Uit de Provincie LIGA 1 Binnenlandsnieuws AGENDA LUSTRUMFEESTEN TE LEIDEN Ontruimingen voor verbreding kanaal Gent-Terneuzen AFTREDEN VAN GAITSKELL GEEIST Waarom s Elke dag heeft zijn geheim Japanse senaat keurt v^iligheidsverdrag goed TERNEUZEN Zeeuwse culturele dag Zaterdag 9 juli a.s. wordt al hier onder auspiciën van de Stichting Zeeland voor Maat schappelijk Werk de zevende Zeeuwse culturele dag gehou den. Zoals gebruikelijk zal de Com missaris der Koningin in de mid dagzitting de prijzen van het Zeeuwse Landjuweel voor ama teurtoneel uitreiken. 's Avonds zal het bekroonde stuk worden opgevoerd. Het ligt in de bedoeling deze zevende cul turele dag te plaatsen in het kader van de Nederlands-Belgi sche culturele uitwisseling, in dit geval een culturele uitwisse ling tussen Zeeland en Vlaande ren. Tijdens de middagbijeenkomst zal o.m. te genieten zijn van kunstzinnige prestaties der Vlaamse gasten. Vereniging voor Veilig Verkeer is actief. De Terneuzense Vereniging voor Veilig Verkeer streeft ook dit jaar weer uiterst actief haar mooie en sympathieke doel na, door in woord en geschrift de noodzakelijke aandacht af te dwingen voor de verkeersregels in haar nooit aflatende strijd tegen een der gesels van deze moderne tijd, het gevaar van de weg. Vrijdag j.l. legden vele hon derden scholieren hun verkeers- examen af, na door de politie praktisch en theoretisch te zijn voorbereid. Vandaag neemt de opleiding der jeugdverkeersbrigadiertjes een aanvang. Binnen afzienbare tijd zullen deze jeugdige yer- keersregelaars op de gevaarlijk ste kruispunten van Terneuzen in actie komen om, evenals in zo veel andere plaatsen, oud en jong bij te staan, als tijdens de spits uren het gevaar ons op iedere straatsteen bedreigt. Deze oplei ding is toevertrouwd aan de bri gadiers A. de Feijter en J. Smit. Voorts is tegen 18 juli a.s. een propaganda-actie geprojecteerd in samenwerking met het Ver bond voor Veilig Verkeer te Utrecht. Bij deze actie zullen ook de leerlingen van de hoogste klassen der lagere scholen wor den betrokken, evenals de leer lingen van de laagste klas der scholen voor U.L.O. Er zullen o.m. enige verkeersfilms worden vertoond, die speciaal op de jeugdige bezoekers zijn inge steld. Daarnaast ligt het in de bedoeling ook Sluiskil bij dit mooie propagandawerk in te schakelen. De Vereniging voor Veilig Ver keer voor Terneuzen en omstre ken werkt geheel belangeloos in het algemeen belang der bevol king. Daarom verdient deze ver eniging aller steun. Het secreta riaat is gevestigd Schoolplein 2 te Terneuzen (tel. 2100), waar COOP. VRUCHTENVEILING ZEEUWSCH-VLA ANDEREN TERNEUZEN Veiling van 20 juni GROENTEN Per 100 stuks: Sla 3ƒ4,70. Per stuk: Bloemkool A 35 ct, A IX 1838 ct, B II 13-25 ct, C II 10—16 ct, afw. 1030 ctj Groene komkommer A 3235 ct, B 31 ct, C 23—26 ct; Witte komkommer B II 3034 ct, C 37 ct. Per bos: Selderij 34 ct; Peen 35 ct; Kroten 612 ct; Uien 10 Per kg: Andijvie 22—30 ct; Kassnijbonen ƒ1,62; Tuinbonen 20—27 ct; Kroten 20—22 ct; Ro de kool 21—24 ct; Peulen ƒ1,13 —ƒ1,24; Savoye kool 1327 ct; Rabarber 1122 ct; Tomaten A H 1,05—1,15, B 1,05, C II 81 ct, CC 71 ct, kriel 49 ct; Asper ges B II 1,24—1,42, afw. 92 ct. AARDAPPELEN Per 100 kg: Alpha ƒ6—ƒ9,30; Rode Eerstelingen I 2734, II 10—18, kriel 1016; Eerstelingen I 3548, II 27 —ƒ38, kriel ƒ13—ƒ28; Doré I ƒ36—ƒ40, II ƒ25—ƒ35, kriel ƒ16; Bintje II 31. FRUIT Per doosje van 250 gr: Aard beien: Talisman I 2638 ct, II 1825 ct; Regina I 2431 ct, II 1423 ct; Sengana I 2432 ct, II 13—23 et, afw. 16—19 ct; Ju- cunda I 22—26 