SPORTNIEUWS De Ronde van Frankrijk BEURSOVERZICHT Binnenlands nieuws HOOFDLEIDSTER VLISSINGEN I VAN DER SNEPPEN B1BBM ervliet TONY STEPHENS TERECHT TERNEUZEN I Groussard ontneemt Nencini de „Gele trui Oranje hield zich rustig Vrije Democratische Unie opgericht van de kleuterschool DE VOETBALVERENIGING „TERNEUZEN" 40-jarig bestaan Yeeibaivereniging „TERNEUZEN JUBILE UMWEDSTRIJD 40-JARIG BESTAAN MARKTBERICHTEN HANDELSONDERNEMING Kastpapier, Punaises, etc. N.V. FIRMA J. VAN DE SANDE :ontributie tot emiddelde son - per lid. IAiti de naal 5 per Kd Berekend naar ributie zat het 655 gemeente- vangen ei» het 777. laarde zich ak- jziging van de te regeling en Welstands- de Dienst van in West Z.- bekend waren het niet eens ling en organi- rale Dienst en egeling per 1 meer te verlen- aalde en dik- esprekingen is :uur, bestaande ;sters vjin de eenten tot een de dienst kun- oewel ze diver- ;heel bevredigt, r is. tekende in dit dat de gemeen- ;en enkele be- jehad wijziging te brengen en m gehad heeft )t de contacten Het aandeel in lienst, dat Bier- dragen, werd goed gemaakt die de Gentrale diet verrichtte. >ouwgrond ter t2, gelegen aan rd aan de heer •ht voor 4 per van de bouw en. Termont werd kocht a f2 per 2,50 per m2. i aan de heer jrchgrave d'Al- n gunste van I. grond, gelegen verkocht voor e o. 1. school op overeenkom- ipzichter opge- e gaan verbou- ichting mee is ng een bedrag gemoeid, lijke stemming inkomst, welke t R. K. Armbe- jehie van de H. urg, inzake de m een besmet- ende patiënten mius-ziekenhuis vijzigd in dien ie verpleegkos- idere instanties tan de gemeen- /erpleegprijs in orden gebracht, noment voor de ndsen gelden, n over 1960 op n de kosten der aarschool wer- 1803,60 en voor chool op ƒ1938. anke vroeg tij- ig of de 6 wo- welke enige len aanbesteed, ;egund. moest ontken- i en zegde toe ing hieromtrent ngen te zullen leerde de heer r of de sollicita- adigde voor de ifd der school A eft gelei#, st de voorzitter ntwoorden. In- veer nieuwe op- Op zijn vragen van een speel- 1. school, op de kreeg de heer ren, dat de uit zit aan de op- rioleringspro- [iningen aan het >lein. zei geleeen te een aantal ge- ïgen zijn gedaan ie de Waterlei- .ppij Zeeuws- gedaan en wel- iiet bepaald aan iren. Hij voelde I, dat het schrij- voord diende op ie heer Vrieling elhoudersverga- Waterleiding ad gesteld, niet de raad is ge leerde de heer de gemdsntelij- digers in de aan- idering de be- een zuinig be- idsgelden te be- ip had de heer ering uitgespro- le goede dat de tot stand heeft antwoordde, dat cel ijk is dat de vertegenwoordi- e in de aandeel- in de raad Voor wat be woording aan de vas deze niet ge- eest. Hierin is ig gebracht. ieijsen zag graag de wijk Driewe- t Burgemeester naar de vier- rd werd. Hierin sleuf overdwars 1de malen werd steeds weer te- zegde toe de ngen aas te laten ing en. FTNANCtHIUNG WONING BOUW VOOR NEDERLANDS» EMIGRANTEN IN AUSTRALIË In Staatsblad 235 is een besluit gepubliceerd, houdende een machtiging aan het emigra- tiebestuur tot het verstrekken van kredieten aan woningbouw verenigingen van Nederlandse emigranten in Australië. Het emigratiebestuur zal kredieten tot een bedrag van elf miljoen gulden verstrekken aan woningbouwverenigingen van Nederlandse emigranten in