KG INHOUD RADIO EN TELEVISIE Beursoverzicht Kantongerecht Terneuzen Woensdag 1 juni 1960 Pagina" 3j DE „KAREL DOORMAN" NAAR NIEUW-GUINEA VERTROKKEN Er zijn flessen en FLESSEN Marktberichten Elke dag heeft zijn geheim POSTPAPIER Zitting van dinsdag 31 mei. G. J. P. te Sehaerbeke (B.) heeft op 25 dec. '59 in zijn auto een rare schuiver gemaakt op de Absdaalseweg te St. Jansteen. P. heeft de tamelijk gevaarlijke bocht te Ajpsdale te veel links genomen, waardoor de auto zo doende in het talud terecht kwam en vervolgens een hek van een boerdeKü. heeft stuk gereden. Verdachte P. was niet versche nen en;uit de verklaringen in het verbaal bleek, dat P. niet ge heel brandschoon t.o.z. van Bac chus was. Hiervoor is hij op 18 febr. 1.1. door de politierechter veroordeeld tot een flinke boete maar voor de verkeersovertre ding stond hij eerst nu terecht voor het kantongerecht. Eis en uitspraak 10 of 2 dgn. C. de V. te Axel stond terecht omdat hij op 19 nov. '59 te Spui over het rijwielpad heeft gelo pen. Toen er een bromfeits achter hem kwam week hij plot seling naar rechts uit waardoor een aanrijding ontstond. De zaak is destijds aangehou den om nog een getuige te ho ren. De of icier van Justitie vond De V. schuldig en eiste voor het lopen over het rijwielpad en voor het naar rechts uitwijken res pectievelijk 5 en 15 of 1 en 3 dagen. De raadsman van De V., mr. Wabeke, bewistte een ten laste- legging, omdat men het daar ter plaatse aanwezige trottoir geen voetpad kan noemen, zodat er voor zijn cliënt geen andere keus was dan op het fietspad te lopen. Hij drong aan op vrijspraak. Uitspraak voor de eerste over treding 1 of 1 dag en voor de tweede 10 of 2 dgn. L. B. te Zelzate B.) kwam op 6 jan. 1.1. met zijn brommer naar Sas van Gent gereden. Ter hoog te van de Glasfabriek is hij op het verplichte rijwielpad geko men, doch heeft niet precies rechts gehouden, tengevolge waarvan een botsing is ontstaan met een andere brommer. De oficier eiste 2 x 10 of 2 x 2 dgn. Deze zaak wordt aangehouden tot 5 april a.s. voor nader getui genverhoor. L. A. v. d. H. te Terneuzen stond terecht omdat hij op 16 dec. '59 met zijn auto gereden heeft over de Axelsestraat te Terneuzen. Bij het in willen rij den van de Zuidlandstraat heeft hij niet voldoende voorgesorteerd, met het gevolg dat er een aan rijding ontstond met een achter opkomende auto. Eis 15 of 3 dgn. Uitspraak 10 of 2 dagen. J. P. te Terneuzen stond te recht omdat op twee tijdstippen werd geconstateerd dat er over werk werd verricht zonder dat hier een vergunning voor aan wezig was. Tijdens het verhoor bleek, dat er bij of vlak vóór het opleven van een schip altijd moeilijk heden zijn, die ook met een ever- werkvergunning niet op te los se*' ijn. e zaak werd nogal breed- uii besproken. Ambtenaren van de arbeidsin spectie gaven een technische toe lichting en menen, dat indien het werk eerder wordt gepland, de moeilijkheden veel minder zou den zijn. De officier onderkent wel de moeilijkheden, maar eerste plicht is een vergunning vragen, ook al komt men er niet mee uit. Er zijn twee overtredingen ge pleegd en eist voor de eerste overtreding 10 x 50 boete en voor de tweede overtreding 52 x 1 dag hechtenis voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en onvoorwaardelijk een geld boete van 52 x 15 boete. Uitspraak respectievelijk 10 x 10 en 52 x 15. P. de V. te Stekenc, vertegen woordigd door mr. Adriaanse moest terechtstaan omdat hij te Axel met een brommer in de Zeestraat niet rechts heeft ge houden en slingerend over de weg heeft gereden en verder zonder dat daarvoor enige nood zaak was, op een auto is opge botst. Omdat ook de politierechter