Wie Amsfe! drinkt... et Kantongerecht Oostburg Beursoverzicht SPORTNIEUWS HERr De Is 1 Gemeenteraad van Cadzand Eichmann wordt niet uitgeleverd Premier Ben Goerion op persconferentie VOETBAL MOTORSPORT Pagina 4 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 25 juni I960 Donderdagmorgen werd te Oostburg de maandelijkse straf zitting van hel kantongerecht gehouden. Als eerste kwam de Hoofd plaatse slager de heer L. C. v. d. A. voor de groene tafel. Deze had zijn 12-jarige hond te Hoofd plaat op stap laten gaan, zon der dat liet dier was voorzien van do voorgeschreven muilkorf. Van der A. voerde aan, dat de hond met het klimmen der jaren zijn ,,honde"streken had afge leerd en nooit meer uitviel of toet. Van der A. voerde aan, dat hem ten onrechte werd voorge schreven dat de hond een muil korf moest dragen. De kantonrechter, rar. Van den Belt. was dit niet met hem eens. De burgemeester heeft liet recht de hond een muilkorf voor te schrijven. Als de hond inderdaad niet meer bijt kan ontheffing van deze maatregel vrorden gevraagd. Zolang dit echter niet gebeurd is, dienen de voorschriften te worden na geleefd. Daar het echter de eer ste maal was, dat de hond zon der muilkorf „betrapt" was werd zijn baas slechts een lichte geld boete van 5 subs. 1 dag hech tenis opgelegd. De heer M. J. van G„ vlasbe werker te Eede (gem. Aarden burg i, had om zijn vader een dienst te bewijzen een voert tjet- aardappelen naar Oostburg ge bracht met de vrachtauto. Bl.i controle door de Rijks politie bleek, dat de vrachtwa gen, welke slechts een laadver mogen had van 3750 kg, met bijna 7000 kg patatten was ge laden. Van G. voerde aan, dat hij niet wist hoe zwaar zijn lading wel was. Hel O.M., bij monde van mr. Ph. Schcnkenburg van Mierop, had weinig goede woorden voor te zwaar geladen vrachtauto's, die levensgevaarlijk zijn op de weg. De wagen wordt moeilijk bestuurbaar, terwijl door te zware belasting het remvermo- gen ernstig wordt belemmerd. Het is echter zeer verleidelijk om te zware vrachten te vervoe ren, omdat men dan minder rit ten nodig heeft om de vracht te vervoeren, aldus het O. M. De eis luidde 150. subs. 30 dagen, een bedrag waarvan ver dachte van kleur verschoot. De kantonrechter nam bij zijn beslissing in aanmerking, dat het de eerste maal is, dal ver dachte terecht staat, en deed 50 van de geëiste boete af, zo dat de uitspraak 100, subs. 30 dagen werd, maai- gaf hierbij de zeer ernstige waarschuwing, dat de vrachtwagen nimmer meer te zwaar belast mag zijn. De heer A. K. L. M., oud-ge meente-ontvanger te Haalten <B. had als chauffeur van een personenauto niet voldoende rechts gehouden in een bocht op de Rijksweg tussen Oostburg en Aardenburg. M. voerde aan, dat hij was misleid door de onderbroken streep op de weg. In België zijn de bochten duidelijker gemar keerd, aidus de heer M.. dan gaat men automatisch niet uit de bocht. Daar de bocht vol komen overzichtelijk was. en er geen tegemoetkomend verkeer was werd voor deze maal de hand over het hart van de rech ters gestreken. De eis luidde ƒ7. subs. 2 dagen. De uitspraak was 5, subs. 1 dag. Vervolgens kwam het ernstige ongeluk, dat op 7 januari te Oostburg plaatsvond tussen een motorrijder en een S.B.M.