Australië op basis van een daartoe door dit bestuur in Nederland op te nemen lening. De voor het emigratiebestuur uit de uitvoering van deze leningsoperatie eventueel voort vloeiende voordelige of nadelige financiële gevolgten zijn vol ledig voor rekening van de Staat der Nederlanden. LECTUUR VOOR VREEMDE PECHVOGELS Naar aanleiding van een ern stig auto-ongeluk, dat een Zweeds echtpaar op 1 juni tussen Oldenzaal en Denekamp over kwam, hebben de heren A. G. J. Tempelmans plat van de Ensche- schese A.N.W.B. en zijn collega uit Breda de heer J. P. W. van der Pol een bijzonder initiatief genomen. Het bleek de heer Tempehnans plat, die toevallig met het Zweedse echtpaar, dat nog steeds in het ziekenhuis te Oldenzaal wordt verpleegd, in contact kwam, hoe eenzaam en verlaten vreemdelingen zich voe len in een buitenlands zieken huis. Al spreken de gewonden En gels en Duits, ze kennen onvol doende om alles wat men in een ziekenhuis wil meedelen, te zeg gen. Het verlangen naar de eigen taal en naar huis maakt het ver blijf nog triester. De heer Tempelmans hielp de gewonden aan een woordenboek je Zweeds-Nederlands en ver gaarde op allerlei mogelijke ma nieren Zweedse lectuur, om hun het verblijf dragelijker te maken. De resultaten van deze hulp hebben geleid tot een initiatief een bibliotheek op te bouwen van woordenboeken in verscheidene talen om vreemdelingen, die in een Nederlands ziekenhuis wor den opgenomen lectuur en woor denboeken in de eigen taal te kunnen lenen. Met enkele zie kenhuizen is hierover reeds con tact opgenomen. De 124 overgebleven renners startten dinsdagmorgen voor de derde étappe van Duinkerken naar Dieppe over 209 km. Na vergeefse ontsnappingspogingen van Simpson, Andrews en Hoo- relbeeke, slaagden Viot en Ca- zala er na 70 km zich van het peloton los te maken. Tien km verderop hadden zij reeds een voorsprong van 30 sec. Na 89 km werden de twee vluchtelin gen ingelopen door Picot, Grous sard en Defilippis, het peloton lag toen reeds op 40 sec. De Spanjaard Gomez del Mo ral had intussen de bezemwa gen opgezocht. Na 95 km bedroeg de voor sprong van het vijftal 1 min. 30 sec., die inmiddels uitgroeide tot 2 min. 40 sec. na 105 km. Bij Merlimont (107 km) lag het pe loton op 3 minuten. Groussard was toen reeds leider van het algemene klassement. Bij de ravitaillering in Rue (132 km) viel de Belg Hoeve- naars, liep een ernstige hoofd wonde op, maar kon toch de race voortzetten. De vluchtelingen gingen ech ter door en na doorkomst in Fa- vieres bedroeg de voorsprong 5 min. 15 sec., die 20 km verder reeds gegroeid was tot 6 min. 45 sec. Na 170 km had het grote peloton een achterstand van 7 min. De voorsprong van Defilip pis, Viot, Groussard ,Cazala en Picot liep echter daarna snel terug door een felle jacht op de vluchters. Op 10 km van de fi nish was de achterstand geredu ceerd tot 4 min. 10 sec. Bij aankomst in het stadion van Dieppe won Defilippis de sprint vóór Cazala en Grous sard. Het peloton volgde op 3 min. 07 sec. Deze étappe werd gereden met een gemiddelde van 41,580 km per uur. De prijs voor de onfortuinlijk- ste renner werd in de derde rit toegekend aan de Belg Hoeve- naers. De premie voor de strijdlustig- ste renner was voor Groussard. De uitslag van de derde