's naderde, traentte de heer P. Win- kens uit Vught deze file te pas seren. Hij reed daartoe met gro te snelheid. Een auto, bestuurd door de 29- jarige heer H. Merkelbach uit Hilvarenbeek naderde van tegen gestelde richting. De heer Win- Kens trachtte in de file terug te komen. Hij slipte echter en kwam in botsing met de tegen ligger, waarna hij tegen een boom belandde. Zowel de heer Merkelbach als de naast hem zittende 57-jarige Engelsman de heer G. Weliss uit Dartford (Kent) waren op slag dood. De gewonden waren de beide echt genoten van de overlevenden, het driejarig zoontje van de fa milie Merkenbach, de heer Win- kens en zijn verloofde mej. F. van Genugten uit 's Hertogen bosch en ae heer J. Dekkers uit 's-Hertogenbosch. Zij zijn allen naar het ziekenhuis in 's-Herto- genbosch overgebracht. GEMEENTERAAD BOOS De gemeenteraad van Ambt- Delden is vrijdagavond zonder stemming akkoord gegaan met een motie waarin de raad afkeu ring uitspreekt over het optre den van burgemeester jhr mr L. O. M. van Nispen tqt Seve- naer tijdens het jongste bezoek van minister Toxopeus aan Twenthe. De bewindsman kwam een kijkje nemen, omdat er van pro- vinciewege plannen waren inge diend om de gemeente Ambt-Del. den te gaan opdelen tussen de gemeenten stad Delden, Goor en Markelo. Stad en Ambt-Delden hebben één burgemeester. Die zou volgens de motie aanvanke lijk hebben toegezegd in deze kwestie neutraal te blijven. Toen de bewindsman op bezoek was en vanuit de raad van Ambt-Del den met klem was betoogd, dat men Stad Delden wanneer dat grondgebrek zou hebben, wel wat terreinen wilde afstaan, maar dat de inwoners van Ambt er niets voor voelden, dat hun gemeente wordt opgedeeld, nam de burgemeester toch het woord om een pleidooi te houden voor de opdeling van een van zijn ge meenten. Dat namen de raadsleden niet. Zij besloten de motie die ze had den aanvaard ter kennis van de minister van Binnenlandse Za ken te brengen. TEVERGEEFS GEFUIFD Op de koninklijke H.B.S. in Apeldoorn is het gewoonte dat de leerlingen die voor hun over gangsexamen zijn gezakt daar van bericht krijgen en wel bij de eerste post op een door de direc teur van tevoren bekend ge maakte datum. Degenen die op die dag dus geen post ontvangen, kunnen aannemen dat zij zijn overgegaan. Dat schenen dit jaar echter alle leerlingen van de school, te zijn, want niemand ontving een brief. De oorzaak daarvan bleek een plichtsgetrouw ambtenaar van Tante Pos te zijn die de brie ven op het postkantoor moest sorteren. Deze kwam tot de ont dekking dat de gewichtig uitzien de enveloppen stuk voor stuk anderhalve gram te zwaar waren. Hij zond ze derhalve retour aan de afzender zonder echter die af zender, in dit geval de directeur van de school, daarvan in kennis te stellen. Het gevolg was dat de directeur in alle haast de enve loppen ten tweede male naar de post moest brengen en dat de ge- zakten in plaats van 's morgens des 's avonds bericht kregen dat hadden echter al heel wat twij felgevallen gefuifd op de goede afloop van het overgangsexamen. De slag kwam voor hun dus wel erg hard aan. IN TWEE NACHTEN NEGEN INBRAKEN GEPLEEGD Twee jeugdige Hagenaars, de twintigjarige varensgezel A. B. van W. en de even oude chauf feur, C. J. N. van V., die dezer dagen op heterdaad' werden be trapt bij het openen van een ge stolen geldkistje, hebben bekend in twee nachten tijds negen in braken te heben gepleegd, voor een deel samen met