Gemeentelijke herindeling van Schouwen-Duiveland Nederlandse kansen op Madagascar Radio en Televisie "REVUE Sousstelle beschuldigt Franse regering van zwakheid Vrijdag 24 juni 1960 16e jaargang na. 5016 HAARLEMMER VAN OPLICHTING VERDACHT 21-jarige jongeman liet colporteurs opereren voor „mindervalidenwerkplaats" 6 JULI LOTERIJWET Ir. HAVEMAN OVER EMIGRATIE Huidige situatie op de varkensmarkt niet bemoedigend OORLOGSMISDADIGER AANGEHOUDEN De volgende week in: Rechtszaken MAGNETISEUR TOT VIER WEKEN VEROORDEELD Elke dag heeft zijn geheim TWEEDE KAMER. Donderdagmiddag heeft de Tweede Kamer in behandeling genomen het wetsontwerp, hou dende gemeentelijke herindeling van het eiland Schouwen-Duive land. In de memorie van toe lichting wordt gezegd, dat de gemeentelijke autonomie op het eiland eerst tot ontplooiing zal kunnen komen, indien de hui dige miniatuurgemeenten tot krachtiger bestuurseenheden worden verenigd. Gedeputeerde Staten van Zeeland, die voor de gemeentelijke herindeling van Schouwen-Duiveland het initia tief hebben genomen, hebben zich bij de opstelling van hun plan laten leiden door de be stemming en de structuur van de verschillende delen van het eiland. Dit uitgangspunt heeft gevoerd tot het in het ontwerp van wet vervatte voorstel, dat ertoe strekt, het aantal gemeen ten van achttien tot zes terug te brengen. De minister van Bin nenlandse Zaken zegt met gede puteerde staten van mening te zijn, dat van deze zes gemeenten voldoende bestuurskracht mag worden verwacht om de proble men, welke zich in het gebied van elk dier gemeenten, mede in samenhang met de realisatie van het Deltaplan, zullen voor dien, het hootd te bieden. Er zal komen een nieuwe ge meente Westerschouwen om vattende de gemeenten Burgh, Haamstede, Renesse, Noord- welle en Serooskerke. De voorgestelde gemeente Mid- denschouwen zal gaan omvatten de gemeenten Eikerzee, Elle- meet, Duivendijke en Kerk- werve. De nieuwe gemeente Brou wershaven zal bestaan uit de haven, Dreischor, Noordgouwe en Zonnemaire. De gemeenten Oosterland, Nieuwerkerk en Ouwerkerk zul len worden samengevoegd tot een nieuwe gemeente Duiveland. Ten aanzien van Zierikzee wordt een beperkte uitbreiding van grondgebied voorgesteld. Bruinisse is in het ontwerp van wet niet verder betrokken dan dat een onbetekenende grens correctie wordt aangebracht. De heer Van Dongen (KVP) herinnert aan de verwoestingen door de oorlog en de watersnood. Deze hebben het sein gegeven voor de reconstructie van de provincie Zeeland. Wat Schouwen-Duiveland aan gaat kan de oplossing niet zijn van het gehele eiland één ge meente te maken. Een zodanige oplossing wordt op het eiland dan ook algemeen verworpen. In Haarlem is een 21-jarige jongeman J. van D. aangehouden, die verdacht wordt van verduis tering, oplichting en overtreding van het prijsvormingsbesluit '41. Hij moet, volgens de Haarlemse politie, in vele Noord- en Zuid hollandse gemeenten zeep, sham poo en boenwas tegen hoge prij- poo aan huisvrouwen hebben verkocht via colporteurs, die hij liet opereren voor een „minder validenwerkplaats Aurora". De verkopers konden zich legi timeren met een kaart waarop onder meer vermeld stond: „De houder verplicht zich streng te zullen houden aan de gestelde voorwaarden, op straffe van aan gifte bij de justitie". Hierdoor zou den zij indruk hebben gemaakt op de gedupeerde huisvrouwen, die de produkten tegen hoge prijs afnamen in de veronder stelling een goed doel te dienen. De jongeman zou een winst hebben gemaakt van 240 pro cent, waarvan de colporteurs 40 procent kregen. In het afgelopen half jaar heeft hij een bruto- omzet geboekt van 18.000 gulden. Het grootste gedeelte van zijn winst besteedde hij in café's en gokhuizen. Bij de arrestatie had hij een schuld van 2500 gulden. De politie