-bus ter tafel. Verdachte was de heer E. A. K„ chauffeur te Aardenburg. Als getuige verscheen de heer J. ,J. D„ het slachtoffer van het ongeval, electriciën en wonende te Zuidzande. K. werd ten laste gelegd, dat hij de doorgang voor het ver keer niet had vrijgelaten, loen hij met zijn zware lijndienstbus vanaf de Markt te Oostburg de Rurchtstraat kwam ingereden. De Burchtstraat is een gedeelte van de Rijksweg BreskensAar denburg en derhalve voorrangs- weg. K. voerde aan, dat hij de mo torrijder, die mof een enorme snelheid moet hebben gereden, niet had zien aankomen. De heer J. J. D., vertelde, dat hij met een snelheid van hoog uit 30 a 40 km per uur zou heb ben gereden. Overigens wist D. zich van dit ongeval weinig of niets meer te herinneren, wegens een zware hersenschudding, welke hij tijdens de botsing had opgelopen. De eis luidde 100 subs. 20 dagen. Het was, aldus mr. H. A. R. de Mul, een raadsel hoe dit onge val heeft kunnen gebeuren. De bus komt slechts langzaam de Rurchtstraat ingeschoven. Het is goed helder weer, en van hei de zijden ziet men elkander niet Mr. De Mul voerde aan, dat het voorrang hebben niet steeds wil zeggen dat men deze voorrang ongelimiteerd kan nemen. Er ijn bepaalde omstandigheden, o.a. een bus die de weg komt indraaien, die toch wel even cbor de weggebruiker bekeken d'enen Ie worden. Voorts voer de mr. De Mul nog aan, dat het slachtoffer niets heeft gedaan om het ongeval te voorkomen. Zelfs werden de remmen niet gebruikt. Bij zijn overwegingen, welke leidden tot dc uitspraak, nam •V Tengevolge van een instor ting is vrijdag in een steenkool mijn bij Ressaix in Henegou wen een Italaans mijnwerker om het leven gekomen. Een landgenoot van hem lien ver wondingen op. de kantonrechter in aanmerking, dat juist op de buschauffeurs een zware verantwoordelijkheid rust. Nog moer dan andere weg gebruikers dienen zij de voorge schreven verkeersregels, mede uit overweging van de veiligheid van de passagiers in aanmer king te nemen. De overtreding achtte de kan tonrechter bewezen, doch hij be tichtte verdachte niet van nala tigheid of grove schuld. De uil- spraak luidde 50, subs. 10 dgn. A. C. B., aids te Oostburg, was al jarenlang in het bezit van een buks. De dokter, die eerst te IJzendi.jkc woonachtig was, had altijd aldaar een wapenvergun ning van de politie gehad. Bij verhuizing was verzuimd, aan do politie van do nieuwe woon plaats Oostburgeen vergun ning te vragen voor het bezit van een vuurwapen. Tijdens een vorige zitting was de arts nog de gelegenheid ge geven de vergunning aan. te vra gen. Thans bleek echter, dal de loco-burgemeester, als waarn. hoofd van de politie een derge lijke vergunning niet wilde ver strekken. Tegen dit besluit was de arts niet tijdig in beroep gegaan. Thans werd hij derhalve veroor deeld lot verbeurdvei klaring van de kogels en de buks, en kreeg bovendien nog twee geldboeten van 1. A. J. V., aannemer te Oost- burg, werd ten laste gelegd, dat hij een ongeva] te Cadzand ver oorzaakt had. V. zou op onver antwoordelijke wijze linksafge- slagen zijn en daardoor- de garagehouder De B. uit Oost- burg in moeilijkheden hebben gebracht. De heer V. reed als chauffeur van een luxe-auto op do" boulevard De Wielingen, toen hij ter hoogte van de Duiniaan linksaf wilde slaan. Hij remde en gaf richting aan. De achter op komende auto, hierdoor ken nelijk in de war gebracht, rem de krachtig waardoor de auto begon te slingeren. Deze be landde daarbij in de berm van de weg en kwam tegen een lan taarnpaal tot stilstand. Daar- V. wei wilde afslaan, doch kennelijk met het afslaan nog niet bezig was. wat duide lijk bleek uit getuigenverklarin gen. werd hij vrijgesproken van het ten laste gelegde. De varensgezel C. V. uit Groe- de, stuurman bij de binnenvaart, was te Oostburg met zijn brom mer pardoes regen een gepar keerde auto opgereden, die hij niet had zien staan. De schade aan de auto was inmiddels ge regeld. Eis ƒ20 subs. 4 dagen; uit spraak 15 of 3 dagen. L. 0„ bedrijfsleider te Terneu- zen, had, rijdend