de negen tienjarige elektriciën J. J. F., die zij de tweede avond in een café hadden ontmoet. later in de nacht door de politie j zij niet waren overgegaan. Toen aangehouden. Hij bleek onaer in- loed te zijn van sterke drank en ontkende eerst, maar gaf la- tor toe de heer Kroezen te heb en neergestoken. Het mes had hij nog bij zich. JEUGDIGE ZEILER VERMJST Zondagmiddag omstreeks vier uur is op het buiten-IJ ter hoog te van Burgerdam een zeilbootje o igeslagen. De inzittenden, twee jongemannen, geraakten te wa ter. Een van hen slaagde er in de wal zwemmende te bereiken. De ander, de 20-jarige G. C. Vegers uit Eaarn, is vermoedelijk ver dronken. HENGELAAR VERDRONKEN [De 23-jarige Amsterdammer J. Lautenbaeh is zaterdagmor gen in de Vestinggracht te Mon nikendam verdronken. Een 12-jarige jongen, S. Lan- genberg, vond het slachtoffer toen hij een hengel aan de water kant zal liggen. Toen hij deze op nam zag hij bij het einde ervan het stoffelijk overschot in het water. Het is niet bekend hoe de man te water is geraakt. WETHOUDER WEER IN VRIJHEID GESTELD. De heer G. A. S., wethouder in de gemeente Bergen, is vrijdagmiddag in vrijheid ge steld, daar er geen termen aan wezig werden geacht om hem nog langer in hechtenis te hou- cien. Zoals wij reeds gemeld heb ben werd hij maandag aange houden. Inmiddels is een ge rechtelijk onderzoek gevorderd inzake valsheid in geschrifte, waarvan wethouder S. wordt verdacht. AUTO SLIPTE In de nacht van zaterdag op zondag kort na twaalf uur heeft op de Vughterweg te 's-Herto- geirbosch een autobotsing plaats gehad die aan twee personen het leven heeft gekost. De anderen werden min of meer ernstig ge wond. In totaal hebben de jongelieden in dit twee nachten 4.000 gulden schade berokkend, door (Je goe deren die zij wegnamen en dik wijls zondermeer vernielden, maar evenzeer door de braak- schade die hun optreden tot ge volg had. Zo werden uit een radiozaak drie zakradio's ter waarde van 400 gulden gestolen, maar de spiegelruit die sneuvelde kostte tweeduizend gulden. VERSTEKELING GAAT TERUG NAAK DUITSLAND De 47-jarige statenloze verste keling Alexander Raymond Neu mann, die met het Britse vracht schip „West Breeze" te Rotter dam arriveerde, zal niet, zoals eerst de bedoeling was, weer aan boord van de „West Breeze" worden gezet, maar zal op trans port naar West-Duitsland wor den gesteld. Hij had zich aan boord van dit schip verstopt en kwam bij het lossen in Londen te voorschijn. Wegens ondervoe ding heeft hij daar enige tijd in een ziekenhuis vertoefd. Zijn ver zoek om daar te mogen olijven werd afgewezen en de politie zette hem weer aan boord van de „West Breeze". Aangezien de kapitein van de „West Breeze" volgens de politie grote moeilijkheden voorzag als nij bij het aanlopen van de rood- Chinese haven Sjanghai een figuur als Neumann aan boord zou hebben, heeft de Rotterdam se vreemdelingenpolitie ander maal contact opgenomen met De Etna is zondag wee'r gaan werken, na eep geweldige ont ploffing begon de lava langs de hellingen van de vulkaan, die aan de zeekant liggen, naar be neden te stromen. Boven de krater hangt een paddestoel wolk, die veel over eenkomst vertoont met de wolk, die ontstaat na de ontploffing van een kernbom. De Etna is zoals bekend ruim 3.000 meter hoog. Duizenden boeren, die bij de hellingen van de vulkaan wonen, zouden op het ogenblik naar Ca tania vluchten. Er zijn op verschillende plaat sen branden