kwam de zaak op het spoor door aangifte van een inwoonster in Haarlem-Noord. Zij verklaarde dat een colpor teur aan de deur was geweest om produkten te verkopen, naar hij zei ten bate van blinden en minder-validen. De man ver klaarde na aanhouding, dat hij voor de 21-jarige Van D. werk te. Bij een bezoek aan huis bij Van D. trof men in een werk plaats een 58-jarige man aan. Deze deed boenwas, shampoo en zeep in potjes en dozen, die, naar bleek, per auto naar de colpor teurs werden vervoerd voor dis tributie. De jongeman, die dit bedrijf sedert vorig jaar augus tus in Haarlem uitvoerde, was zijn 58-jarige „knecht" 152 gul den aan ziekengeld schuldig, waarvan hij naderhand honderd gulden afloste. De heer Van Dongen geeft als zijn oordeel te kennen, dat het wetsontwerp aanvaardbaar is als de beste gemeentelijke her indeling van Schouwen-Duive land en de beste waarborg biedt voor een verdere gezonde ont wikkeling van deze streek. De heer Verkerk (A.R.) acht de keuze van de minister om te komen tot zes gemeenten juist. Na de grenswijziging zullen wel iswaar hier en daar bezwaren blijven bestaan, maar naar zijn oordeel is het voorstel tot her indeling aanvaardbaar. De heer Kodde (S.G.) zegt, dat grenswijzigingen alleen mo gen worden doorgevoerd als de uiterste noodzaak daartoe aan wezig is. Naar zijn opvatting bestaat die uiterste noodzaak hier niet. Men moet vooral uit gaan van de belangen der be volking. Naar zijn oordeel is niet aangetoond, dat de bestaan de gemeenten de nodige be stuurskracht missen. De vraag blijft overigens of de nieuw te vormen gemeenten wel over die bestuurskracht zullen beschik ken en deze ook zullen aanwen den. Hij verklaart dat hij zijn stem niet aan het wetsontwerp zal kunnen geven. De minister van Binnenland se Zaken, de heer Toxopeus, merkt op, dat de herindeling is gebaseerd op een aantal facto ren. De herindeling is urgent, omdat in verband met de Delta werken en de wijzigingen na de watersnoodramp de gemeenten niet meer tegen haar taak zijn opgewassen. Met de beperkte middelen is de nodige bestuurs kracht niet op te brengen. De bestuurskracht is te gering om dat men zich niet het ambtelijk apparaat kan veroorloven, dat nodig is. De minister zegt het onwen selijk te achten minder gemeen ten te vormen dan in het wets ontwerp wordt voorgesteld. Schuddebeurs behoort qua ka rakter bij het agrarisch deel van het eiland. Zierikzee heeft er geen behoefte aan Schudde beurs bij zijn grondgebied ge voegd te zien. Spr. meent, dat het moeilijk zal zijn de heer Kodde te over tuigen. Z.i. moet men met een bepaalde blik in de toekomst durven te werken. De algemene beraadslaging wordt gesloten. De artikelsgewijze behande ling zal geschieden na de wet op de dierenbescherming, niet vóór woensdag 29 juni. In de donderdagmiddag ge houden vergadering van de Tweede Kamer is besloten aan de agenda toe te voegen het ont werp® ierenwet. Na de verslagen omtrent de uitwerking en toepassing van de verdragen inzake de Euro pese gemeenschappen 4 en 5 juli) zullen aan de orde komen de wetsontwerpen tot wijziging der loterijwet, de loterijbelas ting en de sportnota. De voorzitter zegt aan te nemen, dat met de behandeling van de loterijwet-ontwerpen woensdag 6 juli een aanvang kan worden gemaakt. Jhr mr. M. van der Goes van ontstellend laag, n.l. ongeveer Naters heeft als lid van een dele gatie van het Europese parle ment een studiereis naar Mada gascar en Oost-Afrika gemaakt en daarvan de indruk meege bracht dat de Nederlanders niet genoeg de kansen benutten die voor hen op Madagascar be staan. Madagascar, dat dezer dagen onafhankelijk wordt binnen de Franse gemeenschap, is geasso cieerd bij de Europese economi sche gemeenschap, geeft Neder land bepaalde rechten, zoals ge lijke behandeling bij openbare