LJE ofiteert OEIJER j M. Overal! Morgen breekt de koorts weer los RADIO EN TELEVISIE IR U! :PE PIETERS Ugm ktm! ELS-RISSEEÜW fRAAT 104 !N Dinsdag 31 mei 1^60 DE HONDERDDUIZEND IS ER UIT De gestolen juwelen van Sophia Loren Gemeente Terneuzen RHEE OP HAWAII HET INCIDENT MET DE „U-2" Elke dag heeft zijn geheim IS CHROESJTSJEF WEL DE GROTE MAN IN RUSLAND DE REIS VAN EISENHOWER NAAR HET VERRE OOSTEN 5 met Voor op Uw onder- irdpak. »EK ƒ2.30 1.40 g 0.30 I LAPPEN 1,65 g TERNEUZEN traat 28, Terneuzen gbaar bij 1SLAG, Tel. 331 *ERNEUZEN iraat 74. Tel. 2595 IJE ZE 16e Jaargang no. 4996 Pak weg, een half miljoen Nederlanders zit vol spanning up de le juni te wachten. Dan begint immers weer het edele spel van het snaarstrakke snoer en de techniek (en strategie) met de vissen, die hun bestaansrecht met veel list en moed ver dedigen. Als zij die strijd verliezen, is het met ere en vaak win nen zij die strijd zelfs. Hoe dan ook, de grote populariteit van de hengelsport toont duidelijk aan, dat het vissen méér is dan een spel om de knikkers. Het gaat by de meeste oprechte hen gelaars meer om het spel zelf en derhalve om de spanning en ïomantiek van de jacht. Of men nu, nog in de zijn kinderschoenen staande, vist met de bekende stok met kromme speld, of met de duurste werphen gel; het doet allemaal niet veel ter zake. Het blijft het spel om de sport zelve en minder om de inzet van de vis. Dat neemt niet weg, dat elke hengelaar vurig op een goede vangst hoopt als bewijs dat hij zijn sport beheerst. De beste kansen daarbij heeft hij, die het meest van de leefwijze der vissen kent. Daarom geven wij in ons schema een duidelijk overzicht van enkele algemene regels op welke hoogte de vis sen meestal hun voedsel zoeken. Natuurlijk is dit schema geen wet van Meden en Perzen. Altijd blijven de invloeden van het weer, de omgeving etc. factoren van groot belang. Dat is maar goed ook, want het zijn al deze factoren die het vissen tot een werkelijk dynamische sport maken, waarin elke dag de span ning blijft of de vis vandaag zal bijten of niet. HOERA!! 1 JUNI WAAR ZOEKEN DE VISSEN HUN VOEDSEL? In de 4e klasse van de 547*te Staatsloterij is „de 100.000'' ge vallen op nummer 3417. De serie is verkocht op twee kantoren in Amsterdam, een halve serie bij de heer IJ. E. Oort en een halve serie bij de heer A. Bruyns. De serie B is verkocht in Poeldijk bij de heer P. de Bra bander. De serie C op twee kan toren in Den Haag, bij de heer L. J. Laurier, tweede is bij de heer G. Paardehaar. De serie D, twee kantoren, het eerste gedeelte in Leeuwarden, bij mevrouw R. LouwesDrijver in Leeuwarden, het tweede gedeelte in Zwolle bij mevrouw W. M. PasVermeulen. De serie E is verkocht in Ber gen op Zoom, bij mevrouw M. A. P. Asselbergs. Van de serie F viel een klein gedeelte acht/twin tigste in Rotterdam bij de heer W. van den Bergh. Een dekknecht van een schuit heeft in de monding van de Theems een zwart étui opge haald, waarin zich een broche bevond, die behoorde tot de aan de Italiaanse filmster Sophia Loren ontstolen juwelen. De gewaarschuwde politie stel de ter plaatse een onderzoek in en vond toen nog een broche, een ring met sleutels en een label van een luchtvaartmaatschappij, waarop stond „Sophia Loren bestemming Wenen". Rechercheurs overleggen thans met deskundigen, die de stromin gen in de Theems en de invloed van eb en vloed goed kennen, in een poging om te bepalen waar het étui zaterdagavond in de ri vier is geworpen. Zij stellen ook een onderzoek in naar de schepen, die nadien de Theems zijn af- en opgevaren. Men acht het mogelijk dat de juwelen aan boord van een schip, dat een Europese haven als be- WOENSDAG 1 JUNI HILVERSUM I.7.00 Nws.7.10 Gram.; 7.30 Een woord voor de dag; 7.40 Gewijde muz.8.00 Nws.; 8.15 Radiokrant; 8.35 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Gra.m.. 9.35 Waterst.; 9.40 Voor de vrouw; 