Uit de Provincie Binnenlands nieuws de internationale toestand TERNEUZEN AXEL. EGYPTISCHE PERSKRITIEK OP NEDERLAND BOSCHKAPELLE Amerikaanse ruimtespion om de aarde K rimpen van pijn GROMIKO EN CABOT LODGE OVER AGENDA SYNGMAN RHEE NAAR DE VER. STATEN CUBA EN AMERIKA. I}eva Beva, betere vakkleding GED.MERK Elke dag heeft zijn geheim NIEUWE AARDSCHOKKEN IN CHILI BELGIE TELT RUIM NEGEN MILJOEN INWONERS Polen geeft brieven van de Paus terug. VERKIEZINGEN IN MAROKKO Verkeersongeval. Zaterdagmiddag te half vijf had op do Axelsebrug een aan rijding plaats tussen een auto, bestuurd door de heer J. B. te Vlaardingen, en een bromfiets, bereden door de heer J. H. uit Terneuzen. Beide voertuigen reden in de richting van de Herengracht toen ongeveer op het midden van de brug een botsing ontstond ten gevolge waarvan de auto aan de rechterzijde licht werd bescha digd en de bromfiets aan de voorzijde, terwijl de heer H. schaafwonden aan armen, han den en neus opliep. Door dokter Van Breda Vries man werd de eerste hulp ver leend. Bezoek Brugse Harmonie. Het uit ongeveer 70 personen bestaande harmoniegezelschap uit Brugge „Vriendenkring La Brugeoise" zal op zaterdag 11 juni op uitnodiging van de V.V.V. Terneuzen een bezoek aan onze stad brengen. Om vier uur wordt een muzikale wandeling door de gemeente gemaakt waarbij voor al aandacht zal worden besteed aan „nieuw-Terneuzen". 's Avonds wordt een concert «op de Markt gegeven. Hoewel het Watertorenseizoen op 1 juni een aanvang neemt, zal dit be zoek als de officiële opening hiervan gelden. Verkeersongeval. Zaterdagavond omstreeks half acht had bij de kruising Prins Hendrikstraat in het begin der Kerkdreef een verkeersongeval plaats waarbij een brommer en een voetganger waren betrok ken. De bromfietser F. v. d. V., uit Axel, komende uit de richting Stationsstraat, kon de 77-jarige ingezetene J. D„ bij de nadering van het genoemde kruispunt, het trottoir had verlaten om de straat over te steken, niet meer ontwijken, met het gevolg dat zowel v. d. V. als D. kwamen te val! er. De val van de voetganger bleek het ergst te zijn aangekomen. De juist arriverende transport colonne die te Goes had deelge nomen aan de Rode Kruis- trans portwedstrijden) verleende eer ste hulp. spoedig bijgestaan door .de doktoren Boor en Schiltman. De kwetsuren van de bejaarde .man waren van dien aard, dat het nodig geoordeeld werd hem per ambulance-auto naar het zie kenhuis te Sluiskil te vervoeren. Het in Cairo verschijnende regeringsblad „Algomhoerija" heeft zaterdag de Nederlandse regering en de Nederlandse pers gewaarschuwd „hun smerige anti-Arabische campagne in ruil voor Israëlische dollars" stop te zetten. Het blad beschuldigde de Nederlandse pers ervan een las tercampagne tegen de Verenigde Arabische Republiek te hebben «ontketend wegens het proces tegen de Nederlander Meewis Goudswaard, die op beschuldi ging van spionage voor Israël terechtstaat. De Nederlandse re gering had er volgens het blad beter aan gedaan bij Israël te protesteren tegen het feit dat in Amsterdam een hoofdkwartier voor spionage tegen de Verenig de Arabische Republiek was ge vestigd. De Axolso transportcolonne van het Kode Kruis behaalde wederom de eerste prijs. De Axelse Rode Kruis-eolonne ging zaterdagmiddag, onder lei ding van haar commandant de heer P. Mechielsen, naar Goes om aldaar deel te nemen aan de districtswedstrijden. De heer Mechielsen, die met zijn ploeg al meerdere successen heeft behaald, verwierf ook nu weer het hoogst aantal van de door de jury toegekende pun ten en zal derhalve deelnemen aan de provinciale wedstrijden, die op 9 juli te Middelburg zul len worden gehouden. Als prijs werd aan de Axelse Rode Kruis-tolonne een imitatie ambulance-wagen uitgereikt. De uitslagen van de aan deze