Uit de Provincie eerste klas' - produkten i@>S ENT Radio en Televisie TERNEUZEN AXEL. Sevonden voorwerpen TERNEUZEN HULST SLUIS ZAAMSLAG Breskens' raad vergaderde IJZENDIJKE- Eindelijk toenadering in kwestie Algerië. 4 li I UIT BEN Elke dag heeft zijn geheim MET ESSO BENT BETER UIT MARKTBERICHTEN AGENDA Scheepsbouwkundige. Bij het gisteren te 's-Graven- hage gehouden examen scheeps- werktuigkundige slaagde voor tiet B-diploma de heer P. A. C. M. Adriaansens te Terneuzen. De bestuurder meldde zich niet. In de nacht van vrijdag op zaterdag is een auto bij de weg- kruising te Kijkuit door de om heining van het driehoekje ge reden dat daar als afscheiding dienst doet, waarbij ook de weg wijzer werd vernield. Het mocht de Rijkspolitie nog niet gelukken, de bestuurder van deze auto op te sporen. Verkeersstrubbelingen. De weg van Drieschouwen naar Zwartenhoek is nog ge deeltelijk met keien bestraat. Deze bestrating ligt dermate rond. dat het middengedeelte 17 cm hoger ligt dan de zij kanten. Over deze weg reden zondagvoormiddag 2 autobussen uit België, welke op weg waren naar Perkpolder om via Kruinin- gen een trip te maken door Zuid- Beveland en Walcheren. Een van de bussen kwam met de motor-carter in aanraking met de keien met het gevolg, dat de olie wegvloeide. De chauffeur bemerkte het lek al spoedig aan het oliepeil, doch de olie had de weg over een leng te van 50 meter spiegelglad ge maakt. Per soneel van de Z. V. T. M. heeft deze bus naar de garage gesleept en nadat de passagiers in een bus van de Z. V. T. M. waren overgestapt kon de reis worden voortgezet. De volgende slachtoffers. De Langeweg bleef echter glad •ert in de loop van de namiddag werd de motorrijder R. de B. met als duopassagier G. de G., beiden srit Assenede hiervan de dupe met ais gevolg slippen en ver volgens vallen. Beiden liepen en kele verwondingen op, terwijl de schade aan kleren groot was. Na dit ongeval werd de Rijks politie met een en ander in ken nis gesteld en deze heeft de dijk graaf van de Canisvlietpolder ge wezen op de toestand van de weg. De dijkgraaf heeft hierop de weg met zand laten bestrooien en de Rijkspolitie heeft zolang het verkeer gewaarschuwd. r .Motor tegen auto opgereden. Zondagavond omstreeks half iiea had op de Nieuwendijk nabij fte spoorwegovergang een aan rijding plaats. De heer W. V. uit Axel wilde aldaar zijn auto in :sjn garage rijden. Op dit mo ment reed een motor, bestuurd cjryor de heer G. B. uit Zelzate, die 'tit richting van de kom der gemeente kwam, tegen de auto. De duopassagier de heer G. K. sjü Westdorpe kwam onder de scto terecht en liep een hersen schudding op. Met een taxi werd hij naar huis vervoerd, terwijl de motorrijder, hoewel gekwetst, door een vriend op een motor rijwiel naar huis kon worden gebracht. Aan auto en motor was veel materiële schade. feugdverkeersexamen 1980. De jeugdverkeersexamens zijn weer 'achter de rug en, afgezien var. enkele individuele presta ties, zijn over het geheel geno men de resultaten niet zo bij zonder goed te noemen. Niet minder dan 31 kinderen moesten worden afgewezen, omdat zij meer dan 8 verkeersfouten had den gemaakt. Het gemiddelde aantal fouten dat per school werd gemaakt was ais volgt Prinses Marijke-school 2.2, vorig jaar 1.94; School Nieuw- Aan het bureau van politie lijn als gevonden aangegeven de vólgende voorwerpen, welke te re® te bekomen zijn aan de daar- .züiter vermelde adressen. Zakdoek, A. Kegels, Grenulaan 23; grijs geblokte herensjaal, Bare-men, Prunusstr. 