de loterij wet Ontwerp van wet tot wijziging van aangenomen IN M VAN AGENDA Eén toto met maximumprijs van f30.000 Behandeling van het ontwerp van wet tot wijziging loterijwet is nog zo héérlijk jong, zo écht een blad van déze tijd. Beursoverzicht 1 TENNIS phM*S: 1 aaie landbo I w r*y» Donderdagmiddag heeft de Tweede Kamer de algemene be raadslaging over het ontwerp van wet tot wijziging van cie Loterijwet voortgezet, 'woens dag heoben daarbij iz leden het woord gevoerd. •De minister van Justitie, de heer ïieeiniaii, gaat allereerst in op ue contouren van het pro bleem, dat de Kamer bezig houat. De wetgever heelt z.i. Kritisch te staan tegenover spel en weddenschap. 111 het alge meen heelt men loterijen steeds zeer aan banden gexegd. De prijsvragen nggen op het grensgeDied van loterij en wed denschap. De sporipnjsvragen liggen op een terrein, waar de weigever steeds zeer waakzaam is geweest. Niemand kan z.i. ontkennen, dat hier potentiële gevaren liggen. Hij merkt op, oat niemand heell bepleit het organiseren van sporipnjsvra gen geheel vrij te laten, besten diging van de status quo is naar zijn inzicht niet mogelijk. De regering heelt het ontwerp aanvaard onder voorwaarden van boedelbeschrijving. De led- ze „door de sport voor de sport" is naar het oordeel van de mi nister niet zonder meer te aan vaarden. Hij zegt dat er tak ken van sport zijn, waarin hij het best legen de neer Blaisse zou willen opnemen, als roeien, schaatsen en nog andere. Bij de regering bestaat twijfel of een grote opgezette toto met grote maxima de essentiële eigenschappen van de goede sportbeoeienaars en speciaal de jonge niet eerder in ge vaar brengt dan bevordert. Spr. beroept zich daarbij op uitlatin gen van het bestuur van de SCN.V.B. De regering neemt het bestuur meer au serieux dat het zelf doet. Spr. begrijpt niet hoe het is te verklaren, dat men nu zo weinig ervan hoort, terwijl er eerst sprake was van stelling nemen tegen de toto. De minister laat vervolgens de bezwaren welke in de Kamer naar voren zijn gebracht, de re vue passeren. Hij stelt daar tegenover, dat de regering van oordeel was, dat een maximum t'M 25.000 redelijk is. Hij her innert eraan, dat een liberaal Engels blad de voetbalpool ver derfelijk heeft genoemd. Met enige verwondering heeft hij ge hoord, dat de heer Vrolijk pleit voor een toto zonder limiet. So cialistisch gezien stond hij z.i. buiten spel en misschien wel in het. strafschopgebied. De heer Vrolijk had zijn rede ook voor de V.VJD. kunnen houden, meent <3e minister. Spr. verwondert zich erover, dat van socialistische zijde ge pleit is voor hoge prijzen, waar door men kapitalist zou kunnen worden. Thans zegt men, dat een bate vart 25.000 niet meespeeld Maar als men de fiscale man- gei is gepasseerd, moet er toch heel wat voor gedaan zijn. Men heeft gezegd, dat de prikkel bij lage prijzen weg zou zijn, maar «pr. meent, dat men door prik kels het spel denatureert. De regering heeft gemeend en dht was een kwestie van beleid dat de grens moet worden ge legd bij 25.000. In andere lan den. ook, landen die socialisti sche regeringen hadden, zijn ook maxima bij de voetbalpool ge maakt De minister verklaart, dat zijn sympathie meer uitgaat naar de „toto kleine luyden" dan naar de -tot kapitalisten". Wat de inzet betreft herin nert spr. eraan, dat bij de be handeling van de totalisator hoor socialistische woordvoer