Relletjes in Den Haag Binnenlands nieuws Radio en Televisie Elke dag heeft zijn geheim is nog 20 héérlijk1! jong, 20 echt een blad van déze tijd..! Vrijdag 3 juni 1960 DE VRIJE ZEEUW Pagina 9 In Den Haagt in de ruime om geving van het Kaapseplein, de Van der Vennestraat en de Van Miereveltstraat is het woensdag avond tot langdurige, soms meer en soms minder ernstige onge regeldheden gekomen. De onrust begon omstreeks half negen op het Kaapseplein. Hier stonden, aldus de lezing van een der betrokkenen, zes zeven jongens met elkaar te praten, toen zij door een surveillerende agent gesommeerd werden door te lopen. Een der knapen gaf aan dit verzoek geen gevolg, waarop de agent hem verbali seerde en meenam naar het poli tiebureau aan de Van der Venne straat. De vrienden van deze jongen protesteerden tegen de arrestatie en braken later zelfs stenen uit de straat om er het politiebureau mee te bekogelen. Dit was het sein voor deze, toch al verre van rustige buurt, voor een algehele volksoploop. In een oogwenk liepen tientallen bewo ners, meest opgeschoten jonge lui, te hoop in de Van der Venne straat voor het politiebureau. Het gerucht ging al spoedig, dat de jongelui daar waren samenge stroomd om enkele van hun ka meraden te „ontzetten". Met kracht greep de politie in. In allerijl werden ettelijke gemo toriseerde politiepatrouilles via de mobilofooninstallatie naar deze wijk, waarin tijdens de jong ste jaarwisseling ook al tot ern stige botsingen tussen de bevol king en de politie kwam, gediri geerd. Een van het voetballen terug kerende jongen, die met zijn bromfiets richting Hobbemaplein reed, deelde mee, „dat hij eens naar de oploop wilde gaan kij ken". Net toen hij de oproerma kers genaderd was, stopte er een politiejeep naast hem. Met een gummiknuppel kreeg hij, aldus nog steeds deze jongen, van de uit de jeep stappende agent er zodanig van langs, dat hij door personeel van de inmid dels gealarmeerde geneeskundi ge dienst naar het ziekenhuis Zuidwal moest worden overge bracht. Hier werden röntgen foto's van zijn hoofd gemaakt, maar na afloop mocht hij toch weer naar huis terugkeren. Toen wij hem bezochten, was deze ze ventienjarige knaap al weer van de schrik bekomen. „Ik ging al leen maar kijken, maar nu heb ik nog niets gezien", was zijn Ben Goerion tegen voorstel voor intern, tribunaal De Israëlische premier, David Len-Goerion, heeft donderdag in een bnei aan Nahum Golü- mann, president van de interna tionale Zionistische organisatie, diens voorstel voor berechting van Adolf Eichmann door een internationaal tribunaal te Jeru zalem, van de hand gewezen. Hij zegt verbaasd te zijn over het voorstel. Alleen een Israëlisch tribunaal kan en zal Eichmann berechten, aldus de premier. Goldmann heeft intussen don derdagochtend te Jeruzalem ver klaard dat Israël in elk geval buitenlandse waarnemers moet uitnodigen voor het proces. DE CHINESE BEKLIMMING VAN DE EVEREST De drie Chinezen, die er op 25 mei in zijn geslaagd de Mount Everest te beklimmen, hebben net laatste stuk, boven de 8830 meter, afgelegd zonder hun zuur stofapparaten, doordat ae voor raad zuurstof op was. Dit heeft het communistische persbureau Nieuw China uit het oasiskamp van de expeditie ge meld. De mannen hadden een half uur nodig om een rots van één meter te beklimmen en na elke stap moesten zij lange tijd rusten. Toen zij om 4.20 uur op 25 mei de top hadden bereikt, Had den zij een Chinese vlag, een borstbeeld van partijleider Mao Tse-Toeng van twintig cm hoog en een stuk papier, waarop het feit van de beklimming was ver meld, op het hoogste punt ach tergelaten. Op de terugweg hadden zij op een hoogte van ongeveer 