Binnenlands nieuws De Ronde van Frankrijk DUIVENSPORT De gemeenteraad van Oostburg IJZENDIJKE- DE TOESTAND IN ITALIË 2Ttgetr(1 en °P W ge dood. De chauffeur van de auto De ontvoering in Australië. ZWEMMEN stelde de bouwverordening vast De zagende pijnen VOETBAL Rivière stort in een ravijn De Roo eveneens uït de strijd i georganiseerd en dat de re- taten daarvan even succesvol len mogen zijn als dat van de tns afgesloten cursus. Burgemeester Hendrikse reik- daarna aan de geslaagden het (loma en het bijbehorende zil- en V.O.C.-insigne uit. In zijn spraak bracht de burgemees- dank aan de fa Meijerink, i de opleiders en aan de exa- •ncommissie. „Ik ben trots op te meisjes", aldus burgemees- Hendrikse, „en ik hoop nu lar, dat zij in hun geschoold- id in de huishoudelijke taken baby-verzorging geen motief Hen vinden om gauw het hu- •lijksbootje in te stappen". Werk in eigen omgeving is ver verkiezen boven het pende- i (in deze streek een zeer ac- eel probleem) en bovendien el prettiger voor het gezin, irgemeester Hendrikse sprak n ook de wens uit, dat het be- ijf zal mogen groeien en bloei en zodoende een zegen voor gemeente zal mogen zijn. Mej. Paulen, controleuse van V.O.C., dankte de fa Meije- ïk voor de gegeven mogelijk- id tot modinette-opleiding. Zij ;es er op, dat de meisjes in t afgelopen jaar hebben ge- obeerd om samen te werken en •h aan elkaar aan te passen, ctoren, die ook in de toekomst palend zullen zijn voor een ge- kkig en blij leven. Pastoor Vermeulen sprak zijn ijdschap uit over het behaalde sultaat, hetwelk de meisjes in aat stelt om flink te gaan ver enen voor het gezin. Hij riep meisjes op om deze dank ge- alte te geven door het afleve- n van goed vakwerk. De modinettes zelf betuigden in dank bij monde van Irene Dlfliet, die haar woorden op otte manier en zonder schroom tsprak. De namen van de geslaagden jn: R. Eijsackers, E. van Goethem, Pieters, T. Lambert, A. Heme- ar, M. L. Crombeen, E. Lauret, Lossie, M. Burm, E. van Re- ortel, I. Polfliet. R- Verbrug- m, T. Blankaart, R. Schuren, Picavet, L. de Guytenaer, A. ankheijm, M. Marin, R. Jacobs i L. Stallaart. Filmvertoning Veilig Verkeer In het Jeugdgebouw werden onderdagavond, uitgaande van e Bond voor Veilig Verkeer, iverse verkeersfilms vertoond, ►aar deze avond geheel onver- achts kwam, werd door de e muziekvereniging de nodige imtam in het dorp gemaakt, ïrwijl de veiligverkeersauto een ►oord ter aansporing tot een be- oek aan deze avond liet horen. Wethouder P. van Rijen zeide erheugd te zijn over de goede pkomst en hoopte dat het voor e aanwezigen een leerzame vond zou; zijn. Hierna werd een rietal verkeersfilms gedraaid. Na de pauze werd nog de irachtige kleurenfilm „Kruis- lunt-Europa" vertoond. Ook voor de schoolgaande eugd werd des middags een ver- eersfilm vertoond. NEDERLANDSE JONGEN N FRANKRIJK OMGEKOMEN In de omgeving van Le Havre s een Nederlandse jongen om 't even gekomen, nadat een pro- ectiel waarmee hij speelde, ont- ►lofte. Het is het 12-jarige zoon- je Johan Dirk van de familie 'rins uit Amsterdam. Samen net zijn broer, de 18-jarige Ru- lolf speelde de jongen aan het ;trand. Onder een rots vonden de ►eide jongens een projectiel dat vas volgens mededelingen ►an de Franse politie achter gebleven uit de tweede wereld oorlog. Enkele ogenblikken nadat le jongens het hadden gevonden, swam het