JE REE enbrood NGMJK andag TING Meer dan 2 miljard Commentaren uit sportwereld op Kamer-besluit Rede van De Gaulle over Algerije De grote mannen extra rustdag namen een WHU1S DEBRur kapelle [kleding met AGENDA Handboogmaatschappij „De Herleving" viert 40-jarig bestaan De verdeging van Eichmann TENNIS Proost wint étappe DE VOETBAL-TOTO leuzen - Tel. 2926 pr'js es voor an BOERBOOMS) Coöp. Boerenleenbank «Terneuzen» RAIFFEISENBANK Kiik en rijd bij Uw Fiat-dealer SPORTNIEUWS VOETBAL Waterpolo TOUR DE FRANCE PROVINCIALE PUBLICATIE AFKOOP ZOUTSCHADE Zaterdag O juli 1%0 Zaterdag 9 juli 1960 DE VRIJE ZEEUW Pagina 5 Tel. 2284 - Terneuzen aat de vakantiewinkelsluiting ET DOOR. A zal de winkel dus dagelijks litgezonderd maandag 11 juli. Istraat 22. ;ot Uw beschikking, maar 5MDEN. WERKBROEKEN, ^OVERALLS, MANCHES- KLEDING, WITTE VAK- 1JASSEN, WERKKIELEN, te noemen, maar U neem! 1L: LL-aanbiedmg 1ALE TRIJS ƒ14,95 noo ob 12,95 25,- is al bekend als de bonte :en kwaliteitsoverall tegen „Natuurlijk zijn wij verheugd, dat er nu eindelijk een legale cpovttnto komt. met een maxi male inleg tan twee gulden per deelnemer. Maar het is voor de. sportwereld toeh bijzonder te leurstellend, dat de Kamer be sloten heeft de prijzen te beper ken tot een bedrag van. vijftig duizend gulden. Daardoor ver liest de toto veel van haar aan trekkelijkheid", aldus vatte de hoer A L. M. Schroder, de voor zitter van de K.N.V.B., zijn in drukken tezamen over de beraad slagingen in de Tweede Kamer over het wetsontwerp betreffen de de wijzigingen in de Loterij- wet, die hij met verschillende andere officials uit de sport wereld met gespannon aandacht op de publieke tribunes is ge volgd. LAATSTE BEZOEK AAN OUDERS Volgende week arriveert in Nederland een 27-jarige land arbeider om voor het laatst' een bezoek aan zijn ouders te brengen. Doktoren hebben hem voorspeld dat hij nog maar en kele weken te leven heeft. Hij lijdt aan leukemie. De 27-jarige A. N. B. emigreerde zeven maanden geleden uit een Noord-Hollands plaatsje naar Nieuw Zeeland. Enige tijd la ter volgde zijn verloofde, met wie hij een maand geleden in het. huwelijk trad. Een Nederlands emigratie- functionaris in Nieuw Zeeland, de heer H. W. Knottenbelt geeft een oproep tot de Neder landse gemeenschap in Nieuw Zeeland gedaan om de over tocht van de heer B. mogelijk te maken, aldus meldt reuter uit Auckland. Blijkens een bedicht van Reu ter uit Auckland, bestaat de mogelijkheid'dat de heer B., die volgende week naar Nederland zou komen voor een bezoek aan zijn ouders, voordat hij zou sterven, toch niet sterk genoeg is om de reis te maken. Neder landers in Nieuw Zeeland, die geld inzamelen voor de over tocht, vertelden, dat waarschijn lijk pas maandag besloten zou worden of de reis gemaakt zal worden. FABRIEKSBRAND Donderdagavond is door onbe kende oorzaak brand uitgebro ken in de bovenverdieping van tie fabriek van de ijzerindustrie Van Leeuwen in Veenendaal, waar 40 a 60 ton kartonnen emballage was opgeslagen. Toen de brand ontdekt werd, sloegen de vlammen reeds uit het dak en vond het vuur dankbaar voedsel in hel karton. De Veenendaalso brandweer, die met groot materiaa] was uit gerukt en geassisteerd werd I door r|e bedrijfsbrandweren van de fabriek en de Koninklijke Svheepjeswolfabrieken, was met 14 stralen meer dan een uur druk met het blussen. Het na blussen nam enkele uren in be- siag. De naast de emballage- afdeling gelegen kantoren en I expeditie-afdeling liepen grote I waterschade op, alsmede enkele I kostbare machines. Hierdoor I zal stagnatie in de produktie I ontstaan. Een grote export order. die voor verzending ge- eed stond, werd door het water onhruikbaar. t .Sn .