7; zwem- ïsrock met badhanddoek, A. Wal kout, Emmalaan 2; kanarie, J. v. "Dsxst, Rozenstr. 86; zakdoek, Daen de Hartog, Javastr. 13; wit Mnderschoentje, J. Doelder, Bre- derodestr. 8; doublé ketting, F. .Dieieman, Hogendijk 3; poppen- wandelwagentje, Mcidoornstr. 9; boodschappennetje, A, de Kra ker, Nieuwediepstr. 79; kinder zakdoekje, Addy Meeuwsen, Schoolplein 27; groene jongens arm, W. Riemens, Chrysantstr. 5; 3-wielig kinderfietsje, R. Reiers, XJisdenlaan 7; ballpoint, Bertos- sï, Lange Kerkstr.; gele plastic bal, R. Jansen, Baandijk 22; klei ne plastic bal, Eckhart, Marijke- str. 21; z.g.a.n. zwarte dames- isndschoen, Edy Engels, Kastan jelaan 5; sigarettenaansteker, M. Gelderland, Axelsestr. 150 en zwembroek, Julianastr. 38. Verder zijn op het bureau van politie gedeponeerd: Sleutels, wanten, blauw wit ceintuur, ket ting (schakelmodel), rood plas tic boodschappentas; blauw wol- Vt? jongenstrui, oorbel, blauwe pet met embleem en twee bam boestokken. straat 4.6, vorig jaar 4.8; School Spui 5. vorig jaar 8.71; R.K. School 7.13, vorig jaar 7.73. De verkeerspop, welke ais wisselprijs beschikbaar was ge steld, kon voor de derde maal worden overgedragen aan het hoofd van de Prinses Marijke- school, de heer J. Blok. Deze overdracht geschiedde met een toepasselijk woord tot de heer Blok door de waarn. burgemeester, de heer Kesbeke. In totaal kon aan 122 kinde ren het diploma worden uitge reikt en aan 7 kinderen een in signe. (Deze kinderen hadden vorig jaar reeds een diploma be haald.) Dit waren; Eddy Seghers, Irenestraat 41; Karei Wijna, Oudewijk 55; Willem Veelbeke, Kanaalkade 70; C. J. v. d. Velde, N 54; Rudy Dellaert, De Ruy- terstraat 1; Jac. Verpoorte, Ju- lianastraat 42 en W. de Munter, Oudewijk 1. Van degenen, die vorig jaar reeds een diploma en 'n insigne hadden behaald, verwierf Wim Lensen dit jaar een wimpel. Agenda gemeenteraad. De raad der gemeente Hulst komt op vrijdag a.s. des avonds half 8 in d'e raadzaal van het stadhuis bijeen ter behandeling van o.m. de volgende punten: Voorstel tot aankoop van gron den aan het Koolstraatje. Voorstel tot aankoop van en kele perceeltjes van de Rijks waterstaat voor de verbetering van de Stationswegv. d. Mael. stedeweg. Voorstel tot aankoop van grond in de Dullaertpolder (v. d. Vee ken). Voorstel tot verkoop van grond aan de firma H. B. Picavet en Zn. Voorstel tot het pachtvrij ma ken van een terrein t.b.v. het ge meentelijk zwembad. Voorstel inzake de openstelling der winkels op zondag. Voorstel ex art. 101-bis 4e lid, der L. O.wet 1920 t.a.v. de R. K. Jongensschool St. Clemens voor bijz. ulo over 1959. oov Voorstel ex art. 101-bis, 4e lid, der L. O.wet 1920 t.a.v. de St. Josephschool voor bijz. ulo voor 1959. Voorstel tot het verlenen van een voorschot op de vergoedin gen bedoeld in art. 101-bis, lid 5, der L.O.wet 1920 t.b.v. de vak leerkrachten van de R. K. ulo scholen alhier. Voorstel tot voorlopige vast stelling van de jaarrekeningen 1956 van de gemeente en haar bedrijven. en het kampioenschap in die af deling te veroveren. Wij zijn er van overtuigd dat