Zuidelijk Flevoland in 1968 droog Binnenlands nieuws Radio en Televisie IR! tie! de Sande Elke dag heeft zijn geheim Gemeente Terneuzen Ir Philips nieuwe makke lek het Woensdag 8 juni 1960 M- :MK ation voo r aan- het j bij Vel- ders -org, gids, 12- ILEUM CO. LTD. DE VRIJE ZEEUW 6-* l^drgdnq r»0. 5002 Volgens het thans geldende werkplan zal de dijk van Zuide lijk Flevoland in de zomer van 1967 worden geslotenhet droog vallen van de polder kan in het voorjaar van 1968 verwacht wor den. Dit zegt de minister van Verkeer en Waterstaat in zijn memorie van antwoord op het voorlopig verslag van de com missie van rapporteurs uit de Eerste Kamer, over het ontwerp van wet tot vaststelling van de begroting van inkomsten en uit gaven van het Zuiderzeefonds voor het dienstjaar 1980. Als deze polder is drooggeval len, zo wordt verder in de memo rie van antwoord opgemerkt, zal voor waterbouwkundige werken een bedrag van ongeveer 185 miljoen zijn besteed. De daarvoor benodigde jaarlijkse bedragen zullen geleidelijk toenemen van ongeveer 18 miljoen in 1960 tot ongeveer 30 miljoen in 1966. In 1967 kan weer met een lager be drag worden volstaan. Op grond van de tijd die nog voor de hydrologische studies ter bepaling van de breedte, vorm en inrichting der rand meren nodig is, is het niet waar schijnlijk dat met een versnelde aanleg van de bedijking de vol tooiing daarvan met meer dan één jaar zou kunnen worden vervroegd. Daarvoor zouden in de jaren 1962 t/'m 1965 extra be dragen van 6 a 7 miljoen moe ten worden besteed. De minister zegt ook, dat door de indijking van Zuidelijk Flevo land inderdaad in het zuidweste- ijke deel van het IJsselmeer bij stormachtige wind met noorde lijke richtingen waterstanden kunnen optreden, die enkele deci meters hoger zijn dan tot dus verre, na de afsluiting, zijn waar genomen. Het middel, waarmede de aan deze verhogingen verbonden be zwaren het meest afdoende zul len kunnen worden tegengegaan, zal aanleg van de dijk Enkhui zenLelystad zijn. TIBET Chinese militaire installaties langs grens met Nepal Volgens te Gangtok in Sikkim ontvangen berichten uit Tibet brengen de Chinezen momen teel grote militaire installaties aan langs de grens met Nepal. Er zijn in Tibet 18 vliegvelden aangelegd, die duizend vlieg tuigen kunnen bergen, waar onder bommenwerpers. Verder wordt vernomen dat de hevige gevechten van de vorige week tussen Chinese troepen en Tibetaanse verzets strijders zijn uitgebroken naar aanleiding van Chinese pogin gen om volkscommunes in Tibet te stichten. Oost-Westduits grensincident. Voigens een mededeling van de Vvestuuitse grenspolitie in Schauberg, is zondag een lid van deze politie door de Oostduitse politie neergeschoten en ernstig gewond. De commandant van een grenspost nabij Schauberg en zijn plaatsvervangers werden door de volkspolitie gesommeerd halt te houden en kregen bevel hun handen in de hoogte te ste ken, hoewel zij zich op West duits grondgebied bevonden. Vervolgens losten de Oostduit sers twee schoten op hen, vanaf een afstand van ongeveer 50 me ter. De postcommandant werd in het dekken getroffen, doch slaagde erin kruipende dekking te zoeken. Zijn metgezel bleef ongedeerd. Twee leeuwen los in Ascoli Twee leeuwinnen hebben in de Italiaanse stad Ascoli in Midden- Italië een noodtoestand veroor zaakt door zaterdagavond tijdens