aanbestedingen. Van deze gele genheid dient het Nederlandse bedrijfsleven gebruik te maken, zulks temeer daar er op dat reus achtige eiland aan de Afrikaan se oostkust ontwikkelingswerk nodig is waarvoor Nederlandse deskundigen bij uitstek geschikt zijn, zo verklaarde jhr. Van der Goes dinsdag op een persconfe rentie in Den Haag. Het klimaat van Madagascar is te vergelijken met dat van In donesië, zo vertelde hij, en er wordt dan ook rijst, tabak en jute verbouwd. Deze cultures kunnen aanzienlijk verbeterd worden en hier zouden dus mo gelijkheden kunnen liggen voor onze Indische experts. Boven dien is dringend verbetering van de veeteelt nodig. Er zijn op Madagascar een 6.000.000 koeien iongeveer 1.000.000 meer dan er mensen zijn doch de melkgift is voor Nederlandse begrippen Mr. ir. B. W. Haveman, van de Nederlandse emigratiedienst, die thans een reis door Australië en Nieuw-Zeeland maakt heeft dins dag in Sydney verklaard dat hij er van overtuigd is, dat Austra- lië's bevolking in 30 jaar ver dubbeld zal zijn. De heer Have man zei dat de gezonde en rea listische immigratiepolitiek van Australië na de oorlog nergens in de wereld geëvenaard wordt. „Het heeft een stevige basis ge legd voor een constante toevloei ing van emigranten voor ten minste nog een generatie" zo zei hij. Ook deelde hij mee bij zijn bezoeken aan Nederlandse emi granten, getroffen te zijn over hetgeen sommige Nederlanders in vijf of zes jaar bereikt heb-, ben. Één van hen was als sla gersknecht opgeklommen tot eigenaar van een zaak met 35 man personeel. Een boeren knecht had zich een eigen be drijf verschaft waarvan de jaar lijkse oogst 6000 Australische ponden opbracht. Ir. Haveman zeide, dat deze mensen dit nim mer bereikt zouden hebben als zij in Nederland gebleven wa ren. een liter per dag. Tenslotte be staat er op het eiland een kanaal van 600 km lengte, dat verbe terd moet worden en voorts zijn havenwerken op het eiland no dig. De reis van de Europese par lementaire delegatie ging ook naar Réunion een zeer klein Frans eilandje in de Indische Oceaan bij de Afrikaanse oost kust en Somaliland. Het vroegere Italiaanse Somaliland wordt bin nenkort onafhankelijk en zal worden uitgebreid met Brits So maliland dat eveneens spoedig volledige onafhankelijkheid zal krijgen. Het vroegere Italiaanse deel, verreweg het grootste van het nieuwe geheel kan van een spe ciale regeling in het E.E.G.-ver- drag profiteren en zich bij de Europese gemeenschap associ ëren. Of dit ook inderdaad zal gebeuren staat nog niet vast, aangezien Brits Somaliland ge menebest-bindingen en ook -voor delen meebrengt. Sprekende over Somaliland re leveerde jhr. Van der Goes voorts de daar levende droom van een groot Somaliland, dat zou moe ten bestaan uit het voormalige Italiaanse Somaliland, Brits-So- mali, een deel van Kenia, van Ethiopië en Frans Somaliland. De voorzitter van de Neder landse bond van varkenshande laren, de heer J. Lok, heeft giste ren tijdens de 33ste algemene ledenvergadering van deze bond in Hillegom verklaard, dat de huidige situatie op de varkens- markt niet bemoedigend is. In de afgelopen jaren is het wel gegaan met de Nederlandse vee- en vleeseconomie, alleen met de varkensmarkt is het mis gelopen, zei hij. Een der oorza ken hiervan was naar zijn me ning de opvoering van de pro- duktie. Onder de omstandigheden van de vergrote produktie komen volgens de heer Lok de produ centen in een moeilijke positie te verkeren. De markt, zei hij, stoort zich niet aan filosofie, maar richt zich naar de behoef te. Vraag en aanbod worden ge formeerd door de wereldsituatie. De vleeswarenexport houdt ver band met de ontwikkeling van de Euromarkt. Gezien deze wer kelijkheid is de huidige situatie op de varkensmarkt niet bemoe digend. Men zal zich