Draagbare Radio! RADIO de BUCK CETALAC UIT DE PROVINCIE Nu ook in voordelige familiepot Prinses Beatrix en Prins Albert l-dag-U bij M- 50-JARIGE ECHTVERENIGING FAMILIE PAULUSSE-VAN AALST Nederlar tegen De meest grote sortering in modellen, kleuren en prijzen Zie speciale étalage VOOR SERVICE EN KWALITEIT Noordstraat 3 4-86 Telef. 2573 Terneuzen Gistermorgen is in Utrecht de M-dag-U, de nationale manifes tatie van de M(eik)-brigade voor Unicel. onder auspiciën van het Nederlands Zuivel Bureau, ge- gonnen. Be iwee eregasten op de M-dag-Ut H.K.H. Prinses Bea trix en Z.K.H. Prins Albert van Luik, begroetten elkaar gister ochtend hartelijk op het militair sportterrein aan de Overste Den Oudenlaan te Utrecht, waar Prins Albert om kwart voor elf met een helikopter landde. Na de begroeting werden ver scheidene autoriteiten aan de koninklijke gasten voorgesteld. Het gezelschap begaf zich ver volgens naar een ere podium op de Paul Krugerbrug aan de weg dei Verenigde Naties voor het gadeslaan van het défilé van de 20.000 M.-brigadiertjes, die met bussen uit alle delen van het land naar Utrecht waren geko men om de Mj-dag-U mee te ma ken. De 20.000 brigadiertjes trokken enthousiast zwaaiend langs het met bloemen versierde podium. •Hun hoei a-geroep werd zo nu en dan overstemd door de muziek korpsen die het défilé „lardeer den Toen na een half uur de laatste M-brigadier glunderend was voorbijgetrokken, vertrok ken de ere gasten naar de Bern- hardhal van de Kon. Ned. Jaar- oeurs. om het spel „De gelukki ge wereld", naar ideeën en ontwerpen van Carel Briels, ge schreven door Stef Kleyn, bij te wonen. Burgemeester De Ranitz sprak het welkomstwoord. Namens de M-brigadiertjes bood hij Prinses Beatrix een chèque aan voor de stichting Nederlands Comité Unicef en Prins Albert een voor het Belgische Rode Kruis, ter wijl mr. De Graaff een chèque ontving voor het Nederlandse Rode Kruis. Kleine ballerina's, Indiaansen, >geisha's. negerinnetjes en Chi- teesjes dansten toen de wereld- tuin binnen en daarmee was het grote spel „De gelukkige we reld"' begonnen, dat 20 scènes telde. De bedoeling'vari het spel was, de goed gevoede en -geklede Ne derlandse jeugd ervan te door dringen, dat jongens en meisjes in andere landen en werelddelen, die het niet zo goed hebben als rij, ook recht hebben op mate riële, geestelijke en morele mid delen voor een normale ontwik keling. De verschillende begelei dende teksten werden uitgespro ken door Peronne Hosang en Frans Somers. N'a hret „ontwaken" van de wereldtuin sloegen de bewoners ervan aan het werk. De bloe men en planten werden begoten, jie paadjes geharkt, de dieren verzorgd door „werkers'' die wa ren uitgerdst met gieters, har ten. melkbussen, tractoren en hooiwagens, die door ponies wer den getrokken. De ochtend werd besloten met oen- toespraak van Maurice Pate, die de Nederlandse jeugd vertel- lelde. wat Unicef is en doet voor alle kinderen ter wereld. De diepe stilte die tijdens zijn rede over de tribunes hing, werd gevolgd door een steeds luider wordend geroezemoes, toen de lunchpakketten en de bekers melk werden binnengebracht ■door een tractor met pony-wa gens. In iets meer dan vijf minu ten waren zowel de 20.000 M- brigadiertjes als de hoge gasten van een eenvoudige maar sma kelijke en gezonde maaltijd voor zien. Het spreekwoord „Als kat jes. muizen mauwen ze niet", ging deze keer niet op... De lunch, die meer tijd in be slag nam dan de organisatoren hadden verwacht, smaakte ieder best. Ook Prinses Beatrix en Prins Albert hapten met kenne lijk genoegen in hun broodjes kaas en ham en zogen met hun rietjes de bekers melk leeg. Als «dessert" kwam er een ijsje in karton. De ijverige padvinder die dr.