CALVÉ SPORTNIEUWS Beursoverzicht Eric de Noorman - De huid van de beer VOETBAl HANDBOOGSPORT WIELRENNEN BOKSEN Verse sla en Calvé slasaus Kantongerecht Terneuzen OEUFTSCME SUAOUS STATlEGStD JO CT Ik. IX». 0.38 Zitting van dinsdag 21 juni 1960. C. W. V. te IJzendijke reed op 27 mei met zijn brommer te Axel op het rijwielpad van de weg Axel naar Terneuzen. Hij troi het niet, want er werd juist controle gehouden op de voer tuigen, waarbij bleek dat de voorrem van zijn brommer niet goed lunctionneerde. De eis en uitspraak luidde 10 of 2 dagen. Mevr. G. S. K.-M. te Sas van Gent stond terecht, omdat zij op het steepschip „Risico'' niet de voorgeschreven voorverlichtin had laten aanbrengen. Er waren nogal wat verzach tende omstandigheden haar man lag in het ziekenhuis waarmee otticier en kantonrech ter rekening wilden houden, zo dat de eis en uitspraak was 5 ol 1 dag. A. P. de Vr., uit St. Amands- berg (België), heeft als bestuur der van een auto te Sas van Gent op de Westkade aldaar zijn wagen gedraaid. Bij deze ma noeuvre neeft hij moeilijkheden veroorzaakt aan ander verkeer. Eis en uitspraak 25 of 5 d. H. A. M. I. te Axel moest zich verantwoorden omdat hij in de morgen van 23 februari te Sas van Gent met zijn brommer op het rijwielpad aan de Westkade lijdende, fietsers heeft inge haald, terwijl zulks door tege moetkomend verkeer op dit rij wielpad niet mogelijk was. Hierdoor is een nogal ernstige aanrijding ontstaan. Bij het verhoor van verdachte noemde hijzelf zijn manier van l ijden een schande. Niet minder dan 4 getuigen werden in deze zaak gehoord. Hieruit bleek, dat er een ge compliceerde valpartij is ge weest, waarbij één der getuigen, een vrouw uit Zelzate, zelfs ern stig letsel opliep. De officier zeide, dat het fiets pad in beide richtingen bereden mag worden, maar daarvoor te smal is. Verdachte I. is hier echter goed bekend. Vorig jaar heeft hij op dezelfde wijze al daar een aanrijding gehad, maar nu waren de gevolgen veel erger. Eis 50,— of 10 dagen en ont zetting uit zijn rijbevoegdheid voor alle gemotoriseerde voer tuigen voor de tijd van één jaar. Uitspraak conform de eis. W. de B., chauffeur te Ter- neuzen, moest zich verantwoor den omdat hij met een bestel wagen, waarmee hij reed op de weg van Terneuzen naar Axel. bij het afslaan te Spui de weg niet heeft vrijgelaten voor een aankomende brommer. Hierdoor is een aanrijding ontstaan en schade veroorzaakt. Eis en uitspraak ƒ30 of 6 d. P. P. te Terneuzen, heeft op 6 mei te Hoek over de schorren gelopen, hetgeen voor hem ver boden was. P. bestreed de tenlastelegging omdat hij buiten de verbodsbor den liep. B. A. S. te Sas van Gent werd tenlaste gelegd, dat hij met zijn auto op 21 mei de grens heeft overschreden zonder geldige papieren. S. ontkent dit pertinent, om dat zijn kennissen wel waren doorgereden maar hij is uitge stapt en op Nederlands gebied is gebleven. Ook deze zaak werd tot de zitting van 19 juli aangehouden F. K. K. te Terneuzen kwam met haar fiets naar de Markt gereden om met de bus mee te gaan. Haar fiets liet zij onbeheerd achter, waarop de politie zich over het rijwiel ontfermde, doch dit kosttte haar nu 1 of 1 dag. De eis was ƒ3 of 1 dag. A. J. O. te Haarlem, die niet verschenen was, was met zijn auto te Terneuzen, rijdende van de Axelsebrug naar de Midden- sluis, in de Grenulaan in aam- raking gekomen met een aldaar geparkeerd staande auto en uaarna nog tegen een tegemoet komende auto gebotst en ver volgens tegen een lichtmast te recht gekomen. De officier meende, dat de ge parkeerde auto toch wel een rol speelt in dit verkeersongeval. Formeel