Afscheid van de heer J. Olijslager als gemeente-ontvanger van Terneuzen Binnenlands nieuws De Ronde van Frankrijk Baron H. A. A. Collot d'Escury nam afscheid als rentmeester van het Kroondomein VOETBAL DE VRIJE ZEEUSM Pagina 3 Wim van Est behoud tweede plaats Vrijdag 1 juli 1960 Mot een in de raadszaal gehouden afscheidsbijeenkomst hem aangeboden door het gemeentebestuur heeft de heer J. Oliislager gisteren zijn ambtelijke loopbaan als gemeente-ontvanger beëin digd. Tijdens deze bijeenkomst werd hem door burgemeester mr. H. Rijpstra de koninklijke onderscheiding van Ridder in de Orde van Oranje-Nassau op de borst gespeld. Met deze bijeenkomst werd de loopbaan afgesloten van een voortreffelijk ambtenaar, die zich vele vrienden heeft verwor ven. Accuraat en punctueel 111 het uitoefenen van zijn functie wist de heer Olijslager bij allen met wie hij samenwerkte met een kwinkslag of geestig gezegde een goede sfeer te scheppen. De talrijke ingezetenen, die in de loop der jaren met hem te maken kregen stond hij steeds vriende lijk en behulpzaam te woord. Het menselijk contact domineerde bij de heer Olijslager. Wie eenmaal de weg naar hem gevonden had, kon erop rekenen dat hij bij de oplossing van zijn problemen met raad en daad gesteund werd. Dit alles kwam gisteren wel in 't bijzonder tot uiting in de vele toespraken tot de scheidende ontvanger gericht en in de ge schenken die hij hierbij in ont vangst moc-ht nemen. Velen waren gekomen, om hem- -jas tegenwoordigheid van zijn vrouw en hun zoon een waa'dig afscheid te bereiden; de familie Olijslager was door dit alles zichtbaar getroffen. Behalve het college van B. en W., het secretarie-personeel met de bode, de nieuwe gemeente ontvanger, de heer H. Blok, was de oud-burgemeester mr. P. Tel- legen aanwezig, benevens depu taties van de Dienst van Maat schappelijke Zorg, de Beschut fende Werkplaats voor midden Zeeuws-Vlaanderen, de Centrale Dienst voor Bouw- en Woning toezicht, de B. B., Gemeentepoli tie, Dienst van Gemeentewerken, Vleeskeuringsdienst en Verifiea- tiebureau. Burgemeester mr. H. Rijpstra wilde als eerste hoewel hij uiteraard de hder Olijslager slechts korte tijd had gekend van zijn grote waardering getui gen voor al het werk dat de scheidende functionaris in het belang der gemeente had ver richt. Een en ander was hem dit voor het grootste deel bekend uit het „dunne" dossier van de heer Olijslager en uit hetgeen hij over hem had gehoord. Het verheugde hem te weten, dat ook bij de heer Olijslager het besef leeft, dat uit eindelijk niet het vergankelijke VRIJGESPROKEN .JOOP S. krijgt schadevergoeding De Raadkaitier van het Am sterdamse gerechtshof heeft gis teren de door Joop Scheide uit Amsterdam ingediende eis tot schadevergoeding toegewezen Zoals bekend werd Joop S. vo rige maand vrijgesproken van de hem ten laste gelegde moord op zijn vrouw J. S.-O. bijgenaamd „magere Josje". Volgens de raadsman van S., mr. H, Th. G. Keune, gaat het om een vergoe ding van de geleden reëele scha de, veroorzaakt door het voor arrest van ongeveer twaalf maanden. Hij wenst zich over het toegewezen bedrag niet uit te laten. Op S december 1959 veroor deelde de Amsterdamse recht bank Joop S. tot een gevange nisstraf van tien jaar met af trek van voorarrest, nadat de officier van Justitie twaalf jaar had geëist. Hij werd schuldig ge acht aan zware mishandeling de dood tengevolge hebbende, op 11 augustus 1957 begaan tegen zijn vrouw „magere Josje". S. tekende onmiddellijk hoger beroep aan, waarna 't gerechts hof in mei j.l. de zaak met ge sloten deuren behandelde. Op 13 mei werd een gevangenisstraf van acht jaar geëist, doch op 17 mei deed het gerechtshof ver vroegd uitspraak. Joop S. werd toen