ders werd gepleit voor wat neer kwam op 1 per maand. De regering gaat nu tot 4 per maand. Komende tot de vraag: één of meer toto's herinnert spr. eraan, at het rapport-Wiarda eenstem mig was vóór één toto. Daar beeft de regering zich aan ge houden. Zijn bezwaar tegen meer toto's is,, dat men een concurrentie- jjosltie schept. In West-Duits- iand is de zaak anders. De lot to's der verschillende landen werken samen in één pool en daardoor ontstaan die hoge prij zen. Als de charitatieve sector aiet om een toto vraagt moet men hem die niet opleggen, aaeent de minister. Twee pools zijn ook onge wenst, omdat de regering van oordeel is dat de interne zijde door de organiserende instelling zelf moet worden geregeld. Wat de verhoging der gren- aen bij loterijen goed te keuren door B. en W. aangaat, zegt agir., dat gewaakt moet worden tégen het te veel leggen in han den van B. en W. De quiz van radio en televisie wordt ongemoeid gelaten. De minister komt hierna te spreken over de vergunningen aan de „rolot" hij het verlenen van die vergunning was er niets xoeuws. Zijn ambtsvoorgangers hebben gelijksoortige vergunnin gen gegeven. Hij heeft een anaximum gesteld van 25.000. Hg is bereid zijn vergunningen- ibeleid daarop af te stemmen. Ook de vergunning aan het „Centraal Missie-commissa- siaat" was afgestemd op een maximum van 25.000. Het is de regering duidelijk, dat de bezwaren zich richten op de maximum prijs. Er is haar veel aan gelegen liet ontwerp tot wet te zien verheven. De opzet der regering was een verantwoorde bedding te geven aan een zekere speel zucht, en te leiden naar het doei de amateuristische sportbeoefe ning te dienen, en daarnaast de sociale en charitatieve doelein den. De minister verklaart zich be reid, om te kunnen komen tot een aanvaardbare oplossing, het mamimum van de prijs te ver hogen tot 50.000 per deelnemer. Naar aanleiding van een op merking van „Vrij Nederland', welk blad niet begreep hoe een C.H.-minister de toto kon verde digen, zegt hij dat al is hij niet trots op het ontwerp, hij er zich niet voor schaamt. Hij onder schrijft volkomen wat de Synode van de Ned. Herv. Kerk heeft naar voren gebracht. Minister Beerman geeft als zijn oordeel te kennen, dat toch waarde moet worden toegekend aan de opvattingen zoals de K.N.V.B. die in zijn brief van 1950 tot uiting bracht. Hij meent, dat er iets voor te zeggen zou zijn als er één pool was met een bestuur op brede basis, dat het vertrouwen heeft van de sportwereld en de cha ritatieve sector. Spr. houdt zich aan de ene pool van het rapport- Wiarda; tegen twee secties op één formulier maakt hij geen bezwaar. Bij verwerping van het ont werp kan er geen sprake zijn van een onveranderde voortzet ting van het vergunningenbeleid. Als de toto een nationaal karak ter krijgt is het niet redelijk alle deelnemers te dwingen lid van de K.N.V.B. te worden. Het is hoogst gewenst dat aan de half slachtige toestand een einde komt en dat er controle is over de besteding der gelden. Hij meent, dat de regering nu tot stand moet komen. De trae ties die de regering welgezind zijn, uragen nu grote verant woordelijkheid. Aanvaarding van de amende menten voor een hogere prijs dan 50.000, tivoe gulden als in leg en meer dan een pool zal er toe leiden, dat het wetsontwerp niet onder dit kabinet het Staats blad bereikt. Hjj zal dan be vorderen dat het wordt inge