UB BEL >PJES ROUW Gemeenteraad van Sas van Gent :n K kTEN Gemeenteraad van Hoek RADIO EN TELEVISIE Eric de Noorman De huid van de beer van de Sande ÖUJJKE STAND )ER BEVOLKING terdag 16 juli t%0 Saterdag 16 juli 1960 DE VRIJE ZEEUW! Pagina 5 gaan wij >uw van ruime 5 slaapkamers g vanaf 4'2 N 3270. V/h Borghstijn) EKNEUZEN -21-87, P. Hamelink, 35; roeiriem, De Bree, 25; wit waslederen Ischoen, Van Minnen, P 16; bos sleutels, W. 1de, Wesisluis P6 en met hangertje, Pini eidoornstr. S. bureau van politie zijn gedeponeerd: wanten, hondenrlemp. ans, wit linker kinder- lauw hondenriempie. mestas, portemonnee abonnement t.n.v. n, linker wit kinder- >n zwarte vulpen. GELWAARDE. :s voltrekking: R juli. F. de Caluwé, 30 j., jraauw, en Irene C. 20 j. n: 3 juli. Leonia M. E. 68 i„ echtg. van Pe el. 12 juli. Alphonsus ne, 76 j., wed. van Franssens. GELWAARDE. naand juni heeft zich meente gevestigd: Muller, van Hulst, en; J. M. M. Volle- Hulst; I. C. de Calu- :ens, naar Hontenisse; :helfaut, naar Sas van J.I. donderdagavond vond wederom een openbare raads vergadering plaats. Direct na de opening werd door de voor zitter een speciaal woord van welkom gericht tot de heer L. de Maayer, die van een ziekte hersteld is. Vervolgens werden de ge loofsbrieven onderzocht van het in de vacature J. de Braai benoemde raadslid de heer De Bruin, welke in orde werden bevonden. De notulen van de vergade ringen van 23 mei en 8 juni I960 werden onveranderd goed gekeurd, waarna werd overge gaan tot de behandeling van de ingekomen stukken. Nog 18 woningen Het extra contingent woning wet-woningen, dat ten behoeve van de industrie aan de ge meente Sas van Gent werd toe gewezen, heeft de verwachtin gen ruimschoots overtroffen. Niet minder dan 18 woningen werden toegewezen, t.b.v. de Glas- en Fosfaatfabriek. De voorzitter zette uiteen, dat het mogelijk beter zou zijn, in dien ook deze 18 woningen, te zamen met de reeds toegewe zen 20 woningen door de wo ningbouwvereniging „Vooruit" zouden worden gerealiseerd, dit ter drukking van de bouwkos ten, en daardoor ter verkrij ging van een goedkopere ex ploitatie. Hij deelde mede, dat de 20 eerstverkregen woningen reeds onderhands waren aanbesteed, doch dat de aannemingssom niet werd goedgekeurd, omdat de prijs hiervoor 25.000 te hoog was. Door nu de 38 woningen tezamen te bouwen zou de curve-prijs wellicht beter bena derd kunnen worden. De heer Bockstael leek het pleidooi dat de burgemeester hield niet erg sympathiek. Reeds bij de toewijzing van de 20 woningen werd voorop ge steld, dat het volgend contin gent aan de woningbouwvereni ging „Sas van Gent" zou wor den toeeewezen. Nu wordt er eenter een zekere dwangpositie geschapen, aldus deze spreker en hij kon dan ook niet nalaten rijn ongenoegen hierover uit te spreken. Hoewel de raad hierin geen enkele zeggenschap had, meid hij bovendien een warm plei dooi om de toegewezen wonin gen openbaar aan te besteden, in plaats van onderhands. Hij kon niet inzien, dat een open bare besteding kostenverho gend zou werken en was eer van het tegendeel overtuigd. Ook de heer Colsen viel deze spreker bij en meende te we ten, dat ae worungoouwvereni- ging „Sas van Gent" wel dege lijk belang had bij de realise ring van dit extra contingent woningen. De heer De Meijer, bestuurs lid van de woningbouwvereni- ging „Sas van Gent" merkte op dat deze laatste vereniging niet zo sterk bij de realisering geïnteresseerd is aangezien hei volgende contingent aan „Sas van Gent" zou worden toege wezen, hetgeen door de heer Colsen wordt betwijfeld. De voorzitter zegt, dat het B. en W. om het even is, wie de woningen bouwt, als de verwe- zelijking maar