8600 meter gefilmd. Op de top had den zij dit bij gebrek aan licht niet kunnen doen, aldus Nieuw- China. Intussen heeft de leider van de oppositie in het Nepalese huis van afgevaardigden, Bha- rat Sjamsjer, de regering ver zocht te protesteren tegen het feit, dat de Chinezen de Mount Everest hebben beklommen zon der toestemming van Nepal. Echtgenote van Willem Elsschot ook overleden De echtgenote van de Vlaam se auteur Willem Elschot (pseu doniem voor Alfons de Ridder), is woensdag, een dag na haar man, overleden. Zij vergezelde dinsdag haar echtgenoot, toen hij op straat on wel werd en kort daarop over leed. lakonieke commentaar. De vader van de jongen was minder goed te spreken. Toen hij namelijk hoorde dat zijn zoon ge slagen zou zijn, is hij naar het politiebureau Van der Venne straat gegaan om zich op de hoogte te stellen van wat er pre cies gebeurd was. Hij werd, vol gens zijn zeggen, echter niet tot het bureau toegelaten. Ondanks zijn pogingen de dienstdoende in specteur te spreken te krijgen, moest hij onverrichterzake terug keren. Aanvankelijk weigerde de poli tie iedere inlichting over de ge beurtenissen te verstrekken, doch later deelde zij mede, vier a vijf „nozems", op het politie bureau te hebben vastgehouden. Deze jongens konden echter al len door hun ouders afgehaald worden. Tot laat in de avond is het in deze wijk zeer onrustig gebleven. Door het uitvoeren van herhaalde charges wist de politie wel de samengelopen menigte uiteen te drijven, maar er bleven zich klei ne groepjes mensen vormen. Af gezien van enkele ruiten van het politiebureau zijn ook in de tus senliggende straten verscheidene ruiten gesneuveld. De politie heeft echter versterking in deze buurt laten aanrukken zodat voor het „weer oplaaien" van de ruzie weinig vrees behoeft te be staan. De politie heeft woens dagavond niet het waterkanon gebruikt dat van zoveel nut is ge weest bij de relletjes in de oude jaarsnacht. JONGEN VERDRONKEN Omstreeks twee uur donder dagmiddag is de 5-jarige Wim Heikens te Bunierveen te water geraakt en verdronken. Het knaapje was voor zijn huis aan het Zuiderdiep aan het vissen. Nadat ruim een uur was gedregd kon het kind worden geborgen. KLEUTER VERDRONKEN Woensdagmiddag tegen vier uur is het tweejarige jongetje Antoon B. Postema, van de Meeuwerderweg te Groningen in het Winschoterdiep te water ge raakt en verdronken. Het jonge tje speelde met zijn zusje en enkele andere kinderen op de kade langs dit diep en is plotse ling in het water getuimeld Hij werd na een minuut of tien op het droge gebracht, doch de le vensgeesten bleken reeds te zijn geweken. ZOEKEN NAAR KOBALTSTAAFJE GESTAAKT Alle betrokken instanties heb ben het onderzoek naar het staafje kobalt, dat op 27 april in het Goudse Diaconessenhuis „De Wijk" werd vermist, gestaakt. Het gehele ziekenhuis is door zocht en alle sporen werden ge volgd. Het ï-esultaat bleef even wel uit. Aanvankelijk bestond het plan om de twee Goudse vuilnis belten met behulp van een bull dozer om te halen en nauwgezet te doorzoeken, omdat het ver moeden bestond (en nog be staat), dat het kobalt daar te recht was gekomen. Aangezien dit evenwel een bedrag van 2.000 gulden zou vergen, heeft men er van afgezien en het zoeken ge staakt. MOULIN-ROUGE IMITATIE Het veelbewogen bestaan van het cabaret ,,'t Uiltje" te Amster dam en de loopbaan van „Zwarte Riek" zijn tot een eind gekomen, maar Kees Manders, de architect |van beiden, heeft hen een meta- I morfose laten ondergaan. Zijn pand aan het Thorbeckeplein heet thans „Music Hall Moulin Rouge" en „Zwarte Riek" is gewoon „Riek Jansen" geworden. De centrale figuur, compleet met i verblindende