een pauze uit een circus te ont snappen. Luidsprekerauto's reden door de straten en gaven de bevolking de raad veilig in huis te blijven en Soldaten en politieagenten, gewapend met machinepistolen, patrouilleerden door de straten om de gevreesde roofdieren op te sporen. Buiten de stad zaten hoeren met jachtgeweren in hun boerderijen gereed. De circusdirecteur slaagde erin beide dieren weer te vangen. De eerste werd om één uur 's nachts in de stad aangetroffen en met een lasso en een net verschalkt. De tweede die ongeveer een uur later weer in gevangenschap was, werd verborgen aangetrof fen bij een boerderij ongeveer drie. kilometer buiten Ascoli. De vraag of voor de zuidelijke IJsselmeerpolders waterschap pen zullen worden opgericht en hoe dit zou moeten geschieden, is nog in overweging. Indien de IJsselmeerpolders spoedig provinciaal worden inge deeld, zal aan oprichting van waterschappen niets in de weg staan. Indien deze indeling wordt uitgesteld en men toch reeds tot oprichting van een waterschap zou willen besluiten, zou voor de oprichting van en het toezicht op de waterschappen een regeling moeten worden gevonden, aldus de minister. Tussen de bewindsman en diens ambtgenoot van Binnen landse Zaken bestaat overeen stemming van inzicht inzake het ten aanzien van de toekomstige gemeentelijke indeling van Oos telijk Flevoland te volgen beleid in dier voege, dat de situering der dorpen de mogelijkheid open laat om t.z.t. op grond van de gebleken ontwikkeling een keu ze ten aanzien van de bestuur lijke indeling te doen. Bij de bouw wordt aan Dron- ten de voornaamste plaats toe gedacht. Dit dorp zal na Lelystad de voornaamste vestiging in de pol der zijn, in die zin dat het, zon der afbreuk te mogen doen aan de centrale functie, die aan Le lystad in het geheel der zuidelij ke IJsselmeerpolders is toege dacht, het centrum voor de spe cifieke met de landbouw samen hangende belangen moet worden. De in Dronten te bouwen wo ningen zullen voor ongeveer 80 pet arbeiderswoningen en overi gens middenstandswoningen zijn. De overige gebouwen zijn scho len, een medisch centrum, enige winkelpanden en een gebouw voor maatschappelijk verkeer. AUTO GESLIPT Maandagavond te 19.00 uur is de 25-jarige T. de V. uit Bunnik omgekomen, toen de auto die hij bestuurde op de ..Schouder mantel" bij Utrecht slipte en over de kop sloeg. De verloofde van het slacht offer werd zwaar gewond naar het stads en academisch zieken huis in Utrecht overgebracht. DOOK AUTO AANGEREDEN Op Eerste Pinksterdag des morgens is de 83-jarige L. Vro men uit Brunssum overleden nadat hij daags tevoren 's mid dags op de weg Roosteren- Maaseijk door een personen auto uit Hoensbroek was „ge schept". CAFEVECHTPARTLI MET MES BESLECHT De 40-jarige bedrijfsleider van een café aan het Thorbecke- piein in de Amsterdamse bin nenstad, de heer O. J. K. W. van Inge, is Tweede Pinkster- dagavond tijdens een ruzie in het café door de 23-jarige kan toorbediende M. P. C. W. uit Ouddorp met een mts in de borst en in een der longen ge stoken. Het slachtoffer is in het binnengasthuis opgenomen. De dader, die tegenover de po litie bekend heeft, was in een hotel gevlucht waar hij werd aangehouden. Daar werd ook het rnes, dat hij in een keuken kastje had verstopt gevonden. De bedrijfsleider had aan enige minderjarigen, die in ge zelschap