Uit de Provincie m ROXY Afsche gemet Cuba neemt Amerikaanse raffinaderij over zuiver en koeler roken k Premiekeuring van merries Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Vrijdag 1 juli 1960 TERNEUZEN AXEL BOSCHKAPELLE BRESKENS. - HOEK. RETRANCHEMENT. T.TZENDT.TKE- ZAAMSLAG Belgische ambassadeur in Kongo Russische waarschuwing aan Japan Het proces tegen Powers SCHEIDENDE SCHIPHOL-DIRECTEUR ONDERSCHEIDEN AGENDA dank zij ragdun en ventilerend /n Wï! I e'j/n papier* ffiuk Gaat U met vakantie: Neem een 'slof ROXY mee in speciale luchtdichte reisverpakking. Elke dag heeft zijn geheim Vrijdag 1 j ZEEUWSE DIERENVRIENDEN WORDEN GEHULDIGD Gisteren heefi dr. mr. W. Hu- genholtz, voorzitter van de Ne derlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren, de zilve ren medaille der Vereniging uit gereikt aan de heer S. Francke, burgemeester van Kerkwerve bij Zierikzee, en aan mevr. Den Roer aldaar, die in december 1959 24 stuks vee uit een bran dende stal hebben gered. De huldiging had plaats op het gemeentehuis. P. B. N. A.-examen. Voor waterleidingopzichter deel 1 slaagde te Arnhem de heer M. A. de Roo, alhier en voor het diploma beton-bouw- kundig opzichter de heer P. J. de Bakker, alhier Leerlingen der R.K. jon gensschool op reis Met drie Z.V.T.M.-bussen zijn gisteren 170 leerlingen van de St. Willibrordusschool op reis geweest. Zij vertrokken 's mor gens om 9 uur met als eerste doel Antwerpen, waar enkele uren in de dierentuin werd doorgebracht. Onder leiding van het onderwijzend personeel en van leden van het oudercomité hebben de kinderen, vooral de kleintjes die er voor de eerste keer kwamen, bijzonder genoten van alles wat daar te zien valt. 's Middags werd de reis voort gezet naar de speeltuin te Boom en ook daar hebben de jongens zich uitstekend geamuseerd. De eerste bus met de leerlingen van de eerste en de tweede klas waren om half zeven weer thuis. Om half acht en om half negen arriveerden de tweede en de derde bus met resp. de jongens uit de 3e en 4e en de 5e en 6e klas. Belgische douane neemt twee smokkelauto's met in totaal 2900 kg boter in beslag Even na middernacht heeft de gemotoriseerde douane uit Lo keren op dinsdag jl. aan de Koe brug onder de gemeente Sinaai i B.een bestelauto met maar liefst 2100 kg boter in beslag ge nomen. De smokkelauto, die de dou ane op haar weg ontmoette, sloeg op een gegeven moment een binnenweg in en reed zich vast. De chauffeur wist te ontko men. Woensdag 29 juni j.l. gelukte het ambtenaren van dezelfde post onder Meerdonk (B.) een personenauto met 800 kg boter in beslag te nemen. Ook in dit geval wist de bestuurder tijdig de benen te nemen en te ontko men. Mulo-examens. Gister slaagden te Goes voor liet Mulo-diploma B en het Mid denstandsdiploma P. Dieleman. J. W. de Feijter, K. Scheele. 1. G. Wolfert en M. P. Zegers, allen te Axel. en N. M. Bakker te Zaamslag. Voor het A-diploma en Midden standsdiploma slaagde L. Zegers te Axel. Woensdag slaagde voor het Mulo-diploma B en het Midden standsdiploma C. P. Ollebek te Axel. Alle geslaagden zijn leerling van de Chr. Ulo-school alhier. Zy, die slaagden. Aan het St. Vincentiussemina- rie te Zundert slaagde voor het examen Gymnasium A de heer E. Erpelinck. Voor het kruideniersexamen slaagcfe de heer J. de Blok, alhier. Voor het leerling schilderen slaagde de heer G. Lauret, alhier Theologische studie. Aan de theologische school van de Vrije Evangelische Gemeen ten te Utrecht zijn tot het le theologische jaar bevorderd onze dorpsgenoten de heven A. D. de Bliek en H. I. de Bliek. Aan de drie theologische jaren gaat een literair-lheoloeische cursus van Iwee jaar vooraf. Geslaagd. Bij de te Arnhem gehouden P. B. N. A.