10.15 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.20 Ik wouik wil, hoorsp.; 12.30 Land- en tuinb. meded.; 12.33 Gram.; 12.45 Be zoek H. M. Koningin aan Bel gië; 13.00 Nws.; 13.15 Met Pit op pad, praatje; 13.20 Lichte muz.; 13.45 Gram.; 14.00 Toogdag van de Ned. Chr. Vrouwenbond; 14.45 La fille de neige, opera; 15.30 Interscholair jeugdtoer- nooi; 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Gram.; 17.40 Beursber.; 17.45 Gram.17.50 Bezoek H. M. Ko ningin aan België; 18.00 Leger des Heilskwart.; 18.15 Spec trum van het Chr. Organisatie- en Verenigingsleven, lezingen 18.30 R. V. U.Evolutie, door dr. C. J. H. van den Broek. Eerste lezing; 19.00 Nws. en weerber. DIENSTPLICHT. Uitspraak Inzake vrijstelling. De Burgemeester van Terneu zen brengt ter algemene kennis, dat een uitspraak op aanvraag om vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige, welke uitspraak is gedateerd 25 mei 1960 ter beneden-secretarie van deze gemeente voor een ieder ter inzage is gelegd. Tegen deze uitspraak kan iedere belanghebbende uiterlijk de tiende dag na de dag, waar op de uitspraak ter algemene kennis is gebracht, in beroep komen. Indien de ingeschrevenen, wie de uitspraak geldt, buiten Nederland verblijft, kan voor zover het door deze in te stellen beroep betreft, met overschrij ding van de termijn van tien dagen genoegen worden geno men. Zolang omtrent zodanige overschrijding geen beslissing is genomen, wordt de uitspraak na het verloop van de termijn van tien dagen als onherroepe lijk beschouwd. Het tot Hare Majesteit de Ko ningin te richten beroepschrift, hetwelk niet gezegeld behoeft te zijn, moet met redenen om kleed zjjn en worden ingeleverd op de afdeling militaire zaken van de secretarie dezer ge meente. Terneuzen, 30 mei I960. De Burgemeester voornoemd, H. RIJPSTRA. 19.10 Sopr., tenor en piano; 19.30 Radiokrant; 19.50 Volks muziek; 20.15 Zendingsbijeen- kamst; 21.30 Pianorecital; 22.00 Kamerork. en solist; 22.30 Nws. en SOS-ber.; 22.40 Zaalsportuit slagen 22.45 Avondoverden king; 23.00 40-jarig bestaan Vereniging Nederland-Engeland, rep.; 23.10 Nieuwe gram.; 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM II.: 7.00 Nws.; 7.10 Gym.; 7.23 Gram.; 8.00 Nws.; 8.18 Gram.; 8.55 Tips van de voedingsmarkt9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gram.; 10.00 Schoolradio; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Zigeunerork.; 11.30 Cabaret; 12.00 Orgel en hobo; 12.30 Land- en tuinb. meded.; 12.33 Voor het platteland, lezing; 12.38 Gram.; 13.00 Nws.; 13.15 Lichte muz.; 13.45 Gesproken portret; 14.00 Gram.; 15.00 Voor de jeugd; 17.00 Dubbelkwartet; 17.20 Voor de toeristen17.50 Re- geringsuitz.18.00 Nws. en comm.; 18.20 Gram.; 18.30 Lichte muz.; 19.00 Voor de kinderen; 19.10 Hammond-trio; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nws.; 20.05 Metropole ork.; 20.40 Bal let der bedriegers, hoorsp.; 21.30 Omroepork.22.10 Bezoek van H. M. de Koningin aan België 22.30 Nws.; 22.40 Gram.; 23.00 Tussen mens en nevelvlek, le zing; 23.15 Actuele poëzie; 23.35 Gram.; 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.35 Gram.; 12.52 Koersen; 13.00 Nws. en weerber.; 13.15 Lichte muz.; 13.40 Gram.; 14.00 Schoolradio; 14.45 Kamermuz.; 15.25 Zangre cital; 16.00 Koersen; 16.06 En- geise les; 16.20 Progr. van de KRO; 17.00 Nws. en weerber.; 17.10 Cellorecital; 17.40 Gra.m.; 17.50 Boekbespr.; 18.00 Leken- moraal en filosofie; 18.20 Voor de sold.; 18.50 Sportkron.; 19.00 Nws.; 19.40 Koorzang;' 20 00 Nws.; 22.15 Kron. der literaire tijdschriften; 22.25 Lezing; 22 55 Nws.; 23.00 Voor de zeelieden. Televisie-programma's NED. TV17.00 Voor de jeugd; 17.30—17.40 Intern, jeugdjourn.20.00 Journ. en weeroverz.20.20 Sportpanora- ma; 20.50 Progr. over de Kon. Landmacht; 21.30 Muzikale strip; 22.20 Einde. VLAAMS BELG. TV: 's mid dags: Rep. bezoek H. M. Ko ningin Juliana; 19.00 