trokken. Spr. zegt de Kamer niet te willen verhelen, dat het zijn stel lige overtuiging is dat verwer ping van het ontwerp tot de constellatie voert, dat binnen, afzienbare tijd een gespannen politieke situatie ontstaat. De algemene beraadslaging wordt gesloten. De heer Vrolijk (Arb.) verde digt een amendement, beogend om het maximum van commer ciële prijsvragen te verhogen van 200 tot 1000. De heer Geertsema (VVD) sluit zich er bij aan. De Minister meent, dat deze commerciële prijsvragen aan banden moeten worden gelegd. Hij ontraadt het amendement. Met wordt aangenomen bij zit ten en opstaan. Tegen: G.H., A.K. en S.G. De heer Van der Goes van Maters (Arb.) verklaart zich tegen uitbreiding der loterij, tegen het regeringsontwerp en tegen bijna alle amendementen. De voordelen voor de lichame lijke volksgezondheid worden gecompenseerd door de nadelen voor de geestelijke volksgezond heid. De heer Scheps (Arb.) ver klaart tegen de amendementen te zullen stemmen en tegen het gehele ontwerp. Het betrokken onderdeel wordt z.h.s. aangenomen met aanteke ning dat de heren Van der Goes van Naters en Scheps geacht willen worden te hebben tegen gestemd. De heer Vrolijk (Arb.) verde digt een amendement beogende art. 3 lid 1 aldus te doen luiden: „Tot het aanleggen en houden van een loterij of prijsvraag, uitsluitend strekkende tot een liefdadig doel of bevordering van wetenschap, kunst of een ander algemeen belang, kan toe- steming worden verleend, en wel, voor zover het betreft een loterij, door 'burgemeester en wethouders der gemeente, waar deze zal worden gehouden, in dien de prijzen en premieën ge zamenlijk geen grotere waarde dan duizend gulden of in een gemeente met meer dan vijftig duizend zielen van .tweeduizend gulden hebben en overigens dor onze minister van Justitie." Het amendement wordt aan genomen bij zitten en opstaan. In het in het ontwerp voorge stelde nieuwe artikel 17 van de Loterijwet wordt bepaald, dat aan één rechtspersoonlijkheid bezittende instelling voor een door de ministers van Justitie en van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen te bepalen tijd, vergunning kan worden ver leend tot het aanleggen en hou den van sportprijsvragen onder personen, die als begunstigers der instelling door haar zijn ge registreerd. Het artikel heeft het oog op de belangen van instellingen werkzaam ten algemene nutte, in het bijzonder op het gebied van sport en lichamelijke vor ming. De heer Vrolijk (Arbj verde digt een mede door de heer Geertsema (VVD) ingediend amendement, waardoor in het artikel alleen gesproken zal wor den van „instellingen op het ge bied \an sport en lichamelijke vorming". Voorts wordt voorgesteld aan het nieuwe artikel 17 een nieuw lid toe te voegen. In dat nieuwe lid wordt oepaald: De minis ters van Justitie en van Onder wijs, K. en W. kunnen voorts met het oog op de belangen van instellingen, werkzaam op het gebied van de volksgezondheid, van het maatschappelijk werk en van de cultuur, alsmede van instellingen, die ideële arbeid verrichten op internationaal ter rein aan één rechtspersoonlijk heid bezittende instelling voor een door hen te bepalen tijd vergunning verlenen tot het aanleggen en houden van sport prijsvragen onder personen, die als begunstigers der instelling door haar zijn geregistreerd." De Minister verklaart de amendementen onaanvaardbaar. Ze zijn beslissend voor iiet lot