-examens slaagde voor waterbouwkundig opzichter teke naar de heer L. W. de Groote en voor adspirant waterbouwkundig oozichter tekenaar de heren J. Meertens en K. de Putter Bzn, allen alhier. Verplaatst De grenskommies J. de Vries alhier, is met ingang van heden (1 juli) verplaatst naar Oost burg. Discussie in raad over rege ling Centrale Dienst. De raad van IJzendijke kwam dinsdagavond in openbare verga dering bijeen. Raadslid J. Corne lls vroeg naar de mogelijkheid om de stukken 's avonds in te kunnen zien. De voorzitter zegde cle leden zijn medewerking toe. Met een voorstel van B. en W. tot het van overeenkomstige toe passing te verklaren van de rijkssalarisregeling per 1 april op de .salarisverordening van de gemeenteopziehter kon de raad akkoord gaan. liet voorstel van B. en W. om in principe akkoord te gaan met de ontworpen wijziging van de tegenwoordige regeling Centrale Dienst „West Zeeuws-Vlaande- ren" ondervond grote legenstand. Het waren vooral de horen Ta. zelaar en J. Ch. Cornelis die onder geen voorwaarde deze regeling wilden accepteren. Na Pon langdurig debat werd het. voorstel van B. en W. in stemming gebracht en met 6 stemmen tegen en 1 stem (weth. Van Rijen) voor. verworpen. Aan de schoonmaakster van de o.l. school J. de BlaeijAntho- nisse werd met ingang van 1 juui eervol or.tslag verleend. De heer J. van Cadzand vroeg bij de rondvraag of de betonnen noodwoningen aan de Mauritsc- weg een opknappertje kon den krijgen. De voorzitter zeide dat deze eerlang zullen verdwijnen, doch beloofde de zaak nog eens te be kijken. Voor de ouden van dagen zul len op nog nader te bepalen plaats enkele banken worden neergezet. De heer F. Tazelaar zeide op ruiming van de krotwoning van wed. Cousement in de Gouden- polder noodzakelijk te achten. Gouden huwelijksfeest. Gister herdacht het echtpaar J. J. van Langevelde on A. van Langevelde—Snap de dag dat zij 50 jaar geleden in de echt wer den verbonden. De heer Van Langevelde is 72 jaar en zijn echtgenote 71 jaar. Beiden genieten een uitsteken de gezondheid en mogen zich verheugen in een grote popula riteit, zodat het niet verwonde ren is, dat gisteren hun huis kamer weldra in een bloemen tuin was herschapen, want zeer velen kwamen het echtpaar hun gelukwensen aanbieden. De gouden bruidegom is 40 jaar geleden in gemeentedienst getreden als werkman en graf delver en werd als zodanig ge pensioneerd. Hun enige dochter is gehuwd en was met haar echtgenoot en kinderen uit Den Haag gekomen om deze feesldag in de ouder lijke woning mede te maken. Onder hen, die de heer en mevr. Van LangeveldeSnap kwamen feliciteren bemerkten wij o.m burgemeester H. D. Trimpe en het verdere dage lijks bestuur der gemeente, ds. en mevr. Beeht, de heer en mevr. Heijboer, leden van de Vrouwen vereniging, het bestuur van de vereniging van Ouden van Da