étappe van Duinkerken naar Dieppe MUIZENPLAAG IN KRIMPENERWAARD De boeren in de Krimpener- waard zijn bij het hooi-bouwen tot de ontdekking gekomen, dat er een grote muizenplaag woedt in hun landen. Overal, maar het meest op de wat hoger gelegen weiden, wemelt het van de mui zengaatjes. De muizen vreten niet alleen het hooi op, maar ook de jonge grassprietjes, die na het hooien overblijven, zodat de tweede hooi- of grasoogst ern stig wordt bedreigd. De oorzaak van deze grote muizenplaag in de Krimpener- wiaard wordt gezocht in de droge zomer van verleden jaar en de daarop volgende zachte winter. De «luizen hebben zich in die periode snel kunnen vermenig vuldigen. In regenachtige perio den verdrinken er vele jonge muiaen in het nest, omdat de gangen daarheen dan vol water lopen, maar aan deze regen heeft het ontbroken. PYROMAAN TE ALMELO? De politie te Almelo stelt een onderzoek in naar eventuele brandstichting in de Tuindwars straat te Almelo, waar dezer da gen voor de derde maal binnen enkele weken een huis in brand raakte. De brand werd ontdekt kort na thuiskomst van de be woner, de heer Wemmenhoven. Gelukkig was de brandweer het vuur spoedig meester en kon de inventaris vrijwel geheel behou den blijven. Een kind dat op de bovenverdieping sliep kon echter maar net worden gered. De branden zijn steeds uitge broken toen de bewoners afwe zig waren of net thuis waren. Men vreest dat een pyromaan aan het werk is. Totnutoe heb ben de branden 24 personen dak loos gemaakt. 35 BROMMERS GESTOLEN Wekenlang zijn Rotterdamse rechercheurs bezig geweest 35 brommers op te sporen, die in de maanden maart en april te Rotterdam, Schiedam en Vlaar- dingen zouden zijn gestolen door de 35-jarige M. K. uit Vlaardingen. Een rechercheur Hilversum was er bij een con- tróle in die plaats achter ge komen, dat een opkoper in twee maanden tijd 35 bromfietsen gekocht had van een Rotter dammer. De gegevens over de brommers werden naar de Maasstad gestuurd en daar bleek dat ze gestolen waren. Binnen een week had men K. een bekende van de politie te pakken. BABY BIJ BRAND OMGEKOMEN Ben baby van ruim twee maanden. Ineke Majoor, is gis terochtend om het leven geko men bij een brand, die gewoed heeft op de zolderverdieping van "en woning aan de Kleine Katt< nburgstraat op de Amster damse eilanden. Om vijf minu ten voor half een was de vader, de 24-jarige kok A. D. Majoor, I van difterie. die met zijn gezin op de eerste étage inwoont nog naar de zol der gegaan waar zijn dochtertje op het kamertje aan de achter zijde sliep. Alles was toen rus tig- De man ging naar het Vic- toria-hotel om zijn vrouw die daar werkt, af te halen. Korte tijd na zijn vertrek, tegen kwart voor één, brak de brand uit. Tegenover de politie verklaarde de man, dat hij op de zolder niet heeft gerookt. De 19-jarige Nel Swart, die met haar 15-jarig zusje eni 23- jarige broer ook op de zolder verdieping aan de voorzijde sla pen, werd wakker door de rook. Zij wekte de anderen en allen konden via de trap ontkomen. De benedenbuurman heeft nog door de deur van het kamertje waar de baby sliep, in te trap pen gepoogd naar binnen te dringen om, de kleine te redden. De dichte rook en de vlam men maakten het echter onmo gelijk. Toen de brandweer, die