zo spoedig mo gelijk plaats kan vinden. Besloten wordt dat door B. en W. nogmaals met beide wo ningbouwverenigingen kontakt zal worden opgenomen. Indien „Sas van Gent" werkelijk ge ïnteresseerd mocht zijn, zal de ze woningbouwvereniging het laatste contigent kunnen reali st ren. Aangedrongen zal wor den op een openoare aanbeste ding. Vervolgens werd nog een uit voerige bespreking gehouaen omtrent het aantal woningen, dat in de Zandstraat zal wor den gebouwd. Door B. en W. werd voorgesteld om 3 wonin gen in deze wijk te bouwen, hetgeen door de heer De Rijk te weinig' werd gevonden. Bij de vorige toewijzing werd over meerdere woningen voor de Zandstraat gesproken. Na langdurige besprekingen, waarbij werd betwijfeld of er in de Zandstraat wel voldoenae animo zal zijn voor nieuwe wo ningen, werd besloten drie wo ningen in de Zandstraat te bouwen, onder uitdrukkelijke bepaling, dat indien voor deze woningen voldoende gegadig- eent Z w"' H. 'n volSend contin ue7,!rte.r e woningen aan toegewezen Z°Ud®n worclen Afscheid raadslid Bij de ingekomen stukken bevond zich ook een schrijven van de heer J. de Braai, dat h i zich wegens gezondheiasreae- nen uit de raad moest terue ken- „Se2ert 2fl augustus 1946 was de heer De Braai on afgebroken lid van de Sasse gemeenteraad, als vertegen woordiger van de Protestantse bevolkingsgroep van Sas van Gent, Door de voorzitter werd aan het adres van de heer De Braai woorden van dank en waardering geuit voor de wijze waarop hij gedurende de 14 jaar van zijn ambtsperiode de ze bevolkingsgroep heeft verte genwoordigd en de wijze waar op hij de belangen van de hele basse gemeenschap heeft ge diend. N uodtoestanden Van het bestuur van de bij zondere lagere Meisjesschool en de hijzondere Kleuterschool was nog een schrijven binnen gekomen, waarin werd gewezen op de noodtoestanden waarin deze scholen verkeren. Deze beide scholen, tezamen 8 les lokalen hebben in totaal slechts 2 w.c.'s Bovendien is de verlichting van diverse klaslokalen derma te slecht, dat deze toestand fu nest is voor de leerlingen. Ge vraagd werd dan ook medewer king tot verwezenlijking van de bouw van 2 extra w.c.'s en de bestaande verlichting te vervangen door t.l.-verlichting. Bovendien werd verzocht de mogelijkheid te onderzoeken tot de plaatsing van een centrale verwarmings-installatie, teza men met de Bijzondere Lagere Jongensschool, omdat ook de verwarming geheel onvoldoende is. De raad was vrijwel unaniem van oordeel, dat hier geholpen diende te worden. Bovendien werd besloten, om namens de gehele gemeenteraad nogmaals een noodkreet naar Den Haag te richten, waarin gewezen wordt op de noodtoestanden, welke op deze scholen heersen, daar beide scholen te klein zijn en er dringend behoefte is aan een nieuwe bijzondere lagere Jongensschool, waarna de be staande jongensschool na ver bouwing bij de meisjesschool zou kunnen worden gevoegd. De aangeboden rekening" van de gemeentelijke instelling voor sociale zorg over 1959 werd, evenals de Ingezonden begro ting van de stichting „Het Sas se Zwembad" in handen van de daartoe aangewezen com missie gesteld. Nieuw ambtenaren-reglement Bij de behandeling van het voorstel tot vaststelling van een nieuw ambtenarenregle ment voor de gemeente Sas van Gent sprak de heer De Groff zijn ontevredenheid er over uit, dat bij de voorbereidingen wel advies was gevraagd aan de A.R. K. A. en de samenwer kende overheidsbonden, doch niet bij de Algemene Neder landse Ambtenarenbond. Door de voorzitter werd uit eengezet, dat deze laatste bond was aangesloten bij de samen werkende bonden, zodat uitein delijk hieromtrent wèl advies was uitgebracht, hetgeen