Uit de Provincie HAD 10 Wij wensen IJ prettige Pinksterdagen KER] Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 4 juni 1960 TERNEUZEN HET NIEUWE RUSSISCHE ONTWAPENINGSPLAN AARDENBURG BIERVLIET. MIDDELBURG. SCHOONDIJKE RADIO de BUCK SLUISKIL. Zondagdiensten IJZENDIJKE ZAAMSLAG ZUIDZANDE Gemeenteraad van Hoofdplaat Elke dag heeft zijn geheim SLOTCOMMUNIQUÉ VAN DE ZOAVO AGENDA Gemee Voor de zo DIENST INVOERRECHTEN EN ACCIJNZEN IN ZEEUWS-VLA ANDEREN Met ingang van J6 juni a.s. van de centrale velddienstposl de assistent M. Walraven van Axel naar Rotterdam; de assis tent C. F. Houtepen van Oost burg naar Wernhout; de assis tent B. A. Lauret van .Sas van Genl naar Rotterdam; de assis- ten M. Dekker en J. C. Frijman van Sluis naar Rotterdam; de assistent A. H. Vermeirsen van IJzendijke naar Rotterdam; de grenskommies I. de Wit van IJzendijke naar Rotterdam; de grenskommies H. Ellen van St. Jansteen naar Rotterdam; de grenskommiezen A. Bliek en M. A. v. d. Voort van Öostburg naar Rotterdam; de grenskom mies F. J. Briaire van Nieuw- Namen naar Rotterdam; de grenskommies J. G. Vissers van Hulst naar Rotterdam; met ingang van 1 aug. wordt verplaatst de assistent J. -'ob.se van Breskens naar Rotterdam; met ingang van 1 okt. wordt verplaatst de assistent J. F. As- selman van Hulst naar Rotter dam. Eindexamen Handelsavond school. Woensdag j.l. slaagden voor het eindexamen Handelsavond school aan het Petrus Hondius Lyceum alhier de volgende kan didaten W. de Groote te Hoek; R. P. Eggermont, H. van Gorsel, J. E. G. van Luik, J. A. Oostdijk, J. A. de Ridder, A. van der Steen en J. P. L. van Troost, allen te Terneuzen. „Ontspanning na Inspanning" vierde derde lustrum. Donderdagmorgen van 8 tot 10 uur met een hengelroncours op de Oostelijke Rijkswaterlei ding waaraan niet minder dan tachtig leden deelnamen, 's avonds met een gezellig leest in het clublokaal „La Belle Vue", zo heeft de Terneuzense henge laarsvereniging „Ontspanning Na Inspanning'' het derde lus trum gevierd. Tijdens de zeer geanimeerde hengelwedstrijd werd vrij veel vis gevangen. De bovenzaal van „La Belle Vue" was tot in de uiterste hoe ken bezet. De voorzitter, de heer C. J. van de Broek herinnerde enkele feiten uit de voorbije vijf tien jaren. Ook de landelijk voor zitter van het Centraal Neder lands Hengelverbond, de heer J. N. de Wit, die als gast aanwezig was, had veel waardering voor hetgeen „O. N. I." gedurende'15 jaren vo'oi' de sporthengelaars heeft gedaan. Hij schonk de ver eniging een fraaie wisselbeker. Aan mevr. De Wit werd een fraaie foto van de Westvest aan. geboden. Het hoogtepunt van de avond was het optreden van de heer Nico Schoolenberg uit Dordrecht die een „ono-man-show'' ver zorgde waaraan de talrijke aan wezigen bijzonder veel plezier beleefden. In de pauze waren er broodjes met koffie en werd de verloting gehouden waaraan veel fraaie prijzen waren verbonden. De band van Dolf Schoot uit Axel bracht de nodige muzikale afwis seling. Ook had de prijsuitreiking plaats van het 's morgens ge houden hengelconcours en waar van de uitslag er als volgt uit zag; 1. R. Willemsen, 360 pnt; 2. L. VVillemsen, 291 pnt; 3. K. Donze, 198 pnt; 4. J. Meeuwsen, 183 pnt; 5. J, Verberkmoes, 175 pnt; 6. A. Kouwijzer, 135 pnt; 7. F. Hamer- linck, 134 pnt; 8. C. v. d. Hooft, 134 pnt; 9. J. Ollebek. 