dirigent en bestuur niet weinig trots zijn op zulke leden. Geslaagd. Bij het gehouden examen aan de Praktijkschool voor land bouwmechanisatie te Slootdorp slaagde voor het diploma moto renrevisie, de heer J. C. Diele- man, alhier. Toch bungalows in het bungalow-park. (Adv.) Uitreiking Verkeers- diploma's. In het R. K. parochiehuis te Sluis werden door burgemeester P. F. van Hootegem de verkeers- diploma's uitgereikt aan die leer lingen, die met gunstig gevolg hun verkeersexamen hadden vol bracht. Namens de plaatselijke commissie voor Veilig Verkeer sprak de voorzitter daarvan, de heer Ch. Bukkens, een begroe tingswoord tot de genodigden, speciaal tot de burgemeester, pastoor G. Smits, ds. C. Balk, de heer Haanstra, adjudant A. Punt uit Aardenburg. Speciaal bracht hij dank aan opperwachtmeester G. Ultee voor de vele werkzaam heden door hem verricht en aan de Rijkspolitie voor het grote aandeel in dit verkeersexamen. De wisselbeker was dit jaar voor de R. K. Meisjesschool met een gemiddeld aantal fouten van 7; tweede werd de R. K. Jongens school (gem. 7,216); 3. Openbare school (gem. 7,88) en 4. Chr. school (gem. 9,066). Extra prijzen voor bijzonder goed gemaakt werk werden uit gereikt aan Kees Bogaart, Anita de Bruijne, Rudy de Smet, Ineke Batselaere, Sjaak Basting, Willy Grahame, Eddy van de Bussche, Theo Maenhout, Huib van de Vijver, Joke Verlaan, Jaap Bod- derij Wzn, Peter Herdink. Na afloop vertoonde pater Van Elderen ter afwisseling enige aardige films, waaronder een verkeersfilm. „Flandria"-leden boekten succes. Door de Nederl. Accordeonis ten Associatie werd zondag te Breda het kampioenschap van Brabant en Zeeland gehouden. Aan dit concours werd ook door een drietal leden van het West- Zeeuwsvlaamse accordeonorkest „Flandria" deelgenomen. Mej. Corrie Vermeulen uit Ter- neuzen kwam uit in de op één na hoogste afdeling en werd met 170 punten tot algemeen kampioene uitgeroepen. Met het verplicht nummer „Kloostersuite'' behaalde zij 84% punt en het vrij nummer Rhap- sodia Azzura 88 punten. In het critisch verslag lazen wij: „Hier is een muzikale accordeoniste aan het werk. Zeer accuraat en beheerst. Een waardige kam pioene". Maar ook Jopie de Bock uit Terneuzen toonde uit het goede hout gesneden te zijn, want in dezelfde afdeling behaalde zij met 154% punt de eerste prijs en de titel 2e kampioene. De jeugdige Ineke Verschoor, eveneens uit Terneuzen, toondc- zich ook al een waardig lid van deze bekende accordeonvereni ging, want zij wist in de afdeling II met 155% punt een le prijs NALATENSCHAP AANVAARD Zonder discussie en hoofdelijke stemming hebben Provinciale Staten van Noord-Holland gis termorgen het voorstel van Ge deputeerde Staten aangenomen tot het aanvaarden van de na latenschap van mevrouw S. A. J. Niemans (Blonde Dolly) die op 31 oktober 1959 in 's-Gravenha- ge is overleden, onder het voor recht van boedelbeschrijving, ten behoeve van het provinciaal zie kenhuis nabij Santpoort. Bij tes tament van 3 juni 1958 heeft de erflaatster de provincie Noord- Holland voor de helft van haar nalatenschap en de vereniging het Nederlands kankerinstituut te Amsterdam voor de andere helft tot haar erfgenamen be noemd. Aan de erfstelling heeft mevrouw N. het verzoek verbon den dat haar moeder, die in het provinciaal