ook duidelijk uit het Prae-advies van deze instelling bleek, waarna het reglement onge wijzigd werd aangenomen. Ook de nieuwe arbeidsover eenkomsten-verordening en een nieuwe wachtgeldsverordening voor ambtenaren in dienst van de gemeente werden, evenals een nieuwe uitkeringsverorde ning, ongewijzigd overeenkom stig het concept aangenomen. De heer De Rijk wees er nog maals op. dat het onderhoud van de tuin der openbare school niet cp de plantsoendienst mocht drukken, doch op de ex ploitatie van deze school, zoals ook voor het Bijzonder Lager Onderwijs werd vastgesteld. Aan een aspirant bouwer werd overeenkomstig artikel 7 van dit besluit, zekerheid ge steld voor de bevordering eigen woningbezit. Aangezien de gemeente kampt, met een gebrek aan bergruimte voor diverse mate rialen, werd besloten de be staande garage van de reini gingsdienst met een vloeropper vlak van ca. 40 m- uit te brei den en hiervoor een bedrag' van 7.000 te voteren. Dit besluit ontlokte de heer De Rijk de uitroep dat er dan toch zeker wel een „openbare aanbesteding zou plaats vinden, hetgeen door de voorzitter werd toegezegd. Besloten zitting? De voordracht ter benoeming van 2 leden van de raad van bestuur van het rechtspersoon lijkheid bezittend lichaam„af valwaterleiding kanaalzone Zeeuwsch-Vaanderen" werd wegens een herziene visie van de zijde van B. en W„ door de voorzitter aangehouden, om na afloop der besloten zitting te worden behandeld. Vreemd genoeg werd de ver gadering 's-avonas echter nor maal gesloten, terwijl de raads leden wel werden verzocht nog even te blijven voor een korte bespreking. Aangezien de zit ting nadien niet meer heropend werd, kan worden aangenomen, dat dit agendapunt tot de vol gende raadsvergadering is aan gehouden. Tegen een erfpachtcanon van 45 cent per m- werd grond in erfpacht gegeven aan de heren P E. Baart en R. C. Cardon, beiden aan het Frederik Hen drikplantsoen. Het voorstel tot vaststelling van een verordening betref fende belegging van spaargel den. wat tijdens een der vorige raadsvergaderingen aangehou den was, werd thans, na uitge bracht advies der bonden, on veranderd goedgekeurd. Benzinc-praatje Aan de orde was het verzoek schrift van de N.V. Caltex Pe troleum Maatschappij (Neder land) N.V. te 's-Gravenhage, om vergunning tot het gebruik maken van gemeentegrond voor het uitbreiden van de benzine pompinstallatie in de Tram straat. Door B. en W. werd voorge steld aan dit verzoekschrift ge volg te geven, onder beding, dat door deze maatschappij een bijdrage van 2.280,40 zou wor den betaald voor de verbreding met 60 cm van het trottoir aan de overzijde waardoor de voet gangers ook in deze straat nog voldoende ruimte zouden heb ben. De straat zou aan wel enigszins versmallen, doch met de invoering van een stopver bod aan de zuidzijde zou deze moeilijkheid dan zijn opgelost. De leden bleken het hiermede echter niet geheel eens, omdat de straat toch al vrij smal was, en een stopverbod ook moei lijkheden voor eventuele bewo ners of toekomstige bewoners mee kan brengen. Na bestudering van de si tuatie-tekening' werd door de heer Bockstael een betere en prakischer oplossing ter kennis gebracht, waarbij de betrokken maatschappij meer ruimte krijgt en er slechts een pomp hoett te worden verplaatst. Indien de betrokken maat schappij er mede accoord gaat. kan de uitbreiding dadelijk ter hand worden genomen, doch indien dit niet het geval is, zal het verzoekschrift opnieuw in de raad moeten worden behan deld. Aan de afdeling van het Le ger des Heils reclassering' te Middelburg werd tot wederop zegging een jaarlijkse subsiaie in dit werk verleend tot een bedrag van 1 cent