UIT DE PROVINCIE Beursoverzicht Amsterdamse journalist op de Walletjes mishandeld Binneniands nieuws Tsjoe biedt Nepal verontschuldiging aan TERNEUZEN HULST OOSTBURG. VAST VOOR INTERNATIONALE WAARDEN bevonden voorwerpen Nederlaagwedstrijd Beursixidices ZEEPOST AGENDA Griekse piloot vrijgelaten VOOR RECHERCHEUR UIT Tweede Kamer GEMEENTELIJKE HERINDELING VAN SCHOUWEN- DUIVELAND Elke dag heeft zijn geheim Werd Amerikaanse pilote door Japanners vermoord Journalistiek onderzoek Simpele zaak Kom eens even mee naar buiten ISRAËLISCH ANTWOORD AAN ARGENTINIË LOSSERE BANDEN TUSSEN ENGELAND EN DE VER. STATEN De Hoger diploma conser vatorium. Gisteren behaalde de heer L. Riemens uit Terneuzen, dit jaar als enigste kandidaat, aan het conservatorium te Gent het hoger diploma viool. Voor een talrijk publiek speel de hij, met begeleiding van het conservatorium-orkest, het con cert van Beethoven, het le en 2e deel, van het concert van Men delsohn en „Tzigane'' van Mau rice Ravel. Ce heer Riemens oogstte zeer veel succes bij zijn auditorium. Tegen de gewoonte in mocht hij zells na ieder deel een hartelijk en langdurig applaus in ont vangst nemen. Inmiddels werd hij reeds uit genodigd deel uit te maken van her Antwerpse Bach-gezelschap onder leiding van de heer G. Octors, dat op 17 juli a.s. in het kader van het Holland Festival zal concerteren in het Scheve- ningse Kurhaus. Originele opening van het moderne zwembad. Na veel formulieren en ver gunningen heeft Hulst een ge meentelijk zwembad gekregen, dat in een zeer dringende behoef te voor de streek voorziet. Op zeer originele wijze werd dit zwembad geopend. De beide wethouders, de heren Brand en Picavet en het raadslid Stolte openden het zwembad met een duik van diverse springplanken in het prachtige nieuwe Hulster- se bad. In zijn openingsrede bracht burgemeester A. L. S. Lockefeer naar voren dat het veel moei te heeft gekost om dit alles tot stand te brengen. In 1953 was begonnen met het oprichten van een „comité Zwembad Hulst". In 1955 kwam men. met plannen ter tafel, waar na in 1958 definitief opdracht voort tot het maken van ont werpen voor dit zwembad. fn juli 1959 werd door de beide wethouders Brand en Ficavet, daar burgemeester Lockefeer door omstandigheden verhinderd was, de eerste spade in de grond gestoken voor ue badinrichting. In het tijdbestek van één jaar werd dit zwembad In samen werking met het D. A. C. W. verwezenlijkt en heeft het „Land van Hulst'' nu een modern zwem bad dat tevens geschikt is voor wedstrijdzwemmen. Verder bezit het bad twee afdelingen, waarin de jeugd, die de zwemkunst nog niet machtig is, zich kan verma ken en verfrissen. De burgemeester bracht dank aan allen, die hadden medege werkt om het gestelde doel te bereiken. Hij bracht vooral dank aan het architectenbureau Wes- sel en Vervoort voor hun prach tig ontwerp en de firma Krie- kaert voor de uitvoering hiervan. Hierna verleende de burge meester het woord aan de direc teur van de Volksgezondheids dienst, afdeling Zuid-Holland en Zeeland. Deze spreker bracht naar vo ren dat men veel moeilijkheden heeft moeten overwinnen vóór alles in kannen en kruiken was. Hij richtte speciaal het woord tot de jeugd, waarvoor vooral dit zwembad is gebouwd, en hoopte dat deze oog zou hebben voor dit prachtige mooie zwembad en dit zou weten te waarderen door er voor te zorgen dat er geen vernielingen zouden plaats heb ben. Hierna werd 't woord gevoerd