- koninklijke gasien bediende, had inderhaast de houten lepel tjes vergeten, een omissie, waar op Prins Albert hem lachend at- tcr.i maakte. Na de pauze werd het program ma voortgezel door de circus artiesten. De kinderen die al te lang. stilgezeten hadden, begon nen. wat rumoerig te worden. de diverse hoogtepunten van iset programma liepen zij van feuii plaatsen, hetgeen het geheel nogal een chaotische aanblik gaf. Eén van de hoogtepunten was •de- bekendmaking van de 500000- ste M-brigadier. Het was de nietsvermoedende Erik Erke- lens uit Amersfoort, een 11-jari- gp leerling uit de zesde klas van de iagere school. Hij accepteerde de muzikale hulde, de radio en de- voetbal die Leo Horn hem aanbood op waarlijk stoïcijnse -wijze Er werd ook een echte auto verloot onder de 20.000 melkbri- gadiertjes. De gelukkige winna res was de 11-jarige Aafje Schut .uil Almelo. Haar vader, die op vaderdag verrast zal worden met de nieuwe auto, is brigadier van palitie te Almelo. Hij heeft wel een rijbewijs, doch geen vervoer middel Aafje maakte een ware triomf tocht door de Bernhardhal. De M-brigadiertjes renden achter haar aan en het lawaai was in «én woord oorverdovend. Het spelen van de twee volks liederen bracht daarin slechts even verandering. Toen Prins Albert en Prinses Beatrix de zaal verlieten, na nog enkele woorden gesproken le hebcen met de invaliede padvinders en padvindsters die de M-dag-U had den meegemaakt, zagen zij zich dan ook genoodzaakt, de hal door een zij-uitgang te verlaten inplaats van zoals het plan was nog een laatste tocht door de wereldtuin te maken. Buiten de hal bood burgemees ter De Ranitz Prins Albert twee Hollandse boeketten aan voor Prinses Paola en Prinses De Rethy. Prins Albert begaf zich daarna weer naar zijn helicop ter, teiwijl Prinses Beatrix haar vader ging opzoeken in het aca demische ziekenhuis in Utrecht. (Adv.) Verf met gemak en.. van Ceta Beyer TWEE JONGEMANNEN VERDRONKEN Dinsdagmiddag omstreeks 3 uur zijn bij het zwemmen in de Zanderij, nabij de Ruigenhoek onder de gemeente Noordwijker- hout, de 20-jarige H. Hulzebos uit Gulpen en de 16-jarige J. H. Muijzers uit Wijlre verdronken. De jongens logeerden bij ken nissen in Noordwijkerhout. Zij konden niet zwemmen. MEIS JE VERDRONKEN Gistermiddag om half zes is het zevenjarig meisje Netteke Douwes uit de Landzichtlaan te Heemstede, dat op een autoped langs de haven te Heemstede speelde, te water geraakt en verdronken. Een vriendinnetje, dat in haar gezelschap was» heelt de politie gewaarschuwd. Kunstmatige ademhaling is nog toegepast, maar mocht niet meer baten. Het stoffelijk over schot is naar het St. Elisabeth- gasthuis in Haarlem overge bracht. FIETSER VERDRONKEN De achttienjarige A. P. Lou ter uit Bolnes is gistermorgen met zijn fiets in de Boezem te Bolnes geraakt en verdronken. De politie moest enkele uren dreggen voor het lichaam kon worden opgehaald. MEISJE ONDER TREIN Een nog niet geïdentificeerd meisje van ongeveer zes jaar uit Bakkum, is gistermiddag te 17.10 door de trein, die om 17.13 te Castricum moet arriveren, gegrepen en op slag gedood. Het meisje was per fiets onderweg van Brakersweg in de richting van de dorpskom Bakkum. TERNEUZEN Kandidaatsexamen genees kunde. Aan de Gemeentelijke Univer siteit te Amsterdam slaagde voor het kandidaats-examen A en B onze stadgenoot de heer Koen Gyppens. Vakexamen dameskappen Bij het gisteren te Breda ge houden examen voor bediende dameskappen slaagden o.m. de dames C. le Feber te Axel en R. Christiaansen te Terneuzen, en de lieren M. Marcusse te Axel, C. van Kauteren te Ter- neuzen en J. Buijze te Zaamslag. AXEL. Geslaagd aan de Rijks Universiteit. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het arts examen de heer J. Lansen, alhier. NIEUW VLIET. Wielereours. Aan de negende ronde van Nieuwvliet voor nieuwelingen, over een afstand van 70 Km, werd zaterdag deelgenomen door een 52-tal jongelui. In de voorlaatste ronde deed zich jammer genoeg nog een ersntige valpartij voor waardoor het inmiddels sterk gedunde pe loton weer enige renners ver loor. Als eerste eindigde F. Boon man uit 's-Heerenhoek, die hier mede de extra beker van het ge meentebestuur van Nieuwvliet won en tevens de prestatiebeker voor de beste klassementsprin ten. De verdere uitslag luidde als volgt: 2. J. van Geloof, Made; 3. M, dg Jang, .Breda; 4. K. Ver- segnij, ,Spij'k; 5- K- Brugel, Ze venbergen; 6. R. Hoogerland, Kapelle; 7. K. Plieger, Lexmond; 8. W. Pennings, Roosendaal; 9. E. van Zandvliet, Roosendaal; 10. Chr. van Issum. Gerwen; 11. W. Heeren, St. Willebrord; 12. G. de Koning, Breda; 13. Th. de Vrieze, Souburg; 14. A. Aarts, Halsteren; 15. Jac. de Koning, Breda; 16. C. Iromp, Numans- dorp; 17. K. Haast, Rijsbergen; 18. A. Bastiaansen, Kruisland; 19. J. Tolhoek, Yerseke en 20. P. de Haan, IJsselmonde. SCHOONDIJKE Raad herdacht wijlen burge meester F. A. van Rosevelt. Dinsdagmorgen kwam de raad van de gemeente Schoondijke in bijzondere raadszitting bijeen on der voorzitterschap van de waar nemend burgemeester Joh. de Feijter. Na het begroetingswoord deel de de loco-burgemeester De Feij ter, zoals hij reeds als bekend zijnde veronderstelde, het over lijden mede van burgemeester F. A. van Rosevelt. Spreker be tuigde zijn deelneming met dit verlies aan mevr. Van Rosevelt van Lare, de broer van de over ledene en diens echtgenote en de familie Van Lare. Spreker hoopte, dat mevr. Van Rosevelt de kracht zou mogen vinden op haar verdere weg door het leven, het zware verlies te dragen. De voorzitter zei, dat men wei nig heeft kunnen vermoeden, dat op de dag na de laatste raadsvergadering op 23 novem ber. welke burgemeester F. A. \an Rosevelt presideerde, hij in het ziekenhuis zou worden opge nomen en spoedig zou blijken dat tegen de ziekte geen medi sche hulp kon baten, wat de bur gemeester zelf zich ook reali seerde. Geestelijk heeft hij zich na dit besef volledig kunnen be rusten en heeft zijn lijden moe dig verdragen. Nimmer is hij in andere gemeentedienst geweest, waarnemend burgemeester van IJzendijke en als ontvanger te Waterlandkerkje, doch dit was naast zijn dienstbetrekking in Schoondijke. Op 15 februari 1937 werd de overledene als kroon op zijn werk benoemd tot burgemeester van Schoondijke. De ambtsperio de die hij toen ging aanvangen is wel een zeer moeilijke ge weest door de spoedig daarop volgende bezetting van Neder land. De laatste periode van de bezetting werd het hem onmo gelijk nog langer zijn ambt als burgemeester te vervullen en heelt hij de gemeente verlaten om zich aan de greep van de be zetter te kunnen onttrekken door onder te duiken. De voorzitter herinnerde aan het ongeval, dat burgemeester Van Rosevelt tijdens zijn onder duikperiode in Groede in 1944 is overkomen, van welk ongeval hij gelukkig herstelde. Kort na de bevrijding kon zijn terugkeer in zijn gemeente plaats vinden. Het heelt hem veel voldoening geschonken mee te mogen