QcuJen Vericvitigsringen VAN DE REE Verlinde De Ronde van Frankrijk Gemeenteraad van Zaamslag Gemeenteraad van Zuidzande Zaterdag 2 juli 1960 Agenda raadsvergadering van Axel Rivière wint dc 5de étappe Adriaenssens in de „gele trui VOETBAL GEVANGENEN GAAN LOGEREN Avondconcert 6 pers. Kampeerwagen Aardappeltelers Aardappelrooier Fa Jac. de Pooter LUXE AUTO'S André Dees DAMES gaat V iets breien Autorijle&en „SCHIPPERS" Kleine Advertentiën DE VRIJE ZEEUW, Pagina 7 Nieuwstraat 14 - Tel. 2284 - Terneuzen "j Nadat de voorzitter, burge. gemeester H. D, Trimpe, de ver gadering had geopend door het uitspreken van het gebedsformu lier, werden de notulen der voor gaande vergadering ongewijzigd vastgesteld. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van de Staats secretaris van Onderwijs- Kun sten en Wetenschappen, waarbij de toestemming wordt geweigerd dat de openbare lagere school ook na het schooljaar 1959/1960 acht leerjaren zal omvatten. B. en W. delen naar aanleiding hiervan mede. dat het college b°- floten heeft niet tegen dit be sluit in beroep te gaan. B. en W. stellen voor het in gekomen verzoek van de Centra- je van Katholieke Militaire Te huizen om een subsidie voor 3961 te behandelen bij de ge meentebegroting 1961. hetgeen Z.h.s. werd aangenomen. Ged. Staten van Zeeland de'en mede dat het raadsbesluit van 28 maart 1960 tot het verlenen van ontheffing van de garantievoor- waarden Stichting Protestantse. Ziekenzorg Zeeuwsch-Vlaande. ren werd goedgekeurd. Ver zocht werd het raadsbesluit zoda nig te wijzigen dat de grondprijs tvordt bepaald op 15 per m2 voor een diepte van 25 m en 2 per m2 voor de verdere diepte. B. en W. zijn van mening dat er geen aanleiding is het betref fende besluit in die zin te wijzi gen. Voorgesteld wordt niet op het verzoek van Ged. Staten in 1e gaan eii de hoogst gangbare prijs, zoals in het besluit ge noemd, te bepalen op 15 per m2. De voorzitter deelt mede, dat inmiddels van de betreffende stichting bericht ontvangen is, dal /.ij met de door de raad ge noemde grondprijs van 15 per m2 akkoord gaat, waarna de raad z.h.s. akkoord gaat met de met de gevraagde verkoop. -De overige ingekomen stukken werden overeenkomstig het voo rstgjg^gfp B. en W. voor ken nisgeving, aangenomen. AIEOEDELINGEN Ingekomen is een bel icht van mr. Du Croo te Zierikzee dat het Pachthof te Arnhem het von nis van de Paehtkamer te Ter- neuzen betreffende de vergoe ding voor het uit de pacht nemen van grond in het uitbreidings. plan heeft vernietigd. De Paeht kamer stelde de vergoeding vast op 450 met compensatie van de kosten. De gemeente werd door het Pachthof veroordeeld tot be taling van een vergoeding van 975 en in de proceskosten van de wederpartij in eerste aanleg en in hoger beroep. Eerp voorstel tot herziening van de -ëxploita- tie-opzet voor het uitbreidings plan zal in de eerstvolgende ver gadering aan de raad worden gedaan. B. en W. stellen voor om de pacht van het eerste gedeelte van de grond in het uitbreidings plan op te zeggen tegen 1 okto ber 1962, terwijl het. voor wat betreft het tweede gedeelte van de grond, in de 'bedoeling ligt deze grond na afloop van de pacht per 1 oktober 1968 zelf in gebruik te nemen. B. en W. vragen tevens mach tiging om al de grond in het uit breidingsplan uit de pacht te nemen tegen 1 oktober 1960. een en ander in overleg met de pach ters. Het zal dan mogelijk zijn om het laatste