Binnenlands nieuws PHILIPS De Ronde van Frankrijk Eric de Noorman De huid vande beer RUIMTE :eersvliegtuig zee geland. radicale vernietiging Gemeenteraad van Vogelwaarde insecten verdelger Last van zenuwen? Voor parelwitte tanden BEURSO VERZICHT dag 14 juli' I960 Donderdag 14 juli 1960 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 (Advertentie.) Mifrlas DC-7C met 58 In- van de Amerikaanse rt maatschappij „Nor th- ent Airlines'' is woens- ens een technische sto ten Okinawa en de Phi- in zee geland. 't lot der inzittenden, 5t rs en zeven hemannings- nog niets bekend. latschappij deelde mee ieger van het viermoto- dvliegtuig had geseind het toestel in zee zou irkomen. Het kantoor maatschappij in tokio se dat men het vliegtuig iter heeft gezien, gsvliegtu/fcon.-.ziijn opge- n de inzittenden van het diegtuig hulp te bieden, staties in Turkije een plaatsje op 80 km zijn 29 personen ge- i, verdacht van onder- activiteit tegen het furkse bewind. De ar- zijn vroegere leden plaatselijke bestuur van ■ratische partij en vroe- len van de gemeente irtjes voor Duitse meisjes. et Britse schip „Wesf aandagavond in Rotter- veerde harf de Rotter, litie niet alleen belang--. >or de statenloze verste, zich aan boord moest maar ook voor da tweede stuurman, •as het geval, in een ns zeemanstehuis had e Duitse meisjes aan- die naar Rotterdam ekomen om de twee 'n, met wie ze tedere onderhielden, te onU Van de grens werd een jes tweemaal de toe- reigerd, omdat ze geen van bestaan had. De r zag ze kans liftende over te komen. Het leisjes was er rlirek; :d ons land binnen 'S sjes vertelden, dat da met hen wilden hetgeen door de werd bevestigd. Daar es, omdat, ze zonder van bestaan waren, .mburg teruggestuurd orden, heeft de politie ren gevraagd de reis- roor de meisjes la 'talen, zodat niet da ise belastingbetaler reisje zou moeten op- De officieren hebh-n even Engelse ponden itie gedeponeerd, zodat jes op hun kosten de zullen kunnen maken, rlands zakenman carta gearresteerd tie in Djakarta heeft erlandse zakenman ge- zo meldt Antara. Hij odonesische firma hel> licht voor een bedrag Ijoen roepia's. alen van de zakenman, niet genoemd wordt, Hij woont in Ban- zou een contraet heb- ten met een firma in voor de levering van er. De directeur van sische firma heeft vol- ra de politie in de arm toen de zakenman aangenomen, maar in bleef de goederen t« DE STATENLOZE VERSTEKELING TE ROTTERDAM Wanneer vandaag het Britse schip „West Breeze" de haven van Rotterdam zal verlaten met bestemming Hongkong cn Sjanghai zal de !7-jarigc ver stekeling Alexander Raymood Neumann door de Rotterdamse politie weer aan boord van dit schip zijn gezet, omdat hjj zich ook aan boord van de „West Breeze" bevond, toen deze vrachtvaarder eergisteravond in de Maasstad aankwam. De Rotterdamse politie heeft via het Duitse consulaat contact gehad met de Hamburgse politie. Wanneer de ..West Breeze" over circa drie maanden deze Duitse haven weer zal binnenlopen zal de politie in Hamburg zich vol gens internationaal gebruik over de verstekeling ontfermen. Er bestaat kans. dat zij hem dan naar Frankrijk zal sturen, zoals in de bedoeling lag op het mo ment toen Neumann de benen nam. De Rotterdamse politie is ech ter niet veel verder met de man gekomen. Liet hij eerst dinsdag middag zijn stugge houding va ren en maakten zijn verwarde