Uit de Provincie Recreatie-oord Braakman Binnenlands nieuws TERNEUZEN HOEK. KLOOSTERZANDE. SAS VAN GENT. ZAAMSLAG MADAGASKAR ONAFHANKELIJK Lijdt niet langer Gedeeltelijke staking bij Air France AGENDA Bosbrand bij Putte Noodcafé-restaurant in de Braakman geopend Royal Sailing Club kreeg een eigen jachthaven Elke dag heeft zijn geheim DE PROBLEMEN VAN THOLEN. De commissie van Bijstand, die is samengesteld uit leden van de Provinciale Staten van Zee land, heeft op uitnodiging van de werkgemeenschap „Eiland Tho len' een werkbezoek aan dit eiland gebracht. De commissie heeft gesproken met de bestu ren van alle gemeenten op Tho- ien, een bezoek gebracht aan de Technische School in St. Maar tensdijk en enkele bedrijven be zichtigd. Na afloop van dit be zoek werd in het stadhuis van Tholen een bijeenkomst gehou den, waar de problemen van het eiland werden uiteengezet. Burgemeester Van Doorn van Poortvliet en zijn ambtgenoot van St.Maartensdijk, de heer Bouwense, bepleitten een vaste verbinding van Gorishoek naar Yerseke om zo een „doorstro mingvan het eiland te krij gen. Tholen heeft een vaste ver binding met Noord-Brabant in de vorm van een brug maar voor de „doorstroming" die men voor het eiland dringend noodzakelijk acht is deze brug onvoldoende. De chef van het arbeidsbu reau op Tholen, de heer Dron- kers belichtte de problemen op arbeidsgebied. Hij deelde mee, dat twintig procent van de man nelijke beroepsbevolking (ruim 3.100 personen) genoodzaakt is om te pendelen. 600 arbeiders van Tholen pendelen: 300 zijn tewerk gesteld in Rotterdam, 45 bij Philips in Eindhoven, 80 in Dordrecht en Breda en de rest gaat naar de omgeving van Ber gen op Zoom. Dit wijst op een latente struc turele werkloosheid. Daarbij komt nog dat 150 man in de herverkavelingswerkzaamheden zijn opgenomen. Wanneer men bovendien ziet dat de structuur- tverkloosheid eveneens 150 man feit, betekent dit, dat Tholen een tekort aanwerkgelegenheid heeft voor 900 man, of wel dertig pro- De commissie zal haar bevin dingen zeer waarschijnlijk in een rapport neerleggen. Belgische douane nam smokkelauto met 800 kg boter in beslag. Vorige week heeft de Belgische douane uit Lokeren onder de ge meente Sint-Gilles-Waes, een Ne derlandse smokkelauto met 800 kg roomboter in beslag geno men. De auto was voorzien van valse Belgische nummerplaten. De bestuurder, een zekere De B. uit Zaamslag, kon worden aangehouden en naar de gevan genis te Dendermonde overge bracht. Verkeersongeval. Zondagnamiddag te ongeveer 5 uur had op het kruispunt Wes telijke KanaalwegVerbindings- veg West Zeeuws-Vlaanderen een verkeersongeval plaats doordat de bestuurder van een auto, de heer F. A. W. uit Bre- dene B. rijdende vanuit Ter- neuzen, bij het genoemde kruis punt in de richting Hoek afsloeg hoewel uit de richting Sluiskil een brommer naderde, bereden «door de heer R. H. C. uit Ever- gem (B.j met een duo-passa- giere, welke bromfiets door de automobilist niet was opge merkt. Bij de daarop volgende botsing werden de auto en de bromfiets vrij zwaar beschadigd. Zowel de lïeer C. als de duo- passagiere werden bij hun val aan de benen verwond. Nadat dokter Bos de eerste hulp had verleend, konden zij echter huis waarts keren. Toelatingsexamen U.T.S. Poor 't toelatingsexamen voor 4e Uitgebreid Technische School te Terneuzen slaagden de volgen de leerlingen: a.) Schakelklas: D. Boon, M. Dieieman en H. den