Uit de Provincie TAZSLAAR Frituren zonder spatten Philips portable Grundig portable portable portable DELFRITE Kanton Woensdag 1 juni 1%0 CADZAND. HOEK. NIEUWVLIET. STOPPELDIJK IJZENDIJKE- ZAAMSLAG Penamese regering trekt vlag van „Veronica" in WIELRENNEN Helpt het Rode Kruis helpen 16 modellen vanaf (125,- BAT KAN AlliêN Woensdag 1 j DE „K Pagina 2 eerste kamerleden naak zeeland. Op vrijdag 10 en zaterdag 11 juni zal oen aantal leden van de Eerste Kamer der Staten-Gene- raal een bezoek brengen aan Zee land. Het gezelschap /al op 10 juni om ongeveer 10.00 uur in Kruiningen aankomen. In het Dorpshuis aldaar zal de Commissaris der Koningin na mens het provinciaal bestuur een begroetingsrede uitspreken. De Kamerleden zullen vervol gens een bezoek brengen aan de kanaalzone in Zeeuws-Vlaandé- ren en in de loop van de middag aan de werf „De Schelde" in Vlissingen. Voor zaterdag 11 juni staan een vaartocht en een bezoek aan de afsluTtwerkerj in de Zand- kreek op het programma. i minister van rooy zal een bezoek brengen aan zeeland. De minister van Sociale Zaken mr. dr. Ch. J. M. A. van Rooy zal morgen, 2 juni, een bezoek aan Zeeland brengen. De minis ter zal zich oriënteren omtrent het Sloeplan, de ontwikkeling van de recreatiemogelijkheden in verband met de uitvoering van projecten van de D.A.C.W. (dienst aanvullende cultuur technische werken) en de pro blemen in Yerseke. Na afloop van het bezoek zal de minister een persconferentie houden in het gemeentehuis van Yerseke om ongeveer half vier des middags. burgemeester van axel ontslag verleend. Bij Koninklijk Besluit is met ingang van 28 mei j.l. aan de heer P. L. D. J. van Oeveren ontslag verleend als burgemees ter van de gemeente Axel. Burgemeester Van Oeveren werd in 1946 tot hurgemeestcr van de gemeente Axel benoemd. Vanaf september 1944, vlak na de bevrijding, was hij waarne mend burgemeester. Vóórdat de heer Van Oeveren tot burge meester werd benoemd was hij tal van jaren Ned. Herv. predi kant te Axel. TERNEUZEN Een pracht seizoen op smaak volle wijze beëindigd. De Federatie van Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening heeft de vaste bezoek(st)ers van de bejaardensociëteit ter afsluiting van het seizoen dinsdagmiddag ren uitstapje per autobus door de Braakman aangeboden. Tevoren genoten circa 160 be jaarden in het jeugdgebouw „De Schakel" van een kopje koffie en werden zij verwelkomd door de vice-presidente der F. V. V. H. mevr. W. Vermeulen—Maarse, de zieken waren 's morgens ver rast met een attentie. Mevr. Ver meulen deelde mede, dat aan dit uitstapje een wedstrijd verbon den was, waartoe aan ieder een formulier met vijf vragen werd uitgereikt. Om deze vragen goed te kunnen beantwoorden diende men onderweg goed op te letten en te luisteren. In drie bussen vertrok men hierna in opgewekte stemming en begunstigd door zonnig weer naar een streek, die voor velen nog nieuw was en waarvoor men dan ook veel belangstelling had. In de nabijheid van de brug werd het gezelschap opgewacht door burgemeester A. F. Hans- sens van Hoek. die aan de hand van kaarten een enthousiaste toelichting gaf over de recreatie- plannen in de Braakman. Nadat de vice-presidente de heer Hanssens dank had ge bracht voor zijn uiteenzetting, werd teruggereden naar ..De Schakel" waar de aldaar achter gebleven dames een prima kof fiemaaltijd hadden klaar gezet. Letterlijk en figuurlijk is deze middag bij de bejaarden zeer in de smaak gevallen, waarvoor door mevr. T. v. d. Est en de heer C. de Fouw hartelijk dank werd betuigd. Mevr. Vermeulen sprak tot slot nog