van het ontwerp. Mij wenst geen twee toto's naast elkaar. De heer Geertsema (WD) zegt zijn naam onder het amen dement niet te handhaven, nu de regering consequenties zal verbinden aan aanvaarding. De heer Vrolijk (Arb.) hand haaft het amendement, doch schrapt er de naam van de mi nister van O., K. en W. in. Hij stelt, dat de minister van Justitie niet voldoende op de hoogte is van de pools. Het amendement wordt ver worpen met 83 tegen 62 stern- Het amendement van de heren Berkhouwer (WD) en Blaisse (KVP) tot verhoging van de in zet tot twee gulden wordt aan vaard bij zitten en opstaan. Tegen: A.R., C.H. en S.G. en enige leden der P. v. d. A. De heer Blaisse (KVPj verde digt een amendement mede on dertekend door leden van de V.V.D., dat beoogt geen maxi mum voor de prijs te stellen. De heer Vrolijk (Arb.) be tuigt zijn instemming met het amendement-Blaisse. Z.i. wenst men in ruime kring een ongeli miteerde prijs. De minister heeft echter ge zegd, dat hij bij aanvaarding van het amendement intrekking van het wetsontwerp zal bevor deren-. Het amendement wordt ver worpen rnet 76 tegen 68 stem men. Het artikel, waarin wordt be paald, dat de prijs niet meer dan 50.000 mag bedragen, wordt aangenomen met 77 tegen 67 stemmen. ïïet wetsontwerp wordt aan genomen met 76 tegen 68 stem men. Vóór: K.V.P.. V.V.D. (behalve de heer Geertsema), C.H. (be halve de heren Eeernink en Van Mastrigt) en de heer Biesheu vel (A.R.). Tegen: P. v. d. A., S.G., A.K. (behalve de heer Biesheuvel), C.P.N, en P.S.P., zomede de heren Geertsema (V.V.D.) en Beernink en Van Mastrigt, bei den C.H. Te 10 uur wordt de vergade ring gesloten. (Advertentie) VRIJDAG 8 JULI. TERNEUZEN: Zuidersport park, 18.45 uur: Mistrappers- Spadella; 20.00 uur: H.K.C.— P.Z.E.M. Luxor-Thealer, 8 u.: „Ba- bette op het oorlogspad". ZATERDAG 9 JULI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 7 uur: „Johnny knapt 't op"; 9 uur: „Babette op het oor logspad". AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Verraad ep bevel". DODELIJK ONGELUK BIJ HOOGOVENS. De 42-jarige rangeerder J. van der Meulen uit Egmond aan de Hoef is woensdagavond c.a. 8 uur op het terrein van de Hoogovens te Velsen, tijdens het rangeren ten westen van de Martin Staal fabriek door nog cnbekende oor zaak onder de trein gekomen. De man was op slag dood. Hij laat een vrouw en twee kinderen ach ter. JONGETJE VERONGELUKT. De 5-jarige Theo van Iloorn uit Woerden is woensdagmiddag op de Van de Valk Bomanlaan te Woerden bij een auto-ongeluk om het leven gekomen. De klei ne liep met een vriendje in de nabijheid van de ouderlijke wo ning aan de linkerkant van de weg en stak plotseling de weg over* toen de personenauto na derde. De bestuurder kon een aanrijding niet meer voorkomen. Het knaapje overleed ter plaatse. Foto: De heer Vro lijk aan 't woord. ARBEIDER DOOR TREIN AANGEREDEN. Tussen Vleuten en Utrecht is donderdagmorgen omstreeks 8.00 uur de arbeider P. D. uit Utrecht door een trein aangereden. Hij werkte voor de N. S. aan een kraagschroefmachine. De heer D. stond op onvrij spoor, maar hij was van te vo ren door een collega gewaar schuwd, dat er een trein in aan tocht was. Hij werd ernstig aan zijn rug gewond en moest per G.G.D. naar een ziekenhuis in Utrecht worden overgebracht. De trein had 12 minuten ver traging. (Adv.) OPNIEUW WAKKERE MARKT Ter beurze ging gisteren de grootste belangstelling