arbei den aan. de wederopbouw en de ontwikkeling van de gemeente Schoondijke. Deze wederopbouw periode was dikwijls zeer moei lijk en onaangenaam, omdat dik wijls met veel particuliere belan gen geen rekening mocht of kon worden gehouden. De meest moeilijke problemen zijn nu opgelost en we vinden het jammer dat hij de pensioen: gerechtigde leeftijdmet heeft mogen bereiken om van een wel verdiende rust te kunnen genie ten. Als we de periode van bijna een halve eeuw gemeentedienst bezien, kunnen we hoewel we niet blind zijn voor de tekortko mingen, hij i)vas immers een mens van vlees en bloed, zoals wijzelf met vrijmoedigheid zeggen, dat hij zijn tijd niet in ledigheid heeft doorgebracht, maar steeds op de bres heeft ge staan voor de belangen van de gemeente, tot 's avonds laat, op vrije dagen, jp zelfs op zondag, daarom wil ik allen opwekken de herinnering aan burgemees ter Van Rosevelt te willen be waren als aan iemand, die met hart en ziel de belangen van de gemeente heeft behartigd. Hierna werd door allen in de raadszaal door het staande be trachten van een minuut stilte de nagedachtenis van de over ledene geëerd. Op voorste] van de voorzitter werd besloten aan mevi. Van Rosevelt namens de raad en na mens het gemeentepersoneel een condoleance-schrijven te richten, waarvan de voorzitter de inhoud voor las. Na het sluipen der vergade ring maakte de voorzitter mel ding van het voornemen, namens het gemeentepersoneel 'n krans' op de groeve te leggen bij de teraardebestelling. Fr zal een kerkdienst zijn in de Herv. kerk om 2 uur 30 donderdag a.s., tij dens welke dienst het slotteiijK overschot in de kerk zal zijn op gebaard. Na de dienst zal de be grafenisstoet zich langs het ge meentehuis begeven op haar gang naar de begraafplaats. STOPPELDIJK Verkeersongeval. De heer W. uit Absdale, die per bromfiets reed op het rij wielpad van Stoppeldijk naar Rapenburgtol, geraakte van het pad af en kwam daarbij te val len. In bewusteloze toestand werd hij door voorbijgngers aan getroffen, die onmiddellijk de politie en een dokter waar schuwden. Dokter Buwalda uit Kloosterzande verleende eerste hulp en liet het slachtoffer over brengen naar het ziekenhuis te Hulst. Aldaar werd een schedel- basisfractuur en een gebroken neusbeen geconstateerd. Adv.) VOGELWAARDE. Verkeersexamen. Te Boschkapelle werd het practische gedeelte van het jeugdverkeersexamen afgeno. men, waaraan werd deelgenomen door de leerlingen van de lagere scholen te Boschkapelle en Stop peldijk. De leerlingen uit Hengst dijk namen eerder aan dit exa men deel te Kloosterzande. Aan alle scholieren, kon het school- verkeersdiploma worden uitge reikt. ZAAMSLAG Verkeersongevallen Maandagnamiddag te onge veer naif vijf. had op het gehucht Othene een verkeersongeval plaats. De heer C. de W. uit Terneuzen kwam op zijn brom mer, waarop mede was gezeten, zijn echtgenote en hun eenjarig zoontje, uit de richting De Val gereden op weg naar lerneuzen. Juist ter plaatse waar de rij weg een boent maakt, kwam ais tegenligger een auto gereden, die bestuurd werd door de heer V,„ eveneens uit Terneuzen. Bij het passeren van beide voertuigen kwamen deze met elkaar in aanraking, tengevolge waarvan de heer De W., zijn echtgenote en hun zoontje op de rijweg terecht kwamen en de heer De W. met een gebroken sleutelbeen en een hersenschud ding, werd opgenomen, mevr. De W. verwondingen aan haar be nen bekwam en hun 1-jarig zoontje gelukkig geen enkel let sel opliep. Dokter Verboom uit Zaam slag, die de eerste hulp verleen de, liet de heer