„S*ai'e beloopt ongeveer ƒ250.000. De eigenaar is ver leken! DODELIJK ONGEVAL Tijdens werkzaamheden bij de nieuwbouw van „Breedband" °p ThTej; terrein van Hoogovens Ion 1 ^?UUmn ls- donderdagoch tend de 21-jarige arbeider M. J. Smits uit. Haarlem veronge jMkt,De heer Smits, die in dienst was van de firma Aal- bersberg, viel van het dak en kwam op een betonnen vloer terecht. Hij werd met ernstige verwondingen m het Rode Kruisziekenhuis in Beverwijk opgenomen en is daar na enige uren overleden. ONGEDEKTE CHEQUES De Amsterdamse recherche heeft op verzoek van de Vel- sense politie in de hoofdstad de 35-jarige Velsenaar, B L. M G., aangehouden, die er van verdacht wordt op tal van plaatsen in ons land garage houders, winkeliers en hotel eigenaren te hebben opgelicht. Hij maakte er een gewoonte van allerlei meubilair per post order te bestellen cn dit werd dan door G. betaald met een ongedekte cheque. Bij een bank wist. hij eveneens met een on gedekte cheque vierhonderd gulden los te krijgen. De lijst van plaatsnamen, waar de op lichter opereerde bevat Deven ter, Bussum, Oestgeest, Dor- I drecht, Nijmegen, Arnhem, Den [Haag, Amsterdam en Haarlem. L In deze laatste gemeente huurde G. ook weer op vertoon van uietttdrtt® cheques, auto's n tankte diverse malen zonder tekenen, in een groot aantal hotels in het gehele land overnachtte hij onder val- EL "a,ai" en verdween als het 1f.,alen aankwam. G. is ter beschikking gesteld van de of- van Justitie te Haarlem. Het jammerlijke is, dat tijdens het debat duidelijk naar voren is gekomen, dat er voor de minis ter andere en prettiger mogelijk heden waren geweest om de hoofdprijzen te beperken, zonder dat de toto aan maxima zou wor den gebonden. Maar de minister heeft die wegen kennelijk niet willen volgen. „Het enige juiste is", zo ver volgde de heer Schroder, „dat wij onze beste krachten blijven ge ven, opdat ook de nieuwe toto een succes wordt. Dat is in het belang van de sport". De heer L. Brunt, secretaris- penningmeester van de K.N.V.B. en secretaris van de Stichting Nederlandse sport-totalisator, beaamde dit laatste. „Sedert 1955 zijn wij bezig om een gelegali seerde sport-toto te krijgen. Met het Kamer-besluit is een periode van hard werken afgesloten", voegde hij er aan toe. „Ik ben alleen heel benieuwd hoe de con structie van de nieuwe toto zal worden. Maar voor een gesprek daarover zullen wij neem ik aan binnenkort wel een uit nodiging krijgen. De Stichting Nederlandse sport-totalisator heeft immers als eerste een aan vraag tot het verkrijgen van een concessie ingediend". De visie van jhr. mr. A. Feith, de voorzitter van de Nederlandse Sportfederatie, was vrijwel ana loog. „Het maximum van 50.000 gulden is een belangrijk verlies- punt voor de sport. Maar het is goed, dat er nu een wet komt; het zou niet plezierig zijn ge weest als de minister het ont werp had ingetrokken. Er blijven echter nog veel on zekerheden. Alles hangt er van af, welke kant de minister met de uitvoeringsbepalingen uit gaat en welke beslissingen op korte termijn worden genomen. De N.S.F. zal uiteraard binnenkort haar standpunt bepalen, want het is ondenkbaar, dat geen re kening zal worden gehouden met de belangen van de sport. Minder optimistisch was dr. W. van Zijl, de secretaris van de N.S.F., die van mening was, dat de minister en Kamer het gevaar voor een ongebreidelde speel zucht hebben overtrokken, waar door voor de sport een teleur