Uit de Provincie J.K.vanDixhoorn&Zn NEDERLAND Eric de Noorman - De huid van de beer Binne Gemeenteraad van Biervliet TERNEUZEN AXEL BOSCHKAPELLE SLUISKIL. STOPPELDIJK 2.90 per paar nu 4.35 1.45 verdiend Gemeenteraad van f Aardenburg Arrestaties in Tokio Demonstratie in Hasselt Acte lager onderwijs. Voor de onderwijzersakte slaagde mej. I. Hallegraeff uit Temeuzen, leerlinge der bijzon dere kweekschool te Bleric. MULO-examen. Bij de gisteren te Goes gehou den Mulo-examens slaagde voor het A-diploma Jan P. Geensen te Temeuzen. Voor het B.-diploma slaagden Hessel A. Hettema te Sas van Gent, Adriaan de Kraker te Biervliet en Jan Meertens te Hoek, allen leerlingen van de openbare Ulo-school alhier. Beis van Ouden van Dagen. Dank zij de vrijgevigheid der Terneuzense burgers en bedrij ven is de 27ste reis der Terneu zense bejaarden bijzonder ge slaagd. Gistermorgen om 8 uur ver trokken zes Z.V.T.M.-bussen met 290 bejaarden voor hun jaarlijks uitstapje. De bestuursleden van het „Co mité Reis ouden van dagen", vergezeld door burgemeester mr. H. Rijpstra, begeleidden de reis genoten. In Sluis was een oponthoud van een uur en werd het grote gezelschap een kop koffie aange boden. Om half elf arriveerden de Terneuzense bejaarden in Brugge. Daar werden zij in de gelegenheid gesteld de beroem de punten, als het stadhuis en het Minnewater, te bezichtigen. Voor een goede uiteenzetting zorgde do gids Joseph Penninck, die tijdens het keurig diner, dat in 3 zalen werd geserveerd, een en ander toelichtte. Om half drie werd de tocht via Knocke voortgezet naar het meer van Heijst. Had 't weer zich vanaf 's-mor- gens uitstekend gehouden, onder weg werd het minder, maar dat kon aan de goede stemming niets afdoen. Koffie en pannekoeken werden de bejaarden op de rustpunten aangeboden en er was ook gele genheid de kleine dierentuin te bezichtigen. Om kwart over zes ging de tocht terug over Knocke naar Oostburg, waar de heer P. F. Standaert, voorzitter van het .iReisoomité ouden van dagen", het Ledeltheater beschikbaar stelde om het gehele gezelschap In één zaal bijeen te hebben. Daar was het de heer J. I. de Waal, penningmeester van het reïscomité én de promotor var. de reizen, eerst gelegenheid vond allen welkom te heten en in het bijzonder burgemeester mr. II. Rijpstra. Met grote waardering sprak de heer De Waal over de bevolking en de directies der bedrijven van Temeuzen, die ieder jaar het geld bijeenbrengen om hün be jaarden een genoeglijke dag te bezorgen. Dankbaar was spr. de collec tanten, ook die van Driewegen, en de helpsters van het Roode Kruis. Een speciaal woord van buide sprak de heer De Waal tot de dames Verlinde-Maandag en Tipjes-de Wolff, die de reis voor de 26e keer meemaakten. Bjj een dergelijke gelegenheid kunnen wij het Roode Kruis niet missen, alifus spr. Hij betrok in zijn dankwoorden ook de pers, die steeds bereid gevonden wordt berichten over aktiviteiten, de reis betreffende, te publiceren. De bejaarden waardeerden het ten zeerste dat burgemeester mr H. Rppstra het aanbod deze reis mee te maken, zo spontaan heeft aanvaard en de heer De Waal vroeg de burgemeester het ere voorzitterschap te willen aan vaarden. Hoewel de reis nog niet ten einde is, kunnen wij toch met voldoening vaststellen, dat zij tot grote tevredenheid is verlopen, aldus besloot de heer De Waal. Met grote erkentelijkheid dank te burgemeester mr H. Rijpstra voor de uitnodiging om dit uit stapje fe willen meemaken en zcide het 'eue-voorzitterschap gaarne te aanvaarden. Dit ontlokte een luid en harte lijk applaus. Toen om. twintig minuten over 9 de bussen, voorafgegaan door de „Harmonie Terneuzen" en haar drumband op de Markt ar riveerden, was er niet zó'n grote belangstelling als gewoonlijk, maar het was inmiddels