vrijgesproken. Mr. H. Th G. Keune diende daarna namens zijn cliënt een eis tot schadever goeding in. het laatste woord heeft. In dit verband memoreerde hij ook zijn activiteiten in dienst van de Her vormde Kerk. Het was hem een groot genoe gen de heer Olijslager mee te kunnen delen, dat h^t Hare Ma jesteit de Koningin behaagd had hem te benoemen tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau en hem deze hoge onderscheiding te mogen opspelden. Mr. Tellegen zeide dat de heer Olijslager een goede gemeente ontvanger was geweest en sprak er tevens zijn voldoening over uit dat de heer Blok zijn opvol ger was. Hij heeft met de heer Olijslager lange tijd onder de toren gewerkt, na diens vertrek was het er veel stiller. Ook prees hij hem als initia tiefnemer van de vereniging .Mooi Terneuzen", hij feliciteer de de familie met de hoge ko ninklijke onderscheiding en wen ste hen nog vele gelukkige jaren in „mooi" Terneuzen toe. De gemeente-secretaris, de heer A. J. Dees, vertolkte in hartelijke bewoordingen de ge voelens, die het secretarie-per soneel de heer Olijslager toe draagt. Persoonlijke herinneringen werden hierbij opgehaald waar bij de vrolijke noot geenszins ontbrak. Na deze kwam de opvolger van de ontvanger aan het woord. Hij noemde de heer Olijslager geen formeel ambtelijk marionet, die in de tredmolen van over heidsdienaren meeliep en rustig het einde der maand afwachtte, maar een mens die ondanks zijn minder elegante baan een toon beeld was van dienstbaarheid. Een chef met een warm en ge voelig hart die in het geven van inlichtingen aan het loket niet te evenaren was. Niemand ging onvoldaan of ongetroost de deur uit. Hij feliciteerde de familie met de eervolle onderscheiding en voor de prettige wijze waarop de heer Olijslager steeds met zijn minderen wist om te gaan. Spreker eindigde met de hoop uit te spreken dat het gezin Olij slager nog vele gezonde en voor spoedige jaren beschoren zouden zijn. Ontroerd dankte de heer Olij slager hierna voor alle waarde rende woorden en geschenken, niet in het minst voor de konink lijke onderscheiding, die na zijn vader en broer ook hem thans te beurt was gevallen. Primair noemde spreker in zijn gevoel van dankbaarheid, Gods genade die hem en zijn gezin in staat stelt in goede geestelijke en lichamelijke gezondheid hier aan wezig te zijn. Het oude trekpaard heeft zijn gareel afgelegd, hij zal de „geruisloze" verhouding met het gemeente-personeel en de omgang met het Terneuzense pu bliek missen. Hij dankte allen die met hem samenwerkten en wenst hen Gods zegen toe. Na dit officiële gedeelte bleef het gezelschap nog geruime tijd bijeen en werden nog vele toe spraken gehouden en herinne ringen opgehaald. -De Olijslager is op enkele weken 11a 40 jaar in dienst der gemeente Terneuzen. geweest. In Axel geboren Seeft hij na het lager onderwijs een opleiding gevolgd aan de destijds aldaar gevestigde rijksnormaalschooi. Enige tijd was hij werkzaam bij het onderwijs en na het volbren gen van zijn militaire dienst plicht was hij tijdelijk ais ambte naar werkzaam op de gemeente secretarie te Axel. In 1920 werd hij als zodanig in vaste dienst alhier benoemd, waarna in 1930 zijn benoeming tot gemeente ontvanger volgde. Hot gezin Olijslager kon zich na vestiging in Terneuzen al spoedig geheel aanpassen bij dc bevolking en aardde hier best. Wegens zijn grote belangstelling voor het openbare leven werd de ontvanger al gauw gevraagd zit ting te nemen in verscheidene comité's tot inrichting van ten toonstellingen en feesten enz. Veie oudere stadgenoten zullen zich nog zijn grote activiteit her inneren voor de vereniging „Mooi Terneuzen" waarvan hij een der oprichters en voorzitter was. Deze vereniging heelt