ct, II 23 ct; P. Waulbaum I 3435 ct; Juspa II 21 ct; M. Frühernte II 23 ct, afw. 16 ct; Rode bessen I 3460 ct, II 30—36 ct. Per kg: Aardbeien 5480 ct. Door diverse telers werden gis teren de eerste rode bessen van de koude grond aangevoerd. men zich kan aanmelden als lid en waar men ieder uur van de dag alle inlichtingen kan ver krijgen. De C. R. V. op reis. Traditie getrouw heeft de Chr. Reis vereniging „Voor waarts", haar jaarlijkse reis weer gemaakt. In de morgen van maandag 13 juni moesten de leden van voornoemde vereniging vroeg uit de veren. Om 6 uur werd onder leiding van hun voorat- ter, de heer Van Duijvendijk, met 45 personen met een touringcar gesiart, met bestemming Ander- nach (Duitsland), dat 12 uur later werd bereikt. Hier werd het gezelschap tot vrijdagmorgen ondergebracht in het prachtig gelegen „Rhein- hotel". Tijdens deze reis is te Leuven, Gileppe en Schleiden gestopt voor net gebruik van de koftie en het nuttigen van de lunch. Tevens werd een bezoek ge bracht aan de in de buurt van Gileppe gelegen stuwdam in het bekende sprookjesachtige Mon- chau. Dinsdag werd een uitstapje gemaakt naar Koblenz, de De- roemde badplaats Bad-Ems, in het Lahndal, Nassau en Wiesba den. Vervolgens ging de route langs Rüdesheim naar de beken, de Lorelei. 'I'ijdens de rust pauze aldaar hebben velen van net gezelschap deze berg be klommen en genoten van het prachtige panorama op de Rijn. Langs de linker Rijnoever keerde men naar Andernach terug. Ter afwisseling is op de 3e dag een boottocht gemaakt op de Rijn van Andernach tot Ko blenz en verder op de Moezel tot Wieningen, waar de touring car stond te wachten voor een tocht door het prachtige Ahrdal, Eifelgebergte en Moezeldal. Tijdens deze reis werd in Alte- nahr een wijnkelder bezocht. De vierde dag is van 9 tot 12 uur een bezoek gebracht aan de Laahersee, een prachtig berg meer, het grootste van de Eifel met aan zijn oever het Benedic tijner-klooster. Na de middag werd met de bus gereden naar Koblenz met het doel aldaar te winkelen, doch in verband met de natio nale feestdag was het daar zó druk, dat het ondoenlijk was met de bus de stad in te komen en is er door velen een bezoek gebracht aan de Sesselbahn. Om half negen werd vrijdag de terugreis aanvaard via Aken, Maastricht naar Hasselt, waar in het restaurant „Kasteel Bok rijk" het afscheidsdiner werd gebruikt. Van Hasselt ging de thuisreis rechtstreeks naar Ter neuzen, waar het gezelschap om half elf, hoogst voldaan, arri veerde. Tijdens de thuisrit is nog een bezoek gebracht aan de forellen- kwekerij te Gulpen en aan het Amerikaanse militaire kerkhof te Margraten. Bij het afscheidsdiner werd bij monde van de heer Van Overbeke het bestuur dank ge bracht voor de goede voorberei ding van deze prachtreis. Meer dan 2000 Reünisten van het Leidse studentencorps dijn zaterdagmiddag Leiden binnengetrokken om de officiële opening van de lustrumfeesten van de rijksuniversiteit in de Pieterskerk bij te wonen. DINSDAG 21 JUNI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Het veld van eer". Zuidersportpark, 18.45 uur: HKC—Rijkswaterstaat; 20 u.: MistrappersPZEM. Lokaal Bethel, 7.30 uur: Evan gelisatie-samenkomst. WOENSDAG 22 JUNI TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Het veld van een." Terrein Zuidersportpark, 7 uur: Finale Watertorentor- nooi: TerneuzenA.Z.V.V. Het bestuur van de linkse groepering der Britse labour- partij, „overwinning voor het socialisme" heeft zondag een mo tie gepubliceerd waarin het af treden van Hugh Gaitskell als partijleider wordt