uit naar het resultaat van de in- inschrijving op de uitgifte van 100 miljoen 4', 2 procent 25-jarige obligatielening (de derde in 1960) van de Bank voor Nederlandsche Gemeenten tegen 99% procent. Over het resultaat was gistermiddag nog weinig positiefs te vernemen. De meningen waren nog ver deeld maar over het algemeen was men van oordeel dat de inschrijving wel aardig liep. Zeer enthousiaste geluiden ont braken echter nog. Zoals be kend komt na deze inschrij ving een nieuwe lening aan de markt en wel een uitgifte van 50 miljoen obligaties waar van dezer dagen het prospec tus verwacht kan worden. Het bleek dat de markt voor Ne derlandse staatsfondsen gister middag niet kon ontkomen aan een lichte druk als gevolg van de belangstelling voor de lening B. N. G. Althans over de gehele linie lagen de staats- londsen iets zwaarder. De markt was overigens op nieuw zwak gestemd en zette dus min of meer de technische reactie van de afgelopen week voort. De koersdalingen waren echter nogal onregelmatig. AKU b.v. was slechts weinig lager op 534, Philips daarente gen boekte een vrij groot ver lies en zakte in tot 1177 (min 17) om daarna aan te trekken tot 1181. Unilever opende op 960 (min, 9) en herstelde tot door KARL UNSELT (Nadruk verboden.) ER IS GEEN BRUG NAAR „VROEGER" Uit de Köningstrasse in Ber lijn kwam een jongeman van negenen-twintig jaar, die de Alexanderplatz opliep. Hij had een zwarte blouse aan, het leek op het bovenstuk van een Amerikaanse uniform. De her komst van de broek was niet, te bepalen; waarschijnlijk was ze vroeger een grijze deken ge weest; ze was versteld met een hele reeks ongelijke lappen, die met garen van verschillen de kleur en bovendien met erg onbeholpen steken eropgenaaid waren. De jonge man was Rudi Grabert, die in het zevende jaar na de oorlog uit krijgsge vangenschap thuiskwam. Men schreef nu 1951 en het was herfst. Midden op het plein, waar over een tram reed, bleef hij staan en keek om zich heen. Hij liet zijn blik langs de hui zen dwalen, over de ruïnes daar tussen in en bleef ver wonderd naar de nieuwe ge bouwen kijken, die hem volko men vreemd waren. Het beeld, dat Grabert voor zich zag, was heel anders dan zijn herinne ring het hem de laatste jaren had voorgespiegeld. Langzaam vervolgde hij zijn we en keek naar de enkele mensen die hem tegenkwamen. Ineens zag hij een paar meter van zich vandaan een meisje, dat hem scherp opnam en dat plotseling uit de grond scheen te zijn opgedoken. Het meisje drceg een uniform; een jasje van uitgesproken mannelijke snit met zilveren knopen en opgenaaide zakken; op haar dik, donker haar stond, koket en pittig tegelijk, een skimuts; voor dc rest droeg zij een nau we rok en zwarte, hoge laarzen, die de bevallige lijn der benen ter hoogte van de kuit verloren deden gaan. Kijk, dacht Grabert, wat loopt hier nou rond? De uni form stoorde Grabert helemaal niet, alhoewel hij al lang geen Duitse meisjes meer in militai re dracht gezien had. Vroeger waren dat assistenten geweest van de berichtendienst. Maar deze kleine Amazone leek toch maar weinig op die meisjes van vroeger, ook al kon de streng-mannelijke snit van haar uniform de bekoorlijke, vrouwelijke vormen niet hele maal verbergen. Zij stond daar als het ware in een dreigende houding. En plotseling schoot het Grabert te binnen, dat dit misschien een van die legen darische vrouwelijke leden