per inwoner per jaar. Rondvraag; Door de heer De Meijer werd verzocht nogmaals uit te kie nen, of de gemeente Sas van Gent. ook faciliteiten kan ver lenen bij vestiging in de ge meente, zoals b.v. de kernge meente Terneuzen dit kan, in de vorm van subsidies bij nieuwbouw enz. Er doet zich thans n.l. het eigenaardig' verschijnsel voor, dat een plaatselijke industrie wegens de kanaalplannen moet verdwijnen. Waneer deze indu strie zich opnieuw te Terneuzen vestigt, kan het een subsidie van ƒ35.000 krijgen. Dit, zou een zekere vorm van vliegen afvangen zijn, door een samenwerkende gemeente, in dien hieraan door de gemeente Sas van Gent niet kan worden voldaan. Aangedrongen werd dat de gemeente deze kwestie recht streeks aan het departement van Economische Zaken zou voorleggen. Ook 't puin in de Kerkstraat is nog steeds een doorn in het oog van de heer De Meijer. Wethouder Schelf er ant woordde dat dit vuil net 4 we ken geleden was weggehaald, doch dat er nu weer een zelfde hoeveelheid ligt. Besloten werd de bewoners van de panden, welke een uit gang op deze straat hebben, nogmaals aan te schrijven. In dien ook dit niet helpt zal de politie worden ingeschakeld, teneinde hier paal en perk aan te stellen. De heer De Groff informeer de nog naar de gang van za ken bij de verwezenlijking van het bejaardencentrum. Er is reeds een brief van G. S. betreffende deze kwestie onder weg, aldus de voorzitter, het geen een der raadsleden de opmerking deed slaken, dat de bode dan toch wel te voet komt. De heer De Meijer meende, dat de gemeente nog steeds in een impasse verkeert en zag mogelijk een oplossing in een soort commissie ad hoe, te be noemen door Gedep. Staten. De voorzitter meende te we ten, dat ook G. S. een dergelijk voorstel overweegt en er reeds een persoon voor een gesprek met de diverse betrokkenen was uitgenodigd. Het wachten is momenteel echter op een daarop betrekking hebbend schrijven van G. S. Niets meer aan de orde zijn de werd de openbare vergade ring' gesloten, waarna de raads leden voor een besloten be spreking bleven. .LAdv.) Raad discussieerde een uur in besloten vergadering over woningbouw. De voltallige raad der gemeen te Hoek had donderdagavond een ware kluif tijdens een spoed eisende raadszitting aan de bouw van woningwetwoningen. Voor deze bespreking ver scheen de directeur van de Cen trale Dienst van Bouw- on Wo ningtoezicht, de heer Roelands uit Terneuzen in de bijeenkomst van de raad. De besprekingen werden in besloten zitting gevoerd en duur den ruim een uur. f Nadat de raadsvergadering openbaar verklaard was, zeide burgemeester A. F. Hanssens, dat de besteding van de 6 door Hoek te bouwen woningwetwo ningen is vastgelopen. Dc be steding zat aanvankelijk boven het bedrag, dat door de minister is bepaald. Er is geen kans dat men deze door de minister vast gestelde curve wel haalt, door bezuinigingen aan te brengen op de woningen. Wij staan, al dus burgemeester Hanssens met onze rug tegen de muur. B. en W. deden de raad een voorstel om gelijktijdig met de woningen, welke te Hoek reeds in aanbouw zijn, het blok van 6 panden te bouwen, in precies de zelfde vorm. Hierdoor spaart men de kosten van de architect uit, en is het mogelijk de wonin gen binnen de vastgestelde nor men te bouwen. De heer Van der F'eijl vroeg ol het niet mogelijk is wat gro tere ramen in de te bouwen wo ningen te plaatsen, daar het be zwaar van de bestaande wonin gen is, dat de ramen te klein zijn. De voorzitter antwoordde, dat waarschijnlijk aan dit verlangen wel tegemoet gekomen kan wor den. De raad besloot dc woningen tc laten bouwen in dezelfde vorm als waarin thans reeds wonin gen