ziekenhuis te Sant- De raad der gemeente Bres kens kwam maandagavond in vergadering bijeen en werkte in vlot tempo een lijvige agenda af. Met de kringraad van de Be scherming Bevolking hoeft de gemeente Breskens een overeen komst gesloten, waarin wordt bepaald, dat de B- B. aan de ge meente een vlet met buiten boordmotor in bruikleen afstaat. De gemeente op haar beurt heeft de vlet weer in bruikleen overgedragen aan de N.V. Zee bad Breskens. Aan de 3e Zandstraat wei-den gronden verkocht aan de fa. Cambier en Verschelling. Op vragen van raadsleden antwoordde wethouder Zegers, dat de firma De Feijter het ter rein dat overbleef te klein vond. Aan de heer A. J. Cambier werd een terrein groot 240 m- verkocht en aan de firma Ver schelling een perceel grond groot 392 m-\ Alles tegen een prijs van 2,25 per m". In verband met het uitbrei dingsplan stelden B. en W. de BROMFIETSERS IN BOTSING Maandagavond om half zeven Is de 18-jarige bromfietsrijder, J. J. Bertissen. op de Nieuwe Weg te Wychen in botsing geko men met de 47-jarige bromfiet poort wordt verpleegd, de best j ser H. G. van de Brink, die met mogelijke verzorging zal worden zijn echtgenote op de duo, uit gegeven. Het Nederlands kanker- j tegenovergestelde richting kwam. instituut heeft het andere deel i De jongeman werd daarbij ern- van de nalatenschap, eveneensstig gewond en overleed tijdens onder het voorrecht van boedel- het vervoer per ambulance naar beschrijving, aanvaard. het ziekenhuis te Nijmegen. In Tunis heeft Ferhat Abbas, president van de „voorlopige regering van de republiek Algerië'', aan journalisten mede gedeeld dat Hij aan het hoofd van een delegatie op uitnodi ging van De Gaulie naar Parijs tal gaan om besprekingen te voeren over Algerië. Het was groot nieuws voor de reeds zo lang door onrust in Algerië ge teisterde Fransen. De Parijse krantenlezers namen er dan ook gretig kennis van (boven). Op de onderste foto zien we Abbas middentijdens i!).jn verheugende verklaring. raad voor een groot gedeelte van de grond langs de West- Lanclstraat to reserveren voor de uitbreiding van de fabriek van de Gebr. Cruson. Langs de weg zelf zal een strook grond ongeveer ter diep te van 25 m gereserveerd wor den voor de bouw van wonin gen. Gezien het verre stadium van voorbereiding werd thans het eerste perceel bouwgrond in be doeld perceel langs de Wfest- Landstraat toegewezen aan dok ter Van der Maas voor de bouw van een dokterswoning. Voor de verbreding van de Langeweg werd een perceeltje grond groot 2370 m- eigendom van de heer Spae te Melle bij Gent aangekocht voor de prijs van 0,70 per m-. Ook van de Staat werd een perceel grond in de noord-west hoek van het uitbreidingsplan aangekocht voor de prijs van 0,70 per m-. Het perceel is 330 m- groot. Voor de prijs van 11,50 per mL' werd aan de firma Van der Poel te Terneuzen een kavel grond verkocht voor de bouw van een bungalow. De bouwver gunning voor de eerste bunga low is inmiddels verleend. Bin nen enkele weken zal met de bouw van de bungalow begon nen worden. De heer Verburg te Wol- phaartsdijk wil eveneens bunga lows gaan bouwen in het daar toe bestemde park. Drie kavels zullen aan hem verkocht wor den, terwijl hij voor 5 kavels optie verkreeg, met liet recht van kopen. Naar aanleiding hiervan deel de wethouder