gedeelte van de straat er ook in te leggen en aldus het uitbreidingsplan aan. trekkelijk te maken. De moge lijkheid zal dan ook bestaan om op de vri.jgeko.men grond een speelplaats voor de kinderen te maken. Hierover zal dan later in de raad een besluit moeten wordpn genomen. De heren Florussen en De Vis ser zijn van mening dat dit de beste oplossing zal zijn. De heer De Visser vraagt of Jde kosten van het speelterrein in de exploitatie-opzet van hei uitbreidingsplan worden opge nomen. De voorzitter zegt dat dit niet in de bedoeling ligt. Op 23 mei 1960 vónd de aa i- besteding plaats van de bouw van 2 woningwetwoningen in de Gerard van der Nissestraat. Laagste inschrijver was de hoer 'L. W. Hamelink te Zaamslag voor de som van ƒ28.790. In ver band met nader overleg werd de gunning aangehouden. Op de agenda van de a.s. dins dag te houden vergadering van do gemeenteraad komen de volgende punten voor: Opening Notulen. Ingekomen stukken Mede delingen. Voorstel tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling ziektekostenvoorziening ten be hoeve van ambtenaren in dienst der gemeenten in Zeeland. Voorstel tot vaststelling van den schadevergoedingsverorde- ning. Voorstel tot benoeming van een onderwijzer van bijstand aan de openbare lagere school. Voorstel tot het aanbrengen van enkele wijzigingen in de verordeningen on instructies be treffende de scheiding van het kas- en administratief beheer. Voorstel tot het benoemen van 2 leden in do raad van bestuur van „De afvalwaterleiding ka naalzone Zeeuwsch-Vlaanderen". Voorstel 1ot het verletten van een extra-subsidie van f 339,33 over het jaar 1959 aan de classi- kale commissie voor Kerkelijke Gezinszorg in Oost Zeeuwsch- Vl.tanderen der Nederlands Her vormde Kerk. Voorstel tot aankoop van pl.m. 20 m- grond van mevr. P. Schietsc te Antwerpen en voor zieningen ter verbetering van de hoek Zuidsingel/Hospitaal, straat. Voorstel tot aankoop van de percelen Oudewijk 55 en Ooster straat 56 van de heer S. J. j. Wi.jna te Axel. Idem van de percelen Oude wijk 41, 43 en 22 en Oosterstraat 62 van de heer A. van Meurs te Axel. Voorstel tot het verkopen van enige percelen grond. Voorstel tot liet vaststellen van een gecombineerd exploita tieplan Zuid-Koeput-Knorreburg. Voorstel tot het garanderen Van een eventueel tekort. voort- Vloeiende uit het optreden van «U: Marinierskapel der Konink- &ke Marine, het Tamboers- en ffijperskorps der Mariniers en het Excercitiepeloton der Mari niers. Gezien het wel bijzonder grote succes, dat het Trompet terskorps der Cavalerie het vorige jaar heeft geoogst met zijn optreden te Axel tijdens de feestelijk heden ter gelegenheid van de viering van hel derde lustrum de,- bevrijding, hebben wij, in overleg met het Streekcentrum te Axel, getracht ook dit jaar t t een dergelijk evenement te brengen, aldus B. en W. Waar Axel en geheel Zeeuws- Vlaanderen ten opzichte van het centrum van Nederland zeer excentrisch gelegen is. is het slechts voor een enkeling bij wijze van uitzondering mogelijk de bekende „Taptoe Delft" bij te wonen. Het zo mogelijk jaarlijks brerj- gen van een soortgelijke - zij het kleiner van omvang zijnde uitvoering moet clan ook voor onze gemeente en haar omge ving van betekenis worden ge acht. Het verheugt ons daarom ton zeerste, dat wij van de minister van Defensie bericht mochten ontvangen, dat op 21 juli a.s. in de avonduren in deze gemeente zullen