volgens de bonds voorzitter moeten blijven be moeien met de afzet en de prijs regeling. Het varken leent zich als massa-artikel voor centrale in- en verkoop, prijsregeling, classificatie e.d. Daarom is een goede organisatie van de var kensmarkt belangrijk, en zelfs een levenskwestie. Het Oostenrijkse ministerie van Justitie heeft meegedeeld, dat de 45-jarige dr. Egon Schön- pflug, hoofd personele zaken van een Oostenrijkse steenkolenmijn, is gearresteerd op de aanklacht van het deelnamen aan het dood schieten van Joden tijdens de jongste wereldoorlog. De West- duitse autoriteiten hebben aan de Oostenrijkse justitie documen ten doen toekomen over het op treden van Schönpflug tijdens de oorlog in het oosten van de door Duitsland bezette gebieden. Tokio nog niet helemaal rustig Een beeld van de gelukkig min der wordende onrust in Tokio. Een studente wordt door poli tiemannen in burger tijdens een demonstratie weggesleept. (Adv.) KARL ADOLF EICHMANN! De man die zich tot taak stelde een geheel volk uit te roeien! De moordenaar, die er in slaag de méér dan twéémaal zoveel joden om het leven te brengen als de staat Israël inwoners telt. Dezelfde staat ISRAEL die thans zijn beul gaat be rechten! "it N BLAD WAAR PIT IN ZIT! Ril Revue, Postbus 497, Amsterdam De Goudse kantonrechter, mr. J. A. van Bronkhorst, heeft gis termorgen de Rotterdamse mag netiseur Th. F., die in een café te Berkenwoude een aantal men sen door strijken en handopleg ging (overigens met gunstige re sultaten volgens patiënten) had behandeld, veroordeeld, wegens vier tenlastegelegde feiten, tot vier maal zeven dagen hechte nis. Hij hield daarbij rekening met de omstandigheid, dat de verdachte reeds enkele malen wegens het onbevoegd uitoefe nen van de geneeskunde was ver oordeeld. De officier van justitie, mr. Wendels, had tegen de verdachte viermaal drie dagen hechtenis geëist. Jacques Soustelle, op het ogen- heel andere zaak blik de erkende leider van de beweging in Frankrijk en Alge- rië die niets wil weten van on derhandelingen met de Algerijn se verzetsstrijders, heeft woens dag de Franse regering beschul digd van zwakheid bij de behan deling van de Algerijnse kwes tie. De „psychologische demobili satie" van de publieke opinie in Frankrijk is wel het zwakste punt van de regering geweest, aldus Soustelle. Van de mensen, die het niet eens zijn met de Algerijnse poli tiek van de regering -zo zei hij is natuurlijk niemand ge kant tegen een wapenstilstand in Algerië. Waar zij wel iets te gen hebben, n.l. politieke onder handelingen met het Algerijnse bevrijdingsfront, is echter een door LUISA-MARIA LINARES 88) (Nadruk verboden.) Olga, die ongelovig, verward, had geluisterd, wist niet wat te antwoorden. „Zou je haar durven straffen? De vrouw die je liefhebt? De vrouw, die je van je eigen broer hebt willen afnemen?" Xavier keek haar met afgrij zen aan. „Haar van mijn broer afne men? Ik?Haar van hem af nemen?" Zijn smartelijke lach versmolt met het lawaai van de klopper die luid op de deur neerviel. Olga vluchtte naar haar ka mer, terwijl Xavier, zich met moeite beheersend, zijn tochtge noten opendeed. HOOFDSTUK VIII. Er stonden geen vazen met bloemen meer, maar toch was voor Olga haar kamer een ver trouwde toevlucht na dit veel bewogen week-eind. Ze was weer in het huis der Lezcano's en keek uit het raam naar het beeld van André. Iemand had het schoongemaakt en het leek nu helderder zonder al die roetvlekken. Olga had de indruk, of ze het gezicht van een intieme vriend terug vond, die haar welkom heette. Hetzelfde gezicht als dat op de foto, die ze had. niet uit haar koffertje durfde halen: de foto, die een onbeken de had weggenomen en dezelfde nacht weer had terug gebracht. Het was stellig Fina geweest, die haar meesteres met zulk een duistere