met drie stralen het vuur binnen een half uur bedwongen had, het kamertje betrad, vond zij het verkoolde lijkje. De zolderverdieping brandde geheel uit. De politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van deze tragische brand. DE VOETGANGERS- BESCHERMING Een ontwerp tot wijziging van het wegenverkeersreglement, waarin o.m. een verdergaande bescherming van de voetganger is opgenomen, heeft het departe ment van verkeer en waterstaat verlaten. Minister Korthals deelt dit mee in antwoord op schrifte lijke vragen van het Tweede- Kamerlid mej. Ten Broecke Hoekstra. De minister deelt voorts mee, dat hij een spoedige totstandkoming van de wetswij ziging zoveel mogelijk zal bevor deren. In verband met de voorlichting aan buitenlandse bezoekers over de plaats die de voetganger thans in het verkeer heeft, heeft de K.N.A.C. zich bereid verklaard in de komende nieuwe uitgave van de vouwbladen die aan de gren zen worden uitgereikt, duidelijk te doen uitkomen, dat in Neder land de voetgangers alleen voor rang hebben op door knipperbol- len beschermde zebra-oversteek plaatsen. Voorts is overleg gaande over de vraag of het wenselijk is ook aan buitenlanders, niet-automo- bilisten, dergelijke vouwbladen uit te reiken, waarbij wordt op gemerkt, dat hierbij een beroep zal moeten worden gedaan op onderscheidene officiële instan ties, wier medewerking niet zal kunnen worden ontbeerd. BESMETTELIJKE ZIEKTEN Bflijkeng de Staatscourant zijn in de week van 12 t/rn 18 juni 53 gevallen van roodvonk aangegeven, voorts 1 geval van parat,hypus b en een over een afstand van 209 km luidt als volgt: 1. Defillipis (It.) 5.91.35 2. Cazala (Fr.) z.t. 3. Groussard (Fr.-W.) z.t. 4. Viot (Parys-N.) 5.01.38 5. Picot (Fr.-W.) 5.01.42 6. Jaroszewicz (Did.) 5.04.41 7. Darrigade (Fr.) 5.04.42 8. De Roo (N.) z.t. 9. Baffi (It.) z.t. 10. Sabbadini (It.) z.t. 11. Donicke (Did.) z.t. 12. Brittain (G.B.) z.t. 13. Reinecke (Did) z.t. 14. Gainehe (Fr.-W.) z.t. 15. Reynolds G.B. z.t. 16. Kennedy (G.B.) z.t. 17. Christian (Int.) z.t. 18. Nencini (It.) z.L 19. Wim van Est (N.) z.t. 20. Friedrich (Did) z.t. 25. Damen (N.) y-t. 31. Van den Borgh (N.) t 33. Planckaert (B.) z.t. 40. Simpson (G.B.) z.t. 42. Riviere (Fr.) z.t. 53. Geldermans (N.) Zat. 56. Piet van Es-t (N.) z.t. 77. Adriaenssens .(B.) z.t. 79. Janssens <B.) z.t. 90. Niesten (N.) 7.. t. 92. Kersten (N.) z.t. ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Groussard (Fr.-VV.) 13.43.08 2. Nencini (It.) 13.45.33 3. Simpson (G.B.) 13.45.55 4. Anglade (Fr.) 13.46.04 5. Wim van Est (N.) 13.46.24 6. Adriaenssens (B.) 13.46.57 7. Riviere (Fr.) 13.47.05 8. Planckaert (B:) 13.47.28 9. Van den Borgh (N.) 13.47.53 10. Pambianco (It.) 13.48.41 11. Mahe (Fr.) 13.49.02 12. Foucher (Fr.-W.) 13.49.20 13. Baldini (It.) 13.49.23 14. Strehler (Zw.-Lux.) 13.49.30 15. Brankart (B.ïfei 13.49.35 16. Janssens (B.*i 1 13.49.40 17. Junkermann (Did) 13.49.51 18. Bolzan (Zw.-Lux.) 13.49.53 19. Milesi (Fr.-O.Z.O.) 13.50.06 20. Rohrbach (Fr.-C.M.) 13.50.07 30. Damen (N.) 13.51.19 32. Geldermans (N.) 13.51.25 42. P. van Est (N.) 13.52.35 60. Hoevenaar.'