een afscheidswoord, aan het begin van de middag had zij alle medewerksters aan het be- jaardenwerk reeds dank gezegd en riep alle bejaarden een lot weerziens toe in het volgend seizoen. Voor de goed beantwoorde vra gen ontvingen een leuke verras sing: mevr. E. Hamelinkde Doelder en de heren Vclleman en De Bokx. Verpleegstersexamen. Bij het gisteren in het Juliana- ziekenhuis alhier gehouden exa men voor de aantekening „Kraamverpleegster", dat werd afgenomen door de doktoren T. Niehüser en A. C. Nieuwenhuy- zen Kruseman en de adjunct directrice van het Julianazieken- huis, zuster H. J. Loeff, slaagden de dames M. E. Moens en A. Prins. Rijksgedelegeerde was de ge neesheer-directeur van het St. Elisabeth ziekenhuis C. G. Ram- selaar. BRESKENS De gemeenteraad bijeen. Nieuw raadslid beëdigd. Direct na de opening van de maandagavond gehouden raads vergadering weid het raadslid de heer A. Leenhouts beëdigd. Door Ged. Staten werd de ge meenterekening over 1957, en de rekening van het vismijnbedrijf eveneens over 1957 vastgesteld. Naar aanleiding van het goed gekeurde raadsbesluit inzake de aankoop van een woning van de heer A. J. .Cambier, welke de gemeente in ruil had aangebo den aan de heer M. W. Verschel ling voor de uitbreiding van het gemeentehuis, informeerde de heer Cambier hoelang het nog zal duren eer men met de ver bouwing van het raadhuis be ginnen kan. „Wij, aldus burgemeester J. A. Eekhout, „willen ook zo snel mogelijk verder werken." Eveneens werd goedgekeurd het raadsbesluit inzake een garandering van een geldlening bij de Amsterdamsche Bank ten behoeve van de firma Luteijn te Breskens voor de uitbreiding van de bestaande bedrijfsgebou wen. Geen orgaan voor bet ge organiseerd overleg. In de vorige raadsvergadering staakten de stemmen over een voorstel van B. en W. om ook te Breskens een overlegorgaan voor het gemeentepersoneel in het leven te roepen. Toen het voorstel van B. en W. in stemming werd gebracht bleek dal de heren F. Goethals, J. W. Carels, P. Zeegers, M. de Boer, A. Leenhouts en T. Cam bier tegen het voorstel waren, zodat er geen commissie voor ge organiseerd overleg zal komen. In navolging van de spaar regeling rijksambtenaren stel den B. on W. voor deze spaar regeling ook voor het gemeente- personeel van toepassing te ver klaren. Do heer De Nooyer vond, dat het verschil tussen de hoger en lager bezoldigden te gering is, daar de hoger bezoldigden ge makkelijker zullen sparen dan de lager bezoldigden. Hij wenste daarom voor te stellen, dat een vast premiebe drag van 75 zal worden ver strekt, indien de ambtenaren het strekt, indien de ambtenaren 5 van hun inkomen sparen. Dit voorstel kreeg niet vol doende steun, waarna het voor stel van B. en W. werd aanvaard. Nu de visserijschool te Vlis singen is opgericht blijkt de in standhouding van de binnen- vaartschool te Breskens. waar slechts een enkele avondcursus kon worden gegeven, van geen belang meer. Besloten werd dan ook deze school op te heffen. Vissccijdagen. Het comité Visserijdagen te Breskens vroeg voor de visserij feesten een subsidie ad 2000. Ook vroeg het comité de raad om de geraamde inkomsten uit de entréegelden ad ƒ6500 voor Vs gedeelte te garanderen. Gezien de grote belangrijk heid van deze visserijdagen stel den B. en W. voor de gevraagde subsidie te verlenen. De heer M. de Boer vond het onjuist, dat de begroting van het vismijnbedrijf met dit be drag werd belast. Ook infor meerde hij of het visserijfeest weer op zondag gehouden zal worden. Tevens vroeg hii B. en W. of er tijdens de visserijdagen optochten gehouden