Hamer, allen Je Axel; L. J. Platteschorre te Brouwershaven; H. W. Hame- Ignck en J. C. Faas, beiden te Breskens; G. A. M. Heijndrickx en J. C. de Groot, beide te Eede- Aardenburg; C. S. de Footer, te Hoek; W. M. Vinke, te Hoofd plaat; P. J. P. de Bakker, te Kloosterzande; B. E. M. van Poeeke, te Koewacht; W. C. I. .Sol, te Oostburg; O. Haers, te Philippine; A. F. de Vos, te Re- nesse; J. B. de Caluwé, te Sas van Gent; G. A. Zegers, te Sluiskil; C. L. Valent, A. A. L. Yerwilligen, J. J. A. Verschelden, W. E. G. Dierick en B. R. F. Snelleman, allen te St Jansteen; J. W. P. van Straten, A. Korstan- je, J. J. de Klerk en W. Kolijn, allen te Terneuzen; J. J. F. M. Warrens, te Vogelwaarde; R. v. d. Walle, te Westdorpe en C. A Herrebout, te Zaamslag. to.) Eerste Klassen: J. W. de Feijter, te Axel; A. J. Ooster- ïling. te Hoek; R. A. J. Boon en A. G. Vennix, beiden te Hulst; H. F. P. v. d. Voorde, te Kloos terzande; H. B. E. M. Suy, te (Koewacht; C. J. Schout, te Oost burg; J. E. M. Boutens en R. J. M. Noët, te Sas van Gent; A. E. Jüjckaert en T. S. B. de Zoete, te Sluiskil; A. J. A. J. Verschuren, J. L. P. Geensen, S. R. Simons en R. G. P. de Mul, allen te Ter- xeuzen en P. de Putter, te Zaam slag. Zonder examen werd toegela ten: R. R. Boeting, te Walsoor den. Examen schoonheidsver zorging. Bij het te Den Haag gehouden «samen voor het diploma mani cure en het diploma assistente schoonheidsverzorging, slaagde joevr. E. T. Schilders-Platteeuw alhier Hengelwedstrijd „O.N.I." Na de tweede van de drie ron den om het clubkampioenschap van de Terneuzense sporthengei- vereniging „Ontspanning Na In spanning' staat de heer J. Kiel met 202 punten nog aan de lei ding. Met 7 punten verschil zit de heer P. Geene hem op de hielen en de laatste ronde op 16 juli a.s. zal dus de beslissing brengen. Ruim 80 vissers zaten op de Leiding twee uren naar hun dobber te turen. Veel werd niet gevangen. De uitslag van deze tweede ronde luidde: 1. P. Geene, 132 pnt; 2. T. van Vijven (Sas van Gent), 127 pnt; 3. J. Molengraaf, 121 pnt; 4. M. Dieieman, 115 pnt; 5 ,A. v. d. Berge, 111 pnt; 6. J. Wisse, 111 pnt; 7. Th. Dhont (Sluiskil), 109 pnt; 8. A. J. But ler, 107 pnt; 9. W. v. d. Hooft, 107 pnt en 10. H. Dallinga (Sluiskil), 75 pnt. Oriental ierit op de fiets. In de zesde oriëntatierit op de fiets, die door de Terneuzense politiesportvereniging werd ge organiseerd, won zij de wissel- beker voor de eerste maal en de medaille. Een afstand van 16 km moest in en rond Terneuzen wor den afgelegd en aangezien men vaak deelnemers ergens de om geving zag opnemen, moeten de opgaven, die door de voorzitter van de politiesportvereniging, de adjudant E. Russchen en de re chercheur P. van der Goes waren bedacht, niet zo erg gemakke lijk zijn geweest. De uitslag luidde tenslotte als volgt: 1. M. MaasA. van Dix- hoorn (P.T.T.); 2. A. Breepoel A. Oudesluijs Gemeente-poli- tie); 3. J. SmitW. Penne (Ge meentepolitie); 4. J. SchotJ. Bos (Douane)5. M. HamerM. Meertens (Kon. Mar.); 6. F. Bo- gischW. Passchier (K. Mar.); 7. J. Jansen--M. v. Driel (P.T.T.); 8. P. GerremanP. Doetjes (Be lastingen) 9. A. van Overmeire M. van Kolk (Res. Politie); 10. J. BakkerC. Kaijser (P.T. T.11. A. de FeijterP. Baert (Gem.