mocht de auto daar staan, maar dit heeft toch wel schrik veroorzaakt. Eis tegen O. 10 of 2 dagen. Uitspraak overeenkomstig de eis. T. E. de K. te Sluiskil reed op een zaterdagavond te Terneu zen met zijn brommer uit de Ar- senaalstraat naar de Nieuw- straat. Bij het nemen van de bocht reed hij uiterst links in plaats van rechts. Daar er toen juist een tegenligger kwam aan gereden was een aanrijding het gevolg. De K., die niet verschenen j was, werd bij verstek veroor-1 deeld tot een boete van 25 of 1 0 dagen. De eis was 35 of 7 dagen. A. C. de B. en zijn echtge note W., wonende te Koewacht, moesten zich verantwoorden omdat zij, rijdende met een rij wiel van Koewacht naar Axel, bij de wijk „Bontekoe" geen richting hebben aangegeven. Daar dit een moeilijk punt is voor deze handeling, werd een nader onderzoek ingesteld. Bij dit onderzoek bleek evenwel dat het echtpaar schuld had. E5s en uitspraak elk ƒ5 of 1 dag. Zeeuws elftal Amsterdamse amateurs De Technische' Commissie van de KI N. V. B. afdeling Zeeland heeft het Zeeuws K. N. V. B.- elftal, dat zaterdagavond om half zeven in Goes zal uitkomen tegen het Amsterdamse K. N. V. B.- elftal (amateurs), als volgt samengesteld: Doel: P. Baart (Vlissingen). Achter: Van rechts naar links: J. de Waal (Vlissingen), (aan voerder) en H. van Bruggen (Zeelandia). Midden: J. Krijger (Goes), W. v. d. Poel (Hulst) en A. Vogel Middelburg). Voor W. Groenewegen (M'burg/ Vlissingen), S. Jansen (Hulst), P. Meeusen (Terneuzen), E. Steijns (Hontenisse) en P.. Moens (Hulst/Vlissingen). Reserves zijn: J. Zwartepoorte (Goes), J. Franken (Terneu zen) en A. Schuit (Zeeland Sport). TERNEUZEN. Zondag j.l. hield de handboog mij. „De Westerschelde" alhier voor de 72e maal haar jaarlijkse koningschieting voor de leden, gevolgd door een prijsschieting, maaltijd en jaarvergadering. '22 volle ronden werden ge schoten zonder dat de vogel werd afgeschoten. In de 13e ron de gebeurde er iets dat in de voorgaande 71 jaren nog nooit was voorgekomen, nl. dat 3 leden kans zagen in die zelfde ronde de vogel af te schieten. Het waren C. Smulder, R. Goossens en G. Luyk. Als overwinnaar kwam uit de strijd G. Luyk, die daardoor het recht verkreeg op 25 juni deel te nemen aan het Prov. kampioen schap voor keizers en koningen te Wolfaartsdijk. Hierna werd een prijsschieting gehouden met als uitslag: Hoogvogel: niet af geschoten; zijvogels: R. Goossens, andere niet afgeschoten: kallen: Aug. Meert, andere niet afgeschoten. Na afloop verenigden allen zich in hotel Centraal voor de maaltijd en de jaarvergadering die onder leiding stond van voor zitter Jos. de Clerck. De aftredende bestuursleden Jos. de Clerck en Ed. Hofman werden met overgrote meerder heid van stemmen herkozen. De verdere schuttersbelangen van „De Westerschelde" werden in de beste harmonie behandeld, zodat met vertrouwen de toe komst van de handboogsport in Terneuzen tegemoet kan worden gezien en binnen enkele jaren het feit zal kunnen worden her dacht dat 75 jaar geleden de maatschappij werd opgericht. G. A. M. W. te Aardenburg kwam op 18 april met zijn auto te Terneuzen de Markt oprijden en bij het afslaan naar links om te parkeren heeft hij het ver keer (een achteropkomende motor) niet vrijgelaten, hetgeen een botsing met een motor tot gevolg had. Eis 40 of 8 dagen. Uitspraak 30 of 6 dagen. W. G. van Fr., chauffeur te Axel, stond terecht, omdat hij op 13 mei met zijn vee-auto rij dende op de weg Axel—Kijkuit, bij het naar rechts afslaan voor een inrit, moeilijkheden heeft veroorzaakt aan 'n wielrijdster. Eis en uitspraak 30 of 6 