verhalen plaats voor een wat meer geordend betoog, later was er weer geen land met hem te bezielen en kwam hii weer met de verklaring, die volgens de po litie kant noch wal raakten. Op hem zijn brieven gevonden van zijn zusters, die resp. in Parijs en Athene wonen. Voor die uit Pa rijs, die schreef hem niet te wil len zien totdat hij zijn leven zou hebben gebeterd, heeft hij geen goed woord over. De andere, die hem regelmatig geld zou hebben gestuurd, staat in een beter blaadje en Neumann heeft ver klaard we] naar Griekenland te willen. Gebleken is inmiddels, fat hij ook Frans verstaat, maar spreken wil hij deze taal niet. Ook ging hij zich weer te buiten aan anti-semietische uitlatingen. Men heeft hem in nog andere talen aangesproken en volgens de politie verstaat hij ook Itali aans, Duits, Engels. Spaans, Portugees. Grieks en Frans. Ook op zijn verklaring, dat hij in Ca nada heeft gewerkt, is hij terug gekomen. Tot nu toe heeft hij geweigerd in bad te gaan en ook een onder zoek door de dokter staat hij niet toe. Zijn menu bestaat uit vijgen en dadels. HET PROGRAM VAN DE AMERIKAANSE DEMOCRATEN Het program warmee de Amerikaanse Democratische partij aan de verkiezingen in november deelneemt, is dinsdag aan de partijconventie voorge legd. In het stuk dat is opgesteld door een speciale commissie, wordt gezegd, dat een democra tische regering met de Sowjet- Unie vanuit een positie van kracht zal onderhandelen, „wanneer er een reeële moeilijk heid tot. vooruitgang bestaat zonder dat dit ten koste van beginselen gaat". In de kritiek op het buitenlandse en defen siebeleid van de huidige rege ring, die milder is dan werd verwacht, wordt geen melding gemaakt van het incident met de U-2. He merendeel van de rechtstreekse kritiek betreft de Sowjet-Unie. NOG GEEN OPVOLGER VOOR KISJI Het congres van de Japanse liberale democratische partij is woensdag vijf uur bijeen ge weest zonder tot overeenstem ming te komen over de opvpl- ging van premier en partijleider Kisji. De aankondiging van da partijleiding dat vandaag op nieuw zal worden vergaderd werd door de afgevaardigden met ge joel ontvangen. Er zijn vijf kandidaten: de mi nister van Buitenlandse Zaken Aalehiro Toejiyama. de minister van Handel en Industrie Hayato Ikeda. Bambokoe Ohno. de voor zitter van het dagelijks bestuur van de partij Mitsoejiro Ishii en de vroegere minister van Onder wijs Kenzo Matsoemara. DEMOCRATSICHE KRITIEK OP EISENHOWERS POLITIEK De voorzitter van de democra tische partij-conventie in Los Angeles, gouverneur Lercy Col lins van Florida, heeft dinsdag verklaard, dat de buitenlandse politiek van president Eisenho wer tengevolge heeft gehad, dat de wereld het vertrouwen in de V. S. verliest. „Er was een tijd en die ligt niet ver achter ons, dat het woord Amerika een ma gische klank had tot in het meest afgelegen dorp ter aarde. Voor de onderdrukten hield het woord een krachtige belofte voor een beter leven in. De laatste tijd echter schijnt dit. ma gische echter te zijn verdwenen", aldus Collins. De beroepsbevolking in de Verenigde Staten De beroepsbevolking in de Ver. Staten was in juni van dit jaar met 68.579.000 groter dan ooit tevoren, zo blijkt uit cijfers, die door het Amerikaanse ministerie van Arbeid zijn gepubliceerd. De werkloosheid is echter ook toegenomen en wel tot 4.423.000 of 964.000 meer dan in