geëist. De linkse groep stelt hem verant woordelijk voor de crisis die de partij op dit ogenblik doormaakt. „Hoewel de persoonlijke kwa liteiten van de heer Gaitskell nog lange tijd voor de labourbewe- ging van nut kunnen zijn", aldus de motie, „menen wij dat zijn leiding een bron van zwakheid, verwarring en onenigheid in de partij is en dat zijn aftreden ln het belang van labour zou zijn Volgens de motie is de toe stand voor de partij onhoudbaar geworden omdat Gaitskell niet meer namens allen spreekt, „doch voor een kleine kliek die niet representatief is voor het geheel". (Adv.) n heelt Uw Liga-kind g een hoge fj| weerstand m g Omdat j| in de prille jaren een 1| p stevige basis is gelegd! g De Belgische regering o.a. de minister van Openbare Wer ken heeft te Zelzate uiteenzet tingen aan de daarbij betrokke nen gegeven over de ontruimin gen ten behoeve van de noodza kelijke verbreding van het ka naal GentTerneuzen, alsmede over tegemoetkoming in de te lijden schade. Aldus heeft de mi nister van Verkeer en Water staat, de heer Korthals, gezegd in zijn antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid de heer Verkerk (A.R.) over deze ontruimingen. Ook van Nederlandse zijde moet thans zekerheid aan de be trokkenen worden gegeven zowel ten aanzien van de percelen, die ontruimd zullen moeten worden, als omtrent de normen van een tegemoetkomingsregeling. Men mag echter niet vergeten, dat men in België reeds verscheidene jaren geleden met de uitvoering van de kanaalverruiming is be gonnen, zodat men daar een gro te voorsprong op Nederland heeft. Deze voorsprong kan niet in korte tijd worden ingelopen, aldus de minister. Voor zover dat in zijn vermo gen ligt, is de minister bereid de gevraagde zekerheid te verschaf - fen. Aan de betrokken gemeente besturen zijn kaarten verstrekt, waarop de voorlopige begrenzing der uit te voeren werken staat aangegeven. Hierdoor is thans bij de belanghebbenden in het alge meen wel bekend, welke percelen zullen moeten worden ontruimd. Onzekerheid bestaat alleen nog ten aanzien van de percelen, die zijn gelegen nabij de grenzen der werken, daar de plannen nog niet voldoende ver zijn gedetailleerd om deze grenzen nauwkeurig te kunnen vaststellen. Overigens zij opgemerkt, dat voor de werken in de omgeving van Terneuzen reeds alle benodigde percelen bij Koninklijk Besluit ter onteige ning zijn aangewezen, zodat de belanghebbenden daar volledig op de hoogte zijn. Wat betreft de vraag van de normen van de tegemoetkomings regeling neemt de minister aan, dat wordt bedoeld de regeling voor degenen, die erfpachtsgron- den van het rijk onder zich heb ben. Hierover kan worden me degedeeld, dat deze normen nog niet zijn vastgesteld. Daarvoor is in de eerste plaats nodig, dat een inzicht wordt verkregen om trent de schade, welke de betrok ken erfpachters als gevolg van de ontruiming van 'hun erfpachts percelen zullen lijden. Met het oog hierop is inmid dels een taxatiecommissie inge schakeld. Zodra bedoelde com missie haar onderzoek heeft vol tooid, stelt de minister zich voor in overleg te treden met zijn ambtsgenoot van Financiën, ten einde te komen tot de gezamen lijke vaststelling van een ver antwoorde gedragslijn ten aan zien van de betrokken erfpach ters. Voor wat betreft de ontruiming van percelen, die niet behoren tot bovengenoemde categorie, zij opgemerkt, dat de vergoedingen aan de betrokken eigenaren, za kelijk gerechtigden, huurders en pachters uiteraard worden vast gesteld overeenkomstig hetgeen waarop, ingevolge wet en juris prudentie