ge ijverd voor de verfraaiing van onze stad en de overheid hier voor menig idee aan de hand ge daan. In korte tijd waren honder den inwoners, meegesleept door het enthousiasme van de heer Olijslager en zijn medewerkers, van deze vereniging lid. De oor log maakte ook aan dit streven een abruot einde en hierna nan, de overheid de taak der vereni ging over. Veten uit West Zeeuws-Vlaan- deren zullen zich de heer Olijsia- ger nog kunnen herinneren uit de trieste dagen direct na de be vrijding van dat deel van ons ge west, toen hij. naast belangrijke functies, tevens ontrad als hoofd van het evacuatiebureau te Ter neuzen. Ook het kerkelijk leven droeg de heer Olijslager een warm hart toe. Zo kwam het, dfet hij na de oorlog tot president-kerk voogd van de Hervormde Kerk werd benoemd. Onder zijn leiding kon in een doelmatige prettige amenwerking van kerkvoogdij en notabeien veel tot stand ko men. In de totstandkoming van het gebouw „De Schakel" heeft hij een groot aandeel gehad en trad hij on als voorzitter van iiet stichtingsbestuur. Thans is de heer Olijslager nog voorzitter van de vereniging voor Christelijk Volksonderwijs (Hervormde school), voor welke vereniging een moderne school in aanbouw is. Ook van het plaat selijk oorlogsgravencomité dat op 11 nov. ieder jaar een klaprozen- collecte houdt, bekleedt hij het voorzitterschap. De vele hobby's van de heer Olijslager, w.o. modelbouw, schil deren en vissen, zorgen ervoor, dat hij zich nog niet uitgescha keld ziet en de toekomst met op timisme tegemoet treedt. DE VER. STATEN BESCHULDIGEN CUBA De V.S. hebben woensdag Cuba beschuldigd van „provo cerende daden" tegenover Was hington. In een memorandum aan de inter-Amerikaanse vre- descommissie noemt Washing ton zeven voorbeelden van het provocerende optreden van de regering-Castro. De politiek van Fidel Castro, zo vervolgt het memorandum, draagt bij tot vergroting van de spanning in het Caribische ge bied. De regering van Cuba voert al maanden lang een in tensieve campagne tegen de re gering van de V.S., haar func tionarissen en het Amerikaanse volk. Deze campagne beslaat voor een groot deel uit hel debi teren van halve waarheden en duidelijke leugens. De Ameri kaanse regering heeft hierop echter met geduld en verdraag zaamheid gereageerd, aldus het memorandum. De inter-Ameri kaanse vredescommissie is op gericht door de ministers van Buitenlandse Zaken van de V.S. en de landen van Latijns-Ameri- ka, toen zij in augustus in San tiago bijeenwaren op een con ferentie van de organisatie van Amerikaanse landen. TRUMAN NIET NAAR PARTIJCONVENTIE Oud-president Truman heeft woensdag voor een verrassing gezorgd door bekend te maken, dat hij geen deel zal uitmaken van de delegatie van Missouri naar de conventie van de demo cratische partij die op 11 juli in Los Angeles begint. Hij gaf geen reden voor dit besluit op. De beslissing van de oud-pre sident kan gevolgen hebben voor de kandidatuur van senator Stuart Symington, waarvoor Truman zich enige maanden ge leden heeft uitgesproken. Sy mington heeft echter meege deeld, dat de oud-president hem nog steeds steunt. Volgens schattingen is de ver houding onder de democratische gegadigden voor de kandidatuur voor het presidentschap als volgt: Kennedey 534 stemmen, senator Lyndon Johnson 206 stemmen, Symington 76 stem men, Adlai Stevenson 34 stem men, senator Humphrey 53 stemmen en 205 stemmen voor verschillende andere kandida ten. Om tot partijkandidaat te worden aangewezen zijn 761 stemmen nodig. BOTSING TUSSEN TREIN EN TRACTOR Gistermorgen omstreeks tien minuten over twaalf zijn op een particulier overpad tussen Ze- lhem en Doetinchem een goede rentrein en een iandbouwtrac- tor in botsing gekomen. Er