iSport Ook de liefde voor de dienst gaat door de maag RECHTSZAKEN Radio en Televisie BOKSEN MOEDER EN KIND 10 JAAR koksschool Politie contra vrouwen om inbreker 14.400.000 NIEUWE RIJKSDAALDERS DE TWEE KONGO'S Sterkte van georganiseerde verzetsstriiders in Algerië gehalveerd NIEUWE RUSSISCHE RAKETPROEVEN SCHIPHOL KRIJGT HET STEEDS DRUKKER Donderdag 30 juni 1960 DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 GEVECHT OM ZYVAARGEWICHTTITEL BRACHT 3.519.553 DOLLAR OI De opbrengst van het gevecht om het wereldkampioenschap zwaargewicht tussen Ingemar Johansson en Floyd Patterson betekent een record in do ge schiedenis van de bokssport. Irving Kahn, voorzitter van de tolcvisieorganisatie die de wed strijd uitzond, maakte bekend dat de opbrengst 3.549.553 dollar bedraagt. Meer dan 800.000 hier van (821.561) werden door de toe schouwers op de Poo-Grounds betaald. Er waren 484.894 kijkers in de verschillende theaters, die een gemiddelde prijs van 4.13 dollar betaalden, altijd nog een 15'2 gulden. 23.000 dollar kwam van de TV-stations die Tiet ge vecht bij de Amerikanen in de huiskamer op het scherm brach ten en 170.000 dollar van de ra dio. De filmrechten bedroegen 200.000 dollar. Daarenboven nog eens 80.000 dollar voor de bui tenlandse rechten van film, ra dio en TV. Kahn schatte de beurs van Jo hansson op 593.107 dollar, die van Patterson 771.232 dollar, maar de Zweed heeft alle rechten voor de Scandinavische landen' van ra dio, film en TV in zijn bezit. Het hoogste bedrag dat een bokser ooit voor een titelgevecht kreeg waren de 990.445 dollar, die Gene Tunney voor zijn ontmoeting met Jack Dempsey in 1927 in Chica go kreeg. De wereldtitel in het zwaar gewicht is een kapitaal waard niet alleen met het oog op de voor wedstrijden te bedingen beursen maar ook en misschien wel vooral in verband met de verdiensten van de titelhouder bij zijn optreden in theaters en music-halls. Desondanks doen in Zweden geruchten de ronde dat er geknoeid zou zijn bij de jong ste match om het wereldkam pioenschap tussen Johansson en Fatterson waarin de Zweed zijn titel verloor. Er wordt zelfs ge zegd dat de uitslag van de ont moeting tevoren zou zijn afge- ken. Dit klinkt niet vrg waar schijnlijk, maar de Zweedse sportjournalist Birger Buhre, die de wedstrijd heeft bijgewoond, maakt er melding van in het blad ..Kavallsposter.". Hij schrijft dat hij wat die z.g. afspraak be sproken. Dit klinkt niet erg waar- willen gaan. maar dat dergelijke praktijken toch herhaaldelijk in de Amerikaanse bokswereld zijn toegepast,; BuhrO/.vcrwerpt de veronder stelling dat Johansson 't slacht offer zou zijn geworden van een voedselvergiftiging. Maar hij her innerde er aan dat de rechtse, waarmee de titelhouder zijn te genstander in de tweede ronde trof, zeer hard was en dat Pat terson tenminste dertig seconden nodig had om zich te herstellen. Johansson heeft hier niet van geprofiteerd. Buhre weigert de uitleg van Johansson, als zou Patterson door te veinzen dat hij aangeslagen was zijn tegenstan der een strik hebben willen span nen, te aanvaarden. De journalist méént dat er wel licht tijdens de titelmatch iets dergelijks gebeurd is als in de finale van het Olympisch boks- tornooi van 1952 te Helsinki toen Johansson tegen de Amerikaan Sandes Constant de strijd wei gerde en retireerde, met het ge volg dat hij in de tweede ronde gediskwalificeerd werd. Tegen Tatterson was Johansson meent de journalist, misschien