Zegers mede, dat inmiddels opdracht is verstrekt tot het maken van tekeningen voor de aanleg van de voor het bungalowpark noodzakelijke wegen. Mevr. M. Niermans informeer de naar de bouw van de premie woningen door de firma Van der Poel. Voor deze woningen zou, aldus mevr. Niermans, wel belangstelling zijn. We^^egers deelde mede, dat de firrri$.7 wacht op de premie regeling, 'waarop men circa een half jaar na de ingediende aan vrage daartoe moet wachten. De begroting 1959 werd ten slotte gewijzigd, waarna de voorzitter de bijeenkomst sloot. 1 (Adv.) de meest gerookte filter sigaret in Amerika nu ook in Nederland met de blauwe Micronite filter licht en aromatisch door LUISA-MARIA LINARES 86) Nadruk verboden" Jij hebt me door een list 's nachts naar het museum ge- „Me vermoorden, zoals je drie lokt. Je hebt de deur op slot ge dagen geleden hebt willen doen. Dacht je soms dat ik niet wist, dat jij dat bent geweest?" Nu was het er eindelijk uit. Ze zweeg uitgeput, als een tegenstander, die na een wan hopige strijd het masker aflegt en tegenover de viiand staat. Zij zag het ontroerde gezicht van Xavier, die een stap naar haar toe deed, doch Olga hield hem met een gebaar terug. „Wat vertel je me daar voor onzin, Olga?" ,Je weet heel goed wat ik be doel. Ik heb je van het eerste ogenblik af verdacht.... al be greep ik de reden niet die je er toe aanzette. Nu begrijp ik die wel. Je wilde, zoals altijd, elke hindernis uit de weg ruimen voor de vrouw, die je aanbidt. Gedurende enkele seconden werd niets gehoord dan het knetteren van het hout en het fluiten van de wind in de schoorsteen. Xavier deed weer een stap naar Olga toe, die nu opstond. „Jou vermoorden?.... Zei je: jou vermoorden? Dat is toch een grap? Ik begrijp er totaal niets van". daan, zodat ik door de vergif tige gassen zou stikken. Dat heb jij gedaan, JIJ!" Ze snikte het uit. „Je hebt misschien haar bevelen gehoorzaamd of je begreep, wat haar geheimste wens was én wilde je ontdoen van de ongelukkige jonge vrouw die de brutaliteit had gehad door haar aanwezigheid de rust van je geliefde te verstoren Ze bracht haar hand aan haar hals, greep het collier en smeet het voor zijn voeten. „Raap dat vervloekt collier op.Als je er die andere niet mee hebt kunnen kopen, zal je dat nog minder lukken bij mij Ik verafschuw dat ding. Ik ver afschuw het! En ik verafschuw jou ook jij, MOORDENAAR!" Xavier greep haar bij de polsen. ,:Wat verzin je toch allemaal voor onzin? Wat bezielt je? Waarom lieg je?" Ze probeerde los te komen, doch het lukte haar niet. „Ik lieg niet. Je moeder heeft me als door een wonder gered. Zij kent de volle waarheid". „Mijn moeder?" Hij schudde haar ongeduldig door elkaar. DONDERDAG 23 JUNI. in Nederland door N.V. Cigarettes Import Cy. v/h A. J. Blok Heeft mijn moeder je gered? „Zij heeft jouw plannen in de war gestuurd. Als zij die nacht niet in het museum was ge komen zou ik vergast zijn. Een voudig was het, hè? De indring ster, de weduwe van André Lezcano, overleden door een noodlottig toeval. Jij hebt zelf de moed gehad me in dat huis aan de rivier te zeggen:„Ik heb nog niet het plan je te doden. Dat zou te gemakkelijk zijn. Nie mand zou je zoeken". Je bent klaarblijkelijk van idee veran derd en vond dat het tijd werd me uit de weg te ruimen. Elena