inzake onteigening, e.q. pachtontbinding, aanspraak kan worden gemaakt. Ongelukken in Oostenrij'kse Alpen In de Oostenrijkse Alpen zijn in het afgelopen weekeinde zeven Alpinisten (o.w. vier Duitsers) om het leven gekomen en dri'e gewond. Voorts is zondag een Oosten rijkse toerist, die op een steile helling gestrand was en daar zes dagen zonder eten had door gebracht, gered. Het wassen beeld van Antony Armstrong-Jones, de echtgenoot van Prinses Margaret, dat vrij dag uit het museum van Madame Tussaud was verdwenen, is maandagmorgen vroeg door een politie-agent in een telefooncel bij de Theems in Londen terug gevonden. door LUISA-MARIA LINARES 85) Nadruk verboden. Xavier deed de deur voor Olga open. Olga had daar niet op gerekend en viel van ver bazing bijna achterover in de sneeuw. Hij reikte haar de hand en liet haar binnengaan met een blik op de zich verwijderen de auto. „Je bent vroeg terug, Olga". „Ik ben erg moe". Het grote houtvuur in de hal brandde en er heerste een aan gename temperatuur. Er zou waarschijnlijk niemand anders thuis zijn dan Xavier. Olga trok werktuigelijk het bontjasje uit en had er onmiddellijk spijt van, denkend aan haar décol leté. Maar het was al te laat. Xavier pookte het vuur op, ging zitten en keek zwijgend naar de jonge vrouw met de mooie schouders. Het viel Olga op, dat hij zeer bleek whs en nerveuzer dan an ders. Weer waren ze samen al leen, tegenover elkaar, na het hartstochtelijke incident van die middag. Voor het eerst ont moetten hun ogen elkaar na die kus. Xavier trok zijn wenk brauwen op. „En? Kijk me niet zo aan. Ga zitten en warm je. Die elegan te japon zal je niet erg tegen de kou beschermen." Hij bood haar een makkelijke stoel bij het vuur aan. „Wil je iets drinken?" Ze weigerde. Hij bleef dicht bij haar zitten en wendde geen oog van haar af. „Het is begrijpelijk dat je moe bent na zo'n opwindende rit. Te veel emoties, hè? Of was er geen maneschijn? Of was Paul Williams niet erg geïnspi reerd?" „Dick heeft me thuis ge bracht, niet Paul." „Dick?" Hij keek nog onstem- der. „Heel correct van die Dick Wyne. Die is ook overal." Hij zocht naar hatelijke woorden om haar die naar het hoofd te gooien. „Ik vrees dat je fameu ze Paul zich zijn schat niet zo makkelijk zal laten afnemen." Olga keek hem zonder enige uitdrukking op haar gezicht aan. „Als ik vijf jaar met een jong meisje, dat ik aardig vond, alleen in het oerbos had geze ten, zou niets ter wereld me haar kunnen afnemen. Geen maatschappelijke vooroordelen, geen getekende papieren, geen politie, geen leger. Ze zou voor altijd van mij zijn. Maar Paul Williams denkt zeker anders over deze zaak." Zijn stem kreeg een andere klank: „Ik neem aan dat je hem ÓP In een zitting van de Japanse Senaat, die alleen door leden der liberale democratische partij is bijgewoond, zijn gistermorgen de wetten inzake het tussen Japan en de Verenigde Staten geslo ten veiligheidsverdrag goedge keurd. i Hiermede heeft het parlement thans alle voor het verdrag nood zakelijke procedures voltooid. De oppositie tegen dit verdrag heeft de vorige week aanleiding ge geven tot tal van onlusten, waar bij bloed heeft gevloeid, en cul mineerde tenslotte in het intrek ken van de uitnodiging aan pre sident Eisenhower voor een be zoek aan Japan. De regering had wetsontwer pen tot herziening van een aan tal binnenlandse wetten inge diend, waaronder een bijzondere strafwet, die nodig waren om aan de bepalingen van het nieu we verdrag en de administratieve overeenkomst met de Verenigde Staten te voldoen. De socialistische