kostuums en wui vende pauweveren, uit de op Franse leest geschoeide show, die Manders vele slapeloze nach ten heeft gekost. Het is een imitatie van de shows geworden, maar uiteraard op een iets kleiner en vooral ook meer bescheiden schaal. Hedenavond om 8 uur wordt de nieuwe Music Hall (het inte rieur is geheel verbouwd) in aan wezigheid van vele genodigden feestelijk geopend. MACHINIST AFGERANSELD I Toen woensdagavond om streeks 9 uur de 55-jarige machi nist van het gemaal aan de Wes tersingel, P. F. Overdijk, een hard woord zei tegen twee onder drankinvloed verkerende jonge lui, die uit baldadigheid zijn ROCKEFELLER Gouverneur Nelson Rockefel ler van New York heeft in een toespraak gezegd dat de Russi sche economie zich de laatste tijd sneller ontwikkelt dan de Amerikaanse. Hij sprak zich uit voor vergroting van de defensie uitgaven „wegens de voort durende bedreiging van de wereldvrede". De rassendiscriminatie in de Verenigde Staten verhindert volgens hem de natie het volle gebruik te maken van de kun digheid van een belangrijk deel van de bevolking. fiets omver hadden geworpen, nam dit duo zo'n dreigende hou ding aan, dat de machinist zich met een bezem moest verweren. Een van de knapen kreeg daar door een wondje aan de kin, waarvoor hij zich in het nabijge legen diakonessenhuis een pleis ter liet aanmeten. Prompt daar op gingen de beide jongemannen gewapend met een stuk hout, opnieuw naar de machinist en takelden hem zodanig toe, dat de man een gescheurde lever opliep en in het St. Franciscus Gasthuis moest worden opgenomen. De politie verzoekt hun, die over het gebeurde en de identi teit van de jongens inlichtingen kunnen geven, zich te melden. PAKHUIS UITGEBRAND De Zaandamse brandweer werd woensdagavond om half elf ge alarmeerd voor een uitslaande brand bij Zwaardemakers han del- en industrie N.V. aan de oostzijde te Zaandam. Een schipi- per, die met zijn met graan ge- iaden schip achter het bedrijf lag, had vuur in het drie ver diepingen hoge pakhuis „Con cordia" gezien. Toen hij de nachtchef van het bedrijf waar schuwde, sloegen de vlammen reeds uit het dak. De Zaandam- se brandweer bestreed het vuur met groot materiaal, waarbij ook de brandblusboot de „Weer" werd ingezet. Dank zij dit kracht dadige ingrijpen kon uitbreiding van de brand naar de nabij ge legen pakhuizen en silo's worden voorkomen. De bovenste verdie pingen van het pakhuis „Con cordia" brandden geheel uit, ter wijl de benedenverdieping, waar in enkele machinerieën waren opgesteld, veel waterschade op liepen. Omstreeks half twaalf was men het vuur meester, waarna de brandweerlieden nog geruime tijd in actie bleven voor de na blusing. In het pakhuis was een grote partij jute en papieren zakken met veevoer opgeslagen. De schade wordt geraamd op een bedrag tussen de één- en tweehonderd duizend gulden. Snelheidsbeperking op Duitse wegen In West-Duitsland zal gedu rende het komende Pinkster- weekeinde (3, 4, 5 en 6 juni) op de open wegen een snelheids maximum van tachtig km per uur gelden en op de vierbaans „autobahnen" van honderd km per uur. Zoals gemeld is in Oostenrijk een dergelijke regeling getrof fen. Tegenspraak n.a.v. bericht over stammenoorlog in Baliemvallei in Ned. Nieuw-Guinea Radio-Australië meldde don derdagochtend, dat een Austra lische Baptische zendeling zou hebben verteld, dat er in de Ba- liënvallei in Ned. Nieuw-Guinea, een stammenoorlog was uitge broken, waarbij dertig doden zouden zijn gevallen en vele dorpen werden verwoest. Volgens een donderdag op het staatssecretariaat van Neder lands Nieuw-Guinea in Den Haag ontvangen bericht van de gouverneur ,'van Ned. Nieuw- Guinea hebben