Uit de Provincie Eric de Noorman - De huid van de beer AGENDA Amendementen op wetswijziging loterij wet Wagen aan de minister DE BRUG OVER HET HARINGVLIET GROTE BRAND IN BRITS WARENHUIS EIST VELE SLACHTOFFERS KISJI ZAL AFTREDEN TERNEUZEN GOES VLISSINGEN. VOGELWAARDE. STOPPELDIJK. IJZENDIJKE Gemeenteraad van Terneuzen MAXIMUMSNELHEDEN BUITENWEGEN AANSTAANDE KLACHT TEGEN SOEKARNO EN ZIJN KABINET CHINA EN CHROESJTSJEFS REDE ONRUST IN BELGISCH KONGO DE KONGOLESE VLAG CUBA EN DE SOWJET-UNIE De 1 woede Kamerleden de heren Vrolijk, Geertsema, Kerk bouwer en Klaisse hebben amen dementen ingezonden op het wetsontwerp wijziging Loterij- wet. In een amendement van de heren Berkhouwer en Blaisse wordt voorgesteld de maximum- inzet van de voetbalpool te ver hogen van een gulden, zoals voorgesteld in het wetsontwerp, tot twee gulden. In een ander amendement van deze Kamer leden stellen zij voor dat in ar tikel 20 van de Loterijwet wordt gelezen: de opbrengst van de prijsvraag dient in overwegen de mate ten goede te komen aan de belangen, die de instel ling met het aanleggen en hou den van sportprijsvragen beoogt te dienen. De voor de winnaars bestemde prijzen bestaan in geld. De heer Geertsema stelt in zijn amendement voor: „in het nieuwe artikel 17 van de Lote rijwet worden de woorden „aan één rechtspersoonlijkheid bezit tende instelling voor een door hen te bepalen tijd vergunning verlenen tot het aanleggen en houden van sportprijsvragen on der personen die als begunsti gers der instellingen door haar zijn geregistreerd" vervangen door de woorden: „aan één of sneer rechtspersoonlijkheid be zittende stellingen voor een door hen te bepalen tijd vergun ning te verlenen tot het aanleg gen en houden van sportprijs vragen onder personen, die als begunstigers dezer instellingen door haar zijn geregistreerd". De heer Vrolijk stelt in zijn amendenten voor, dat in het nieuwe artikel 17 van de Lote rijwet ingevoegd wordt een nieuw lid; Onze ministers van Justitie en san Onderwijs, Kunsten en We tenschappen kunnen voorts met het oog op de belangen van in stellingen werkzaam ten alge mene nutte, in het bijzonder op het gebied van volksgezondheid tn van maatschappelijk, cultu reel en charitatief werk, aan één rechtspersoonlijkheid bezit tende instelling voor een door ben te bepalen tijd vergunning verlenen tot het aanleggen en houden van sportprijsvragen onder personen, die als begun stigers der instelling door haar zijn geregistreerd; dat het nieuwe artikel 19 van de Loterijwet gelezen wordt als volgt: ie inzet van één deelnemer in een prijsvraag mag ten hoogste twee gulden bedragen; dat het nieuwe artikel 20, lid 2, vari de Loterijwet gelezen wordt als volgt: de voor de winnaars bestem de prijzen bestaan in geld. En dat liet nieuwe artikel 22, lid 2, sub e, van de Loterijwet gelezen wordt als volgt; het aantal der prijzen. In een toelichting zegt de heer Vrolijk, dat de bedoeling dezer amendementen is, dat aan twee instellingen een vergunning kan worden verleend tot het organi seren van sportprijsvragen, met dien verstande, dat het doel van de ene instelling in het bijzon der gelegen is in de financiering van de sport en de lichamelijke vorming en dat van de andere in de financiering van activitei ten op het terrein van de volks gezondheid en van maatschap pelijk, cultureel en charitatief werk. Voorts wordt beoogd de maximuminzet per deelnemer per prijsvraag van 1 te ver hogen tot 2 en de maximum grens voor de prijzen te doen vervallen. Volgens een rapport van de Birmaanse gezondheids dienst zijn er op het ogenblik in Birma 200.000 lepralijders. Hiervan zijn er echter slechts 69.000 geregistreerd. Dit jaar hoopt de Birmaanse regering met hulp van de wereldgezond heidsraad en de Unicef 60.000 patiënten te behandelen. In Amsterdam is woensdag het 15e congres van de