Radio en Televisie Italiaans succes in 7 e en 8e étappe BURGERLIJKE STAND 40-jarig bestaan van de v.v. „Terneuzen op waardige wijze gevierd DampObevrijdt AGENDA Wachtend op het einde van de wereld TOUR DE FRANCE DUIVENSPORT LOOP DER BEVOLKING Geldermans verbeterde zijn positie VOETBAL Tijdens e-ezi drukbezochte en buitengewoon geanimeerde re eoptie hebben zaterdag naast de plaatselijke overheid tal van ver- onigingen en particulieren van de gelegenheid gebruik gemaakt urn het bestuur van het jubi lerende „Terneuzen" hun welge meende gelukwensen aan te bie den. Achter de bestuurstafel wa ren op het toneel in het club lokaal de vele prijzen uitgestald, die „Terneuzen" in de loop der jaren had veroverd, terwijl een rijkdom aan bloemen, en bloem stukken voor een smaakvolle achtergrond zorgde. TERNEUZEN— \TASSINGEN 5—3 -"-"r 's Middags speelden de rood zwarten op het welhaast ten dode opgeschreven terrein aan het Westelijk Bolwerk een aardige wedstrijd tegen een combinatie van Vlissingen. Beide partijen teklen enige invallers. Terneu zen miste Jan Koch en Jan Franken. Ma een puntloze eerste helft konden de talrijke toeschouwers na de rust genieten van een vlot te partij voetbal, die tenslotte in een verdiende 5—3 overwinning van de thuisclub eindigde. De rood-zwarte voorhoede, waarin de rechtervleugel nu en dan uitstekend werk verrichtte, bleek een produktieve bui te hebben. Goed gesteund door een fel opzittende middenlinie golf den de aanvallen regelmatig op het Vlissingse doel af. Piet Meeusen, die in de komen de competitie een enorme aan winst voor het Terneuzense aan- valsspel zal betekenen en die bovendien trainer wordt, opende de score na een fraaie voorzet van Wissel. Weinige minuten later maakte Vlissingen gelijk dank zij snel en doortastend spel van de kwieke rechtsbuiten. Piet Wissel had geluk toen een niet zo lastig schot onder de val lende keeper door in het Vlis singse doel belandde. Even later kreeg Sandrini, na goed samen spel van Wissel en Meeusen, een kans die hij met een geweldig hard schot benutte. Wij vonden dit het mooiste doelpunt van de acht. Vlissingen verkleinde de ach terstand na een misverstand in de roodzwarte verdediging, maar Terneuzen kwam hardnekkig te rug en Wissel maakte er 4—2 van; een stukje knap solospel. Het derde Vlissingse doelpunt leek ons stellig houdbaar. De kleine Van Vugt, die een pittige partQ speelde, smaakte het ge noegen de zege veilig te stellen met een venijnig onhoudbaar (Adv.) eus.keel en borst van vastzittend slijm schot. Het was al met al een goede jubileumwedstrijd, die perspec tieven opent voor de a.s. com petitie. Jan Meijer gaf op de spilplaats een rustig en zeker partijtje weg. Zijn wegwerken was zoals het moet en zijn plaatsen was beter dan wij het vaak gezien hebben Scheidsrechter Mos leidde rus tig en goed. DE RECEPTIE Onmiddellijk na de wedstrijd begon in het clublokaal de re ceptie, die tot tegen zeven uur voortduurde en die uiteraard aanleiding gaf tot het ophalen van oude herinneringen in veler lei vorm. Tal van oude foto's gaven een beeld van de veertig jaren historie