stellend resultaat is gekomen. „De koppen waren al geteld. Maar ik blijf de overtuiging toe gedaan, dat de overgrote meer derheid van de bevolking tegen de onnodige en niet te rechtvaar digen beknotting van de toto is. Het mc.est trieste van de kwestie vind ik, dat de buitenlandse pools een grote aantrekkings kracht blijven behouden, waar door de Nederlandse sportwe reld veel van de noodzakelijke financiële middelen zal ontberen. Ir. A. Paulen. voorzitter Van de Koninklijke Nederlandse At letiek Unie en vice-voorzitter van het N.O.C. meent dat de sport ae dupe is geworden van de poli tiek. „Maar we moeten er van maken, wat er van te maken is. De concessie moet in ieder wor den toegekend aan de Neder landse Sportfederatie, als over koepelend lichaam van de Ne derlandse sport. Het grootste probleem wordt natuurlijk het punt van verdeling der gelden." De voorzitter van de Konink lijke Nederlandse Zwembond, de heer J. de Vries, tenslotte gaf als zijn mening te kennen dat de sportwereld tevreden mag zijn met de Kamer-uitspraak. „Het was een dubbeltje op z'n kant. Het zou slechter zijn geweest, als het wetsontwerp was ingetrok ken. Wat nu bereikt is, moeten we beschouwen als een start. In ons land gaat in het begin alles wat langzaam, maar op den duur komt het wel goed". ZATERDAG 9 JULI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 7 uur: „Johnny knapt 't op"; 9 uur: ..Babette op het oor logspad". - Zuidersporlpark, 4 uur: Driewegen ITern. Boys I. AXEL:. Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Verraad op bevel". ZAAMSLAG: Sportterrein, 4 uur: Zaamslag I—Axel Com binatie II en III. ZONDAG 10 JULI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 2 uur: „Johnny knapt 'l op"; 4.30 en 8 uur: „Babette op het oorlogspad". Concertgebouw, 8 uur: ..Johnny knapt 't op". AXEL: Het Centrum, 3.45 u.: „Verraad op bevel"; 8 uur: „Kinderen die niet gewenst zijn". Adv. 2.000.000.000,—) Dat is Het totaal spaartegoed bij de boerenleenbanken, aangesloten bij de Coop. Centrale Raiffeisenbank te Utrecht. Ruim twee miljard gulden Ook U kunt profi teren van de gunstige voorwaarden. Er ligt een spaarboekje voor U klaar bij de M Walstraat T TERNEUZEN Noordstraat 6 AXEL Staking hij Nederlandse onderneming op Malta Ongeveer 250 arbeiders van cle Koninklijke Nederlandse Maat schappij voor uitvoering van havenwerken zijn donderdag in Valetta, Malta, in wilde staking gegaan. snel, sportief en toch hypercom- I,„i-fortabel door de gedetailleerde, Hierom hebben zorgvuidige afwerking de kleinere FIATS geruisloze motor, die ook boven 60 km snelheid nog pittig en prettig accelereert de voorkeur snelle service door heel Europa Sterk in prijs verlaagd! Thans ^jAT 500 f 3760.- Agent voor: Zaamslag e.o. FA. A. DE KEYZER ZN. Plein 29. Tel. 01153-468 Loting toernooi Europese voetbalbeker 1 In Parijs is de loting verricht voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese voetbal beker voor clubs. De Nederland se kampioen, A.jax, heeft voor de eerste ronde geloot tegen Friede- richstad (Noorwegen). President De Gaulle heeft op een bijeenkomst van Norman- dische burgemeesters in Alene- on verklaard dat. de Franse re gering' het „bevrijdingsfront" niet als vertegenwoordigers van geheel Algerije zal erken nen. Afgezanten van het „Al gerijnse bevrijdingsfront" zul len zich in Parijs niet met de pers in verbinding kunnen stel len of hun vrienden ontmoe ten. Het is niet rechtvaardig om het „bevrijdingsfront" als de vertegenwoordiger van geheel OOSTENRIJK EN DE SOWJET-UNIE Dc Sowjet-Unie heeft zich