projectiel tot ontplof fing. Rudolf werd ernstig gewond. Hij is opgenomen in een hospi taal in het plaatsje Fecamp. Het gezin Prins was met vakantie in Frankrijk. De heer Prins, die douane ambtenaar is, is met zijn gezin gestationeerd in het Bel gische plaatsje Wilrijk. De oud ste zoon woont in Amsterdam, waar hij economie studeert. De voorzitter van de Italiaan se Senaat, Merzogora, heeft voor gesteld dat de politieke partijen en vakverenigingen een bestand van 15 dagen sluiten om de ge moederen wat tot bedaren te laten komen. De strijdkrachten zouden in die tijd in de kazernes moeten blijven op degenen na lie hun normale dienst verrichten. De, vakverenigingen cn verzets bewegingen zouden stakingen en betogingen moeten afgelasten. De senator zou vrijdagmiddag vóór 18 uur, antwoord moeten hebben. Als mijn voorstel wordt aangenomen, zei hij, zal het een eind maken aan een toestand, die „op de grens van een drama" is. De voorzitter van de Kamer, de christen-democraat Leone, heeft zich achter het voorstel van de senaatsvoorzitter ge schaard. De sociaal-democratische par tij van Saragate die 17 zetels in de Kamer heeft, heeft het aftre den van de regering geëist, om plaats te maken voor „een wer kelijk democratische regering, die in staat is de democratische waarden te herstellen, die ont luisterd zijn door de absurde samenwerking met het neo-fas- cisme". De socialistische partij van Nenni heeft ook het bestands- voorstel aanvaard. gecompliceerd VERKEERSON GELUK OP HAARLEMMERWEG Een dode. op de Haarlemmerweg onder Amsterdam, even voorbij het sSde om het leven is gekomen, len uit de richting Halfweg ko- I mende personenauto, bestuuul dïfo de vertegenwoordiger R. 1 n a B uit Amsterdam, kwam door nog niet opgehelderde oor aak ;n aanrijding met een uit I Amsterdam komende personen- Iauto, bestuurd door een ver tegenwoordiger uit Heemstede, IW S B Naast hem zat de heer Leistra en achterin diens zoon. J De botsing was zó hevig dat de wagen waarin zij zaten over de koo sloeg. De heer Leistra werd naa- het Wilhelminagasthuis overgebracht waar hij bij aan komst bleek te zijn overleden. De uit Halfweg komende wa- cren slipte door en kwam na het passeren van een vrachtwagen Ji r-l nnn il Ci schrammen af. De auto's werden zwaar beschadigd. Het 18-jarige dienstmeisje J. de J. uit Amsterdam, die zater dagochtend omstreeks twaalf uur op haar fiets bij de hoek Stadion- wegAppololaan in Amsterdam werd aangereden door 'n vracht auto met aanhangwagen, is za terdagavond in het Wilhelmina gasthuis aan de opgelopen ver wondingen bezweken. De achter wielen van de auto reden over haar buik. De 75-jarige bromfietser J. L. M. uit Amsterdam werd zondag middag op slag gedood in de Kin kerstraat, nadat de wielen van een stadsbus (lijn 17) over zijn hoofd waren gereden. De bejaar de schilder moest omstreeks half drie uitwijken voor de bus, die bij een halte stopte en weer was gaan rijden. De bromfietser slip te op de tramrails en kwam met zijn hoofd onder de wielen van de wegrijdende bus. De 10-jarige F. v. d. L. uit Zeelst werd zondagavond te Veld hoven door een personenauto j."