zich al met deze zaak ernstig had beziggehouden in verband met het slingeren, wat weer een ge volg was van te veel drankge bruik, werd dit bij het bepalen van de strafmaat buiten be schouwing gelaten. Eis en uitspraak 2 x 5 of 2 x 1 dag hechtenis. J. B. te Vucht reed op 10 febr. met zijn auto over de weg van Hulst naar Axel. Bij de wegkrui- sing te Kijkuit wilde hij recht door rijden en heeft een vóór hem rijdende brommer, die links de normale weg volgde niet op gemerkt. zodoende is een aanrij ding ontstaan. Eis 45 of 9 dgn. Uitspraak ƒ30 of 6 dagen. M. K. te Axel heeft op 12 no vember '59 met een autostel met oplegger gereden over prov. weg ^TerneuzenAxel. Hem werd ten laste gelegd, dat hij zijn snel heid niet zó heeft geregeld dat hij tijdig kon stoppen, toen hij een vóór hem met paarden be spannen wagen opmerktee die hij vanwege een tegenligger niet kon passeren. Eis en uitspraak 10 of 2 dgn. J. G. O., wonende te Pinte bij Gent B.kwam op 25 febr. met zijn auto te Axel uit de Noord straat en bij het kruispunt van de Kerkdreef heeft hij, ondanks het aldaar staande verkeersbord, het verkeer niet vrijgelaten. Eis ƒ20 of 4 dgn. Uitspraak 15 of 3 dagen. R. M. E. te Oegstgeest was verbaliseerd omdat hij. toen hij op 12 maart in de Tivolistraat te Hulst reed, de maximumsnelheid van 50 km heeft overschreden. De politie constateerde zelfs een snelheid van 92 km. Eis en uitspraak 25 of 5 da gen. M. L. te Hulst is op 10 april 1960 in staat van dronkenschap aangetroffen. L. is een oude bekende van het kantongerecht. Zijn laatste veroordeling was echter iets meer dan een jaar geleden. Dit was een reden om bij de veroordeling te volstaan met een boete van 30 of 6 dagen. Maandagavond is Hr. Ms. vlieg kampschip „Karei Doorman" uit Rotterdam naar Nieuv.'-Guinea vertrokken. Ket afscheid van de achterblijvers ging gepaard met een daverend „Hoezee!" L. vindt de boete weliswaar op zijn plaats, maar wel wat hoog. J. de R. te Clinge had zich ook al voor dronkenschap te Verant woorden. Deze eerste overtreding had echter pas 6 weken geleden plaats gehad. R. werd op het hart gedrukt. dajt.:hij de volgen de maal op hechtenis kan reke nen. Eis en uitspraak 50 of 10 dgn. M. A. J. de R. te Sas van Gent reed met zijn brommer over de Westkade aldaar en heeft bij het afslaan naar links het verkeer voor een achterop komende auto niet vrijgelaten. Eis en uitspraak 40 of 8 dgn. EICHMANN De voorzitter van de interna tionale Zionisttische organisatie, ar. Nahum Goldmann, heett in een interview met een Israëlisch blad voorgesteld, dat een inter nationaal hof in Jeruzalem de voormalige nazi-kolonel Adolf Eichmann zal berechten. De Is raëlische regering zou de rege ringen van alle landen die onder de naxi-bezetting hebben geleden moeten uitnodigen, rechters voor een dergelijk hof, met een Israë lische president aan te wijzen. Goldmann noemde o.rn. Polen, Nederland, België, Frankrijk, Zuid-Slavië en de Sowjet-Unie. Dinsdagmiddag heeft 't vlieg- dekschip „Karei Doorman" de reis naar Nieuw-Guinea aange vangen. Maandagavond een dag eer der dan eerst in de bedoeling lag verliet het, „afgeduwd" door tal van familieleden, de haven van Rotterdam. De onderzecbootjagers „Gro ningen" en „Limburg" zullen het vliegdekschip op de lange reis be geleiden. het tankschip „Mij drecht", dat de schepen verge zeld en ue oorlogsbodems en vliegtuigen van voedsel zal voor zien, is al eerder vertrokken naar een Franse haven om stook olie en vliegtuigbenzine in te nemen. Als smaldeelcommandant treedt op commandeur A. P. Ferwerda. Aan boord van de „Karei Door man" bevinden zich „Sea-hawk- straaljagers" en „Avengervlieg- tuigen", welke