KENT KENT KEKT KENT KENT Reacties op Russische stap De Nederlandse parelindustrie Toespraak van Eisenhower De aanslag op Betancourt Radio en Televisie BAL L-P E N N E N MOSKOU BESCHULDIGT HET WESTEN ZUID-AFRIKA Van visschubben tot kunstparels heeft een wereldnaam Eike dag heeft zijn geheim Woensdag 29 juni 1960 16e jaargang no. 5020 T"\ii 1_ - f i- Jy. U nnni p»rtVi A TTrt*»l ow rtow O Vimnow ow on Jo -1 Het State Department heeft de stap van de communistische lan den in Genève „betreurenswaar dig" genoemd. Het ministerie hoopt echter dat de communis ten hun „onverantwoordelijk be sluit" opnieuw in overweging zullen nemen. V/aarnemers in Washington herinnerden in dit verband aan de persconferentie die Chroesjtsjef op 18 mei na het mislukken van de topconfe rentie in Parijs heeft gehouden. De Russische premier verklaar de toen dat het Westen geen ont wapening wil, maar alleen „toe zicht op de wapens", hetgeen volgens hem neerkomt op spio nage. Chroesjtsjef voegde hier aan toe dat het alleen maar „ge talm" is wat er in Genève ge beurd en dat de Sowjet-Unie, als het hierbij bleef, gedwongen zou zijn om de Ver. Naties in te scha kelen. Men had in ambtelijke krin gen in Washington overigens wel verwacht dat de communisten de ontwapeningsbesprekingen zou den afbreken in verband met het echec in Parijs. De snelheid waar mee dit echter is gebeurd, is een verrassing geweest. In Franse diplomatieke krin gen te Parijs zei men dat de stap van de communistische landen daarom zo bijzonder te betreuren is, omdat het Westen voorne mens was om „positieve elemen ten" in de besprekingen naar voren te brengen. Men wees erop dat de verantwoordelijkheid voor de mislukking in Genève vol ledig voor rekening van de Rus sen komt en meende dat het be sluit van de communisten voor namelijk door propagandamotie- ven is ingegeven. In kringen rond het Westduit- se ministerie van Buitenlandse Zaken verklaarde men dat Zorin „de dingen op hun kop had ge zet". Het Westen heeft met bui tengewoon veel geduld getracht de conferentie concrete vraag stukken te laten behandelen, zo zei men. Maar de Russen hebben bespreking hiervan voortdurend ontlopen. In officiële Londense kringen ziet men de Russische stap als een poging om de toestand tot de herfst te „bevriezen". Het communistische blok zal dan pro beren om landen, die wel sym pathie hebben yoor zijn stand punt, maar die nog niet aan de ontwapeningsbesprekingen heb ben deelgenomen, naar voren te schuiven, zo meent men in deze kringen. De Russen hebben echter nog niet in het openbaar te kennen gegeven welke landen zij nog meer aan de ontwapeningsbe sprekingen willen laten deelne men. Als Chroesjtsjefs ideeën over een topconferentie op brede basis als een aanduiding voor de Fa. P. J. VAN DE SANDE De Sowjet-Unie heeft het Westen de schuld gegeven van het mislukken van het ontwa- peningsoverleg te Genève. In een memorandum ter begelei ding van het verzoek om de ontwapeningskwestie op de agenda van de komende zitting van de algemene vergadering der V. N. te plaatsen, wordt verklaard dat de westelijke mogendheden niet streven naar ontwapening onder internatio naal toezicht, maar naar „con trole op de bewapening". Do V.S. en hun bondgenoten wordt verweten, dat zij „alles doen wat in hun vermogen ligt om een praktische bespreking' van de Sowjet-voorstellen te ver hinderen".! Hieruit was duide lijk geworden dat het Westen de tien-mogendhedenconferen- tie wilde torpederen. Daar de