zich, na de ge vechten van oktober 1959, der gelijke voorvallen niet voorge daan. TIBET Van gewoonlijk betrouwbare zijde te Nieuw Delhi is gezegd, dat Tibetaanse opstandelingen in Zuidwest-Tibet in de afgelo pen weken de grootste „slag" tegen de Chinese troepen ge leverd sinds de Chinezen in maart 1959 de Tibetaanse op stand neersloegen. In officiële Indische kringen is evenwel gezegd, dat niets ver nomen is ter bevestiging van berichten over een treffen op vrij grote schade tussen Tibe taanse opstandelingen en Chi nese troepen, waartoe het de vorige week te Sjigatse in Zuid west-Tibet gekomen zou zijn. De „'Times of India" meldt, dat volgens in Shillong (Assam) ontvangen berichten groepen Tibetaanse opstandelingen nog steeds actief zijn in de Tibe taanse hoofdstad Lhasa. Vorige maand zou een groep opstande lingen door de politie gearre steerd zijn toen zij bezig was met het opplakken van anti- Chinese vlugschriften. Het blad meldt voorts dat het aantal Ti- betanen, dat over de noordoos telijke grens naar India uitwijkt gedaald is, blijkbaar doordat de Chinese troepen in het grens gebied intensief patrouilleren. door LUISA-MARIA LINARES 71) Nadruk verboden. Wat Dick gezegd had over het ivinden van zijn ideaal schoot haar opeens te binnen en ze vroeg zich af, hoe ze over Dick Wyne zou denken als Xa- vier niet bestond. Dick, met pre cies dezelfde ogen als zij had, 1 met zijn malle baardje, dat hem op een jeugdige faun deed lij ken. Dick, met zijn levens vreugde en zijn aangeboren goedheid.Ze knikte werktui gelijk. Hij had het natuurlijk niet ernstig gemeend, maar toch was ze er blij om te vreden en opgewonden. Ze zocht Dick met haar ogen en meende dat hij met Elena danste, maar nee, hij was het niet Elena danste alweer met Alexis en met hoeveel overgave Dick en Xavier hadden zich bij een groepje gevoegd dat luis terde naar de onuitputtelijke verhalen van Francois. Hij ver telde nu over de Turken en hun gewoonten. Het was al laat geworden en men begon over terugkeren te denken. Enkele onvermoeibaren boden aan de bezoekers naar hun chalet te brengen. De nacht werd verder opge wekt in de villa doorgebracht. Men dronk hete melk uit kom men die Horace ronddeelde. In de kamer, die ze met de andere vrouwen deelde, trok Olga (haar schoenen uit en slaakte even een lichte kreet. Ze had zoveel gedanst dat haar voeten verdoofd leken. „Je hebt je best geamuseerd, is 't niet?", vroeg de gravin zeker al voor de zesde maal, terwijl ze het licht uitdraaide „O ja, geweldig". Olga had gedacht, dat ze wel dadelijk zou inslapen, zó moe was ze, maar allerlei gedachten besprongen haar zodra ze in bed lag. Ze dacht aan Dick en Xavier. Vanavond waren de „tien minuten per telefoon met de boze ogen" vervallen. Zou hij er aan denken? Of vergat hij zoiets onbelangrijks? De nacht was .zo helder dat hij de kamer verlichtte want er hing geen gordijn voor het ven ster. Olga zag rechts van zich Sheila Tamarova liggen, gehuld in een buitensporig mooie py jama, haar haren in een tulle netje. Ze sliep en vergat voor het ogenblik de bitterheid van een liefde, die klaarblijkelijk niet werd beantwoord. Links van haar vergat Elena de moeilijkheden en ergernis sen, die de terugkeer van de eerste vrouw van haar echtge noot veroorzaakten. Misschien droomde ze wel van haar aan staande huwelijk, dat haar multi-miljonaire zou maken. Dank zij Dick. Dick die gezegd had: „Eindelijk heb ik mijn ideaal gevonden. Als Xavier Leczano niet bestond „Maar hij bestaat". Ze meende de opgewekte toon te horen waarop Xavier die laatste woorden had uitgespro ken, toen hij haar arm nam. Maar hij bestaat, herhaalde ze enkele malenze vond er een