de den zich geen persoonlijke on gelukken voor. De tractor werd licht beschadigd en de betrok ken trein had een vertraging van 34 minuten. HOND BIJT 50 KIPPEN DOOD Een hond heeft in het kip penhok van de heer G. aan de Ootterloseweg te Wekerom (gem. Ede) niet minder dan 50 jonge hennen doodgebeten. De politie is van de zaak op de hoogte gesteld. OPLICHTERIJ MET EEN GEAMPUTEERD BEEN Voddenverzamelaars die in Voorthuizen opereerden hebben een geraffineerde truc uitge haald om hun doel te bereiken. Toen dezer dagen de scholen in Voorthuizen uitgingen stond er bij de scholen een man die aan de kinderen een drukwerkfolder uitdeelde. Hierop stond een af beelding van een invalide man op krukken, wiens rechterbeen was geamputeerd. Het onder schrift van het plaatje luidde; „Omdat ik niet verzekerd ben, krijg ik geen ondersteuning. Daar mijn kunstbeen versleten is tracht ik op deze manier een nieuw kunstbeen te krijgen en in mijn onderhoud te voorzien. Geeft met milde hand uw kinde ren vodden mee. daar krijgen ze van mij een mooie stukje speel goed voor". Talrijke kinderen brachten de volgende dag voor „de medewer kers van de invalide man" vod den mee en kregen in ruil daar- „Rode hond" gevraagd De 24-jarige Jouna Reticf en haar verloofde, Izak Rust, lector in de geologie aan de universi teit van Stellenbosch in Zuid- Afrika, die gelezen hadden over het gevaar dat een ongeboren kind kan lopen wanneer de aan staande moeder met „rode hond" wordt besmet, begonnen een drie maanden geleden te zoeken naar iemand van wie de aanstaande bruid deze, overigens als weinig gevaarlijk beschouwde ziekte, zou kunnen „overnemen" ten- enide voor haar verdere leven daartegen geïmmuniseerd te zijn. Het paar adverteerde in de twee grootste Kaapse dagbladen met dit doel. Een meisje in Stellen bosch, dat vermoedelijk rode hond had, reflecteerde erop en Jouna Retief ging haar intrek bij ha&r nemen. Het hielp echter niets. Jouna kreeg geen rode hond. Het paar is nu toch maar, onder grote belangstelling van studenten en collega's, in Stellen bosch in het huwelijk getreden, nu in de hoop dat de gebleken onvatbaarheid van Jouna in de toekomst bestendigd moge blij ven. voor een waardeloos stuk speel goed. De gehele oogst werd' snel in een bestelauto geladen en de mannen verdwenen spoorslags. De politie vertrouwde het niet en stelde een onderzoek in. De mannen, de 31-jarige V. en de 46-jarige T., beiden uit Tilburg, verklaarden te handelen in op dracht van de invalide man in Tilburg. Bij informaties aldaar bleek dat de voddenverzamelaars goede bekenden van de Tilburg- se politie waren. Bovendien zoekt men tot nu toe tevergeefs naar de invalide man met het ge amputeerde been". Ook in Otterlo, Harskamp, Kootwijkerbroek en omgeving hebben de Tilburgers deze stunt uitgehaald. Zij worden nu we gens oplichting vervolgd. HAGENAAR IN HOEK VAN HOLLAND OMGEKOMEN Doordat hij plotseling naar links zwenkte is de 55-jarige kok H. Th. Beijers uit de Hortensia straat in Den Haag, woensdag avond op zijn bromfiets aan de 's Gravenweg te Hoek van Hol land, aangereden door een auto. Hij werd tegen de straat ge smakt en moest in bewusteloze toestand naar het ziekenhuis aan de Zuidwal te Den Haag worden vervoerd, waar hij latei- op de avond is overleden. De scheidende Rentmeester met echtgenote en zoon. Donderdagmiddag recipieerden baron en baronesse Collot d'Es cury ter gelegenheid van zijn af scheid als rentmeester van het Kroondomein, terwijl men tege lijk kennis kon maken met de nieuwe rentmeester van het Kroondomein, namelijk de zoon K. J. A. Baron Collot d'Escury, die zijn vader in diens functie in gaande 1 juli zal opvolgen. Vóór de aanvang van de offi ciële receptie kwam de pachter