130 pnt; 10. P. W. de Waal, 129 pnt; 11. J. Hamelink, 126 pnt; 12. F. Koole, 125 pnt; 13. W. Riemens, 125 pnt; 14. J. Heijdens, 124 pnt; 15. J. Faas. 122 pnt; 16. F. v. d. Hooft, 119 pnt; 17. M. Stokman, 118 pnt; 18. C. Tissink, 118 pnt; 19. C. v. d. Hooft, 118 pnt. De eerste reactie van iemand bij de Ver. Naties, die dicht luj de Geneefse ontwapeningsconfe rentie betrokken is, was dat het Russische plan een duidelijke poging is het Westelijke stand punt te benaderen. Op verzoek van de Russische delegatie hebben dc Ver. Naties donderdag de volledige tekst van het Russische voorstel ge publiceerd. In een preambule tot het voorstel wordt gezegd dat de Sowjet-Unie bereid is de ontwa pening te beginnen mei de ver nietiging van alle middelen om kernwapens naar het doel te brengen, ondanks het feit dat zij (de Sowjet-Unie„een alge meen erkende superioriteit be zit." op het gebied van intercon tinentale ballistische projectie len. Voorgesteld wordt, aldus het voorwoord, dat het hele ontwa peningsprogramma wordt uitge voerd onder doeltreffende inter nationale controle, op basis van een internationaal verdrag en binnen een bepaalde termijn „vier jaar of een andere over eengekomen termijn". Bouwwerk stortte in: één dode. Vrijdagmiddag omstreeks vijf uur /is bij het instorten van het fabrieksgebouw van de metaal- warenfabriek G. Dierick aan de Eedeweg, de 60-jarige gehuwde arbeider A. Blomme uit Aarden burg om het leven gekomen. Zes arbeiders waren bezig "net de houw van dit pand. toen plot seling door het inzakken van een der muren een deel van het dak naar beneden kwam. Eén der twee arbeiders, die beneden be zig waren, kon nog juist opzij springen, maar de heer Blomme werd onder het vallend puin be dolven. De vier arbeiders die op he.t dak werkten, kwamen er zonder noemenswaardig letsel af. Mej. A. Verplanke legde de gedenksteen voor de nieuwe Christelijke Kleuterschool. De 80-jarige mej. A. Verplan ke, in Biervliet algemeen bekend als Antje Verplanke. wier leven onverbrekelijk verbonden is ge weost met de christelijke kleuter schoolvereniging te Biervliet, legde vrijdagmiddag in de muur van de hal van de in aanbouw zijnde nieuwe kleuterschool aan de Braakmanlaan een gedenk steen, waarin de inscriptie „A. D. 1960" gebeiteld. Vóór dc aanvang van dit plech tig gebeuren had ds. 'V. S. Even huis, predikant van de Herv. ge meente, tevens voorzitter van het kleuterschoolbestuur. de aan wezigen, waaronder wij o.m. het college van B. en W. van Bier vliet opmerkten, welkom ge heten en hartelijk toegesproken. Ds. Evenhuis wees op het bij zondere karakter van deze dag. Spreker kon het moeilijk een eerste steenlegging noemen maar zag het liever als een sluit steen. een afsluiting van de veie moeilijkheden, die aan de reali sering van de bouw der nieuwe kleuterschool vooraf gingen. Zich tot mej. Verplanke rich tende zei ds. Evenhuis „U bete kent heel veel voor onze kleuter school, hartelijk dank voor het geen u voor de school steeds heeft gedaan. U bent ons oudste bestuurslid en zijn verheugd, dat u in gezondheid de sobere plech tigheid kunt doen". Voorts stond spreker stil bij de bUzondere taak van het christelijke kleuter- schoolonderwijs. Na deze woorden kwamen de kinderen, feestelijk uitgedost, be geleid door mej. Corrie de Kra ker. de hoofdleidster van de school, het bouwterrein op. Een zestal 'kinderen trokken een eveneens feestelijk versierde „bokkenwagen", waarin de ge denksteen was gelegd het terrein op. Elke kleuter mocht aan de plaatsing van de gedenksteen meewerken, door met een levens grote I roffel een beetje specie aan te brengen op de plaats waai de steen moest komen, waarna mej. Antje Verplanke de steen in de in de muur uitgespaarde ruimte Plaatste. Ds. Evenhuis dankte mej. Ver planke en de kinderen hierop van harte. De kinderen zongen nog een speciaal voor de steen legging geleerd vers, wat met applaus werd