--- - - - - - uifdeenrichüngC Amsterdam rif- aangereden, doordat de bestuur, dende personenauto in aanrij- ding. Deze wagen week naar rechts uit en kwam met flinke kracht tegen een lichtmast tot stilstand. De eerst aangereden wagen werd bijna totaal ver nield en de twee andere wagens werden zwaar beschadigd. De bestuurders en de inzittenden van de drie wagens kwamen met de schrik vrij. De politie van het bureau Lo- dewijk van Deysselstraat ver zoekt getuigen van dit ongeval zich bij het bureau te melden. ONGELUK KOST MILITAIR HET LEVEN In het artillerieschietkamp I Oldebroek is dezer dagen om streeks kwart voor zes een on- 1 geluk gebeurd, dat de dpi. sol- daat s. C. Hoedjes uit Obdam het leven heeft gekost. De mili tair, die behoorde tot de 14e af deling veldartillerie, reed als chauffeur in een 1-tons vracht- 1 wagen. Hij slipte, waardoor de wagen omsloeg. De bestuurder kwam onder de wagen en werd zó ernstig gewond dat hij tijdens het transport naar het R.K. zie kenhuis in Zwolle is overleden. Soldaat Hoedjes was 20 jaar. Hij was niet gehuwd. NA FEESTJE VERDRONKEN De 22-jarige metselaar A. S. uit Maarssen is dezer dagen in de Vecht verdronken. Hij keer de van een feestje naar huis terug en is onderweg te water geraakt. Het stoffelijk overschot is in Breukelen opgehaald. VAN TREIN GEVALLEN EN OVERLEDEN I De 23-jarige A. M. H. Bleijen- daal uit Heemskerk is vrijdag middag om half vier op het sta tionsemplacement van Wormer- veer van het dak van een trein gevallen en om het leven ge komen. De heer Bleijendaal, een expeditieknecht van de firma I Buur in Beverwijk, had goede ren overgeladen van een vracht- lauto in een spoorwagen. Omdat i het regende had, men tussen de I vrachtauto en de trein een dek- I zeil gespannen. Na beëindiging van de werkzaamheden klom de neer Bleijendaal op het dak van de trein om het zeil los te ma ken. Hij is daarbij vermoedelijk in aanraking gekomen met de onder spanning staande boven leiding. i dodelijke i verkeersongevallen. "a,ch^van zaterdag op zon- «BrhiinH Boxtel op de weg naar ririn fn-alt66!1 Pers°nenauto met vW™ en uit de bocht ge- logen en tegen een langs de we" staande boom terechtgekomen Hierbij werd de 30-jarige BI W. van der A. uit Schijndel die «naast de chauffeur zat, uit de kreeg een shock. De eveneens if de auto zittende zwager van hïï slachtoffer werd gewond. In de Grote Marktstraat in uwri S t 'S zater(Jagmiddag tegen half twee een ongeluk oS beurd, dat aan de 60-jarige heer L. H. S. van N. uit de LoeveStein laan m Den Haag het leven heeft gekost. De heer S. stak hard lo s pend de'Grote Marktstraat over f dwars door het drukke verkeer l heen Hij liep tegen een autobus van de H. T. M. op en werd over reden. De heer S. was op slaë I dood. Zaterdagavond omstreeks tien uur reden twee Amerikaanse mi litairen van de vliegbasis Soes- terberg in hun open sportauto I met grote snelheid (getuigen I schatten 170 km) over de rijks- I weg van Amsterdam naar Utrecht, Ze waren in Amsterdam uit geweest. Ter hoogte van Ouderkerk verloor de bestuurder de macht over het stuur. De auto reed eerst de berm in, ramde enkele betonnen paaltjes en bot ste daarna, nog steeds met grote snelheid, tegen een ook in de richting Utrecht rijdende perso nenauto. De militairen werden uit do auto geslingerd. De 22-ja- rige A. E. B. overleed vrij spoe dig na het ongeval, terwijl zijn ^ï-jange vriend zwaar gewond naar net Wilhelminagasthuis in AJns: idam werd overgebracht. Do vijf inzittenden van de personenauto, die over de kop CS' kwamen er met builen en der ervan remde en slipte. De jongen