Lekenmo- raal en filosofie; 19.30 Nws.; 20.00 Filmrep. bezoek H. M. Ko ningin Juliana: 20.10 Voor de vrouw; 20.40 TV-spel; 22.10 Nws. en journ. stemming had, zijn gebracht en dat het étui overboord werd ge worpen, toen dit vaartuig de rivier afvoer. Een andere theorie is dat het étui in de Theems werd gewor pen, om de politie op een vals spoor te brengen. De Britse politie houdt een wakend oog op alle havens en vliegvelden, via welke de dieven zouden kunnen proberen de ju welen uit Engeland te smokke len. Ook de internationale poli- tie-organisatie, „Interpol", is in geschakeld. Niet alle gestolen juwelen wa ren verzekerd. Syngman Rhee, de voormalige president van Zuid-Korea, is zon dag met zijn vrouw in Honoloe- loe aangekomen. Hij zei op uit nodiging van een Koreaanse vereniging naar Hawaii te zijn gekomen. Hoelang hij daar dacht te blijven, zei hij niet. Mevrouw Rhee verklaarde dat haar echtgenoot naar Z.-Korea zal terugkeren, „zodra zijn ge zondheid zulks toelaat". DODE BIJ BEDRIJFSONGEVAL Maandagmiddag omstreeks drie uur is de 50-jarige arbeider M. den Akker uit Gorinchem, in Doetinchem bij een bedrijfsonge val om het leven gekomen. De 26-jarige P. A. J. de Klein uit Utrecht wérd zwaar gewond en de 36-jarige J. Vink uit Giessen- berg liep lichte verwondingen op. De drie arbeiders, in dienst van de firma De Vries Robbé te Gorinchem, waren in Doetinchem werkzaam bij de bouw van een nieuwe montagehal van Philips. Bij het plaatsen van betonplaten voor de dakconstructie schoot een dezer platen los en vielen de drie arbeiders van een hoogte van tien meter. Beide gewonden zijn naar het ziekenhuis in Doe tinchem overgebracht. De heer Den Akker was gehuwd en vader van drie kinderen. Senator Fullbright, de demo cratische voorzitter van de Ame rikaanse Senaatscommissie voor dé buitenlandse betrekkingen, heeft zondagavond in een vraag- door LUISA-MARIA LINARES 68) (Nadruk verboden.) Elena gooide een van haar laarzen op de grond. „Die schoenen zijn ontzettend zwaar," riep ze, „ik kan ze maar niet dichtrijgen. Olga, wil je mij even helpen?" Olga schoot te hulp. Elena zag er beeldig uit in haar broek en vest van grijs gabardine en luipaardenvel. De gravin in haar rode jasje, gevoerd met haar zwarte en hermelijnen manteltje met kap zonk naast haar in het niet. „Laten we gauw naar buiten gaan voor de zon onder is." De mannen stonden al in ski tenue in de hal, die tevens eet kamer was, te wachten. Ze rook ten en dronken. Frangois vertel de juist: „Toen zei ik tegen Lao-Po-Po, wat in het Chinees betekent „oude grootmoeder De komst der dames maakte een eind aan het gesprek. Men bood haar stoelen, koffie en cognac aan. Horace Burnett be diende. dat was zijn hobby. Carsons was nog steeds niet gearriveerd. „We hadden hem in de auto mee moeten nemen," klaagde Sheila, „maar we hadden geen plaats genoeg door al die baga ge. En in de open wagen zou hij bevroren zijn." „Ik ben in dit geval tot uw dienst om de maaltijden te be reiden", bood Horace aan, blij met die kans. Dick stelde zich beschikbaar als keukenhulp. Hij leek een ander mens in zijn fel groene trui die scherp afstak tegen zijn baardje. Xavier zag er voordeli ger uit in een zwarte broek, een wit jasje en een wollen sjaal. Hij had hier zijn stok niet bij zich en leunde rokend tegen de schoorsteenmantel, luisterend naar de gesprekken der ande ren. Het leek wel of hij, opge wekt, voortdurend gespitst was op buitengewone gebeurtenis sen, die hij voor geen geld van de wereld zou willen missen. „We zijn uitgenodigd om te komen souperen," zei Alexis, spelend met een enorme siga- rettepijp. „De kampeerder* gaan een vreugdevuur aanste ken." „Welke kampeerders?" vro*g zijn vrouw. gesprek voor de televisie ver klaard, dat president Eisen hower, overeenkomstig het histo rische en traditionele gebruik, niet persoonlijk de verantwoor delijkheid had moeten aanvaar