ook in lens guur weer geworden. De heer De Waal sprak vanaf de kiosk een kort woord, waarbij hij de bevolking van Terneuzen en alle medewerkers nogmaals dank betuigde. Hij deelde daarbij mede dat op de 27e reis burge meester mr. H. Rijpstra het ere voorzitterschap heeft willen aan vaarden. In Drente heet de bejaarden- reis „de zonnetocht", aldus bur gemeester Rijpstra. Niet om de letterlijke betekenis, maar omdat op die dag de bejaarden de zon fn het hart hebben. Tijdens de reis sprak de burge meester met zeer veel bejaarden en allen betuigden hun grote dankbaarheid voor hetgeen hen geboden werd. Burgernester Rijpstra zeide ver heugd te zijn, dat er nog zoveel mogelijkheden zijn om te tonen dat de bejaarden een belangrijke plaats in ons hart innemen. Hij bracht dank aan de ge meentenaren, de directies der be drijven, het bestuur van het reis- comité, de verdere medewerkers en het Roode Kruis. Als wij weer veilig thuis zijn, mogen wij dankbaar zijn dat deze tocht zo goed geslaagd is. De burgemeester hoopte, dat vol gend jaar ook zijn echtgenote dit uitstapje zal kunnen mee maken. De heer De Rijk dankte allen namens de bejaarden, terwijl hij de dames VerlindeMaandag en Lipjes—de Wolff 'n fraai bloem stuk aanbood, omdat zij gedu rende de 26 voorbije jaren tel kens hun beste zorgen aan de bejaarden gaven. Hierna namen de reisgenoten afscheid van elkaar en, omstuwd door de jeugd, keerde de „Har monie Temeuzen" naar haar re petitielokaal terug. Aanbesteding kleedlokalen Zuidersportpark. Namens het gemeentebestuur werd door de Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht er. Gemeentewerken aanbesteed het bouwen van drie sportge- bouwtjes in het Zuidersportpark. Hiervoor werd als volgt inge schreven: L. de Bruijn Zn te Hulst ƒ76.600; Gebr. v. d. Poel N.V. te Terneuzen 75.900; Gebr. De Theije te Terhole ƒ74,100; Fa S. J. Mielen te Terneuzen 72.038; G. Gijsel te Westdorpe ƒ71.400; Gebr. F. L. en R. Haers te Phi lippine 71.093; D. Freijser te St. Jansteen ƒ69.600; N. J. Gal- le te Zaamslag 68.800; Fa B. A. van Hoeve Zn te Axel 68.500 J. V. Freijser te St. Jansteen 68.490; Gebr. De Bruijne te Terneuzen 62.540. De gunning werd aangehouden. Verkeersongeval. Gisternamiddag te kwart over zeven had op het kruispunt le De Feijterstraat - Industrieweg - Baandijk een verkeersongeval plaats waarbij betrokken waren een bestelauto, bestuurd door de heer D. de B., wonende alhier, en een bromfiets, bereden door de heer F. v. d. H„ eveneens te Terneuzen wonende. Laatstgenoemde, die op zijn brommer in de le De Feijter straat rijdende in de richting van de Baandijk, op genoemd kruis punt geen voorrang, verleende aan de voor hem van rechts ko mende bestelauto, werd bij de daarop volgende botsing zoda nig aan een van zijn benen ge wond, dat dokter Nijsten, die de eerste hulp verleende, hem per ambulance-auto naar het Julia na ziekenhuis liet overbrengen. De bromfiets werd door de bot sing zwaar beschadigd. Smokkelauto met 850 kg boter in beslag genomen Gisteren hebben in de vroege morgenuren ambtenaren der in voerrechten en accijnzen van de post Zuiddorpe, op de Kinder dijk, onder de gemeente Axel, een personenauto met 850 kg boter in beslag genomen. De smokkelauto werd tot stoppen gedwongen, omdat de douane gebruik maakte van de messenversperringen. De auto kreeg hierdoor niet minder dan drie lekke banden. De inzittenden gingen aan de haal en wisten, met achterlating van de auto en de lading bo ter, te ontkomen. Het onderzoek in deze zaak duurt voort. Beis ouden van dagen De bejaarden uit onze pa rochie maakten per bus een uitstapje naar België, waar on der meer een bezoek werd ge bracht aan Knokke, Brugge, Gent, Lokeren en St. Niklaas. Op de verschillende pleister plaatsen werd het gezelschap