door architect Wesseling. Hij sprak de verwachting uit, dat dit zwembad in een grote behoefte van de streek zal voorzien en bracht vooral dank aan de aan nemer de firma Kriekaert voor de wijze waarop zij dit zwembad heeft gebouwd. Ook bracht hij dank aan de D. A. C. W. voor de prijzenswaardige medewerking. Hierna namen de beide wet houders en het raadslid een werd gegeven aan het architec- duik in het zilte naty waarmede tenbureau Wesseling en Ver- dit zwembad offjéieel was ge opend. Bij de opening waren de gees telijke autoriteiten van alle ge zindten uit Hulst aanwezig, be nevens het gehele gemeentebe stuur, de Durgemeescers van de omliggende gemeenten, de heren Geerling en De Vriend van de K. N. Z. B„ en tal van bestuurs leden van zwemverenigingen in /.eeiana. Eindexamen Gymnasium. Aan het Koningin Wilhelmina Lyceum alhier slaagden voor het eindexamen gymnasium de leerlingen les Becu te Groede; Matty Contant te Schoondijke; Leo van Daele te Sluis; Joh. Hoekzema en Peter Nortier, bei den te Oostburg. Aan het begin van de nieu we beursweek opende het Dam rak zeer vast voor de interna tionale fondsen. Ondanks het feit dat de Newyorkse beurs gisteren wegens Independence Day gesloten bleef was er toch zoveel buitenlandse belangstel ling voor de Amsterdamse markt, dat, na de aarzelende stemming van vrijdag, gister middag de opmars kon worden voortgezet. Nadat vrijdagavond reeds een vaste stemming voor Internationals te bespeuren viel, en, maandagochtend we derom hogere koersen waren genoteerd, werden gistermid dag behoorlijke winsten ge boekt.. Zo steeg AKU tot 560, Philips tot 1231, Unilever tot '•992!Hoogovens tot 809'a. t&on. Olie, die vrijdagmiddag de markt verliet op 140,50, keerde gistermiddag terug tot 140. De handel was over het algemeen van bescheiden afme tingen. Er heerste een rustige stemming en in afwachting van de heropening van de Ameri kaanse markt hedenmiddag durfde men niet veel te onder nemen. Wat de overige hoeken be treft, ook hier was de stem ming zeer kalm. Belangrijk bedrijfsnieuws ontbrak. Alleen Wyers heeft meegedeeld dat bet eindresultaat van dit jaar TERNEUZEN. Aan het bureau van politie zijn als gevonden aangegeven de vol gende voorwerpen, welke terug te bekomen zijn aan de daarach ter vermelde adressen: Kinderkous. H. Meijer, Rem- brandtlaan 3.; potje ingemaakte uien. P. Koster, Burg. Geillstr. 14; wit kindervestje, L. Hame link, Baandijk 3c; wit kindor- schoentje, Dingemanse, Konin- jginnelaan 25; grijze knipporte- znonnaie, J. Meertens, Zandstr. 3; boodschappenmandje, Wie- lanc. Steenkamplaan 78; rolletje zwarte zijde, mevr. Vroegop, Blekken 15; sleuteltje, Hannie Meeuwsen, Schoolplein 17; con tactsleutel van Volkswagen, Ju- liana-zickenhuis (portiersloge) step (rood-grijs van kleur), A. v. d. Klooster, Wilgenplantsoen 23; oude step op luchtbanden (rood en roestig), Mannaert, Verl. van Steenbergenlaan; beslag voorop- klapbare trappen, R. Michielsen, Xtonze-Visserstr. 79; 4-delige hou ten duimstok, Gemeenteremise, Industrieterrein; oude blauwe regenjas, Loof, Nieuwediepstr. 