bitter genot in die woorden uit te spreken. Een bitter genot? Toevallig keek ze naar het bed van Elena. Elena sliep niet. Ze staarde met wijd open ogen naar de zolde ring met een uitdrukking op haar gezicht, die geheel nieuw was en moeilijk te ontraadselen. Het leek wel of ze buiten gewoon verbaasd was en ver bijsterd door een vurige be geerte. Carsons, de model-bediende van graaf Tamaroff, arriveerde de volgende morgen in een toe stand. die meelijwekkend en tegelijk komiek was. Hij beweer de dat hij de vorige avond ver dwaald was en genoodzaakt was geweest de nacht onder een wei nig behaaglijk dak door te brengen. Hij zag er ellendig uit en zijn voortdurend niezen maakte, dat hij onmiddellijk naar bed werd gezonden, bedekt met zes dekens en verwarmd door een sterke cognac-grog. De gravin wilde haar kamenier, die in het hotel was gebleven, tele foneren om onmiddellijk te ko men. „Maar ze kan niets van ko ken", verontschuldigde ze haar reeds bij voorbaat. Elena vond dat men beter Fina kon laten komen die, ein delijk van haar hoofdpijn af, beloofde onmiddellijk op weg te gaan. Des morgens was de pas ge vallen sneeuw te zacht om zich op ski's te wagen. Iedereen amuseerde zich dus op eigen manier. Olga ging een wande ling maken in gezelschap van gravin Tamarova. De avond van gisteren, die alle wereldse en conventionele scheidsmuren had afgebroken, had tussen de beide vrouwen sympathie doen ontstaan en die kwam ook tot uiting. Gravin Tamarova, ont daan van al haar sieraden, werd weer Sheila Wyne uit San Fran cisco, een dame van rijpere leeftijd, die er nog erg jong uitzag en die te laat de liefde had ontdekt. Een bittere, smar telijke liefde, die haar tot slavin maakte. Men zag op 't eerste gezicht de eeuwige stille strijd, die zwijgend werd gevoerd tus sen de vluchtende en haar ver achtende Alexis en de ongeluk kige Amerikaanse. (Wordt vervolgd.) (Adv.) MARGRIET Stadhouderskade 85, Amstei ZATERDAG 4 JUNI. HILVERSUM I: ?.00 Nieuws; 7.15 Gewijde muz.; 7.30 Voor de jeuga; 7.40 Gram.; 7.45 Morgen gebed; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; ö.oU Voor de huisvrouw; 10.00 Voor de kleuters; 1U.15 Cnan- sons; 1U.8Ü ten je zestig?; 11.00 voor ae zieKen; 11.40 imam.; 12.00 Middagklok; 12.02 Orxest; 12.30 Land- en luinbouwmeu.; 12.33 Orkest; 12.50 Act.; 13.00 Nws; 13.15 Zonnewijzer; I3.2u Nieuwe gram.; 13.30 Lmnte mu- ziex; 13.uü Voor de jeugd; ii.Uü juamesKoor; 14.20 Kunstkroh.; 14.ou Amateursprogr.; lo.lo rranse les; 15.30 voor de jeugd; lb.uo Gregoriaanse zang; ro.au lnstrum. octet; 10.50 Sport- praatje; 1 i.oo Voor oe jeuga; ib.oo Liciite muz.; 18.15 journ. weexoverz.; 18.2o Nedert. hen te muz.; 18.45 Van klanten en wan ten weten; 19.00 Nieuws, iy.10 Act.; 19.20 Memojanaum; 19.30 orxest; 20.20 Licntbaken; 20.30 Cacare iprogr.; 21.00 Politieke lezing; 21.rO Hoorspel; 22.20 Boeivuespr.; 22.30 Nieuws; 22.40 Jong - oud - eeuwig; 23.5o Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; (.10 Gym.; 7.25 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Gym.; 9.10 Gram. ïu.uu Samen thuis; 10.05 Mor genwijding; 10.20 1 ragm. uit ge- var. programma's; 11.35 Kamer- in uz.; 12.00 Liciite muz.; 12.30 Nana- en tumbouwmed.; 12.33 orgelspel; 13.00 Nieuws; 13.15 voor ae teenagers; 14.15 Voor de jeugd; 14.50 Koorzang; 15.00 Het socialisme in deze tijd; 15.15 Kamerorkest; 16.00 BoeKbespr.; 16.20 Voor de touristen; 17.00 Jazzmuz.; 17.30 Weekjournaal; 18.00 Nieuws en comm.; 18.20 Pianospel; 18.30 Lichte muziek; 19.00 Kunstaet.; 19.30 Passe partout; 19.40 Lezing; 19.55 Deze week; 20.00 Nws; 20.05 Oostenrijkse muz.: 21.25 Soc. comm.; 21.40 Lichte muz.; 22.05 Act. sportnieuws; 22.30 