commissie haar opwachting ma ken. De voorzitter van deze com missie, de heer A. C. J. de Decke- re, memoreerde in zijn speech de erg moeilijke tiid in i929, toen H. A. A. baron Collot zijn vader als rentmeester van het Kroondo mein opvolgde. Als blijk van grote erkentelijkheid voor de wijze, waarop de baron de pach ters steeds met raad en daad heeft bijgestaan en de belang stelling, die hij steeds toonde, ook voor de niet-zakeiijke belangen van de pachters, bood de heer De Deckere namens de pachters een televisietoestel .aan, welke geste door de familie Collot d'Escury op bijzondere prijs werd gesteld. Vervolgens werd een commis sie ontvangen van de pachters der bedrijven, waarover de heer Collot particulier rentmeester is. Ais geschenk bood de heer R. Steyaert uit Graauw een recorder met transistor aan. Ook het personeel en het oud- personeel kwam de familie nog vele goede jaren toewensen. De ofieiële receptie ving om half drie aan. De baron en baro nesse, alsmede hun zoon, ont vingen in de zitkamer. Zeer velen van de pachters maakten van de gelegenheid gebruik afscheid van de rentmeester te nemen. Naast de vele pachters, veelal met hun echtgenoten, versche nen vele mensen met wie de heer Collot uit hoofde van zijn vele functies gedurende vele jaren contact heeft gehad. Verder merkten wij vele zowel burger lijke als militaire autoriteiten op en functionarissen van de politie. Aansluitend aan de serre was Het uitleveringsverzoek inzake Mengeie De Argentijnse regering zal het Westduitse verzoek tot uit levering van dr. Josef Mengeie, voormalig arts van het concen tratiekamp Auschwitz, inwilli gen, zo is woensdag van gezag hebbende zijde in Buenos Aires verklaard. Het verzoek dat da teert van 7 juni 1959, is voorge- jegd aan een rechter in San Mar tin, een gemeente van de Ar gentijnse hoofdstad. Volgens onbevestigde geruch ten is Mengeie echter wellicht naar Chili uitgeweken. Een rechtbank te Freiburg heeft hem er van beschuldigd talrijke gevangenen te hebben laten te rechtstellen. Ook zou hij zich aan wreedheden jegens Joodse kinderen hebben schuldig ge maakt door operaties uit te voe ren om de kleur van hun ogen te veranderen. Mendele was na de val van het Derde Rijk naar Argentinië uitgeweken. Een Joodse arts, dr. Mare Dvorjetsky, die een groot deel van de oorlog Jn concentratie kampen heeft doorgebracht, heeft op een persconferentie in Tel Aviv verklaard over bewij zen te beschikken, dat Mengeie in Auschwitz een studie heeft gemaakt van tweelingen ten einde de arische bevolking van Duitsland te vergroten. Alle Joodse tweelingen in het kamp werden met het oog op dit on derzoek gedood. Dr. Dvorjetsky drong er op aan, ook een zekere dr. Horst Schuman op te sporen, die zich aan sterilisatie op grote schaal in de concentratiekampen zou hebben schuldig gemaakt. een grote tent opgericht van 16 meter lengte en 7 meter breedte, waarin de bezoekers, die hun op wachting hadden gemaakt zich verzamelden. Wanneer men de zitkamer verliet zag men in de serre aan de linkerzijde een grote tafel, waarop alle geschen ken stonden tentoongesteld, die de baron en baronesse door vrienden, bekenden en de pach ters persoonlijk waren aangebo den. Aan de rechterzijde in de serre stond een groot aantal bloemstukken opgesteld. Alle bloemstukken konden evenwel niet in de serre ondergebracht worden, zodat men aan de ach terwand van de 16 meter lange tent een boord had aangebracht waarop de overige bloemstukken hij tientallen stonden opgesteld. Het aantal bloemstukken moet minstens over de 100 zijn ge weest. Het moet wel een grote vol doening geweest zijn voor de familie Collot d'Escury zo'n over weldigende belangstelling te hebben ondervonden, immers daaruit blijkt