De W. naar het Juliana ziekenhuis vervoeren, terwijl mevr. De VV. thuis ver pleegd kan worden. Beide voertuigen werden licht beschadigd. Door de rijkspolitie te Zaamslag en de vericeerspoli- tie uit Terneuzen werd een on derzoek ingesteld. Een tweede verkeersongeval had gistermiddag te 3 uur plaats in de kom der gemeente. Een driejarig zoontje van de familie M. Scheele, wonende in de Drieschouwenstraat, kwam plotseling de druk bereden Ter- neuzensestraat opgelopen. Hoewel de 26-jarige heer L. uit Goes .net zijn bestelwagen probeerde het knaapje te ontwij ken door krachtig af te rem men. kon hij niet voorkomen dat het jongetje toch nog in a.an-, raking kwam met de bestelauto en met een hersenschudding en enige hoofdwonden werd opge nomen. De doktoren Eienbaas en Verboom verleenden het knaap je de eerste hulp. waarna het jongetje naar het Juliana-zieken- huis werd vervoerd. Een huwelijksverbintenis van een halve eeuw oud, is nog altijd iets óm even bij stil te staan. Zo waren wij gistermiddag te gast bij het echtpaar C. Paulusse F. A. van Aalst, respectievelijk 75 en 69 jaar oud, in het ge bouw „De Schakel" om het gou den echtpaar op deze dag te complimenteren met het gouden huwelijksfeest en konden zo doende enige vermeldenswaar dige bijzonderheden uit hun leven optekenen. De heer Paulusse, de enige nog in leven zijnde van een grote schippersfamilie, behoort tot de weinigen die nog „op de zeilen" gevaren hebben. Tot de tijd dat de binnenvaart nog niet gemoto riseerd was, vereiste het varen kundigheid. Behalve hard wer ken zat er aan de zeilvaart niet alleen een zekere romantiek, doch ook een sportief element verbonden. Als de wind willig was, probeerden de schippers met hun stuurmanskunst en het behendig omgaan met de zeilen elkander de loef af te steken. Op de winteravonden kwamen de schippersfamilies, die naast el kaar of in de nabijheid gemeerd lagen, bij elkaar buurten en ver telden zij elkaar hun belevenis sen. Schipper Paulusse werd ge boren op het water. De „Ver trouwen", de houten tjalk waar op zijn ouders voeren, lag toen, het was in 1884 voor anker even buiten de oostelijke haven in het z.g. „valletje", vlak bij de bui- dendam. Bij laag water kon men over die dam aan de wal komen, bij vloed roeide men er heen. Reden voor deze ligplaats was, dat de havengelden in die tijd vrij hoog waren. Direct na zijn huwelijk ging Paulusse, die tot op dat tijdstij} bij zijn vader aan boord was ge bleven, op een eigen ijzeren klip per varen, die hij de „Schelde- stroom" doopte. Met dit schip heeft Paulusse, veertig jaar de Nederlandse en Belgische wate ren bevaren. Het was een mooi schip, 180 ton groot met een ruime gezellige roef. Van de negen kinderen uit dit huwelijk werden er vijf aan boord ge boren. uiteraard in verschillende plaatsen. In de eerste wereldoorlog was het niet gemakkelijk een knecht te krijgen en zo moest mevr. Paulusse, evenals zovele andere schippersvrouwen, dikwijls aan het roer staan en helpen bij het meren. ui 1940, na een lading bomen in Rotterdam te hebben gelost, kreeg Paulusse in Terneuzen teruggekomen van de vijand het consigne zich met zijn schip in Rotterdam te melden. De „Scheldestroom" werd wegge sleept en in Rotterdam beloofde Paulusse aan de aldaar vertoe vende Belgische schippers, die reeds van hun schip waren be roofd; „Wanneer ik mijn schip mag behouden, breng ik jullie gratis naar huis. „De Duitsers vonden de „Scheldestroom" niet geschikt om mee naar Engeland te varen',, en zo kon Paulusse zijn belofte inlossen en bracht hij 