gen, een deputatie uit de Veer- straat, familieleden en talloze vrienden en kennissen. Het was de gehele dag een ko men en gaan on in dc avonduren werd het een intiem familiefeest, dat tot laat in de avond allerge zelligst weid gevierd. Woensdagmorgen is een trek ker met volgwagen van het cir cus Boltini hij Sittard tegen een boom gereden. De radiator van de sleepwagen barstte, het hete water sloeg in de cabine en verblindde de chauffeur. Het voertuig schoot over dc weg en botste tegen een boom op, die in de cabine drong. De. administrateur van bet cir cus de heer Willy Klijs en de chauffeur D. Delweg zijn naar bet ziekenhuis van Sittard over gebracht. De Kongolese regering heeft haar instemming betuigd met de benoeming van Jean van den Bosch, secretaris-generaal van Buitenlandse Zaken en Buiten landse Handel als eerste ambas sadeur van België in de repu bliek Kongo. De Cubaanse regering heeft woensdag de Amerikaanse Texa co raffinaderij in Santiago de Cuba overgenomen wegens wei gering olie voor de Cubaanse regering te raffineren. Dc regering had de raffinaderij verzocht de Russische ruwe olie te raffineren, die Cuba dit jaar ontvangt krachtens een handels verdrag met de Sowjet-Unie. Dc oliemaatschappij weigerde. Het State Department heeft Cuba woensdagavond beschul digd van „inbeslagneming zon der meer" in verband met de overname van de Amerikaanse Texaco raffinaderij. Het ministe rie noemt de inbeslagneming een nieuwe „eigenmachtige en dis criminerende" maatregel tegen Amerikaanse ondernemingen op Cuba. Het oplreden van de Cubaan se regering ondermijnt niet al leen in ernstige mate de werk zaamheden van de Amerikaanse maatschappij, maar het zal ook aanzienlijke schade berokkenen aan Venezuela, waarvan Texaco reeds lang olie betrekt, aldus de ii. Washington uitgegeven ver klaring. Opgemerkt wordt dal de maatschappij veel moeite heefi gedaan om zich aan de be hoeften van de Cubaanse rege ring aan te passen. Amerikaanse functionarissen verwachten, dat premier Castro wellicht ook de raffinaderijen van de Standard Oil Company eri de Shell zal overnemen, daar ook deze maatschappijen geweigerd hebben de uit de Sow.iet-Unie af komstige olie te raffineren. Volgens berichten uit Santiago de Cuba bewaken leden van de arbeidersmilitie de raffinaderij van Texaco, die met behulp van Cubaans personeel normaal zou werken. Intussen zijn op Trinidad enige duizenden arbeiders van Texaco in staking gegaan, omdat zij een loonsverhoging van dertig pro cent willen hebben, terwij] de maatschappij vier procent heeft aangeboden. Texaco heeft bekendgemaakt, dat zij schadevergoeding van on geveer 50 miljoen dollar zal eisen. De maatschappij deelde voorts mee, dat de Cubaanse regering in gebreke was gebleven de de viezen te verschaffen voor de in voer van ruwe olie voor de raffi naderij. Zij had de voorwaarde gesteld, dat Texaco Russische olie kocht. Dc leveranties over de afgelopen vijftien maanden waren onbetaald gebleven. Op het ogenblik importeren Texaco, Shell en Esso tezamen dagelijks omstreeks 80.000 vaten barrels) ruwe olie uit Venezue la. De Sowjet-Unie heeft Japan nogmaals gewaarschuwd voor de gevaren die het verdrag met Amerika voor Japan mee brengt. Volgens de Sowjet-Unie maakt het verdrag van Japan een Amerikaans