van de kantoorbedien de waren, de toegang tot het café geweigerd. Daarop volgde de steekpartij. In het café was een ruzie ontstaan tussen bezoe kers onderling en bezoekers met de bedrijfsleider. Daarbij kreeg de 32-jarige elektricien J. van der Velde uit Alkmaar van een onbekend gebleven bezoeker een zodanige klap met een glazen asbak op zijn hoofd, dat hij per ziekenauto naar zijn woonplaats moest worden vervoerd. De juiste toedracht van deze vecht partij is de politie nog niet be kend omdat zij de twee slacht offers nog niet heeft kunnen horen. ROOFOVERVAL OPGEHELDERD De ruim twee jaar geleden gepleegde roofoverval op de destijds op het terrein van het openluchttheater in Arnhem wonende boer W. Lodewijks is thans opgehelderd door de aan houding van de 26-jarige L. F. de W. en de 23-jarige H. G., bei den uit Arnhem. Beiden werden van deze roofoverval, waarbij hun 3000,in handen viel al eerder verdacht. G. moest ech ter wegens gebrek aan bewijs worden vrijgelaten en ook De W. ontkende er aan schuldig te zijn. Wel bekende hij toen een poging tot een roofoverval op twee andere bejaarde landbou wers in de omgeving van Arn hem. Hij werd hiervoor door de rechtbank te Arnhem veroor deeld tot een jaar gevangenis stra». Bij hun aanhouding door de Arnhemse recherche hebben beiden nu niet alleen de roof overval op boer Lodewijks be kend, maar ze hebben tevens toegegeven zich te hebben schuldig gemaakt aan zeventien inbraken in Arnhem. Van deze inbraken was de grootste die gepleegd in het kantoor van een aannemingsbedrijf. In de nacht van 17 op 18 januari 1957 for ceerden zij daar een brandkast en namen zij 19.000,mee. ('AFKHOUDSTER BIJ IIE KEEL GEGREPEN Op Tweede Pinksterdag heeft een onbekend gebleven jonge man de 53-jarige eigenares A. T. Sulley van een café aan de Am- stel in Amsterdam bij het afre kenen bij de keel gegrepen. De vrouw kwam ten val maar gilde zo hard, dat de jongeman weg liep. De caféhoudster kreeg door de val een bult op haar achter hoofd. VERDWENEN MEISJE WAS SERVEERSTER IN AMERIKAANS LEGERKAMP Het achttienjarige Amster damse meisje Augusta R. Gri- gclcit, dat sedert 7 mei j.l. spoor loos was, is door de Duitse po litie in een Amerikaans leger kamp, waar zij als serveerster dienst deed, aangehouden. BLIKSEM TREFT BOERDERIJ Maandagavond om half zeven brak na blikseminslag brand uit in de grote boerderij van de we duwe J. Berkvens in het ge hucht Dijk te Asten. Zowel woonhuis als schuren brandden tot de grond toe af. De brandweer van Asten was spoedig na het alarm, met groot materiaal aanwezig doch de met stro bedekte boerderij brandde toen reeds over de gehele leng te. Daarom bepaalde men zich tct het vrijhouden van de naast gelegen boerderij van de land bouwer M. van Oosterhout. Ge holpen door de stromende regen slaagde men daarin. De boerde rij van de weduwe ging geheel verleren, benevens landbouwma chines, gereedschappen en een groot deel van de inboedel. Het vee verbleef in de weide. De boerderij was tegen brand ver zekerd. BLIKSEM TREFT FABRIEK Maandagavond even voor 8 uur werd brand ontdekt in de aan de Hupselseweg te Eiber gen Gld.gelegen stoelenfa- briek van de firma Groot Lan- deweer. De vuurhaard lag in de stofkelder van de fabriek en was voor de brandweer moeilijk te bereiken daar men de kelder niet wilde openen omdat het vuur dan zuurstof