d. J. B. te Berchem, bij Antwerp pen, heeft met zijn auto in de Molenstraat te Clinge rijdende, voor het passeren van een span paarden even op de gaspedaal gedrukt waardoor ziip wagen een snelheid van 90 km kreeg. Deze druk op de gaspedaal kostte hem 20 of 4 dagen. Stablinski start niet in de Ronde van Frankrijk In de Franse nationale ploeg voor de Ronde van Frankrijk is Jean Stablinski, die niet geheel fit is, vervangen door Edouard Delberghe, die aanvankelijk zou starten in de ploeg Parijs-Noord. Zijn plaats in deze ploeg wordt ingenomen door André le Dissez. PATTERSON NAM REVANCHE Johansson K.O. in 5e ronde Floyd Patterson heeft dus een schitterende revanche ge nomen op Ingemar Johansson. Een jaar nadat hij in de derde ronde was uitgegaan op een serie rechtsen van de Zweed, heeft hij dank zij enkele ver bluffende harde linksen de rol len omgekeerd en is hij de eerste zwaargewicht kampioen geworden die een verloren wereldtitel heeft teruggewon nen. Johansson begon als favoriet, maar hij toonde minder zelf vertrouwen dan de vorige maal. Patterson had van de aanvang af het initiatief, hij was wat zwaarder geworden het ge- wichtsverschil tussen de twee was nu slechts ongeveer 2 kilo, Johansson woog 88.340 kg en Patterson 86.180 kg sinds juni 1959 maar bleek niets aan snel heid te hebben ingeboet. Met zijn linksen trof hij al dadelijk de ogen van de Zweed en zijn gehele manier véiT bliksemsnel inkomen met beide vuisten toe stoten scheen Johansson van de wijs te brengen. De eerste ronde was met een groot punten ver schil voor de uitdager. In de tweede ronde was de titelhouder wat meer op zijn gemak en kon hij enkele harde treffers plaatsen. Volgens som mige experts won hij de J^weede ronde. Maar in de derde en de Vierde ronde werd hij weer herhaaldelijk verrast door de bliksemsnelle aanvallen van zijn ''grimmige tegenstander die zijn aanhangers een jaar geleden teleurgesteld had maar thans weer even vastberaden en doel treffend bokste als toen hij de geduchte Archie Moore, wereld kampioen halfzwaargewicht buiten gevecht stelde. De neger trof hem herhaaldelijk zowel op het gelaat als tegen de maag en ribben, en Johansson zag geen kans hem van repliek te dienen. De befaamde rechtse, waar tegen geen vlees en bloed be stand heette te zijn, kwam niet meer in het geding. In de vijfde ronde kwam het einde. Uit een clinch plaatste Patterson een harde rechtse op het gezwollen gezicht van Jo hansson en daarna een linkse tegen de lever. De Zweed was reeds vele malen op dezelfde plaatsen geraakt. Hij liet zijn dekking zakken en moest toen onmiddellijk weer een linkse ditmaal tegen de kin, incasse ren. Want Patterson, die de zege binnen zijn bereik zag, had de opening gezien en er meteen gebruik van gemaakt.De Zweed ging neer en wachtte met de knie op het canvas, tot de scheidsrechter tot „acht" geteld had. Toen kwam hij overeind maar hij was niet geheel her steld en had vrijwel geen verweer tegen Patterson die, snel als een panter, zijn aanval voortzette. Een geweldig harde en prachtig getimede linkse trof de kaak, en dat betekende droomland voor de Zweed, en roem voor Patterson aan wie het gelukt is wat noch Joe I Louis, noch Dempsey, noch I Tip voor U Op z'n lekkerst wordt Uw sla als U pas vlak voor het opdienen de Calvé Slasaus er door roert. Behoélizftam plukt U blaadje voor blaadje van Uw malse krop sla. En U wast ze met evenveel toewijding. U weet wat Uw gezonde lekkernij toekomt en maakt er daarom nog meer vanmet Calvé Slasaus laat U „gezond" samengaan met „mmm, wat lekker". Calvé Slasaus, verruk kelijk zacht en toch