vliegdekschip. Agressieve handelingen van in Japan gestationeerde Ameri kaanse vliegtuigen zullen niet ongestraft blijven, aldus de Russische verklaring. Het proces tegen de Ameri kaanse piloot Francis Gary Powers, die op 1 mei op een verkenningsvlucht boven de Sowjet-Unie werd neergescho ten, is uitgesteld tengevolge van de stroom van aanvragen uit Westelijke landen voor een vi sum om de rechtzaak bij te wonen. Dit werd woensdag avond in doorgaans betrouw bare kringen in Moskou verno men. Oorspronkelijk zou het proces begin juli beginnen. Vol gens een mededeling van pre mier Chroesjtsjef zal Powers wegens spionage terechtstaan. De minister van Verkeer en Waterstaat, de lieer H. A. Kort hals, heeft gistermiddag bij het afscheid van de heer U. F. M. Dellaert, directeur van de N.V. luchthaven Schiphol, bekendge maakt, dat H. M. de Koningin deze luchtvaartpionier heeft be noemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Dc mi nister speldde de heer Dellaert de bi.j deze onderscheiding behn rende versierselen op dc borst. Daarvóór had de burgemees ter van Amsterdam mr. G. van Hal] hem reeds de medaille van verdienste van de stad Amster dam overhandigd met de in scriptie: „Voor U. F. M. Dellaert, directeur van de N.V. luchtha ven Schiphol, wegens zijn grote verdiensten voor de stad Am sterdam. Volare necesse est". De burgemeester van de ge meente Haarlemmermeer, mr. G. C. van der Willigen, overhan digde de zilveren erepenning van deze gemeente als blijk van waardering voor de verdien sten van de heer Dellaert voor de gemeente Haarlemmermeer en haar inwoners. Tijdens de afscheidsreceptie was de heer Dellaert ook reeds onderscheiden met de erepen ning van het hoofdbestuur van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Deze penning werd de heer Dellaert door mr. dr. H. H. Sillevis Smitt. lid van het hoofdbestuur van deze maatschappij en voorzit ter van het departement Am sterdam, overhandigd. De erepenning van cle Neder landse Maatschappij voor Nij verheid en Handel is een copie van de eerste penning, die in 1778 werd geslagen ter gelegen heid van de eerste vergadering van de „economische tak" van deze maatschappij en wordl door het hoofdbestuur uitge reikt bij bijzondere gelegen heden aan verdienstelijke Ne derlanders. Tevens speldde de voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart, de heer C. Kolff, directeur Dellaert de hoogste onderscheiding op die de K.N.V.V.L. kent. n.l. de gouden kraag-medaille, „voor zijn vakbekwaamheid, volhar» ding, wilskracht en durf die Schiphol gemaakt hebben tot een wereldlchthaven". De vorige week was de heer Dellaert voor zijn langdurige en vruchtdragende arbeid in het belang van de burgerluchtvaart reeds benoemd tot Officier in de Kroonorde van België en had de president-directeur van de K.L.M. hem reeds de zilveren medaille van verdienste der maatschappij uitgereikt. VRIJDAG 1 JULI. TERNEUZEN: Luxor-Theatcr, 8 uur: Rozen voor moeder. Zuidersportpark, 18.45 u.: Rijkswaterstaat 1Scheeps werf; 20.00 uur: PZEM—PTT. ZATERDAG 2 JULI. TERNEUZEN: Luxor-Theatcr, 8 uur: Rozen voor moeder. Concertgebouw, 8 uur: De koelbloedige sheriff. Sportpark W. Bolwerk, 3 uur: Jubileumwedstrijd 40- jarig bestaan: Terneuzen 1 Vlissingen 1. Café „La Bellevue", vie