Sowjet-regering zich niet kon verenigen met de 'toestand dat dit overleg „ge, bruikt (werd 'alsj dekmantel voor de politiek van militaire voorbereidingen en een ge- intensiveerde herbewapening door jnilitairistische kringen in enfee westelijke landen", had zij zich uit de Geneefse conferentie teruggetrokken. De Zuidafrikaanse minister van Justitie Erasmus heeft medegedeeld, dat in de komende twee weken 1.200 arrestanten in vrijheid zullen worden gesteld. Zij waren na do ongeregeldheden in Sharp- ville en in andere plaatsen aan gehouden op grond van de wet inzake de noodtoestand, welke op 30 maart werd afgekondigd. Op 14 mei deelde minister Erasmus mede, dat ongeveer 1.900 leiders en orglanisatoren waren aangehouden, afgezien van een groot aantal „losse elementen". Sindsdien is een aantal van hen vrijgelaten. Russische verlangens kunnen op gevat worden, zou Moskou com- munistisch-China, India en Indo nesië waarschijnlijk willen in schakelen bij het ontwapenings- overleg. De Russen zouden tot de conclusie zijn gekomen dat hun visie op de ontwapening in de Ver. Naties gesteund zal wor den door een groot aantal tot geen blok behorende landen. Zoals bekend hebben de jong ste Russische voorstellen die volgens de Russen door het Wes ten zijn verworpen, hoewel het Westen dit ontkent een gun stig onthaal gevonden bij pre mier Nehroe van India, presi dent Nasser van de V.A.R. en president Tito van Zuid-Slavië. Men vraagt zich nu in Londen af of de Russen ook zullen weglo pen uit de conferentie te Genève over het staken van de kernproe ven. Gp deze conferentie, die nu al bijna 20 maanden duurt, heeft men, zij het langzaam, belangrij ke vorderingen gemaakt. De Rus Tsarapkin heeft echter op de bijeenkomst van maandag heftige aanvallen op de Ver. Sta ten gedaan. De delegaties van de Westelij ke landen hebben hun toevlucht genomen tot een lompe streek nadat de ontwapeningsconferen tie onderbroken was als gevolg van de verklaringen van de ver tegenwoordigers van de Sowjet- Unie, Bulgarije, Tsjecho-Slowa- kije, Roemenië en Polen, zo meldt Tass. Om de publieke opinie in de wereld te misleiden hebben de Westelijke landen de vergadering voortgezet. Zij beweerden dat er niets gebeurd was. Tass zegt dan verder dat de Westelijke delega ties een kennelijk „onrechtma tig" communiqué hebben uitge geven „namens de ontwapenings commissie van 10 landen" waar in de datum van de volgende ver- (Van onze verslaggever) ROTTERDAM (P P) - „Visschubben en visafval leveren ons de grondstoffen voor onze kunstparelindustrie. Door de technische ont wikkeling van de laatste jaren zijn wij in staat een produkt te le veren, dat bijna niet van een echte parel te onderscheiden valt", vertelt ons onze gastheer, de directeur van een Nederlandse parelin dustrie. Verwonderd kijken wij naar de vitrines in de ontvangkamer, waar in hun kostelijke glans schitterende parelcolliers, oorknoppen en andere sieraden op fluweel liggen uitgestald. Het is een rijke aanblik en men waant zich in een juwelierszaak. Onze gastheer bemerkt onze verwondering en lacht. „Wan neer u de collectie ziet, zoudt u niet denken, dat de produkten van Neerlands visserij hiervoor de basis hebben gelegd, is het niet"? gadering meegedeeld wordt. De vraagt hij. Wij kunnen slechts met het hoofd schudden. Westelijke afvaardigingen schij nen vastbesloten te zijn om de Belangrijke export publieke opinie te blijven mis leiden, aldus Tass. President Eisenhower heeft in een