zou krijgen. Toch zag men kans water in de kelder te krijgen waardoor ge vaar voor uitbreiding spoedig (Adv.) JAPAN Een buitengewone vergadering van dé Japanse socialistische partij heeft maandag eenstem mig het aftreden van de 125 socialistische parlementsleden goedgekeurd. Dit massale aftre den, een uniek feit in de Japanse geschiedenis, is een onderdeel van het socialistische verzet te gen de regering-Kisji. De partij, die tegen het nieuwe Japans- Amerikaanse veiligheidsverdrag is, eist het aftreden van de pre mier en ontbinding van het par lement. De vergadering van maandag heeft zich voorts een stemmig uitgesproken tegen het komende bezoek van president Eisenhower aan Japan. De socialistische parlements leden zullen vermoedelijk op 10 juni hun ontslag als zodanig of ficieel aanbieden. Zij hopen dat op die manier de bekrachtiging van het nieuw Japans-Ameri kaanse verdrag onmogelijk wordt en dat nieuwe verkiezingen zul len worden uitgeschreven. Pre mier Kisji heeft echter reeds verklaard, dat hij de zaak zal regelen door een serie tussen tijdse verkiezingen voor de open gevallen zetels. CANADA EN DE NAVO De Canadese premier Diefen- baker heeft maandag in het par lement verslag uitgebracht over zijn bezoek aan Washington tij dens het afgelopen weekeinde, waar hij een onderhoud heeft ge had met president Eisenhower. Hij zeide te hebben voorgesteld om de eerstvolgende conferentie van regeringsleiders der Navo- leiders in Canada te doen hou. den. geweken was en geen schade van betekenis werd aangericht. De brand is vermoedelijk onge veer een half uur voor ze ont dekt werd ontstaan door blik seminslag via de schoorsteen tijdens het met een op een wolkbreuk gelijkende regenval gepaard gaand hevig onweer dat zich boven Eibergen ontlas te. BOER DOOR HITTE BEVANGEN De boeren van het midden- Veluwegebied hebben de Twee de Pinksterdag gebruikt om hun hooioogst binnen te halen. Een van hen, de 65-jarige C. van C. uit Otterlo, raakte door de warmte bevangen en moest dood van het veld worden ge- aragen. BLIKSEM TREFT HISTORISCHE BOERDERIJ Maandagavond te ongeveer 21.00 uur werd tijdens hevig on weer door blikseminslag een eeuwenoude boerderij te Zwee- loo in de as gelegd. De boerde rij, waarin ook een café geves tigd was, werd bewoond door de landbouwer R. Ruinemans. Het gebouw, dat met een rieten dak gedekt was, brandde tot de grond toe af. Om zijn histori sche waarde werd onlangs de boerderij door de gemeente Zweeloo aangekocht om er een historisch monument van te maken. In de stromende regen hielpen buren de landbouwer met. het in veiligheid brengen van enig vee, dat in de boerde rij stond. De gehele inboedel ging echter verloren. De boerde- ren was tegen brand verzekerd. door „UISA-MARIA LINARES 74 (Nadruk verboden.) „Ik ben EIcna, Olga's schoon zuster. En dit isze had willen zeggen„Xavier, haar man", maar hield de voornaam neg bijtijds binnen en eindigde „haar man. En dit zijn vrienden van ons". Ze noemde de namen van alle gasten en Paul drukte hen de hand. Sheila vroeg ,,U blijft natuurlijk dejeu neren? We wilden juist aan ta fel gaan". „Dank u zeer, madame, maar ik wil u niet derangeren. Ik heb mijn koffertje in de Parador van Barranco (1) achtergela ten, daar logeer ik. Het zou beter zün afs Olga met mij ging dejeuneren, als monsieur Lezcano het toestaat". „Geen