ring 40-jarig bestaan voetbal vereniging „Terneuzen", ge legenheid tot gelukwensen van 1718.30 uur. Wie nu ROXY rookt, geniet meer dan een ander. Het ejfn papier is zo ragdun, dat U louter tabak proeft, zuiver en geurig. Bovendien rookt U koeler, want 't ejfn papier ventileert door onzichtbare openingetjes. Kies nu ROXY en geniet onbezorgd van de beste tabakken uit Amerika. Nieuw „Klaar-opeu" pakje NOBEL ZUIVER TROUW Gisteren vond le IJzendijke door de koninklijke vereniging „Het Nederlandsche Trekpaard" de jaarlijkse merriekeuringen in West Zeeuws-Vlaanderen plaats, waarvan de uitslag als volgt luidde: 2-,jarige merries, kleine maat: 2e pr. Mirza van de Tragel, eig. R. J. en A. E. dc Milliano te Oostburg. 2-,jarige merries, grote maat le pr. Oda van Sluis, eig. A. We- maer te Sluis. 3-jarige merries, kleine maat: la pr. Jenny van Aardenhof, eig. A. J. E. Temmerman te Hoofd plaat; lb pr. Yvonne van de Statendijk, eig. wed. Jac. den door LUISA-MAR1A L.u\^KES 94) (Nadruk verboden.) „Maak je daar maar geen zorgen over, die komt wei te rug. Die komt altijd terug." „Heb je een goede dag gehad op je kantoor?" „Heel goed, dank je," zei hij lachend. „Waarom heb je me laalst niet verteld dat je een werk kring had?" „Wanneer?" ,Toen j? me verleid hebt, van dal ongeluk en je liefde voor muziek, en ik je heb gezegd dat je loch iets anders zou kunnen gaan doen." „Je moet niet denken dat ik me daar met hart en ziel aan wijd. Dat is alleen maar om een plek te hebben, waar ik naar toe kan gaan als ik me thuis erg verveel. Niet de moei te waard om vanavond over te praten. Ik heb je opgebeld om te vragen of je bedroefd bent." „Bedroefd? Waarom?" „Om Paul. Bén je bedroefd?" „Nee. Paul komt terug." „Dat zal heerlijk voor je zijn, hè?" Hij zuchtte. „Wei te rusten Olga. Houd de bloemen niet in je kamer, zet ze in de badkamer of gooi ze weg." „Weggooien? Voor geen geld van de wereld." Ze hoorde hem lachen, dat lachje dat ze gemeend had te haten en dat haar nu zo onont beerlijk scheen. „Wees gerust. Er dreigen geen gevaren meer. En ga niet naar clandestiene rendez-vous. Er zou altijd een ongeluk kun nen gebeuren. Tot morgen, lammetje." „Noem me niet Hij lachte weer. „Tot morgen, liefste." Olga droomde van een enorm zwembad waarin ze rondzwom. Er dreven gladiolen op het water. Dick, die toekeek vroeg, of ze naast hem kwam zitten. Maar dat kon ze niet, want Paul hield onder water haar voet vast,. Paul droeg alleen een miniatuur lapje, net, als in het oerwoud, zodat zijn mooi gebouwd, gebruind lichaam vrij wel geheel Wool was. De droom duurde en Dick bleef haar maar roepen. Maar Xavier was er bij gekomen en Dick was verdwenen. Xavier reikte haar de hand om haar uit het water te helpen en on danks Paul, die nog steeds haar voet vastheid, slaagde ze er toch in aan de kant te komen. Ze werd wakker. Iemand klopte hard op de deur. Ze draaide de lamp aan: „Wie is daar?" „Doe openHet was de stem van Fina. „Doe als je blieft open!" Olga aarzelde. „Wat wil je, Fina?" „Doe open!,, herhaalde de vrouw met bevende stem. „Elena is weg.... doe open!" Olga schoot een peignoir aan en liet Fina binnen. Ze snikte en kon zien als gewoonlijk, niet beheersen. Haar ogen waren gezwollen, haar haar in de war en haar grijze japon was ge