vooral bang dat hij vergiftigd was. Voorts vindt Buhre het erg be vreemdend dat Johanson tijdens de persconferentie die hij 14 uur na zijn k.o. hield, een zeer pa rate en vieve indruk maakte. Hij haalt tenslotte een Amerikaanse journalist aan die een week vóór de ontmoeting schreef: „Als het over een grote bokswedstrijd in deze stad (New York) gaat kan men de mogelijkheid niet uit sluiten dat het niet volkomen eerlijk bij de strijd toegaat". Blad van de Masjumi verboden De Indonesische regering heeft het officiële orgaan van de Masjumi, de „Abadi", verbo den wegens het publiceren van een tendentieuze politieke prent, aldus heeft het persbureau An- tara meegedeeld. Volgens Antara worden de idealen en beginselen van de In donesische regering uitgeheeld naast de werkelijke economische toestand van het land. Doodstraf geëist tegen dader van luchtaanval op paleis van Soekarno Tegpn de Indonesische mili faire vlieger Al-Njaukar. die op 9 maart jl. vanuit een vliegtuig het paleis van president Soekar no heeft beschoten en vervol gens slachtoffers maakte bij een beschieting van de vissersplaats Tjilingtjing hij Tandjong Priok. heeft de auditeur-militair bij de krijgsraad van de luchtmacht te Djakarta, dinsdag de doodstraf gr ';st. et proces zal op 5 juli wor den voortgezet. Ern ongedwongen foto van I haar vier maanden oude zoon prinses Misjiko van Japan met prins Hiro, KEN JAAR VOOR BULGAARS STUDENT De rechtbank te Arnhem heeft dinsdagochtend de 34"-jarigê~Bul- gaarse student aan de Land bouwhogeschool te Wagenin- gen J. L. veroordeeld tot een gevangenisstraf van twaalf maanden, waarvan één -maand voorwaardelijk mét een'; proef tijd van drie jaar, zonder aftrek van voorarrest, zomede ver beurdverklaring van het in be- slag genomen pistool. Dor offi cier van Justitie had een jaar en zes maanden met aftrek van voorarrest gevorderd. De student heeft terecht ge staan wegens hot lossen., van pistoolschoten op de hoogtëraar aan de Landbouwhogeschool, mevrouw prof. dr. C. A. Rein- dersGouwentak op do avond van 2 januari van dit jaar. Eén der kogels trof haar in de schouder, met de andere kogel raakte de Bulgaar zichzelf in het been. De student had moeite het onderwijs in de bosbouw- kunde aan de Landbouwhoge school te volgen. Prof. Rcinders had hem bij verschillende ge legenheden duidelijk laten blij ken. dat zij hem niet geschikt achtte voor het volgen van ho ger onderwijs. Hij identificeerde haar tenslotte met zijn tegen slagen te Wageningcn. Op zijn verzoek om vrijstellingen wen ste mevr. Reinders na een aan vankelijke tolerante houding niet in te gaan. De student heeft steeds vol gehouden, dat hij niet de bedoe ling heeft gehad op mevr. Rein ders te schieten. Hij zou van plan geweest zijn voor haar ogen zelfmoord te plegen. Vol gens oude maeedonische opvat tingen zou daarmee mevr. Rein ders ernstig zijn gecompromit teerd. Door ingrijpen van de vrouwelijke hoogleraar (zij ver dedigde zich maar haar para- De politie van Veldhoven, bij Eindhoven, heeft dinsdag avond tweemaal een gevecht moeten leveren tegel) vier woe dende vrouwen om een inbre ker te kunnen arresteren. Kort nadat in Bergeyk een inbraak was gepleegd in een garage, waar voor 1000 gulden aan banden en gerpedschappen werd gestolen, kwam de politie op het spoor van de inbreker W. D. Dit spoor leidde naar de woning van een vriend van D. in Veldhoven. Te ongeveer 17.00 uur deden twee agenten daar een anyal, een derde bleef