zou niets meer te vrezen hebben. Elena en haar reputatie Elena en het beroemde museum. Elena en het geld van Dick Wyne.... die zo royaal subsi dies zou schenken aan dat ver wenste museum. Elena en haar eeuwige minnaar, haar nederige slaaf, die haar heeft geholpen bij al haar afschuwelijke plan nen, zonder er de geringste be loning voor terug te krijgen. Of misschien heb je die beloning wel gekregen? Ik heb je eens de Boze ogen" genoemd en dat herhaal ik nu. Je bent de boos heid zelf. Maar ik ben nu niet meer bang voor je. Ik heb Paul, Paul., die naar me toe is ge komen". Ze zweeg ademloos, zweet druppels op het voorhoofd, de handen in elkaar gewrongen. Xavier schudde haar weer door elkaar. „Je bent krankzinnig, vol komen krankzinnig". „Krankzinnig of op het punt het te worden. Gek van angst, HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.30 Voor de jeugd; 7.40 Gram.; 7.45 Morgengebed en overweging; 8.00 Nws; 8.18 Gr.; 8.50 Voor de vrouw; 9.35 Water standen; 9.40 en 10.00 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gewijde muz.; 12.00 Middagklok; 12.03 Piano spel; 12.25 Wij van het land; 12.35 Land- en tuinbouwmeded.; 12.38 Gram.; 12.50 Act.; 13.00 Nieuws; 13.15 Zonnewijzer; 13.20 Lichte muz.; 13.40 Amus. muz.; 14.00 Lichte muz.; 14.20 Kamer orkest; 15.20 Gram.; 15.40 Gitaar spel; 16.00 Bijbellezing; 16.20 Viool en piano; 17.00 Vooi de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Beurs berichten; 17.45 Promenade-ork.; 18.30 Accordeonspel; 18.50 So ciaal perspectief; "19.00 Nieuws; 19.10 Vocaal ens.; 19.30 Radio krant; 19.50 Polit. praatje; 20.00 Gevar. progr.; 21.15 Kerkbouw in Chatillon-Coligny, caus.; 21.30 Lichte muz.; 22.00 Periodieken parade; 22.10 Gram.; 22.30 Nws; 22.40 Zaalsportuitsl.; 22.45 Avond overdenking; 23.00 Orgelconcert; 23.30 Platennieuws; 23.55 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 7.50 Dag opening; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.00 Gym. voor de vrouw; 915 Gram.; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gram.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Kookkunst, praatje; 11.15 Alt en piano; 11.35 Harmonie- ork.; 12.00 Orgel en hobo; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Lichte muz.; 12.50 Uit het be drijfsleven, lezing; 13.00 Nieuws; 13.15 Med. en gram.; 13.25 Beurs berichten; 14.00 Sopr. en piano; 14.30 Voor de vrouw; 14.45 Gr.; 15.00 Viool en piano; 15.30 Gr.; 16.00 Gevar. progr.; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 18.00 Nws; 18.15 Lichte muz.; 18.45 Journ.; 19.00 Gevar. progr. voor de mi litairen; 19.45 Gesproken brief; 19.50 Wimbledon tenniskamp; 20.00 Nws; 20.05 Anjer-actie '60; 20.10 L'ile de Merlin ou le mon de renversé, komische opera; 21.20 Atlantische jeugd, lezing; 21.35 Gitaarspel; 22.10 Gr.; 22.30 Nws en beursber.; 22.45 Lichte van die nacht in het museum. „Het kan onmogelijk waar zijn wat je zegt". Hij scheen even uitgeput als zij, zijn gezicht stond doodvermoeid, hij beelde. Niemand heeft je willen opslui ten, niemand zou ooit op dat idee gekomen zijn. Waarom hebt je me niets gezegd?" i,Nu is het genoeg met al die comedie. Je bent in staat ge weest me naar dat huis aan het water te brengen en me daar alleen te laten. Je bent in staat geweest die miserabele comedie