beloond. Burgemeester A. P. Kostense voerde hierna het woord. Hij fe liciteerde de predikant, mej. Verplanke en mej. De Kraker en met hen de gehele Hervormde gemeente van Biervliet met het aanbrengen van de gedenksteen, welke de burgemeester tevens wilde zien als een mijlpaal van de activiteiten, welke ds. Even huis in Biervliet heeft ontwik keld. Zich richtende tot mej. De Kraker, meende de burgemees- etr. dat het voor haar wel °en prettig vooruitzicht mopt zijn het prachtige nieuwe gebouw met haar kleintjes binnen afzienbare tijd in te trekken. Na deze laatste toespraak gin gen de kleuters in opgewekte stemming terug naar het kleu terschoolgebouw op de Markt om te worden getrakteerd, met dit mooie weer natuurlijk ijs en andere versnaperingen. Het ge zelschap verzamelde zich in „Het Oude Raedthuijs", eveneens voor een korte receptie. Bevorderd. Bij Koninklijk Besluit is de dirigerend officier der Rijkspoli tie 3e klasse A. J. van Thiel, commandant van het district Middelburg der Rijkspolitie, met ingang van 1 januari 1960 be vorderd tot dirigerend officier der Rijkspolitie 2e klasse. Kindies Lagere Landbouw school. Vrijdagmiddag werd alhier de eindles gehouden aan de Lagere Landbouwschool. De vice-voorzitter van het schoolbestuur de heer S. v. d. Sluijs uit Retranchement ver welkomde o.m. de inspecteur voor bet Lager Landbouwonder wijs ir. E. Bollen, de directeur van de Rijks.Middelbare Land bouwschool ir. J. Roest, de loco- burgemeester van Schoondijke de heer Joh. de Fcijter, vele ouders en belangstellenden van de zijde van het organisatieleven in de landbouw. De directeur der school, de heer P. de Rijk zei, voordat hij de geslaagden nog eens duchtig aan de tand voelde dat het oude systeem van de opleiding goed was, doch dat het nieuwe sys teem van de opleiding nog beter was. Er is wel degelijk ver schil tussen de opleiding. Vooral in het laatste jaar, als de jon gens veel vrijheid genieten, was het wel eens erg moeilijk om iedere week do weg naar de schoolbank terug te vinden. Bo vendien is de nieuwe opleiding wat uitgebreider. Sprekende over het nieuwe on derwijsprogramma zeide ir. Bol len dat er 3 belangrijke facetten pleitten voor dit nieuwe pro gramma. Dit zijn een grotere ge legenheid om aandacht te beste- den aan de algemene ontwikke ling van de toekomstige boeren. Het is in de huidige maatschap pij lioogsl noodzakelijk, dat de hoer een zeer degelijke en brede basisopleiding krijgt. Voorts kan het landbouwkundige gedeelte belangrijk worden uitgebreid, en ook meer naar de praktische kanl worden gericht, maar dan in schoolverband. Ook noemde ir. Bollen een derde belangrijk punt n.l. de culturele vorming, welke in het nieuwe systeem is opgenomen. Naast lichamelijke opvoeding wordi nu grote aan dacht besteed aan tekenen, mu ziek, toneelspel etc. Nadat ir. Bollen met een toe passelijk woord de diploma's had uitgereikl sprak Andree Cammaert uil Hoofdplaat woor den van dank tot het onderwij zend personeel. De directeur der school kroeg een verrekijker aangeboden, mevr. De Rijk een bouquet fraaie anjers. Namens de leerlingen van de oude opleiding bood Joop Cap- pon uit Zuidzande aan het onder wijzend personeel boekenbonnen aan. Voor mevr. De Rijk was er weer een prachtige bloeiende plant. Loco-burgemeester de heer Joh. de Feijter sprak namens het gemeentebesiuur van Schoondij ke zeer welgemeende gelukwen sen tot de geslaagden, en hun ouders. Namens de ouders voerde de heer A. Cammaert het woord, die de wens uitsprak, dat het nieuwe onderwijs spoedig in een gloednieuw gebouw zou zetelen. Tenslotte bracht de heer De Rijk nog dank aan de geslaagden voor de prachtige geschenken en wenste de jongelui allemaal het allerbeste voor hun toekomst. Geslaagden van de oude cursus (4-jarig systeem) C. Buijsse en M. Verplanke te Biervliet; C. van 't Westeinde te Groede; A. Schippers te Nimiw- vliet; A. Luteijn te Schoondijke; J. Cappon te Zuidzande. (Adv.) VORJtMNG Voor service en kwaliteit Noordstraat 84-86 Terneuzen - Telef. 