laatste dienen voor onderzeebootbestrijding. In totaal omvat het smaldeel circa 1700 opvarenden: 1200 aan boord van de „Karei Doorman" en 5000 op de jagers. Eij wijze van vlagvertoon, zul len verschillende havens worden aangedaan. Verwacht wordt, dat bij Nieuw- Guinea oefeningen zullen wor den gehouden met de daar al aanwezige oorlogsbodems. Eind juli denkt men de Baai van Hollandia binnen te lopen. Volgens de smaldeelcommandant heboen de schepen ruwweg ge raamd een reis van 70.00'J km in het vooruitzicht. Verder heeft hij gezegd waakzaam te zullen zij l, doen niets te zullen doen wat van Indonesische zijde als provocerend zou kunnen worden Beschouwd. Verwacht wordt dat de „Ka rei Doorman" half december weer in ons land terug zal komen. DONDERDAG 2 JUNI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.30 Voor de jeugd; 7.40 Gram.; 7.45 Morgengsoed en overweging; 8.C0 Nws; 8.1S Gram.; 8.5u Voor de huisvrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 School radio; 10.00 Gram.; 10.30 Mor gendienst; 11.00 Voor de zieken; tl.45 Gewijde muz.; 12.00 Mid dagklok; 12.03 Pianospel; 12.25 Voor de boeren; 12.35 Land- er tuinbouwmeded.; 12.38 Gtam.; 12.45 Bezoek H. M. de Koningin aan België; 13.00 Nieuws; 13.15 Zonnewijzer; 13.20 Lichte muz.; 13.35 Instr. ens.; 14.00 reporta ge Bondsdag v. d. Bond v. Ver. van Gerei', vrouwen; 14.45 Gr.; 15.00 Meisjeskoor; 15.20 Gram.; 16.00 Bij Leioverdenking; 16.20 Alt en oiget; 16.30 Gram.; 17.00 Hoorspel voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Beurster. 17.45 Gram.; 18.00 Lichte muz.; 18.15 Sportru'cnek; 18.30 Koorzang; 18.50 Sociaal perspectief, praat je; 19.00 Nws; 19.10 Omroepk.; 19.30 Radiokrant; 19.50 Polit. praatje; 20.C0 Fhilharm. orkest en sopr.; 21.00 Toeristische over peinzingen; 21,30 Lichte muz.; 22.00 Periodieken parade; 22.10 Gram.; 22.30 Nws; 22.40 Zaal- sportuttsl.22.45 Avondoverden king; 23.00 Orgelconcert; 23.35 Lichte muz.; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 7,00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gx*am.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Gym.' voor de vr.; 9.15 Gram.; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gram.; 10.50 Voor de kleu ters; 11.00 Kookkunst, praatje voor de vrouw; 11.15 Gram.; 11.45 Met muziek naar de galg, lezing; 12.00 Lichte muz.; 12.30 Land. en tuinbouwmeded.; 12.33 Zang en piano; 13.00 Nws; 13.15 Meded. en gram.; 13.25 Theater- ork.; 13.55 Beursber.; 14.00 Ka- mermuz.; 14.30 Licht progr.; 15.00 Liederen; 15.30 Voor de Voor de vrouw; 16.00 Gram.; 16.30 Voordr.; 16.50 Zang en piano; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Bezoek H.M. de Koningin aan België; 17.50 Regeringsuit zending; 18.00 Nws; IS.15 Orgel en zang; 1S.45 Journaal; 19.00 Lichte muz.; 19.45 Gesproken brief; 19.50 Sportpraatje; 20.00 Nws; 20.05 Pianoconc.; 21.15 Na eb volgt vloed..., hoorspel; 22.30 Nws en beursber.; 22.45 Vioolduo; 23.00 Sportact.; 23.10 Lichte muz.; 23.40 Gram.; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Progr. v. d. VARA; 12.30 Weerbericht; 12.35 Gram.; 12.52 Koersen; 13.00 Nieuws; 13.13 Gram.; 14.00 Schoolradio; 16.00 Koersen; 16.06 Franse les; 16.20 Werken van Vlaamse componisten; 17.00 Nieuws; 17.15 Voor de kinde ren; 18.20 Voor de soldaten; 18.50 Sportkroniek; 19.00 Nws; 19.40 Koorzang; 19.50 Vrije poli tieke tribune; 20.00 Hoorspel; 21.00 Gram.; 22.00 Nws; 22.15 Oude vissersliederen met com mentaar; 22.45 Gram.; 22.35 Nieuws. Televisieprogramma's NED. T.V.: 20.00 Journaal en weeroverz.; 20.20 Filmbespre king; 20.40 V/at iedere vrouw wel weet, TV-spel; 22.10 Dag sluiting. VL. BELG. T.V.: 19.00 Voor de jeugd; 19.30 