mei. VERDACHT VAN OPLICHTING De politie te Haarlem heeft I de 28-jarige C. A. M. van der B. uit Haarlem in arresl ge steld. verdacht van oplichting tot een bedrag van 37.000. De man bood zich aan als bemid delaar bij kocp en verkoop van huizen. Het onderzoek wordt noe voortgezet en de mogelijk heid is niet uitgesloten dat het bedrag van de oplichting hoger zal blijken. Door advertenties te plaatsen kwam van der B. in aanraking met mensen die hui zen wilden kopen of verkopen. Een contraet werd gesloten, warbij o.a. bcoaald werd, dat hij als bemiddelaar een provisie van tien procent van de koop som zou ontvangen. Handgeld moest worden gestort. Sprong een verkoop af, dan diende van der B. een rekening voor be moeiingen in. o.m. voor duizend negenduizend en vijftien duizend gulden. Deze bedragen heeft hij in zijn bezit gekregen mede door het handgeld achter te houden Bo-'endien trachtte van der B. met belangstellen den een compagnonschap te vormen. Een aanstande com pagnon zou hij op deze wijze hebben opgelicht voor 7.0C3. In de maand juni en in de eerste week van juli had de man 15.000 uitgegeven, on dermeer aan lange autoritten. KIND ONDER AUTO Op de Koovorderstraatweg te Hoogeveen is de 5-jarige Arend Kroezen, zoon van dc fabrieks arbeider G. Kroezen bij een on geluk om het leven gekomen. Het kind was met een vriendje een eind meegegaan met een melkkarretje. Op een gegeven moment sprong hij van de wagen af. De melkboer waarschuwde hem nog goed uit te kijken, maar het kind lieo pardoes ach ter de wagen langs de straat «ver waarbij het geschept werd door een uit oostelijke richting komende personenauto, bestuurd door de 37-jarige landbouwer J. S. te Geeseiraai. De kleuter werd vrijwel op slag gedood. van vliegen, motten en muggen. CHINA PROTESTEERT BIJ DJAKARTA Communistisch China heeft bij Indonesië scherp geprotes teerd tegen het incident in Tjimahi van begin juli. waarbij twee Chinezen gedood, twee ge wond en enkele gearresteerd zouden zijn. Het persagentschap „Nieuw China" meldt dat op 11 juli in Peking een nota aan de Indo nesische ambassadeur werd overhandigd. Daarin werden verontschuldigingen voor het „wreed doden" van Chinezen door Indonesische militairen en politie en schadevergoeding voor de verwanten van de slachtoffers gevraagd. ZUID-MOLUKKERS TELEGRAFEREN PREMIER VAN KATANGA Dr. J. P. Nikijuluw en ir. J. A. Manusama. resp. gevolmachtigde en minister van de afgekondigde republiek Zuid-Molukken, heb. ben een telegram gezonden aan premier Tsjombe van Katanga. Hierin uitten zij gevoelens van warme sympathie voor het „op komen voor de rechten van de mens tijdens het uitbreken van muiterij tegen de blanken in zijn land. Het telegram vervolgt: „Als Zuid-Molukkers, die tien jaar geleden hun reoubliek uitriepen om te voorkomen met Indonesië in het verderf te worden gestort, begrijpen wij de proclamatie van de republiek Katanga en zijn be reid mët Tsjombe alle mogelijke hulp te verschaffen". met 100 Ycrdjtmping»- tabletten 48S BINNENLANDSE TOESLAG OP BOTER WORDT VERLAAGD TOT 80 CENT Het bestuur van het Produkt- schap voor Zuivel heeft besloten, de toeslag van een gulden per kilo op in het binnenland afge zette boter in kleinverpakking op korte termijn te verlagen tot tachtig cent. Het bestuur van het produktschap heeft dit be sluit genomen na het gistermid dag met de