den voor het gebeurde met de Ze wilde voortdurend het eni ge middelpunt van zijn aan dacht zijn. „Een troep ski-lopers kam peert hier een halve kilometer vandaan. Wij hebben ze giste ren hier te dineren gevraagd en vandaag is het hun beurt, 't Zal amusant zijn, ten minste dat hoop ik. Er is hier niet veel te beleven." Hij, graaf Tamaroff, was de verleiding in eigen persoon, dat klonk uit zijn stem. irAlexis is dol op al wat mooi ishad zijn vrouw gezegd. De verloofde van zijn stief zoon zou wel een diepe indruk hebben gemaakt, ze was zo'n schoonheid! Toch schenen ze weinig sympathie voor elkaar te voelen, misschien beschouw den ze elkaar als concurrenten. Olga keek naar Elena, die zich nooit door iemand liet inti mideren. Ze dronk zwijgend de koffie, die Dick had rondgediend. Hij bleef voortdurend naast haar en was niet zo vrolijk als anders. „We moeten weggaan voor het donker wordt," stelde iemand voor. Er volgde een lawaai van te ruggeschoven stoelen, roepende stemmen, hard klinkende, zwa re schoenen. Allen gingen naar buiten. Het was voor Olga het eerste contact met de sneeuw sedertja, sedert hoe lang wel? Sedert haar gelukkige jeugd. Ze bukte zich, maakte U-2, het Amerikaanse spionage vliegtuig dat in het begin van de maand boven de Sowjet-Unie werd neergeschoten. Volgens de senator had de president kunnen zeggen, dat de Russen zelf de zaak in elkaar hadden gezet. Hij een sneeuwbal en keek er ver rukt naar. „Als je zin hebt om sneeuw ballen te gooien heb je in mij een goede schietschijf. Ik sta tot je beschikking," schertste Dick, die naast haar liep. „Te vreden, Groot Opperhoofd?" „O, ja," zei Olga met nadruk. „Heb ik je niet gezegd, dat jij thuis hoort in de open lucht en dicht bij de natuur? Je bent zo weinig kunstmatig. Als je de moed had om vroeg op te staan zouden we morgen kun nen gaan ski-en." „En Elena dan?" „Ze heeft me in vertrouwen meegedeeld dat ze de sneeuw haat." Hij wierp een blik op zijn verloofde die tussen Horace en Frangois voor hen uitliep. „Wat hindert het ook? Een ski-pak staat haar uitstekend, vind je niet? Zelfs de vrienden van mijn bewonderenswaardige stiefvader draaien verrukt om haar heen." Hij lachte. „Ze zal in Frisco een succès fou hebben." „Frisco?" „San Francisco, Californië. Ik bedoel als ze daar aankomt in haar hoedanigheid van de Wy- ne-sinaasappelen koningin. Ze zal furore maken. Tot nu toe maand behalve Japan en Zuid- heeft geen enkele Wyne zo'n Korea wellicht ook de Philip- mooie vrouw gehad," hij liet pijnen en Formosa bezoeken. De zijn stem dalen, „maar vertel I president zou op 14 juni naar dat vooral niet aan mijn moe- I Manilla gaan en vandaar naar der, ze zou diep beledigd zijn." Taipeh. Volgens de huidige plan- ,„Ga je al gauw trouwen?" Oan komt hij op 19 juni in Tokio vroeg Olga. I aan. Vandaar zou hij op 22 juni Wordt vervolgd.I voor één dag naar Seoel gaan. had zelfs kunnen verklaren, dat de Russen het betrokken toestel hadden gestolen. Overigens was Fullbright het met Eisenhower eens, dat spionage een „antipathieke en smerige zaak" is. Een hoge functionaris van het „state department", Andrew Ber- ding, heeft zondagavond ver klaard, dat premier Chroésjtsjef niet „de belangrijkste dictator" van zijn land is. Hij zei in een vraaggesprek voor radio en tele visie, dat vele mensen menen dat Chroesjtsjef een soort Stalinis tische rol heeft en dat hij de be langrijkste dictator is, maar wij geloven niet dat dit waar is. „Hij is misschien machtiger dan de anderen, maar hij is nog verant woording schuldig". Berding, die tijdens de mis lukte topconferentie in Parijs was, zei dat elke keer als de Russische leider met iemand uit het Westen sprak, een Rus bij hem was die alles aantekende wat Chroesjtsjef zei. Naar van de zijde van het Witte Huis is vernomen, zal pre sident Eisenhower komende

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 5