toespraak tot het Amerikaan se volk gezegd dat de bekrach tiging van het nieuwe verdrag met Japan „een belangrijke over winning voor de vrije wereld en een nederlaag voor het interna tionale communisme" is. Over zijn recente wereldreizen zei de president dat zij de vriend schap en het vertrouwen hebben versterkt. Het schijnt dat de communis ten tot de conclusie zijn geko men dat deze reizen zulk een po sitieve waarde hebben in de strijd tegen het communistische imperialisme, dat zij alle midde len te baat moeten nemen om bezoeken aan sommige landen te verhinderen, aldus president Eisenhower. Eisenhower zei dat de commu nisten vorige maand in Parijs met allerlei voorwendsels kwa men om zijn bezoek aan de Sow jet-Unie niet door te laten gaan. Het bezoek kwam hun gewoon weg ongelegen, meent hij. Met hun medewerkers in Pe king hebben de Russen alles in het werk gesteld om ongeregeld heden in Tokio te verwekken, waardoor de Japanse regering gedwongen zou worden de uit nodiging tot een bezoek in te trekken, aldus Eisenhower. ,.Die ongeregeldheden zijn niet door Amerika veroorzaakt. Wij in de Ver. Staten moeten niet de fout maken onszelf de schuld te geven van wat de communisten doen. Communisten handelen nu eenmaal als communisten." Eisenhower verklaarde dat hij, gezien de korte tijd die hem nog rest voor zijn aftreden in janu ari, niet van plan is om nog meer „goodwiir'-reizen te maken. Maar mocht in de naaste toe komst een onvoorziene situatie voordoen, dan zal ik geen secon de aarzelen om weer op reis te gaan, aldus Eisenhower. Hij zei te geloven dat zijn op volger als president, wie dit ook mag zijn, tot de conclusie zal ko men dat bezoeken over en weer van regeringsleiders van bevrien de landen van groot belang zijn voor de bevordering van de so lidariteit van de vrije wereld. En deze bezoeken zullen zeker van groot belang zijn zolang de dreiging van een communistische overheersing boven de wereld hangt, aldus de president. Eisenhower verklaarde echter met nadruk dat ontmoetingen tussen regeringsleiders geen doel treffend middel zijn voor de uit werking van bepalingen van in ternationale verdragen. De gun stige resultaten, zo vervolgde hij, die door deze reizen verkregen zijn of in de toekomst zullen worden, zullen snel teniet wor den gedaan als de Ver. Staten hun huidige politiek op het ge bied van de buitenlandse betrek kingen zouden opgeven. De com munisten trachten met opzet de vrije wereld te verdelen. In deze val mogen wij nooit lopen. Eisenhower zei voorts dat de strijd tegen de communisten die de wereld willen overheersen, niet gewonnen kan worden als men bang of passief is of in de verdediging blijft. Wij moeten de risico's, verbonden aan 'n stout moedige actie, met koelbloedig heid en moed aanvaarden. "Wij moeten altijd sterk zijn, maar nimmer vergeten dat vrede nooit door mdidel van wapenen alleen verkregen kan worden. Wij zul len vastberaden, maar nooit vechtlustig, eerlijk maar nooit vreesachtig zijn. Wij zullen vrendschap geven, waar ons deze oprecht wordt aangeboden. Eisenhower zei in zijn televi sietoespraak het te betreuren dat de Sowjet-Unie is weggelopen van de tien-mogendhedenconfe- Enthousiast vertelt de directeur ver der over zijn kunstzinnig bedrijf. Elke zee- en riviervis met zilverpig ment komt voor de parelindustrie in aanmerking. De stoot hiertoe werd gegeven door proefnemingen over een tijdsduur van enige tientallen jaren, ook in het buitenland, waar bij