der jubilerende club. Er werd druk gefotografeerd tijdens de toespraken der vele sprekers. Wethouder De Vos met wet houder De Meijer en de gemeen te-secretaris A. J. Dees kwamen de gelukwensen van het gemeen tebestuur aanbieden. De heer De Vos verontschul digde de burgemeester, die tot zijn spijt niet aanwezig kon zijn. Spr. noemde het een bijzonde re gebeurtenis, dat in Terneu zen een vereniging veertig jaar is blijven bestaan en na die lan ge tijd nog steeds groeit en bloeit. De heer De Vos wees op de totstandkoming van de nieuwe terreinen in het Zuidersport park, waar helaas de accomoda te buiten de schuld van de ge meente nog niet geheel in orde is. Namens de afdeling Zeeland van de K. N. V. B. sprak de heer J. W. Bakker, die met de heer J. Dikkenherg naar Terneu zen was gekomen om de jubile rende club én namens de Z.V.B. èn namens de K. N. V. B. van harte te complimenteren. De heer Bakker bood de voorzit ter, de heer ir. J. F. Denie, de bondsvlag aan, het gebruikelij ke cadeau bij een veertigjarig bestaan. Uit naam van de hengelaars vereniging „O. N. I", droegen voorzitter Van den Broek en se cretaris P. de Ridder een orgi- neei geschenk naar de bestuurs tafel. Het was een toepasselijk cadeau, een grote zilverpapie ren vis met „kuit", waaruit een splinternieuwe voetbal te voor schijn kwam. Aan nieuwe ballen heeft de voetbalvereniging „Terneuzen" de eerste tijd trouwens geen gebrek, want er werd van ver schillende kanten een heel rijtje ballen aangeboden. De heer A. J. Jansen liet na mens de Jeugdcommissie zijn felicitaties vergezeld gaan van enkele fraaie foto's. Een vlotte speech sprak de heer Marquinie uit namens de Sasse „Corn Boys". Nieuwe netten voor de goals bood de heer L. M. Dobbelaar aan uit naam van de suppor ters. De heren J. Dieleman en J. van de Velde vertegenwoor digden de zustervereniging „Axel". Zij torsten een groot bloemstuk als symbool van de goede verstandhouding tussen Terneuzen en Axel, die in vroe ger jaren wel eens minder pret tig is geweest. EINSDAG 5 JULI. HILVERSUM I: 7.00 Nws.; f-10 Gym.; 7.20 Gram.; 7.50 -|as0pening; 8.00 Nws.; 8.15 o830 Voor de kind.; Gram.; 9.00 Gym. voor de QiclT.' 910 De groenteman; 1S Gram.; 9.35 Waterst.; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gram.; U.50 Voor de kleuters; 11.00 tt, ',V- levensmoeilijkheden by kinderen, door mej. W. J. Hr0en' le lening; H-30 I*®; 12.00 Lichte 19 ont-320 Regeringsuitz. en tuinb. meded.; 19 is 7.T muz-i 13.00 Nws.; Lichtpen en sram-; 1325 - j 13.55 Beursber. 1435 De grote RUK) Licht lezing en voordr.; mens 1530 Van in S' lezing; 15.45 ^«i'vnor ian°; 1615 Gram.; •ro^ollork JeUgd' 1730 Me" NWSIHIS Cn Solist18.00 FLv'.'u.Reunm^doo^dr fj° ^écv°0uu 19.45 Journ.; 20.05 TivcS dub 20.45 Hawaii, de vijSe ster' praatje; 21.15 Gevar muz 22.00 Orgelconc.22.30 Nws' beursber. van New York SOS-ber.; 22.45 De toverstaf van het woord, lezing- oi ss Jazzmuz.23.5524.00 n'ws HILVERSUM II7.00 Nws 7.15 Gram.; 7.45 Morgengebed en overweging; 8.00 Nws.; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw- 9-40 Pianorecital; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Lichtbaken ezing; 10.25 Gram.; ll.oo Voor de vrouw; 11.30 Gram.; '1.50 Volaanvooruit, lel 12.00 Middagklok; 12.03 Gram.; 12.30 Land- en tuinb. 