2573 Geslaagden van de nieuwe cur sus (3-jarig systeem): P. Maas te Aardenburg; A. Cammaert en R. Termote te HoofdplaatJ. Syriër te Oost- bwg; J. Poisonnier te Schoon dijke; Th. Doens te IJzendijke. Bevorderd van klasse III naar IV: E. Verstraete te Sas van Gent; B. v. d. Ree en J. Verrruijsse te Schoondijke; W. v. d. Plasse en J. Sinack te IJzendijke; K. van Hoeve te Zuiijzande. Wel en wee van v.v. „Sluiskil" L. Visser, in de Sluiskilse voet balwereld doodgewoon de kei harde Finus genoemd, heeft zijn onversaagde activiteiten met het uitroepen tot sportman van het jaar beloond gezien. Finus raakte er even beduusd van, loen voorzitter A. v. d. Veer, hem vcet lof toezwaaide, een piekfijn blauw trainingspak overhandigde en van zijn club en mede-voetbalgenoten uit de an dere elftallen een ovatiopeel ap plaus te verwerken kreeg. Het viel de sportman van het jaar moeilijk een wederdank. woord te uiten. Hij bepaalde zich dan ook tol het geven van een stevige handdruk aan de voorzit ter. De erkenning van deze titel werd geschonken voor zijn door zettingsvermogen hot trouw deelnemen aan de trainingsavon den: zijn liefde voor de jeugd- elftallen en mede om de team geest welke door hem steeds aan de dag wordt gelegd. Ook een dankwoord van het bestuur aan het adres van de heer C. de Smit 'keeper van Hulst), ontbrak niet, voor het sportte* met de jeugd- elftallsn m <E& training Na hes opetUngswowd was het secretaris Stockman die de notulen torlas en het jaar verslag voor zijn rekening nam met de prestaties van belde elf tallen in t ompetitleverband. Niet denderend was dit voor het eer ste team, dat na een come-back in de Z. V. B.-regionen slecht heeft kunnen starten: Op de der de plaats geëindigdmaar dan van onderen merkte de se cretaris laconiek op. Het tweede elftal ook een derde plaats maar dan van boven af gezien. De financiële situatie, door penningmeester C. J. Bleijenberg voorgeschoteld, liet aan baten niets te wensen over; dieptepun ten bleken de matige entree-op brengsten en een ontevreden heidsbetuiging voor de wijze waarop de contributies worden voldaan. Een persoonlijke noot in het verslag was de mandaatstelling van zijn functie: de heer Bleijen berg wenste zich om persoonlijke reden niet. meer voor de penning meestersfunctie beschikbaar te stellen. Reeds vooraf waren met hem uit het bestuur verdwenen de heren P. Vanhijfte, F. Lauret en A. Bouchout. Tot een aanvullen de bestuursfunctie kwam het niet. Wel werd uit de vergade ring een caudidaat gesuggereerd, de heer W. Simoens, die men voor het kasbeheer zal trachten te benaderen. Benoeming van de nieuwe kas- commissie bleek minder moeilijk te verlopen en hiervoor werden benoemd de leden: J. Lipjes en W. de Doelder. De elftalcommis sie, bestaande uit de heren E. Dehulster en C. J. Bleijenberg bleef gehandhaafd, terwijl de heer H. Dallinga als aanvullend lid werd voorgedragen. In de heer Goethals kunnen de Sluiskilse voetbalmannen hun nieuwe terreinverzorger zien. Een voorslel om te komen tot oprichting van een derde elftal werd flink onder de loupe geno men. zodat t.z.t. de mogelijkheid bestaat een hechte" en steviger Sluiskil op te bouwen. Na een verfrissing was het woord aan de vergadering, die zich niet onbetuigd liet en tal van vragen en suggesties aan het bestuur voorlegde, o.m. het aanwerven van een trainer (bui ten Sluiskil), de terreinverlich ting voor avondtraining, te plaatsen entreehokjes bij de in gangen. Gevonden voorwerpen De volgende voorwerpen zijn als gevonden aangegeven, welke zijn terug te bekomen aan de daarachter vermelde adressen Twee papieren rijksdaalders, C. Bakker, Pierssenspolderstr. 