leden van de Senaat, die tegen het verdrag zijn, organiseerden maandag een kleine demonstratie binnen het parlementsgebouw, toen zij ver namen dat de daarmee samen hangende wetten waren aange nomen. Zij schreeuwden en sloe gen met de vuist op de deuren van de Senaatszaal. Premier Kisji en andere leden van het kabinet verlieten het parlementsgebouw kalm via zij uitgangen. De socialisten waren voornemens geweest te trachten de aanneming der wetten te ver hinderen, doch op de ochtend zitting van de Senaat waren zij niet bedacht geweest. De socia listen zullen bij de voorzitter van de Senaat, Tsjoeroehei Matsoe- mo, een protest indienen tegen de „eenzijdige goedkeuring" der wetten en eisen, dat de Senaats zitting ongeldig wordt verklaard. waarheid hebt verteld?" „Ja, maar hij heeft die niet geloofd." „Is dat waar?' „Hij dacht dat ik ijlde," zei ze bitter, in het vuur starend om zijn blik te ontwijken. Ze kon niet net doen of er niets veranderd was, nadat Xavier haar had omhelsd. „Ik vermoed dat mijn advies van geen nut is geweest en dat je koppig vasthoudt aan je plan met hem weg te gaan?" „Ja ik ga met hem mee zodra dat enigszins kan. Hij is de enige vriend die ik heb." Ze herhaalde, wat ze enkele minuten geleden tegen Dick had gezegd. Ze klampte zich aan die gedachte vast, alsof dat haar enige redding was. „Ik ben niet verliefd op hemen ik geloof niet, dat ik het ooit ben geweest. Ook al heb ik het me wel eens ver beeld, toen ik met mezelf moest vechten. Maar dat was gedu rende het eerste jaar, het erg ste van al die vijf jaren. We maakten gevaarlijke expedities, we probeerden te ontsnappen en weer de beschaafde wereld te bereiken. Toen we alle hoop hadden opgegeven hebben we in ons lot berust en toen heeft Paul me Ze beet zich op de lippen. „Toen heeft Paul je herhaalde hij dringend. „Toen heeft Paul me het le ven onmogelijk gemaakt." Er kwam een lichte blos op haar wangen en hals. „Maar ik heb me kunnen verzetten, zoals ik zoveel moeilijkheden heb kun nen overwinnen. En toen is hij, met het gewone mannelijke VIJFJARIG KINDJE OVERREDEN Op de Poeldijkseweg in Mon ster is gistermiddag omstreeks half vier het vijfjarige jongetje A. W. M. van Vliet, dat in de buurt van de ouderlijke woning plotseling van achter een rijden de auto de weg overstak, door een van de andere kant ko mende vrachtauto aangereden. Het ventje overleed ter plaatse. HOTELRAT De 18-jarige chasseur C. G. J. Wiggers van het Palace-hotel te Scheveningen heeft zaterdag middag omstreeks half één een ontmoeting gehad met een ho- telrat. Toen hij op de derde ver- ieping uit de lift stapte, zag hij enkele meters van zich vandaan een onbekende man lopen met een regenjas aan, een hoed op en een shawl voor de mond. „Hé, mijnheer, wat doet u daar?" riep Wiggers. Geschrokken draaide de man zich om, haalde een mes te voorschijn en stak toe. Hij trof de chasseur in de schou dervulling van zijn tunique en veroorzaakte een onbeduidend wondje aan de rechterboven- arm. Wiggers liet zich op de grond vallen. De aanvaller trapte nog even naar zijn slachtoffer en sloeg daarna op de vlucht. De chas seur krabbelde overeind en zette de achtervolging in, doch al spoedig raakte hij het spoor bijster. Toen sloeg hij alarm. De politie uit het bureau tegenover het hotel grendelde het hotel af en zocht geruime tijd naar de vreemdeling, zon der succes echter. Een knecht lin algemene dienst, die zich die morgen wat vreemd had gedragen werd aan een verhoor onderworpen. Toen bleek, dat hij niets met de zaak te maken had, werd hij weer