uitgebroken, die men bezig is te bestrijden. Elf Tibetaanse Lama-priesters, die erin geslaagd zijn de Nepa- lese grens over te steken hebben meegededld dat er in Tibet hardnekkige gevechten worden geleverd tussen eommunistisch- Chinese militairen en leden van de stam der Kluun pa's, waarbij aan beide zijden velen zijn ge sneuveld. De Lama-priesters waren aan vankelijk met hun veertienen. Drie hunner werden echter aan de grens door Chinese commu nisten gedood. Zij bereiktén Ne pal na een reis van vijftig da gen, waarbij zij door de' étam der Khampa's werden geholpen. De heer en mevr. Braacken holf uit Castricum zijn zaterdag avond in Auckland aangekomen. Zij waren naar Nieuw-Zeeland gevlogen om hun zoon te bezoe ken die aan leukemie leed. Kort vóór hun aankomst was deze echter overleden. De reis was mogelijk gemaakt door een geldinzameling in Ne derland. Na hun aankomst in Auckland, waar zij door hun 19- jarige schoondochter werden af gehaald, reden de heer en mevr. B. naar Awamutu. Daar wordt vandaag hun zoon begraven. Braackenholf jr. was zeven maanden geleden naar Nieuw- Zeeland geëmigreerd. Vorige maand was hij met een Neder lands meisje getrouwd. Een week later werd geconstateerd dat hij ongeneeslijk ziek was. Men verwacht dat zijn ouders en zijn weduwe aan het einde van deze week naar Nederland zullen terugkeren. wtdDvlnedie0zhdeaade ÏÏ™lZii van ?la« door te reizen wcia van cue zijue cie zaajv aan v-ioov. TnrHa daar 7ii Neoai tiiet de Hamburgse autoriteiten voor- j j veilig oord beschouwen, gelegd en kwam men overeen,1 dat Neumann rechtstreeks naar Hamburg kon terugkeren. Neumann, die al een aardig baardje begint te krijgen Ne derlandse scheermesjes zijn niet goed en dus scheert hij zich niet weigert nog steeds iets anders te eten dan vijgen en dadels. TWEEAIAAL GESTRAND Voor de tweede maal is de kot ter VD 28 vrijdag op egn zand bank voor de Nederlandse kust gestrand. De kotter die op gar nalen en platvis dicht onder de kust vist, strandde vrijdagmor gen omstreeks h^lKeli bij paal 39 ten zuiden van TJgmond aan Zee. Omstreeks half één kwam het scheepje weer vlot maar het slaagde er niet in tussen de eer ste en tweede bank uit in dieper water naar zee te komen. Toen het laag water werd is de kotter die tussen de zandbanken door voer vrijdagmiddag omstreeks twee uur opnieuw vastgeraakt nu bij paal 45 iets ten zuiden van Bakkum aan Zee (Castricum). Volgens de eerste berichten zijn acht van de negen inzitten den van een Deens vliegtuig om gekomen, toen het toestel zater dagmiddag ter hoogte van Ko penhagen in de Sont neerstortte. Blijkens nadere berichten was het verongelukte vliegtuig een toestel van de Deense Lucht vaartmaatschappij Zonen, kort vóór het ongeval van het vlieg veld van Kopenhagen opgeste gen voor een vlucht naar Jut land, Volgens ooggetuigen was het toestel, een De Haviland, nor maal van het vliegveld Kastrup bij Kopenhagen opgestegen. Maar boven de Sont verloor het plotseling hoogte en stortte in zee, op slechts vijftig meter van de kust. De enige overlevende is de piloot. Hij werd met ernstige verwondingen opgenomen in een ziekenhuis en kon geen verkla ring geven voor het ongeluk. Vissers vertelden dat één der motoren uitviel toen het toestel een bocht maakte in de richting van Jutland. Behalve de piloot waren acht bekende voetballers aan boord. Zij waren op weg naar Herning in Jutland, waar zij een wedstrijd zouden spelen. Drie