in aanbouw zijn en machtig de B. en W. de verdere stappen te ondernemen om tot realise ring van de 6 woningen te kun nen komen. B. en W. werden gemachtigd aan de lieer Rouw te Terneuzen bouwgrond te verkopen vooi woningen. Vervolgens werden de huren voor de woningen Beatrixstraat 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 en 8 vastgesteld. Vervolgens werden de huur prijzen vastgesteld voor de nieuwe woningwetwoningen aan de Beatrixstraat. Aanvankelijk dacht men, dat de huren voor deze woningen 10,35 zouden zijn. De minister iieelt echter vastgesteld, dat ook deze woningen, die nog niet gereed waren toen de huurver- noging werd vastgesteld, de be kende 20 in de huur naar boven moeien. Thans wordt de huur 12,95. Dit is voor de huurders een behoorlijke tegenvaller, aldus de heer v. d. Fetfl, die liever zag, dat de huur van de woningen bekend was, vóórdat de bewo ners de nieuwe huizen betrok ken. De voorzitter zette uiteen, dat dc raad thans niet bevoegd is van liet door de minister inge nomen standpunt al te wijken. Dc huurverhoging is bindend voorgeschreven voor alle wonin gen. De raad ging, zij het node, met het voorstel accoord. De heer Leunis informeerde naar de vestiging van een kip penfokkerij in dc kom van het ..Wat wil wit cn wat wil zwart drinken?" vraagt de f astvrouw. Twee denkhoofden blijven over het schaakbord gebogen, maar twee handen wouden omhooggestoken. Goed denkwerk; Amstel slaaf alles. Schaak! KWAllTEITSBiER: AMSTEt PILS AM5TEL GOLD AMSTEL OUD BRUIN Voornamelijk lichamelijk zwakke kindaren in Bio-vakantieoord De in de Nederlandse biosco pen gehouden collecten voor de stichting „Bio-vakantieoord'' hebben hot vorige jaar in totaal ruim oen half miljoen gulden op. gebracht. Mode hierdoor konden in het tijdvak van 3 januari tot on met 29 december 1959 795 kin deren gedurende totaal 31.953 dagen worden verpleegd in het koloniehuis „Russenduin" te Borgen aan Zee. In 1959 was evenals het jaar daarvoor het aantal aanvragen groter dan da in liet oord beschikbare plaatsen. Dc indicaties van de opgenomen kinderen waren voor het grootste deel asthenie (algemene lichaamszwakte) on onvoldoende lichamelijke ontwikkeling (43,S voorts nervosilas (23,9 9») en sociale redenen (24,2%). Deze leitcn en cijfers worden vermeid in het jaarverslag over 1959 van do stichting „Bio-va kantieoord". In dat jaar vroeg naast de verzorging van de kin deren in hot koloniehuis te Ber gen aan Zoo, do inrichting en de completering van het oord voor mindervalide kinderen te Arn hem van de stichting alle aan dacht. Plannen tot verbouwing en uitbreiding van de slaapzalen in het „Russenduin", teneinde de verpleging nog meer te moderni seren, konden in 1959 niet wor den verwezenlijkt wegens gebrek aan geldmiddelen. Dc brand in het krankzinnigengesticht in Guatemala Men schat dat het aantal doden tengevolge van een brand in het krankzinnigengesticht van Gua temala tot ruim 200 gestegen is. Sommige patiënten wierpen zich in de vlammen en andere ver borgen zich onder matrassen uit angst voor de mensen die hen wilden redden. Circa 200 patiën ten zijn uit het gesticht ontsnapt tijdens de brand. Men heelt hen nog niet kunnen opsporen. Vol gens de politie zijn er aanwijzin gen dat de brand gesticht is. ZONDAG 17 JULI. HILVERSUM I; 8.00 Nieuws en postduivenber.; 8.18 Gevar. progr.; 9.45 Geestelijk leven, toe spraak: 10.00 Voor de jeugd; 10.30 Herv. kerkd.; 11.30 Vragenbeant- woox-ding; 11.45 Ber. uit de ker ken; 12.00 Lichte muziek; 12.30 Sportspicgei; 12.35 Orgelsp.; 13.00 Nieuws; 13.07 de toestand in de wereld, lezing; 13.17 Meded. of gram.; 13.20 Gram.; 14.00 Boek- bespr.; 14.20 Holland Festival I960; Residentie-ork. (in dc pau ze: 15.10—15.25 Filmpraatje); 16.00 Gram.; 16.30 Sportrevue; 17.00 Radioportret; 17.15 Boek- bespr.; 17.30 Voor de jeugd; 17.50 Nws, sportuitsl. en sportjourn.; 18.30 Arnus. rauz.; 18.55 Voor de vakantieganger-s; 19.30 Cabaret; 20.00 Nieuws; 20.05 Lichte rauz.; 20.35 Comme ci, comme ca, klank beeld; 20.55 Lichte muz.; 21.35 Tour de France; 21.45 Journ.; 22.00 Lichte muz.; 22.30 Nieuws; 22.45 Gram.; 23.15 New York- calling; 23.20 Lichte muz.; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II. 