van de volkspolitie was, waar hij al zoveel over gehoord had. Nu kon hij politie op dit ogenblik al heel slecht gebrui ken en hij had daar gegronde redenen voor. In zijn porte feuille stak namelijk een ver valst onslagbewijs uit de krijgs gevangenschap. Handig nage maakt weliswaar; helemaal vol gens voorschrift en voorzien van alle noodzakelijk stempels. Maar om nu bij zijn eerste binnenkomen in Berlijn al door de politie ontvangen te wor den nes, dat beviel Grabert toch helemaal niet. Die kon zulke verduiveld nieuwsgierige vragen stellen. Hier kan maar een ding helpen, dacht Grabert snelbrutaliteit, beproefde en doorgaans succesvolle brutali teit. Opgewekt, ja bijna met een uitdagend gezicht, stapte hij op de politieagente toe en lachte tegen haar. Maar nog voor hij iets kon zeggen, hoorde hij haar op harde, onbewogen toon vragen: „Mag ik uw papieren even zien!" „Ogenblikje, juffie, versta ik u goed? Papieren zegt u? Wat heeft dat te betekenen? Ik ben hier toch thuis en niet in een vreemd land? „Haat u die praatjes maar achterwege. Uw papieren anders neem ik u mee naar de wacht. „Och, voor die boeman ben ik helemaal niet bang. Ik zou niet eens meer kunnen zeggen, op hoeveel wachten ik al ge zeten heb. En overigens een flauw, bitter lachje speelde rond zijn lippen, terwijl hij een zak, die hij aan een touw bij zich droeg, optilde is dit al les wat ik nog te verliezen heb. Een hemd, een paar oude sok- 964' 2. Koninklijke was opnieuw gedrukt en werd verhandeld rondom de 138. Hoogvens zet ten in op 776 en trokken aan tot 779, waarmee zij nog slechts twee procent van de vorige slotkoers verwijderd waren. In alle hoeken was de handel zeer rustig. De arbitrage kon weinig ondernemen, het publiek bleef op de achtergrond maar per saldo was toch de vraag te gering om het koerspeil geheel te handhaven. Cultures waren gedrukt. Scheepvaart nauwe lijks prijshoudend. De V. M. F. Stork-Werkspoor heeft opnieuw een belangrijke buitenlandse order gekregen die tot een ho gere advieskoe rs leidde. De beurs sloot zeer kalm. Prolongatie 3V2 procent. Beursindices Int. Conc. Industrie Scheepvaart Banken Cult. enz. Algemeen 631.37 623.10 619.06 323.68 .320.56 320.84 162.42 161.55 161.11 202.19 202.19 201.54 150.84 150.06 149.94 423.21 418.40 416.46 N abeurskoersen AKU: 540—550 Kon. Olie: 138.70—139.90 Philips 1183—1210 Unilever 970—1000 Hoogovens 788805 (534) (138.30) 1180' '2) (967) (781) ken en een stuk droog brood. Wat wilt u dus van me? Grabert kreeg de indruk dat zij hem nu wat milder opnam. Zij wierp een vluchtige blik op zijn kleren en keek hem toen onderzoekend, met bijna mee warige belangstelling in de ogen. Toen zei ze: „Man, wees toch verstandig. Iedere politieagent kan u eik ogenblik naar uw papieren vra gen. Schiet dus op. De zachtere toon in haar stem bracht Gilbert er toe de zaak niet op de spits te drijven. Hij greep naar zijn portefeuil le, haalde er een papier uit en reikte het haar toe. Zij las, tot Graberts ongerustheid, het be wijs heel nauwkeurig door. „Komt u nu pas, na bijna zeven jaar, uit krijgsgevangen schap?" vroeg zij. „Het beviel me ginds ook zo goed, zei hij ironisch. Maar als ik geweten had, dat men mij hier zo vriendelijk zou ontvan gen, was ik beslist eerder ge komen." Zij deed alsof zij niets hoor de en keek weer naar het ont- slagbewijs. „Was u Oberleutnant bij de luchtmacht?" „Daar kan ik ook niets