van hen wa ren gekozen voor de Deense Olympische ploeg. Een andere voetballer ontsnap te aan de dood, doordat hij we gens een blessure niet kon spelen en op het laatste moment besloot in Kopenhagen te blijven. Onmiddellijk nadat 't tragische nieuws bekend was, werden alle sportwedstrijden in Denemarken afgelast. De radio- en televisie programma's werden gewijzigd. De Tibetaanse priesters ver klaarden op vijf punten in Ne pal met moderne wapens uitge ruste Chinese militairen te heb ben waargenomen. In een dorpje in het zuiden van de Mexicaanse staat Chia pas heeft een uit een circus ont snapte leeuw een baby verslon den. Het uier sleurde het kind uit de wieg die voor het huis stond, terwijl de moeder binnen aan het werk was. Toen zij op het gegil van het kind naar bui len rende, ging zij het dier met een stok te lijf. De leeuw zou ongetwijfeld ook de moeder heb ben verslonden wanneer niet spoedig buren met bijlen en stokken waren komen opdagen. Het kind is overleden. D„ eerste twee z.g.n. trappen voor een te bouwen nieuwe grote middengolfzender voor de „Veronica" zijn vrijdagmid dag' in een complex garage boxen te Laren N. H.J in be slag genomen door een opspo ringsambtenaar van de bijzon dere radiodienst der P. T. T., de heer D. Neuteboom. De trappen, die een waarde van tezamen circa 1000, hebben, stonden met ander materiaal, kennelijk bestemd voor een volgens een geheel nieuwe opzet te bouwen zender /oor het radioschip, in een garagebox aan de Molenweg. Deze wat achteraf staande speciaal voor dit doel gehuurde garagebox, die als werkplaats is ingericht, ligt schuin tegen over de woriing van een der Draaien, altijd maor draaien draai - In Purmerecd is i orgelconcert gehouden. Op deze foto zien we vier v de deelnemende instrument op het podium „in acti.-". technici van de „Veronica", de heer A. Derksen. Deze was zelf niet aanwezig. Het was de derde keer dat de opsporingsambtenaar zender- apparatuur voor het^ratftoschip in beslag nam. De eerste keer was in december van het vorig jaar in het bedrijf van de technisch adviseur van de toen malige „Vron", de heer H. Os wald te Amsterdam. De tweede maal werd in februari j.l. een wagen van diens bedrijf met een lading zendapparatuur bij de grenspost Ter Apel (Gr.) in boslag genomen. Vrijdagmiddag geschiedde dit wederom op grond van de tele graaf- en teltfoonwet van 1904, waarbij het verboden is zonder vergunning van de minister •tan Verkeer en Waterstaat een zender te bouwen of aanwezig te hebben. Het onderzoek in deze zaak is, evenals in de twee vorige hot geval was, in handen van de Amsterdamse officier van Justitie, mr. R. L. Heukels. Het in beslag genomen materiaal zal door technici van de P. T. T. nader worden onderzocht. DE 20ste ÉTAPPE. In het begin van de 20e étappe van de Ronde van Frankrijk, die de 81 overgebleven renners za terdag over een afstand van 229 km van Besangon naar Troyes voerde, zag het er niet naar uit dat de renners de traditionele „rust'' die de laatste étappes kenmerkt, zouden genieten. Aan vankelijk werden er talloze ont snappingspogingen gedaan, maar de Italianen controleerden de koers goed en zelfs de drager van de gele trui Nencini riep twee maal een regionaal tot orde. In Colombey les Deux Eglises (159 km) liet Jacques Goddet, de directeur van de ronde, de ren ners stoppen om generaal De Gaulle de gelegenheid te geven enkele renners de hand te schud den, o.w. Nencini, Darrigade