-politie)12 de heer Schee- Ie (Kon. Mar.) en echtgenote en 13. J. RiemensF. Deij (P.T.T.). Goed afgelopen Zondagnamiddag te ongeveer kwart over zes had een Belgi sche bezoeker zich in het re creatie-oord van de Braakman afgezonderd om op een niet voor het baden bestemde plaats een bad te nemen. Daar de bezoeker de zwem kunst niet machtig was en zich op een gegeven ogenblik te ver van de kant verwijderde, verloor hij de grond onder zijn voeten en verdween onder water. Aanvankelijk dachten zich aan de waterkant verpozende bezoe kers, dat de man vrijwillig on derdook, doch toen hij na even boven water te zijn gekomen voor de tweede maal in de diep te verdween, werd een en ander medegedeeld aan bezoekers die in de nabijheid aan het varen waren, waarop deze direct naai de drenkeling heenstuurden en het genoegen smaakten de dren keling te grijpen en aan de wal te brengen. Daar deze reeds het bewust zijn had verloren werd door de toegesnelde politie en bezoekers kunstmatige ademhaling op de drenkeling toegepast, met het gelukkig resultaat dat de levens geesten terugkeerden. Niet genoeg kan gewaar schuwd worden om zich, vooral door niet-geoefende zwemmers, niet buiten het daarvoor bestem de gedeelte te water te begeven. Akte KJeuteronderwijzeres. Te Middelburg slaagde voor liet B.-diploma, hoofd, aan de Rijksopleidingssehool voor Kleu teronderwijs, onze dorpsgenote mej. D. Jansen, thans werkzaam als kleuteronderwijzeres aan de Chr. Kleuterschool aan de Mo lendijk alhier. Excursie N. I. B. E. M. In hotel Van Leuven alhier werd vorige week door de direc tie van het Nationaal Instituut voor Brouwgerst en Mout, de jaarvergadering gehouden, waar aan verbonden was een excursie in Oost Zeeuws-Vlaanderen. Nadat de voorzitter, dr H. van Veldhuizen, de aanwezigen had verwelkomd en in het bijzonder de rijkslandbouwconsulent voor Zeeuws-Vlaanderen ir J. A. H. Haenen en mr. P. Teilegen, oud burgemeester van Terneuzen, hield de rijkslandbouwconsulent een causerie over de teelt van brouwgerst in Zeeuws-Vlaande ren, een der sterkst gemechani seerde gebieden van Nederland, waar veel brouwgerst wordt ge teeld. Nadat een verversing was ge bruikt begaf het gezelschap zich naar het 50 ha groot bedrijf van de heer A. Dees te Zaamslag- Veer, alwaar het gezelschap werd verwelkomd door de fami lie Dees en het bedrijf werd be zichtigd om vervolgens een be zoek te brengen aan de percelen bouwland, waarop proefvelden waren aangelegd van nieuwe gerstrassen, n.l. Balder, Delta, Gazelle en M. G. H. 55221, waar op een korte uiteenzetting volg de. Vervolgens werd gereden naar de Spiegelglasfabriek te Sas van Gent, waar de bezoekers werden verwelkomd door de administra tief directeur drs P. A. Neeteson en in de recreatiezaal voor de gasten een lunch gereed stond. Door mr P. Teilegen werd een aeer interessante lezing gehou den over het ontstaan van het hui. dige Zeeuws-Vlaanderen, waar in de oudheid de monniken uit Gent de uitgestrekte schorren indijkten en alzo de eerste polders ontstonden. Hierna besprak mr Teilegen de werken voor de verbreding van het kanaal TeneuzenGent. Door dr Van Veldhuizen werd mr Teilegen dank betuigd voor de door hem gehouden boeiende lezing over dit bij uitstek vrucht bare gewest. Alsr.u werd onder leiding van drs Neeteson het machtig fa briekscomplex bezichtigd en kre gen de bezoekers een indruk van deze grootindustrie. Door dr Van Veldhuizen werd drs Neeteson namens het gezel schap dank gebracht voor de door alle bezoekers gewaardeer de ontvangst, waarop terug ge reden werd naar Kloosterzande. Deze buitengewoon