men gebruik maakte van haring- ïentie ovei ontwapening. Het schubben De oorlog trad op als spel- was en is geboden, aldus de pre- sident, de wereld aanhoudend breker' maar ln 1946 hervatte men blijk te geven van de grote vre- de pogingen. deswil van de Ver. Staten en Thans heeft deze Nederlandse indus- van hun bereidheid aan de cön- trie zo'n hoge vlucht genomen, dat ferentietafel te zitten met ieder er ook voor tonnen gelds aan schub- die eenzelfde bereidheid tot eer-* ben wordt geëxporteerd naar vele lijke besprekingen toont. ,,Maar landen van de wereld waar kunst van het begin af hebben wij dui- parelindustrieën zijn of waar men delijk gezegd dat zolang er nog de grondstof voor andere doelein- geen sprake is van een werke- den gebruikt. Dagelijks worden zo'n lijke vooruitgang bij een weder- 10.000 kg visschubben ën andere zijdse gntwapening, enze eerste glinsterende óppervlaktedelen ver zorg is onze verdediging sterk, werkt. Door een speciale bewerking modern en paraat te houden" LA dv.) de meest gerookte filter sigaret in Amerika nu ook in Nederland met de blauwe Micronite filter licht en aromatisch in Nederland door N.V. Cigarettes Import Cy. ,vjh A. J. Blok die de vis ondergaat, blijven de schubben als afval achter en van 1 miljoen kg vis verkrijgt men 10.000 kg grondstof. In een chemisch laboratorium wordt ^het juiste gehalte van het zilver- jpigment bepaald. Dit is een chemi sche stof (guanine), verwant aan ureazuur. Hiervan maken de vissen gebruik als bescherming tegen roof vissen, die op.hen azen. Van kraal tot parel. De schubben worden vermengd met bepaalde vloeistoffen, die fabrieks geheim zijn en geloogd in ketels, waarin ze van de ene in de andere wordt overgeheveld, waarna als eindresultaat een substantie ontstaat, die door een seperator wordt afge scheiden. Uiteindelijk ontstaan hier uit dan het viszilver, of zoals men het noemt, de „essence doriënt". Nu is de grondstof klaar om parels te maken. Hiervoor gebruikt men tegenwoor dig massieve glazen kralen. Deze worden, aaneengeregen, in een bad met viszilver gedompeld, welke stof zich aan de glazen bolletjes hecht. Treedt de parelglans op, dan wor den ze eruit genomen. Ze zien er dan zo „echt" uit, dat ze nauwelijks van echte parels zijn te onder scheiden. Deze parels zijn aanmerkelijk goed koper dan de Japanse „cultuurpa rels". De cultuurparels worden na melijk gemaakt door een korreltje zand of een glazen bolletje in het vlees van de pareloester te brengen, waardoor het dier geprikkeld wordt tot parelvorming. Er zijn echter on geveer 8 jaren mee gemoeid voordat in zo'n oester een bolletje van 4 millimeter middellijn is ontstaan. De waarde De grote waarde van de echte parel is het feit, dat in de natuur nrti vuiltje maar zelden in het binnen ste van de oester verzeild raakt ar men dus zeer weinig oesters met parels vindt. Bij de Japanse cultuur parels wordt de parelvorming ge forceerd en is de hoge prijs van een parel hoofdzakelijk te wijten aan het feit, dat er zoveel tijd mee gemoeii! is. De kunstparel daarentegen kaa het, wat schoonheid betreft, opne men tegen de andere twee soorten en is stukken goedkoper. De verhouding ligt ongeveer als 100 50 4, hetgeen wel een duidelijk beeld geeft. Reeds in de 18e eeuw heeft men zich met de fabricage van kunstpa rels bezig gehouden. Met behulp van een pipet blies men in holle alrni bolletjes viszilverkristallen in gela tine, die zich aan de binnenzijde van het bolletje vastzetten. In