de grote waarde ring, de achting en de aanhanke lijkheid. die zij sinds 1929 heb ben weten te verwerven. Minstens 1000 personen maakten hun opwachting. Baron Collot volgde, zoals reeds opgemerkt, in 1929 zijn vader op als rentmeester van het Kroondomein. Gedurende de vele jaren dat hij in functie is geweest heeft hij zeer vele ver beteringen weten te bereiken. Zo heeft hij zich ingesoannen een betere afwatering tot stand te brengen. Dit is in alle opzichten geslaagd in het calamiteuze wa terschap Walzoorden. Ook zijn grote verbeteringen aan de pol derwegen onder het beheer van de rentmeester tot stand geko men, zodat thans in het Water schap Walsoorden, dat voor 96 procent tot het Kroondomein be hoort, vrijwel alle wegen zijn voorzien van een gesloten weg dek. Op ander terrein streefde de rentmeester verbetering na. Is het wonder dat deze dynamische figuur geroepen werd voor een hele reeks bestuursfuncties, waarvan velg als voorzitter. Zo bekleedt de heer Collot het voor zitterschap van de Eerste Ned. Cocp. Beetwortelsuikerfabriek te Sas van Gent. Hij is bestuurs lid van de Bond van Coëp. Sui kerfabrieken in Nederland, be stuurslid van de Vereniging van Nederlandse Suikerfabrikanten en Raffineurs, vice-voorzitter van de O. I. B. E (Conféderation In ternationale Betteravière Euro- péenne)hoofdbestuurslid van de Z. L. M.. voorzitter van de Prov. Commissie ter bevordering van de Rundveefokkerjj in Zee land, eerste plaatsverv.-voorzit- ter van de Kamer van Koophan del en Fabrieken te Terneuzen. voorzitter van de Onderlinge Veeverzekering, voorzitter van de Onderlinge Paardenverzeke- ring. voorzitter van de Onderlin ge Hagel verzekering Mij, alle drie verzekeringen gevestigd te Hulst, voorzitter van het Water schap Hulster- en Axeler Am bacht, voorzitter van de Water kering van het calamiteuze wa terschap Walsoorden, bestuurslid van het Instituut voor Rationele Stukerproductie te Bergen op Zoom. gemeenteraadslid, enz. Verder heeft hij bepaalde func ties in het bedrijfsleven, zoals commissaris van diverse N. V.'s Ook heeft de heer Collot zich op cultureel gebied-bewogen, zo is hij beschermheer van de hand boogsociëteit „Willem Teil" en van de Koninklijke Harmonie ..St. Cecilia". Ook a] heeft de baron zijn functie als rentmees ter neergelegd, zal hij zeer zeker zijn tijd niet in ledigheid door brengen. Meer nog dan anders zullen de functies waarin hij aan" bliift. zijn bijzondere aan dacht krijgen. Degenen die hem kennen, we ten. dat ei' geen enkele verande ring zal komen in zijn drukDe- zette leven. Voor wat betreft zijn zoon hoopt en verwacht men allerwege, dat hij de voetsporen van zijn vader zal drukken en dat hij er in zal slagen, het ver trouwen van de mensen, wier oe- langen in zijn handen zijn gelegd, te winnen. Wereldkampioen André Darri- gade behaalde gisteren zijn eer ste étappe-overwinning in de Ronde van Frankrijk 1960. In de kopgroep van zes renners, die zich kort vóór de finish hadden losgemaakt uit een leidend pelo ton van bijna veertig coureurs, was hij namelijk verreweg de beste sprinter. Onze landgenoot Jo de Roo. die eveneens in het voorste gelid streed, moest met een vierde plaats genoegen nemen achter de Franse natio naal Graczyk en de Belg Planc- kaert, Het was de regionaal Le Menn, verreweg de strijdlustig- ste renner in de vijfde rit. die na ongeveer 70 km de lont in het kruitvat stak. Ditmaal had hij zijn landgenoot Milesi mee gekregen en dit tweetal koplo pers kreeg gezelschap van steeds meer renners, .onder wie de Ne derlanders De Roo. Kersten, Van der Borgh en Piet van Est. De achterstand van het grote peloton bedroeg bij de ravitail- lering te Avranches (121 km' reeds 3 min. 15 sec. Dit verschil werd wel door een Frans-Duitse samenwerking in de hoofd macht aanzienlijk gereduceerd, doch in de laatste 20 km liep het weer op en tenslotte arri veerde het grote peloton met gele-truidrager Anglade 3 min. 45 sec. na de winnaar in St. Malo. De uitslag van de vijfde étappe van Dieppe naar St. Malo over een afstand van 189 km luidt als volgt; 1. Darrigade (Fr.) 4.21.31 2. Graczyk (Fr.) z.t. 3. Planckaerl (B.) z.t. 4. De Roo <N.) z.t. 5. Le Menn (Fr.