buiten. Vier woedende vrouwen echter maakten het de agenten zo moeilijk dat zij met lege han den het huis moesten verlaten. Een van hen posteerde zich toen bij de voordeur en de an dere bij de achterdeur:' De der de agent, ging met de motor fiets terug naar het bureau, waar hij een huiszoekingsbevel haalde en tevens hulp vroeg. Met drie man gingen de agen ten toen het huis" weer binnen om huiszoeking te doen. In een donkeren hoek van de vlie ring vonden zij D. die zich echter niet zonder meer aan de wet overgaf. Geholpen door de vier vrouwen en zijn vriend trachtte hij de agenten op een afstand te houden. Deze kre gen echter versterking en daarna werd de strijd in het voordeel van Hermandad be slecht. De inbreker belandde in de politiewagen. D. was pas kort. in vrijheid. Hij had juist 14 dagen gevangen gezeten in België, waar hij een aanrijding had veroorzaakt in Echteren. Bij die gelegenheid had hij zijn slachtoffer een pak slaag ge geven. D. staat bij de politie in deze streek bekend als een berucht, inbreker. Er is nog geen over zicht b( -hikbaar van zijn praktijken. plu) zou het wapen zijn afge gaan voordat hij aan enig voor nemen uilvoering had kunnen geven. In het vonnis overwoog de rechtbank, dat wettig en over tuigend bewezen is, dat ver dachte het hem ten laste ge legde feit: poging tot doodslag, heeft begaan, door van zeer korte afstand een schot te los sen in de richting van mevr. Reinders. De uilvoering van het door hem voorgenomen mis drijf is niet voltooid als gevolg van omstandigheden van zijn wil onafhankelijk. Hierdoor werd mevr. Rcinders slechts licht gewond. Wal betreft de „zelfmoordtheorie'' overwoog de rechtbank, dat dit verweer niet opgaat. Wat ook die avond zijn voornemens mogen zijn gc- weesl, hij had redelijkerwijs de mogelijkheid moeten voorzien, dat hij, eenmaal geconfronteerd zijnde met de persoon van mevr. Reinders, die hij als de oorzaak van zijn algehele ver nietiging beschouwde, met zijn pistool in zijn opwinding in haar richting zou vufóh, Hjj had die avónd een niet onaanzienlijke hoéveelheid alcohol gedronken en hij liep mevr. P.einders ach terna met een pistool geladen en op scherp gesteld. Wat de strafbaarheid van de Bulgaar betreft heeft de rechtbank zich kunnen verenigen, met de con clusie van prof. dr. J. Kloek, eerste-geneeshëer van de psy chiatrische observatiekliniek van het gevangeniswezen in Utrecht, dat bet ten laste gelegde ver dachte slechts in zeer vermin derde mate kan worden toege rekend. De praktijk leert Hen te werken met grote kookketels »n aantrek kelijke grotere porties voor honderden personen. Oe Leidse militaire koksschool levert koks aan de lopende band. (van onze verslaggever) Leiden (P P) - „Eén kok kan meer bederven, dan het hele leger kan goedmaken meent majoor H. H. Frank, hoofd S III opleiding, Koksschool te Leiden. En hij bedoelt daarmee, dat bij de mannen nu eenmaal de liefde door de maag gaat, zoals een bekend spreekwoord dat zegt en dat geldt ook voor „de liefde" voor de militaire dienst. Hoe de soldaat het in dienst heeft, wordt voor een groot deel afgemeten aan het voedsel dat hij te consu meren krijgt. Inderdaad kan een slechte kok de maaltijden zo on aantrekkelijk maken, dat de mannen hiertegen in protest komen. Dit demonstreert duidelijk het grote belang van de opleiding tot mifitaire kok De koksschool, gevestigd in de Doe- [lenkazerne en in de Morspoortkazer- ne te Leiden, mag met recht ge