op de Brievers weg te Eede, geen voorrang ver leend aan een van rechtskomen- de auto bestuurd door de arts De Rijk. Daar deze weg zeer slecht waar te nemen is door een enorm hoge haag, werd slechts een geringe boete, 10 subs. 2 dagen gevraagd en op gelegd. Mevr. wed. U.B. uit Aarden- burg stortte, ondanks haar hoge leeftijd, een ware spraakwater val over de rechters uit. De schoorsteen van de wo ning, welke mevrouw bewoont, was door dc land des tijcis aan getast; er waren stukken afge brokkeld. Toen de spiegelruit van de tegenover' de woning slaande bakkerswinkel van de heer H. het eensklaps door een onbekende oorzaak begaf, ging de politie op onderzoek uit en eorrsiateerde dat de schoorsteen in zeer slechte staat was. Er waren al stukken afgevallen, welke in de goot lagen. Mevr., die al een uur nadat de politie waarschuwde de werklie den op het dak had, kwam er, gezien de hoge leeftijd, goed vanaf. De eis Juidde 10 subs. 2 dagen. Door haar grote ijver om het euvel direct te verhelpen deed dc kantonrechter, die tussen de woordenstroom haast geen speld kon krijgen, er nog wat af. en maakte er een waarschuwings boete van 1 van. Zij zal thans de schoorsteen in de gaten houden beloofde ze de kantonrechter De zaak tegen de heer W. r. B. S„ chauffeur op een vracht wagen, die te Oosthurg onvoor zichtig gereden had, werd aan gehouden voor het verhoor van de verbalisant. Ir. W. J, B. uit Schoondijke, had met een auto gereden waar in een radio aanwezig was. Voor deze radio was geen luisterver gunning aanwezig. Verdachte voerde aan, dat hij niet wist dat men voor een autoradio een vergunning moest hebben. Eis en uitspraak 10 subs. 2 dagen. H. P. C van M., klerk bij de S B. M. te Breskens, had in de Burg. Gerritsenstraat 's avonds een auto geparkeerd. Ongeluk kiger wijze w is de lantaarn, waaronder de wagen stond geen nachtlantaarn, zodat dc wagen zonder verlichting stond. De officier van justitie vei tel de, dat dc P.Z.E.M. in Zeeland alle lantaarns welke 's nachts niet blijven branden van een witte streep heeft voorzien. De heer Van M. beloofde hierop in de toekomst te letten. Eis en uitspraak 10, subs. 2 dagen. MINISTER LUNS IN ZU1D-AFRIKA Minister Luns is vrijdag in Belgrado aangekomen voor be sprekingen met de Zuidslavi- sche regering. Hij zal zes dagen in Zuid-Slavië blijven en onder meer overleg plegen met. de Zuidslavische minister van Bui tenlandse Zaken, Koca Popovic, en president Tito. Volgens buitenlandse waarne mers in Belgrado zijn de betrek, kingen tussen Nederland en Zuid-Slavië normaal, maar niet hecht. Het bezoek van minister Luns zal beide landen nu de ge legenheid geven hun visie op de onderlinge betrekkingen en de aan de orde zijnde interna tionale vraagstukken nader uit een te zetten, zo menen deze waarnemers. Minister Luns en mr. R. B. Baron van Lynden, chef direc tie Europa van het ministerie van Buitenlandse Zaken die hem op zijn reis vergezelt, wer den op het vliegveld verwel komd door de Zuidslavische minister van Buitenlandse Za ken, Koca Popovic en de Neder- landse ambassadeur in Belgra do, mr. S. G. M. Baron van Voorst tot Voorst. Zaterdag en maandag zullen de officiële besprekingen tussen minister Luns en de Zuidslavi sche leiders gehouden worden op het ministerie van Buiten landse Zaken te Belgrado. Op 26 juni zal de minister een fok kerij van Nederlands vee in 900.000 adhesiebetuigingen aangeboden Een grote verhuiswagen met een in dc nationale kleuren ver sierde aanhangwagen waren don derdagmorgen nodig om de bijna 900.000 adhesiebetuigingen van sport-geïnteresseerde Nederlan ders cn nationale sportorganisa ties met dc