89; dop van benzinetank, P. Schooff, Middéihstr. 98; paar rode kinderschoentjes. Bakker, Kanaalweg 98, geie damesregen jas, A. Marossi, Vogelschorstr. 22bril gevonden bij Stroo- dorp), Zaamslagveer 54; zeem leren beige dameshandschoen, politiepost, Sluiskil. Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waarge nomen door dokter K. J. Hoving, tel. 2445. Apotheek geopend: Hamann, Noordstraat 69. Van maandagochtend 8* uur tot dinsdagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waarge nomen door dokter A. C. S. van Breda Vriesman. Apotheek geopend: Hamann, Noordstraat 69. Zondagdienst Kruisverenigin gen: Wit-Gele en Groene-Kruis: zr. N. Dieleman, Axelsestr. 35, tel. 3360. Van zaterdagavond 8 uur tot maandagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen voor Axel, Sas van Gent en Zaamslag waargenomen door dierenarts T. van Roon. te Sas van Gent, tel. 01158—588. Viswedstrijd. De hengelaarsvereniging „Lukt het vandaag niet, lukt het mor gen" hield voor haar leden" In het viswater „De Veste" een clubwedstrijd. I.'o belangstelling van de leden ei', van de vis was zeer gering. Het, publiek toonde echter veel belangstelling voor deze wedstrijd. De uitslag was: le pr. J. de Fouw, 380 pt.2e pr. F. v. d. Vlies. 250 pt.; 3e pr. C. de Smit, 80 pt.; 4e pr. H. Groosman, 70 pt.; 5e nr. F. de Jong, 70 pt. Aanbesteding. Door Gebr. Impens te IJzen dijke werd aanbesteed de bouw van een schoenenbergpiaats met garage. De laagste inschrijver was firma J. van Poucke en Zn voor 10.668,—. Kankerbestrijding. Donderdagavond werd In het Verenigingsgebouw de algemene ledenvergadering gehouden Van do afdeling Zaamslag van het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding. Het bestuur werd als volgt sa mengesteld: Dr. Elenbaas. voor zitter; Dr. Verboom, vice-voor zitter. de heer J. W. Kusee, se cretaris-penningmeester en de heren W. van Vessem en J. Oppe. bestuursleden zonder functie. De aanwezige dames en heren Fa. J. van Poucke en Zn, IJzen- verklaarden zich bereid de leden- dyke, J 26.720,—. en contribuanten kwitanties te innen, terwijl tevens getracht zal worden nieuwe leden en contri buanten te winnen. Niet.leden kunnen door een gift hun be langstelling voor het werk van het K. W. F. tonen. De aktie zal tot eind juni lopen. In zijn slotwoord dankte de voorzitter de aanwezigen voor hun opkomst en voor de bereid heid daadwerkelijk mee te wer ken aan het werk van de plaatse lijke afdeling. Aanbesteding woningwet woningen In het gemeentehuis te Zuid zande werd aanbesteed de bouw van 2 woningwetwoningen. Er waren slechts 3 inschrijvers, n.l. I. de Ligny, Zuidzande, ƒ27.224, Fa. Leenhouts, Sluis, 27.000. - 'Adv.) NOORDSTRAAT 21 l.o. HEMA TERAEtZEN De raad van Hoofdplaat kwam donderdagavond in ver gadering bijeen onder voorzit terschap van burgemeester J. F. C. Temmerman. Van G.S. was goedkeuring ontvangen op het raadsbesluit van 26 april inzake de verhoging der huren van de woningen in eigendom der gemeente. De voorzitter deelde mee, dat B. en W. aanwezig zijn geweest op 1 mei j.l. bij de intrede en bevestiging van de heer H. Be geer als predikant van de N.H. gemeente. Op 27 juni 1958 nam de raad het besluit