12.33 Gram.; 12.50 13.00 Nws.; 13.15 Zonne- tqoa 1320 Platennieuws iJ.30 Lichte muz.; 13.55 Viool, bariton en piano; 14.35 Voor de plattelandsvrouwen; 14.45 Dood in de jungle, hoorsp.; 15.30 Ziekenlof; (Tussen 16.00 17.00 Rep. Tour de France); 16.00 Voor de zieken; 16.30 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.40 Beursber.; 17.45 Rege- ringsuitz.18.00 Amateurs- progr.18.20 Polit. praatje; 18.30 Gram.; 19.00 Nws.; 19.10 Act.; 19.25 Memojandum; 19.30 Tour de France; 19.40 Gram.; 20.40 Concertgebouwork.21.20 Viool en piano; 21.50 Tour de France; 22.00 Gram.; 22.25 Boekbespr.22.30 Nws.; 22.40 Vocationdays en Holidays, le zing; 22.50 Promenade-ork. en solist.; 23.35 Zangrecital; 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.15 Pianomuz.12.30 Weer- ber.12.35 Tuinb. kron.12.40 Pianospel; (verv.); 12.52 Koer sen; 13.00 Nws. en weerber.; 13.15 Gram.; 14.00 Gevar. muz.; 15.30 Kamermuz.16.00 Koer sen; 16.06 Gram.; 16.20 en 16.30 Gram.; 17.00 Nws.; 17.10 Ka mermuz; 17.40 Boekbespr.; 18.10 Gram.; 18.20 Voor de sold.; 18.45 Comm. Tour de France; 19.00 Nws.; 19.40 Gram.; 19.50 Lezing; 20.00 Gram.; 21.00 Ork. conc.; 22.00 Nws.; 22.15 Pianosonates; 22.55—23.00 Nws. Televisieprogramma's. NED. TV20.00 Journ. en weeroverz.20.20 Film20.45 Prehistorische kunst in de Sa hara, exploratiefilm; 21.00 Speelfilm. VLAAMS BELG. TV: 19.00 De Katholieke gedachte en actie; 19.30 Nws.; 20.00 Blijf jong; 20.30 Eurovisie: Overn. Franse tv.Ronde van Frank rijk; 20.40 Vedettengalerij 21.05 Speelfilm; 22.35 Nws. en journ. Vervolgens werden achter envolgens nog gelukwensen aangeooden, die veelal gepaard gingen met geschenken van ver schillende aard, door de heren Kusschen en Penne namens de Politie-sporlvereniging en door de heer L. Jacobs namens de voetbalvereniging „Vlissingen". De zaaleigenaar Jo de Zeeuw bracht met zijn felicitatie een doos met voetbalkousen naar de bestuurstafel, die uiteraard een goed onthaal vonden. KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING. Het mooiste moment van deze receptie was de huldiging van vier oude getrouwen, die al 40 jaar lang onafgebroken lid van de v.v. „Terneuzen" zijn. Zowel de voorzitter als de heer Bak ker en wethouder De Vos noem den dit een bewijs van grote clubliefde, hetwelk niet genoeg te waarderen is. De vier trouwe leden zijn de heren W. Riemens, J. M. Jurry, H. Hamelink (Tikje) en P. 't Gilde (Petje). Ij- Denie overhandigde de vier jubilarissen ieder een kist siga ren als huldeblijk namens de vereniging. De heer Bakker speldde de penningmeester W. Riemens de zilveren Bondsspeld van ver dienste op. Wethouder De Vos zorgde voor de grootste verrassing, toen hij de mededeling deed dat het H. M. de Koningin had behaagd de actieve clubpenningmeester Riemens in aanmerking te doen komen voor een koninklijke on derscheiding, n.l. de zilveren medailje verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Onder luid applaus speldde hij de heer Riemens de medail le op. Zichtbaar ontroerd dankte „Willem" voor de eervolle on derscheidingen die hem ten deel waren gevallen. De v.v. „Terneuzen" kan terugzien op een wel sobere maar stijlvolle herdenking van het 40-jarig bestaan. Onze beste wensen voor de volgende veertig jaar! MAANDAG. 