Nederlandse vereniging van ex-politieke ge vangenen uit de bezettingstijd geopend. De eerste dag van het congres werd voor een deel bijgcunond door li.K.H. Prin ses Irene, die wij hier verwel komd zien door de U-jarige Truus Bakker, het dochtertje van de secretaris „Expoge". Het lid vam de Tweede Kamer, de heer Assmann (kvp) heeit schriftelijk aan de minister van Verkeer en Waterstaat het vol gende gevraagd: 1. Is het juist, dat met betrek king tot de bespoediging van de bouw van- de brug over het Haringvliet ter plaatse van het Hellegat thans met de gemeen ten van Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland overeen stemming is bereikt? 2. Indien de voorgaande vraag bevestigend kan worden beant woord. wil de minister dan de Kamer inlichtingen verstrekken over de financiële opzet van dit plan. de technische bijzonder- bede" ervan, alsmede het tijd stip. waarop de rechtstreekse verbinding tussen Zuid-Holland de eilanden Goeree-Overflak kee en Schouwen-Duiveland een feit kan zijn? S. Welke toegangswegen zul len van de noordzijde aansluiting geven op eerderbedoeld brugplan en hoever zijn de voorbereidin gen ren aanzien van deze toe gangswegen gevorderd? 4. Houdt de planning tevens to. dat de doortrekking van de zgn. Beneluxweg in noordelijke richtirtg naar Vlaardingen en de bouw van een tunnel bij Vlaar dingen worden bespoedigd? 5. Kan. de minister reeds me. afedeferr, of het in het voornemen deze Beneluxweg ook in zui delijke richting zo tijdig in uit voering te brengen, dat dit zui delijk gedeelte (de Zoomweg) gelijktijdig met het gereedkomen van brug en dam over Haring vliet in gebruik kan worden ge stéld? VRIJDAG 24 JUNI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Vrouwen verdwijnen". Zuidersportpark, 18.45 u.: Rijkswaterstaat 2Mistrap- pers: 20.00 uur: CoMeijRib— P.T.T. ZATERDAG 25 JUNI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Vrouwen verdwijnen". Concertgebouw, 8 u.: „Een kogel gemerkt X". AXEL: Het Centrum, 6.30 en uur: „Breng de Bismarck tot zinken". Acht vrouwen en drie mannen zijn omgekomen bij een brand, die woensdag het grootste wa renhuis van Liverpool heeft ver woest. Tien verkoolde lijken, waar onder die van de onder-direc teur en drie van zijn medewer kers en medewerksters, zijn ge borgen. Het elfde slachtoffer is een monteur van het warenhuis, die vijf vrouwen op:de vierde verdieping redde maar- tenslotte, doordat een muur bezweek, naar beneden stortte. Gevreesd wordt, dat er nog meer slachtoffers zijn. Het hoofd van de brandweer in Li verpool heeft verklaard, dat de vloer van de vierde verdieping in zijn geheel is ingestort en op de begane grond terecht is ge komen. Op het ogenblik dat het brand alarm werd gegeven bevonden zich 700 mensen, merendeels vrouwen, in het magazijn. In de kelders van het waren huis was 50.000 liter brandstof opgeslagen. Door twee ontplof fingen vlak na elkaar sprongen de ruiten van aangrenzende ge bouwen en werd een bioscoop ernstig beschadigd. In een uur tijds stond het gehele warenhuis van boven tot onder in lichter laaie, hoewel 150 brandweerlie den met twintig slangen het vuur bestreden. Premier Kisji van Japan heefi officieel bekend gemaakt, dat hij voornemens is af te treden. Het besluit van Kisji is na een bui tengewone vergadering van het kabniet te 10.30 uur (plaatselijke tijd) bekendgemaakt. Hoewel de Japanse premier het juiste tijdstip van zijn aftre den niet genoemd heeft, is dit de eerste keer, dat hij zelf zijn voornemen om af te treden be kend heeft gemaakt Naar men meent te weten, zal Kisji niet voor het midden van de volgende maand heengaan. Teneinde een regeringscrisis te vermijden zouden Kisji en de andere leiders van de conserva tieve partij besloten hebben, on derling eerst over de samenstel ling van een nieuwe regering te beraadslagen alvorens het offi