5; lakentje van kinderwagen, J. Huijbregtse, Koedijk 34; bruin- kleurige vulpen, P. Kiel, Goesse- polder E 11; regenjas en groene plastic broek, H. de Koek, Sta tionsweg 55. Aan het bureau van politie zijn gedeponeerd: Hoofddoek, broche roet motief (molen), sleutels, rode shawl, duimstok, kinderzonne- bril. kinderschoentje, herenpor- temonnaie zonder inhoud; kin- derstepje, klein schaartje, zilve ren ketting (waaraan voetbal) 2 sleutels, waaronder contactsleu tel, paar gele regenpijpen, pin cetje, wieldop en meisjesbril. met optimisme wordt tegemoet- gezien. Dientengevolge werden aandelen Wyers hoger geadvi seerd. Scheepvaartpapieren, die achtergebleven zijn. waren iets beter. Cultures prijshou dend, maar HVA twee punten hoger. Het was de laatste dag van de handel in claims Sik- kens (adviesprijs ƒ780) en claims Dekkers (adviesprijs ƒ340 tot ƒ360). Claims Veenen- daal werden geadviseerd op 2050, claims converteerbare obligaties Dekkers 130 tot 140. Nederlandse staatsfond sen goed prijshoudend. Prolongatie 3Vs procent. Zaamsiag- ISluiskil II 6i Direct na de aftrap was het de thuisclub die de toon aangaf en nadat er vier minuten ver streken waren stond zij reeds met 20 voor. Even leek het er op dat de met negen man spelende gasten met gelijke munt zouden terug slaan, want na 10 minuten ver kleinden zij de achterstand op 21, maar ondanks verwoedde pogingen kwamen zij toen niet verder meer. Integendeel zij werden weer op eigen speelhelft gedrukt en nog vóór het rust- signaal wist de thuisclub nog tweemaal te scoren (41). Na de thee wisten de Sluiskil- lenaren lange tijd stand te hou den. Zij scoorden na 20 minu ten zelfs nog een doelpunt <4 2), maar hierna was het al Zaamsiag wat de klok sloeg en toen de scheidsrechter het ein de aankondigde was de stand 6—2. Het tweede van Zaamsiag dat tegen Koewacht II moest aan treden, verloren deze ontmoeting, eervol met 21. Int. Conc. Industrie Scheepvaart Banken Cult., enz. Algemeen 30/6 1/7 4/7 633.75 629.71 635.59 317.55 318.93 323.74 162.20 162.20 162.86 201.38 20L87 202.52 148.48 149.72 150.62 422.46 421.20 425.24 Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn be zorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië; m.s. „Argentina" (9/7). Australië: m.s. „Johan van Oldenbarnevelt" (5/7). Canada: m.s. „Alexandra Sar tori'' (7/7). Indonesië; s.s. „Automedon" (6/7). Ned. Antillen: m.s. „Delft" (5/7). Nieuw Zeeland: m.s. „Johan van Oldenbarnevelt" (5/7)s.s. „Gothic" (7/7). Suriname: m.s. „Chiron" (6/7). Unie van Z.-Afrika en Z.W. Afrika: m.s. „Celebes" (5/7). Brits Oost-Afrika: s.s. „Afri ca" (9/7). Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van postpak ketten geven de postkantoren. COÜP. VRUCHTENVEILING ,ZKEL"WSCH-VLAANDEREN" TERNEUZEN Veiling van maandag 4 juli GROENTEN Per 100 stuks: Sla. II ƒ8,20 ƒ14,-. Per stuk: Groene komkommers B 25—26 ct, C 17—19 ct; Witte komkommers A 20 ct, B 1925 ct, C 1521 ct; Bloemkool AII 14—45 ct, BII 10—35 ct, C XI 19 ct, afw. 1036 ct; Meloenen 77 ct. Per bos: Selderij, 8 ct; Peen I 2438 ct, XI 1823 ct; Kroten 6—14 ct;. Uien 10—18 ct; Sjalot ten 59 ct. Per kg: Andijvie 1531 ct;. Princessebonen ƒ1,451,55; Saxa 1,47—1,53; Kroten 17— 18 ct; Rode kool 1726 ct; Spits kool 2226 ct; S&voye kool 22 40 ct; Rabarber 1725 ct; To maten AH 7079 ct, CII 54 -60 ct, CC 49 ct; Doperwten X 52 ct, II 45 ct AARDAPPELS Per 100 kg: Bode Eerstelin gen I f 19,80. Per kg: Eerstelingen bonken 27—31 ct, I .15—26 ct, II 10—15 ct, kriel 4—9 at; Doré I 1724 ct, H 10—12 at, kriel 3—5 ct; Bintjes 115 ct„ II11 ct. FRUIT Per doosje. Aardbeien: Talis man I 42—62 ct, II 2440 ct; Zingana I 3745 ct, II 2627 ct, afw. 16—17 ct; Jucunda I 45 ct; Rode bessen 2528 ct; Fram bozen I 2025 ct. Per kg. Aardbeien; 56 ct; Kruisbessen 6370 ct; Rode bes sen II 