pittig. Die maakt Uw sla het aller-allerlekkerst! Uió£fi' otuv fruïé, Jeffries, noch Jim Corbett noch aan enige andere vermaarde zwaargewicht kampioen in het verleden gelukt was: het terug winnen van de eenmaal ver loren wereldtitel. Hij werd door de 45.000 toeschouwers minutenlang toegejuicht terwijl de Zweed met 4 dokters om zich heen, languit op het canvas lag. Volgens de scheidsrechter, Arthur Mercante, had Patterson de eerste en de vierde ronde ge wonnen, en was de derde gelijk opgegaan. De beide ringrechters hadden beiden Patterson winnaar van de eerste, de derde en de vierde ronde, en Johansson van de tweede. MARKT IN REACTIE Er was voor de internationale waarden gistermiddag een koers- rpnnt Io r\r\ ...;n VERKEER EIST 2 LEVENS Bij het oversteken van de ringbaan-zuid te Tilburg is maandagavond de 68-jarige wiel rijder A. van Antwerpen uit Til burg door een vrachtauto gegre pen. Het slachtoffer werd in ernstige toestand naar het Sint Elisabethziekenhuis vervoerd, waar het gisternacht aan de op gelopen verwondingen is over leden. reactie op de „willige" stem ming van maandag. De markt verkreeg hierdoor een geheel an der beeld vergeleken bij maan dag. De handel was ook veel kalmer ten opzichte van die van de vorige dag toen het publiek, vooral in de lokale waarden stapte. Wall Street wil nog steeds niets van hogere koersen weten en sloot ook maandag iets lager. Op de beurs van Parijs, Londen en West-Duitsland was de stemming gisteren goed prijs houdend tot iets hoger. Dit weer hield het Damrak ervan om tot verkopen op grote schaal over te gaan. Hier en daar werden wat winstnemingen getroffen en aangezien de buitenlandse vraag deze keer niet sterk genoeg bleek te zijn, moesten koersverliezen worden geïncasseerd. In AKU's was nogal wat beweging want de koers schommelde van de 565 tot de 569 en herhaalde dit tot twee maal toe. De rayonaandelen ver lieten de markt op circa 565, te roor INTERNATIONALS Igen een slotkoers van maandag 1 op 579%. Philips op 1205 circa tien punten lager evenals Uni levers op 967. Kon. Olies ver loren opnieuw terrein en noteer den op 138,70 circa 1,50 be neden de vorige slotprijs. Hoog ovens (omzet maandag nomi naal ƒ311.500) verloor op 825 ruim 20 punten. De handel in bovengenoemde fondsen was kalm. Scheepvaarten rustig doch me rendeels een weinig boven het vorige slotpeil. Flinke belang stelling was er gistermiddag in de cultuursector voor aandelen j HVA die opliepen van 169 tot 1171. Op deze prijs behaalde dit i fonds een koerswinst van circa j5 punten ten opzichte van het j vorige slot. In deze hoek was één speciale koper aanwezig. Deli een weinig lager bij gerin. ge omzetten. Staatsfondsen door- elkaar hoger. In de lokale sec tor was de handel een stuk min der dan die van maandag. De bier-aandelen waren vast en de grootbanken doorelkaar iets In Stockholm is bij wijze van demonstratie een pasklare vijf kamer-villa met een oppervlakte van 132 vierkante meter in tien uren in elkaar gezet. Dit was ter gelegenheid van het derde inter nationale congres van fabrikan ten van betonprodukten. Norma liter wordt twaalf dagen over de bouw van zulk een huis gedaan. 