4 JULI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: Rozen voor moeder. AXEL: Het Centrum, 8 uur: De liefdesnachten van Lucre- tia Borgia. EINSDAG 5 JULI. TERNEUZENLuxor-Thcater, 8 uur: Het meisje zonder pya- ma. Lokaal „Bethel", 7.30 uur: Evangelisatie-samenkomst. Zuidersportpark, 18.45 u.: RijkswaterstaatAdvendo 20.00 u.: CoMeijRibSpadella. Antwoord van De Gaulle aan Chroesjtsjef President De Gaulle van Frank rijk zegt in een brief aan de Rus sische minister-president, Chroes jtsjef, dat Frankrijk „zowel van daag als gisteren" van oordeel is dat het probleem van de ver voermiddelen van atoomwapens van essentiële betekenis is. De Gaulles brief is een antwoord op die van Chroesjtsjef van dins dag j.l. Chroesjtsjef had in zijn brief waarin hij de redenen op somde voor het terugtrekken'van de Russische delegatie van de tienlandenconferentie over ont wapening, gezegd dat Frankrijks standpunt aan veranderingen on derhevig is geweest. Frankrijk zou concessie hebben gedaan aan zijn Westelijke bondgenoten. De Gaulle toont zich in zijn brief enigszins .geschokt door Chroesjtsjefs aantijgingen en hij zet andermaal het Franse stand punt uiteen. De Franse president schrijft dat begonnen moet worden met ontwapening op het gebied van de kernwapens en de eerste stap hierbij moet een verbod zijn op het vervoer van kernladingen en kernbommen door raketten en „strategische" vliegtuigen. Op de naleving van dit verbod moet op vliegvelden en lanceerbanen een passend toezicht worden ge oefend, aldus De Gaulle. 'TSL ONGEREGELDHEDEN IN KONGO Bij nieuwe ongeregeldheden, die zich zondag in Leopoldstad hebben voorgedaan, zijn zestien Kongolezen gewond. Volgens een Belgische officier, die aan het hoofd staat van inheemse troe pen, zijn honderden Kongolezen aangehouden. Voor de inheemse wijken van de stad werd zaterdagavond een uitgaansverbod voor de nacht afgekondigd. Ook elders in het land deden zich botsingen voor tussen el kaar vijandige stammen, maar militairen waren spoedig de toe stand meester. O.a. is melding gemaakt van gevechten tussen leden van de Loeloea- en de Ba- loebastam in de provincie Kasai. Waarnemers merken op, dat dergelijke gevechten sinds tien tallen jaren voorkomen en dat zij geen verband houden met poli tieke oorzaken. ste étappe, de strijd. Hij had DE ZEVENDE ETAPPE, veel last van zijn maag. De beslissing in de langste étappe van de Ronde van Frank rijk 1960, de 244 km lange rit tussen Loriënt en Angers, werd ingeleid door de Franse regio naal Beuffeuil, die kort na de ravitaillering te Pont Chateaux (113 km) demarreerde. Hij kreeg een zevental renners mee, onder wie onze langenoot Nies ten, de latere étappewinnaar Battistini (It.), diens landge noot Defilippis en de Fransman Darrigade. De acht vluchtelingen hadden na 