ciële altreden van de huidige re gering aan te kondigen. In een kort na de uitwisseling van de ratificatieoorkonden bij het nieuwe Amerikaans-Japanse veiligheidsverdrag uitgegeven verklaring zegt Kisji, dat hij be sloten heeft af te treden om de gemoederen ,.op te frissen" en de uitvoering mogelijk te maken van een krachtige politiek met het oog op de huidige internatio nale en binnenlandse situatie. CHR. KWEEKSCHOOL MIDDELBURG. Aan de Chr. Kweekschool te Middelburg slaagden o.m. voor de onderwijzersakte de heren P. Dieleman te Axel, A. M. Leen- houts te Oostburg en M. G. Ver- helst te Zaamslag. Reis met „De Trekvogels" Een groep Temeuzense dames, leden van „De Trekvogels", maakten onder leiding van mevr. P. Verlinde-Maandag een uit stapje naar Amsterdam en Vo- lendam. Er hing een vrij dichte mist toen de reis 's morgens om half vijf een aanvang nam, maar deze trok spoedig op en men had de verdere dag over het weer niet te klagen. Voor de eerste maal werd kof fie gedronken te Zevenbergsehen Hoek. Om half tién arriveerde het gezelschap op Schiphol, waar het 1% uur verbleef. In Amstel veen werd het diner gebruikt. Daarna ging de tocht naar Am sterdam voor een rondvaart door de grachten. Na het bezoek aan Volendam vonden de dames in Amstelveen de welverzorgde koffietafel ge reed. Over Antwerpen ging de reis terug naar Terneuzen, waar het gezelschap om één uur arri veerde. Mevr. De Zeeuw-'t Gilde dank te namens alle dames de reis- leidster voor haar uitstekende zorgen. H. Vormsel toegediend Aan ruim 20O personen, waar onder een tiental volwassenen, heeft de bisschop van Breda, mgr Jos. Baeten, in de parochiekerk van de H. Wfflibrordus het H. Vormsel toegediend. Deze plech tigheid had plaats, nadat de bis schop een H. Mis had opgedra gen. Voor de eerste maal in de ge schiedenis moest iedere vormling een meter (voor de meisjes) en een peter (voor de jongens) heb ben. Mede hierdoor en doordat vele ouders en verdere familie leden de plechtigheden bijwoon den was de kerk tot de laatste plaats bezet. Kritiek op B. en W. van Goes. De gemeenteraad van Goes heeft woensdagavond na breed voerige besprekingen het voor stel van de meerderheid van B. en W. om de minister van Bin nenlandse Zaken te verzoeken een commissie in te stellen die het beleid van dit college zal onderzoeken, verworpen. Een commissie uit de raad is een half jaar geleden begonnen met het onderzoek naar dit be leid en heeft thans haar rapport gereed. Unaniem was de raad van mening, dat het voorstel van B. en W. voor de raad een brevet van onbekwaamheid inhield. Ze was van mening, dat het primair een taak is van de gemeenteraad om een oordeel uit te spreken over het beleid van B. en W. Hoewel geheimhouding met be trekking tot het rapport van de raadscommissie nog steeds be staat, is uit de loop der discus sies toch wel gebleken, dat het beleid van het college van B. en W. van Goes in dit rapport ern. stig wordt bekritiseerd. Mijn in de netten. Tijdens het vissen op de Wes- terschelde heeft de „Vlissingen 3" van schipper L. de Nooyer een mijn in de netten gekregen. De Vli 3 is met dete vangst de vis sershaven van Vlissingen bin nengelopen. Het'schip heeft met de mijn in dè netten ligplaats ge nomen in dé voorhaven die on middellijk door de politie werd afgezet. Personeel van de koninklijke marine onderzoekt of de mijn op zee tot ontploffing moet wórden- gebracht dan wel aan de wal kan worden gedemonteerd. Nieuw raadslid. De heer L. G. Hermans te Hengstdijk heeft ontslag ge nomen als lid van de raad van Vogelwaarde. Op de betrokken lijst is thans door de voorzitter van het centraal stembureau be noemd als raadslid de heer A. Boeding te Stoppeldijk. Kollekte A. V. O. De kollekte ten bate van de A. V. O. bracht in deze gemeente een bedrag op van 73,60. Geslaagd. Voor het examen detailhandel