die op een fiets reed, was op slag dood. VERKEERSBRIGADIERTJE BIJ OVERSTEKEN AANGEREDEN Gistermiddag vier uur zijn op de brug KinkerstraatBil- derdijkkade in Amsterdam drie kinderen door een wagen van lijn zeven aangereden. Een der kinderen, het 11-jarige meisje Willie Spaans, dat in haar functie van verkeersbri- gadiertje twee jongens van resp. acht en negen jaar naar de overkant bracht, liep een schedelbasisfractuur op en werd in ernstige toestand in het Wilhelminagasthuis opge nomen. Een der jongens is met onbekend letsel eveneens in het W. G. opgenomen. De an dere jongen en de trambe stuurder, die een shock kreeg, konden naar huis worden ver voerd. De toestand van het meisje Spaans is zo vernemen wij nader thans bevredigend. ONDER TRACTOR GERAAKT De 40-jarige boer J. de Leeuw te Kamperzeedijk (gem. Gene- muiden) is dezer dagen onder een kantelende tractor geko men en vrijwel op slag gedood. De L. bestuurde de tractor, die een wagen met zand trok. Vlak bij zijn huis zwenkte De L. van de weg af om over een dam te rijden. In de bocht drukte de zwaar beladen wagen door de helling van de weg zó zwaar tegen de tractor, dat deze om ver werd geduwd. Het slacht offer laat een vrouw en drie kinderen achter. De politie van Nieuw-Zuid-Wa- les heeft zondagavond aangebo den de jacht op de ontvoerders van de acht jaar oude Graeme Thorne te staken, als de jongen aan zijn ouders wordt terugge geven. Zijn vader heeft bekend gemaakt dat als zijn zoontje on gedeerd wordt teruggegeven, hij bereid is het door de ontvoerders geëiste losgeld te betalen. De burgemeester van Sydney heeft aangeboden als bemiddelaar op te treden. DE SCHELDEBEKER- Z WEMWEDSTRIJD. De jaarlijkse wedstrijd om de „Scheldebeker", één der zwaar ste lange afstandwedstrijden voor amateurs, is zaterdag geëindigd met een overwinning voor de Hagenaar Rob Ingenluyff. Hij zwom de afstand tussen de vuur toren van Nieuwesluis, bij Bres- kens, en het strand van Vlissin- gen (hemelsbreed 5 km, maar door de stromingen op de Schel de enkele kilometers langer) in 1 uur 6 min. en 27 sec. Een bijzonder knappe prestatie verrichtte ook het 14-jarige Hil- versumse meisje Ineke Tigge- 'aar. Zij werd van de 20 deelne mers, onder wie 4 dames, twee de met een achterstand van bijna 2Vz minuut op Ingenluyff. De Brit Joe Smith was de best ge klasseerde buitenlander en Piet Rotte uit Middelburg de snelste Zeeuw. Bond van zaterdagvliegers VLUCHT UIT ORLEANS E.M.M. - Temeuzen Snelheid eerste duif 1192 m; laatste prijsw. duif 1X10 meter. 1. W. de Vos: 2. P. Verberk- moes3. Jac. Wisse; 4. J. Buijze; 5 en 6. C. de Kraker; 7, 8 en 9. G. Hamelink; 10. D. Deurwaar der. VLUCHT UIT TILBURG Snelheid eerste duif 651 m; laatste prijsw. duif 514 meter. 1, 5 en 6. A. Scheele; 2. J. Dhaeze; 3 en 4. J. Riemens; 7. F. Verhelst; 8 en 9. G. Hame link; 10. M. Drabbe. Op de vlucht uit Noyon ten bate van het Roode Kruis, met een deelname van 3236 duiven, behaalde D. Deurwaarder de le prijs. In Bombay is vrijdagmorgen een gashouder, welke 50.000 ku bieke meter gas bevatte, ont ploft waardoor ongeveer 100 mensen brandwonden opliepen. (Adv.) van rheumatiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen worden snel en afdoende verdreven door To gal. Togal kan baten waar andere middelen falen. Togal zuivert de nieren en is veilig voor hart en maag. Bij apotheek en drogist 