heel verkreukeld. „Wat Is er gebeurd?" Olga keek werktuigelijk op de klok, het was twee uur. Fina sloot de deur en herhaalde nogmaals „Elena is weg!" „Waarheen?" „Ze is voorgoed vertrokken „Wit, zeg je?", riep Olga. „Voor goed", snikte Fina ge heel ontdaan. „Ze heeft een dwaasheid begaan. Zij. zo'n evenwichtige, koele vrouw. Zij, die nooit liefde heeft gevoeld voor iemand anders dan zich zelfZe is met die man meegegaan. Een man die ze pas drie dagen kent. Ze is gek volslagen gek!" Fina stond op het punt een zenuwtoeval te krijgen. Olga was totaal verbluft en hield de adem in. „Ik begrijp het niet, Fina. Ik begrijp er niets van". Door haar tranen heen wierp Fina haar een blik vol haat toe. „Je zult het wel gaan begrij pen. Lees dit maar eens.... ze heeft een briefje voor je ach tergelaten. Ik heb het open ge maakt. Kan me niet scheien hoe je over me denkt". Olga nam het gekreukelde papier aan en las de regels die Elena met haar keurig schrift had neergepend. „Olga, ik schrijf aan jou, want jij bent van de hele fa milie de enige die me zal kunnen begrijpen. Ik heb Dick horen zeggen, dat elke dag zijn geheim heeft. En elk mensenleven heei't dat ook. Dat geheim was voor man heb ontmoettoen wist ik op hetzelfde moment, dat mijn hart altijd op hem had gewacht. Ik heb André of Xavier nooit lief gehadr Ik heb aan André de voorkeur gegeven omdat zijn briljante positie mijn ijdelheid streelde. Xa vier was niets anders dan een artist, die probeerde naam te maken. Daarom ben ik met André getrouwd, maar ik heb zijn dood niet kunnen betreuren. Je zult wel begrijpen, welk een aantrekkingskracht graaf Tamaroff op me heeft uitgeoefend, want je weet, dat ik er me mijn hele leven op heb toegelegd een maat schappelijke positie le ver overen. Jouw opstanding, die alles voor me dreigde te bederven wat ik al had be reikt, maakte me wanhopig. En toch heb ik je nooit kwaad willen doen, ai wen ste ik je ook geen goeds toe. Je bestaat niet meer voor me, evenmin als Xavier of zijn moeder of Dick. Die was niets dan een mijlpaal op de weg naar overwinning. Ik doe volkomen afstand van alles, voor een man, die ik pas zo kort ken. Hij ver laat alles voor mij. Wc heb ben beiden beseft, dat we voor elkaar geschapen zijn. Denk niet, dat dit frasen zijn, het is de waarheid. We hebben dat allebei op het eerste gezicht begrepen. Ik ben bereid elk schan daal te riskeren en al wat er het gevolg van zal kun nen zijn. Vaarwel, Olga. Je hoeft me niet te beklagen, want ik ben voor het eerst in mijn leven stralend ge lukkig". (Wordt vervolgd.) Hamer te IJzendijke; 3e pr. Nicole van Lamminsvliet, eig. Jac. Kools te Zuidzande. 3-jarige merries, grote maat: la pr. Astrid van Bea, eig. O. A. Blondeel te Aardenburg; lb pr. Elly van Jentjeshof, eig. P. E. de Backere te St. Kluis. 4-jarige merries, kleine inaaf: la pr. Prinses v. d. Nieuwenhof, eig. A. J. E. Temmerman te Hoofdplaat; lb pr. Winny, eig. Stallen De Dobbelaar te IJzen dijke; 2e pr. Jenny van Dorps- zicht, cig. A. van WaesGoos- sens te IJzendijke. 4-jarige merries, grote maat le pr. Wilma, eig. Stallen De Dobbelaere te IJzendijke; 2e pr. Anny van Hermine, eig. P. E. de Backefc te St. Kruis; 3e pr. Lucie, eig. J. A. M. de Rijke te Sluis. 