Nieuws; 20.00 Filmrep. bezoek H. M. Koningin Juliana; 20.10 Gesprek; 20.40 Speelfilm; 21.55 Reportage; 22.20 Nieuws en journaal. Adv.) --rr-- i Esso Gas flessen bevatten gegaran deerd 13 kg veilig butaangas. Heus... met Esso bent u beter uit. Vakkundige voorlichting en volledig service door ervaren depothouders ke4- Ui fê&oJ VEEMARKT ROTTERDAM. Op de veemarkt te Rotterdam werden dinsdag 4547 stuks vee aangevoerd, zijnde: 400 vette koelen en ossen, 922 stuks ge- •truiksvee, 1021 vette kalveren, 58 graskalveren, 901 nuchtere kalveren; 10 varkens; 6 lopers, 105 paarden, 3 veulens. 111 scha pen of lammeren, 960 weide- zuiglammeren en 12 bokken of geiten. De notering was als volgt: Vette koeien 2,50 tot 3,30; vette kalveren ƒ2,tot ƒ2,90; slachtpaarden 1,90 t ot 2,40, alles per kg. Graskalveren 270 tot 440; nuchtere kalveren ƒ50 tot ƒ66; lopers ƒ60 tot ƒ80; biggen ƒ36 tot ƒ50; schapen ƒ75 tot ƒ125; weide/zuiglammeren 45 tot ƒ65; melk- en kalfkoeien ƒ900 tot ƒ1290; vare koeien ƒ670 tot ƒ890; vaarzen ƒ600 tot ƒ930; pinken 400 tot 580. Overzicht: De aanvoer van vette koeien was als vorige week, handel kalm, prijzen ais gisteren. Vette kalveren werden ruim aange voerd, met redelijke handel, iets lager in prijs, enkele prima's boven notering. Graskalveren werden korter aangevoerd, han del matig, prijzen onveranderd. Diplomatiek overleg van Australië inzake Ned. Nieuw-Guinea De spanning tussen Nederland en Indonesië over de toekomst van Westelijk Nieuw-Guinea wordt door de Australische regering nauwlettend gadege slagen. Dit heeft de waarne mende Australische minister van Buitenlandse Zakensir Garfield Barwick gisteren in het Australische parlement ver klaard. Hij zeide. dat er langs diplomatieke weg in Djakarta en in Den Haag stappen zijn ondernomen om beide regerin gen te wijzen op het belang van het betrachten van zelfbeper king. De aanvoer van nuchtere kalve ren was kleiner, handel stug, iets hoger in prijs. De aanvoer van biggen en lopers was als vorige week, handel kalm, prij zen ongewijzigd. Slachtpaarden werden even meer aangevoerd, handel traag, iets hoger in prijs. Schapen werden iets meer aan gevoerd, met ruime handel en goed prijshoudend. De aanvoer van weide/zuiglammeren was aanmerkelijk groter; handel tamelijk, wat hoger in prijs. Melk- en kalfkoeien werden ma tig aangevoerd, met redelijke handel en goed prijshoudend. Vare koeien hadden een gewone aanvoer, handel lui, niet geheel prijshoudend. Van vaarzen en pinken was de aanvoer klein, handel slepend, ruim prijshou dend. Russische beschuldiging Het Sov,'Iet-Russische dag blad „Vodny", dat speciaai aan öc zeevaart is gewijd, schreef dinsdag dat Amerikaanse mili taire vliegtuigen in de afgelo pen dagen „op uitdagende wijze op zeer geringe hoogte over Russische koopvaarders hebber gevlogen". Het blad vermeldt een aantal van deze gevallen, om dan te besluiten met:„de vrije vaart in volle zee is het onvervreemd bare recht van alle landen. Zij, die dit recht willen ondermijnen en er naar streven afbreuk te doen aan de internationale handel, die een der voornaam ste grondslagen vormt voor een vreedzame internationale sa menleving van landen met ver schillende maatschappelijke stelsels, zullen zij hun opzet verijdeld zien". Na hogere opening later iets teruglopende markt In een zeer kalme markt voor de internationale waarden lagen de Unileverpapieren gistermid dag bij de opening zeer vast in de markt door aankopen van het buitenland en het publiek. Het buitenland en ook het Damrak is van mening, dat de certificaten Unilever de laatste tijd sterk in koers ten achter zijn gebleven ten aanzien van de forse koers stijgingen voor de