doelstellingen van dc stichting Nederlandse sporttota- lisator te transporteren naar het gebouw van de Tweede Kamer, waar deze door de plaatsvervan gende secretaris-penningmeester van de K.N.V.B.. de heer J. Mui lenburg, ter griffie werden aan geboden. Met de adhesiebetuigingen, ge bundeld in dozen met rood-wit blauwe linten en gesorteerd vol gens sport-rayon, wordt aange drongen op één nationale toto zonder beperkende bepalingen ten aanzien van deelneming, de verdeling van de opbrengst en het prijzengeld, met dc moge lijkheid tot een maximale inleg van 2 gulden per deelnemer en op vrijstelling van heffing van omzet-belasting. Novi Sad bezichtigen. Op 28 ju ni zal hij een conferentie over de Europese integratie bijwo nen in het instituut voor sociale en politieke wetenschappen en op 29 juni vertrekt hij naar Brioni voor een onderhoud met president Tito. De hoofdingenieur-directeur van de Bouwnijverheid in Zeeland heeft de raad toestemming ver leend om tot openbare aanbe steding van de aanleg van een parkeerterrein over te gaan. Voorts deelden B. en W. mede, dat men er nog niet in geslaagd is een badmeester aan te stellen. Via de reddingsbrigades zal men thans trachten een geschikte badman voor Cadzand te krij gen. Toestemming van G. S. zal ge vraagd worden op een onder handse aanbesteding voor de aanleg van een straatje. De heer P. Mollet uil Hoofdplaat is be reid dit werk voor een bedrag van ƒx600 uit te voeren. Hier bij komt een bedrag van 4000 voor de aankoop van klinkers. Voorts deelde de burgemees ter mede, dat de exploitatie voor terreinen, welke door de heer Koolsde Winter bouwrijp ge maakt zullen worden aan hem is verleend. Ook de fam. Kools Luteijn zal spoedig de exploi tatievergunning krijgen. Inmid dels zijn de gronden, nodig voor de straten en de aanleg van ver dere openbare werken aan de gemeente overgedragen voor 1 de massa. Uitvoerig besprak de raad hierna een verzoek van de kerk voogdij der Ned, Herv. Kerk om een bijdrage te willen verlenen in de restauratiekosten van het gebouw der Ned. Herv. Kerk. Men was van mening, dat het niet op de weg van de gemeen te ligt hierin een bijdrage te verlenen, temeer daar via Mo numentenzorg het Rijk een bij drage geeft van 88 r/c der res tauratiekosten. De voorzitter voerde aan, dat desondanks voor de kerkvoogdij een bedrag van ƒ8400 overblijft. Daar de Ned. Herv. kerk een prachtig cultuurmonument is. dal goed bewaard is gebleven, meenden B. en W. de raad dit voorstel te moeten doen. De heer De Hullu vroeg zich af, of hiermede niet een prece dent geschapen wordt voor de andere kerken. Ter sprake kwam nog het zeer langzame tempo van de restauratie, hetgeen de heer J. Kools de opmerking ontlokte, dat als Monumentenzorg een particuliere onderneming was geweest, ze al vele malen fail liet zou zijn geweest. Tenslotte wprd met algemene stemmen een subsidie van 1000 verleend. De voorzitter zegde toe deze zaak met het kerkbestuur te zullen hespreken. Voorts kwam ter sprake de reorganisatie van de Centrale Dienst voor Bouw- en Woning toezicht. Thans heeft men met algemene stemmen een nieuwe regeling kunnen ontwerpen. Bij de rondvraag informeerde de heer J. Kools naar de brand spuit. Hij vond het jammer dat de spuit nog steeds niet is aan gekocht. De begroting voor 1960 is nog steeds niet goedgekeurd. De aanschaf van de spuit wacht hierop. De voorzitter merkte op. dat men klaar is met een nieuwe spuit alleen. Er zal een alge hele reorganisatie van de brand weer moeten plaatsvinden, mede door het karakter dat Cadzand als badplaats heeft. De heer De Bruijne vroeg naar het kampeerterrein „Welge legen". Uit