be reid verklaard de verplichte Oos tenrijkse olieleverancies met ■ïOO.ooo ton te verminderen. Dit staat in het gezamenlijke com muniqué, dat vrijdagochtend is uitgegeven aan het slot van Chroesjtsjefs bezoek, dat negen dagen heeft geduurd. Oostenrijks neutraliteit wordt „een positieve bijdrage tot de in- crnationale ontspanning en de versterking van de vrede" ge noemd. Dc Sowjet-Unie eerbie- tgt de neutraliteit en de onaf hankelijkheid van Oostenrijk. olgens het vredesverdrag was Oostenriik verplicht tot 1965 o„„ 1,ksT 500 000 ton olie aan de Sowjet-Unie te leveren. rantio meestc Oostenrijkse leve- van vrooo Rusland' ter betaling na hai r<r Duitse activa die or, f -e Vim de bezetting èon in S CnriJk z'in overgedra gen, lopen juli loep af vn?kiaarLen,L'bbpn zich bereid niié Hn 'im u bet communi- nn!innr V. hi°CVeelhcdrn Uit Oostenrijk te blijven importeren, op voorwaarde dat Oostenrijk de invoer van Sowjet-produkten in dezelfde mate vergroot. Hiertoe zal een handelsverdrag met een looptijd van vijf jaar worden ge sloten. Algerijne te erkennen, aldus De Gaulle. Beslissend is de stemming, en niet de doelstel lingen van een groep, hoe be langrijk en strijdbaar deze ook is. Zolang, wordt geschoten en gedood is het niet mogelijk dat de afgezanten van deze groep in de Franse hoofdstad de pers ontvangen en hun vrien den ontmoet*»: Zoals bekend heeft het „bevrijdingsfront" op de voorbereidende besprekingen in Meiun volledige bewegings vrijheid voor de onderhande lingsdelegatie geëist, evenals de mogelijkheid een gesprek te hebben met Ben Bella en de andere leiders van het F. L. N. die reeds jaren in Frankrijk gevangen worden gehouden. Frankrijk wil voor alles her stel van de vrede in Algerije. Vervolgens moeten stappen worden genomen dat het wer kelijke nieuwe Algerije zich in verkiezingen kenbaar kan ma ken, en ten slotte zullen de betrekkingen tussen dit nieu we Algerije en Frankrijk moe ten worden vastgesteld. De Gaulle zeide ervan over tuigd te zijn, dat het einde van de oorlog in zicht is. Zij die om verschillende redenen trachten een vreedzame oplossing van het geschil te verhinderen „verspillen hun tijd". In Parijs hebben 23 van de 48 Algerijnse afgevaardigden van verschillende partijen een verklaring gepubliceerd waarin zij zich uitspreken voor het Algerije-beleid van De Gaulle en vrijlating van de politieke gevangenen verzoeken. Zondag a.s. herdenkt de Sluis- kilse handboogmaatschappij „De Herleving", haar 40-jarig jubi leum. Met een grote jubileum- schieting, waarvoor, naast de ge bruikelijke prijzen, bekers en medailles worden beschikbaar gesteld, zal dit jubileum feeste lijk worden gevierd. Welhaast ongemerkt, zelfs ook voor vele insiders, van de plaat selijke sociëteit vindt op deze dag ook een bestuursjubileum plaats en wel het feit dat de 72-jarige schutter Jef van Esbroek, ge durende deze veertig jaren on afgebroken aan de bestuurstafel heeft mee gepresideerd. Men zou er nimmer kennis van hebben gekregen, want pionier Van Esbroek is wars van ieder uiterlijk vertoon, ware het niet dat ter elfder ure in het 40-jarig jubileum de eerste notulen-be- scheiden werden teruggevonden op een zolderopbergkamer. Want na naarstig in het wilde weg zoeken naar deze bescheiden kreeg men pas gisteren dc kans geboden een duik in de sport- historie van „De Herleving" te nemen. Uit de eerste 29 oprichters van de sociëteit werd het navolgende bestuur gekozen: C. Verhelst, voorzitter; C. J. de Clerck, vice- voorzitter; A. J. de Krijger, seciv penningmeester. Leden: Jef. van