15. „Het lijken wel zeerovers" gromt Torwald Erwin knikt.' Aandachtig be schouwen ze de drie schepen, die er kennelijk op uit zijn hen in te halen, want ze draaiden met de koers van Erwins schip mee. „Laten de mannen hun wapens in orde brengen", wendt de jonge Noor zich tot de aanvoerder. „Als het zeerovers zijn, zullen we. ze een lesje geven. Betere troep dan hier aan boord is, vind je niet zo gauw, dus die over macht van drie maakt op mij niet zoveel indruk." Fluitend begeeft Torwald zich midscheeps, waar de krijgers stuk voor stuk harde, doorgewinterde kerels uit Erwins piratentijd (zie Zwarte Piraat) opgeweld de na dering van de drie vreemde sche pen aan het bepraten zijn. Langzaam worden ze door de onbekenden ingehaald en aan hun bedoelingen valt nu niet langer te twijfelen, want ze verspreiden zich om Erwins schip van drie zij den tegelijk te kunnen aanvallen. „Ahé, zeevaarder", brult een >'.em als een bronzen klok. „Strijk het zeil en wees wijs. Je ziet onze overmacht. Geef je over!" De Jomshoofdman, want die :s het. grijnst tegen zijn krijgers, al half en half overtuigd, dat dit ene schip wel weinig zal kunnen be ginnen. Maar Erwins antwoordt -hudt hem wakker uit die droom. „Wij geven ons niet over aan de eerste de beste", schreeuwt de jonge Noor, bruisend van strijd lust. „Eén ogenblikje, dan krjjg je een staaltje van onze wijsheid te zien." de gedupeerde Belgen met hun have en goed naar hun wal- I adressen. Het betrof hier zes ge zinnen. Tot hiertoe een opsomming van eigenlijk enige iieei gewone j belevenissen uit een halve eeuw sehippersleven. I Toch heeft schipper Paulusse een zeer bijzondere hobby, j Toen in 1908 de eerste binnen- motor de z.g. „Renes-motor", die werd gestooki met blanke olie, op heel bescheiden schaal de zei len ging vervangen, had Paulus se voor deze nieuwe vorm van vaartechmek direct een levendi ge interesse. Omstreeks 1920 zette de ken tering zich nog verder door en verscheen de ruwe-oliemotor. Omstreeks de dertiger jaren bracht Paulusse een motor, een z.g. opduwer, aan in zijn roei boot. Toen was al gebleken, dat hij feeling had voor scheepsmo toren. In z'ji weinige vrije uren repareerde hij zo nu en dan mo toren van schippers en ook wel van auto's en steeds meer kwa men zijn collega's aan boord om zijn raad in te winnen. Toen de economische depressie ook de binnenvaart voor een groot gedeelte van het jaar lam- legde en de „Scheldestroom" op lag in de middenkanaalarm aan de Trambrug, ging Paulusse mo toren plaatsen in sloepen en jachten en onderving hiermede het gedwongen niets-doen. Eigenlijk is dit nfet helemaal juist, want „niets-doen" ligt niet in den aard van de heer Paulus se. Behalve vernuft bezit de heer Paulusse ook een zeer grote handvaardigheid, waarvan zijn specialiteit is het bouwen van scheepsmodellen. Tientallen van deze modéllen, statiejaehten, oor logsbrikken, zeekoffen, schoe ners, statietjalken heelt hij na tuurgetrouw met alle accorao- datie vervaardigd. De bezitters van deze pracht-miniaturen wo nen in Amerika, Canada, Indië en natuurlijk ook in ons land. Een van de laatste modellen was een statietjalk, die vorige week werd afgehaald om een plaats te krij gen in het nieuwe Amsterdamse Havengebouw In 1949 stapte het echtpaar Paulussevan Aalst voor goed van hun schip af en vestigde zich aan de wal. Voor een van zijn jonggebore nen bouwde Paulusse eens een wieg, als model koos hij een schoenerjacht 1.60 m bij 40 cm. Toen de wieg geen dienst meer hoefde te doen meubileerde hij haar en bracht er voorts