! (B.) 13.54.46 86. Niesten (N.) 13.59.43 90. De Roo (N.) 14.00.45 97. Kersten (N.) 14.02.46 DAGPLOEGENKLASSEMENT 1. Frankrijk-W. (Groussard, Pi cot en Gainehe) 15.07.59 2. Italië (Defillipis, Baffi en Sab- badini 15.09.59 3. Frankrijk (Cazala, Darrigade en Graczyk 15.10.29 ALGEMEEN PLO EGEN KLAS SEMENT 1. Frankrijk 41.13.10 2. Italië 41.18.53 3. België 41.19.17 4. Frankrijk-West 41.20.47 5. Nederland 41.21.41 Gomel del Moral (Spanje) en Wierucki (Int.) staakten de strijd. «i Opgericht is de „Vrije Demo cratische Unie" (V.D.U.), die „een samenbinding is' van de Vrijzinnig Democratische Bond (V.D.B. opgericht in 1901 en heropgericht in 1953) en het Sociaal Verbond en Sportbelan- gen (S.V.S. in 1957 te Amster dam opgericht)", zo heeft het bestuur der V.D.U. medegedeeld op een persconferentie te Am sterdam. De V.D.U. is aldus de voor zitter de heer H. W. Acksen (Arnhem) geen volledige fusie en evenmin een nieuwe politieke partij, het is een zuiver samen optreden van de V.D.B. (die een paar honderd leden heeft) en S.V.S. (circa 200 leden), daar waar het door beide groepen van belang wodrt geacht. Veldpostregeling gedurende de oefeningen in Frankrijk Gedurende de oefeningen in Frankrijk door onderdelen van de Koninklijke landmacht en, de Koninklijke luchtmacht dient het veldpostadres voor La Cour- tine als volgt te luiden: rang, naam en voorletters, registra tienummer, onderdeel, Napo 280 Utrecht-station. Voor de vaste detanchemen- ten in Mourmelon luidt het nummer: Napo 281 Utrecht-sta tion; voor Bourges: Napo 2S2 Utrecht-station. Verder geldt voor deze detachementen de zelfde wijze van adresseren als voor La Courtine. Van Nederland uit kan men drukwerken zenden tot 3.000 gram, brieven tot 2.000 gram, briefkaarten en nieuwsbladen. LAGER OP WINSTNEMINGEN De beurs spreekt algemeen van een gezonde technische reactie. Naaat er maandag al iets van het koerspeil was afge gaan, zetten de verliezen zich gisteren in versterkte omvang voort. Het zwakkere verloop OLYMPISCHE SPELEN EN EUROVISIE De Eurovisie en de organisa toren van de Olympische Spe len hebben overeenstemming bereikt over de televisie-uitzen dingen van de komende spelen in Rome. Eurovisie zal elke dag gedu rende vier uur directe reporta ges kunnen geven van de wed strijden tijdens de Olympische Spelen, die eind augustus-begin september in Rome gehouden worden. Dit werd maandag avond in Rome gezegd door een woordvoerder van het comité dat de Spelen organiseert. Dins dag is door Eurovisie en het co mité een verdrag ondertekend, waarin deze gelegenheid gebo den wordt aan Eurovisie en aan de T.V.-instituten van Oost- Duitsland, Polen, Tsjecho-Slo- wakije en Hongarije. De onderhandelingen, die zeer veel tijd gekost hebben, werden in april afgebroken, omdat men het over de prijs die Eurovisie moest betalen niet eens kon worden. Wat de prijs is waar over men het tenslotte eens is geworden kon niet worden mee gedeeld. De twaalfjarige Engelse jon gen Tony Stephens en zijn on derwijzer Kevin Tracey, die vijf tien maanden geleden uit hun woonplaats Earl Shilton, in Lei cestershire, verdwenen, zijn terecht. Zij zijn door een ver tegenwoordiger van de „Daily Mail" in Wpst-Duitsland gevon den; deze vertegenwoordiger heeft medegedeeld met hen te hebban gesproken en hen te hebben overgehaald naar Enge land terug te keren. De Britse politie heeft hiervan evenwel nog geen