mogen wor den als de kerkdiensten nog aan de gang zijn. In zijn antwoord merkte de hurgemeester nn. dat d° kerk diensten ongehinderd kunnen doorgaan. Er wordt steeds met de kerkbesturen overleg ge pleegd. Wethouder Van der Hooft meende, dat om technische rede nen het beter was dat het vis serijfeest ten laste kwam van do begroting van het vismijnbe- driif. Wethouder P. Zegers stemde tegen het voorstel irf verband met de zondag, welke bij het feest betrokken is. De ontwikkelings-eommissie Zeeuws-Vlaanderen vroeg en verkreeg een subsidie ad 0.10 per inwoner. De heer J. Vergouwe vroeg naar de commissie Samenwer kende Kustgemeenten. Hoe zit dat nu, gaat deze commissie nog iets doen? Mevrouw Niermans en de heer Cambier informeerden naar het geen door de commissie gedaan is. De heer Zegers beantwoordde de vragenstellers. De gevraagde bijdrage werd verleend. Met „Charltas" te Roosendaal, welke het R. K. Ziekenhuis te Oosthurg onder haar beheer heeft, werd een nieuwe regeling aangegaan inzake de verpleging van besmettelijke zieken. Do voorzitter sloot hierna de vergadering. Raadsvergadering. De raad vergaderde maandag avond onder voorzitterschap van burgemeester J. A. Leeivnouts. Afwezig was de heer lz. ue Hullu. De straat in het uitbreidings plan Cadzand-Bad, waar thans een blokje van 5 woningen in aanbouw zijn, zal „Egetantier- iaan heten, aldus de raad. Het verzoek om een subsidie uit de gemeentekas te mogen ontvangen, gedaan door de Cen trale van Katholieke Militaire Tehuizen, werd afgewezen. Gunstig werd beschikt op de subsidie-aanvragen van: a) de Ontwikkelingscommis sie West Zeeuws-Vlaanderen, die voor 1960 een subsidie van 10 ct. per inwoner kreeg toegewezen; bi de Stichting Zeeuwse Vis serijschool te Vlissingen, met toekenning van een subsidie van 50 voor net jaar 1960; c) de Interkerkelijke Com missie voor Maatschappelijk Werk in West Zeeuws-Vlaande ren, aan welke ter afrekening over 1958 een bedrag van 16,98 werd toegekend en een voor schot van 310 verleend voor 1959; d) de Classicale Commissie voor Maatschappelijk Werk en Gezinszorg der Ned. Herv. Dia conieën in West-Zeeuws-Vlaan- deren, welke een subsidie van 357,79 kreeg voor 1959. De ten benoeve van 't Rijks personeel genomen salarisner- zieningen werden door de raad van overeenkomstige toepassing verklaard op het gemeenteper soneel. Op voorstel van B. en W. werd de jaarwedde van J. C. M. Heijnsdijk—de Die, die in dienst is van de gemeente als school- schoonhoudster, vastgesteld op 850 per jaar, terwijl een, in structie voor de schoolschóon- houdster werd vastgesteld. Besloten werd aan R. la Gasse een tegemoetkoming van 300 te verstrekken in de kosten van verbouwing van zijn woning. B. en W. vroeg en verkreeg machtiging van de raad om tot aanbesteding van de aanleg van een parkeerterrein over te gaan, hetwelk is geprojecteerd op het terrein van de voormalige naven Cadzand. In verband met de exploitatie van de bij de gemeente, in huur zijnde stranden werden heffin gen vastgesteld voor bepaalde objecten. Zo zal als staangeld voor een badcabine een bearag van 15 per seizoen worden ge heven. Voor het hebben van een verkoopgelegenheid op het strand j 250 per seizoen, terwijl de exploitanten van strandstoe- len-vernuurinrichtingen per sei zoen 2.50 per strandstoel die nen te betalen. Overeenkomstig de richtlijnen van de minister van Volksnuis- vesting en Bouwnijverheid werd de huur van de woningwet woningen O 48a, O 48d, M 79a en M 79c vastgesteld op 9,50 per week, dit ingaande 4 april i960, terwijl de overige woning wetwoningen een huur