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.30 Morgenw.; 9.15 Orgelrecital; 9.30 Nws; 9.45 Gr.; 9.55 Int. Hoogmis; 10.00 Plechti ge Hoogmis; 11.30 Gram.; 11.35 Pianorecital; 11.55 Gram.; 12.30 Lichte muz.; 12.55 Act.; 13.00 Nieuws; 13.05 De hand aan de ploeg, lezing: 13.10 Gram.; 14.00 Viool en altviool; 14.20 Dubbel- kwartet; 14.35, 14,45 en 15.10 Gr.; 15.30 Muz. lezing; 16.00 Gram.; 16.10 Sport; 16.30 Godsd. uitz.; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Jeugd dienst; 17.45 Conferentie van Christen studenten, gespr.; 18.00 Lezing; 18.05 Het geladen schip, lezing; 18.30 De kerk aan het werk, lezing; 18.40 Muziekspel; 19.00 Europese Oecum. Jongeren dorp. Inderdaad, zo bevestigden B. en W., was er een dergelijk ver zoek ingekomen. Daar men ech ter te weinig tijd had, om dit vóór deze vergadering voor te bereiden, zal in de volgende vergadering over dit verzoek worden beslist. conferentie te Lausanne; 19.10 Jeugdkoren; 19.30 Dc gelijkenis sen van Jezus, lezing; 19.45 Nws; 20.00 Cabaret;; 20.35 Gr.; 20.45 U bent toch ook van de partij, lezinz; 20.55 Gram.; 21 35 Voor dracht; 22.05 Gram.; 22.25 Bock- bespr.; 22.30 Nws; 22.40 Avond gebed; 22.55 Lichte muz.; 23.15 Gram.; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VI): 12.15 Amus. muz. (om 12.30 Weerber.); 13.00 Nieuws; 13.15 Voor de soldaten; 14.00 Opera- en Bclcantoconc.; (tussen 16.0017.00 Ronde van Frankrijk); 16.00 Gram.; 17.00 Sport en nws; 17.05 Gram.; 18.00 Pianorecital; 18.30 Godsd. half uur; 19.00 Nws; JP.40 Gr.; 20.00 Operatic Berlijn, hoorspel; 21.10 Gram.; 21.30 Omroepkoor; 22.00 Nieuws; 22.15 Gram.; 22.45 Bios cooporgel; 23.00 Nws; 23.05 Gr. Televisieprogramma's. NED. TV; 20.00 Act. progr.; 20.15 Film; 20.45 Documentaire; 22.00 Sporlact. VL. BELG. TV: 11.00 H. Mis; 15.50 Overn. van de Wcstduitse TVSelectiewedslr. kunstturnen voor de Olymp. Spelen; 16.15 Eurovisie; Overn. van de Franse TV: Tour de France; 17.00—18.30 Verv. kunstturnen; 19.00 Voor de kleuters; 19.30 Nieuws, act. en journaal; 20.00 TV-feuill.; 20.30 Eurovisie: Overn. van de Franse TV: Tour de France; 20.40 Ge- var. progr.; 21.55 Documentaire film; 22.25 Nws en journaal. MAANDAG 18 JULI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 8.30 Voor de kinde ren; 8.40 Gram.; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 De groenteman; 9.15 Gram.; 9.35 Waterst 9.40 Morgenwijding; 10.00 en 11.00 Gram.; 11.45 Voordr.12.00 Zang recital; 12.20 Gram.; 12.30 Land en tuinbouwmeded.; 12.33 Vour ons platteland, praatje; 12.53 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Meded. en gram.; 13.25 Lichte muziek; 13.55 Beursber.; 14.00 Gr.; 15.40 Het einde van Socrates, hoorsp.; 16.45 Fianorecital; 17.15 Gram.; 47. Terdege beseft Thorfinn hoe gevaarlijk het schot is. Een geringe afwijking kan dc koningin treffen, maar ook dat is wellicht beier, dan haar in handen te laten vallen van de doortrapte Gurd. Als een kal. loerende op haar piooi, wacht Thorfinn zijn kans af. Dan heft hij zijn boog en schiet. Zweetdruppels parelen op zijn voorhoofd, als hij de pijl nakijkt, en zijn spanning ontlaadt