een verversing aangeboden, ter wijl natuurlijk van deze ge legenheid gebruik werd ge maakt om de bezienswaardig heden te bezichtigen. In de bes te stemming arriveerden de be jaarden 's avonds weer in het dorp, waar hen in café Vonk nog een koffietafel wachtte. „De vrolijke klanken", onder leiding van de heer L. Weegenhausen, zorgden hier voor een gezellig slot van deze geslaagde dag. Concert Fanfare. Ter gelegenheid van de ver jaardag van Z. K. H. Prins Bem- J hard zal de plaatselijke fanfare „St. Fransicus van Assissl" een concert geven op de kiosk om 8 uur. De uit te voeren werken zijn: 1. Wilhelmus 2. Military escort, mars, H. Bennett 3. Pro Juvenis, J. Jamquin 4. Jübelklange, mars, Uebel 5. Happy time, suite, Gerard Boudijn 6. Trovoil et Ricompense, overture, L. Delbecq 7. Manoeuvre, mars, Stenz De nummers 3 en 5 zijn res pectievelijk het verplichte en het vrije werk van het bondscon- cours dat gehouden werd te Clinge, waarbij de jongens van St. Frans 310 punten wisten te vergaren 1ste prijs met pro motie naar de le afdeling. Van de fanfare „Geduld Over wint" te IJzendijke ontving het bestuur een uitnodiging om za terdag 2 juli a.s. gezamenlijk een concert te geven te IJzendij ke waarna een rondgang door het dorp. Ter zijner tijd zal „Geduld Overwint" een tegenbezoek bren gen te Sluiskil. Verkeersongeval Op het kruispunt te Rapen burg-Tol vond een aanrijding plaats tussen twee bromfietsen. Beide bestuurders liepen daarbij verwondingen op, waarbij het letsel van D. uit Yerseke van ernstige aard was. Hij moest, na behandeld te zijn door dokter Du Puy, naar het ziekenhuis te Hulst worden overgebracht. Het andere slachtoffer, R. uit Hon- tenisse, bracht het er lichame lijk beter af. Zijn bromfiets werd het meest beschadigd. (Adv.) HET TWEEDE PAAR VOOR DE HALVE PRIJS Uw porttmonnaie heeft het gauw uitgerekend Een paar prachtige zomer ANKLETS per twee paar Kies Nu met extra voordeel uit een rijke collectie Noordstraat 23-25 De raad besloot in zijn laatst gehouden zitting de bestaande politieverordening te wijzigen. Deze wijziging was noodzakelijk geworden door de toenemende vernielingen aan het sportveld ■enli.rondom het recreatiegebied „De Elderschans". De bestaande kasgeldlening met de S. B. M. werd voor de duur van een jaar verlengd. Het Bach-comité kreeg de ge vraagde jaarlijkse subsidie voor de uitvoering van de Matthëus- Passion. Deze bedraagt 500, Afgewezen werd een verzoek van de Federatie van Verpleeg inrichtingen voor langdurige ziekten. Mevr. E. J. van den Broecke betreurde dit. Zij be toogde dat uiteindelijk deze uit gave een voordeel zal beteke nen, omdat het werkterrein van deze Federatie voor ogen heeft een besparing van de kosten, verbonden aan langdurige ziek ten. Zij gaf de raad in overwe ging dit verzoek ter nadere be studering aan te houden, in welke overweging zij gesteund werd door de heer E. Lansu. Burgemeester Van Dongen had hier ernstige bezwaren tegen. Als men agendapunten gaat uitstellen, verzwakt dit de kracht van de raad. Het voorstel van mevr. van den Broecke werd verworpen. Eveneens werd afgewezen een subsidieaanvrage van de Bond van R.K. Militaire Tehuizen. Medewerking werd verleend aan de algemene Aardenburgse kleuterschool voor het aan schaffen van meubilair. De heer Lansu wilde weten wat dit gaat kosten. De burgemeester ant woordde, dat de kosten bepaald worden in overleg met de in- spectrice voor het kleuteronder wijs, die handelen moet naar de richtlijnen van het ministerie. Vergoedingen werden vastge steld voor de bijzondere lagere scholen en premie voor woning verbetering werden toegekend aan de heren H. J. Wijffels en A. de Vrieze en mej. Van Vliet. De raad ging voorts akkoord met de gewijzigde regeling van de Centrale Dienst voor Bouw