en Graczyk. Na 180 km slaagde eindelijk de regionaal Beuffeuil erin om zich aan de Italiaanse bewaking te onttrekken. Hij nam een voor sprong van 20 sec. Twintig km vóór Troyes maakte zich tenslot te een groep renners met o.a. Graczyk, Kersten, Wim van Est en Bruni los van het grote pelo ton. Beuffeuil behield zijn voor sprong en zorgde zo voor de eer ste regionale étappezege van dit jaar. Buhotel legde beslag op de tweede plaats. Nencini kwam binnen in het grote peloton. De Nederlanders eindigden allen on der de eerste 25. De premie voor de strijdlustig- ste renner ging naar de regio naal Beuffeuil. De Belg Adriaens- sens, die vlak voor de finish een val maakte en daardoor 20 sec. na het peloton binnenkwam, kreeg de prijs voor de grootste pechvogel. De uitslag luidde: 1. Beuffeuil (Fr.-Z.) 5.52.25 2. 3. LéjBjihotel (F.-W.) Brunt (It.) 5.53.14 5.53.15 4. Graczyk (Fr.) z.t. 5. Kersten (N.) z.t. 6. Molenaers (B.) z.t. 7. Graf (Zw.-Lux.) z.t. 8. W. van Est (N.) z.t. 9. Suarez (Sp.) z.t. 10. Ruby (Fr.-Z.) z.t. 11. Bilhouee (Fr.-W.) z.t. 12. Busto (Fr.-Z.) z.t. 13. LeMenn (Fr.-Z.) 5.54.01 14. Geldermans (N.) z.t. 15. Wasko (Fr.-N.) z.t. 16. Gainche (Fr.-W.) S-Sl-O? De filmster Audrey Hepburn is zondag in Luzern bevallen van een zoon, die Sean zal heten. Zoals bekend is Audrey Hep burn gehuwd met de filmacteur Mel Ferrer. 43. De gezichten der krijgers slaan donker, als ze Thorfinn op de koningin zien toetreden Maar Winonah strekt haar hand uit, „Dank Thorfinn", zegt ze zacht. „Je hebt me een vreselijk lot be spaard", ze aarzelt even. „Je hebt me erg teleurgesteld, door wat je samen met Olaf, Erwin aandeed. Kun je iets ter verontschuldiging aanvoeren Met neergeslagen ogen staat de jager voor haar. „Waren je bedoelingen goed, Thorfinn?" houdt Winonah aan. „Ik aarzel te oordelen, want ik begrijp de beweegredenen niet". „Als Erwin koning geworden was, zou er burgerkrijg van ge komen zijn," zegt Thorfinn. „De meeste edelen verdragen de prins niet, zeker niet als hun heer." „Is dat zo, Thorfinn?" mompelt van jou of van Olaf?" ze. „Dus daarom greep je naar Thorfinn's aarzeling ontgaat dit middel om broederstrijd te haar niet, als hü stug antwoordt: voorkomen." „Daarom ook", „Van beiden", haar slem stokt „daarom hield j „Keer terug op de burcht, Thor- je het geloof levend, dat koning finn," zegt ze (ian. „Er zal niet Eric terug zou komen?" j meer over gesproken worden". Thorfinn knikt en Winonah j „Dank, koningin, ik wil probe staart hem zwijgend aan. j ren Gurd onschadelijk te maken," „Ik begrijp het nu, Thorfinn", antwoordt hij, „Daarna keer ik zegt ze. „Wiens idee was het, graag terug." Er komt een trieste uitdruk king op zijn verweerde kop. „Om weer te verdwijnen als mij een vraag gesteld wordt." „Een Vraag, welke?" wil Wino nah verwonderd weten. Somber schudt Thorfinn het hoofd. „Dat", zegt hij, „dat zult u helaas al te vlug weten..." 17. Everaert (Fr.) 5.54.2T 18. Bleneau (Fr.-W.) z.t. 19. Groussard (Fr.