alle. accomodatie aan, die bij eer. der gelijk schip hoort, o.a. verzwaar de hij het met 37 kg lood. Toen liet hij het jacht naast de „Schel destroom" te water, doch noest het spoedig uit de vaart nemen, want het jacht zeilde te hard De „Vertrouwen" van de oude schipper Paulusse loste vroeger dikwijls voor een molen. Zijn zoon prentte het model goed in zijn hoofd en sneed later van hout deze molens en monteerde ze als schemerlampen. Enige tijd geleden hakte hij uit een stuk hout een beeld, dat thans het roer van een van onze binnenschepen siert. Vóór we het echtpaar Paulusse van Aalst verlieten bewonder den we nog even een fraaie dres soir, gemaakt door de heer Pau lusse. Op de deuren is houtsnij werk aangebracht, het zijn scheepsmodellen Temidden van hun kinderen, kleinkinderen en verdere familie en omgeven door een Schat van bloemen recipieerde gistermid dag van 46 uur het gouden echtpaar in het gebouw „De Schakel". Tientallen vrienden en beken den. onder wie vele figuren uit de schippierswereld, alsmede be langstellenden boden hun geluk wensen aan. Ook burgemeester mr. H. Rijp- stra en wethouder M. ds Vos kwamen het jubilerend echtpaar hun gelukwensen aanbieden. Des avonds vond in hetzelfde gebouw een intiem familiefeest plaats. Het is voor de heer en mevr. Paulusse—van Aalst een gelukkige, onvergetelijke dag geworden. Moge het gouden echtpaar nog vele jaren zijn toegemeten! Aan de Wieringci sen Medemblik en o.m. bij de haven zijn coloradokevers De schooljeugd var alsmede gemeenti van het heemraad» ringermeer zijn lx het vangen van d insecten. Ook in Schevening land en aan het Nc strand zijn de afg< coloradokevers aan Aan het Scheven waren het er gedun sterdagen vele du waren daar ook ve badgasten, van wie bestrijding van de hand namen. Een paar handige blikje en een stuk k zeiltje: dat zïjn d waarmee de schoo Volendam en Monni invasie van Colorado) moet treedt. Tijdens Hoek van Hollanc terdag al een invasie ken. Schoolkinderen, litie per geluidswaj worven, gingen hier In verschillende het Westland, zoal "s-Gravenzande en werden de kevers g( In Egmond drongen lijke diertjes pas dins te aantallen door. Kin gen ze bij strandemi naar het bureau van litie. Het binnenvallen dokevers, zo wordt van de Plantenziek Dienst in Wageningei tijd van het jaar en heersende temperatu normaal verschijnse voorjaar heeft de di telers van deze gew; gewezen, dat bespuiti als gevaar van aanti de kevers dreigt, ei streng op toegezien verplichting daartoe wordt. De coloradokevers verder vernomen va tenziektenkundige D langs de hele Noord verder op de Wierin{ en bij Edam en Volc gespoeld. Zij kwamer maar niet overmatige tallen: Langs de No ren het er gemiddeld derden per kilometer. VLIEGVERBOD INDONESISCH NABIJ NEDERl NIEUW-GUI De Indonesische regc een vliegverbod uit boven een gebied vai 120.000 vierkante km Indonesië. Dit gebied Nederlands Nieuw-Gi Het strekt zich u eiland Morotai in hc tot de Aroe en Tanii den in het zuiden en grootste deel van de De. grens van het afg bied nadert Ned. Nic tot op 160 km en Ai op 320 km. In een bekendmaki Indonesische luchtma gezegd, dat vluchten i sloten gebied, waarvo toestemming heeft ge, Ixxlen zijn en dat teg< dingen strenge maatrc den worden genomen nesische luchtmacht bekend gemaakt, da weegt, in het betrok! permanente bases voc gers in te richten. Naar „Antara" din; de zo de regering var mei geen toestemmii verle. nd voor landing gebied door Nederlf taire vliegtuigen m( ming Ned. Nieuw-Gui

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 4