geslaagde excursie had echter zoveel tijd in beslag genomen, dat er, in velband met de vertrektijd van de boot, geen nabeschouwing meer kon worden gehouden over hetgeen deze dag had gebracht, waarop de voorzitter met een kort woord deze jaarvergadering besloot. Diplomazwemmen, In ,,Het Sasse Zwembad" werd dezer dagen het diplomazwem men georganiseerd. Hiervoor be stond grote belangstelling. Niet minder dan 46 meisjes en jon gens gaven zich op voor diploma I waarvan 32 het diploma behaal den. Voor het diploma II meld den zich 28 personen, waarvan slechts één persoon werd afge wezen. Gecombineerde vergadering Afd. Zaamslag der Z. P. M. en L. J. G. Vrijdagavond werd in het ho tel „Het Wapen van Zeeland", een gecombineerde vergadering gehouden van de afd. Zaamslag van de Z. P. M. en L. J. G. De voorzitter van de L. J. G., de heer A. Dieieman, opende deze vergadering en verwel komde in het bijzonder de heer Joh. de Vries uit Terneuzen, die als gast van deze avond de le den zou doen genieten van zijn reisverhalen. De heer De Vries zeide dat hij ditmaal de aanwezigen mee zou nemen naar het Berner Ober land in Zwitserland. Vooraf werden enige plaatjes vertoond van Terneuzen, Rotter dam met zijn havens en sche pen, en van de stad Brugge. Daarna werden de dia's ver toond uit Zwitserland en vertel de hij van het natuurschoon. Tijdens het vertonen der prach tige dia's werd een verversing genuttigd Aan het einde van de avond werd de heer De Vries door de secretaresse van de Z. P. M. mej. N. de Kubber dank ge bracht en hem een verrassing aangeboden, waarna zij deze bijeenkomst sloot. In Tananarive is zondagmor gen, in 't bijzijn van naar schat ting 100.000 personen, de onaf hankelijkheid van Madagaskar binnen de Franse gemeenschap op plechtige wijze afgekondigd. De Franse staatssecretaris voor de gemeenschap Jean Foyer, die gisternacht uit Parijs in Tana narive was aangekomen, en de president der nieuwe republiek, Ciranana, lazen elk in eigen taal de gemeenschappelijke onafhan kelijkheidsverklaring voor. (Advertentie) door rheumatiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen. Neemt Togal, dat verdrijft in al die ge vallen snel en afdoende de pijnen. Togal kan baten waar andere middelen falen. Zuivert de nieren, is veilig voor hart en maag. Bij apotheek en drogist ƒ0,95, 2,'40 en ƒ8,83. Een deel van de vliegers van de Franse luchtvaartmaatschap pij Air France is in de nacht van zaterdag op zondag tot een sta king overgegaan, als gevolg waarvan de maatschappij een aantal vluchten op het Europese luchtnet heeft moeten afgelas ten. Het betreft hier de vliegers van de Boeing 707-straalvliegtui- gen der Air France, die het aan tal vlieguren wensen te zien teruggebracht tot zestig per maand. Volgens deze vliegers zouden zij thans 85 tot 100 uren per maand moeten vliegen. De duur van de staking is be paald op tien dagen. Heden zal het personeel van de verkeers torens op de vliegvelden Orly en Le Bourget in staking gaan, in verband met eisen tot loons verhoging. In verband hiermee hebben verscheidene buitenlandse lucht vaartmaatschappijen hun vlieg- schema's gewijzigd. maandag 27 juni. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Vrouwen verdwijnen". AXEL: Het Centrum, 8 uur: „Onstuimige driften". SAS VAN GENT: Kantoor der Vennootschap, 11 uur: Ge wone jaarlijkse algemene ver gadering van de n.V. Nieuwe Nederl. Mij. tot vervaardigen van spiegelglas, glazen voor werpen en chemische produc ten. dinsdag 28 juni. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uurr „El Hakim". Zuidersportpark, 18.45 uur: CoMeijRibAdvendo; 20.00 u. Rijkswaterstaat IH.K.C. Tussen 16.00 en 16.30 uur is in de omgeving van Putte (N.B.) brand uitgebroken in een terrein dat begroeid is met heide, vlieg dennen en jonge aanplant. Twee uur later stond twee vierkante kilometer in brand. De brand is uitgebroken op Belgisch gebied, dicht bij de grens. De bestrijding van de brand wordt ernstig bemoeilijkt door felle wind. Teneinde het tehuis voor ouden van dagen „Bieduinen- ihof" te behouden trachtten brandweerploegen een wig in het vuur te drijven. Het vuur werd bestreden door dé brand weren van Putte en Kalmthout (België) en tientallen militairen uit de legerplaats Ossendrecht. De brandweren van Bergen op Zoom en Antwerpen was om as sistentie verzocht. Het vuur woedde in hoofdzaak op het landgoed van de heer Ko gels. Tussen 19.00 en 19.30 uur is de bosbrand tot staan gebracht. Geholpen door de afnemende wind, slaagden de brandweren er in met steun van ongeveer 1000 militairen uit Bergen op Zoom, de legerplaats Ossen drecht en de vliegbasis Woens- drecht, de brand onder controle te krijgen. Het grote aantal mi litairen, van wie de groepen uil Ossendrecht pas twee weken in dienst waren, maakte het mo gelijk het vuur op zoveel plaat sen tegelijk te bestrijden, dat het niet verder kon opdringen. Kort na half acht begon het nablussingswerk, in hoofdzaak op Belgisch gebied, waar ook de Nederlandse militairen hun deel in leverden. Belgische militairen waren niet ingeschakeld. Ook veel Nederlandse burgers hiel pen bij het blussen. De „Bieduinenhof", die in de telefoongids opgenomen is als vakantie- en conferentieoord, bleef gespaard. Over twee vierkante kilometer is het landschap een zwart ge blakerde woestenij geworden. door luisa-maria linares 90) Nadruk verboden. „Zijn vingers bleven verstijfd. Hij kon niet meer viool spelen. Hij bleef lang ziek, bijna een jaar en hij scheen te berusten, dat wil zeggen, in het huwelijk van Elena en André. Maar ik wist, dat hij nooit zou vergeten. Zijn liefde veranderde in haat. Een haat, die wederkerig was, en die nog voortduurt. Begrijp je de omvang van dit drama?" Ze begreep volkomen het dra ma van allen: dat van de oude dame, van Xavier en van haar zelf. Ze verliet Xaviers moeder die wat rustiger was nu ze haar hart had uitgestort en toen ze op straat liep, warrelden allerlei gedachten door haar hoofd. Xa vier was verliefd geweest op Elena, krankzinnig verliefd. Hij had liever willen sterven dan haar verraad overleven. Maar hij bleef leven èn haten. Maar waarom had hij dan Elena geholpen door haar, Olga, naar dat huis aan de rivier te brengen? Wie anders dan hij had haar in het museum opgesloten? Had hij het wel gedaan? Nee, het was dom van haar geweest om een ogenblik te denken dat Xavier het had gedaan. Xavier was in staat zijn leven te wagen zelfs om te doden als hem dat gerechtvaardigd voorkwam: maar hij was niet in staat om een poging te doen haar door verraad te doen verdwijnen. Een koortsachtige opwinding maakte zich van haar meestel en ze ging hoe langer hoe vlug ger lopen, de mensen die zich naar de ingangen van de metro haastten, opzij duwend. Eindelijk ontdekte ze Paul en ze keek even verbaasd naar hem, omdat hij haar plotseling bijna een