het antwoord van de voor zitter bleek, dat een vergunning tot exploitatie van het kampeer terrein is verleend, op voorwaar de dat 750 personen op het kam peerterrein, bungalows en cara vans inbegrepen, mogen ver blijven. Voorts heeft de eigenaar een bouwvergunning gekregen voor de bouw van vier nieuwe toilet ten. Het wachten is op een ver gunning om de toiletten te doen lozen via de betrokken polder. Het zal verboden zijn. dat jongens en meisjes met elkaar kamperen. Ongehuwde meisjes krijgen nu een aparte plaats op he kampeerterrein toegewezen, evenals de jongens. Ook voor de echtparen is een aparte hoek beschikbaar. Het zal niet meer mogen voorko men. dat ruim 2000 mensen op het kampeerterrein bivakkeren. De voorzitter sprak de wens uil, dat de kampbeheerder mede werking zal verlenen. Voorts sprak hij er zijn grote voldoe ning over uit, dat het nieuwe kampeerterrein voor caravans, geëxploiteerd door de heer Dees, zo keurig in orde is gebracht. De heer Bril informeerde nog naar de reddingsbrigade, en de E.H.B.O.-cursus,, welke thans te Cadzand gegeven wordt. Het ligt, aldus de voorzitter in de bedoeling in de volgende raadsbijeenkomst een voorstel te doen om de E.H.B.O.-cursus te subsidiëren. Men hoopt, dat uit eindelijk uit deze cursussen een reddingsbrigade kan worden ge formeerd. Voorts deelde de voorzitter nog mede, dat per 31 juli in Cadzand bereden politie wordt gestationeerd. Ook dit zal de veiligheid van het strand in be langrijke mate verhogen. ARGENTINIË EN ISRAEL President Frondizi \an Argen tinië heeft vrijdag op een pers conferentie in Parijs gezegd dat het besluit van de Veiligheids raad in de zaak-Eichmann „vol strekt bevredigend" is. Over de „behoorlijke genoegdoening" zou nu worden gesproken hetzij tus sen Argentinië en Israël recht streeks, hetzij via een internatio naal orgaan. Frondizi zei in antwoord op een vraag dat het besluit van de Veiligheidsraad een onderhoud met premier Ben Goeiron van Israël onnodig maakt. De Israëlische minister-presi dent Ben Goerion heeft vrijdag ochtends op een persconferentie in Den Haag gezegd dat hij de Argentijnse president alleen in Nederland kan ontmoeten want zaterdag kan hij. Ben Goerion, niet reizen en zondag gaat hij weg. Hij voegde er echter aan toe helemaal niet te weten of er wel een bijeenkomst met presi dent Frondizi zou komen. In antwoord op een vraag om commentaar np de donderdag avond door de Veiligheidsraad aangenomen resolutie over de zaak-Eichmann zei hij dat hij de tekst van de resolutie nog niet had gelezen en dus geen commentaar kon geven. Verder zei de minister-presi dent die met een open overhemd in het licht van d- schijnwer pers van cameramannen zat, dat de ontvoering van Eichmann geen zaak van de Israëlische re gering was. Het was het; werk van particulieren die vijftien jaar deze oorlogsmisdadiger had den nagejaagd. Deze mannen wa ren zelf slachtoffers van de na- tionaal-socialistische concentra tiekampen. Nu Eichmann in Is raël is, is het wel een regerings zaak. Eichmann zal door een Is raëlische rechtbank worden be recht en zal niet worden uitge leverd. Eichmann zal, aldus Ben Goe rion, vrij zijn in de keuze van zijn advocaten maar zijn raads lieden mogen geen nazi zijn ge weest. Het vooronderzoek zal en kele maanden duren en de open bare behandeling waarschijnlijk wel langer. Waarnemers van alle landen, ook van Argentinië, zijn bij de berechting hartelijk welkom, evenals de pers. Hij zei voorts niets te kunnen zeggen over de straf die Eich mann zal krijgen omdat dat aan de rechters is, maar wel zei hij dat de doodstraf is afgeschaft behalve voor verraad in