-W.) z.t. 20. Van der Borgh (N.) z.t. 22. P. van Est (N.) z.L 23. Damen (N.) z.t. DE LAATSTE ÉTAPPE. De 29-jarige Italiaan Gastone Nencini heeft de overwinning, die zich reeds lang voor Parijs aftekende, in de 47e Ronde .van Frankrijk behaald en de Frans man Jean Graczyk schreef de laatste étappe op zijn naam door een sprintzege in het Pare des Princes. Van de Nederlanders za ten Wim van Est (5e), Piet .vart Est (6e) en Jaap Kersten (SeJ in het voorste gelid en zorgden daarmee voor een mooi slot van een voor de nationale équipe stel lig niet onbevredigende Ronde van Frankrijk, ook al bleven dit jaar grote successen als étappe overwinningen en spectaculaire verrichtingen achterwege. Ab Geldermans eindigde in de alge mene rangschikking als de besc geplaatste Nederlander, namelijk, als twaalfde. Ondanks het feit, dat er in de laatste étappe verscheidene klas sementssprints waren opgeno men, om de strijd te activeren, zijn de renners toch vrijwel steeds in gesloten gelederen naar Parijs opgetrokken. Er waren wel uitlooppogingen, maar geen daarvan bracht het gewenste re sultaat. Het kwam in het Pare des Princes aan op een massale eindsprint die door de rappe Graczyk werd gewonnen. Darri gade die er zijn zinnen op had gezet, te Parijs te winnen werd vlak vóór het stadion door een lekke band voor de eindsprint uitgeschakeld. De Fransman Graczyk werd uitgeroepen als de strijdlustigste renner van de laatste étappe. De laatste premie voor de „pechvogel van de dag" viel ten deel aan de Fransman Andre Darrigade, die vlak voor het Pare des Princes een lekke band kreeg en daardoor niet kon deel nemen aan de eindsprint. De uitslag luidde: 1. Graczyk (Fr.) 5.19.30 2. Bruni (It.) z.t. 3. Viot (Fr.-N.) z.t. 4. Van Aerde (B.) z.t. 5. W. van Est (N.) z.fc 6. P. van Est (N.) jpA 7. Everaert (Fr.) z.t. 9. Gainche (Fr.-W.) 2-t. 10. LeMenn (Fr.-Z.) S.L 11. Reinecke (Did.) z.t. 12. Robinson (G. B.) z.t. 13. Nencini (ft.) Z.L 14. Le Buhotel (Fr.-W.) z.t. 15. Simpson (G. B.) zd. 16. Beuffeuil (Fr.-Z.) z.t- 18. Strehler (Zw.-Lux.) z.t. 19. Battistini (It.) z.t. 20. Bleneau (Fr.-W.) z.t. 21. Damen (N.) ut. 37. Geldermans (N.) z.t. 73. Van der Borgh (N.) z.t. HET EINDKLASSEMENT. 1. Nencini (It.) 112.08.42 2. Batistini (It.) 112J.3.44 3. Adriaenssens (B.) l^JffcOö 4. Junkermann (Did) 112.20.03 5. Planckaert (B.) 112.21.47 6. Mastrotto (Fr.) 112.24.54 7. Pambianco (It.) 112.26.40' 8. Anglade (Fr.) 112.27.59 9. Rohrbach (Fr.-Z.) 112.28.44 10. Haignan (It.) 112.32.10» 11. Manzaneque (Sp.) 112.34.41 12. Geldermans (N.) 112255.15 13. Graczyk (Fr.) 112.35.37 14. Mahé (Fr.) 112.41.18 15. Rostollan (Fr.) 112.43.00 16. Darrigade (Fr.) 112.46.05 17. Suarez (Sp.) 112.46.05 18. Delberghe (Fr.) 112.53.0? 19. Pavard (Fr.) 112.56.55 20. Morales (Sp.) 112.5926 24. Van Aerde (B.) 113.05.a3 25. Pauwels (B.) 113.07.37 27. Damen (N.) 113.09.03 28. P. van Est (N.) 113.11.30 34. Van der Borbli (N.) 113.34.09 39. W. van Est (N.) 113.48.52 43. Messelis (B.) 114.01.52 45. Kersten (N.) 114.02.58 53. Desmet (B.) 114.10.47 64. Molenaers (B.) 114.48.13 81. Berrcndero (Sp.) 117.07.41 EINDRANGSCHIKKING DER PLOEGEN. 1. Frankrijk 335.43.43 2. Italië 335.57.19 3. België 336.46.44 4. Spanje 337.35.38 5. Nederland 337.45.30 6. Frankrijk Noord 338.4124 Nederland won in de laatste étappe het ploegenklassement van de achtmansploegen. Ook ;:i de eindrangschikking van de équipes van acht renners was de eerste plaats voor onze ian'ge noten. HET PUNTENKLASSEMENT. 1. Graczyk (Fr.) 74 put. 2. Battistini (It.) 40pnt. 3. Nencini (It.) 35pnt. 4. Defilippis (It.) 25pnt. 5. Darrigade (Fr.) 22pnt Bond van zaterdagvliegers VLUCHT UIT VENLO E.M.M. - Terneozea Snelheid eerste duif 896 me ter; snelheid laatste prijsw. duif 760 meter. 1 en 3. J. Dhaeze; 2 en 8. J. Riemens; 4 en 7. W. de Vos; 5. 6 en 9. A. Scheele; 10 F. Ver- helst.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 3