vreemde leek. Maar die in druk verdween zodra hij begon te spreken. „Je ziet er vandaag beter uit, liefste. Waar wil je lunchen?" Ze gingen naar een tamelijk bohémien restaurant in het cen trum, waar het menu zeer lang en de wijnkaart zeer kort was. Paul praatte steeds door, terwijl hij met smaak at. Hij praatte over zijn sportplannen, zijn ouders, hun huis in Massachu setts en wat ze zouden doen als Olga besloot daarheen te komen. „Je zult het er heerlijk vin den. Elke dag verse mais-koek- Zaterdagmiddag was het voor het comité Recreatie-oord Braak man een ware gloriedag. Immers voor de eerste maal, sinds men het plan heeft opge vat van dé 'kreken in de inge dijkte Braakmanpolder een re creatiecentrum te maken, was er te zien, dat het ernst is met de ontwikkeling van dit recre atie-oord. Donderdagmiddag jl. reed een zware vrachtauto het terrein op, om alle benodigdheden te lossen voor een noodpaviljoen en reeds zaterdagmiddag kon dit in ge bruik worden genomen. Aanwezig bij de ingebruik name waren de burgemeesters van de bij de Braakmancommis sie betrokken gemeenten Hoek, Biervliet en Philippine. Burgemeester A. F. Hanssens sprak er als voorzitter van de commissie Recreatie-oord Braak manpolder zijn grote blijdschap over uit, dat thans het eerste zichtbare resultaat van de ont wikkeling in het recreatiecen trum in gebruik genomen kon worden. Vooral verheugd toonde de burgemeester zich met de aan het gebouw bijgebouwde toi letten waardoor de eerste voor zieningen op hygiënisch terrein zijn getroffen. Ook beschikt het gebouw al over Waterleiding, terwijl elec- trisch licht binnenkort zal wor den aangelegd. Met het ontwik kelen van het recreatieoord wordt een streekbelang van de eerste orde gediend, aldus de heer Hanssens. Hij wenste de eerste Braakman-exploitanten, de firma Van den Hemel, geluk met hun initiatief. Voorts zegde de burgemeester toe, dat de grootst mogelijke spoed betracht zal worden met het zwembad en de definitieve bouw van een café-restaurant. Voor de Amstelbrouwerij sprak de heer Oostendorp uit Goes zijn waardering uit voor de mede werking, welke men van de zijde der Braakmancommissie ontvan gen had. Hij zegde toe, dat het lelijke eendje van thans spoedig zal worden vervangen door een definitief gebouw, dat, naar hij hoopte, dan zou zijn uitgegroeid tot een prachtige zwaan. De heer L. Muller uit Terneu zen feliciteerde als vertegen woordiger van de Royal Sailing- club het Recreatie-comité met deze dag. Na deze opening begaven de gasten de gasten zich naar de punt van het terrein, waar de jeugdleden van de zeilvereni ging, onder leiding van een aan tal ouderen, reeds geruime tijd jes en appeltaartjes. We hebben paarden en een grote hond, die Crosvenor heet. En koeien. Denk je dat je er gelukkig zult kun nen zijn?" vroeg _hij. een beetje ongerust. „Misschien heb je ge noeg van het buitenleven?" „Ik zal het overal goed vinden bij jou, Paul. Ik zal gauw schrij ven. En jij moet me naar Parijs schrijven. Ik zal je op de hoogte houden van de gang van zaken. Ik zal met Xavier praten. Ik ge loof, dat alles wel geregeld zal kunnen worden." De uren vlogen om. Olga wil de Paul naar het vliegveld bren gen en ze gingen even langs het hotel om de bagage te halen. Hoelang was het geleden dat zij zelf was neergedaald op het vliegveld van Barajas? Fas en kele dagen? Of een half leven? Het was.haar of ze nog Xavier zag staan