oorlogs tijd en nazimisdaden. Israël heeft altijd vriendschap pelijke betrekkingen met Argen tinië onderhouden aldus Ben Goerion, die de hoop uitsprak dat dat zo zal blijven. Toen een verslaggever Ben Goerion vroeg of hij dacht dat de kans op een bijeenkomst gro ter was geworden nadat de re solutie door de Veiligheidsraad was aangenomen, zei de premier dat voor een bijeenkomst altijd twee mensen nodig zijn en dat hij daarom op die vraag geen antwoord kon geven. In antwoord op de vraag of Israël bereid was de een of an dere vorm van genoegdoening aan Argentinië te geven, ant woordde de minister-president dat hij een tijd geleden president Frondizi in een persoonlijke brief had geschreven dat het wel mo gelijk was dat bepaalde mensen die op zoek waren naar Eich mann, inhreuken hebben ge maakt op het Argentijnse recht. De premier zei begrip te heb ben voor het optreden van deze mensen en dat hij als hij in hun positie was, hetzelfde gedaan zou hebben. Hij beschouwde het op treden van de mannen als een daad van grote, historische recht vaardigheid. Hij zei niet te weten, waar voor hij zijn excuses moet aan bieden. In antwoord op een andere vraag zei Ben Goerion niet te weten of er nog eens zo iets zou gebeuren omdat de Israëlische regering er niets mee te maken heeft, maar men moest wel be denken dat er geen andere nazi in leven is, die zulke misdaden heeft gepleegd als Eichmann. De Israëlische premier zei zeer onder de indruk te zijn gekomen van wat hij in Nederland heeft gezien. In het bijzonder de Del tawerken die hij de grootste technische pioniersarbeid van deze en van alle tijden noemde. Uit dit grote project blijkt dat het Nederlandse volk wilskrach tig, volhardend, ondernemend en eensgezind is, want alleen een eensgezind volk kan zoiets tot stand brengen. In antwoord op de vraag of Israël de kwestie van het Suez- kanaal niet voor het internatio nale gerechtshof zal brengen, antwoordde Ben Goerion dat de kwestie juridisch volkomen dui delijk is. Er is een verdrag en er zijn twee resoluties van de Ver. Naties volgens welke de Verenig de Arabische Republiek Israëli sche scheepvaart door het kanaal moet toelaten. Er is geen reden de zaak voor het hof te brengen. De grote doelen van de Isra ëlische politiek zijn, aldus Ben Goerion: Dc Joden die elders wonen, de gelegenheid te geven zich in Israël te vestigen, de woestijn te herscheppen in Bouw land, een betere maatschappij en de vrede. In Marokko ivonen een kwart miljoen Joden die volgens Ben Goerion graag naar Israël zou den willen ltorhen, indien de Marokkaanse regering maar toe stemming wilde geven. Van de drie miljoen Joden in de Sow- jet-Unie wi) één miljoen, in het bijzonder de jongeren, naar Is raël. Israël wil zich wel met de E.E.G. associëren maar deze or ganisatie moet niet beperkt bile ven tot de zes. Israël wil het uit gebreid zien tot alle vrije volke ren van de wereld. Israël wil de eenheid van de gehele mensheid. aldus Ben Goerion. Adv. S3 De Beursstemming stijgt, want iedereen heeft zijn aandeel ln de koersstijging. Het Amstel Bier gaat omhoog in de glazen en vele handen vormen het kwaliteitsgebaar. Voor het gouden Amstel Gold 6 12 ','o Koel, kostelijk Amstel Bier.