rekend worden tot de merkwaardig ste opleidingen van de Koninklijke Landmacht. Elke twee maanden le vert dit instituut niet minder dan 400 man af, die in staat zijn om bij de parate troep, voor de inwendige mens te zorgen. Als op 1 juli a.s. de koksschool 10 jaar bestaat, zijn er niet minder dan 25000 man voor de taak met de pollepel opgeleid. Voor deze opleiding staat een cur susduur van acht weken met 352 les uren, waarvan 236 uur voor deze specialiteit, de rest is bestemd voor algemene militaire vorming. Wanneer de dienstplichtige militai ren door de selectie - officier nader onder de loupe zijn genomen, is er steeds een aantal dat bestemd is voor plaatsing op de koksschool te Leiden. Deze mannen krijgen dan hun opleiding tot soldaat - kok en kunnen na een examen, waarvoor zij natuurlijk moeten slagen, dienst Eij dc Rijksmunt in Utrecht zijn momenteel reeds 14.400.000 nieuwe zilveren rijksdaalders ge slagen. Men verwacht, dat de nieuwe munten in augustus in omloop gebracht zullen worden. De republiek Kongo (de voor malige Franse Kongo die in 1958 onafhankelijk,werd) ziet ongaar ne dat Belgisch Kongo na het verkrijgen van onafhankelijkheid zich eveneens republiek Kongo gaat noemen. Fulbert Coulou, president en premier van de eerste republiek Kongo, heeft geprotesteerd bij president De Gaulle van Frank rijk en bij de leiders van Bel gisch Kongo Kassavoeboe en Loemocmba. De sterkte van de georgani seerde verzetsstrijders in Al gerië is in de afgelopen negen maanden met ongeveer de helft verminderd zo is in Franse militaire kringen te Algiers meegedeeld. Het „na tionale bevrijdingsleger" zou nu nog maar 10.000 tot 12.000 man permanent in Algerië on der de wapenen hebben. De be wapening van deze verzetsstrij ders bestaat volgens de Fran- sen onder meer uit circa 8000 geweren en een klein aantal automatische wapens. In Tu nesië zouden voorts nog 10.000 Algerijnen en in Marokko nog 6000 zijn. Do Algerijnse ver zetsstrijders in Tunesië zouden beschikken over een wapen- voorraad voor 15.000 man. Franse officieren verklaar den dat de reeks operaties die het Franse leger in het afgelo pen jaar heeft, uitgevoerd in de gebieden waar het verzet het sterkst was en de onder stroom staande afsluiting van de Tu nesische en Marokkaanse grens, waardoor er geen ver sterkingen konden binnenko men, de verzetsstrijders in Al gerië zware klappen hebben toegebracht. In de leskeukens leren de toe komstige koks menu's klaarma ken. Zij oefenen op gascomfoor of gasfornuis en met een één persoons maaltijd. doen bij de parate troepen. De op leiding beperkt zich echter niet al leen tot koks, er worden ook mess bedienden opgeleid en voorts is er nog een kader compagnie, die me nagemeesters, sergeant-koks en hof meesters aflevert. Het onmogelijke Overste Th. H. Wessels, de man die aan de touwtjes trekt, tracht het devies van de koksschool te realise ren, dat luidt„Het onmogelijke wordt door ons voor u acuut ver richt. Verlangt u een wonder, dan verzoeken wij u één dag tijd." Dit klinkt merkwaardig, maar in veel gevallen werd bewezen, dat de ze koksschool tot zo iets in staat is. Bij bijzondere gelegenheden werden diners verzorgd voor niet minder dan 3000 personen. Wat denkt u dat daarvoor komt kijken? Denken we even terug aan de wa tersnoodramp van 1953. Geheel on verwacht en zonder vooraf een en ander te kunnen organiseren werd dit opleidingsinstituut ingezet en in alle stilte, heel onopvallend, hebben