bevestiging ontvan gen. De politiê van alle Europese landen heeft in het afgelopen jaar deelgenomen aan de opspo ring van de twee vluchtelingen, die in tal van landen waren ge signaleerd; 'Frankrijk, Duits land, Italië; Spanje en zelfs in Engeland. De vader van Tony, Jim Stephens, bevindt zich op het ogenblik in Genua, de laat ste plaats (.waar zijn zoon en diens onderwijzer zouden zijn gezien. Tony zou tegenover de ver tegenwoordiger van de „Daily Mail" hebben gezegd niet ge scheiden té willen worden van Kevin Tracey, wiens opsporing werd gevraagd wegens ontvoe ring van een minderjarige. Volgens de „Evening News" zouden Tony en Tracey zich in Oostenrijk ophouden. De Britse ambassade in Wenen heeft op dracht gekregen zich met hen in verbinding te stellen. De twee vluchtelingen zouden voor nemens zijn in> de loop van deze week naar Engeland; terug te keren. De Engelse Scotland Yard heeft Interpol in Parijs gewaarschuwd. Woordvoerders van de Britse ambassades in Bonn en Wenen hebben ontkend iets af te we ten' van de verblijfplaats van Tony Stephens en zijn onderwij zer Kevin Tracey. De woord voerder in Bonn zei dat als zij door de Duitse autoriteiten zou den zijn aangehouden, het dichtstbijzijnde Britse consulaat hiervan automatisch op de hoog te zou zijn gesteld. Het consu laat in Wenen deelde mede niets te hebben gehoord waaruit zou zijn af te leiden dat Tracey en Tony zouden zijn gevonden. Ook Interpol heeft verklaard geen bericht te hebben gekre gen dat de twee in Oostenrijk zouden zijn gevonden, doch een woordvoerder van het Westduit- se Interpol in Wiesbaden deelde mede te menen dat Tracey door de Oostenrijkse politie was op gespoord. Dit bericht was ech ter nog niet bevestigd. van Wallstreet en het ontbre ken van buitenlandse kooplust zijn hiervan de voornaamste oorzaken. Aan de andere kant is het begrijpelijk dat het pu bliek tot winstnemingen over gaat. Vooral de laatste factor legde gewicht in de schaal bij de voortzetting van de reactie, die hier en tiaar vrij scherpe omvang aannam, maar overi gens ni£t al te tragisch werd opgevat gezien de uitzonderlijke koersstijgingen die het Damrak de laatste wek ar. vooral heeft laten zien. De druk die uitging van de winstnemingen deed voor de internationale fondsen over de gehele linie verliezen ontstaan, die voor AKU neer kwamen op 20 punten, voor Phi lips, Unilever en Hoogovens op 30 punten elk. Olies werden be neden NewYorkse pariteit ver handeld op circa 142,50 het geen neerkwam op een verlies van vier gulden of van 20 pun ten volgens de oude koersbe rekening. Ook in de overige hoeken was de animo niet groot en was de invloed van de koersreactie merkbaar. Vooral Deli Mij werd hierdoor sterk getroffen. Dit fonds moest zich een koersver lies van ruim vijf gulden laten welgevallen en zakte in van ƒ191 tot ƒ186. Ook Amsterdam Rubber en HVA waren zwak gedisponeerd. De scheepvaart kon moeilijk meekomen, al wer den hier geen opzienbarende koersdalingen geleden. Er wor den nog diverse claims ter beurze verhandeld: claims Vlis- co, waarvoor gisteren de in schrijving was, werden geadvi seerd op 1450. De claims Men- koerden vernomen op 150 tot 160. Vandaag doet weel een nieuwe claim zijn intrede want dan begint de claimhan- del Veenendaalsche