0.70—1,02. Eerste meloenen aangevoerd. Door de heer P. J>. J. Verassel te Walsoorden werden gisteren de eerste meloenen op de veiling te Terneuzen aangevoerd. DINSDAG 5 JULI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: Het meisje zonder pya- ma. Lokaal „Bethel", 7.30 uur: Evangelisatie-samenkomst. Zuidersportpark, 18.45 u.: Rij ks waterstaatAdvendo 20.00 u.: CoMeijRibSpadella. WOENSDAG 6 JULI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Het meisje zonder pyama". De 32-jarige Griekse piloot G. P. P., die drie dagen geleden door de dienst luchtvaart van het korps rijkspolitie werd ge arresteerd, is hangende het on derzoek op vrije voeten gesteld. Hij wordt ervan verdacht van de rijksluchtvaartdienst in Den Haag op grond, van vervalste buitenlandse vliegbrevetten een Nederlands vliegbewijs te heb ben verkregen. I houden op het bureau Warmoes- JOURNALIST GAF ZICH straat. De 30-jarige Amsterdamse journalist A. B. is zondagmiddag voor een café aan de Oude Zijds Achterburgwal door de hotel houder J. J. p. en een vriend mishandeld. Hij incasseerde en kele stompen in het gezicht, waarna hij op de gTond liggend tegen het hoofd zou zijn ge schopt. Beide mannen wonden zich zo op, omdat B. zich bij jour nalistiek speurwerk voor recher cheur zou hebben uitgegeven. De verslaggever, die niet-ern- stige verwondingen opliep, heeft proces-verbaal wegens mishande. ling laten opmaken. Ook tegen B. werd proces-verbaal opge maakt, omdat hij zich voor re chercheur zou hebben uitge geven. Hij werd drie uur vastge- VRACHTWAGEN WEEK ONVERWACHTS LIT: GEZIN AAN DOOD ONTSNAPT Een Utrechts gezin, de heer en mevrouw D. Lopez Gomenez met een 4-jarig kindje, is maandag middag te nauwernood aan de dood ontsnapt, toen zijn perso nenwagen op de rijksweg Utrecht- Amsterdam nabij de Utrechtse- brug over de Amstel in Amster dam bij het passeren van een vrachauto werd geramd door het plotseling naar links van de weg uitwijken van de vrachtwagen. Deze sloeg op de middenberm over de kóp, waarbij de cabine geheel werd vernield. De chauffeur liep slechts en kele onbeduidende hoofdwonden op. De geraakte personenwagen zwierde over de weg naar rechts en kwam in een droge sloot tot stilstand. Het echtpaar kroop on gedeerd uit de licht beschadigde auto. De politie heeft nog geen ver klaring kunnen vinden voor dc Li de vergadering van de Tweede Kamer is maandagmid dag andermaal aan de orde ge weest het wetsontwerp inzake de gemeentelijke herindeling van het eiland Schouwen-Duive- land. Bij de voortgezette artikels- gewijze behandeling moest nog worden gestemd over het amen dement van de heer Scheps (Arb.), waarin wordt voorge steld. op het eiland niet zes doch vijl gemeenten te vormen. De voorgestelde gemeente Midden- schouwen zou volgens dit amen dement moeten vervallen en Schuddebeurs zou moeten wor den samengevoegd met Zierik- zee en niet met Brouwershaven, zoals in het wetsontwerp wordt voorgesteld. Het amendement werd ver worpen bij zitten en opstaan. Alleen de P.v.d.A. bleek vóór het amendement te zijn. tiet wetsontwerp werd z.h.s. aangenomen. door LUISA-MARIA LINARES 97 (Nadruk verboden.) De vondst van een vooroorlogs vliegtuigwrak in de baai van Saipeh heeft de verdwijning van de beroemde Amerikaanse pilote Amelia Earhart, in 1937 bij een vlucht om de wereld, weer ac tueel gemaakt. Miss Earhart en haar naviga tor, Fred Noonan, verdwenen op een vlucht van Nieuw-Guinea naar het eiland