het bouwland in eigendom van de gemeente en verpacht aan de heren V. Hoo- gerwerf en Th. Martens, in pachtprijs te verhogen van 185,tot 220,per ha, dit nadat betrokkenen hadden toe gestemd in een verhoging, waar mee de pachtkamer zich kon verenigen. De door de pacht kamer toegestane hoogst toe laatbare pachtprijs van de be trokken percelen was ƒ220. Achteraf bleken de pachters niet bereid een hogere pacht te betalen gedurende de looptijd van het huidige pachtcontract. Begrotingstechnisch is een on gewenste toestand geschapen. Immers ingevolge het raadsbe sluit moet ingevorderd worden f 220,per ha. en dat is niet mogelijk. Besloten werd het eerder genoemde raadsbesluit in te trekken en tegen het af lopen van het bestaande con tract een ander besluit tot ver hoging te nemen. Hierna kwam de verbetering van de Marijkeweg op de wijk Slijkplaat aan de orde. Dit werk. bestaande uit het aan brengen van een eshaliteslijt- laag, werd aan de hand van de onderhandse prijsopgave door de fa. M. P. Hol te Hulst voor f 1290,— aan deze firma gegund. Over de verbetering van de voetpaden op de wijk Nummer Een en de aanleg van een rio lering werd in besloten zitting van gedachten gewisseld. Een perceeltje van 18 m- tuin- door LUISA-MARIA LINARES 72) Nadruk verboden De beide wandelaarsters be reikten de grote weg, de zon, nauwelijks enige warmte ge vend, maar toch stralend, fon kelde in de ijspegels aan de boomtakken. De toppen der dichtbijzijnde bergen staken scherp al tegen de ijsblauwi lucht, die nieuwe sneeuwval voorspelde. Sheila nam de arm van Olga en ze liepen een poos je zwijgend verder, de schoon heid hunner omgeving indrin kend. „Ik vind je man bijzonder sympathiek," zei Sheila plotse ling. „Hij is charmant." Xavier charmant?Olga wist niet wat ze daarop zeggen moest. „En het merkwaardigste is, dat ik hem al lang ken. Maar vóór ik met. hem had gepraat bracht ik hem helemaal niet in verband met de naam Xavier Lezcano. Ik heb zeven jaar ge leden in San Francisco een vioolconcert van hem bijge woond en toen heeft de rijp heid van zijn talent me verwon derd, omdat hij nog zo jong was. Hij was een waar genie. Dat afschuwelijke ongeluk is wel ontzettend voor hem ge weest." Ogla knikte, ze durfde niets zeggen. Een genie....! Ze voel de diep medelijden met de jon ge man met het uitzonderlijk temperament, die al wat voor hem het leven waarde gaf had verloren. „Met één slag had ik alles verloren, de geliefde vrouw en de muziek." Ja.... het deed er ook eigen lijk niets toe dat zijn verstoord brein die verschrikkelijke moordaanslag op haar had kun nen beramen. In het diepst van haar hart kon ze zijn verdriet en bitterheid begrijpen. „Je bept bijna direct daarna getrouwd?" vroeg Sheila. „Ik ben vijf jaar geitden ge trouwd," antwoordde Olga naar waarheid. „Toen was je nog een kind.. Maar dat hindert niet, jullie zijn een volmaakt paar. En dat komt zo zelden voor. Ik moet je zeg gen. dat ik me zorgen maak over Dick." „Zorgen?" „Hij is zo weinig vast, van ka rakter. Hoe vaak heeft hij niet het besluit genomen te trouwen en telkens heeft hij er weer van afgezien. Ik was er wanhopig over. Ik heb zeer pijnlijke mo menten beleefd. Toen hij mij Elena voorstelde stond ik wer kelijk verstomd. Al is ze een beetje ouder dan hij, dat hin dert niet. Maar ze is.ze is zo anders dan ik me haar had voorgesteld." „Anders? In welk opzicht?" „Dick is een eenvoudige jon gen en heeft nooit iets gevoeld voor gecompliceerde vrouwen. Elena is er zo een. Dat is trou wens geen wonder, gezien haar buitengewone gaven." Ze bleven aan de rand van een ravijn staan en keken in de