en Woningtoezicht. Het kamp „Rodanborch" is door de Ambonnezen ontruimd. De barakken, een 40-tal in to taal, staan op een terrein dat aan een buitenlandse eigenaar toebehoort. De heer J. Kouse maker heeft dit terrein gekocht en wil nu de barakken exploi teren als zomerverblijf voor de vreemdelingen. De gemeente verstrekte voor dit doel een krediet van 15.000, een bedrag dat ongeveer gelijk staat met de sloopwaarde van de barak ken, zodat er geen enkele finan ciële consequentie voor de ge meente bestaat. De heer E. Lansu wilde ech ter liever nog even wachten. Hij achtte het beter dat de raads leden eerst eens rustig de ge volgen konden overzien. Burgemeester Van Dongen be streed deze opvatting. Hij juich te het initiatief van ganser harte toe. De gemeente heeft reeds zekerheid aan de sloop waarde. Na een vrij lange discussie werd besloten tot verstrekken van het gevraagde krediet, af te lossen in 6 jaar. In Tokio zijn elf leden van de vakvereniging van een fabriek van stalen buizen aangehouden in verband met de op 10 juni op het vliegveld van Tokio tegen James Hagerty, de perschef van president Eisenhower, tijdens diens bezoek gehouden demon straties. Deze vakvereniging wordt als eën der meest linkse vakbonden in de Japanse hoofd stad beschouwd. RENTAMBT HULST WOBDT UITGEBREID. Met ingang van 1 juli zullen de afdelingen Middelburg en Goes, die thans deel uitmaken van het rentambt kroondomein RoosendaalTJnolenGoes Middelburg worden toegevoegd aan het rentambt Hulst. Het beheer hiervan zal wor den opgedragen aan K. J. A. Baron Collot d'Escury te Kloos- terzande. Verscheidene duizenden mijn werkers en boeren hebben maan dag in Hasselt, de hoofdplaats van de Beligisclie provincie Lim burg, een betoging gehouden waarbij verkeerstekens in het centrum van de stad werden uitgerukt en straten opgebro ken. De demonstranten, die uiting gaven aan hun veront waardiging over de toestand in de mijnen, drongen een groot bankgebouw binnen eni verniel den de ruiten en voorwerpen in de voorhal. De politie en gendarmes maakten van traangas gebruik om de menigte te verspreiden. Na drie uur was de orde her steld. De betogers eisen onder meer een verlaging van de kostprijs der kolen, een vermindering der dagen waarop niet wordt ge werkt en een verlaging van de vervoerskosten. 100 electrificatie-plan in voorbereiding. Tijdens de raadsvergadering van maandagavond besloot de raad ten behoeve van de electri- ficatie van de boerderijen van de heren D. Dekker en S. van Hoe ve en de woning van C. de Greve een bedrag van 2070 uit de ge meentekas bij te dragen in de onrendabele aanlegkosten. Het fonds onrendabele gebieden van de P. Z. E. M. verleent een bijdra ge van 3.000, terwijl de betrok- kenen zelf 3.807 moeten beta len of 2.370 als ze zelf het graafwerk laten verrichten. In dit verband kon de voorzit ter meedelen, dat hij al diverse besprekingen met de P. Z. E. M. heeft gehad inzake het opmaken van het z.g. 100 electrificatie- plan dat de gemeente zou willen uitvoeren. Ingekomen was een rapport van het Verificatiebureau van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, waarin werd meege deeld, dat de legeskas werd op genomen en in orde bevonden. Ook werden de kas en de boe ken van de gemeente-ontvanger over het 2e kwartaal 1960 ge controleerd. Ook hierover was geen ieder* tot opmerkingen. Het Algemeen Ambtenaren Reglement en de Arbeidsover eenkomstenverordening werden gewijzigd, onder andere met be trekking tot het overkomen van ongevallen en ziekten. De ziektekostenregeling voor het gemeentepersoneel I. Z. A., werd eveneens door de raad ge wijzigd, overeenkomstig het toe gezonden concept. De jaarwedde van de keurings dierenarts in de gemeenten Bier vliet, Hoofdplaat en IJzendijke werd verhoogd