Esbroek, Alb. Cortvriendt, Fr. Nijs en J. van Leuven. Van dit bestuurscollege zijn thans nog in leven de heren Van Esbroek en de negentigjarige oud-vice voorzitter C. J. de Clerck. laatstgenoemde is thans woonachtig in Hontenisse. ZUINIGHEIDSBELEID Er waren heel wat contanten benodigd om op Sluiskil een gaaipers geplaatst te kunnen krijgen, maar met de uitgifte van aandelen kon de eerste moei lijke beginperiode worden over brugd. Dat men ook dan met iedere cent moest woekeren blijkt uit het bedrag der aandelen, dat oo negen gulden en negen en negen tig cent werd gesteld, waardoor men zich nog juist van de wette lijke verplicht gestelde plakzegel kon vrijwaren. Bij uitloting van de 46 genomen aandelen, wilde het bestuur, al was het geen al te hoog percentage, de dank tot uitdrukking brengen voor de ge noten financiële steun en ontving ieder buiten het aandeelbedrag, een volle cent rente. Tevreden over de eerste resul taten togen de pioniers uit die dagen de heren Van Esbroek en De Krijger naar Lokoren alwaar een gaaipers van het zwaarste kaliber en de stevigste construc tie werd aangeschaft. Het ge vaarte kroeg oen plaats op dc woide van de heer Cortvriendt, die inmiddels tuingedeelte on Spoorstraat is geworden (achter hotel Meert). De totale onkosten der gaai pers gaven het voor dien tijd hoge cijfer bedrag van 721,04 ennog een halfje erbij te zion. Want op de half jes werd in die dagen flink gelet, hetgeen ook moge blijken uit het derde jaar- Het Israëlische ministerie van Justitie hoeft meegedeeld, dat juristen uit verscheidene landen waaronder West-Duitsland, heb ben aangeboden zieh te belasten met de verdediging van Adolf Eichmann Deze aanbiedingen zuilen aan Eichmann worden voorgelegd, die dan zelf een keuze zal kun nen maken. Intussen is majoor Abraham Solinger, hoold van de speciale afdeling dor Israëlische politie, die belast is met het onderzoek in de zaak Eichmann. donderdag naar Europa vertrokken om zo veel mogelijk gegevens te ver zamelen over de rol die Eich mann heeft gespeeld- bij de ver nietiging van zes miljoen Joden tijdens de tweede wereldoorlog. Er werd niet gezegd welke lan den majoor Selinger zal bezoe ken. verslag van 31 mei 1924: waarin Jef van Esbroek zich voor de tweede maal achtereen tot koning geschoten, de keizerstitel niet kon behalen. Over dit mistreffen van de keizerstitel was men algemeen verheugd, want van een koning mocht men, aldus de statuten nog contributie innen, een keizer zou men er van vrijgesteld moe. ten hebben! De allereerste koning van de sociëteit was de Belgische vluch teling afkomstig van Bassevelde de heer Henri Stal, in schutters- kringen genaamd Pistole". Twaalf jaar na de oprichting waren alle aandelen uitgeloot en kon men zich bij „De Herleving" financieel vrij man noemen. De schietingen werden met de regelmaat van de klok uitge voerd en naast de gebruikelijke geldprijzen werden ook wild- schietingen georganiseerd. Do op de hoogvogels gezette zwaar ste kalkoenen werden bij de poe lier voor vijf harde guldens gekocht. Opmerkelijk is de sfeer, welke er in de voorbije 40 jaren steeds bij bestuur en leden kenmer kend heeft geheerst, een hoge graad van sportiviteit en de wils kracht om ook In moeilijke tijden de beoefening van deze mannelijk edele handboogsport in leven te houden en tot bloei te brengen. Jammer, dat, algemeen bezien, de jeugd zich niet tot deze tak van sport aangetrokken gevoelt. Dat het dagelijks bestuur honk vast genoemd mag worden, blijkt ook uit het feit dat er in deze veertig jaren nog maar twee per sonen op de