125 km een voorsprong van 1 min en 25 sec op het peloton, waarvan intussen een twintig tal renners de achtervolging hadden ingezet. In deze tweede groep bevonden zich onder meer de Nederlander Martin van den Borgh en de Belg Brankart, maar na 155 km werden zij te ruggehaald door het fel jagende peloton. Vervolgens probeerden een groot aantal coureurs aanslui ting te krijgen met de leiders. Een groepje, bestaande uit Graczyk, Geldermans, Baffi, Milesi en Graf slaagde hierin na 179 km en kort daarna kwam een peloton met o.a. De Roo eveneens bij, zodat een kop groep van 25 renners ontstond. Deze vergrootten geleidelijk hun voorsprong op de hoofd macht, waaruit Nenecini ver geefs trachtte weg te komen en in de laatste kilometers ver- rastle Battistini zijn mede- vludhters, wat hem da eerste plaats opleverde. De prijs voor de ongelukkig ste renner werd toegekend aan de Italiaan Baffi, die 3 km vóór de finish, toen hij zich in de kopgroep bevond, een lekke band kreeg. Baffi verloor daar door de kans op een étappe zege, die gezien zijn sprint capaciteiten vrij groot was. Tot de strijdlustigste renner van de zevende rit werd uitge roepen de regionaal Beuffeuil, die het sein gaf voor de beslis sende ontsnapping. De Fransman Jean Forestier, één der kopmannen van de re gionale O.Z.O.-ploeg, staakte in Vannes, na 54 km, op advies van dokter Dumas de strijd. Forestier voelde zich bij de start, waar hij zich als laatste meldde, al niet in conditie. Vrij dag kreeg hij bij een val een ernstige spierblessure in het lin kerdijbeen en de Fransman ver trok dan ook zaterdagmorgen met een dik omzwachteld been zonder enig zelfvertrou wen. Vijf-en-dertig km buiten Loriënt kreeg hij bovendien door een lekke band nog een achter stand. Bij de ravitaillering in Pont Chauteau. na 113 km, staakte de Belg Scheppens, winnaar van het eerste gedeelte van de eer- De uitslag van de zevende zevende étappe luidde: 1. Battistini (It.) 6.00.24 2. Darrigade (Fr.) 6.00.28 3. Bruni (It.) z.t. 4. Graczyk (Fr.) z.t. 5. De Roo (Ned.) z.t. 6. Defilippis (It.t z.t. 7. Geidermans (Ned.) z.t. 8. Beuffeuil (Centraal-Fr.) z.t. 9. Groussard (W.-Fr.) z.t. 10. Vanaerde (B.) z.t. 14. Niesten (Ned.) z.t. 33. Van den Borgh (Ned.) O -t O O 36. W. van Est (Ned.) z.t. 55. Kersten (Ned.) z.t. 64. Dainen (Ned.) z.t. 80. P. van Est (Ned.) z.t. DE ACHTSTE ETAPPE. De 115 overgebleven renners vertrokken zondagmorgen voor de achtste étappe van Angers naar Limges over 240 km. Reeds direct na de start pro beerden Gauthier en vervolgens Defilippis en Darrigade weg te komen uit het peloton. De Bel gen waren echter zeer waak zaam, vooral de gele trui-drager Adriaenssens verkoos de aan val twee maal als beste verdedi ging. De eerste ernstige ont snappingspoging werd echter na 44 km gedaan door Van den Borgh, Falashi en Privat. Zij kregen gezelschap van een gro te groep renners, waarin o.a. Piet van Est, Oamen, Defilippis en Hoevenaers. Bij Louduq (72 km) lag het grote peloton reeds op 3 minuten. Het grote peloton werd in tweeën gedeeld doordat een groep van 27 renners onder leiding van