Thüringen en Frankrijk past men deze werk wijze nog wel toe Er ontstaat dan *n holle parel, die met vloeibare was wordt volgespoten, nadat de gelatï- nelaag aan de binnenkant is aange bracht. Ze zijn echter nogal broos. De massieve parel is aanmerkelijk sterker. De kwaliteit van die eerste kunsï- parels was slecht. Doch in de loop der laatste jaren is de kwaliteit zo verhoogd, dat men zeer tevreden mag zijn. De kwaliteit hangt af van het viszilver, de glaskraal en de !a- gen viszilverlak, die er omheen ge- legd worden. Hierbij speelt natuur lijk de jarenlange ervaring een be langrijke rol. De Nederlandse kunstparelindustrie heeft een zeer goede naam in de wereld en haar produkt kan wed ijveren met dat van de beste andere producenten. Miljoenen parels wor den vervaardigd, in zeer korte tijd verwerkt ën verhandeld en de Ne derlandse vrouw kan zich tooien met paarlencolliers, waarvan haar vroe gere zusters niet durfden dromen. En dit alles dank zij de visschubben* Een schitterend parelcollier en oorknoppen, oogst uit de zee. De Venezolaanse politie heeft maandag bekendgemaakt, dat de daders van de aanslag van vrij dag j.l. op president Betancourt, Lorenzo Mercado en Luis Cabre ra, zijn gearresteerd. Het blad „El Mundo" weet te melden dat de springstof die voor de aanslag is gebruikt, per vliegtuig van de Dominicaanse Republiek naar Venezuela is ge bracht. De vice-president van de Do minicaanse Republiek, Balagir, heeft maandag alle beschuldi gingen van Venezuela volgens welke de Dominicaanse Repu bliek een rol bij de aanslag op president Belancourt van de hand gewezen. De regering van de Dominicaanse Republiek houdt zich strikt aan het begin sel van niet-inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van andere landen, aldus vice- president Blaguer. De Dominicaanse minister van de Strijdkrachten, luitenant- generaal Garcia Trujillo, heeft meegedeeld dat zijn regering alle strijdkrachten in staat van paraatheid heeft doen brengen wegens berichten uit Venezuela. Volgens deze berichten is er in Venezuela sprake van een re- gerings- en perscampagne voor een militaire actie tegen de Do minicaanse republiek. De Venezolaanse regering heeft een communiqué uitge geven, waarin wordt medege deeld dat zij over voldoende be wijzen beschikt om de oor sprong van de tegen de presi dent gepleegde aanslag te kun nen aantonen. Ook de werk wijze en de middelen, waarvan de terroristen zich hebben be diend om wapens en springstof fen het land binnen te smokke len zijn de autoriteiten bekend, aldus het communiqué. DONDERDAG 30 JUNI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.30 Voor de jeugd; 7.40 Gram.; 7.45 Morgengebed en overweging; 8.00 Nws; 8.18 Gr.; 8.50 Voor de vrouw; 9.35 Water standen; 9.40 Schoolradio; 10.00 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gewijde muz.; 12.00 Middagklok; 12.03 Gram.; 12.25 Wij van het land, praatje; 12.35 Land- en tuin- bouwmeded.; 12.38 Gram.; 12.50 Act.; 13.00 Nws; 13.15 Zonnewij zer; 13.20 en 13.35 Lichte muz.; 14.00 Bondsdag v. d. Bond van Chr. Geref. Vrouwenverenigin gen; 14.45 en 15.00 Gram.; 15.35 Vokaal ens.; 16.00 Bijbeloverden king; 16.20 Viool en piano; 16.45 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Beursber.; 17.45 Streekuitz.; 18.00 Lichte muz.; 18.15 Gram.; 18.25 Mannenkoor; 18.50 Sociaal perspectief, lezing; 19.00 Nws; 19.10 Lichte muziek; 19.30 Radiokrant; 19.50 Pol. cau- ft door ft LUISA-MARIA LINARES 92) (Nadruk