optreden: Do Marinierskapol der Konink lijke Marine, het Tamboers- en Pijperskorps der Mariniers en het Excercitiepeloton der Mari niers. Het optreden van deze korp sen heeft echter de volgende consequenties: 1. het perron voor het bussta tion met de wachtgelegen- heden zal dienen te verdwij nen; 2. de totale kosten, aan het op treden verbonden, zullen in clusief huur schijnwerpers, propaganda en dergelijke 4.000,belopen. Wat het eerste punt betreft, kunnen wij u mededelen, dal wij reeds meermalen hebben over wogen, het perron mei de schuii- gelegenheden te verplaatsen of te wijzigen, omdat het betrekke lijk grote terrein nooit in zijn geheel kan worden gebruikt; door dit perron wordt het plein in twee driehoeken gesneden, welke voor weinig doeleinden geschikt zijn. Wat de dekking van de kosten aangaat, vertrouwen wij, dat deze bij enigszins gunstig weer door cie opbrengst van de te heffen entree-gelden zullen wor den gedekt. De volgende tarieven zullen worden toegepast: Schoolkinderen 0,50 p.p., vol wassenen 1,pp zitplaatsen 2,50 p.p„ waarbij gerekend wordt op een opbrengst van tenminste 3.500,—, Zou echter door onvoorziene omstandigheden - - regen of an dere tegenslagen Pen tekort ontstaan, dan heefi het Streek centrum zich bereid verklaard, garant te zijn voor de helft van het tekort. B. en W. stellen voor eveneens garant te zijn voor 50r van het tekort. Rondvraag Sluiting. De voorzitter zegt dat dit over leg nog niet beëindigd is. B. en W. hebben in overweging genomen om aan de oude open bare lagere school dc bestem ming te geven van gymnastiek lokaal -voor -de verschillende scholen en voor zaalsporten. Ge vraagd wordt machtiging te ver lenen om de plannen hiervoor nader uit te werken. De heer Florussen zou dit ge bouw niet <mkel als gymnastiek lokaal willen gebruiken, maar dit zodanig willen inrichten dat er eventueel ook toneeluitvoerin gen zouden kunnen worden ge geven. De voorzitter antwoordt, dat zulks niet in de bedoeling ligt omdat hiervoor in de gemeente voldoende gelegenheid is. Wij kunnen in deze het particulier initiatief toch niet tegenwerken? De hoer De Visser zegt dat dit oude schoolgebouw goed als gymnastieklokaal is in te rich ten. Vroeger werd steeds be weerd dat deze school niet gun stig gelegen was vanwege hot druk verkeer in deze straal, maar voor de beoefening van gymnastiek heeft men daarvan geen last. De gemeente beschikt echter ook niet over gebouwen die als bergDlaats kunnen dienen er snr. vraagt of dit gebouw eventueel als zodanig in gebruik kan wor den genomen. Dc voorzitter antwoordt dat hiervoor in de toekomst wel een andere oplossing kan worden ge vonden. Z.h.s. verleent de raad zijn goedkeuring aan het voorstel van B. en W. De voorzitter vraagt of de raad er mede akkoord gaat dat getracht zal worden om een op lossing te vinden voor de be stemming van de schoolwoning, b.v. door deze ten dienste te stei- len van de politie, zoals zulks destiids ook het geval is ge weest ten behoeve van het post kantoor. Z;h.s verleent de raad ook hier aan zijn goedkeuring. Voor het tijdvak van 13 juni tot 1 september 1960 werd,, in verband met militaire dienst van de heer Sorber, tot tijdelijk on derwijzeres aan "dé openbare iagëVe school benoemd mej. J. Sanderse te Vtissingen. De voorzitter deelt nog mede dat aan de minister E. O. K. W. verlenging is gevraagd voor de 2de leerkracht na 1 okt. 1960. Hierop is nog geen antwoord ontvangen. Benoeming lid Algemeen Arm bestuur. Voor 1960 is aan de beurt van aftreding de heer H. de feijter. Gehoord het Algemeen Bur gerlijk Armbestuur werd door B. en W. het volgende dubbeltal opgenomen. 