Rivière. Anglade, Baldini, Adriaenssens de achter volging inzetten. Na 95 km werden de vluchtelingen inge haald. In het tweede peloton, dat in middels de Zweed Karlsson had verloren, leidden Junkerman Graczyk, de achtervolging. Na 103 km lag het hele gezelschap weer bijeen. Na 106 km was er weer een ontsnappingspoging, die werd geleid door Viot, Rohr- bach, Mahé en Battistini. Latei- sprongen ook Defilippis, Milesi en Mastrotto uit het peloton weg, zij slaagden er in na 138 km bij te komen. Een groep van 19 renners met Geldermans, Ca- zala, Hoevenaers, Janssens en Darrigade deed vervolgens een geslaagde ontsnappingspoging. Bij Lussac (162 km) lag de groep Geldermans op 2 min. 35 sec. van de leiders; het grote pe loton volgde op 6 min. 25 sec. Het grote peloton verloor steeds meer terrein, op 20 km van Limoges bedroeg de achter stand zelfs 8 min. 45 sec. In de laatste kilometers slaagden de Italianen Defilippis en Battisti ni er in zich van de kopgroep los te maken. Defilippis won in Limoges de sprint vóór zijn landgenoot. Pambianco ver sloeg in de sprint de rest van de viucnters en legde zo beslag op de derde plaats. Geidermans bezette in üe tweede groep de dertiende plaats. Tot de strijdlustigste renner van de achtste étappe werd uit- geioepan de Franse regionaal Milesi. De uitslag van de achtste étap- pe luidde: 1. Defilippis (It.) 5.50.59 2. Battisuni (It.) z.t. 3. Pambianco (It.) 5.51.10 4. Viot (Parijs-N.) z.t. 5. Everaert (Fr.) z.t. 6. Milesi (O.Z.O.-Fr.) z.t. 7. Mahe (Fr.) z.t. 8. Rohrbach (Centr.-Fr.) z.t. 9. Mastrotto (Fr.) z.t. 10. Cazala (Fr.) 5.54.57 11. Darrigade (Fr.) z.t. 12. Gimmi (Zw.-Lux.) z.t. 13. Geidermans (Ned.) z.t. 14. Planckaert (B.) z.t. 15. Morales (Sp.) z.t. 16. Proost (B.) z.t. 17. Slrehier (Zw.-Lux.) z.t. 18. Sabbadin (It.) z.t. 19. Wasko (Parijs-N.) z.t. 20. Beuffeuil (Centr.-Fr.) z.t. 30. W. van Est (Ned.) 6.00.09 46. Van den Borgh (Ned.) z.t. 58. Kersten (Ned.) z.t. 59. Niesten (Ned.) z.t. 85. P. van Est (Ned.) z.t. 88. Damen (Ned.) z.t. 105. De Roo (Ned.) z.t. Dertigtal mensen leven op het ogenblik op de hellingen van de Mont Blanc Een dertigtal leden van een sekte zitten op het ogenblik hoog op de hellingen van de Mont Bianc, wachtend op het einde van de wereld. Nog maar nauwelijks veertien da gen en het zal afgelopen zijn, althans zo heeft de leider van de sekte, de kinderarts Giusep pe Bianco uit Milaan, tegen een verslaggever van het Tu- rijnse blad „La Stampa" ge zegen, .(De arts en zijn volgelin gen gfe'Ioven dat de aarde door een oorlog met waterstofbom men plus aardbevingen en vloedgolven, vrijwel verward zal worden. Maar 12 miljoen mensen, verspreid over de hele wereld, zullen de ramp overle ven. En de arts en zijn volge lingen hopen hierbij tc zijn. Na de slachtmg willen zij van de hellingen afdalen en beginnen mei de opbouw van een nieu we wereld. Er zitten nu nog maar weinig l-aden van de sek te op de Mont Blanc, maar men hoopt vóór het uitbreken van de oorlog met 7.0CO man tezamen te zijn. Intussen kam peren de dertig de meesten hebben ai hun bezittingen ver kocht temidden van hun voorraad voedsel