> KWALITEITSBIER AMSTEL P".S o AMSTEL GOLD AMSTEL OUD BRUIN TECHNISCHE KÓERSREACTIE Voor de laatste beursdag van deze week was de handel voor de internationale waarden door- elkaar zeer rustig. De hoofd fondsen ondergingen een tech nische koersreactie op de forse stijgingen van de voorgaande dagen. Hoogovens maakte op de lagere tendentie bij de ope ning van de overige hoofdfond sen een uitzondering en lag vast in de markt. Wall Street gaf donderdag iets hogere koer. sen te zien. kon. Olies verbe terden er een halve dollar doen Philips en Unilevers werden ge. negeerd en eerder, zij het in ge ringe mate, aangeboden. Dit was voor Amsterdam het sein om, met het weekeinde in het vooruitzicht, gisteren wat. voor zichtig aan te doen. Zelfs de vaste stemming op dc Westduit- se beurzen kon Amsterdam niet VOETBALPROGRAMMA VOOR ZATERDAG 25 EN ZONDAG 26 JUNI 1960. (BETAALD VOETBAL) Boslissingsoompetitie ''e divisie. BaronieXerxes 1 AMATEURS. (Vriendschappelijk.) Zeeuws Elftal Amsterd. elftal Spui 2AZVV 3 1 INTERESSANT JUNIOREN- TOURNOOI IN TERNEUZEN. Vandaag speelt het Zeeuws elftal in Goes een vriendschap pelijke wedstrijd tegen een Am sterdamse amateurploeg. De Zeeuwen, wier samenstel ling wij deze week reeds publi ceerden. vormen op papier een vrij sterke combinatie. Toch ge loven we niet, dat zij tegen de Amsterdammers opgewassen zijn. In Terneuzen en Sas van Gent worden dit weekend interessante Viets-toèbehoren, originele geschenken*. georgani- j uniorentournooien seerd. Vooral in Terneuzen vermeldt dit programma voor de jeugd tal van belangwekkende ontmoetin gen, waarvan wij alleen maar de wedstrijd Terneuzen AHulst A noemen. Van half drie tot acht uur kan men de junioren op twee der Terneuzense velden aan 't werk zien. De deelnemende ploegen zijn in de^A-afdeling: Terneuzen, Hulst, Corn Boys en in de B.- groep: Terneuzen, Huist, Corn Boys, Oostburg en Ria. In Sas van Gent nemen o.m. deel diverse juniorenelftallen van de Corn Boys, Sluiskil, Axel, Ria en Blijdorp. Aan de vereniging Zaamslag is toestemming verleend tot het houden van nederlaagwedstrij- den met het eerste en het twee de elftal gedurende de maan den juli en augustus. Ernstig ongeluk tijdens training voor 24 uursrit van Le Mans Tijdens de training voor de 24 uursrit van Le Mans heeft zich een ernstig ongeluk voorgedaan. De Braziliaan Frederico d'Orey verloor in een bocht de macht over zijn stuur on botste tegen de strobalen. Met bloeduitstor tingen op verschillende plaatsen van zijn lichaam werd hij naar het ziekenhuis van Le Mans vervoerd. Daar bleek dat hij eveneens een schedelblessure had. In de loop van de nacht werd d'Orey geopereerd. Zijn toestand is bevredigend. De snelste ronde voor de 24 uursrit van Le Mans, die zater dag en zondag a.s. wordt gehou den, werd gemaakt door de En gelsAmerik. equipe Hangsen Dan Gurney, die de 13.461 m aflegden in 4 min. 04,6 sec., het geen een gemiddelde betekende van 198.118 meter. Het baan record staat sinds 1957 op naam van de Engelse coureur Haw thorn, die met zijn Ferrari tot een gemiddelde van 203.015 m kwam. tot kopen brengen. Het publiek ging eerder op kleine schaal tot winstnemingen over en aange zien hier geen buitenlandse vraag tegenover stond, leidden deze winstnemingen tot koers verliezen. De handel was, zoals gezegd, zeer rustig en de beurs vond de technische koerscor recties zeer normaal. AKU's misten de steun van West- Duitsland en noteerden op 569 circa 8 punten beneden de vo rige slotkoers. Philips \^s op 1250 zeventien punten Tager en Unilevers bleven op 1Q06,„ na 1000 circa 13 punten beneden het vorige slotpeil. De geregis treerde omzet van beide fond sen (Philips en Unilever) be droeg voor ieder nominaal bij na 1 miljoen. Kon. Olies kon den zich vrij goed op het vori ge slotniveau van ƒ147,80 hand haven doch bleven beneden pariteit New York. Hoogovens, in de niet-officiële ochtend- handel nog op 820 te koop, no teerden bij de opening van gis termiddag 845. Gedurende het verdere beursverloop daalde de koers tot 835, tegen donderdag 838 als