huishoudelijke artikelen slaagde mej. A. Kindt, alhier. Vertrek dokter Rozemeijer. Door zijn benoeming tot school arts in Oost Zeeuws-Vlaanderen gaat dokter A. C. Rozemeijer, na gedurende 27 jaren alhier werkzaam te zijn geweest, onze gemeente verlaten om zich in het vijfde district te vestigen, waar hij op 1 september zijn functie zal aanvaarden. In de gisteravond gehouden vergadering van de gemeente, raad werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. a. met ingang van 1 juli a.s. burgemeester mr H. Rijpstra be noemd tot ambtenaar van de bur gerlijke stand, belast met het vol trekken van huwelijken; b. wethouder M. de Vos aan gewezen als lid van het algemeen bestuur van de Stichting Be schuttende Werkplaatsen Midden Zeeuwsch-Vlaanderen c. de rioolwerker le klasse W. Dees bevorderd tot vakman le klasse; d. tot onderwijzeres aan de openbare lagere Zuidlandschool benoemd mej. I. E. Reichman te Naarden; e. beëdigd als gemeente-ont vanger H. W. Blok en als wnd gemeente-ontvanger J. Jansen; f. eervol ontslag verleend aan C. J. Platteeuw als onderwijzer aan de openbare ULO-school. Verder werd onvoorwaardelijke bouwvergunning verleend aan A. H. de Smidt voor het perceel Nieuwediepstraat 1, en werden diverse verordeningen betreffen de de salariëring gemeenteperso- neel vastgesteld. Besloten werd tot het stellen van zekerheid ingevolge het Be sluit en de Beschikking bevorde ring eigen woning-bezit. Onbewoonbaar werd.verklaard het pand Axelsestraat 220. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. ging de raad ac- coord met de verkoop van eer. perceel grond aan de Dekker straat aan de Kerkeraad van de Gereformeerde Kerk onderh. art. 31 K.O.) voor de bouw van een kerk aan de Van Cantfort- straat. Besloten werd tot deelname in het maatschappelijk kapitaal van de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten, zijnde 31 aandelen B, waarop een verplichte storting van 10 procent der nominale waarde. Verlenging werd verleend van de geldigheidsduur van de garan tie op een door de woningbouw vereniging „Werkmansbelang" afgesloten rekening-courant overeenkomst met de N.V. Neder- landsche Middenstandsbank, kan toor Terneuzen, waarin is vervat een maximum krediet van f 150.000. Krachtens art. 72 van de L.O.- Wet 1920 werd medewerking ver leend aan het bestuur van de R.K. St Antoniusschool te Sluis kil voor de aankoop van 6 nieu we naaimachines en aan het be stuur der R.K. Meisjesschool te Terneuzen voor de inrichting van het 5e klasse-lokaal en de hoofdenkamer voor zijn school aan de Korte Kerkstraat. Gewijzigd werden de begrotin gen van het Woningbedrijf, het Grondbedrijf, de dienst voor Maatschappelijke Zorg en de Ge meente, dienstjaar 1959 er. dienstjaar 1960, terwijl de ge meenterekening 1958 voorlopig werd vastgesteld. Rondvraag De rondvraag bracht nog ver schillende zakeji aan de orde. De heer Van hengevelde vroeg naar een extra-bouwvolume voor mensen, die door de kanaalplan nen weg moeten. De heer Fijn van Draat ver zocht het college op zijn qui vive te zijn op 't gebied van de Mam moetwet. Dezelfde spreker vroeg ver dwijnende plekjes van Terneu zen, zoals het wandelpark, voel de toekomst vast te leggen voor het foto-archief. De heer De Feijter verzocht d? raad meer in te schakelen bij de aankoop van gronden, gelegen in uitbreidingsplannen. De heer Wetèrings wees op de jeugdbaldadigheid t.a.v. de plant soenen. Wellicht zal binnenkort een plantsoenwachter zijn intrede doen, zo bleek uit het antwoord van wethouder De Vos. Dezelfde spreker bracht het plaatsen van een stoplicht aan de orde op het kruispunt Juliana- straat-Kerkhoflaan-Axelsestraat. Advies zal hierover worden ge vraagd aan de A.N.W.B. De heer Hol zag graag voor het verdwijnende wandelpark westelijk bolwerk een compensa tie, zo mogelijk met inschakeling van de Schelde. Tenslotte