sprake van. We laten u niet gaan, u is onze gast. Alexis, schenk monsieur Wil liams eens een cocktail in. U moet ons menu wel excuseren, we zitten hier zonder perso neel". „Ik protesteer", riep Horace gepiqueerd. „Elena's kamenier en ik hebben samen een ver rukkelijke schotel klaargemaakt van vlees uit blik. En we begin- „ZUID-AFRIKA OP WEG POLITIESTAAT TE WORDEN" Zuid-Afrika zal een politie staat worden tenzij de huidige en voorgestelde maatregelen van de regering worden gewijzigd. Dit heeft de Britse jurist Frederick Elwyn Jones, een labour parle mentslid, die namens de interna tionale commissie van juristen een onderzoek in Zuid-Afrika heeft ingesteld, op een perscon ferentie te Genève verklaard. Indien de Zuidafrikaanse re gering op de huidige weg voort gaat zullen alle niet-blanken ten slotte van vrijwel alle mensen rechten en fundamentele vrij heden, zoals uiteengezet in de verklaring van de rechten van de mensen der V.N., worden be roofd. Jones' verslag zal deel uit maken van een algemeen rap port over Zuid-Afrika dat dooi de internationale commissie van juristen wordt voorbereid. INENTINGEN. Burgemeester en Wethouders van Terneuzen maken bekend dat de inentingen tegen pekken, diphterie, kinkhoest en tetanus, en kinderverlamming (poliomye litis) voor Terneuzen (kom) voortaan niet meer in het Ju- liana-Ziekenhuis zullen geschie den maar in het gebouw van het Katholiek Maatschappelijk Centrum, Leeuwenlaan 31, Ter neuzen. De inentingen worden één maal per maand verricht en wel de 2e dinsdag van elke maand, te 15.60 uur, voor het eerst op 14 juni 1630. De inenting tegen kinderver lamming (poliomyelitis) op 10 juni 1930 in het Juliana-Zieken- huis gaat normaal door. Burgemeester en Wethouders van Terneuzen, H RIJPSTRA, Voorzitter. J. VERSPRILLE, wnd. Secretaris. Met eevmotorig vliegtuig van Amerika uaar Zweden De Zweeds-Amerikaanse inge nieur Carl Olsson is met zijn eenmotorig Piper-Commauche- vliegtuig op het Bromma-vlieg- veld bij Stockholm geland na een vlucht van 42 leur uit Wil mington in ae V.S. via de Bermuda's, de Azoren, Genève. Bazel en Kopenhagen. De vlucht was prima verlopen, al leen had Olsson slecht weer ge had boven de Atlantische Oceaan tussen de Azoren en Lissabon. Olsson wordt hier op Bromma begroet door de directeur van de luchthaven, Bertil Bergman. VULPENNEN N V. Fa P. J. v. (I. SANDE Moord door geestelij'k gestoorde. Een 26-jarige Jamaicahn heelt zaterdag kort na zijn verdwijning uit een inrichting voor geestelijk gestoorden, op de openbare weg in Birmingham een 7-jarige jon gen met een ijzeren pijp zodanig op het hoofd geslagen, dat het kind tijdens het vervoer naar het ziekenhuis overleed. De openbare aanklager deelde maandag voor de rechtbank in Birmingham mede, dat de dader vier maanden lang in de inrich ting was verpleegd, doch niet krankzinnig was verklaard en deze te allen tijde naar goeddun ken kon verlaten. Zaterdag klom hij over het hek en even later zagen mensen in de aangrenzen de straat hoe hij de jongen beet pakte en met een ijzeren buis op het hoofd begon te slaan. De dader zal wegens moord terechtstaan. DONDERDAG 9 JUNI HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.15 Gram.; 7.30 V. d. jeugd; 7.4C Gram.7.45 Morgengebed en overweging; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.50 V. cl. vrouw; 10.00 Gr.; 