van 10,20 zullen moeten opbren gen. Op voorstel van B. en W. ging de raad in principe akkoord mot de door de stedenbouwkundige ontworpen bebouwing op het perceel grenzende aan de villa wijk aan Cadzand-bad. Besloten werd de twee woning wetwoningen te bouwen in het ten zuiden van her dorp gelegen uitbreidingsplan. Hiervoor werd 610 m-' grond aangekocht van de heer J. KoolsLuteijn voor 2,per m- en 265 m- grond voor ƒ1. - de massa, welke laat ste grond bestemd is voor de aanleg van een openbare weg. Zeelicngchv cdstrijd isdub „Sport en Genoegen". Zaterdag hield de visclub „Sport en Genoegen" een wed strijd aan „de koepel" in de Schelde voor haar loden. 22 leden waren present om hun geluk te beproeven maar de vangst was nu niet bepaald wat men noemt en het weer verre van aantrekkelijk. De uitslag was als volgt: le pr. C. Michielsen; 2e pr. H Meeusen; 3e pr. R. de Blaat.)4e pr. L. Sarfatie; 5e pr. S. Knol; 6e pr. A. van Riesen; 7e pr. G. Sol; 8e pr. M. de Puttter; 9e pr. F. Donze en 10e pr. C. Scheele. 35-jarig jubileum „Nut en Genoegen". Zaterlag hield de muziekver eniging „Nut en Genoegen" in de Stadsherberg alhier een her denkingsbijeenkomst in verband met T feit dat het muziekgezel schap op vrijdag 27 mei j.l. 35 jaar geleden werd opgericht. Namens het gemeentebestuur van Nieuwvliet waren aanwezig de burgemeester, de beide wet houders en de raadsleden. Na deze receptie werd er des avonds nog een gezellige bijeen komst gehouden voor de wer kende leden met hun echtge noten. SLUIS Militair bezoek. Op het gemeentehuis vond een bijeenkomst plaats, waarbij de plaatselijke correspondent van de dagbladen waren uitgenodigd aanwezig te zijn voor het ver krijgen van inlichtingen over het a.s. bezoek van een bataljon gardegrenadiers. Overste M. A. Kroon, comman dant van dit legeronderdeel, dat gevestigd is te Schaarsbergen bij Apeldoorn, zeirie dat het doel van dit bezoek, dat van 4 9 juli zal plaats vinden, moet gezien worden als een kennismaking van het leger met de bevolking, vooral in een streek waar men weinig bekend is met ons Neder landse leger. De opdracht was dan ook dui delijk: oefenen in een streek van het land waar men het leger nog niet zo goed kent en waar men thans aan de weet kan komen waar onze belastingcen ten blijven. Het bataljon arriveert 4 juli in de provincie Zeeland, in totaal 800 man. met 106 voertuigen. De manschappen worden in Sluis in kleine tenten gelegerd. De oefeningen vinden plaats in veldtenuc en het legeronderdeel verzorgt alles zelf. Zij worden beschouwd als een vóóroefening van een najaarsmanoeuvre die in Frankrijk zal plaats vinden en als test van de voertuigen, waarmede wordt gewerkt, en buitengewoon attractief voor de bevolking zullen zijn, evenals het optreden van de Koninklijke Mi litaire Kapel in ceremonieel tenue cn tot slot een taptoe ge volgd door een défilé van het bataljon. Op 7 en 8 juli worden er een voudige oefeningen gehouden cn op 9 juli een militaire mars. Maandag 11 juli vertrekt hel bataljon naar Breda, om vervol gens naai- hun standplaats terug te keren. Na de mededelingen van over ste Kroon, wees kapitein Rooze op de historische betekenis van dit onderdeel en sprak daarbij de hoop uit op een aangename kennismaking tussen bevolking en soldaten. Ook burgemeester Van Hoote- gem, die met wethouder Go- vaert bij deze persconferentie aanwezig was, hoopte dat zulks inderdaad het geval zal zijn. Jaarvergadering Coöp. Boerenleenbank. Onder voorzitersehap van de heer J. F. M. Plasschaert hield de Coöp. Boerenleenbank te Sluis haar algemene vergadering. In zijn