bracht dezelfde spre ker nog het nieuwe stadhuis ter sprake. Ook dit heeft nog steeds de aandacht van burgemeester en wethouders, aldus de voorzitter. De bevolking van IJzendijke ziet hiermede een algemeen be minde arts en huisvriend heen gaan, want door zijn vriendelij ke omgang met de ingezetenen heeft hij zich de algemene ach ting weten te verwerven. On danks zijn uitgebreide praktijk vervulde hij; in tal van vereni gingen een bestuursfunctie. In de moeilijke oorlogsjaren heeft hij vele jonge mannen uit tewerkstelling in Duitsland we ten te houden en velen herinne ren zich nog hoe hij tijdens de dagen die aan de bevrijding voor af gingen, dag en nacht in touw was om de talrijke gewonden geneeskundige hulp te verlenen. Toen „de dokter" in 1958 zijn zilveren jubileum als geneesheer in IJzendijke herdacht, gaven de ingezetenen door hun enorme belangstelling blijk van hun hoogachting en waardering voor zijn werk als huisarts. De vele patiënten zullen „hun'" dokter dan ook met groot leedwezen zien vertrekken. Een voorstel tot invoering van maximumsnelheden op wegen buiten d'e bebouwde kommen is aanstaande. Het is een onder deel van een voorstel tot wij ziging van het wegenverkeers reglement, dat het departement i van Verkeer en Waterstaat reeds heeft verlaten, aldus deelt mi nister Korthals in de Memorie van Antwoord op de begroting 1960 mede. Bij deze wijziging is ook be trokken het invoeren van met knipperbollen - voorziene zebra oversteekplaatsen op wegen bui ten d'e bebouwde kommen. Te zelfdertijd zullen die knipperbol len uit de bebouwde kommen verdwijnen en zullen daar de zebrapaden volledige bescher ming aan de voetgangers ver lenen. Knipperbollen in de bebouwde kommen worden, gezien de ma ximumsnelheid, te kostbaar en overbodig geacht. Over het invoeren van maxi mumsnelheden op de buiten wegen deelt de minister nog mede, van de commissie veilig heid wegverkeer bericht te heb ben gekregen; dat de vertegen woordigers van de K. N. A. C. en de A. N. W. B. in de commissie geen bezwaren hebben gemaakt met betrekking tot het beginsel van een algemene snelheidsrege ling op wegen buiten de bebouw de kommen. Over het invoeren van maximum snelheden wacht de minister nog op advies. (Adv.) totgu^r, <,eoP^! 29. Krake schiet in de lach. „Gebruik die vechtlustigheid maar tegen je vriendelijke edelen, Prins! Onthoud dat Krake je hel pen wil. Wil je liever alleen naar je land terug gaan? Dat is ook goed! Mijn woorden waren geen dreigement, maar een waarschu wing en je zult wel merken dat ik gelijk heb. En als het zover is, staat Krake klaar." Erwin kijkt de ander fronsend aan, niet goed wetende, wat h(j denken moet. ,De hoofdzaak voor mij is Olaf. Als deze bemoeial-in de kerker zit, ben ik tevreden." Weinig kan Erwin vermoeden, dat dit al het geval is. Dat de dikke berenjager op bevel van de koningin opgesloten is om de vol gende dag op de vergadering van de edelen te verschijnen, niet als leider, maar-nis beschuldigde van moord op Prins Erwin. En terwijl Olaf zich zelf zit te beklagen en Gurd Halftand ver wenst om de streek, die deze hem geleverd heeft, steken boven in de burcht de krijgers van Erwin de koppen bij elkaar. „Waarom zullen we wachten mannen," zegt er één. „Tot de troep edeleli beslist wat er met Olaf gebeuren moet? Dat is toch één pot nat! We kunnen het beter zelf doen! Snel recht met die verdoemde berenjager. Doodt hem nü!" T Het voormalige lid van het In donesische parlement dr Soetomp heeft donderdag een klacht bij het Indonesische opperste ge rechtshof ingediend tegen presi dent Soekarno en zijn kabinet, die hij beschuldigt van schending van de grondwet en het vervan gen van de door het volk ge kozen afgevaardigden door be noemde leden. Het gekozen parlement, waar in dr Soetomo de leiding had van de Indonesische volkspartij, werd