0.95, 2.40 en 8.88 Lang heeft de Oost'ourgse gemeenteraad donderdagavond gesproken over de nieuwe bouwverordening, welke een punt van bespreking op de agenda uitmaakte. De heer J. Barendregt pleit te voor verschillende aanvul lingen, en kreeg door zijn des kundig betoog meerdere malen de steun van de raad. Zo vroeg hij o.m. de aandacht voor de steeds meer ingevoerde z.g. Zweedse houten woningen, die als een volwaardige woning aangemerkt dienen te worden, doch waarvoor in de nieuwe bouwverordening totaal geen ruimte gelaten was. Ook vroeg de heer Baren dregt het mogelijk te maken, schuren etc. waar de aard der bebouwing dit toelaat, met ce menten dakpannen of golfpla ten af te dekken. Nadat de ruim 100 artikelen van de bouwverordening punt voor punt werden afgewerkt door de voorzitter werd de ver ordening na de aangebrachte wijzigingen vastgesteld. Een uitvoerige discussie ontstond naar aanleiding van het ver zoek van de heer J. Riemens om nabij zijn woning in de Violetstraat een uitneembaar kippenhok te mogen plaatsen. Op grond van de bouwverorde ning hadden B. en W. dit ver zoek afgewezen. De raad gaf B. en W. in de vorige zitting in overweing deze bouwver gunning alsnog af te geven. B. en W. stelden thans voor, gezien de bijzondere omstandig heden en het feit dat het hier gaat om de instandhouding van een erkend poeliersbedrijf af te wijken van de bouwverorde ning en de vergunning te ver lenen voor een uitneembaar kippenhok, dat de heer Rie mens indien de grond nodig is voor het aldaar bestemde sa neringsplan, af moet breken. De heer Riemens gaat met deze voorwaarden akkoord. Enkele raadsleden wilden graag bij de vergunning opge nomen zien, dat ook de buren toestemming geven voor de bouw van een kippenhok. De heer Broodman protesteert hiertegen en meende dat de raad de heer Riemens over geeft aan de willekeur van de buren. Dit zou volgens B. en W. wel meevallen. Adus werd besloten, het kippenhok mag er komen, als de buren het goed vinden. Onder de ingekomen stukken waren diverse goedkeuringen van G. S op eerder genomen raadsbesluiten. De Amsterdamse boekhouder J. B., die wordt verdacht van de aanranding van de 21.jari- ge mej. F. in een woning aan de Minervalaan te Amsterdam, is in de nacht van donderdag op vrijdag in Zundert gegre pen door de Kon. Marechaus see. Vrijdag werd hij per trein naar Amsterdam gebracht om te worden voorgeleid. De foto toont hem tussen twee leden van de AJmsterdamse politie, die hem van de mare chaussee overnamen in het Amsterdamse Centraal Sta tion. Van de firma Cristiaansen te Oostburg was een schrijven ontvangen inzake de vergun ning voor het bouwen van be drijfsruimten en de ontrui mingdatum voor de huidige op stallen. In verband met het uitbreidingsplan, waarin deze bedrijfspanden, overigens niet zo'n fraai geheel in Oostburg, staan in de weg voor uitbrei ding van het ziekenhuis en aanleg van straten. B. en W. zegden de raadsle den, op verzoek van de heer Ph. de Vuijst toe, de nodige soepelheid te betrachten en de firma de kans te geven het ge bouw te verplaatsen en te ver bouwen. Voorts werd de raad mede gedeeld, dat van de P. Z. E. M. een plan is ontvangen voor de straatverlichting voor geheel Oostburg. Daar dit plan pas is binnen gekomen en ook B. en W. hier over nog geen oordeel geveld hebben, zal dit in een der vol gende vergaderingen