tot 7000. Op het verzoek van de Ontwik- kelingseommissie West Zeeuws- Vlaanderen werd uit de gemeen tekas een subsidie van 10 cent per inwoner toegekend voor het jaar 1960, dit omdat de fondsen van deze commissie, mede door het uitgeven van het ontwikke lingsrapport over West Zeeuws- Vlaanderen, zijn uitgeput en ver wacht wordt dat de commissie verdere activiteiten en initiatie ven ontwikkelt. Op het gezamenlijk verzoek van het Groene Kruis en het Wit-Gele Kruis werd de subsidie verhoogd. Deze subsidie zal de helft bedragen van de door de OPLICHTING DOOR SCHOLIEREN Twee Rotterdamse scholieren, de 19-jarige J. H. van der S. en de 18-jarige A. W. W. zijn ge arresteerd, verdacht van oplich ting, waarbij een garagehouder de dupe werd. Zij hadden zaterdag bij hem een auto ge huurd voor een schoolfeestje die avond en een tocht naar het strand de volgende dag. Dat de betaling van het aantal afge legde kilafmeters boven hun budget zou gaan begrepen ze wel, en daarom werd de teller stilgezet. Natuurlijk kwam dit uit. Ter gelegenheid van: het internationale jaar voor de „Geeste lijke Volksgezondheid" zullen door de Ne derlandse posterijen op 18 juli 1960 twee bij zondere frankeerzegels worden uitgegeven in de waarden van 12 en 30 cent (zonder toe slag) Op de zegel van 12 cent roed-bruin) komt een portret voor van Jacobus I.tnlovï- cus Conradus Schroe- der van der Kolk (1797-1862), en op die van 30 cent (blauw zwart) een van Johan nes Wier, ook wel ge noemd Johann Weijer (1515-1588). De zegels zullen wor den verkocht van 18 juli t/m 13 augustus 1960, Geldig voor fran kering t/m 31 decem ber 1961. Bijzondere frankeerzegels „Geestelijke Volksgezondheid 33. Thorfinn's ppard begint zacht te snuiven en op hun hoede loeren de twee mannen om zich heen. „Daar," zegt Thorfinn, waar een aantal zwaarbewapende krijgers tussen de stammen bijeen staan. Zo geruisloos mogelijk trekken de twee vluchtelingen zich terug en terwijl Olaf en Thorfinn aldus pogen het vege lijf te redden, zit Gurd Halftand, toonbeeld van trouw en aanhankelijkheid, tegen over de koningin. „Mijn mannen zullen die twee schurken wel krijgen, Vrouwe," zegt hij zelfverzekerd. Het feit, dat hij 's konings krij gers „mijn mannen" noemt, doet Winonah licht fronsen, maar ze wil de man, die haar nu zo braaf terzijde staat, niet kwetsen, dus -zwijgt ze. ,Ik zou willen voorstellen, Vrouwe, in alle eenvoud en nede righeid," zegt Gurd, „een fikse legermacht uit te rusten, om de burcht van de verraderlijke Joms eens van boven tot onder te door zoeken. Wel is de kans groot, dat Erwin al niet meer in leven is, maar dan worden toch de mede plichtigen aan Olafs misdaad ge straft." Hij haalt peinzend de schouders op en glimlacht vaderlijk. „Laat gij de moed toch nog niet zakken, dappere Vrouwe," ver volgt hij, „wellicht is onze be minde Prins nog in leven. In dat geval moet het mogelijk zijn, hem uit handen van de Jams te krij genPer slot weten we nu de hele toedracht, en een handig iemand zou zich voor kunnen doen als een der getrouwen van Olaf. Dus, er zou één enkele boot, als verspieder vooruit gezonden moe ten worden om er achter te komen, wat er met Erwin aan de hand is. Weten we dit, laat dan Erwins eigen mannen, het ge hele Noorse leger op de Joms los Winonah knikt. „Een goed plan, heer Gurdhet lijkt me dan het beste, dat gij de leiding neemt over 't verkennersschip..." „Dat is dan alvast een kleine erkenning van uw verdiensten..." Gurd buigt licht. „Ik dank U, Vrouwe," zegt hij eenvoudig en zijn ogen schitteren. Want dat is nu precies, wat Gurd wil. Helaas heeft de koningin daar geen ver moeden van, evenmin als van het duivelse plan, dat in Gurds sluw brein rondspookt leden betaalde contributie tot een maximum gemiddelde oon - tributie van 