10.30 Morgendienst; 11.00 V. d. zieken; 11.45 Gewijde mu- SAMEN Z WEERDERS TEGEN NEHROE Indiase kranten melden dat te Ambala in het noorden van het land vijf jongemannen terecht staan wegens een samenzwering, in de zomer van 1958, om pre mier Nchroe en andere Indiase leidei s te vermoorden. De open bare aanklager heeft tijdens het proces verklaard dat zij grote sommen gelds hadden gekregen van Pakistaanse functionarissen, die India in een chaos zouden willen werpen, aldus deze be richten. (1) Parador: luxe-hotel de toeristenroute. langs nen met erwtenpurée, eieren en gebakken ham. Zodra Fina de tafel heeft gedekt kunnen we aanvallen' „Hoe is het met die arme Car- sons?" „Die niest aan één stuk door. Ik heb hem al een paar glazen whiskey laten drinken om hem te laten transpireren. Ik geloof, dat ik een royale hand heb ge had, want hij zingt het hoogste lied uit. Hoor je hem niet?" Inderdaad drong een wonder lijk liedje tot hen door. „We gaan gelukkig al morgen vroeg weer naar Madrid terug", zei Sheila. „Ik had hier meer comfort verwacht". „Ik ga mee", verklaarde Alexis. „Ga je deze rustkuur aan de boezem der natuur afbreken?" De sneeuw is te zacht om te ski-en en er valt niets te jagen. Ik keer met je mee terug naar Madrid". Sheila zag er onmiddellijk jaren jonger uit en lachte en bloosde als een jong meisje. Ho race en Frangois vielen tegen de (deserteur uit, ze hadden eikaar gezworen hier samen drie weken te zullen blijven en hij moest zich aan de afspraak houden. Maar Alexis liet zich niet overtuigen. Hij schudde ontkennend het hoofd en bleef glimlachend een cocktail klaar maken. Peul werd het onderwerp van de algemene belangstelling toen Sheila vroeg ..Komt u ver hier vandaan, monsieur Williams?" Hij ging op zijn gemak zitten. Al die mensen verveelden hem gruwelijk en hij had grote zin öm Olga- mee te nemen naar de Parador om rustig met haar te kunnen praten. Maar dat leek niet bepaald makkelijk. Olga had een man en daar moest hij rekening mee houden. „Van Rio de Janeiro", ant woordde hij. Horace riep uit „Uit Rio?En u bent Paul Willams? Ik vroeg me al af waarom uw gezicht me zo be kend voorkwam. U is de be roemde base-ball speler, is het niet? Ik heb u zes jaar geleden tegen Illinois zien spelen. Schit terend Hij was bepaald opge wonden dcor deze ontdekking en Paul ook, want zijn ogen schitterden. ,„Dat waren taaie jongens, die uit Illinois, hè?" „Méér dan taai. Maar we heb ben ze toch maar verslagen. Het was een prachtige wedstrijd". „Ik heb nooit zulk sterk spe! gezien, bent u het niet met me eens, jorrge man? Nu begin ik het met te herinneren; u is de Paul Wiiliams van dat Bra ziliaans avontuur...." Hij sper de wijd zijn ogen open, wat hem meer dan ooit op een sympa thieke uil deed lijken. „Ver beeld je. lui, deze jonge man heeft vijf jaar in de tropische oerwouden doorgebracht in het gezelschap van negers, slangen, kaaimannen enz. Vijf jaar. Hij was er met een vliegtuig neer gestort. Is het niet zo?" „Inderdaad", zei Paul. Hij was zenuwachtig; hij wist niet goed wat hij met zijn grote, sportieve handen moest begin nen en stopte ze tenslotte maar in zijn zakken. Er volgde een algemeen koor van commentaren en uitroepen. Olga wierp een blik op Elena en zag tot haar verbazing, dat ze zich bijzonder scheen te amu seren. Dick stond tegen de schoorsteenmantel