1. H. de Feijtcr, D 113; 2. K. L. Sol. D 135. Benoemd werd de heer De Feijtcr met 10 stemmen. Dn voorzitter feliciteert de lieer Dc Feijter met zijn herbe noeming. Voorstel vaststelling vergoo dingen bijzonder lager onderwijs over 1959. B. en W. stellen voor de ver goedingen en de voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven voor de bijzondere scholen voor 1959, aan de hand van de inge komen aanvragen, als volgt vast te stellen: Vereniging tot bevordering van Geref. Lager Schoolonder wijs: Riemensstraat ƒ5852,85; Reuzenhoek 4132,43. Vereniging voor Chr. Volkson derwijs: Polderstraat ƒ7786,29; Vakonderwijs: Reuzenhoek ƒ532.02; Polder straat 606,81. Z.h.s. wordt dit .voorstel aan genomen. Voorstel op het verzoek van de Stichting Christelijke Kleuter school om medewerking ingevol ge art. 50 van de Kleuteronder wijswet. Ingekomen is een verzoek van het bestuur van de Chr. Kleuter school om overeenkomstig art. 50 van de Kleuteronderwijswet gelden beschikbaar te stellgn voor de bouw van een nieuwe kleuterschool. B. en W. stellen voor de ge vraagde medewerking te verle nen. Z.h.s. verleent de raad zijn goedkeuring. In art. 53, 3e lid van de Kleu teronderwijswet is bepaald dat indien in een gemeente, we'kc niet een of meer openbaie kleu terscholen in stand houdt, een aanvrage tot stichting van een bijzondere kleuterschool wordt gedaan, de gemeenteraad bij de beslissing over het verzoek om medewerking beslist omtrent de vraag of tot oprichting van een openbaie kleuterschool zal wor den overgegaan. B. en W. stellen voor te be slissen dat niet tot de oprichting van een openbare kleuterschool zal worden overgegaan. Z.h.s. wordt dit voorstel goed gekeurd. Voorstel op het verzoek van de Vereniging voor Chr. Volkson derwijs om medewerking inge volge art. 72 der Lager Onder wijswet 1920. Bij besluit d.d. 2 maart 1959 werd op verzoek van de Ver. voor Chr. Volksonderwijs medewer king ingevolge art. 72 der Lager Onderwijswet 1920 verleend voor het bouwen van een leermidde lenbergplaats, een spreekkamer voor het hoofd dér school en een rijwielbergplaats.' Bij de nadere uitwerking van de plannen is ge bleken dat het vopr het bereiken van cie rijwielbergplaats noodza kelijk is dat in de bestaande gang enkele W. C.'s worden wegge broken, waardoor tevens bereikt kan worden dat in de gang meer lichtinval zal kunnen worden verkregen. Bovendien zijn nog enkele andere noodzakelijke ver beteringen naar voren gekomen. Gevraagd wordt thans om. onder intrekking van het bovenvermel de raadsbesluit, gelden ingevol ge art. 72 der L. O. wet 1920 be schikbaar te stollen voor: a. de bouw van een rijwielberg- plaats, een leermiddelenberg plaats, spreekkamer hoofd der school, W. C.'s en berging voor kleding, een en ander met bijko mende werken aan de achter gevel: b. het aanbrengen van, waar mogelijk, lichtkozijnen in de muur tussen gang en lokalen en het vergroten van de lichtopper- vlakte in de voorgevel met een betere constructie voor het luch ten van de lokalen; c. het vervangen van de be staande kolenkachels door een cent rale-oliestookverwarming d. de vervanging van de school banken uit 1906 en 1911 in drie lokalen door sets van