minister van Land bouw gevoerde overleg over het boterbeleid en, naar het mee deelt, op grond van de voorzich tige overweging dat de afzet- situatie in binnen- en buitenland reden schijnt te geven tot enig optimisme. Ofschoon het bij de huidige vooruitzichten ten aanzien van produktie en exportmogelijk heden handhaving van een rela tief hoog binnenlands verbruik gewenst acht, meent het pro duktschap dat een zekere verla ging van de toeslag niet onrede lijk is. Het bestuur heeft in zijn beraad mede betrokken de over weging, dat met. de toeslag zeer grote bedragen gemoeid zijn en dat een zekere, uit de verlaging van de toeslag voortvloeiende vermindering van die bedragen tot de mogelijkheden behoort. De minister van Landmouw heeft tijdens de bespreking die hij gistermiddag, vóórdat het be stuur van het. .Produktschap in besloten vergadering zijn besluit nam met dft.'bestuur heeft ge voerd, te keh'tlën gegeven, dat de marktsituatie; thans een verla ging van de binnenlandse toeslag rechtvaardigt. Hij weespRiarbij op de grote stijging van de binnenlandse bo- teromzet sinds de invoering van de toeslag. Exacte cijfers zijn nog niet bekend, maar naar schatting heeft die stijging 65 a 70 pro cent bedragen. Dat zou beteke nen dat de binnenlandse con sumptie die voordat de toeslag inging ongeveer 800 pond per week bedroeg nu om en nabij de De raad moest met gedunde gelederen zijn vergadering af werken. Op het appèl ontbreken wethouder De Bakker wegens verricht. De geloofs-r*"ven van wijl van de heer L. G. Hermans bericht was ingekomen dat hij zijn zetel beschikbaar stelde. Burgemeester Hendrikse sneed daarom de overigens kleine raadskoek niet aan alvorens wet- I houder De Bakker, die in het i ziekenhuis te Hulst is opgeno- 1 men, een spoedig herstel toe te wensen. Daarna dankte de voor zitter de heer Hermans voor hetgeen deze als raadslid in het belang van de gemeente heeft gedaan. De geloofsbrieven van de heer A. Boeding, die door de voorzitter van het centraal stem bureau in de vacature Hermans benoemd was verklaard, werden door een commissie uit de raad onderzocht en in orde bevonden. Aan de heer J. F. Bogaart te Ossenisse werd een perceel grond verkocht voor de prijs van 5,76 per m2. Aangekocht werd een stuk weiland te Hengstdijk, gelegen in het uitbreidingsplan, van de er ven Verdurmen voor de prijs van 1 per m2. De garantie inzake de verbouw en uitbreiding van het St. Anto- niusgesticht te Groenendijk werd verhoogd tot 1.100.000. Een verzoek om subsidie van de Provinciale Commissie ter be vordering van de rundveefokke- rij werd afgewezen. Met de interim-regeling ziek tekosten ambtenaren voor 1960 kon de raad zioh verenigen. De begroting 1959 werd in overeenstemming gebracht met de werkelijke inkomsten en uit gaven en ook de begroting 1960 werd gewijzigd, onder meer in verband met het lenen en uit lenen van gelden ten behoeve van de uitbreiding van de tex tielindustrie in deze gemeente, waarmee voorlopig een bedrag was gemoeid van 800.000. De heer De Schepper wees tij dens de rondvraag op de slechte toestand, waarin het fietspad van Stoppeldijk naar Rapenburg- tol verkeert, vooral omdat de zij kanten te diep zijn weggestoken. De voorzitter zal dit doorgeven Volgens officieuze kringen zou Venezuela bereid zijn, tezamen met andere Zuidamerikaanse landen, als bemiddelaar op te treden tussen Cuba en de Ver. Staten. Aan de groep bemiddelaars zou worden deelgenomen door Venezuela, Columbia. Peru, Chili, Panama. Bolivia en Mexico. An dere landen zouden zich hierbij nog kunnen aansluiten. (Adv.) Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen 1300 pond ligt. Het bestuur van hett Produktschap heeft indertijd bij het vaststellen van de toeslag van één gulden besloten het van de marktsituatie te laten afhan gen hoelang deze gehandhaafd zou blijven. Reünie van schrikkeljarigen in Purmerend T.g.v. de stadsfeesten is in Purmerend een reünie van schrikkeljarigen gehouden. Foto: de oudste en de jongste aanwezige schrikkeljarigen. resp. de 92-jarige mevr. Fran kenHartkamp en de vijf maanden jonge Jan Willem Meeuwenoord. Rechts burge meester mr. R. Kooiman, links de heer Franken. aan de Grindwegcommissie, die met het onderhoud van het fiets pad belast is. De heer Perdaen vond het on billijk, dat de caféhouders 2,50 leges moeten betalen als zij hun café's na sluitingstijd willen open houden. De voorzitter had toch indertijd, toen de raad be sloot het sluitingsuur op elf uur te handhaven, beloofd soepel te zijn met het verlenen van onthef fingen. De voorzitter maakte duidelijk, dat hij ook in dezen zeer soepel is. maar de iegesverordening moet nu eenmaal worden toege past. Bovendien kon er die rijks daalder naar zijn mening wel af, want hij had zo het idee, dat die late drinkers ook wel stevige drinkers zullen zijn. Nadat de raad nog eens al het oud zeer had opgerakeld van het beruchte slootje te Hengstdijk, waarin het gemeente-riool uit- watert, werd men het uiteindelijk er over eens dat gemeente en polders samen de sloot zullen reinigen en dat het verdere on derhoud voor rekening van de gemeente komt. Adv. Bestrijdt tandbederf Gevoelige nederlaag voor de Belgen Martin van den Borgh komt als laatste binnen De zeventiende étappe van de Ronde van Frankrijk van Brian- con naai- Aix les Bains werd ge wonnen dor de Franse nationaal Graczyk. Hij haalde hiermee zijn derde ritzege en trok bovendien de groene trui steviger om zijn schouders. Graczyk verdiende bovendien de vette premie „Sou- venier Henri Desgranges" op de Col de Lauteret. De Italianen verstevigden hun posities opnieuw. Battistini klom ten koste van de Belg Adriaens- sens die nu derde staat naar de tweede plaats. Nencini vergrootte zijn voorsprong op de Belg met ruim twee minuten. Ook in het bergklasement staan de Italianen met Massignan ex aequo op de eerste plaats. De Nederlanders speelden ook in de tweede Alpenétappe geen rol van betekenis. Piet van Est en Ab Geldermans kwamen met ruim vier minuten achterstand op de winnaar resp. als 24e en 26e binnen. Geldermans zakte in het algemene klassement van de elf de naar dè dertiende plaats. Ondanks verschillende uitloop pogingen waarvan die van Mari- gil (Spanje) het gevaarlijkste was, hij kwam op drie Cols die voor het bergklassement meetel den als eerste baven, slaagde er toch niemand in alleen weg te komen. Marigil werd tenslotte ingelopen door een groep van 10 man waarvan Graczyk in de sprint won vóór Battistini. De Spanjaard Karmany gaf de strijd op. De uitslag luidde: 1. Graczyk (Fr.) 7.30.20 2. Battistini (It.) z.t. 3. Wasko (Parijs-N.) z.t. 4. Gimmi (Zw./Lux.) z.t. 5. Nencini (It.) z.t. 6. Massignan (It.) z.t. 7. Junkermann (Did.) z.t. 8. Morales (Sp.) z.t. 9. Anglade (Fr.) z.t. 10. Mastrotto (Fr.) z.t. 11. Marigil (Sp.) 7.32.34 12. Rostollan (Fr.) 7.32.42 13. Pambianco (It.) z.t. 14. Manzaneque (Sp.) z.t. 15. Mahé (Fr.) z.t. 16. Adriaenssens (B.) z.t. 17. Delberghe (Fr.) 7.33.20 18. Pavard (Fr.) z.t. 19. Otano (Sp.) z.t. 20. Lerono (Sp.) z.t. 21. Rohrbach (Centr. M.) z.t. 22. Planckaert (B.) z.t. 23. Lach (Parijs N.) z.t. 24. Piet van Est (Ned.) 7.34.44 26. Ab Geldermans (Ned.) z.t, 47. Piet Damen (Ned. 7.38.36 54. Jaap Kersten (Ned.) 7.43.49 81. Wim van Est (Ned.) 7.56.06 82. Van der Borgh (N.) 7.59.06 Algemeen klassement. 1. Nencini (It.) 92.10.19 2. Battistini (It.) 92.14.22 3. Adriaenssens f B. 1 92.16.06 4. Junkermann (Did.) 92.18.44 5. Planckaert (B.) 92.21.32 6. Rohrbach (Centr.-Z.) 92.24.35 7. Pambianco (It.) 92.24.49 8. Anglade (Fr.) 92.25.54 9. Massignan (It.) 92.26.59 10. Mastrotto (Fr.) 92.27.29 11. Graczyk (Fr.) 92.32.48 12. Mahé (Fr.) 92.33.44 13. Geldernians (Ned.) 92.35.27 14. Darrigade (Fr.) 92.41.18 15. Manzaneque (Sp.) 92.41.44 16. Rostollan (Fr.) 92.42.15 17. Delberghe (Fr.) 92.46.44 18. Suarez (Sp.) 92.49.32 19. Morales (Sp.) 92.50.02 20. Pavard (Fr.) 92.50.50 21. Gimmi (Zw./Lux.) 92.50.32 28. P. van Est (Ned.) 93.10.14 22. Damen (Ned.) 92.58.11 34. v. d. Bergh (Ned.) 93.26.35 44. W. van Est (Ned.) 93.46.03 54. Kersten (Ned.) 93.57.57 PLOEGENKLASSEMENT. 1. Frankrijk 275.46.10 2. Italië 276.01.44 3. België 276.43.07 4. Nederland 277.42.58 5. Spanje 277.49.31 HET INDONESISCHE VERZOEK AAN DE PHILÏPPIJNEN De Philippijnen hebben op In* donesië en Nederland een beroep gedaan om hun geschil over Westelijk Nieuw-Guinea op vreedzame wijze te regelen, zo is woensdag in gezaghebbende kring in Manilla meegedeeld. Dit verzoek was vervat in de antwoorden aan beide landen die de Philippijnen benaderd hadden. Indonesië wenste dat de Philip pijnen geen faciliteiten ver strekte aan schepen en vliegtui gen op weg naar Westelijk Nieuw-Guinea. Nederland ver zocht de Philippijnen niet aan dit verzoek te voldoen. De Philip- pijnse regering, die goede be trekkingen met beide landen wenst te onderhouden, drong er in haar antwoorden op aan zich te onthouden van het doen toe nemen van de spanning in het gebied van Westelijk Nieuw- Guinea. INTERNATIONALS LAGER In een betrekkelijk stille markt noteerden de internatio nale waarden gistermiddag over de gehele linie beneden het vo rige slotniveau. Het buitenland liet met kooporders verstek gaan, waardoor weinig steun werd geboden aan de geringe verkopen. Tengevolge van de politieke spanningen was Wall Street ook dinsdag nog van slag af en sloot met lagere koersen, ook voor de Nederlandse hoofd fondsen. Begrijpelijk reageerde Amsterdam gedurende het tele fonische avondverkeer van dins dag onmiddellijk met dalende koersen toen Wall Street inzak te. Gistermorgen werd als laag ste prijs betaald voor AKU 524, Kon. Olie 132,50, Philips 1166, Unilever 945 en Hoogovens 775. De officiële beurs van gistermid dag opende voor Philips op 1172, tegen een vorige slotkoers van 1168 U. Het geringe aanbod be hield gedurende de verdere beursduur de overhand, waar door de koers verder inzakte tot 1165, bij gebrek aan kooplust. AKU's openden min 7 op 525, mede in verband met de gepu bliceerde minder gunstige cijfers van de Amerikaanse dochter de „American Enka". De rayonaan delen verloren verder