510-,jarige merries, kleine maat: ia pr. Florette van Co- staud, eig. A. Vcrhage-Hoste, lè Schoondijke; lb pr. Quitta, eig. Stallen De Dobbelaere, te IJzen dijke; 2e pr. Roza van Aarden burg, eig. R. J. en A. E. de Mil liano, te Oostburg; 3e pr. Qua- rana van Dijkzieht, eig. W. L. P. de Blaey, te Biervliet; 4a pr. Minerva van Dorpzicht, cig. Alb. van Waes-Goossens te IJzendij ke; 4b pr. Bea van Aardenburg. eig. J. D. Jansen, te Aarden burg. ft10-,jarige merries, grote maat: la pr. Coquette van de Melo, cig. A. J. E. Temmerman, te Hoofdplaat; lb pr. Frida van Sluis, eig. A. Wemaes, te Sluis; lc pr. Vanny, eig. Gebr. Buijsse te Biervliet; ld pr. Una. eig. Stallen De Dobbelaere te IJzen dijke; 2a pr. Sadie, eig. Stallen De Dobbelaere te IJzendijke; 2b pr. Cora, eig. F. D. Haak te Biervliet; 3a pr. Hilda van de Watertoren, eig. M. .1. Riemens Babtln, te Schoondijke3b pr. Caria, eig. F. D. Haak te Bier vliet; 3c pr. Verna, eig. Stallen De Dobbelaere, te IJzendijke; 4a pr. Sonja, eig. A. J. P. van Hou- te te Aardenburg; 4b pr. Mies van Lamminsvliet, eig. Gebr. Louwagie te Sluis. Merries, ouder dan 10 jaar: le pr. Mia van Nieuwenhof, eig. A. J. Temmerman, te Hoorfd- plaat; 2e pr. Monna van Mon- tain. eig. G. Doens te IJzendlIke. Herinneringsmedaille: Herza van Certain, eig. Gebr. Haver- beke te Biervliet. Een premie van 10 ontvin gen: Udine van St. Kruis en Bertha van de Melo. eig. P. E- de Backere te St. Kruis; Sylvia eig. Stallen De Dobbelaere, te IJzendijke. Mot een in de rt aangeboden door 1 gisteren zijn amb digd. Tijdens deze t Rijpstra de konin Oranje-Nassau op Met deze bijeer loopbaan afgesl voortreffelijk zich vele vriendei ven. Accuraat het uitoefenen v wist de heer Oli met wie hij sa een kwinkslag of een goede sfeer talrijke ingezete loop der jaren me kregen stond hij lijk en behulpzaai menselijk contact de heer Olijslage de weg naar hen- kon erop rekene oplossing van met raad en daac Dit alles kwam 't bijzonder tot i toespraken tot ontvanger gericl schenken die hij vangst mocht ne Velen waren henw- nil legem zijn vrouw en waa'dig afscheid familie Olijslage alles zichtbaar gt Behalve het co W„ het secretari de bode, de ni< ontvanger, de he de oud-burgemet legen aanwezig, taties van de Di schappelijke Zo tende Werkplaa Zeeuws-Vlaandei Dienst voor Boe toezicht, de B. B tie. Dienst van G Vleeskeuringsdie tiebureau. Burgemeester wilde als eerst uiteraard de slechts korte tijt van zijn grote w gen voor al scheidende funi belang der gei richt. Een en an voor het grootst* het „dunne" dos Olijslager en uit hem had gehoor* hem te weten, da Olijslager het be: eindelijk niet h VRMGESPRO KRI SCHADEVE De Raadkaitir sterdamse gerec teren de door J Amsterdam ing schadevergoedin Zoals bekend w rige maand vr de hem ten last op zijn vrouw J. „magere Josje raadsman van S Keune, gaat het ding van de gel de, veroorzaakt arrest van o maanden. Hij het toegewezen te laten. Op 8 deceml deelde de Am bank Joop S. nisstraf van ti trek van voor officier van Ju had geëist. Hij acht aan zware dood tengevolgi augustus 1957 vrouw ..magere S. tekende oi beroep aan, wi hof in mei j.l. sloten deuren t mei werd een van acht jaar 17 mei deed he vroegd uitspra toen vrijgesprc G. Keune diend zijn cliënt een 1 goeding ja.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2