tafeltjes en stoelen. B. en W. stollen voor, onder intrekking van het raadsbesluit van 2 maart 1959, de gevraagde medewerking te verlenen. Tevens wordt voorgesteld aan de Vereniging voor Chr. Volks onderwijs achter de school en de woning een perceel grond uit het uitbreidingsplan te verkopen ter grootte van 850 m2 voor de prijs van 1,50 per m2. De heer De- Fcjjter vindt de vraagprijs voor deze grond te laag. De Voorzitter antwoordt dat de voorgestelde prijs ongeveer de kostprijs is. Z.h.s. wordt overeenkomstig de voorstellen van B. en W. beslo ten. (Slot volgt Vier renners, de Franse regio naal Roger Riviere, de Belg Jean Adriaenssens, de Italiaan Gasto- ne Nencini en de Duitser Hans Junkermann, stootten in de zes de étappe door naar de top van het algemeen klassement. Dit kwartet, waarvan Adri aenssens de gele trui veroverde, legde met een gemiddelde snel heid van ruim 44 km/uur de 191 km tussen Saint-Malo en Loriënt af en het peloton boog diep het hoofd voor dit geweld. Ruim 14 min. na winnaar Riviere arri veerde de hoofdmacht met alle Nederlanders. Onze landgenoten waren overi gens goed begonnen. Bij vrijwel elke vlucht waren zij betrokken, maar toen na 79 km dc beslis sende demarrage volgde, zagen de oranjemannen niet tijdig het gevaar in. In een zeer hoog tem po liepen Riviere, Adriaenssens. Nencini en Junkermann van de rest van de karavaan weg en hoewel vooral Geldermans nog enkele malen poogde een brug te slaan tussen kopgroep en ach tervolgers, lukte dit niet. hoofd zakelijk doordat de Belgen, Fransen, Italianen en Duitsers in het peloton eendrachtig sa menwerkten om het tempo te drukken. Slechts de Zwitser Strehler en de Spanjaard Manzaneque kon den tegen het einde van de rit uit de hoofdmacht ontsnappen, maar ook zij konden slechts an derhalve minuut van hun grote achterstand afknabbelen. De uitslag van de zesde étappe van St. Malo naar Loriënt over een afstand van 191 km luidt als volgt: 1. Riviere (Fr.) 4.20.10 2. Nencini (It.) z.t. 3. Adriaenssens (B.) z.t. 4. Junkermann (Did) z.t. 5. Strehler (Zw.-Lux.) 4.33.02 6. Manzaneque (Sp.) z.t. 7. Bruni (It.) 4.34.50 8. Graczyk (Fr.) z.t. 9. Van Geneugden (B.) z.t. 10. Viot (Parijs-N.) z.t. 11. Gainche (Fr.-Wr.) z.t. 12. Donicke (Did) z.t. 13. Wim van Est CS.) z.t. 14. Jaroszewicz (Did) z.t. 15. Brittain (G.B.) z.t. 16. Beuffeuil (Fr.-O.Z.O.) z.t. 17. Schepens (B.) z.t. 18. Baffi (It.) z.t. 19. Reinecke (Did) z.t. 20. Christian (Int.) z.t. 21. Darrigade (Fr.) z.t. De gemeenteraad die onder voorzitterschap van burgemees ter H. P. Everwijn bijeen kwam. heeft opnieuw een besluit geno men om Ic rekenen vanaf 1 sep tember 1959, toe te treden tot de Stichting Zeeuwse Muziekschool. Ook in 1959 had de raad roeds dit bestuit genomen, toen echter met het voorbehoud om geen ge meentelijke bijdrage te verlenen voor meerderjarige inwoners die bepaalde lessen bij de muziek school zouden gaan volgen. De Voorzitter deelde mode dat nog meerdere gemeenten bezwa ren hadden tegen liet verlenen van bijdragen voor deze catego. rie, doch in verband met de voor waarden voor het verkrijgen van rijks-subsidie kan de stichting niet onder deze bepaling uit. Op verzoek van Ged. Staten besloot de raad thans dit voorbehoud weg te laten. Verder besloot de raad in prin cipe akkoord te gaan met de door het bestuur van de Centrale Dienst West Zeeuws-Vlaanderen voorgestelde wijziging van de ge meenschappelijke