in blik en gas in flessen. Zij hebben ook winterkleren meegenomen, want zij verwachten, dat de temperatuur na de ramp zal dalen tot 37 graden Celsius on der nul. De leider van de sekte de gemeenschap van het Mont Blancmassiefheeft tegen de verslaggever van „La Stampa" gezegd, dat hij zes jaar gle den en wel bij de dood van zijn zuster, voor het eerst iets ge hoord heeft van de ramp die de wereld wacht. ,.Ik sterf voor de gehele mensheid, ik zal al tijd bij je blijven," zo had zijn zuster hem op haar doodsbed gezegd. Van dat ogenblik af, nad Irj voortdurend haar stem gehoord in zijn Milaanse flat. Ja, hij kon zelfs de parfum, die zij in haar leven gebruikt had, luiken. In april 1954, zo zei de leider, ontving ik rechtstreeks en zonder in trance te zijn, „boodschappen vanuit het ab solute". En sindsdien had hij boodschappen gekregen van de Italiaanse dichters Giacomo Leopardi, Giosue Carducci en Gabriele d'Annunzia, de rede naar uit de Griekse oudheid Demosthenes, de Ohinese filo- soofd Lao-Tse en tenslotte ook van de aartsengelen en wel in het bijzonder van de aartsengel Gabriel. j Geen tankschepen van j Nlarchos voor vervoer van Russische olie naar Cuba De Griekse reder St. Niarciios heeft categorisch ontkend, dat hij tankschepen beschikbaar zou stellen voor het vervoer van Rus sische olie naar Cuba. ALGEMEEN KLASSEMENT. 1. Adriaenssens (B.) 39.54.26 2. Nencini (It.) 39.55.38 3. Rivière (Fr.) 39.56.40 4. Milesi (O.Z.O.-Fr.) 39.59.35 5. Planckaert (B.) 40.00.15 6. Junkermann (Did) 40.00.26 7. Darrigade (Fr.) 40.01.38 8. Graczyk (Fr.) 40.01.43 9. Battistini (It.) 40.02.35 10. Rohrboch (Cent.-Fr.) 40.03.17 11. Beuffeuil (Cent.-Fr.) 40.03.21 12. Groussard (W.-Fr.) 40.03.36 13. Anglade (Fr.) 40.04.30 14. Pambianco (It.) 40.04.57 15. Mahe (Fr.) 40.05.18 16. Wim van Est (Ned.) 40.05.26 17. Defilippis (It.) 40.05.26 18. Mastrotto (Fr.) 40.06.27 19. Strehler (Zw.-Lux.) 40.07.45 2C. Geidermans (Ned.) 40.07.47 30. v. d. Borgh (Ned.) 40.10.04 45. P. van Est (Ned.) 40.14.14 49. Dainen (Ned.) 40.16.34 63. DeRoo (Ned.) 40.13.44 69. Niesten (Ned.) 40.21.17 PLOEGENKLASSEMENT. 1. Frankrijk 119.08.51 2. Italië 119.24.05 3. België 119.31.18 4. Nederland 120.05.05 5. O.Z.O.-Frankrijk 120.11.14 VOETBALUITSLAG K. N. V. B. BaronieXerxes 10. (Xerxes keert door deze uitslag terug naar het amateurvoetbal.) TERNEUZEN. Geboorten. 23 juni. Marleen Augusta, d. van Hubert E. Beu- lenc en Gemma M. J. Coppieters (won. të Westdorpe). 24 juni. Mathilda "Christina Alice, d. van Tonny F-ar.schaert en Stoffelina M. Liplijn (won. te Sas van Gent). 25 juni. Maatje, d. van Johannes F. de Meijer en Elisabeth S. Op peneer (wón."te Axel). Eric Fran- ciscus Johannes, z. van Marinus Th. Brandenburg en Tilly A. Ha- merlmek Acaciastr. 15). 26 juni. Rozé Rosa Petrus, z. van Alphon- sus van Leemput en Tilly J. van Leemput (Chrysantstr. 14). 27 juni. Bernardus Johannes, z. van Franciseus J. de Brouwer en Ma ria G. Gommers (Louisastr. 62). P-einier Frans, z. van Frans Jonk man en Katharina S. Datthijn (Klaassenstr. 21 28 juni. Theo- dorus Cornells Camillius, z. van Camillius Th. van Kouteren en Cornelia A. J. Kint (Nieuwediep- straal 47). 