Philipspapie- ren. Het verschil in koers van beide maatschappijen bedraagt thans circa 150 punten en deze marge wordt rijkelijk ruim ge acht. Hierdoor was er gistermid dag vraag voor de Unileverwaar- den. Deze vraag kwam in een vrij lege markt waardoor de koers belangrijk boven de slot- koers van maandag uitkwam. Op 886 boekten de Unileverwaarden een koerswinst van circa veer tien punten. Doordat Wallstreet maandag, wegens Memorial Day, gesloten was, bleef de handel op het Damrak gisteren beperkt. door LU1SA-MARIA LINARES 69) (Nadruk verboden) „Zodra zij wil", antwoordde hij met een komische zucht. „Elena heeft het voor 't bevelen. Ik zal dit keer op tijd zijn voor de plechtigheid. Mama zal .me nooit vergeven als ik weer ver stek liet gaan. Ze was diep bedroefdtelkens als ik schit terde door mijn onvergeeflijke afwezigheid. Ik kan haar dat niet nóg eens aandoen. Al lijkt het nog zo vreemd, ik houd van mijn moeder". „En waarom noem je dat zo vreemd?" vroeg Olga veront waardigd. „Genegenheid is niet deftig in de ultra-geraffineerde krin gen waarin wij verkeren. Heb je dat nog niet gemerkt? Emotie tonen vindt men belachelijk, die moet je zorgvuldig wegstoppen. Je moet zelfs schertsend lief hebben". „Ik zou niet willen, dat men mijn liefde als een grapje op vatte." „Vertel me dan eens hoe jij beminc' wilt worden?" „Zijn alle Wynes zulke flirts als jij?" Hij keek haar een beetje bru taal aan, glimlachend aan zijn baardje plukkend. „Nog gnooit heeft een Wyne zo'n aanbiddeliik Groot Opper hoofd gehad. Als je eens wist hoeveel ik van je hield, Olga- lief. Nes, protesteer nu eens niet. Ik houd van je charmante ver legenheid, je eenvoud, je op rechtheid, je ogen, die op de mijne lijken, en van je onhan digheid van schoolmeisje en ik ben blij dat ik eindelijk een jonge vrouw als jij bent, heb leren kennen, al kan ik haar dan ook nooit bezitten". Ze stapten door de verblin dende, harde sneeuw in de voet sporen van Alexis, die voorop eing. De zon stond al aardig laag. Hij kleurde de nabijzijnde bergtoppen rood en violet. De zuivere koude lucht was opwek kend en vervulde de wandelaars met levenslust. „Wees niet bang," ging Dick verder, „ik wilde je maar zeggen dat alle mannen een ideaal hebben van het jonge meisje dat ze eens hopen te ontmoeten. Toen ik voor het eerst met je heb zitten praten, dicht bij het gehavende vliegtuig, had ik het gevoel, of ik nu voor de tweede maal iets meamaakte, dat al eerder gebeurd was. alsof we elkaar altijd gekend hebben. Lach je daarom? Nee, ik weet dat je nooit iemand zult uit lachen. Ik zweer je dat het .me volle ernst is". „Maar...." Dick's woorden verbaasden Olga zó, dat ze niet wist wat te antwoorden. „Het noodlot heeft me een poets gebakken", zei hij, „ik heb dat ideale jonge meisje ge vonden, maar ze behoort een ander. Ik ben een filosoof en ik kan mijn verlies sportief nemen. Ik wilde alleen dat je zou weten. Ze leunde op Dick's arm en wist heus niet wat te zeggen. „Ik weet wat je denkt", ging Dick, nu weer glimlachend, voort, „dat ik niet verliefd op Elena kan zijn. Vergis je niet, ik houd van haar, zoals zij be mind wil worden. Ik bewonder haar schoonheid en het zal vleiend voor me zijn haar als vrouw te hebben. Óf ze mijn ideaal is? Eerlijk gezegd „nee", maar dat zal ons niet beletten gelukkig te zijn, zoals de mees ten. Bedenk dat negentig pro cent van de mensheid niet heeft wat ze hebben wil". Hij zuchtte. „Soms vraag ik me af, hoe je over Dick Wyne gedacht zou hebben als Xavier Leczano niet bestond". Hij boog zich naar haar toe en zocht haar blik. „Zeg eens eerlijk, wat zou je hebben gedacht?" Wat zou je hebben gedacht, als Xavier niet