regeling voor het bouw- en woningtoezicht en het toezicht op gemeentewerken. Burgemeester Everwijn deelde in de toelichting bij dit voorstel nog mee, dat het college van B. en W. met de oude regeling best tevreden was, doch een aanial andere gemeenten voelden niets voor verlenging van deze rege ling en vandaar dat thans een sterk gewijzigde regeling wordt voorgelegd welke door de heer A. Luteijn werd betiteld als een „bonte lappen-deken" waarin de vele meningsverschillen die de afgelopen tijd naar buiten zijn getreden, sterk naar voren ko men. De raad ging vervolgens ak koord met een wijziging van de gemeenschappelijke regeling Ziektekostenvoorziening Ambte naren in Zeeland. 22. Gcldernians (N.) z.t. 25. Niesten (N.) z.t. 29. Simpson (G.B.) z.t. 30. Kersten (N.) z.t. 40. Piet van Est (N.) z.t. 60. Planckaert (B.) z.t. 62. Van den Borgh (N.) z.t. 64. Pauwels (B.) z.t. 66. Brankart (B.) z.t. 84. Janssens (B.) z.t. 89. Anglade (F.) z.t. 96. Damen (N.) z.t. 100. De Roo (N.) z.t. ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Adriaenssens (B.) 27.50.08 2. Nencini (It.) 27.51.20 3. Riviere (Fr.) 27.52.22 4. Junkermann (Did) 27.46.08 5. Angiadc (Fr.) 28.00.12 6. Wim van Est (N.) 28.01.02 7. Graczyk (Fr.) 28.01.06 8. Groussard (Fr.-W.) 28.02.59 9. Simpson (G.B.) 28.03.46 10. Baldini (It.) 28.04.01 11. Planckaert (B.) 28.04.50 12. Pauwels (B.) 28.05.45 13. Van den Borgh (N.) 28.05.46 14. Darrigade (Fr.) 28.06.43 15. Bolzan (Zw.-Lux.) 28.07.44 16. Beuffeuil (Fr.-C.Z.) 28.07.56 17. Milesj (Fr.-O.Z.O.) 28.07.57 18. Rorhbach (Fr.-C.Z.) 28.07.58 19. Le Buhotel (Fr.-W.) 28.08.17 20. Gouget (Parijs-N.) 28.08.32 29. Piet van Est (N.) 28.10.26 31. Brankart (B.) 28.10.32 32. Janssens <B.) 28.10.37 38. Danieii CS.) 28.12.16 41. Geldennans (N.) 28.12.22 43. Hoevenaers (B.) 28.12.37 74. De Roo (N). 28.18.07 81. Kersten <N.) 28.20.37 84. Niesten (N.) 28.20.40 DAGPLOEGENKLASSEMENT 1. Frankrijk (Riviere, Grazcyk en Darrigade) 13.28.50 2. Italië (Nencini, Bruni, Baffi) 13.29.20 3. België (Adriaenssens, Van Ge- neugden en Schepens) 13.29.50 4. Duitsland (Junkermann, Ja- roszewicz en Donicke) 13.29750 ALGEMEEN PLOEGEN- KLASSEMENT 1. Frankrijk 83.34.27 2. België 83.45.03 3. Italië 83.50.57 4. Nederland 84.08.26 5. Frankrijk-West 84.14.20 Thaler (Int. ploeg), Mas (Sp.) en Willi Aitig (Did) arriveerden na het sluiten van de controle. Zij werden uit de strijd genomen. Geen der coureurs werd onfor tuinlijk genoeg geacht om dc prijs voor de grootste pechvogel in ontvangst te nemen. De Interkerkelijke Commissie voor Maatschappelijke Werk in West Zeeuws-Vlaanderen werd voor 1960 een subsidie verleend van ƒ315,53. Verder besprak de raad nog een in voorbereiding zijnde wijzi ging van het uitbreidingsplan der gemeente, welk plan wanneer het in zijn huidige vorm zal wor den vastgesteld voorziet in een uitbreiding van de bebouwing in het verlengde van de Zegveld straat en achter de Oostburgse- straat terwijl voorts nog een straat met open bebouwing is geprojecteerd verticaal op dq Oostburgsestraat. In het nieuwe plan is ook opgenomen de aan leg van een sportveld met oefen terrein op het tegenwoordige bouwland voor de Smiijsweg. Bij deze wijziging zal tenslotte nog in het plan in hoofdzaak aan een perceel aan de Loodijk de bestemming van industrie-ter rein worden gegeven. Omtrent de uitbreiding van de waterleiding naar de Akkerput, Molenweg en de wijk Ter Moere, deeiae