openingswoord sprak de voorzitter zijn grote voldoe ning uit over de groei en ontwik keling der bank sedert haar op richting in augustus 1958. Onze Boerenleenbank, aldus de voorzitter, heeft zich in de korte periode van haar bestaan een on misbare plaats veroverd als or ganisatie in het economiscli leven van Sluis en omgeving. Deze snelle ontwikkeling is mede te danken geweest aan de uitbreiding der werkingssfeer huiten de landbouw, waardoor de Boerenleenbank Sluis hel karakter is gaan dragen van een plaatselijke dorpsbank, waar door de organisatie als geheel krachtiger is geworden, en veel eer is opgewassen voor haar taak als voorschot- en crediet- bank. Voorts was aan de orde de ver kiezingen van een lid van het be stuur en van de Raad van Toe zicht. Met algemene stemmen werden resp. de heren M. G. D'hoore en G. V. M. de Meijer herbenoemd in deze functies. Terzake het verstrekken van blanco-credieten wordt het huis houdelijk reglement gewijzigd. Het destijds voor crediet zonder dekking, vastgestelde maximum bedrag ad 500,wordt ver hoogd tot ƒ3000. Uit het vervolgens door do kassier gegeven uitgebreid finan cieel verslag blijkt dat de toe name der spaar, en lopende rekening-gelden sinds de oprich ting der Bank reeds meer dan een miljoen gulden beloopt. Ter wijl een sterke stijging der uit zettingen, vooral gedurende de laatste maanden het rentabili- teitsevenwicht ten goede doet keren. De winst na afschrijvin gen en reserveringen bedroeg 2.738,58, welk bedrag toege voegd wordt aan de reserve. Op voorstel van het bestuur besloot de vergadering van winstuitdelingen af te zien, ten einde de noodzakelijke reserve positie der Bank te verstevigen. Jaarvergadering Boeren leenbank. De plaatselijke Coöperatieve Boerenleenbank hield in de bovenzaal van café Compiet haar jaarvergadering, waarvoor veel belangstelling bestond. De voorzitter, de heer W. Staal, her dacht in zijn openingswoord de overleden kassier van do bank. de heer A. de Maat. Spreker schetste niet alleen de grote ver diensten van de overledene voor de bank, maar ook diens ver diensten als raadgever op alle terreinen van het maatschappe lijk leven. De boerenleenbank Stoppeldijk mag zich verheugen in een steeds grotere bloei en omvang van zaken. De omzet in 1959 bedroeg 21 miljoen gulden, hetgeen ruim 4 miljoen meer was dan in 1958. Tot lid van het bestuur werd herbenoemd de heer A. Boeding en tot lid van de raad van toe zicht de heer Th. Vereecken. De heer A. Vereecken, tot op heden plaatsvervangend lid van de raad van toezicht, werd be noemd tot lid. Geslaagd. Aan de kweekschool te Ouden bosch slaagden' voor het examen onderwijzeres de dames J. Hame- linek te Stoppeldijk en M. L. van den Bulck te Hengstdijk. De Pinksterkerniis. Wanneer u dit leest is men op het marktterrein te IJzcndijke al volop bezig de vele kermis attracties op te bouwen. De Markt komt weer overvol te staan met autoscooter, lucht- schommel, rupsmolen, luchttaxi, babymolen, golfbaan, volleybal- sport, bolco rotorspcl, rolsport, schiettenten, en de diverse klei nere kramen. Zondag zullen er wederom voetbalwedstrijden worden ge speeld. Dinsdag de derde kermis dag wordt de 26e ronde van IJzcndijke dit jaar voor nieuwe lingen verreden. Ook voor de danslustigcn wacht een verras sing. want vele caféhouders heb ben besloten geen entree te hef fen. Gevonden voorwerpen. Aan het bureau van de rijks politie alhier zijn als gevonden de volgende voorwerpen aange geven, welke aan de daarachter (Adv.) (Jmdat DELER1te ren vet is van speciale samenstelling, kunt U het tot zeer hoge