Stoomspin nerij. De emissie Vlisco, waar voor gisteren de inschrijving was betreft een bedrag van 5 min nominaal tegen 100 pet. Op de staatsfondsenmarkt werd druk gesproken over de niéuwe lening van de Bank voor Neder- laaadsehe Gemeenten tegen 99%Bpct. Op 7 juli is de inschrij ving. Ter beurze had men met deze voorwaarden reeds vol ledig rekening gehouden. Van enige drukkende invloed die hiervan op Jde Nederlandse staatspapieren zou uitgaan, viel niets te bespeuren. Prolongatie 3Yi pet. BEURSINDICES 24/6 27/6 28/6 Int. conc. 653.03 642.75 623.84 Industrie 327.07 323.30 317.70 Scheepvaart 162.64 163.08 161.32 Banken 203.17 202.85 202.52 Cult. etc. 148.25 147.80 148.03 Algemeen 433.96 428.17 417.80 NABEURSKOERSEN. A.K.U:: 532—552 slot 543 531%) Kon. Olie; 142.60—144.50 slot 144.00 (142.70) Philips: 1195—1240 slot 1221 (1192%) Unilever: 960—990 slot 972 (96iy2) Hoogovens: 793825 g.l. slot 810 (789 Bestuur, Raad van Toezicht, Kassier en personeel van de Coöperatieve Boerenleenbank „Terneuzen" Raiffeisenbank geven hierbij kennis van het plotseling overlijden van de heer PIETER ANTHONIE FAAS Gedurende ruim 22 jaren was hij aan onze bank werkzaam. Zijn onuitputtelijke energie en ijver zullen ons steeds in herinnering blijven. Terneuzen, 28 juni 1960. Hiermede geven wij U kennis dat tot onze die pe droefheid na een kortstondige ziekte is ontslapen onze innig ge liefde en zorgvolle Moe der, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, ADRIANA ALIDA VAN HARTINGSVELD Wed. van Adrianis Cornells Korpel, in de ouderdom van 77 jaar. Terneuzen H. CasteleijnKorpel. A. D. Casteleijn. Haarlem; A. C. PladdetKorpel. J. Pladdet. Jan en Adri. Terneuzen: J. A. NeveCasteleijn. J. A. Neve. Hennie. Ternéuzen, 28 juni '60. Emmalaan 1. De teraardebestelling zal plaats hebben op vrijdag 1 juli a.s. des nam. te 3.45 uur. Condoleantieadres Nieuwstraat 21. Geregeld gratis houtkrul len afhalen. Tramstraat 40, Terneuzen. Getroffen door de zeer vele blijken van deelneming tijdens de ziekte en het overlijden van onze gelief de Zoon WILLEM R. LOOF betuigen wij onze oprechte dank in het bijzonder H. H. doktoren Van Gelder er. Nijsten, directrice en ver plegend personeel van het Juliana-ziekenhuis. W. R. LOOF DE KRAMER. Van Steenbergenlaan 28. Terneuzen. Voor het vele medeleven mij betoond vóór en na het overlijden van mijn gelief de Vader MARINUS ABRAHAM VAN DER WELLE -betuig ik mijn oprechte dank. F. J. VAN DER WELLE. Hoek, Molendijk 29. Al brandt het maagzuur nog zo fel een RISP-tabletje blust het wel Gevraagd: een Werkster voor hele dagen, onderhoud school. Aanmelden bij de concierge v. h. Petrus- Hondius Lyceum te Ter neuzen. Het Bestuur van de VERENIGING TOT INSTAND HOUDING ENER NEUTRALE KLEUTERSCHOOL te SAS VAN GENT, roept sollicitanten op naar de betrek king van Indiensttreding 1 september a.s. Sollicitaties te richten geval I aan bovengenoemd bestuur, p.a. Oostdam 45 te Sas van I Gent, binnen 7 dagen na het verschijnen van deze oproep. Wegens sterfgeval zullen op VRIJDAG 1 JULI 1960 vanaf 12 uur onze kantoren GESLOTEN zijn. COÖP. BOERENLEENBANK „TERNEUZEN" RAIFFEISENBANK TERNEUZEN Walstraat 7 AXEL Noordstraat 6 V '--JW'-Wv'.V. ".'V. 