de leerlingen wonderen verricht. On der de meest ongunstige omstandig heden werden voor slachtoffers en arbeiders, waarvan de aantallen in de duizenden liepen, de maaltijden klaargemaakt. Laten we ons echter in de soldaat kok niet vergissen. Hij is evenzeer een geoefend militair als zijn colle ga's. Hij kent het militaire hand werk, ook al staat hij met een wit te jas en een koksmuts in de veld keuken. Met lange messen De mannen hebben veel te leren. In de slagerij zien de jongens, aan de hand van uitnecmbare modellen, hoe een koe en een varken in elkaar zitten, hoe de onderdelen heten en waarvoor ze gebruikt kunnen wor den. Er is natuurlijk heel veel theorie te leren. Eb dan komt dc praktijk. Aan keurige frisse banken gaan zij zelf met lange messen de grote stuk ken varken of rund, zo uit de koel cel, ontleden. Het is in wezen een deel van een echte slagersoplci- ding. Nadrukkelijk wijst majoor Frank ons er op, dat de mannen hier niet tot volwaardige slagers worden op geleid, dat zou trouwens niet kun nen, maar ze leren het voornaam ste. Het vlees dat hier gebruikt wordt is niet verloren, het wordt afgele verd aan de keukens van kazernes in Den Haag en op Ypenburg, ter wijl de koksschool er zelf ook van eet. Naast veel theorie over voedings leer en andere zaken,' leren de man nen ook koken in de praktijk. Dat gebeurt in grote leskeukens, waar van de Doelenkazerne er drie heeft. Hier staan hele rijen fornuizen, elk compleet met allerlei soorten pan nen, pollepels en ander keukenge rei. De leerling leert op deze fornui zen het bereiden van maaltijden. De produkten moet hij zelf opeten, zodat hij precies kan proeven wat hij gebrouwen heeft. Na de les moet alles perfect gereinigd worden, zo dat een nieuwe leerling die na hem volgt, alles in goede staat aantreft. Langzaam maar zeker leren de jon gens de kunst van het koken van de militaire pot, die tegenwoordig zeer aantrekkelijk is. Want, wanneer wij zien wat er alzo op het menu voor komt, loopt ons het water in de mond. Werk voldoende Het kader heeft natuurlijk aan de- (Nadruk verboden) ze opleiding de handen vol. De cur* sus wordt zo kort mogelijk gehouden en dat impliceert «en intens benut ten van de accommodatie en het materiaal. Regelmatig moeten grote voorraden grondstoffen worde in geslagen, de indeling van de lokalen en het gebruik van de materialen moet gepland' worden, er moet con trole zijn en er moeten regelmatig examens worden aangenomen. Heel wat organisatorisch werk dus. Maar met die koks alleen is men er niet. Daarnaast is er de oplei ding voor mess-bediende. Hier ligt het accent weer anders. Deze man nen moeten als volwaardigs kellners leren, hoe zij hun werk moeten doen. Zij moeten inzicht hebben van de verantwoording van in de bar verkochte artikelen en de werkzaam heden aldaar. Zij moeten i staat zijn eenvoudige gerechten te bereiden, ge oefend zijn in het gebruik van ben- zinekooktoestellen en vergassers, in staat zijn aan de hand van verschil lende menu's een tafel te dekken, spijzen en dranken te serveren en alles wat daarmee samenhangt. In een theoriezaal maakten wij een les mee. Hier werd de beginneling uiteengezet wat er alzo bij het dek ken van een tafel nodig is, de vak termen die gebruikt worden en wat al niet meer. Zij leren met geld om gaan. afrekenen en zij leren zich aan. de erecode"te-houden, namelijk, dat een messbediende kan horen, ziet» en zwijgen. Op het examen, aan het einde van: de opleidingstijd worden de leerlin gen zeer grondig aan de tand ge voeld, want het leger kan zich niet de weelde van slechte koks e.d. ver oorloven. Wie de cursus met succea beëindigt, moet ook in staat zijn een goed maal te bereiden en dus prima voor de magen van zijn kame raden kunnen zorgen, niet alleen in de kazerne onder het toeziend oog van een sergeant - kok, die er al; vele dienstjaren in de keuken op heeft zitten, maar ook wanneer hij,' op oefening zijn kunsten in het bivak zal moeten vertonen, improviserend op vergassers e.d. Want ook dèn ver langt de soldaat een goede pot. Het zijn belangrijke specialisten, dia in Leiden worden opgeleidt De Sowjet-Unie zal van 5 tot 31 juli in het centrale gedeelte van de Stille Oceaan proeven doen met meertrapsraketten, al dus heeft Tass dinsdagavond ge meld. Het gaat hier om nieuwe typen raketten. Bij de proeven zal de laatste trap niet zijn aan gebracht. De proeven worden genomen in het kader van het program van het ruimte-onderzoek. Ook in januari hebben de Russen proeven genomen met raketten die op een doel in de Stille Oceaan werden gericht. Eén van de Russische raketten legde bij deze gelegenheid een afstand van 12.416 km af. (In mei van dit jaar kwam een Amerikaanse Atlas-raket op 16.200 km van de lanceerbasis bii Cape Canaveral in de Indische Oceaan terecht). Volgens de mededeling van Tass van dinsdag werd op 15 mei het Russisch ruimteschip in de kosmische ruimte gebracht met een raket van hetzelfde type als die welke in januari 12.416 km aflegde. Om de noodzakelijke metingen te kunnen verrichten zal de Sow. jet-Unie speciale schepen naar het doelgebied zenden. De Sowjct-regering verzoekt met het oog op de veiligheid voor scheep- en luchtvaart de regerin gen van andere landen hun sche pen en vliegtuigen instructies gegeven het nauwkeurig vermel de doelgebied te vermijden. Het doelgebied ligt ten noor den van het eiland Phoenix in de omgeving van de scheepvaart route tussen Hawaii en Brisbane. VRIJDAG 1 JULI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.23 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gram.; 9.35 Water standen; 9.40 Schoolradio; 10.00 Postzegelorganisatie, gespr.; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Rep. be zoek president van Argentinië; 10.30 Voor de vrouw; 11.00 Voor de kleuters; 11.15 Viool en pia no; 11.40 Gram.; 12 00 Lichte muz.; 12.20 Regcringsuitz.; 12.30 Land- en tuinbomvmeded.: 12.33 Sport en prognose; 12.50 Piano spel; 13.00 Nws; 13.15 Meded. en gram.; 13.25 Promenade orkest; 13.55 Beursber.; 14.00 Cello en piano; 14.25 Boekbespr,; 14.45 Clavecimbelrecital: 15.05 Gevar. progr.; 15.50 Rep. Wimbledon. (De nu volgende progr.'s kunnen worden onderbroken voor een rcchtstr. rep. v. d. Tour de Fran ce.) 16.00 Muzikale lezing; 16.30 Voor de zieken; 17.00 Gr.; 17.20 Voor de touristen; 17.45 Act.; 18.00 Nieuws; 18.15 Pol. lezing; 18.25 Tour de France (herh.); 18.35 Lichte muz.; 18.55 De punt jes op dc i. lezing; 19.05 Voor de kinderen; 19.15 Lichte muziek; 19.30 Dc stad nu, lezing; 19.45 Op bezoek bij anderen, lezing; 20.00 Nws; 20.05 Een oude dorpskerk in herstel, rep.; 20.10 Boekbespr.; 20.15 Concertgebouwork.; 20.35 De mens en zijn werk, lezing; 20.50 Nederlanders in intern, technische bijstand, lezing; 21.00 Tour de France; 21.10 Licht pro gramma; 22.05 Tour dc France; 22.15 Buitenl. weekoverz.; 22.30 Nws; 22.40 Zorg om de mens, ge sprek; 23.00 Soc. nieuws in Espe ranto; 23.10 Gram.; 23.55 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.13 Gram.; 7.30 Een woord voor de dag; 7.40 Gewijde muz.; 8.00 Nws; 8.15 Radiokrant; 8.35 Gr.