temperaturen verhitten. DELrRITE is daardoor ccn ideaal frituurvet, dat niet spat, niet schuimt, niet walmt Ook niet bij bakken en braden van vis en vlees. Want ook daarvoor is DELFRITE bij uitstek geschikt. r zs FRITUURVET U maakt er méér van met CALVE CDE 1.112.100 De Panamese regering heeft de „Veronica" uit het Panamese koopvaardijregister doen schrappen en sedert zaterdag jl. is daardoor aan het schip het recht ontnomen om de vlag van dit land te voeren. Dit heeft de Panamese consul-generaal te Rotterdam, Gilberto Calde- ron, maandagmiddag telefo- NIEUWELINGENKOEKS TE HULST Aan de start van deze kermis- koers verschenen 48 nieuwelin gen. Gedurende deze rit hadden wel enige uitlooppogingen plaats, doch deze hadden niet veel te be tekenen en de z.g. weglopers waren weer spoedig door het grote peleton achterhaald. Met nog 15 km te rijden vond een definitieve ontsnapping plaats van De Jong en Van de Waarde, die weldra een voorsprong had den van een 400 m. terwijl bij de eindsprint De Jong als eerste door de finish ging. De uitslag was: 1. M. de Jong, Breda, 80 km in 1 uur 56 min.; 2. I. van de Waar de, Woifaartsdijk; 3. Leo Motké, Roermond; 4. Leo Aalthuizen, Den Haag; 5. P. Barton, Zeven bergen; 6. Kees Haaft, Rijsber- gen; 7. Theo Verschueren, St. Jansteen; 8. W. de Jong. St. Wil- lebrord; 9. W. Heeren, Sl. Wille- brord; 10. A. Andeweg, IJssel- monde. nisch meegedeeld aan de gene- raal-agent van de Veronica te Amsterdam, de heer H. Oswald. Op 19 mei jl. had de Panamese regering telegrafisch aan deze consul-generaal medegedeeld, dat de Veronica onmiddellijk haar uitzendingen moest sta ken omdat deze illegaal zijn. De Panamese regering beriep zich bij hef geven van deze order die door de Veronica niet werd opgevolgd) op de door haar ondertekende radioconven tie wan Atlantic City van 1947. Het commentaar van de heer Oswald op deze telefonische mededeling was dat het regis tratiedocument van de Veronica afgegeven is door de Panamese consul-generaal in Londen. Deze is, aldus de heer Oswald, de chef van de Panamese consuls- generaal in West-Europa en hij alleen kan dit document intrek ken. Bovendien kan de intrek king van de vlag niet zo maar per telegram geschieden. In tussen is nog maandag middels de advocaat van de Panamese rederij van de Veronica, de In ternational Undertaking Ine, welke een kantooV te Londen heeft, Teodore Fréfóco, een pro test bij Panama ingediend. „Wij zullen dezelfde procedure gaan volgen als die van het Deense radioschip Mcrcur", aldus de heer Oswald. Hiji deelde nog mede, dat voor het geval' inder- daad de vlag zal worden afge nomen de Veronica1 verschil lende aanbiedingen, van andere Zuid-Amerikaanse landen voor 1 een vlag heeft. Tenslotte merkte de heer Oswald nog op dat de Veronica gewoon door gaat met haar uitzendingen. Vrijdagavond 3 juni a.s. wor den te Sluiskil loten verkocht waarvan de opbrengst ten goede komt aan het Nederlandse Rode Kruis. Zaterdag d.a.v. is Terneu- zen aan de beurt en gedurende de week van 6 tot 11 juni zal ook aan Driewegen een bezoek wor den gebracht. Zaterdag 11 juni, als de harmonie „Vriendenkring vermelde adressen zijn terug te bekomen: motorbril. Veer B 15; twee sleutels, Rozemarijnstr. 18; kinderschoentje. Polderstr. 31; jongensjasje en sleutel van dres soir of boekenkast, Puntstr. 