Howland. Een verslaggever van een Amerikaanse omroepmaatschap- pij, Don Mozley, acht het niet uit gesloten dat miss Earhart en Noonan door de Japanners zijn vermoord. Saipeh was tijdens de oorlog een basis van de Japanse maf ine en in juni en juli 1944 is er zwaar gevochten. „De Japan ners waren in 1937 kennelijk vast besloten niet één Amerikaan de wereld te laten vertellen hoe zij Saipeh versterkten, aldus Moz ley. Hij baseert zijn veronderstel ling op het feit dat vier bewoners van Saipeh zeggen zich te herin neren dat in 1937 een vliegtuig neerkwam en dat de inzittenden waarschijnlijk werden vermoord. Dick trok aan zijn baardje en zijn goudbruine ogen ston den triest. „Dus ik had toch gelijk," zei hij. „Lezcano verdedigt zijn schatten goed. Denk na, Olga. wil je werkelijk naar hem terugkeren?" ,,Ja, Dick, ik wil naar hem terugkeren." Daar is de entree met de bronzen engelen, die de bran dende fakkels vasthouden. Het bruin met beige tapijt. De bel, die ze met trillende vingers aanraakt. En daar is Pedro, die de deur opent. Onverstoorbaar, alsof er niets akeligs of verontrus tends tussen deze muren is voorgevallen. „Is monsieur thuis?" „Monsieur is boven op zijn kamer." Ze loopt de trap op, de lange gang door, waar ze nu geen spoken meer vreest. Ze daalt de drie treden af. „Xavier!" Ze doet de deur open. Hij zit bij de radiator peinzend te ro ken. Hij kijkt haar verbaasd aan alsof hij geen ogenblik verwacht had haar te zullen zien. Ol- „Olga." Hij staat op. „Ben je teruggekomen, ga?" Ze kijkt hem nu op haar beurt verbaasd aan. „Waarom zou ik niet terug gekomen zijn?" „Ik dacht dat..... Elena je alles gemakkelijk had ge maakt." „Ik begrijp je niet." „Voor jou en Wyne. Dacht je dat ik blind ben? Ik heb al door gezien, dat het gevaar niet van de kant van Paul dreigde. Maar ik wist ook, dat je niet in staat zou zijn Elena's ver trouwen te misbruiken en dat stelde me gerust. Maar nu Dick heeft je toch geroe pen. „Gerustgesteld? Waar heb je het over?" vroeg ze. „Waarover ik spreek?" „Ik heb je veel te vragen, Xavier." „Ga je gang." „Waarom heb je me naar dat huis aan het water ge bracht? Fina heeft er met me over gesproken, maar ik wil jouw versie horen." „Ik dacht, dat dat een prach tige wraakneming zou zijn. Het lot had jou in mijn handen ge speeld. Het was Elena's plan je onverwachte uitwijkmanoeuvre van de vrachtwagen. DODE BIJ JOV-RIDING In Wateringen is maandagmid dag een jongeman omgekomen bij een rit met een auto, die hij in een gramstorige bui van zijn werkgever had weggenomen. Het slachtoffer, de 23-jarige L. K. uit Den Haag, had tijdens zijn werk tijd, samen met de 18-jarige H. v. d. M. uit Wateringen, een café bezocht. Dat kosttte de twee jon gemannen ontslag op staande voet, uit wraak waarvoor zij de auto van hun ex-werkgever weg namen bij de veiling in Kwints- heul. Op de Bovendijk in Wate ringen verloor K. de macht over het stuur, waarna de auto over de kop sloeg. DODELIJK ONGEVAL. EN UTRECHT Het 16-jarige Utrechtse meis je B, M. Kuzee is maandagmid dag omstreeks 13.35 uur op de Kromme Rijn brug in Utrecht door een militaire wagen aange reden en gedood. Het meisje reed samen met een. vriendinnetje op haar fiets in de richting van de Maliebaan. De bestuurder van de mili taire vrachtauto, de 23-jarige sergeant D. P„ gelegen in Utrecht, bemerkte nabij de Kromme Rijn-brug telaat zijn tegenligger, een gemeentebus, en zwenkte plotseling naar rechts, waardoor het meisje werd gegrepen. Zij kwam met haar hoofd onder het rechter- wiel van de vrachtauto en was op slag dood. 