-C.M.) z.t. 6. Beuffouil (Fr.-C.M.) z.t. 7. Defilippes (It.) 4.22.00 8. Ruby (Fr.-C.Z.)" z.t. 9. Gainche (Fr.-W.) z.t. 10. Le Buhotel (Fr.-W.) z.t. 11. Van Aerde (B.) z.t. 12. Groussard (Fr.-W.) z.t. 13. Sabbadini (It.) z.t. 14. Picot (Fr.-W.) z.t. 15. Hoorelbeke (Parijs-N.) z.t. 16. Cazala (Fr.) z.t. 17. Bleneau (Fr.-W.) z.t. 18. Massignan (It.) z.t. 19. Morales (Sp.) z.t. Kersten (N.) z.t. Van den Borgh (N.) z.t. Piet van Est (N.) z.t. Adriaenssens (B.) z.t. Hoevenaers (B.) z.t. Wim van Est (N.) 4.25.0C Anglade (Fr.) z.t. Pauwels (B.) z.t. Niesten (N.) z.t. Geldermans (N.) z.t. Riviere (Fr.) z.t. Brankart (B.) z.t. Nencini (It.) z.t. Damen (N.) z.t. Baldini (It.) z.t. ALGEMEEN KLASSEMENT Anglade (Fr.) 23.25.22 Wiin van Est (N.) 23.26.12 Graczyk (Fr.) 23.26.16 Groussard (Fr.) 23.29.08 Simpson C P.) 23.28.56 Balctini (It.) 23.29.11 Adriacm-ens (B.) 23.29.58 Planckaer! (B.) 23.30.00 Pauwels (B.23.30.55 Van den Boigli (N.) 23.30.36 Nencini (It.) 23.31.40 Darrigade (Fr.) 23.31.53 Boizan (Zw.-Lux.) 23.32.54 Beufïcuil (Fr.-C.Z.) 23.33.0S M'lesi (Fr.-O.Z.O.) 23.33.07 Rob roach (Fr.-C.Z.) 23.33.08 Riviere (Fr.) 23.33.12 Le Buhotel (Fr.-W.) 23.33.27 Gouge( (Parijs-N.) 23.33.42 Massignan <U.) 23.33.58 Piet van Est <N.) 23.35.36 Brankart (B.) 23.35.42 Janssen-; (B.23.35.47 Damen <N.) 23.37.26 Geidevmans (N.) 23.37.32 Hoevenaers iB.) 23.37.47 De Roo <N.) 23.43.17 Kersten <N.) 23.45.47 Niesten (N.) 23.45.50 ALGEMEEN PLOEGEN- KLASSEMENT 1. Frankrijk 2. België 3. Italië 4. Nederland 5. Frankrijk-West 70.05.37 70.15.13 70.21.37 70.23.56 70.29.50 NEDERLANDSE ANTILLEN— NEDERLAND 0—0 Ook de tweede wedstrijd van het Nederlandse elftal op de tournee naar de West is voor de nationale ploeg met een bijzon der teleurstellende score geëin digd. De oranje-formatie bereik te woensdagavond in Willem stad' namelijk slechts een 00 gelijk spel tegen de ploeg van de Nederlandse Antillen, waarvan zij twee jaar geleden nog met een zeer ruime marge (81) had gewonnen. Het was een geflatteerd resul taat voor de Antillianen, die vooral in de tweede helft van hét veelal spannende, vaak ook grove, duel technisch en tactisch volko men werden overspeeld en zich in de slotfase nog slechts konden handhaven met destructief spel, felle tackles en de steun van de- zeer lankmoedige Mexicaanse scheidsrechter Ramiro Garcia, die (oeliet dat de Nederlandse voorhoedespelers te kwetsbaar in de vele duels zelfs op de meest onbehoorlijke wijze de weg naar het doel versperd werd. De wedstrijd had dan ook beslist een onaangenaam karakter. Bondscoach Elek Schwarz had na afloop maar één commentaar: ..Zo'n slechte scheidsrechter heb ik in jaren niet gezien. Hij heeft ons zeker twee a drie strafschop pen onthouden". Aanvoerder Jan Klaassens toch al niet spraakzaam vatte zijn conclusie samen in vier woorden, die sterk contrasteer den met de opzet van het duel: „Een zeer onaangename wed strijd". En tenslotte gaf ook de in Nederland zeer bekende heer Mordy Maduro, voorzitter van de Curacaose voetbalbond zijn visie: „Een spannende wedstrijd, die echter niet op hoog peil stond. Nederland was in het laatste halfuur sterker en had de zege verdiend" zijn oordeel over de arbiter: „Hij maakte een slome indruk".

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 3