29 juni. Catharina Adriana Wilhelmina, d. van Ge- rardus A. van Opdorp en Catha rina de Craen (won. te Sas van Gent). Geertruida Maria Fran ciseus, d. van Marinus Verhelst en José R. M. De Letter (Schoolweg 3). Peter Wilfried, z. van David A. van Driel en Jansje C. Le Mat (won .te Axel). Irene Maria Mar- cella, d. van Pieter F. Wuliems en Nelly M. Cammaert (won. te Axel). Huw.-aangiften. 27 juni. Hen- ricus Jacobus Smits (van Havel- lo>, 26 j., jm. en Irene Halle- graeff, 21 j., jd. 30 juni. Jan An- dries Loof, 25 j., jm. en Leuntje Bakker (van Axel), 24 j., jd. Jan de Feijter (van Axel), 27 j., jm. en Jaeomina Antcnina de Feijter, 22 j„ jd. Huv/.-voltreklringen. 25 juni. Henri Frangois Mertens (van Thon-Samson (B.), 23 j., jm. en Cornelia Gezina Molevvijk, 19 j., PRIJS VLUCHT OP QUENTIN ,.E. M. M." VAN DE BOND VAN ZATERDAGVLIEGERS. 1. D. Deurwaarder; 2 en 3. W. de Vos; 4 en 5. Jac. Wisse; 6, 7, 8, 9 en 10. C. de Kraker. Snelheid eerst duif 11Q6 m.; snelheid laatste prijsw. duif 1013 m. jd. 27 juni. Joze Dooms, 18 j., jm. en Cornelia Arnolda Emmeren- tia van der Hert, 17 j„ jd. 30 juni. Willem Kooy (van Krimpen, a/d IJssel), 25 j., jm. en Pieterneila Scheele, 25 j., jd. Pieter van Fraetjenhove, 29 j., jm. en Elisa beth Amelia Christina van dei- Klooster, 35 j., jd. Krijn Cornells van Fraeijenhove, 27 j., jm. en Wilhelmina Hartman (van Zwol le), 18 j., jd. Overlijden. 24 juni. Janna Zegers, 68 j„ echtg. van F. v. d. Hooft. 25 juni. Maria Verplanke. 70 j., echtg. van N. J. Weeda (won. te Aardenburg). Jacobus. Gans, 72 j., echtg. van J. de Koeijer (won. te Axel). 26 juni. Pieter Elve, 65 j., ongeh. 27 juni. Pieter Anthonie Faas, 41 j., echtg. van J. P. Willemsen. Johanna Jacoba van der Meer, 83 j., echtg. van J. de Kraker. 28 juni. Adria na Alida van Hartingsveid, 77 j., geh. gew. met A. C. Koepel. Adam Aren Jelier, 55 j„ echtg. van N. Klink (won. te Stellen dam). René Wijne, 62 j., echtg- van M. S. Cornelissen. TERNEUZEN. In de afgelopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: C. E. P. de Wit, Nieuwe Kerk straat 17, van Vogelwaarde; J. B. Baecke, Nieuwe Kerkstraat 17, van Vogelwaarde; G. Molewjjk, De Blokken 12 a/b, van Wemel- dinge; R. Koudenburg, Steen- kamplaan 60, van Vreeswijk; A. A. Leewens, Baandijk 10a, van Am sterdam; J. J. C. Slupter, Stcen- kamplaan 39, van Rotterdam; P. A. Andriessen, Frans Halslaan 4, van Hontenisse; S. J. A. de Koek Galle, Koninginnelaan 9, van De venter; C. Hamelink, W. de Z-wü- gerlaan 56, van Amsterdam. Vertrokken: E. H. Bogaert, Nieuwe Kerkstr. 17. naar Huist: C. G. Mertens—Molewijk, De Blokken 12, naar Thon-Samron (B.); G. A. Gillissen, Dahiiastr. 11, naar Axel; A. C. R. Luycks, Vogèlschorstr. 6 (Sik.), naar Bre da; H. van Pienbroek. Tholens- straat 131, naar Axei; P. J. Fer- mont, Nieuwe Kerkstr. 13, naar Westdorpe; E. J. Pey, Nieuwe Kerkstr. 17, naar Amsterdam; C. A. Hamelink, Van Steenbergen laan 25a, naar 's-Gravenhage; J- Geene, Geraniumstraat 12, naar 's-Gravenhage.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 3