van de raad besproken worden. Het erfpachtsrecht voor het perceel bewoond door mevrouw Lucieer werd door de gemeen te aangekocht. Het is, aldus de wethouder A. P. Modde de bedoeling de gemeente deze oude panden zelf in handen krijgt, om aldus de gelegenheid zich voordoet deze verouderde woningen te saneren. Een perceel van de heer R. de Milliano werd eveneens aan gekocht. G. S. maakten echter bezwaar tegen de aankoopprijs, die men te hoog achtte. B. en W. waren echter van mening dat de prijs voor deze woningen niet te hoog is, daar er een mogelijkheid is dat de gehele bouwgrond voor een tc bouwen school kan worden benut. De Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Midden Walcheren vroeg en verkreeg een subsidie van ƒ4,— per jaar. De heer D. Harmsen ge meentewerkman in vaste dienst werd door de raad benoemd in de rang van baas. De heer H. Mijnsbergen te Goes werd met algemene stem men benoemd tot vakleraar Li chamelijke Oefeningen aan de U. L. O. school. De heer Mijnsbergen had in middels laten weten, dat er een mogelijkheid bestaat dat hij deze benoeming niet zal aan vaarden, daar hij een aanbie ding heeft gekregen om leraar te worden aan de Haagsche Academie voor Lichamelijke opvoéulng. Tot bode-congierge van het gemeentehuis benoemde de raad met 7 stemmen de heer F. den Hollander 53 jaar oud en wonende te Oostburg. per week met Oostburg te de len. Wij hebben geen werk, aldus de heer Geuze, voor een een opzichter die uitsluitend in Oostburg werkt. De heer J. Barendregt was het volledig eens met de heer Geuze. Hij meende dat wil men van West Zeeuws-Vlaanderen een bewoonbaar gebied maken, men meer zal moeten gaan sa menwerken. Hij zag deze sa menwerking ooic graag op een ander gebied b.v. de brandweer. Een paraat corps voor het ge hele gewest. Voorts een ge meenschappelijke regeling voor het ophaien van vuilnia Uiteindelijk ging de raad met 7 stemmen voor en 4 stemmen tegen accoord met de voorge stelde wijzigingen. Tegen stemden de heren P. van Hee, H. Broodman, J. Leenhouts en V/. C. de Coene. Rondvraag Tijdens de rondvraag wees de heer De Coene er op, dat er on der de gemeentewerklieden nog wel personen zijn, die voor een vaste aanstelling in aan merking komen. B. en W. zullen dit bekijken, en in de volgende vergadering met voorstellen in deze komen. De heer Hoogerheide infor meerde naar de gunning van de woningwetwoningen, welke onlangs zijn aanbesteed. Uit het antwoord van de raadsvoorzitter bleek, dat men aan het dokteren is, omdat de aanbesteding te hoog was uitge vallen. Door het aanbrengen van verschillende bezuinigingen, tracht men binnen de vastge stelde gunningsprijs te komen. De Heer O. de Vuijst infor meerde naar de geruchten welke in Oostburg ronde doen, inzake aan de gemeente gedane schenkingen, waarvan de raad niets afweet. Zo zou er een schenking van 10.000,ge daan zijn, waarover de raad nimmer haar fiat gegeven heeft. De heer Modde merkte op, dat een dergelijke schenking nimmer aan de gemeente is gedaan. Ook wist de loco bur gemeester n,iets van collectes, waarvan de opbrengsten het doel niet zouden hebben be reikt. Het geld van een bepaalde collecte voor een badhuis was overgedragen, met medeweten, van het gemeentebestuur aan het Rampenfonds in 1955. Voorts vroeg de heer De Vuijst aandacht te besteden aan de open bouwplaatsen in de