slotkoers. In de scheepvaartsector ging bijna niets om en de koersen gaven merendeels zeer geringe verliezen te zien. Ook in de cultuursector was de activiteit uitermate gering en de stem ming iets beter voor Amsterdam Rubbers. HVA's een kleinigheid lager. Staatsfondsen doorelkaar iets luier min of meer als ge volg van de Engelse disconto verlaging van donderdag, als mede een koerscorrectie op do vaste stemming voor de staats obligaties van de voorgaande dagen. Claims Dekkers werden voor het eerst verhandeld. Claims Van Vlissingen Katoen werden op ƒ1600 ƒ1650 (ƒ1700) geadviseerd. In de lokale afde lingen werden aandelen Neder- landsche Handel-Maatschappij iets hoger op 305 geadviseerd. Verder bleven de grootbanken onveranderd en de bier-aandelen verdeeld. Certificaten De Bijenkorf on dergingen in de groep .waren huizen" deze maand een spec taculaire koersstijging. Deze steeg van 545 tot donderdag 695 hoofdzakelijk op Westduitse aankopen. Zoals bekend, bevin. den genoemde certificaten zich in de portefeuille van het be leggingsfonds „Valeurop", welk fonds op 27 juni ter beurze, zo als bekend, wordt geïntrodu ceerd. Prolongatie 3V2 procent. AKU Kon. Olie: 146.80—147.50 Philips: 1243—1250 gl Unilever: 997—1004 Hoogovens: 824—830 Nabeurskoersen 565 (563) slot 147.50 (147.60) slot 1249 (1249) Slot 1003 (1002'-) slot 830 (837) RUSSISCHE STUDENT S. IN HECHTENIS Op vordering van de officier van justitie te Den Haag is door de rechtercommissaris een be vel tot bewaring afgegeven voor de Russische student S. hangen* de het verdere onderzoek zal door de justitie geen verder commentaar worden gegeven. Zaterdag di Beste Marcel Drie jaar man door een jonge weduwe wijzeres en mezelf en twee wonen bij miji en eigenlijk kort geleden iets jonger dan Ik mag hem nen, dat ik (vo zou willen her juiste man vo mij voor een niet mogen, Dan is er 40 jaar, die mi ons thuis en erg aan. Ik vii hem trouwde, en onbezorgd raadt u mij ai cx Eigen geluk als ini Het is wel een beét om hierin raad te gev< welijk is geen spelle zomaar eens probeert levensgeluk is de daar moet u wel voor "zijn. Het feit, dat'V op gesteld bent en nesli; de weduwnaar houdt u hem als vriend 1 deren, zou eigenlijk man al dadelijk moe ten. Want is liefde ni eerste en allervc voorwaarde voor een Nu weet ik heus wi het algemeen een wee over het huwelijk ee anders en minder staat dan het jonge voor de eerste ma Maar dat wil toch n De'ilioeifijd van der" valt in de zc het zal hij velen wel eens voorkom tot hun grote spi; de knoppen afvalle dit een gevolg vai water en onvoldoe ting. Ook kunnen mestgebrek aanlf dat de bloemen gaan. Het is dus op toe te zien, dat in de warme ma doende water en m 9- ij 9 De langste dag is bij, maar er zullen heel veel zomerse dat want de zomer is toe pas begonnen! De komende maan frisse slaatjes, zon en zomerse nagerech 'l middelpunt van de ling staan. Allerlei koude welke vroeger eigen tend in de horecabed den geserveerd, kar czk thuis gemakk-elij ken. Geef b.v. ee cream soda. Het ervoor nodig heeft wel bij de banketba snackbars volop krijt Onder in een hoog verse vruchtjes kersen, frambozen sinaasappel enz.) li.pel limonadesiroo] goten en daarop roomijs gedaan. Het verder met spuitwat en gegarneerd met slagen room, waari zijn gelegd. Er wort wafeltje bijgegeven ZONDAG: Toast haring, biefstuk, erwtjes, aardapj beien. MAANDAG: Ramet ten sla, koffievla. DINSDAG: Ovenscf kool, ham en yoghurt met ker. WOENSDAG: K gevuld met eierg aardappelen, tel met schuimkc - DNDERDAG: spitskool, tomati cocosvla. 'JDAG: garnal jstsla of goul

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 4