verboden.) „Onbegrijpelijk," dacht ze met echt vrouwelijke verontwaardi ging. André was een briljant ge leerde geweest, een buitenge woon intelligent man, maar hij was toch in andere opzichten niet te vergelijken met zijn jon gere broer. Omdat Xavier veel veel verleidelijker was. Veel menselijker. En vooral: een ar tist. Een artist, die in staat is diep te voelen, de fantasie heeft, verbeeldingskrachtnee, zij zou, als zij in Elena's plaats was geweest, het vurige, artistieke temperament van een genie niet hebben willen ruilen voor de wetenschappelijke koelheid van een zoeker naar pre-historische fossielen. „Wat moet hij veel van haar gehouden hebben", dacht ze en die gedachte deed haar pijn. Die overweldigende schoonheid van ElenaHaar blauwe ogen, dat prachtige, dikke haar. „Wat moet hij haar hebben lief gehad", dacht ze steeds weer. Datzelfde gold voor beide man nen, omdat André stellig ook een passie voor haar moest hebben gevoeld om zijn broer zijn ver loofde te kunnen ontstelen. Toch kon Olga geen wrok te gen André koesteren. Ze pro beerde zich hem te herinneren, zoals ze hem, nu zes jaar gele den, voor het laatst had gezien, viak voor hij op zijn vergeefse expeditie vertrok. Maar ze kon zich zijn gezicht niet duidelijk meer voor de geest halen, dat lukte haar alleen, als ze dacht aan het standbeeld dat door Ele na ter nagedachtenis van André was opgericht. „Waar gaan we heen?" vroeg ze verbaasd, toen ze merkte, dat Dick niet de weg naar huis in sloeg. „Je denkt toch niet, dat ik me deze gelegenheid laat ontgaan om ergens een kop thee met je te gaan drinken?" vroeg hij glim lachend. „Zullen we naar 't Pa lace Hotel gaan?" Enige minuten later zaten ze in de hal van het hotel, dat zo geschikt was voor vertrouwelij ke gesprekken met zijn rustige hoekjes, zijn dikke tapijten en zijn sfeer van luxe. „Ik heb de hele nacht liggen nadenken," begon Dick, een si garet opstekend. „Ik kan je niet alles vertellen wat in mijn hoofd is omgegaan. Ik viel van blijd- Dan vaar ik tot 't eiland Catali- schap in wanhoop en ik ben nu nog even ver." Waarom ben je naar 't vlieg veld gegaan?" „Dat heb ik je al gezegd. Om iemand goede reis te wensen." Hij lachte. „Om Paul Williams, de base-ball kampioen, te zien vertrekken. Ja, dat heeft me enorm veel plezier gedaan. Ik vermoed dat.dat Lezcano ook voldaan zal zijn. Ja, Lezcano is er niet de man naar om zich zijn schatten te laten afnemen" voeg de hij er ernstig bij. Nee, inderdaad. Hij had liever willen sterven en de vrouw die hij liefhad dodenmaar het lot had hem een wrede poets gespeeld. ,Ik heb me de hele nacht al lerlei fantastische dingen in het hoofd gehaald," herhaalde hij. Het is idioot om een vrouw, die vijf jaar in het oerwoud heeft gewoond te vragen of ze van het buitenleven houdt, maar...." „O, ja, ik houd van dat leven." „Ik heb in Californië een ver rukkelijk huis. Ken je Califor nië? Niet? Het is de moeite waard het te leren kennen. Een altijd blauwe hemel, een altijd zacht klimaat, altijd overvloed van bloemen. Mijn huis ligt op een kleine heuvel en het heeft een grote tuin vol palmen. Ik heb er twee grote zwembaden in laten aanbrengen, een overdekt en een open/ De zon verwarmt het wa ter en het is heerlijk er een paar faal per dag in te duiken. Ik heb ook een kleine baai en een klein jacht.daarmee ga ik vissen. na en blijft daar soms dagen lang zwemmen en zonnebaden en lezen. Of ik ga naar San Fran cisco. Daar heb ik een fiat, die je zeker