Brouwerijstraat. Dit zijn stukken grond, die voor her- bouwplichtigen gereserveerd zijn. Getracht zal worden de gene van wie de gronden zijn te bewegen te gaan bouwen of de grond aan anderen te ver kopen. De heer Barendregt infor meerde naar de vorderingen van plannen voor het zwembad. De voorzitter verwachtte de vergunning tot de bouw in sep tember. De heer De Vuijst bracht nog het probleem van parkerende vrachtauto's op het Ledelplein ter sprake. Vooral 's zondags staat het Ledelplein vol vracht auto's. Hij vroeg B. en W. ejgens een terrein aan te wijzen, waar tijdens de week enden de grote vrachtauto's kunnen parkeren. Het terrein voor de schuren van de firma Oosterbaan nabij het Ledel plein zal eveneens in orde ge bracht worden voor parkeer terrein. Het gehele parkeerpro bleem, aldus de voorzitter wordt ook in Oostburg erg nijpend. HET TOURNOOI OM DE EUROPESE VOETBALBEKEK LANDENTEAMS. Het eerste tournooi om de Europese vöetbalbeker voor lan denteams, is gewonnen door Rus land. De Russen versloegen in de finale, die in het Pare des Prin ces in Parijs voor slechts 10.000 toeschouwers werd gespeeld, Z-- Slavië na verlenging met 21. De ploeg van Tsjecho-Slowa- kije is als derde geëindigd. Zij wonnen namelijk in Marseille de „troostwedstrijd" tegen Frankrijk, met 20. De na; zid Intercommunalegewijzig- Z. regeling voor ambte- (verd door de raad gewij- Het voorstel tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling voor Bouw- en Woningtoezicht ontmoette bij verschillende raadsleden heel wat bezwaren. In eerste instantie verklaarde de heer W. C. de Coene zich namens zijn fractie vierkant tegen deze regeling. Hij zag liever, dat de gemeente een goede gemeenteopzichter aan trok, en geen bemoeienissen meer had met de Centrale Dienst. Wethouder D. Geuze verde digde het voorstel van B. en W. en pleitte voor de gezamenlijke regeling, daar iedere gemeente apart te klein is om iets zelf standigs te kunen doen. West Zeeuws-Vlaanderen heeft slechts 27.000 inwoners, en het zou onverantwoordelijk zijn, dat iedere gemeente een aparte ge meente-opzichter zou hebben. Samenbundeling blijft nodig. Voorts merkte de heer Geuze nog op, dat het bedroevend is dat geen enkele gemeente, die zelf een opzichter heeft, bereid is deze opzichter enkele dagen Gastone Nencini is in de 14de étappe van de Ronde van Frank rijk zijn grootste concurrent kwijtgeraakt. De Franse natio naal Roger Rivière kwam name lijk in de afdaling van de Col du Perjuret dermate ernstig ten val, i dat hij de strijd moést staken. Bij een onderzoek in een zieken, huis bleek later dat Rivière een lendenfractuur had. Ook de Nederlandse ploeg raakte weer een man kwijt. Jo de Roo, die de laatste dagen veel last had van zijn ingewanden, stapte af, evenals de Spanjaard Galdean, de Duitser Tueller, de Franse nationaal Cazala en de regionaal Thielin. De overige Nederlanders kun nen echter op een goede dag terugzien. Zij bevonden zich allen in het koppeloton, dat na de be klimming van de Col d'Uglas (na 126 km) was ontstaan en dat uit een zestigtal renners bestond. In de sprint van deze groep verraste de Belg Van Geneugden dé rappe Franse nationale Darri- gade en Graczyk, die resp. als tweede en derde eindigden. Van Geneugden bewerkstelligde hier mee de vierde ritzege voor de Belgische ploeg. Geldermans was men zou haast zeggen traditiegetrouw