27. De plotselinge verandering in Gurds houding had Olaf moe ten waarschuwen. Maar h(j is er zó opgelucht over, dat h(j, zonder zich te bedenken, Gurd uitgebreid inlicht over het plan, dat h(j met behulp van de Joms heeft uitge voerd. Gurd fluit verbaasd tussen de tanden en kijkt de berenjager lang aan. „Het overtreft mijn stoutste dromen, vriend Olaf Yarl" mom pelt hü- Dit is werkelijk mooier, dan ik voor mogelijk had gehou den Olaf grijnst zeer ingenomen met deze loftuiging. „En nu denk ik zo, waarde Gurd. we moeten elkaar niet als mededingers zien. Ik heb een flinke aanhang en het blijkt, dat jij die ook hebt. Welnu, laat ons dan gezamenlijk de besturing van Noorwegen ter hand nemen," stelt hü met een breed gebaar voor. „Een goed voorstel" knikt Gurd, met zijn allervriendelijkste ge zicht, terwijl hij opstaat. ,,Je kunt ervan verzekerd zijn, dat ik je voor altoos dankbaar zal zijn, dat je me dit verteld hebt!" De twee mannen scheiden met een handdruk, maar als Olaf de Berenjager knorrend van tevre denheid, vertrokken is, verandert Burds vriendelijke lachje in eeri brede grijns van triomf. „Gemak kelijker had je me 't niet kun nen maken, bereneter", grinnikt hij, woest zijn haren rechtstiij- lcend. Dan verlaat ook hij zijn kamer en begeeft zich regelrecht naar de vertrekken van koningin Winonah Inmiddels schuift Krake Kaal kop, verweg in de Jomsburcht, zetels aan voor Erwin en Tor- wald, werpt een paar houtblok ken op het vuur en gaat er lui bU zitten. „Zo", grijnst h(j, „je mannen hebben het goed, Prins. Je boot wordt opgekalefaterd en jijzelf drinkt 'n beker wijn met Krake... Dat moest Olaf nou eens weten." Hl) lacht dreunend. „Op je gezondheid, op je over winning en op de vriendschap, prins", roept hij zijn beker hef fend. Hij buigt zich voorover met toegeknepen oogjes „en van alle drie lijkt mjj de vriendschap nog het onzekerst, Prins", prevelt hij, zijn tanden ontblotend, ,,'t Zal er vanaf hangen, hoeveel je verdra gen kan en om aan te horen, wat ik je nu te vertellen heb, moet je 'n boel kunnen verdragen hoger. Aandelen 't Hart werden op 240 tot 250 geadviseerd tegen een laatst gedane notering van 220. De eerste verhandeldag van claims Van Vlissingen Katoen bracht een adviesprijs van 1400 per claim neerkomende op 380 procent voor de nieuwe aan- De N.V. Meelfabrieken der Ne derlandse Bakkerij in Rotterdam, komt binnenkort met een aan delen en converteerbare obli gatie-emissie. De directie van de Nederlandse Maatschappij voor de Walvisvaart deelt mede dat onderhandelingen over de ver koop van het tankschip „Bloe- mendaal" naar het buitenland in een vergevorderd stadium zijn. Maandag was de eerste dag van afgifte van participatiebe- wijzen in het Valeurop beleg gingsfonds. Afgegeven werden in de drie landen (Nederland. België en W.-Duitsland) 432.000 depotfracties ter waarde van 31 a 32 miljoen. De belang stelling voor de beleggingsfond sen blijkt voorts daaruit dat de participatiebewijzen Europa- fonds I gisteren een prijs bereik ten van 1500. Zij werden voor het eerst afgegeven op 21 maart 1959 tegen 962. Prolongatie 3% procent. (565%) (139.40) Nabeu rskoersen AKU: 566—577 Kon. Olie: 138.80—142.50 Philips: 1205—1218 (1206%) Unilever: 965—979 (964%) Hoogovens: 827—835% (822%K Beursindices 17/6 20/6 21/6 Int. conc. 623.47 637.79 6.3026 Industrie 308.56 315.68 322.22 Scheepvaart 162.20 162.42 161.76 Banken 192.89 195.34 195.83 Cultures enz. 147.24 147.63 147.47 Algemeen 414.63 423.34 421.33 BRAND Dinsdagmorgen vroeg is door onbekende oorzaak brand ont staan bij de Fa. Jos. van der Zwaai, verf- en glashandel aan de OverSchiese Dorpsstraat in Rotterdam. De houten loods, van 8 bij 20 meter, brandde geheel af. Het vuur sloeg over naar de ernaast gelegen garage van de handelaar in zuivelprodukten S. van Daalen. Hier kon men nog tijdig de auto's uit rijden. De garage, 6 bij 20 meter, brandde uit. De totale schade zou c.a. ƒ20.000 bedragen. Deze zaak werd aangehouden tot 19 juli. (Adv.)

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 3