meer voor kopen," antwoordde hij koeltjes. „Misschien toch wel! Als u 't maar verstandig aanlegt, meende zij en gaf het bewijs terug. Dat begreep hij niet- Maar hij wilde zich niet in ver dere discussie begeven en ant woordde daarom veiligheids halve alleen maar met: „Stelt u me nu ook in vrij heid?" „U kunt gaan.'' (Wordt vervolgd.) ONRUSTBARENDE TOENAME VAN BOTERSMOKKEL NAAR BELGIE De Belgische regering gaat nog strenger optreden tegen de smokkelaars van Nederlandse boter. De minister van Land bouw, baron De Vleeschauwer, heeft donderdagochtend met de bevelhebber van de Rijkswacht de maatregelen besproken, die paai en perk moeten stellen aan de smokkelarij, die naar van of ficiële zijde in Brussel is mede gedeeld „de laatste weken on rustbarende afmetingen" heeft aangenomen. De Belgische Rijkswacht zal opdracht krijgen de strijd tegen de smokkelaars te intensiveren en „krachtdadig" op te treden. Zeeuwse kampioenschappen Woensdag zijn de eerste wed. strijden van de Zeeuwse kam pioenschappen op de banen van Animo (Terneuzen) gespeeld. Erg veel spanning is er nog niet geweest, aangezien dit nog maar de voorronde was. Het aantal inschrijvingen is niet bijzonder groot. Er zijn in het damesenkel 14 speelsters en 33 spelers bij de herenenekl. De uitslagen van de woensdag gespeelde wedstrijden zijn; Herenenkel: C. Jurrij (Terneu zen)—D. Delbout (Hulst) 62; 62. P. Vroegop (Terneuzen) L. de Blaaij 6—3; 68; 62. F. Spaas (Terneuzen)De Lussa- net. (Hulst) 6—2, 2—6, 6—3; K. Lyppens (Terneuzen)E. Schel- tens (Middelburg) 63, 60; P. de Haas (Goes)P. Staal 6—3; 60. F. de Haas (Goes)De Doelder (Axel) 64, 75. Damesenkel: Mevr. Hermani- des en mevr. Vischmevr. L. van der Lee en mevr. Van Litk (Axel) 6—3;1—6; 6—3. noemd met in=_ dijkgraaf heer nisse; tus BEN WATE Konink in de ingang vai j. y met ii tol 1960, TUS luw, Hellegatpoldi te Ossenisse waarde). TER Teel Aan te Delft deutisch onze si Mazure de Te< slaaf exa stadgei Afscheii kantoor Wegens h< pensioengere dien na een jaar op 6 men van sier ten ger van 's Vergezeld werd de 1 tieme afsche vangen neel. In zijn ontvanger, jul 1 de 1 kant s-Ri eld heer ufsehe 1 door to Jld de scheidend voor de goec die steeds he en voor de waarop hij d functie van vuld. Tevens merr tige, mensel van de heer langrijke ma gen tot de MEENK'S POI j Mcenk's Poedei pijn, hoest, gri rhcumatiek, koo periodieke pijne in etuis met een handige pl (met 6 verschill ronder prijsVerl MEENK'S POI perioi in et leen hïndt" Onder gr van de zijde wers werd I-Jzendijke, de heer C monstratie 1. raszaadstopi Deze demoi landelijk kar georganiseerd bouwstudieclE I 'aanderen, voorlichtingsi -nische commi bouwschap, pen voor te Wagening voor landbou geningen rationalisati van het trum in Nadat ■chines alle tractoren een drie land had grote tent verschillende woord De voor A. H. het aantal voor de bouwplan uitbreidt in ren. Oogstte circa 500 voor men een graszaadoogst taal verwacl oogst van Deze u teelt heeft ten gevolge bouwplannen verdeling vei den. Ook de vruc belangrijk. H de graszaads steeds aanleic ken van de t dit zou kunn oude metho daarna trach Te maken ble slecht te volc Deze nf- eisen. Bij 1 ie pri Zeel: men Ue eet jaai gef oi ie gevoer rijks] Zeeuws Haene opi volgem uitbr ërraszaadstopt punten direcl het verkrijse zaaifced voor achtergebl< voldoende ve:

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2