vrijgelaten. Uit het hotel wordt niets ver mist. KIND VERONGELUKT De 2li-jarige Gijsbertus Kir- pensteyn uit Gouda die zondag middag met zijn 11-jarig zusje aan het wandelen was, stak plotseling de provinciale weg bij Gouda over en werd gegrepen door een personenauto, die in de richting Rotterdam reed. Het knaapje was op slag dood. NOZEMRELLETJES De grote toevloed van Duit sers tijdens het weekeinde heeft te Doetirichem geleid tot relle tjes. „Halbstarken" lonkten nogal tegen Nederlandse meis jes, hetgeen door de Doetin- chemse jongens niet werd ge nomen. Vooral in een cafetaria kwam het tot ongeregeldheden waarbij de politie eerst ver sterking moest laten aanrukken om de partijen met de gummi knuppel uit elkaar te kunnen slaan. De Nederlanders trokken daar op naar het kampeercentrum „De Koekendaal" waar veel Duitsers overnachten, maar daar viel, mede door toedoen van de politie niet veel meer te knokken. In de binnenstad bleef het on rustig en zelfs waar twee agen ten bijstonden werd een Duitser van zijn bromfiets geslagen, zo dat hij met zijn vehikel onder een geparkeerde auto terecht kwam. Telkens weer laaiden de hartstochten op en de agenten moesten steeds op hun qui vive zijn om gevechten te voorkomen. Men sloot een aantal Duitsers, dat het kennelijk te bont had ge maakt in het bureau op en de Nederlanders hoopten dat zij via 's Heerenberg zouden worden uitgewezen. Daarom stelden zij zich bij de IJsselburg op gewa pend met stokken en stenen. Maar zij werden teleurgesteld, want de gasten trokken via Ter- borg naar de „Heimat". egoïsme, zijn eigen leven gaan leiden." Ze hield haar bevende handen voor het vuur. „Er wa ren daar ook anders vrouwen, inlandse, van allerlei tinten. En dat versterkte me in mijn be sluit. Jij, die een man bent, be grijpt dat misschien niet?" „Ik begrijp het jüist volko men." Ze voelde dat zijn grijze ogen haar aanhoudend opnamen en ze was niet in staat haar ogen op te slaan uit vrees zijn blik te ontmoeten. „Ik vond, dat ik je dit moest zeggen, om mijn eigen waarde te behouden. Het feit, dat ik met Paul wil meegaan betekent absoluut niets." Voor de tweede maal op één avond zei een man tegen haar: „Je gaat niet met Paul mee." Eindelijk besloot ze hem aan te kijken. Hij was bleek en sprak in volle ernst. „Zal ik niet meegaan? Mag ik vragen wie me dat zal kunnen beletten?" „Ik." „Heb je altijd een slachtoffer nodig om te beledigen of bela chelijk te maken? Of geef je er de voorkeur aan me met je eigen handen uit de weg te rui men en je pogingen van on langs te herhalen?" Xavier trapte met zijn hak een vonk uit, die uit het vuur was gesprongen. „Je uit de weg ruimen?" Nu liep het hart van de jon ge vrouw van bitterheid over. (Wordt vervolgd.) ZWEEFVLIEGSTER NEERGESTORT Zondagmiddag is de jeugdige analiste van het Weesperzie- kenhuis te Amsterdam, Marika Kam, in een éénpersoons zweefvliegtuig van circa 50 meter hoogte neergestort op het zweefvliegveld Teriet bij Arnhem. Hoewel het toestel zwaar bschadigd werd, liep zij zelf slechts onbetekenend letsel op. Mej. Kam is leerling-zweef- vliegster, in het bezit van het B-brevet. Op Teriet wordt me degedeeld, dat zij aanstalten maakte om te landen.