liefde aanbad. Maar dat deed er eigenlijk niets toe. De klok sloeg tien uur in de morgen. Olga was pas een half uur terug en wachtte al met on geduld op het telefoontje van Paul. Ze wist niet goed wat ze hem zou zeggen, maar ze be schouwde Paul nog steeds als de steun en toeverlaat voor haar verwarde geest. Ze had die nacht niet geslapen en voelde zich buitengewoon moe. Haar schoonmoeder zou stellig nog slapen en ze durfde haar niet storen. Ze had niet de moed gehad naar beneden te gaan om te ontbijten. De onenig heid die in het gezin Lezcano heeiste werd duidelijk merkbaar zodra graaf en gravin Tamarova en Dick waren vertrokken. Ieder had zich zwijgend in zijn eigen kamer teruggetrokken, verdiept in eigen gedachten. Olga kleedde zich uit en ging naar bed, zo al niet om te slapen, dan toch om uit te rusten. In elk geval zou de telefoonbel haar wel wakker maken, dacht ze. Dat gebeurde inderdaad, nadat ze minstens drie uur geslapen Het gaat er maar om of het Algerijnse bevrijdingsfront de kans mag hebben om een een zijdige dictatuur in Algerië in te stellen, aldus Soustelle. De ex- minister verklaarde dat de strijd in Algerië geen militair, maar een politiek karakter heeft. Hij kantte zich in het bijzon der tegen het voorstel van De Gaulle om het bevrijdingsfront in te schakelen bij het toezicht op de komende volksstemming in Algerië. Als een Mohammedaanse boer een terrorist in een stemlokaal ziet zitten en ontdekt dat deze terrorist zijn buren of familie leden heeft vermoord, zal hij denken dat die man nu een of ficiële functie heeft. Hij zal dan concluderen dat hij met zijn toe komstige baas te doen heeft en dat het dus het verstandigste is om diens bevelen maar direct op te volgen, aldus Soustelle. „Olga, hoe voel je je?" Ze hadden elkaar sedert de voirge avond niet meer gezien, want Paul had de eerste trein naar Madrid genomen. „Goed Paul" die goedige, onbeduidende jongen...." „Ik heb bijna niet geslapen, ik heb maar liggen denken over al wat je me verteld had. Is het een droom of wil je werkelijk met me meegaan naar Massachu setts?" „Lieve Paul.... laten we daar later over praten. Wanneer zien we elkaar?" „Dadelijk. Mijn vliegtuig ver trekt om vijf uur. Ik heb je niet eerder kunnen opbellen ik had allerlei te doen, het consu laat en zo meer. Denk je dat je man het goed zal vinden als je met me gaat lunchen?" Haar man? Hij had haar dus niet geloofd. „Hij zal er niets op tegen heb ben. Hoe laat, Paul?" „Wanneer jij wilt, darling." Ze maakten een afspraak en Olga hing de hoorn op de haak. Ze had nog juis't tijd om zich te kleden. Haar rok en jumper. Haar bei ge mantel. Het was haar, alsof die drie kledingstukken méér haar eigendom waren dan al de andere. „Het is bespottelijk", zei ze in zichzelf toen ze besefte, dat ze voor goed weg zou gaan, „be spottelijk, dat het werkelijk zo eenvoudig is met Paul naar Ame rika te vliegen." Je zult niet met Paul weggaan. Wie zou me dat kunnen belet ten? Ik! Ze liep de trap af, bang dat ze ZATERDAG 25 JUNI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gewijde muz.; 7.30 Voor de jeugd; 7.40 Gram.; 7.45 Morgen gebed en overweging; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.55 Voor de kleuters; 10.10 Rep. TT-races te Assen; 10.25 Gram.; 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken; 11.45 Rep. TT-races te Assen; 12.00 Middagklok; 12.03 Lichte muz.; 12.30 Land- en tuin- bouwmeded.; 12.33 Gram.; 12.50 Rep. TT-races te Assen; 13.00 Nieuws; 13.15 Zonnewijzer; 13.20 Amus. muz.; 13.50 Voor de jeugd; 14.00 Rep. TT-races te Assen; 14.10 Amateursprogr.; 14.30 Gre goriaanse zang; 15.00 Metropole orkest en zang; 15.30 Voor de jeugd; 16.00 Gram.; 16.10 Rep. TT-races te Assen; 16.30 Operet- temuz.; 16.45 Voor de jeugd; 17.45 Rep. TT-races te Assen; 