in zijn regenjas en met zijn zwarte stok, en hem, met iets dat een glimlach moest ver beelden, hoorde zeggen: „Zo, heb je ontdekt dat ik An dré niet ben?" Plotseling voelde ze een hevig verdriet om André, een absurd verdriet, erger dan ze bij het horen van zijn dood had onder gaan. Nu wist zij zeker dat hij dood was, ook dood in haar her innering. Hij zou altijd: „André, de man van Elena" blijven. Niets dan de man van Elena. Ze begaven zich naar het lan dingsterrein en keken naar de toestellen en het gaan en komen der reizigers. „Darling." Hoe druk het was en hoe warm. bezig waren met zeilwedstrijden, j Het was commodore H. Leten uit Gent, die de gasten in sappig Vlaams verwelkomde. Hij sprak er zijn blijdschap over uit, dat de Royal Belg. Sailingclub nu een eigen jachthaven heeft voor de cadetten. Deze vaste basis in de Braakmanpolder is voor deze j club van grote betekenis, omdat 'men zeer vele jeugdleden heeft. Spreker hoopte, dat door de zeilsport de Belgische en Neder landse jeugdleden vele warme vriendschapsbanden zullen aan knopen. Hij zeide dat thans 28 zeilbootjes in de Braakman ge stationeerd zijn. De club zal het prachtige aan haar beschikbaar gestelde terrein in ongeschonden toestand handhaven, aldus de heer Leten, die de beheersraad van het recreatiegebied dankte voor haar grote medewerking, en de drie burgemeesters van Biervliet, Hoek en Fhilippine benoemde tot ere-leden van de vereniging. Voorts bracht hij nog dank aan de heren Muller en De Bruijne, die zovele werkzaam heden verrichtten vóór de over dracht van het grondgebied een j feit kon worden. Burgemeester A. F. Hanssens van Hoek sprak er zijn vreugde over uit, dat dit mooie stuk grond met het water ten dienste j komt van de vorming van de jeugd. De overheid, aldus spre- 1 ker, heeft tot taak de jeugd op te vangen. Maar alleen kan de overheid dit niet, daarvoor heefc men hulp en medewerking no dig van de ouderen en de jonge ren. Captain Wim Muller uit Ter neuzen hees de vlag van de Sai lingclub. De twee jongste leden Jan van den Griek uit Terneu zen en Bernard Hebbelijnck uit Gent hesen resp. de Nederlandse en de Belgische vlag in de mast top, waarna onder grote belang stelling der toeschouwers de jeugd begon met de zeilwedstrij den. Nog lang was het zaterdag een hele drukte in de Braakmanpol der. TWEE KINDEREN VERDRONKEN Twee kinderen uit één gezin zijn zaterdagmiddag verdronken in de Holterkolk in Deventer. Omstreeks drie uur zaterdag middag zagen kinderen de lichaampjes van de 5-jarige Corrie en de 4-jarige Tonnie Hogelander aan de kant van de kolk, waar vroeger het Holter- zwembad is geweest in het wa ter drijven. De kinderen zijn af komstig uit een gezin van zes kinderen. Zij woonden in de Ri vierenwijk in de onmiddellijke nabijheid van de diepe kolk en waren gaan zwemmen zonder de zwemkunst machtig te zijn. ONGEVAL BIJ ZWEEFVLIEGEN Bij oefeningen van de zweef- vliegclub „Noord-Oostpolder" op een terrein in de omgeving van Emmeloord is zaterdagmiddag een ernstig ongeluk gebeurd, dat de 14-jarige Geert Smeding uit Emmeloord het leven heeft ge kost. De bij het optrekken der zweefvliegtuigen gebruikte ka bel dreef door de krachtige wind zóver af, dat hij op de weg te recht kwam, waar het slacht offer werd getroffen. Hoewei het zich aanvankelijk niet ern stig liet aanzien is de jongen in de loop van gisternacht in het Ze keek hem aan. „Die goeie