-Het toe stel was daarvoor eenter nog wat te hoog in de lucht, zodat zij nog een ronde wilde draaien. Zij legde het toestel daartoe in een bocht, het had te weinig vaart en daardoor werd het overtrokken en stortte schuin naar beneden. Ze zag geen kans meer het tijdig recht te trekken en kwam tegen de helling van een laag heuveltje terecht. VIER KLANDESTIENK ZENDERS HET ZWIJGEN OPGELEGD Zaterdag hebben opsporings ambtenaren van P. T. T. in sa menwerking met de Marechaus see te 's-Gravenhage de klan- destiene zender „Pao - J. P. B." opgespoord en in beslag geno men. Proces-verbaal werd opge maakt tegen de 19-jarige dienst plichtig soldaat W. C. N. te 's-Gravenhage. Zondag werden in samenwer king met de rijkspolitie te Vrie- zenveen de clandestiene zen ders „Veronica" en „Hilversum III" gepakt. Hier werd proces verbaal opgemaakt tegen de 17- jarige W. V. P. zonder beroep, en de 17-jarige scholier J. N. beiden te Vriezenveen. Hetzelfde lot onderging de clandestiene zender „K. Z. II", ook „Minerva" en „Archie de man van staal" genaamd. Hier werd proces-verbaal opgemaakt tegen de 23-jarige fabrieksarbei der G. V. B. te Oldebroek en de 23-jarige metselaar B. v. d. B. te 't Harde. KLEUTER VERONGELUKT Zondagmorgen omstreeks half tien is de tweejarige Erik J. D. uit Amsterdam op de Hondsbosseweg tussen Petten en Schoorl gegrepen door een auto, bestuurd door de Amster dammer S. van der W. De klei ne jongen is ernstig gewond naar het centraal ziekenhuis in Alkmaar overgebracht, waar hij in de nacht van zondag op maandag is overleden. MISLUKTE OVERVAL IN BLEISWIJK. Een gillend meisje, dat werd ontzet door een bewoner van de Rottekade te Bleiswijk, is in de nacht van zondag op maandag aan de wurggreep van een haar overvallende man ontkomen. Haar redder, een expediteur uit Bleiswijk, rende op haar ge gil het huis uit en joeg de over valler op de vlucht. Nadat hij het meisje in zijn woning in vei ligheid had gebracht, zette hij per auto de vluchtende overval ler na en kreeg hem te pakken bij een bushalte, waar hij hem onder een lantaarn met beslijkte kleren zag staan. Het meisje was na midder nacht per tram uit Rotterdam naar Bleiswijk teruggekeerd en bij Terbregge uitgestapt. Naar achteraf gebleken is, is zij op haar tocht gevolgd door de 19- jarige J. B. van der P. Op een stil gedeelte van de Rottekade heeft hij haar overvallen, en ge poogd haar buiten bewustzijn te krijgen om haar van haar tas te beroven. Het meisje gaf ech ter geen krimp en rolde met haar overvaller vechtend dooi de modder. Toen haar redder kwam aanstormen ging Van der P. op de vlucht. De expediteur heeft zijn gevangene mee naar huis genomen en hem later aan de rijkspolitie in Bergschenhoek overgegeven. De jongeman, die nog niet eerder met de politie in aanraking was geweest, heeft een bekentenis afgelegd. Het hevig geschrokken meisje is onder medische behandeling gesteld. DODELIJK HAVENONGEVAL Gistermorgen omstreeks kwart over elf is de 57-jarige haven arbeiders A. J. de Vries uit Am sterdam bij het laden van een schip in de Coenhaven door een uit een hijs vallend stuk hout getroffen en op slag gedood. BRAND AAN DE EEMHAVEN Door overspringende vonken van een lasapparaat is maan dagmorgen bij het Rotterdams zandstraal- en schildersbedrijf aan de Eemhaven een bak met 35.000 kg menie in brand ge raakt. Het gebeurde in een sta len loods, die daardoor vrij ern stig beschadigd werd, evenals twee bovenloopkranen. De be drijfsbrandweer bond eerst de strijd tegen het vuur aan, spoe dig geassisteerd door de beroeps met klein en groot materieel. Na anderhalf uur kon men weer inrukken. De schade zou ca. 50.000 bedragen. k Leopold-Sedar Senghor, de voorzitter van de federale as semblee van Mali, (de federatie van Senegal en Soedan) heeft in de nacht van zondag op maan dag plechtig de onafhankelijk heid van Mali afgekondigd.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2