respectievelijke stoe len van voorzitter en sercretaris- penningmeester hebben gezeten. Het zijn thans de heren J- de Clerck en R. Begheijn uit Ter- neuzen, die ook a] weer twintig volle jaren het wel en wee, als voorzitter en secretaris-penning meester beleven, en die met steun van de overige bestuursleden t.w. de heren J. van Esbroek, L. de Caluwé, A. Meert, P. Cort vriendt en H. J. Colsen zondag a.s. met de overige sociëteit-leden en vele sportgasten van de Zeeuwse eilanden en uit België dit heugelijk feit gaan herden ken. Het zullen ook zij zijn, die van eigen sociëteit, zondag a.s. met eerbied zullen terugdenken aan de getrouwen uit de sociëteit die niet meer in leven zijn: de pio niers van het eerste schutters- uur, die van maatschappij „De Herleving" gemaakt hebben tot wat zij nu is; een gezonde bloei ende sportvereniging in 't hartje van de Kanaalzone. Schelde I—S.Z.V. II 6—3 De eerste maal dat de Schelde speelde in 1960 vlotte het uit stekend in de Terneuzense ge lederen. Tot de rust konden de Souburgers bij blijven, daarna kwamen ze duidelijk aan schot vaardigheid te kort. Voor de rust scoorden Camphens en Baert, waar S.Z.V. een doelpunt tegenover stelde. Na de rust scoorden Baert 31, S.Z.V. 32, Baert 4—2, S.Z.V. 4—3, Wisse 53 en tenslotte Camphens 63. S.Z.V. II—Schelde I 54 De sterke over het water staande wind speelde beide par tijen parten, zodat het geheel een rommelige aanblik bood. Schelde opende de score door Wisse en Baert (02), maar S.Z.V. maakte, geholpen door de Schelde-keeper, die voor het eerst onder de lat lag, achter elkaar 3 doelpunten (3—21waar mee de rust aanbrak. Na de rust maakten beide ploegen nog twee doelpunten. Net toen Baert nog een goede schotkans kreeg, werd er voor het eind gefloten, zodat de eindstand 54 bleef. Zeeuwse kampioenschappen Ook vrijdagavond zijn ondanks het slechte weer, wedstrijden ge speeld. 's Middags stonden de banen blank, maar met vereen de krachten zijn ze droogge maakt, waarna de wedstrijden een aanvang konden nemen. De partijen werden weliswaar nog wel eens door een regenbui on derbroken. De uitslagen zijn: Herenenkel: W. Sandberg (Middelburg)R. Buwaida (Kl.- zande) 62; 62. E. Timmer man (Vlissingen)A. Thomaes (Terneuzen) 63; 36; 62. W. Scheltens (Middelburg)- W. De- nie (Terneuzen) 61; 60. Damesenkel: Mej. M. Wol- thers (Middelburg)mej. C. Tho maes (Terneuzen) 62; 60. Mevr. Polderman Krabbendijke) mej. T. Denie (Terneuzen) 6—4; 8—6. HerendubbelA. Deltour en D. Deltour (Hulst)W. Denie en K. Lyppens (Terneuzen) 57; 97; 9—7. Gemengddubbcl: Mevr. en hr Van Lith (Axel)mevr. en hr Van Os 6—2; 6—1. De rustdag van zaterdag leek de grote kopstukken vrijdag el in de benen geslagen, want in de 224 km lange étappe van Toulou se naar Millau werkten Nencini. Rivière en Adriaenssens een drachtig samen om de algemene rangschikking, zoals die na het verlaten van de Pyreneeën was. ongewijzigd te laten. Maar dat betekende niet, dat dc „kleintjes" permissie kregen om te doen en laten wat ze wilden. Verschillen de vluchtpogingen van Robinson en Manzaneque werden in de kiem gesmoord. Na 28 km echter ontsnapte een groepje, waarin de grootmachtenFrankrijk natio naal, Italië cn België, elk met laaggeplaatste renners vertegen woordigd waren, en dit kreeg toestemming enige minuten voorsprong te verwerven. Het waren de Franse nationalen Ca- zala en Everaert, de Belg Proost, de Italiaan Falaschi en als onge vaarlijke meeloper de Spanjaard Manzaneque. In steeds wisselende volgorde kwam dit vijftal ook het eerst over de drie cols, die meetelden voor