11. (Adv.) Noordstraat (t.o. Hema) Tel. 2361 Terneuzen La Brugeoise" een concert geeft, is de trekking. Aan de spandoeken die hier en daar te zien zijn met het op schrift „Helpt Uw Rode Kruis helpen", aan de vlaggen die hier en daar zijn geplaatst en aan de gehouden huis.aan-huiscolleete weten de meeste mensen wel, dat het de twee weken zijn waarin de speciale aandacht voor het Rode Kruis wordt gevraagd. Als men aan de dag van vandaag op wil noemen op welke terreinen van hulpverlening het Rode Kruis zich beweegt, dan heeft men een kleine brochure nodig. Trouwens dit is zó bekend, dat dit niet eens behoeft te worden herhaald. Dikwijls genoeg lezen yvij in de krant dat weer ergens in de wereld mensen door een ramp. een epidemie of een oor log werden getroffen. Wij lezen van de ellende, vernemen er bij dat het internationale Rode Kruis de eerste was die hulp aan de slachtoffers verleende en gaan weer over tot de dingen van de dag. Wellicht spreekt iets van dichtbij duidelijker taal. Wie zag een paar weken ge leden niet de „J. Henry Dunant" in Terneuzen. Met dit prachtige, uitstekend uitgeruste hospitaal schip van het Rode Kruis gaan gedurende 28 weken telkens 70 zieken een week lang op reis. Een week lang zien zij weer eens iets van de wereld op zijn mooist als alles in bloei staat, als de vo gels van 's morgens vroeg flui ten. Zij zien gezonde mensen die hen toewuiven. Zij zijn voor een week van tussen de vier muren waarvan zij iedere oneffenheid kennen. Die mensen kunnen met vakantie gaan op dit nieuwe schip omdat wij met z'n allen een offertje brachten. Als wij hier eens aan willen denken, dan zal het niet eens moeilijk zijn enkele loten van een kwartje te kopen. Laten wij aan nemen dat een lot kopen tevens betekent een zonnestraal sturen in de kamer van een chronische zieke. Laten wij het misschien beschouwen als een vriendelijke groet aan een patiënt, die al ja ren op bed ligt. Dan zullen wij het wellicht nog niet eens zo erg vinden als de vier dames- of herenfietsen die als hoofdprijs zijn gesteld, door een ander ge wonnen worden. Zitting van dinsda g. J. P. te Sch, heeft op 25 dec. '59 een rare schuiver de Absdaalseweg te P. heeft de tamelijk bocht te Afcsdale genomen, waardoor doende in het talud t( en vervolgens een 1 boerdöJji. heeft stuk Verdachte P. was r nen eltuit de ver het verbaal bleek, da heel brandschoon t.o chus was. Hiervoor febr. 1.1. door de p veroordeeld tot een maar voor de verk ding stond hij eerst voor het kantongere Eis en uitspraak C. de V. te Axel s omdat hij op 19 nov. over het rijwielpad pen. Toen er eer achter hem kwam w seling naar rechts u een aanrijding ontsti De zaak is destijd: den om nog een gel ren. De oficier van J De V. schuldig en ei lopen over het rijwie het naar rechts uit pectievelijk 5 en 3 dagen. De raadsman van Wabeke, bewistte ee legging, omdat men plaatse aanwezige t voetpad kan noem voor zijn cliënt geen was dan op het fietst Hij drong aan op vrj Uitspraak voor de treding 1 of 1 dag tweede 10 of 2 dgn. L. B. te Zelzate (B 6 jan. 1.1. met zijn br( Sas van Gent gereder te van de Glasfabrie het verplichte rijwi men, doch heeft n rechts gehouden, waarvan een botsing met een andere bron De oficier eiste 2 x 2 dgn. Deze zaak wordt a tot 5 april a.s. voor i genverhoor. L. A. v. d. H. t stond terecht omd dec. '59 met zijn a heeft over de Axe Terneuzen. Bij het ir den van de Zuidland hij niet voldoende voo met het gevolg dat i lijding ontstond met opkomende auto. Eis ƒ15 of 3 dgn 10 of 2 dagen. J. P. te Terneuzei recht omdat op twee werd geconstateerd c werk werd verricht hier een vergunning wezig was. Tijdens het verhoo er bij of vlak vóór van een schip alti heden zijn, die ook m werkvergunning niet se" ijn. e zaak werd uii besproken. Ambtenaren van d

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2