vijf maart j.l. door Soe karno ontbonden omdat het, naar zijn mening, in onvoldoende mate met de regering-Djoeanda had samengewerkt. Het „parlement der benoem den", waarin aangewezen poli tici en vertegenwoordigers van bepaalde maatschappelijke groe peringen, zoals de strijdkrachten, zitting hebben, komt zaterdag a.s. bijeen. Leden van de democratische liga, een organisatie van ge matigde en rechtse politici, die in het leven werd geroepen om de strijd tegen het „parlement der benoemden" aan te binden, hebben verslaggevers medege deeld dat premier ir Djoeanda hen heeft uitgenodigd in de loop van de volgende week besprekin gen met hem te voeren. De Chinese pers heeft geen woord gegeven van de rede van twee uur, die de Russische pre mier Chroesjtsjef dinsdag op het congres van de Roemeense communistische partij heeft uit gesproken. Wel geven de Chi nese bladen -letterlijk de rede van de Chinese afgevaar digde naar het congres, Peng Tsjen. Het persbureau „Nieuw Chi na" heeft volstaan met de mede deling dat Chroesjtsjef gespro ken had. Peng, die uitvoerig sprak over het „Westelijke imperialisme", gaf niettemin als zijn mening te kennen, dat de vredeskrachten zodanig waren toegenomen, dat oorlog te vermijden was zolang er eenheid bestond in het com munistische kamp onder leiding van de Sowjet-Unie. Waarnemers zien deze uit spraak als een concessie aan de politiek van vreedzame co-exis tentie die door de Russen wordt voorgestaan. In vorige redevoe ringen van leidende Chinezen is nog gezegd dat oorlog onvermij delijk was zolang het imperia lisme niet was verpletterd. De uitspraak van Chroesjtsjef op het congres dat Lenin zich in zijn graf zou omdraaien als hij wist hoe sommigen hem door dik en dun citeren, wordt door waarnemers als een aanval op de Chinese communisten be schouwd. Politiemannen hebben donder dag het gebouw van de provin ciale raad te Leopoldstad omsin geld nadat de leden van de pro vinciale „rebellen-regering" van Kasavoeboes Abako het gebouw waren binnengedrongen en toe stemming hadden geëist daar te mogen blijven zitten. De gouverneur van de provin cie, Stenmans, heeft deze eis, die werd ingediend door de leider van de Abako-regering, Diomi, van de hand gewezen. Diomi antwoordde met het uitroepen van een staking van tachtig pro cent van het personeel van de raad die behoort tot de Bakon- gostam die de Abako steunt. Na deze stakingsoproep werd het gebouw omsingeld. De Abako-regering werd ge vormd nadat de Afrikaanse soli- dariteitspartij bij de verkiezin gen in de provincie als de groot ste uit de bus was gekomen. Een groep Abako-leden heeft donderdagochtend de Belgische minister-president, Ganshof van der Meersch, een telegram ge zonden waarin het dreigement wordt geuit dat de Abako het gebied waarin zij de meerder heid heeft, zal afscheiden van de rest van Kongo indien Kasavoe- boe geen staatshoofd wordt. Eten commissie van het Kon golese parlement heeft 'n nieuw ontwerp ingediend voor de na tionale vlag van Kongo. Voorge steld worden drie horizontale banen in de kleuren wit-groen- rood met op de groene baan zes sterren in een halve cirkei. Een eerdér ontwerp, dat een blauwe vlag voorstelde met een gouden ster en zes sterren (voor elke provincie één) werd door enkele partijen niet aanvaard. Volgens het Mexicaanse blad „Ultimas Noticias" heeft de Rus sische ambassadeur in Mexico, Bazikin, dinsdag verklaard, dat premier Chroesjtsjef van de Sow. jet-Unie in augustus een officieel bezoek aan Cuba zal brengen. Voor het bezoek van Chroes jtsjef zou de Sowjet-Unie een ambassade in China openen. (Op het ogenblik onderhouden Cuba en de Sowjet-Unie nog geen diplomatieke betrekkingen. De Russische ambassadeur in Mexi co is ook belast met de beharti ging van de Russische beltengen in Cuba.)

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2