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Gram.; 9.40 Voor dé vrouw; 10.15 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.15 Voor de oudere luisteraars; 12.00 Klarinet en piano; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Gram.; 12.30 Rep. bezoek pres. van Argentinië; 13.00 Nws; 13.15 Lichte muz.; 13.40 Gram.; 14.05 Schoolradio; 14.25 Omroeporkest; 15.25 Voordr.; 15.45 Gram.; 16.00 Lezing; 16.15 Vokaal ens.; 16.35 Pianorecital; 17.00 Voordr.; 17.20 Gram.; 17.40 Beursber.; 17.45 Gr.; 18.00 Harmoniemuz.; 18.20 Gram.; 18.35 Koorzang; 18.50 Re- geringsuitz.; 19.00 Nieuws; 19.10 Huismuz.; 19.30 Radiokrant; 19.50 Amus. muz.; 20.15 Een kopje kof fie voor oom Hans, hoorsp.; 21.05 Gram.; 21.15 Omroepork.; 21.50 Kunstrubr.; 22.10 Lichte muz.; 22.30 Nieuws; 22.40 Gram.; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Kunst beschouwing; 23.20 Gram.; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.30 Wcerber.; 12.35 Gr.; 12.52 Koersen; 13.00 Nws; 13.15 Orgel spel; 14.00 en 15.00 Gram.; 16.00 Koersen. (Tussen 16.00 en 17.00 Tour de France); 16.06 en 16.15 Gram.: 16.30 Lichte muz.; 17.00 Nws; 17.10 Gram., 17.20 Lichte muziek; 17.45 Duitse les; 18.00 Vlaamse liederen; 18.10 Voordr.; 18.20 Voor de soldaten; 18.45 Tour de France; 19.00 Nws; 19.40 Pianorecital; 19.45 Kron. v. d. Bond v. Grote Gezinnen; 20.00 Orkestconc.; 21.30 Gram.; 22.00 Nws; 22.15 Kamermuziek; 22.55 Nieuws. Televisieprogramma's. NED. TV. Eurovisie: 14 30 Rep. Wimbledon; 20.00 Ropal Tourna ment, act.; 21.00 Kamermuziek; 21.20 Filmdocu.; 21.50 Avonturen film. Event, filmverslag Ronde van Frankrijk. Nog steeds is er geen begin ge maakt met de bouw van 'n nieuw verkeersareaal voor Schiphol langs de Haagse rijksweg, maar langzamerhand wordt de toe stand in de huidige aankomsthal van de luchthaven onhoudbaar. Het passagiersvervoer, dat van bagage, post en vracht, het neemt allemaal voortdurend toe en op spitsuren, wanneer b.v. een DC- 8 en een DC-7C tezamen uit New York vrijwel gelijktijdig ruim 200 passagiers op Schiphol afleveren, terwijl de hal al vol staat met passagiers die juist uit Europese hoofdsteden zijn gearriveerd, dan komt onvermijdelijk een effi ciënte en snelle afhandeling in het gedrang. Op sommige dagen zijn reeds meer dan 5100 passagiers geteld (inclusief de vertrekkende). In dc eerste vier maanden van dit jaar werden 348.214 passagiers vervoerd tegen 254.355 in dezelf de periode van 1959. De gemid delde stijging bedroeg dus bijna 37 procent. De stijging der baga ge hield daarmee gelijke tred en liep op tot meer dan 6'j miljoen kilogram. Het vrachtvervoer ver toonde in de eerste vier maan den van dit jaar met ruim 14 miljoen kilogram een stijging van bijna 25 procent en dc post ruim 23 procent. Dat de vervoerscapaciteit van de vliegtuigen zelf eveneens stijgt blijkt uit het naar verhou ding lagere stijgingspercentage van 't aantal uitgevoerde vluch ten; 19.3 procent. VL. BELG. TV: 14.30—18.30 Eurovisie; Overn. v. d. Engelse TV: Tenniswedstr; 19.00 Reis- ber.; 19.30 Nws, act. en journaal; 20.00 Fragm. uit nieuwe films en filmnws; 20.30 Eurovisie. Overn, v. d. Franse TV: Tour de Fran ce; 20.40 Toneelspel; 22.55 Ge dichten; 23.15 Nws en journaal,

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 7