de bestgekiasseerde renner van de uit acht renners bestaande landenteams. In het algemeen klassement steeg hij een plaats door het uitvallen van Rivière. De Beverwijker is nu twaalfde. Ook de overige Nederlanders boekten winst in de algemene rangschikking. Col de la Sentinelle Taltan Col de Perly, A Vaison Le Buis ira 2>Cdrpenlras - ^.e Pon tel AVIGNON ,0vragn2 |2' "Tllor£inn Snelvoet", gromt m. wiens aanvankelijke ver- !ng Sauw plaats maakt voor v WOedc' Wat voert die !n zUn schild? Op het antwoord hoeft h« niet lang te wachten, want even later ziet hij lorfmn weer tussen de rotsen ^duiken en - een pijl op de p es houdend recht op zich toekomen. ,Wat moet je?", schreeuwt Er- wat jij en Olaf me hebben pro- niemand nog van iets weet. En win, terwijl hij hijgend overeind gaat zitten. „Scheer je weg, voor dat ik Kalm heft Thorfinn de hand op. „Ge zag, wie u poogde te ver moorden", zegt hij, „en Gurd weet, dat gij hem herkend hebt. Beseft ge wat dit kan beteke nen?" „Ik weet, wat het betekent, beren te leveren", schettert Er- win terug. „En dat zal ik ver effenen! Nou heb je m'n leven gered zo'n beetje, en daar hou ik rekening mee, maar „Luistert naar mij", valt Thor finn hem opeens in de reden, „Gurd is verloren nu hij ontmas kerd is, tenzij hij erin slaagt vóór ons de burcht te bereiken, waar daar kan h(j met de koningin als gijzelares ons laten dansen als poppen. Gurd is te voet, want ik heb hem de twee paarden ontfut seld. We kunnen hem misschien nog inhalen „Wij", herhaald Erwin grim mig, „denk je soms, dat ik met jou meega?" „Alleen redt ge het niet", roept Thorfinn uit. „Ge kunt amper staan, hoe wilt ge dan paardrij den? Wees verstandig en kom mee, vóór de koningin, uw moe der, het slachtoffer wordt van uw koppigheid De uitslag luidde: 1. Van Geneugden (B.) 5.50.35 2. Darrigade (Fr.) z.t. 3. Graczyk (Fr.) z.t. 4. Viot (Parijs-N.) z.t. 5. Nencini (It.) z.t. 6. Picot (Fr-W.) z.t. 7. Geldermans (N.) z.t. 8. Planckaert (B.) z-t. 9 Beuffeuil (Centr.-Z.) 7.X. 10. Robinson (G.B.) z.t. 11. Melesi (O.Z.O.) z.t. 12. Le Buhotel (Fr.-W.) z.t. 13. Pauwels (B.) z.t. 14. Proost (B.) z.t. 15. Gainohe (Fr.-W.) z.t. 16. Groussard (Fr.-W.) z.t. 17. W. van Est (N.) z.t. 18. Sabbadini (Centr.-Z.) z.t. 19. Suarez (Sp.) z.t. 20. Mastrotto (Fr.) z.L 21. Kersten (N.) z.t. 23. P. van Est (N.) z.t. 24. v. d. Borgh (N.) Z-t. 32. Adriaenssens (B.) z.t. 46. Damen (N.) Z-t. 66. Baldini (It.) 6.00.59 Het algemeen klassement. 1. Nencini (It.) 73.5354 2. Adriaenssens (B.) 73.55.49 3. Battistini (It.) 73.59.19 4. Planckaert (B.) 74.01.38 5. Junkerman (Did) 74.01.49 6. Pambianco (It.) 74.04,08- 7. Rohrbach (Centr.-Z.) 74.04.40 8. Anglade (Fr.) 74.05.53 9. Mahe (Fr.) 74.07.47 10. Mastrotto (Fr.) 74.08 31 11. Graczyk (Fr.) 74.00.l6" 12. GeUlermans (14.) 74.10.00 13. Missignan (It.) 74.11.00 14. Darrigade (Fr.) 74.12.16 15. Manzaneque (N.) 74.15.47 16. Rostollan (Fr.) 74.22.04 17. Suarez (Sp.) 74.22.51 18. Morales (Sp.74.25.15 19. Simpson (G.B.) 74.25.42 20. Delberghe (Fr.) 74.25.49 21. Damen (N.) 715650 26. v. d. Borgh (N.) 7459.55 35. P. van Est (N.) 74.39.30 39. VV. van Est (N.) 74.48.07 53. Kersten (N.) 75.09.38 Het algemeen ploegenklasse- ment. 1. Frankrijk 220.53.57 2. Italië 221.13.52 3. België 221.3454 4. Nederland 222.17.40 5. Spanje 222.36.46

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 3