zich in een woeste lach, als Gurd de ar men opheft, en de koningin los laat. De pijl heeft hem in de schouder getroffen. Razendsnel flitst een tweede pijl z(jn doel tegemoet, terwijl Wino- nah haar paard snel vooruit drijft en Erwins krijgers gillend toestormen. Gurd verliest zijn koelbloedig heid cn met een kreet van w oede zoekt hij zijn redding in dc vlucht. Een aantal krijgers gaat hem achterna en Winonah's ogen zoe ken en vinden de man, die haar het leven redde. „Thorfinn, Thorfinn, wacht!" roept ze de jager, die op het punt staal als een schim in het struik gewas te verdwijnen, loc. „Wees niet bang, Thorfinn, wai je deed, is je vergeven!" houdt Winonah ontroerd aan. De jager staat een ogenblik stil; dan daalt hij langzaam met gebogen hoofd de helling af 18.00 Nws; 18.15 Polit. praatje; 18.25 Amateursprogr.; 19.00 Gr.; 19.30 Voor dc jeugd; 20.00 Nws; 20.05 Lichte muz.; 20.35 Afgha nistan. vroeger en nu, lezing; 20.55 Pianospel; 21.15 Journaal; 21.30 Gram.; 22.00 Holland Fes tival 1960: Zangrecital; 22.30 Nws en beursber.; 22.45 Taptoe, reportage; 23.15 Gram.; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.30 Een woord voor de dag; 7.40 Gewijde muz.; 8.00 Nws; 8.15 Radiokrant; 8.35 Gr.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Gram.; 9.40 Voor de vrouw; 10.15 Theo logische etherleergang; 11.00 Gr.; 11.25 Voordr.; 11.45 Gram.; 11.55 Cello, klavecimbel cn bas-bari ton; 12.25 Voor boer cn tuinder; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Meisjeskoor; 12.53 Gram. of act.; 13.00 Nws; 13.15 Blaas- erkest; 13.40 Gram.; 14.05 School radio; 14.30 Gevar. progr.; 15.45 Gram.; 16.00 Bijbcloverdenking; 16.30 Vokaal ens.; 16.50 Gram.; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Voor dc jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Eeursber.; 17.45 Regeringsuitz. 18.00 Orgelsp.; 18.30 Gram.; 19.00 Nieuws; 19.10 Lichte muz.; 19.30 Radiokrant; 19.50 Lichte muz.; 20.20 De steen aan het strand, hoorspel; 21.30 Pianocomposities; 22.00 Volk en staat, parlementair comm.; 22.15 Gram.; 22.30 Nws en S.O.S.-ber.; 22.40 Gr.; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Con- ccrtgebouwork.; 23.45 Gr.; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.35 Voor de landbouwers; 12.45 Gram.; 12.50 Koersen; 13.00 Nws; 13.15 Gr.; 14.00 Gevar. muz.; 14.45 Kamer- muz.; 15.45 Harpspel: 16.00 Koer sen; 16.06 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.05 Lichte muz.; 18.05 Voordr.; 18.20 Voor de soldaten; 18.50 Sportkron.; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 20.00 Kamcrork.; 21.30 Amus. muz.; 22.00 Nieuws; 22.15 Kamermuz.; 22.55 Nieuws; 23.00 Voor de zeelieden. Televisieprogramma. VL. BELG TV: 19.30 Nws, act. cn journaal; 20.00 Rep.; 20.30 Filmreportage; 22.00 Nieuws en journaal. LIEFDE Liefde laat, zich door niets weerhouden, zoals in Arnhem ook weer eens een voorval heeft uitgewezen. Een minder jarig' meisje kreeg in het pen sion waar zij verblijft bezoek van een jongeman. Volgens de door de pensionhouder vastge stelde regels moest deze Romeo na een bepaalde tijd vertrek ken. Toen de jongeman zich niet aan deze ongeschreven regel wenste te houden werd hij door de pensionhouder zon der pardon buiten de deur ge zet. De deur werd door de pen sionhouder op slot gedaan. Toen voor het meisje daardoor de kans verkeken was om op de normale manier naar buiten te komen, ging ze naar boven en sprong uit het raam. Dit bekwahi haar echter slecht. Onder meer met een gebroken enkel moest zij worden opge nomen in hel ziekenhuis. Ook daar zijn helaas echter voorge schreven bezoekuren

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 5