10 per lid. D«b de subsidie zal maximaal 5 per hd kunnen bedragen. Berekend «aai de huidige contributie zal het Groene Kruis 1655 gemeente lijke subsidie ontvangen eit het Wit-Gele Kruis 777. De raad verklaarde zich ak koord met de wijziging van de gemeenschappelijke regeling Bouw-, Woning- en Welstands toezicht en van de Dienst van Gemeentewerken in West Z. Vlaanderen. Zoals bekend waren een aantal leden het niet eens met de samenstelling en organi satie van de Centrale Dienst en wensten deze regeling per 1 januari 1961 niet meer te verlen gen. Door herhaalde en dik wijls moeizame besprekingen is het algemeen bestuur, bestaande uit de burgemeesters van de deelnemende gemeenten tot een nieuwe opzet van de dienst kun nen komen, die, hoewel ze diver se partners niet geheel bevredigt, toch aanvaardbaar is. De voorzitter tekende in dit verband nog aan, dat de gemeen te Biervliet er geen enkele be hoefte aan heeft gehad wijziging in de dienst aan te brengen en ook nooit klachten gehad heeft met betrekking tot de contacten met de directeur. Het aandeel in de kosten van de dienst, dat Bier vliet moest bijdragen, werd steeds meer dan goed gemaakt door de diensten, die de Centrale Dienst voor Biervliet verrichtte. Een perceel bouwgrond ter grootte van 630 m2, gelegen aan de Sehoollaan werd aan de heer J. de Oude verkocht voor 4 per m2, ten behoeve van de bouw van twee woningen. Aan de heer A. Termont werd 800 m2 grond verkocht a ƒ2 per m2 en, 130 m2 a 2,50 per m2. Bovendien werd aan de heer Leon Graaf de Borchgrave d'Al- tena te Brussel ten gunste van I. Bogte 1430 m2 grond, gelegen aan de Tuinstraat, verkocht voor 2,50 per m2. Besloten werd de o. 1. school op de wijk Driewegen, overeenkom stig de door de opzichter opge maakte plannen te gaan verbou wen. Met de inrichting mee is met de verbouwing een bedrag van ruim 20.000 gemoeid. Zonder hoofdelijke stemming werd de overeenkomst, welke bestaat met het R. K. Armbe stuur van de parochie van de H. Eligius te Oostburg, inzake de verpleging van aan een besmet telijke ziekte lijdende patiënten in het St. Anthonius-ziekenhuis te Oostburg, gewijzigd in dien zin, dat, indien de verpleegkos- ten niet door andere instanties worden betaald, aan de gemeen te Biervliet de verpleegprijs in rekening zal worden gebracht, welke op dat moment voor de erkende ziekenfondsen gelden. De voorschotten over 1960 op de vergoeding van de kosten der Christelijke Bewaarschool wer den bepaald op 1803,60 en voor de R. K. Kleuterschool op 1938. De heer Verplanke vroeg tij dens de rondvraag of de 6 wo ningwetwoningen welke enige tijd geleden werden aanbesteed, konden worden gegund. De voorzitter moest ontken nend antwoorden en zegde toe in besloten zitting hieromtrent nadere mededelingen te zullen doen. Voorts informeerde de heer Verplanke er naar of de sollicita tie van een gegadigde voor de vacature van hoofd dér school A tot resultaten heeft geleJfl. Ook dit moest de voorzitter ontkennend beantwoorden. In middels werden weer nieuwe op roepen geplaatst. Op zijn vragen over de aanleg van een speel plaats voor de o. 1. school, op de wijk Driewegen, kreeg de heer Verplanke te horen, dat de uit voering nog vast zit aan de op lossing van het rioleringspro bleem van de woningen aan het Burg. Verplankeplein. De heer Dijk zei geleeen te hebben, dat in een aantal ge meenten onthullingen zijn gedaan over uitgaven, die de Waterlei ding Maatschappij Zeeuws - Vlaanderen heeft gedaan en wel ke uitgaven nu niet bepaald aan de lage kant waren. Hij voelde zich teleurgesteld, dat het schrij ven, dat als antwoord diende op de vragen, die de heer Vrieling tijdens de aandeelhoudereverga dering van de Waterleiding Maatschappij had gesteld, niet ter kennis van de raad is ge bracht. Voorts