op te voeren, door te doen of je mijn mah bent. Jij bent in staat geweest om. „Om je te omhelzen, is het niet? Een paar vluchtige zoenen, omdat je toch je Paul achter je had". „Ik verbied je over Paul te spreken. En ik verbied je me aa.n te, raken". „Waarom zou ik je loslaten? Beschuldig jij me niet van idiote dingen? Eeschouw jij me niet als een misdadiger, een moordenaar?" Hij probeerde zich te beheersen. „Kom Olga, bedaar! Je bent buiten jezelf. Wat is dat voor een dwaas verhaal? Ben je werkelijk in het museum opgesloten geweeest?" „Jij kent de historie beter dan ik. Ik kreeg een brief, onder tekend „Dick Wyne", waarin ik gevraagd werd hem bij de ingang van het museum te ont moeten". muz.; 23.00 Sportact.; 23.10 Dag boek van een grootvader, hoor spel; 23.40 Gram.; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Amus. muz.; 12.30 Weerber.; 12.35 Gr; 12.52 Koersen; 13.00 Nws; 13.15 Lichte muz.; 14.00 Gevar. muz.; 16.00 Koersen; 16.06 Franse les; 16.21 en 16.35 Gram.; 17.00 Nws; 17.15 Voor de kinderen; 18.20 Voor de soldaten; 18.50 Sport kroniek; 19.00 Nws; 19.40 Wed strijd schoolkoor; 19.50 Boekbe- spr.; 20.00 De lokkende vlam, zangspel; 22.00 Nws; 22.15 Ka- raermuz.; 22.55 Nieuws. Televisieprogramma's. NED. TV: 20.00 Journaal en weeroverz.; 20.20 Televizier; 20.30 Portret van een filmer; 21.00 Sui ker, spel; 22.20 Einde. VL. BELG. TV: 19.00 Voor de jeugd; 19.30 Nws, act., weerber. en journ.; 20.00 Filmschets; 20.15 Filmrep. over Venetië; 20.25 TV- spel (overn. NTS); 22.00 TV-ral- lye; 22.30 Nieuws en journaal. (Wordt vervolgd) VEEMARKT ROTTERDAM. 21 juni. Op de veemarkt te Rotterdam waren in totaal aangevoerd 3517 stuks vee, .zijnde: 300 vette koeien en ossen, 655 stuks ge- bruiksvee, 965 vette kalveren, 100 graskalveren, 529 nuchtere kalveren, 4 varkens, 10 lopers, 16 biggen, 66 paarden, 8 veu lens, 105 schapen of lammeren, 736 weidesehapen en 23 bokken of geiten. De notering was als volgt: Vette koeien van ƒ2,50ƒ3,20; Vette kalveren 2,10ƒ2,90; Slachtpaarden 1,902,40, alles per kg. Graskalveren van ƒ260ƒ440; Nuchtere kalveren 5470; Lopers 6078; Biggen 36 48; Schapen 70110; Lammeren 5080; Melk- en kalfkoeien ƒ900ƒ1270; Vare koeien 670—880; Vaarzen 600—930; Pinken 400-- 580, alles per stuk. Overzicht. Vette koeien: aan voer als vorige week, handel kalm, prijzen onveranderd. Vet te kalveren: aanvoer korter, prijzen goed, wat hoger in prijs, prima exports boven notering. Graskalveren: aanvoer als vo rige week, handel kalm, goed prijshoudend. Nuchtere kalve ren: aanvoer kleiner, handel re delijk, stijgende prijzen. Lopers en biggen: aanvoer klein, han del flauw, prijzen als vorige week. Slachtpaarden: aanvoer minder, handel kalm, eerste kwaliteit prijshoudend, verder onveranderd. Lammerenaan voer iets kleiner, handel goed, ruim prijshoudend. Weideiam- meren: aanvoer korter, handel kalm, goed prijshoudend. Melk en kalfkoeien: aanvoer gewoon, handel stil, prijshoudend. Vare koeien: aanvoer matig, handel stroef, niet hoger in prijs. Vaar zen en pinken: aanvoer kort, handel lui, prijzen ongewijzigd. WOENSDAG 22 JUNI TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Het veld van een." Terrein Zuidersportpark, 7 uur: Finale Watertoren tor nooi: TerneuzenA.Z.Y.V.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2