het bergklassement (derde categorie). In dc afdaling van de laatste col sprong Cazala weg uit het groepje. Hij kwam 1 minuut voor. slipte in een bocht cn moest toezien, dat de andere vier, die intussen gezelschap hadden ge kregen van de Italiaan Battistini, hem voorbijgingen. In de eindsprint tenslotte was de Belg Proost de sterkste. In de dertiende étappe staak ten drie renners de strijd, t.w. da Franse nationalen Privat en Co- lette en de Oostenrijker Christian die in de Int. ploeg reed. De Portugees Balista (Int. ploeg) ariveerde na het sluiten van de tijdcontrole. De prijs voor de strijdlustigste renner werd toegekend aan de Belg Proost. De premie voor de grootste pechvogel ging naar de Franse regionaal Busto. Uitslag 1. Proost (B.) 5.58.31 2. Everaert (Fr.) 5.58 31 3.Falaschi (It.) z.t. 4. Cazala (Fr.) z.t. 5. Manzaneque (Sp.) z.t. 6. Battistini (It.) 5.58.44 7. Graczyk (Fr.) 6.00.57 8. Darrigade (r.) 6.01.17 9. Geldermans (N.) z.t. 10. Van Aerde (B.) z.t. 11. Damen (N.) z.t. 12. Gainche (West) z.t. 13. Pauwels (B.) z.t. 14. Ruby (Centr.-Z.) z.t. 15. Robinson (Gr.-Br.) z.t. 16. Thielen (Centr.-Z.) z.t. 17. Le Buhotel (West) z.t. 18. Junkermann (Did.) z.t. 19. Suarez (Sp.) z.t. 20. Piot van Est (N.) z.t. 24. Kersten (N.) z.t. 44. Van der Borgh (N). z.t. 51. Wim van Ext (N.) 6.05.01 82. De Roo (N.) 6.21.51 Algemeen klassement 1. Nencini (It.) 68.02.49 2. Rivière (Fr.) 68.04.27 3. Adriaenssens (B.) 68.05.14 4. Battistini (It.) 68.08.49 5. Planckaert (B.) 68.44.03 6. Junkermann (Did.) 68.11.14 7. Pambianco (It.) 68.13.33 8. Rohrbacli (Centr.-Z.) 68.14.05 9. Anglade (r.) 68.15.18 10. Mabé (Fr.) 68.17.12 11. Mastrotto (Fr.) 68.17..)6 12. Graczyk (Fr.) 68.18.35 13. Geldermans (N.) 68.19.25 14. Massignan (It.) 68.20.25 15. Darrigade (Fr.) 68.22.11 16. Manzaneque (Sp.) 68.25.12 17. Rostollan (Fr.) 68.31.29 18. Suarez (Sp.) 68.32.16 19. Morales (Sp.) 20. Simpson (Gr.-Br.) 22. Damen (N.) 28. Van der Borgh (N.) 38. Piet van Est (N.) 41. Wim van Est, (N.) 63. Kersten (Ned.) 70. De Roo (N.) Algemeen ploegenklassemcnt 1. Frankrijk 2. Italië 3. België 4. Nederland 5. Spanje Bergklassement 1. ex aequo: Nencini Gimmi (Zw.-Lux.) 3. Rohrbach (Centr.-Z.) 4. Battistini (It.) 5. Manzaneque (Sp.) 8. Van der Borgh (N.) 17. Piet van Est (N.) Puntenklassement 1. Graczyk (Fr.) 2. Rivière (Fr.) 3. Nencini (Italië) 4. Defilippis (Italië) 5. Battistini (Italië) 68.34.40 68.35.07 68.35.45 68.39.20 68.48.55 68.57.32 69.19.03 69.24.29 203.25.28 203.42.12 204.03.39 204.46.02 205.05.01 (It.) en 26 pnt 24 pnt 19 pnt 16 pnt 10 pnt 4 pnt 41 pnt. 30 pnt. 26 pnt. 25 pnt. 22 pnt. Col de Perjuret ISIIWJ'I iNozlères Col d'Uglas k Alès SI Jean ^VfJzès Remoulins AVIGNON Door uiteenlopende oorzaken hebben velen nog niet of pas na af loop (op 19 januari j.l.) van dc daarvoor gestelde termijn aangifte gedaan van zoutschade aan panden in de oarticuliere sector. In verband hiermede is besloten, aanvragen in deze sector, die vóór 1 augustus 1960 zijn of worden ingediend, alsnog in behandeling te nemen. Na 31 .juli a.s. binnenkomende aanvragen kunnen derhalve niet meer in behandeling worden genomen. In afwijking van vroegere publikatics moeten de aanvragen, in dien deze nog niet werden ingezonden, thans worden ingediend bij het Commissariaat voor Oorlogsschade, Gevers Deynootweg 10 te Scheveningen. Hierbij dient gebruik te worden gemaakt van de for mulieren, welke bij de gemeentesecretarieën of, zo aldaar niet voor radig, bij genoemd Commissariaat verkrijgbaar zijn.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 5