zou bevallen. Je hebt er een prachtig uitzicht op de ha ven en de bergen. In San Fran cisco mist het nooit, zoals in Lon den en New York. San Francisco ruikt naar het teer van de bo en.... Het is trapsgewijze ge bouwd, zodat je aan alle Kanten de zee kunt zien. Ik wocn vlak bij de Golden Gate, een enorm park met meren, bossen en mu sea. Ja, lach niet, ook met mu sea." Hij boog zich over de tafel heen en zei: „Denk je dat dat alles je zou bevallen? Dat je daar zou wil len wonen bedoel ik?" „Daar wonen? Ik zal nooit de kans krijgen om...." Dick blies een rookwolkje uit. „Die kun je krijgen, Olga. Daar hoef je maar één woord voor te spreken. Nee, wordt nu niet boos. Ik weet vooruit wat je gaat zeggen, dat ik een flirt ben, dat geen enkele vrouw mij en mijn gevoelens kan vertrouwen. Je hebt het recht dat te zeggen. Mijn pseudo-sentimentele repu tatie tekent me als een toon beeld van onstandvastigheid." Dick's stem klonk nu warm en hij keek Olge bewonderend aan. „Maar deze keer is het anders. Dat wist ik, zodra we landden en je mijn cognac weigerde. Her inner je het je?" „Ja, natuurlijk Dick, maar. (Wordt vervolgd.) serie; 20.00 Gevar. progr.; 21.15 Gram;; 21.30 Lichte muz.; 22.00 Periodieken parade; 22.10 Gram.; 22.30 Nieuws; 22.40 Gram.; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Orgel- conc.; 23.25 Platennieuws; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 7.50 Dag opening; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 De groenteman; 9.15 Gram.; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gr.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Tussen de wal en het schip, praatje; 11.15 Viool en piano; 11.35 Gr.; 11.45 Zwarte mensen in Dakar, lezing; 12.00 Lichte muz.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Lichte muz.; 12.54 Marsmuziek; 13.00 Nws; 13.15 Med. of gram.; 13.20 Dansmuz.; 13.55 Beursber.; 14.00 Zangrecital; 14.30 Voordr.; 1500 Kamermuz.; 15.30 Voordr.; 15.45 Gr. en rep. Tour de Fran ce; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.50 Regeringsuitz.18.00 Nws; 18.15 Tour de France; 18.25 Lichte muz.; 18.45 Journ.; 19.00 Lichte muz.; 19.30 Pianorecital; 19.45 Gesproken brief; 19.50 Rep. Wimbledon; 20.00 Nieuws; 20.05 Radio Filharm. ork. (20.4521.15 Act. en rep.); 21.55 Hammondor gel en viool; 22.20 Tour de Fran ce; 22.30 Nws en beursber.; 22.45 Gram.; 23.10 Dagboek van een Grootvader, hoorspel; 23.40 Gr.; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Araus. muz.; 12.30 Weerber.; 12.35 Gr.; 12.52 Koersen; 13.00 Nws; 13.15 en 14.00 Gram.; 14.20 Pianoduo; 14.40 en 15.00 Gram.; 16.00 Koer sen; 16.06 Franse les (tussen 16.00 en 17.00 Tour de France); 16.21 Kamerork.; 16.40 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.15 Voor de kinderen; 18.15 Gram.; 18.20 Voor de sol daten; 18.45 Tour de France; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 20.00 Hoorspel; 21.15 Liederen; 21.30 Orkestconc.; 22.00 Nws; 22.15 Is raëlische uitz.; 22.45 Gram.; 22.55 Nieuws. Televisieprogramma's. NED. TV: 20.00 Journaal en weeroverz.; 20.20 Der Wildschütz, opera; 22.30 Dagsluiting. Event, filmverslag Ronde van Frank rijk. VL. BELG. TV: 19.00 Voor de jongeren; 19.30 Nws, act., weer bericht en jourri.; 20.00 Gelegen- heidsprogr. t.g.v. onafhankelijk heid van Congo; 20.30 Eurovisie: Overn. v. d. Franse TV. Tour de France; 20.40 Speelfilm; 22.05 Doe. progr.; 22.35 NWs en journ.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 5