de voorzitter nog mede dat hij hieromtrent onlangs con tact heeft gehad met de water leiding maatschappij waarbij werd medegedeeld dat materiaal- schaarste en extra drukte in verband van het spaarbekken de oorzaak zijn van de vertraging bij de opgedragen uitbreiding. Spreker zegde toe dat het colle ge echter zal blijven trachten om trleze uitbreiding nog dit jaar te verwezenlijken. Tenslotte deelde de burge meester nog mede dat het nog steeds niet is gelukt nm de top- gewezen 2 woningwetwoningen aanbesteed te krijgen voor oen voor het Rijk aanvaardbare arn neemsom. Hij zei echter goede hoop te hebben dat ook deze kwestie nu spoedig tot een .be vredigende oplossing zal kunnen worden gebracht. VOETBALPROGRAMMA VOOR ZATERDAG 2 EN ZONDAG 3 JULI 1960 Betaald voetbal Beslissingscompetitie 2e divisie BaronieXerxes (terr. DFC) 1 Amateurs vriendschappelijk Terneuzen 1Vlissingen 1 2 Zaamslag 2Koewacht 2 2 Lewed. Boys 1—Arnemuiden 1 2 Nederlaagwedstrijden Tern. Boys 2Driewegen 1 3 AZVV 2—Hoek 2 2 Zaamslag 1Sluiskil 2 2 Philippine 1—Corn. Boys 2 2 Zomeravondvoetbal (dinsdag 5 juli) AdvendoRijkswaterstaat 1 1 ComeijribSpadella 2 (Vrijdag 8 juli) MistrappersSpadella 3 HKCPZEM 1 De gevangenen van de straf inrichting in Holzminden (West- Duitsland) zijn een maand gaan logeren in de gevangenissen van omringende plaatsen. De oorzaak van deze verandering van lucht is dat de gevangenbewakers in Holzminden met vakantie gaan en er geen personeel kan worden gevonden dat hun taak kon over nemen. Voor de vele bewijzen van deelneming en medeleven ons betoond bij het over lijden van onze geliefde Broer en Behuwdbroer PIETEK ELVE. zeggen wij hartelijk dank. Uit aller naam, W. ELVE—HAKVOORT. Terneuzen, juli 1960. Dr. Buijzestraat '16. HARMONIE TERNEUZEN De Harmonie zal op heden zaterdag, om 8 uur op de Markt een concert geven. TE HUUR: Kampeerterrein Cadzand, van 16 t/rh 23 juli en vanaf 20 aug. t/m 3 sept. Nieuwe- dicpstraat 46, Terneuzen. Evangelisatie Samenkomst in lokaal „BETHEL" DINSDAG 5 JULI a.s. Spreker: Ds. TH. WILLIGENBURG, van Willebroek. Aanvang half acht. H.H. LANDBOUWERS "Wij staan weer gereed met onze In dc zak of in voorraad. Personeel aanwezig. Mauritsfort 18, HOEK Telef. 266 en Langestraat 56, Hoek. Tc huur zonder chauffeur: voor binnen- cn buiten land. GARAGE Vcrl. v. Steenbcrgenlaaii 27 Terneuzen - Telef. 2035 breit dan met KRIMPVRI.TE WOL, JAEGER of SAJET (merk Nevcda), de wol die heel lang mee gaat. Wij hebben steeds de nieuwste kleuren in ver schillende dikte voorra dig. Nieuwcdicpstraat 15. Met gratis bx-eipatronen. Bondsautorijschool Axclsestraat 237-23» Terneuzen - Telefoon 2568 bij het Gulftankstation. \Vie wil half juli in auto mee naar Duitsland? Plaats voor 2 of 3 passagiers. „Autorijschool en Verhuur- inr. VERBRUGGE", Da Costastraat 16. Terneuzen, Tel. 2048 (3396). Gevraagd: nette Jongen als Huisknecht. Niet be neden 18 iaar. GRAND HOTEL ROTTERDAM, Terneuzen. Gevraagd: Jongste Hotel- Café-Restaurant Kelner. Jaarbetrekking. GRAND HOTEL ROTTERDAM, Terneuzen. Te koop: Degelijk wandel wagentje i. g. st. en Errcs wringer, koopje. IJsbaan- straat 24, Terneuzen. Te koop: Jonge Cocker- Spaniels, kleur zwart, met stamboom. Bellamystr. 16, Terneuzen, Tel. 3183, b.g.g. 2692. Te koop: Nieuwe""Wonifig in de kom van Terneuzen. Komt leeg. Adres: P. VER- HAGE, Lange Kerkstr. 33, Terneuzen.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 3