Paul." „Paul?" „Ik vind het ellendig, dat ik je hier achter moet laten dat weet je wel, hè? Ik zou je zo dolgraag meenemen. Maar die kleine pla gerijtjes van het leven beletten het." „Ja, Paul, die kleine plage rijtjes van het leven." „Ik kom terug om je te halen, dat beloof ik je. Zodra je me roept. En je kunt de chèque, die ik je gegeven heb, inwisselen zo dra je geld nodig hebt." De stem uit de luidspreker riep: „Passagiers voor Parijs worden verzocht...." .Vaarwel, Olga. darling". „Adieu Paul." „Tot weerziens." Ze bleef alleen op het terras, van waar men het vliegveld kon overzien. Ze zag Paul in het vliegtuig stappen. Misschien zou hij naast een willekeurig jong meisje gaan zitten en een ge sprek met haar beginnen.... en zou hij zeggen: Ik kom uit Massachusetts Ja.... Ik ben base-ball-speler. Het leven herhaalde zich, her haalde zich steeds weer. Het leek of haar leven en dat van Paul bezaaid was met vliegtuigen. Ze wuifde met de hand. Ze zag voor het laatst het blonde hoofd dat zich buke om het toestel binnen te gaan en ze voelde de tranen in haar ogen komen. Ze draaide zich om. (Wordt vervolgd. ziekenhuis te Emmeloord, waar heen hij vervoerd was, aan zijn verwondingen overleden. De zweefvliegclub, die pas voor de tweede maal in zijn be staan oefende, had uiteraard veel bekijks van de jeugd. BIJ UITWIJKMANOEUVRE VERONGELUKT Zaterdagmiddag is de 26-jarige ongehuwde H. W. Kappert uit Deventer bij een auto-ongeluk op de Bandijk bij Terwolde om het leven gekomen. Kappert wierp scherp het stuur om ten einde een botsing met een tegen ligger te voorkomen. De auto tuimelde van de dijk en de twee inzittenden werden eruit gewor pen. Kappert kwam tegen een in een weiland staande pomp te recht en was op slag dood. De andere inzittende. H. Jansen werd licht gewond. ACHTJARIG KIND VERDRONKEN Zaterdagmiddag is de 8-jarige Rudolf Jansen in de Luyeken- kolk bij de Rembrandtkade te Deventer verdronken. Vriendjes vonden zijn kleren aan de kant liggen en brachten deze naar huis. Van gemeentewege was men dezer dagen juist begonnen de kolk af te rasteren en voor zwemmers te sluiten. Dit verdrinkingsgeval was za terdag het derde in Deventer. MAN IN SLOTERPLAS VERDRONKEN In het zwembad Sloterplas te Amsterdam-West is zaterdag middag de 41-jarige kantoorbe diende D. de Boer uit Slotermeer onder de ogen van zijn vrouw, zoon en dochter verdronken. Te kwart voor vier zou de vader en zijn ongeveer elfjarige zoon om het hardst zwemmen naar het zogenaamde tweede eiland. Halverwege zonk de man plot seling en kwam niet meer bo ven. Vier badmeesters hebben een uur lang vergeefs naar de drenkeling gezocht. Eerst te acht uur 's avonds heeft de rijks politie het stoffelijk overschot opgedregd. JEUGDIGE BROMFIETSER VERONGEUUKT Omstreeks half twaalf gister morgen is de 15-jarige Deddo Wolgen uit Winschoten bij een verkeersongeval om het leven gekomen. De jongen stak, te noorden van Winschoten, op een bromfiets de rijksweg naar Gro ningen over en werd toen ge grepen door een Duitse perso nenauto, bestuurd door iemand uit Aurieh. De bromfietser was op slag dood. De auto sloeg bij dit ongeval over de kop. De be stuurder en zijn mede-inzittende, iemand uit Groningen, werden eruit geslingerd en ernstig ge wond. Zij zijn naar het RJC. zie kenhuis te Winschoten vervoerd. De auto en de bromfiets wer den totaal vernield.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2