diepte. ..Elena is zeldzaam mooi," zei Sheila, In de verte starend. „Zulke mooie mensen doen an deren altijd lijden, al is het zon der dat zij dat zelf willen. Tel kens als ze in de spiegel zien moeten ze zichzelf aanbidden. Ik ben bang dat Dick dezelfde fout zal maken als ik gemaakt heb". Om haar ontroering, die zich in haar stem verried, te verber gen, trapte ze een klomp sneeuw stuk, die als fijn stof op stoof. „Ik weet niet waarom ik je dat alles vertel. Elena is je schoonzuster. Maar ik geloof dat je me wel begrijpt, is het niet? Ik heb liever gezien dat mi,in zoon ging trouwen met, een vro iw als jij. Beschouw dat niet als een leeg compliment, want ik vind je werkelijk schattig. Maar „le coeur a ses raisons". En nu geloof ik dat we moeten terugkeren, we zijn al ver van huis." Ze keerden langzaam terug en volgden het pad dat bijna sneeuwvrij was. In de verte on derscheidden ze de witte chalet en zagen een dikke, zwarte rook uit de schoorsteen opstijgen. „Er staat een auto voor de deur," zei Olga, zonder het flauwste vermoeden van wat haar wachtte. „Zeker de kamenier van Ele na. We hebben haar aangeraden bij het station een taxi te ne men, uit vrees dat die stommi teit van Carsons zich anders zou herhalen." Ze naderden het huis. Elena stond op de drempel te praten met een onbekende, die de beide vrouwen op de rug zagen. Alexis en Horace stonden naast hen. Olga kwam dichterbij en bij het horen van haar voetstappen keerde de onbekende zich om. Een kreet ontsnapte haar en ze bleef versteend staan. Al sloeg ze haar hand voor de mond, ze kon niet beletten dat ze luid uit riep „Paul!!!" En voor ze van haar verbazing bekomen was. had hij haar in zijn armen genomen. (Wordt vervolgd.) grond werd aangekocht van de heer P. F. Blaakman, dit ter verbreding van de noordelijke inrit van de Achterweg. Hierna werd het rechtsgeding contra de heer L. L. Mariens besproken in besloten zitting. De heer Martens heeft indertijd aan de gemeente een gedeelte van een perceel grond verkocht, gelegen in het, uitbreidingsplan Zuid-West. bij welke verkoop een afbakening van het ver kochte gedeelte was omschre ven. De heer Martens heeft het hem overblijvende gedeelte van een erfscheiding voorzien. Bij opmeting door het kadaster bleek de heer Martens meer grónd bij zijn gedeélJfe'Té heb ben getrokken, dan toegestaan was. De heer Martens Bleef per sisteren in zijn weigering dat gedeelte op te leveren. De ge meente heeft deze materie reeds door juridische deskundigen la ten bekijken en nadat is ge bleken dat een minnelijke rege ling niet bereikt kon worden, toesloten een rechtsgeding aan hangig te maken. Over deze aangelegenheid heeft de raad in genoemde besloten zitting langdurig gesproken. De acht ministers van Buiten landse Zaken van de landen der Zui doostazia t ische verd ragsorga - nisatie (ZOAVO) hebben in een slotcommuniqué, na afloop van een conferentie van drie dagen in Washington, uitdrukking ge geven aan de overtuiging, dat de ZOAVO met succes agressie kan weerstaan. Zij hebben plannen uitgewerkt voor verhoogde eco nomische activiteit. In het communiqué wordt op gemerkt, dat de Chinese com munisten „die hun afkeer van een topconferentie niet verbor gen hebben", in hun onverzoen lijke houding volharden. „Onder deze omstandigheden kreeg de algemene beschouwing van aan gelegenheden van het verdrags- gebied bijzondere betekenis", al dus het communiqué. ZATERDAG 4 JUNI. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „De Boekaniers". Concertgebouw, 3 u. Jeugd voorstelling „Een aanslag op Rusty"; 8 uur: „Het konink rijk der humor". Zuidersportpark, 15.30 uur: Tern. Boys I—AZW I. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Kop op Borst voor uit". MAANDAG 6 JUNI. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Het koninkrijk van de humor"; 4.30 uur en 8 uur: „Vacantie in Parijs". Concertgebouw: 3 u.: Jeugd voorstelling: „Een aanslag op Rusy"; 8 uur „Het koninkrijk der humor", AXEL: Het Centrum, 7 uur: gezellig bal. ZONDAG 5 JUNI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 2 uur: „Het koninkrijk der hu mor": 4.30 en 8 uur: „De Boe kaniers". Concertgebouw, 8 u.: „Het koninkrijk der humor". Axel: Het Centrum, 3.45 uur: „Kop op - Borst vooruit"; 8 uur: „Een meisje in duizend gevaren". zarrroaf jun (Zitting van 31 me Aanwezig zijn dc In M. Kesbekc (voorzitti Putter en A. H. v. d. houders), C. van Ben J. van Bendogem, J d W. de Feijter. K. Hai Hamelink, J. C. van L Maas, D. J. Oggel en IJsebaert. De voorzitter opent ring met het uitspreke ambtsgebed. Mededelingen. De heer J. Ogg naar aanleiding van woord op dc vraag va C. van Bendegem betrc reconstructie van de of bij benadering ka meegedeeld wanneer stemming zullen hebbe post uit te trekken. Verder informeert naar dc gasvoorzlenin bewoners van Sl ui Kunnen nu reeds sta pp worden om bij de van het kanaal tegelij dere zinkers ook de door 't kanaal te legge De voorzitter antw< de Oudeweg een kwesl wachten is. De gasvi is een zaak. waarove gaande is met Ternei hopen ook hier tot ee gende oplossing te kor Dc heer K. Hamelin dat het antwoord van DE LEVENMAKEND! VERWORVEJ Nu Hij dan door hand Gods verhoogi belofte des Heilige van de Vader heeft. Handeling Die mensen in Jeiuz sa horen op Pinkstt heel wat anders dan z< hadden. Zeker, ze had Maar geen genadevuur hadden de mensen rr ren spreken. Maar ni grote werken van Gc maar van de grote wi Gods gerechtigheid, verdiende nietvol te jubelende mensen, n jammerende mensen: gen, valt op ons o bedekt ons." Zo is du ren een wonder van en liefde Gods. Dat genade-wonder sterdag dat niét de oordeel en der gebedei Christus-dodend Jeruze komt wordt gew Jezus Christus (zoals maalsformulier zo sch „ons de levendmaken verworven". Dat bloed heelt Chris geduchte rechterhand legd. Toen is er een si hemel geweest van ti< Tien dagen lang heeft van Christus op de rei Gods gelegen. Toen Ir grote Voorbidder geb Kerk bad beneden en bad boven. Van Heme Pinksteren is er geple offer. „Ik zal de Vad en Hij zal u een andc ter zenden." En dan 12 uitbundige heerlijkheid steren!) wordt het I in de hemel. Dan wor bed van het bloed verh verandert de rechterh; Dan wordt de dreige een gevende hand. E aan het Lam Zijn a uitbetaald. Toen hee Gods rechterhand de 1 Geestes, d.w.z. de beloo ontvangen. (Uit „De Stem acl OOST ZEEUWS-VLAA ZONDAG 5 JUT (lste Pinksterda NED. HERV. KE Axel: 10 uur Ds. P. J. 2.30 uur Ds. P. A. van Terneuzen. Hoek: 10 uur Ds. W. J. wen; 2.30 uur Ds. nings, van Axel. Hontenisse: 10 uur Ds. Vlugt. van Terneuzei Hulst: 10 uur Ds. R. mers. Philippine: 9 uur Ds. E Sas van Gent: 10.30 uui Stern. Sluiskil: 9 uur en 10.3 J. G. N. Cupédo. TerneuzenN oordstra Ds. J. Scholten; 5 uui van Meeuwen, van K (Kerkhoflaan): 10 u P. Post. (Tuinpad): 10.45 u Zaamslag: 9.30 Ds. Ph. 2.30 uur Eerw. heer boer. Othene: 2.30 u. Ds. Ph. GEREFORMEERDE AxelGeen opgave. Hoek: 10 uur en 2.30 J. Vérbeek. Terneuzen: 10 uur en W. C. van Hattem. Zaamslag: 9.30 u en M. den Boer. GEREF. KERK. (Vrfli Hoek10 en 2.30 uur E Terneuzen: 10 en 3 Smit. Hoek: Geen opgave. CHR. GEREF. E Zaamslag: 9.30 uur ei Ieesdienst. GEREF. GEMEENTI Tc neuzen: (Fr. Halss en 3 uur Ieesdienst,

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2