'tW'lVe'v'VV' 'V .V '-vW-W. viert op zaterdag 2 juli 1960 haar Gelegenheid tot gelukwensen op die dag van 17 tot 18.30 uur in het clubgebouw „LA BELLE VUE", Noordstraat 2, Terneuzen. Het Bestuur, Ir. J. F. DENIE, Voorzitter. P. VAN DIXHOORN, Secretaris. Juni 1960. SPORTPARK WESTELIJK BOLWFRK o ZATERDAG 2 JULI A.S. Aanvang 3 uur tegen Entrée 75 ct. Kinderen 25 ct. Zitplaatsen 25 ct. extra. Leden en donateurs hebben vrije toegang op vertoon van lidmaatschapskaart. ANP-CBfl EN -INDICES De vier grote internationale concerns hadden in de week van 20 t/m 24 juni (5 beursdagen) een gezamenlijke omzet aan de Amsterdamse effectenbeurs van (in duizenden guldens) nomi naal 11529 en reëel 109268, of wel circa 75,5 pet van de totale reële omzet van die fondsen, waarop in beginsel de ANP-CBS beursindexcijfers (1953 100) zijn gebaseerd. Hiervan had AKU een omzet resp. van 1974 en 11330, Philips 4196 en 51799, Unilever 2781 en 27707, Kon. Olie 2578 en 18432. In de voor gaande week (5 beursdagen) was de gezamenlijke omzet resp. 7487 en 67348, ofwel 71,8 pet. De omzetten van de overige betrokken groepen waren: in dustrie (25 fondsen) nominaal 5644, reëel 28861, scheepvaart (4) 662 en 1230, banken (4) 742 en 2318, cultures enz. (10) 1710 en 2974. Alle 5 groepen tezamen (47 fondsen) hadden een omzet van nominaal 20288 en reëel 144651 (v.w. resp. 14616 en 93770). De cijfers zijn inclusief de omzetten van de voorbeurs-, nabeurs- en avondhandel. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden in totaal aangevoerd 3663 stuks vee zijnde 290 vette koeien.; 670 gebruiksvee; 1150 vette kal veren; 73 graskalveren; 538 nuchtere kalveren; 5 varkens; 43 lopers; 80 biggen; 89 paarden; 15 veulens; 138 schapen of lam meren; 554 weide/zuiglamme- ren; 18 bokken of geiten. De prijzen waren als volgt: Vette koeien 2,50ƒ3; Vette kalveren ƒ2,10—ƒ2,80; Slacht- paarden 1,902,30, alles per kg. Graskalveren 260440; Nuchtere kalveren 5472; Lopers 60—77Biggen 36— 47Schapen of lammeren 70 120; Weide/zuiglammeren 5082; Melk. en kalf koeien ƒ900ƒ1270; Vare koeien ƒ670 —ƒ880; Vaarzen ƒ600—ƒ930; Pinken 400580. Alles per stuk. Overzicht: Vette koeien; aan. voer als vorige week, handel traag, prijzen ongewijzigd; Vette kalveren: ruime aanvoer, kalme handel, niet geheel prijshoudend, prima's boven notering; Graskal veren: aanvoer iets minder, han del lui, prijzen onveranderd; Nuchtere kalverenaahvoer als vorige week, levendige handel, ruim prijshoudend; Export var kens en biggen; aanvoer aan merkelijk groter, kalme handed, niet geheel prijshoudend; Slacht- paarden: aanvoer iets ruimer, handel traag, gedrukt in prijs; Schapen: aanvoer iets groter, redelijke handel, goed prijshou dend; Weide/zuiglammeren: aanvoer kleiner, handel tamelijk, ruim prijshoudend; Melk- en kalf koeien: 'kleine aanvoer, kal me handel, prijzen stabiel; Vare koeien: iets meer aanvoer, han del flauw, prijzen met moeite te handhaven; Vaarzen en pinken: aanvoer matig, handel traag; constante prijzen. Bewonder uzelf in een badpak van TWEKA volop keuze bij... SPORTHANOEL VLOOS WIJKSTRAAT 13 - TFRNETJZEN Reeds 99 jaar bekend voor prima KEUZE UIT MEER DAN HONDERD KLEUR F.N voor de brug van lUBBENS ANNO 1861 - TELEFOON 2272 - TERNEUZEN VOOR NOORDSTRAAT TERNEUZEN

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 3