'De marechaussee heeft liet onderzoek in handen. TWEE CLANDESTIENE ZENDERS GEPAKT Zondag hebben opsporing ambtenaren van PTT in samen werking met de rijkspolitie van Haaksbergen de clandestiene zender die uitzond onder de namen. „Achterhoekse Radio Unie", „AZ vier" en „Marina II en III" opgespoord en in be slag genomen. Proces-verbaal werd opgemaakt tegen de 18- jarige metaalbewerker M. J. G. W. en de 14-jarige scholier B. B. In Groningen onderging de clandestiene zender „Bremer haven" hetzelfde lot. Proces-ver- baal werd opgemaakt tegen de 27-jarige sjouwerman G. K. daar enkele uren op te sluiten tot het huwelijk gesloten zou zijn. Ik heb gedaan of ik haar gehoorzaamde en ik had een sensationele slag bedacht om haar op het geschikte moment toe te brengen." „Waarom heb je het niet ge daan." Het antwoord was voor Olga van buitengewone betekenis. Ze wachtte er vol spanning op. Xavier antwoordde niet dade lijk. Hij vermeed het haar aan te zien. „Je was onschuldigzo lief.zonder een spoortje boosheid en ik wilde niet met je spelen. Ik kwam tot de con clusie, dat het toch beter zou zijn als Elena trouwde en dat jij bij ons, bij mama en mij, zou blijven om het huis met jouw jeugd en bekoorlijkheid op te vrolijken. Dat is de hele waarheid." Olga glimlachte. Ze had ech ter meer zin om te huilen en haar lippen trilden. „Het huis opvrolijken? „Ja, dit trieste huis." „MaarElena heeft me gezegd dat dit huis van haar is. Dat zij de hypotheken heeft afgelost.dat alles van haar is." Xavier keek verbaasd op. „Heeft ze dat gezegd?" Hij begon te lachten. „Och, arm lammetje.... En dat heb je geloofd? Heb je werkelijk ge dacht, dat ik in staat zou zijn me door haar te laten onder houden?" „Ze heef me verzekerd dat jij geen geld hebt." „Inderdaad bezit ik geen si- In gezelschap van twee col lega's van een ander dagblad stelde B. zondagmiddag een journalistiek onderzoek in naar het gerucht, dat zaterdagavond in een hotel op de Oude Zijds Achterburgwal een zich „mili tair noemende bezoeker van de prostituee „Doetje" B. een po ging tot wurging van de jonge vrouw zou hebben gedaan. De man zou de vrouw na een me ningsverschil hebben mishan deld en haar daarna met een nylonkous aan de kraan heb ben vastgebonden. De drie journalisten vervoeg den zich zondagmiddag om streeks twee uur in het hotel waar de vorige avond de ge legenheidsgeefster zou zijn mis handeld. Zij vroegen de kastelein om informaties. Hij verstrekte deze nadat B. zich met zijn pers penning had gelegimiteerd. Vol gens de politie is het waarschijn lijk dat hij in d'e veronderstelling verkeerde met een rechercheur te doen te hebben, omdat hij inzien als een gewone man en dan B. terwijl hij reeds op de grond lag, tegen het hoofd heb ben geschopt. De journalist werd vervolgens door beide mannen aan de politie overgeleverd en naar het afde lingsbureau Warmoesstraat over gebracht. Zij beschuldigden B. ervan dat hij ach als rechercheur zou hebben uitgegeven. B. ont kent zulks. Volgens zijn verkla ringen heeft hij uitsluitend zijn perspenning getoond. Deze is door de politie in beslag ge nomen. De twee collega's van B. werden uit het politiebureau ver wijderd, waarbij een dienstdoen de agent zich volgens hun ver klaringen laagdunkend over de pers („persmuskieten") zou heb ben uitgelaten. Beide verslag