18.00 Lichte muz.; 18.15 Journalistiek weekoverz.; 18.25 Amateurspro gramma; 18.45 Vragenbeantw.; 19.00 Nieuws; 19.10 Act. en rep. Wimbledon; 19.25 Memojandum; Xavier tegen zou komen en dat hij vragen zou stellen. Maar in de eetkamer trof ze alleen haar schoonmoeder aan, in een van haar zwarte japonnen, met haar vermoeide gezicht en de geur van medicijnen. „Goede morgen, Olga." Ze vroeg haar niet of ze een prettig week-end had gehad. „Ik ben in je kamer geweest, maar je sliep. Ik zou je graag even willen spreken." Even?En Paul wachtte. „Het is wat laat voor het ont bijt, maar als je iets wilt eten". „Nee, dank u, moeder. Ik., ik ontbijt niet thuis. Ik moet nu meteen weg. Wat had u me te zeggen?" „Xavier heeft Fina wegge stuurd", zei de oude dame. Olga die daar niet op bedacht was, keek haar met open mond aan. „Weggestuurd?" „Ja, hij was zó woedend, hij heeft haar bijna geslagen." „Maar waarom?" „Dat weet ik niet. Fina heeft zich in haar kamer opgesloten en Xavier is zonder iets te zeg gen uitgegaan." Donna Maria keek Olga vragend aan. „Weet jij er iets van?" Olga schudde het hoofd. „En wat zegt Eleia daarvan?" „Ze is even nadat ze thuis ge komen was alweer uitgegaan, nadat ze zich had verkleed, en heeft laten zeggen dat ze niet thuis kwam lunchen. Zij weet er dus niets van. Heb je iets tegen Xavier gezegd?" (Wordt vervolgd.) 19.30 Holland Festival 1960: Har monie- en fanfarencorpsen; 20.20 Lichtbaken, lezing; 20.30 Quiz- progr.; 21.00 Polit. praatje; 21.10 Het hoofdkwartier van Zijne Ma jesteit, hoorspel; 22.25 Boekbe spreking; 22.30 Nws; 22.40 Jong - oud - eeuwig, gesprekken; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.23 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor U en Uw gezin, lezing; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gram.; 10.00 Samen thuis, lezing; 10.05 Morgenwij ding; 10.20 Gedeelten van pro gramma's van deze of vorige week; 11.35 Clavecimbelrecital; 12.00 Gram.; 12.30 Land- en tuin- bouwmeded.; 12.33 Orgelspel; 13.00 Nws; 13.15 Voor teenagers; 14.15 Streekuitz.; 14.40 Ama teursprogr.; 15.05 Van de wieg tot het graf, vragenbeantw.; 15.20 Omroepork. en viool; 16.00 Boek- bespr.; 16.20 Versierde vakantie- tips; 17.00 Jazzmuz.; 17.30 Week- journaal; 18.00 Nws en comm.; 18.20 Operafragm.; 19.00 Kunst- act.; 19.30 Passepartout, lezing; 19.40 Christus, zijn leerlingen en de mensen, lezing; 19.55 Deze week, lezing; 20.00 Nws; 20.05 Metropole ork.; 20.40 Voordr.; 21.00 Lichte muziek; 21.25 Soc. comm.; 21.40 Lichte muz.; 22.05 Sportuitz.; 22.30 Nws; 22.40 Gr. met comm.; 23.10 Gram.; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Omroep orkest; 12.30 Weerber.; 12.35 Ge sproken aperitief; 12.45 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Muzik. kalei- doskoop; 14.30 Journ.; 15.00 Ge- var. muziek; 16.15 Gram.; 16.45 Zangrecital; 17.00 Nieuws; 17.10 Dagklapper en lit. kal.; 17.20 Liturgische gezangen; 17.30 Gr.; 17.45 Engelse les; 18.00 Orgel- recital; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.40 Koorzang; 20.00 Gevar. muziek; 21.00 Orkest en koor; 22.00 Nws; 22.15 Amus. orkest; 23.00 Nws: 23.05 Gevar. muziek. Televisieprogramma's NED. TV: 16.0017.00 Eurovi sie: Intern, concours hippique v. dames; 17.00 Voor de kinderen; 20.00 Journ. en weeroverz.; 20.20 Teen-ager progr.; 21.00 Act.; 21.30 Quiz. VL. BELG. TV: 15.00—16.00 Overn. Westd. TV: Rep. finale van het Duits voetbalkampioen schap v. beroepsspelers; 17.00 18.00 Voor de jeugd; 19.00 Lucht vaartrubriek; 19.30 Nws, act. en weerbericht; 19.45 De week in beeld; 20.15 Film; 20.20 Overn. NTS: Quiz; 21.15 Muzikale film; 21.30 TV-film; 21.45 Feuill.; 22.10 Quizprogr.; 22.45 Eurovisie: Over name Franse TV: Rep. 24 uren Tian Le Mans; 23.15 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 5