nog ter rein en belandden op 517la. De vorige slotkoers was 531%. Hoogovens 21punt lager op 7571-2, terwijl Kon. Olies daalden 45. Nu het hem niet gelukt is Gurd onschadelijk te maken, lokt Thorfinn de hem achtervolgende krijgers zonder veel moeite naar de plaats, waar hij Erwin heett achtergelaten. Verontrust door Thorfinhs woorden is deze al op pad gegaan en een kwartier gaans van de burcht krijgt Thorfinn de prins hellend over ziin paard in het oog. „De koningin wordt het slacht offer!" schreeuwt Thorfinn hem toe, Dan wendt hij de teugels. wijst de krijgers op de prins en het volgend ogenblik in het struikgewas verdwenen. „Nu terug naar de burcht", gromt de jager, terwijl hij in halsbrekende vaart over een smal bospaadje voortstorm!. „Zolang die waanwijze kwast niet weet te handelen, zal ik het moeten doen!" Omkijkende kan hij niet ont dekken of Erwins mannen hem volgen en zijn eigen paard maakt teveel lawaai om iets te kunnen horen. Maar het kan hem op het ogenblik weinig schelen boven dien. Thorfinn rijdt, zoals hu nog nooit gereden heeft. Hijgend houdt hij zijn ros in als hij de burcht voor zich ziet lig gen en dan schrikt hij geweldig, want daar over de heirbaan naar het zuiden, rijdt Gurdmet naast zich de koningin van 133,60 tot 132,90. De slot koers van dinsdag was 135,30 voor Kon. Olie. Unilevers hadden bij de opening een stop-loss or der te verwerken en openden laag op 939. Uiteindelijk bleek de openingskoers niet aan de la ge kant te zijn geweest, want de prijs zakte verder in tot 935. De slotkoers van dinsdag was 953y2. Van de leidende cultures gaf Deli aanvankelijk een kleine koerswinst te zien, die later ech ter weer verloren ging. Amster dam Rubber en HVA fractioneel lager. De handel in deze hoeken was van weinig of geen beteke nis. De scheepvaartwaarden kon den zich vrij goed rond het vo rige slotniveau handhaven, waar-' bij zelfs aandelen Kon. Boot 2 punten hoger openden op 182%. Ook hier kon de koerswinst niet geheel worden vastgehouden. De handel bleef ook in deze afde ling beperkt. De omzet van de 4% pet obli gatielening 1960/3 Bank voor Nederlandse Gemeenten van dinsdag heeft nominaal 862.500 bedragen. Gisteren was het in deze hoek stiller doch de koers werd onveranderd op 99% gead viseerd. De uitgifteprijs was 991* pet. De affaire in deze stukken trekt de handel uit de staats- fondsenmarkt weg, waardoor dan ook gisteren wederom zeer weinig te doen was met koersen die een weinig lager noteerden. Certificaten Pirelli werden op 566 geadviseerd tegen dinsdag 572. Aandelen Riva, die dins dag twintig punten hoger no teerden op 460, werden een paar punten lager geadviseerd. De Centrale Suiker Maatschappij keert over het boekjaar 1958/ 59 12% pet uit. (Over 1957/58 werd tien pet dividend uitge keerd).De koers van de aande len werd onveranderd op 389 ge adviseerd. Prolongatie 3% pet. BEURSINDICES 11/7 12/7 13/7 concerns 619.62 614.82 601.08 Int. Industrie Scheepvaart Banken Cultures enz, Algemeen 320.88 318.80 313.05 160.67 160.45 159.14 203.01 200.07 197.30 153.77 151.74 148.37 417.32 414.04 405.44 NABKURSKOERSEX AKU: 517—523 slot 518 (516%) Kon. Olie: 133 ged. en bied. 133.60 slot 133.50 (132.70) Philips: 1158—1174 slot 1160 (1162) Unilever: 930939 slot 931 (931%) Hoogovens: 760762 slot 760 (757% X

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 3