Nieuws; 22.40 Zang met interviews; 23.10 Gram.; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Lichte muz.; 12.30 Weerbericht; 12.35 Gesproken aperitief; 12.45 Gr.; 13.00 Nieuws; 13.15 Muz. kalei- doscoop; 14.30 Journaal; 15.00 Accordeonmuz.; 15.15 Lichte mu ziek; 15.45 Verv. accordeonmuz.; 16.00 Orkest; 16.30 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Dagklapper; 17.20 Liturg, gezangen; 17.30 Gram.; Posthume onderscheiding voor Willem Elsschot De vijf-jaarlijkse Belgische staatsprijs ter bekroning van een literaire loopbaan van het mini sterie van Openbaar Onderwijs is donderdag postuum toegekend aan de dinsdag plotseling over leden autteur Alfons de Ridder, die onder zijn pseudoniem Wil lem Elsschot een van de bekend ste Vlaamse schrijvers is gewor den. Dit besluit werd genomen door een jury onder voorzitterschap van Herman Teirlinck. Het overlijden van de Vlaam se auteur werd woensdagmiddag gevolgd door de plotselinge dood van zijn echtgenote. Zij had haar man dinsdagavond nog vergezeld op de korte wandeling in de om trek van hun woning, waarbij Willem Elsschot aan een hart aanval bezweek. 17.45 Engelse les; 18.00 Orgel recital; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 2ÜU0 Progr. v. d. AVRO; 20.45 Amus. muz.; 21.25 Orkest; 22.00 Nws; 22.15 Verzoekprogr.; 23.00 Nws; 23.05 Lichte muz. Televisieprogramma's: NED. T.V.: 17.00 Voor de kin deren; 20.00 Journaal en weer- overzicht; 20.20 Ontmoeting met het Oosten, documentaire; 20.50 Modeshow; 21.10 Oude film fragmenten; 21.40 Liedjesprogr. VL. BELG. T.V.: 14.30 Rep. athletiekwedstrijden; 17.00 Voor de jeugd; 19.00 Kath. uitz.; 19.30 Nieuws; 19.45 De week in beeld; 20.15 Amus. progr.; 21.00 Feuil leton; 21.40 Automobielkroniek; 22.50 Nieuws. Einde wereldreis van president Soekarno President Soekarno is gisteren, na een privé bezoek van tien da gen aan Japan, uit Tokio naar Djakarta vertrokken. INDONESIË Minister van Buitenlandse Zaken Subandrio heeft donder dag op een persconferentie ge zegd, dat Indonesië volledig achter 'het voorstel van maar schalk Tito staat om een con ferentie van derde-landen te be leggen „teneinde het feit te on derstrepen, dat de mislukking van Parijs niet die van de ge hele mensheid is in de strijd om de vrede". Een dergelijke conferentie zou ook de grote mogendheden moeten helpen uit de „impasse van Parijs" te geraken. Verweer van „Al Ahram" Het Egyptische blad „Al Ahram" waarvan aangenomen wordt, dat het de zienswijze van president Nasser pleegt weer te geven heeft de verklaring van de Amerikaanse senator Tho mas Kuchel, dat de Russische ambassade in Cairo een uitge breide spionage leidt, gericht tegen de Afrikaanse landen, een „onaanvaardbare inmenging in de binnenlandse zaken van de V.A.R." genoemd. Het blad acht het ondenkbaar dat de Russi sche ambassade zo kan hande len en dat de V.A.R. dit zou toestaan. „Al Ahram" herhaalt, dat de V.A.R. vastbesloten is een poli tiek van neutraliteit te hand haven en deze politiek verbiedt eveneens inmenging in de bin nenlandse zaken van het land. DE ZOAVO Naar van welingelichte diplo matieke zijde wordt vernomen, is er woensdag op de ministers conferentie van de Zoavo ver schil van mening aan de dag getreden over de kwestie van toelating van China tot de Ver. Naties. Premier Walter Nash van Nieuw-Zeeland zei dat toelating van China de internationale spanning kan helpen verminde ren. Christian Herter, de Ame rikaanse minister van Buiten landse Zaken, antwoordde hier op met felle kritiek op het re gime van Peking. Hij verklaarde dat Amerika niet van plan is China diplomatiek te erkennen.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 9