bestond? Ze peinsde nog over een antwoord toen Elena naar hen toekwam. „Olga lief, Dick laat me hele maal in de steek en dat komt door jou. Mag ik weten waar over jullie het zo druk hebt? Ik ben ontzettend jaloers". Ze was blijven staan om op hen te wachten. Haar bruine krullen vielen neer op haar elegant jasje met de luipaarden- voering. Haar prachtige blauwe ogen keken van de een naar de ander en een raadselachtige glimlach speelde om haar mooi gevormde mond. „Ik vroeg Olga juist, hoe ze over mij zou denken als Xavier Lezcano niet bestond", ant woordde Dick doodbedaard, haar recht aankijkend. Na een korte aarzeling begon Elena te lachen. „Een interessant onderwerp". Bizonder interessant als Xa vier Lezcano werkelijk niet be stond", klonk achter Olga de stem var Xavier. Ze keerde zich verschrikt om. Hij stond vlak bij haar, onbe wogen en. spo tend. „Maar hij bestaat", voegde hij er bij, de arm van de jonge vrouw nemend, „en dat is een geiuk voor me". En met Olga's arm door de zijné hielp hij haar. gevolgd dcor de beide andergn, de hel ling afdalen. Hij sprak geen woord meer. Het kamp bestond uit grote tenten opgesteld aan de rand van een dennenbos. Dicht erbij was buiten een lange tafel neer gezet gedekt met alluminium vorken en lepels en grote krui ken wijn. Daaromheen waren een twintigtal jongelui bezig droge takken te verzamelen om het vreugdevuur vóór het vallen van de nacht te kunnen aan steken. Een ander troepje be waakte de grote kookpot, die aan twee gekruiste stangen boven een gloeiend kolen- vuurtje hing en waaruit een verleidelijke geur opsteeg. (Wordt vervolgd.) De stemming op de Westduitse beurzen was eerder iets lager en Londen was vrij ongeanimeerd. AKU's openden op 482 een puntje hoger. Philips onveranderd bij maandag op 1041. Voor Kon. Olies bestond wat vraag waar door de olieaandelen op ƒ144,70 een halve gulden boven de vorige slotkoers uitkwamen. Hoogovens waren een paar punten in reactie bij een prijs van 686. Ook in deze boek was de hemel belangrijk minder vergeleken bij die van de vorige beursdagen. Gedurende het verdere beursverloop werd de handel uiterst stil. Hier en daar kwamen nog enige verkoop orders los die geplaatst konden worden bij afnemende koersen. Door een en ander daalden AKU's tol 478, Philips tot 1037. Unilevers tot 880 en Hoogovens tot 677. Daarentegen liepen olies op tot 145, De belangstelling voor de scheepvaartwaarden was ook gistermiddag aanwezig. Scheep vaart Unies werden op 144, ex 7,7 pet, verhandeld tegen maan dag 148% cum dividend. Aan delen KPM verwisselden van eigenaar op 135, ex 6 pet divi dend, tegen 138% als voorgaan de slotprijs. De overige scheep vaartaandelen boekten winsten van één tot twee punten. Van de cultures ondervonden Amsterdam Rubbers wat lokale vraag waardoor de aandelen op 110% ruim een punt hoger no teerden. De koersen van certifi caten Deli en aandelen HVA ver schilden niet veel bij die van maandag. Staatsfondsen kalm en doorelkaar iets hoger. In de loka le sector werden aandelen Zwa- nenberg-Organon een weinig la. ger geadviseerd. Aandelen 't Hart lagen eveneens lager in de markt. Bankaandelen doorelkaar een puntje hoger. Dekkers N. V. in Dordrecht gaat binnenkort over tot een aandelen en een in aandelen converteerbare obliga tie-emissie met claimrecht. Prolongatie 3% pet. Int concerns Industrie Scheepvaart Banken Cultures enz. Algemeen Beursindices 27/5 30/5 31/5 566.74 575.19 574.82 270.27 275.45 277.3S 160.23 160.45 160.89 187.99 190.12 191.26 137.22 137.78 136.55 376.93 382.40 382.66 N.V. v/h FA. P. J. v. d. SANDE Noordstraat 55-37 - Terneuzen

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 3