gevers konden zondagavond geen verklaring over het gebeurde af leggen. Hun werd gezegd daar voor maandag terug te komen. Hoofdinspecteur C. E. L. Dijk stra, hoofd van het bureau Spaarndammerstraat, die zon dag ook dienstdoend chef van 't bureau Warmoesstraat was. ver klaarde dat het hier een „simpele zaak" betreft. „U moet Bram B. verband met het incident met de prostituee nog door de politie moest worden verhoord. De hotel, houder J. J. P. voegde daaraan later nog enkele bijzonderheden toe, waarna de journalisten ver trokken. Toen de hotelhouder later tot de ontdekking kwam dat hij ten onrechte de indruk had gekregen met een politieman te doen te hebben is hij de journalisten gaan opsporen. Hij trof ze aan in een café aan de Oude Zijds Ach terburgwal De hotelhouder vroeg B. (met wie hij had ge sproken) even mee naar buiten te gaan. Daar sloeg hij de ver slaggever neer, waarbij hij B. zou hebben toegevoegd „ik zal je leren rechercheurtje te spelen", nadat de man hem em'ge klappen had toegediend, zou een vriend van de hotelhouder die B. heeft herkend als „Utrechtse Ab" is dit een normale zaak. Zo rea geert de buurt daar nu eenmaal" zei hij. Hij deelde mede dat de hotelhouder en zijn vriend ender ede hebben verklaard, dat B. zich als politieman heeft uitgegeven. Uit het verdere onderzoek zal moeten blijken hoe het incident zich precies heeft toegedragen. Op de beweerde laatdunkende uitlatingen over de pers, wenste I de heer Dijkstra niet in te gaan. Hij had slechts van B. vernomen dat de politieman die hem op bracht zou hebben gezegd „nu eindelijk eens een mooi verhaal over een verslaggever in een proces-verbaal te kunnen schrij ven" en dat hij al 14 dagen op de verslaggever zou hebben geloerd. „Die uitlatingen moeten de poli tiemannen voor hun eigen re kening nemen" zei de heer Dijk stra, hij was van mening dat wanneer de verklaringen van B. juist zijn de betrokken politie mannen zullen worden gecorri geerd, want hij achtte dergelijke uitlatingen onjuist. Premier Tsjoe en-Lai van communistisch-China heeft zijn Nepalese ambtgenoot een bood schap gezonden, waarin hij uiting geeft aan het „diepe leedwezen" van de Chinese le gering over het grensincident van 28 juni, waarbij een Nepa lese officier door Chinese mili tairen werd gedood en 10 van diens ondergeschikten gevan gen werden genomen. Volgens Tsjoe hebben de Chi nezen de Nepalezen aangezien voor een groep Tibetaanse op standelingen die zij achtervolg den. Overigens stelt de Chinese premier dat 'het incident zich niet in het Nepalese gebied van Moestang heeft voorgedaan, maar op Chinees gebied. De Chinezen hadden dan ook met de Nepalese grens geschonden, zoals de Nepalese regering had verklaard- De gevangenen zullen op 4 juli naar de Nepalese grens worden teruggebracht. Peking is bereid een eis tot schadeloos stelling van de Nepalese rege ring in overweging te nemen, naasappeltuinen als Wyne, maar ik heb met mijn concer ten toch heel goed verdiend. En ik heb een zaak die me be hoorlijk wat oplevert. Ik durf zeggen dat het huis Lezcano het best zonder Elena zal kunnen stellen. Vie zullen het museum aan de staat cadeau doen, dat zal een hele zorg minder zijn. Het drukte zwaar op ons bud get. Dan zal ik eindelijk weer vrij kunnen ademhalen." „Maar je moeder heeft me §~SZ6§Xl Hij glimlachte met het ge duld waarmee volwassen luis teren naar kindervragen. „Wat heeft mama gezegd?" „Dat je geen sou bezat. Niets „Dat heb ik haar moeten wijsmaken. Ze had enige tijd een akelige voorliefde voor kaartspelen en ik wist, dat Elena die aanmoedigde, alleen om mij te noodzaken haar schulden te betalen. Charmant schepsel die Elena, hè?" Olga sloeg de ogen neer en zei blozend: „Je hebt toch veel van haar gehouden!" Het antwoord kwam pas, toen Olga al in Xavier's armen lag en hun kussen zich vermeng den. „Ik heb jou alleen lief, mijn aanbiddelijk, klein lammetje." „Noem me niet...." „Ik heb je lief, mijn schat, mijn lieveling." aldus de boodschap van Tsjoe en-Lai. In Khatmandoe, de hoofdstad van Nepal, vindt men het in po litieke kringen vreemd, dat de Chinese autoriteiten hebben gemeend hun verontschuldigin gen te moeten aanbieden, hoe wel het incident zich volgens hen op Chinees grondgebied heeft voorgedaan. Naar te Khatmandoe wordt vernomen, worden via een lucht brug van Dakota's van de hoofdstad naar Pochra verster kingen naar de grens gezonden. De Israëlische regering heeft maandag geantwoord op de nota van 8 juni, waarin Argentinië de terugzending van de oorlogsmis dadiger Eichmann eiste, die door Joodse vrijwilligers uit Buenos Aires naar Israël is gebracht. Volgens doorgaans welinge lichte kringen wordt in de ant woordnota niet ingegaan op de Argentijnse eis. Wel worden op nieuw verontschuldigingen aan geboden voor het schenden van de Argentijnse soevereiniteit. Een Israëlische woordvoerder sprak de geruchten tegen als zou een hoge Israëlische functoinaris naar Buenos Aires gaan om nog eens excuses te maken. (Wordt vervolgd.) De „New York Times" meldt dat de Britse regering, die meent dat de banden tussen Engeland en de Verenigde Staten in de toe komst weieens minder hecht kunnen worden, nauwere be trekkingen met het vasteland van Europa wil. De mening dat het heengaan van Eisenhower tegelijkertijd het einde betekent van een periode van intieme ban den tussen Engeland en de Ver enigde Staten, vormt een krach tige prikkel voor Engelands po gingen om tot nauwere militaire en economische betrekkingen met de andere Europese landen te komen, aldus de „New York Times". Het blad zegt dan dat Eisen- howfer de laatste Amerikaanse leider is die nauw betrokken is geweest bij het Brits.Amerikaan- se bondgenootschap in de laatste wereldoorlog. Als Eisenhower is heengegaan, zullen de gekweek te persoonlijke betrekkingen niet meer kunnen bijdragen om het huidige bondgenootschap tussen beide landen door moeilijke pe rioden heen te helpen, aldus het blad. De laatst Ronde van lange étapp Bordeaux, .spurtzegen neugden. Z Adriaensser eerste berg gele trui dr Voor onze Est werd een klein d) bander had de beslisse met de Fr: zyk. Dit t schap van feuil en de waarna het vond en v meer liet leiders ver sprong gest kilometers droeg het nuten. Eer hoofdmacht anderen. D wie de Bel; deed, verloj hun voors vóór Borde leeggereden wat betreft o verwinning een klein he metgezellen zou tenslot meter door opgeslokt. I zich te ha tenslotte si vóór de hoo Op de cem stadion van vermoeide niet bij mac de veel fri afdoende te tin van den ten vergoei landers eni ling over Wim van E Gre VEEMAK Op de ve< waren aanj zijnde 1460 varkens. De noteri Vette koei varkens 1 kilo. De aanv was ruim, prijzen ged boven note voer iets lijk, prijze: vleesvarker zware vark GRAAN BE Officieuze r Yoedergr daar kw; Haver, f]£ monster tot Peulvruc damGroe ster t -1 4 tot -13.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2