informeerde de heer Dijk in hoeverre de gemeentelij ke vertegenwoordigers in de aan deelhoudersvergadering de be voegdheid hebben een zuinig be heer van overheidsgelden te be vorderen. Voorop had de heer Dijk zijn waardering uitgespro ken over het vele goede dat de Waterleiding Mij tot stand heeft gebracht. De voorzitter antwoordde, dat het niet gebruikelijk is dat de stukken van de vertegenwoordi ger der gemeente in de aandeel houdersvergadering in de raad aan de orde komen. Voor wat be treft de verantwoording aan de aandeelhouders was deze niet ge detailleerd geweest. Hierin is thans verandering gebracht. De heer A. Klaeijsen zag graag dat de oprit op de wijk Driewe gen, vanaf het Burgemeester Verplankeplein naar de vier sprong, verbeterd werd. Hierin bevindt zich een sleuf overdwars die wel herhaalde malen werd hersteld, maar steeds weer te voorschijn komt. De voorzitter zegde toe de nodige verbeteringen aa« te laten brengen. FTNANCfHRTNO BOUW VOOR NMIH EMIGRANTEN IN In Staatsblad besluit gepubliceerd een machtiging aan tiebestuur tot het van kredieten aan verenigingen van emigranten in Aust: Het emigratiebe kredieten tot een elf miljoen gulden aan woningbouw\ van Nederlandse en Australië op basL daartoe door dit Nederland op te ne: De voor het emig uit de uitvoering leningsoperatie ever vloeiende voordelige financiële gevolgjer ledig voor rekenir Staat der Nederlan LECTUUR VOOR PECHVOGï Naar aanleiding stig auto-ongeluk Zweeds echtpaar op Oldenzaal en Denc kwam, hebben de he Tempelmans plat vai schese A.N.W.B. en uit Breda de heer J der Pol een bijzone genomen. Het blee Tempelmans plat, met het Zweedse e< nog steeds in het z: Oldenzaal wordt contact kwam, hoe verlaten vreemdeling len in een buitenl; huis. Al spreken de ge' gels en Duits, ze ke doende om alles wat ziekenhuis wil meedi gen. Het verlangen n taal en naar buis ma blijf nog triester. De heer Tempelm; gewonden aan een w je Zweeds-Nederlar gaarde op allerlei m nieren Zweedse leeti het verblijf dragelijk: De resultaten va hebben geleid tot e een bibliotheek op te woordenboeken in talen om vreemdelii een Nederlands ziek den opgenomen lectu denhoeken in de kunnen lenen. Met kenhuizen is hierove tact opgenomen. MLTZENPK IN KRIMPENEE De boeren in de waard zijn bij het tot de ontdekking g er een grote muizen in hun landen. Over: meest op de wat hc weiden, wemelt het zengaatjes. De mi niet alleen het hooi de jonge grassprietje hooien overblijven tweede hooi- of gr: stig wordt bedreigd. De oorzaak van muizenplaag in de waard wordt gezochi zomer van verleden daarop volgende za De muizen hebbel periode snel kunne: vulcfigen. In regenai den verdrinken er muizen in het ne gangen daarheen d£ lopen, maar aan dez( het ontbroken. PYROMAAN TE De politie te Alm onderzoek in naa brandstichting in de straat te Almelo, wi gen voor de derde enkele weken een h raakte. De brand v kort na thuiskomst wouer, de heer Wt Gelukkig was de bi vuur spoedig meest inventaris vrijwel g den blijven. Een kii bovenverdieping slit maar net worden g De branden zijn broken toen de bev zig waren of net Men vreest dat e aan het werk is. 1 ben de branden 24 p loos gemaakt. 85 BROMMERS Wekenlang zijn rechercheurs bezie brommers op te s] de maanden maar Rotterdam, Schieds dingen zouden door de 35-jarige Vlaardingen. Een Hilversum was er t.röle in die plaat komen, dat een opl maanden tijd 35 gekocht had van dammer. De gegei brommers werde: Maasstad gestuui bleek dat ze gesl Binnen een week een bekende v te pakken. BABY BIJ E OMGEKOJ Een baby van maanden, Ineke M teroohtend om het men bij een brand heeft op de zol van een woning a Katte nburgstraat c damse eilanden. O ten voor half een de 24-jarige kok i

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2