geleund en luisterde met een nijdig gezicht. „In het oerwoud?", riep gra vin Tamarova ontdaan. „Heeft u een primitief leven geleid?" „Helemaal het leven van een wilde, madame". „Vijf jaar lang? O. vertel er ons als 'i u blieft wat van". Paul had eens tegen Olga ge zegd „Als we hier ooit vandaan ko men, wat zullen de mensen dan voor gezichten trekken als we hun onze merkwaardige avon turen vertellen". En dat ogenblik was aange broken: de mensen waren een en al oor en oog. Paul begon er aan te wennen Hij had al meer malen gelegenheid gehad zijn verbazingwekkende avonturen te vertellen. „Maar de kranten schreven, meen ik, over een vrouw die ook in dat oerwoud terecht was gekomen", zei Frangois. „Twee vrouwen". „Was er niet een non bij?" Horace had met veel belangstel ling alle berichten in de Ameri kaanse bladen gevolgd. „En die non heeft er de voorkeur aan gegeven om bij de negers te blijven. Ongelooflijk (Wordt vervolgd.) ziek; 12.00 Middagklok; 12.03 Lichte muz.12.25 Wij van het land; 12.35 Land en luinbouw- meded.: 12.38 Gram.; 12.50 Act.; 13.03 Nws; 13.15 Zonnewijzer; 13.2, Lichte mu.z.; 13.40 Lichte mui.; 14.00 Gram.; 14.25 Lichte mui.; iö.OO Metropole ork.15.40 Vokaa' ens.; 16.00 Verkennin gen in de Bijbel; 16.20 Kamer- muz.; 16.55 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Beursber.; 17.45 Lichte muz.; 18.15 Sportrubr.; 18.30 Koor- :ang; 18.50 Praatje; 19.00 Nws en weerber.19.10 Blaasork.; 19.30 Radiokrant; 19.50 Pol. lezing; 20.00 Gevar. progr.23.00 Avondoverdenking; 23.15 Orgel- mui.; 23.45 Gram.; 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Gym. 7.20 Gr.;: 7,50 Dag opening; 8.00 NWS; 8.15 Gram.; 9.00 Gym. v. d. vrouw9.10 De groenteman9.15 Gram.9.40 Morgenwijding; 1C.00 Gram.; 10.50 V.'d. kleuters; 11.C0 Praat je; 11.15 Gram.; 12.00 Gram.; 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Jazzmuz.12.50 Lezing; 13.00 Nws; 13.15 Meded. en gr.; 13.25 Lichte muz.; 13.55 Beurs ber.; 14.00 Pianoduo; 14.30 Voor de vrouw; 15.00 Trombone en piano; 15.30 Gram.; 16.00 Ge- var. progr.; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Lichte muz.; 18.00 Nws.; 18.15 Milit. ork.; 18.45 Journ. 19.00 Orgel en zang; 19.30 Dans- muz.19.45 Gesproken brief 19.50 Sportpraatje20.00 Nws.; 20.05 Capriccio, opera; 22.30 Nwsi.. beursber. van New York en SOS-ber.; 22.45 Zang en gi taar; 23.00 Sportact.23.10 Gram.; 23.5524.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Amus. muz.; 12.30 Weerber.; 12.35 Gram.; 12.52 Koersen; 13.00 Nws.; 13.15 Lichte muz.; 14.00 Vlaamse muz.16.00 Koersen 16.06 Franse les; 16.21 Fluit en klavecimbel; 16.30 Omr. ork.; 17.00 Nws.; 17.15 Voor de kind.; 18.20 Voor de sold.18.50 Sport- kron.; 19.00 Nws.; 19.40 School- koor; 20.00 Hoorsp.; 21.00 Strijk- kwart.; 21.30 Omr. ork.; 22.00 Nwsl.; 22.15—23.00 Nws. Televisieprogramma 's NED. TV: 20.00 Journ. en weeroverz.; 20.20 De wereld van vandaae; 20.30 Docum. rep.; 21.00 TV-spel. VLAAMS BELGISCHE TV: 16.3017.15 EurovisieOvern. van de Italiaanse TVaankomst ronde van Italië in Milaan; 18.00 Voor de jeugd; 19.30 Nws., act., weerber. en journ.; 20.00 Debat20.30 Scheepvaartkron. 21.00 Film; 21.30 Eurovisie: Rechtstr. uitz. vanuit Brussel Optreden van de prijswinnaar van de Kon. Elisabethwedstr. 1960 22.15 TV-raUye; 22.45 Nws. en journ.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 7