districtswedstrijden deelnemende ploegen was als volgt: 1. Axel 382 punten, comman dant 90 punten; 2. Krabbendijke 367 pnt, commandant 75 pnt; 3. Goes 345 pnt, commandant 65 pnt; 4. Kruiningen 334 pnt, com mandant 70 pnt, en 5. Oostburg 328 pnt, commandant 70 pnt. Gouden bruiloft. Op dinsdag 31 mei zal het vijf tig jaar geleden zijn, dat Theo- philis Petrus Ottjes en Regina Philomena Duilaart elkaar het jawoord gaven. Morgen zal dit feest op grootse wijze gevierd worden in familie kring, een dag die begonnen wordt met een H. Mis uit dank baarheid. Ook de buurt zal niet achter blijven. Er is een feest comité gevormd onder voorzitter schap van de heer J. Mangnus. De Amerikaanse luchtmacht heeft een satelliet van het type Agena, in het kader van het Midas-beveiligingsprojekt, £11 een baan om de aarde gebracht. Deze ruimtespion kan de V. S. waarschuwen als vijandelijke raketten worden afgevuurd. Verder kan zij op elk moment foto-opnamen maken en naar de aarde zenden. Op de foto rechts toont de laatste voorbe reidingen aan deze bijzonder zware satelliet. Links een foto opname van de marinebasis te San Diégo in Californië, ge maakt van een hoogte van bijna 20 kilometer. (Adv.) door rheumatiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen is onnodig. Togal bevrijdt U snel en afdoen de van die pijnen. Togal kan baten, waar andere middelen falen. Togal zuivert de nieren, is veilig voor hart en maag. Bij apotheek en drogist 0.95, f 2.40, ƒ8.88. GEM EE NTE TERNEUZEN Burgemeester en Wethouders van Terneuzen maken ingevolge artikel 12, 2e lid. van de Hinder wet bekend, bat aan de Gulf Oil Nederland i N. V., Blaak 32, Rotterdam, vergunning is ver leend tot het oprichten van een I-. P. G. propaan-tankstation door plaatsing van een tank met een inhoud van 16.800 liter op/in bet perceel, plaatselijk bekend Axelscstraat, kadastraal bekend Gemeente Terneuzen, sectie E nummer 1523-1527. Terneuzen, 27 mei 1960. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Mr. H. RIJPSTRA, Voorzitter. A J. DEES. Secretaris. MAANDAG 30 MEI TERNEUZENLuxor theater, S uur; Hunde wollt ihr ewig leben. AXEL: Het Centrum, 8 uur: Some like it hot. DINSDAG 31 MEI TERNEUZENLuxor theater, 8 uur: Vader, moeder en 9 kinderen. Locaal Bethel, 7.30 uur: Evangelisatie-samenkomst. -Zuidersportpark, 18.45 uur: ScheepswerfP.T.T.; 20 uur: ComeiribH.K.C. AXEL: Het Centrum, 8 uur: Some like it hot. De Sowjet-minister van Bui tenlandse Zaken. Andrei Gromi- ko, heeft verklaard, dat het Ame rikaanse plan voor luchtinspec- tie (dat president Eisenhower deze week in een radio- en tele visierede weer naar voren haal de) voor de Sowjet-Unie onaan vaardbaar is, zelfs als de Ver. Staten zich met de controle van uit de lucht zouden belasten. „Wij hebben geen behoefte aan inlichtingen van het genre dat het Pentagon (het Amerikaanse ministerie van Defensie) zoekt en wij zullen ze aan niemand geven", zo zei hij. Wat de verdere ontwikkeling van de internationale toestand, na het mislukken van de Parijse topconferentie betreft, merkte de Sowjet-minister op, dat dit niet alleen van de Sowjet-Unie af hangt doch ook van andere lan den en in het bijzonder van de Ver. Staten. De Sowjet-Unie blijft voorstandster van oprechte vriendschap tussen de volken en een vastbesloten voorvechtster van vrede en ontspanning. Doch voor het ogenblik lijkt het als de Ver. Staten geen overeenstem ming wensen en zij de onderhan delingen willen gebruiken als een „rookgordijn voor het ver bergen van hun onbereidheid om tot een akkoord te komen. Gromiko had ernstige kritiek op de aangekondigde Amerikaan se oefening, waarbij 120 straal vliegtuigen van de Amerikaanse luchtmacht naar liet Verre Oos ten zullen vliegen. Hij zag in die oefening een poging om de in- ('U-nationale toestand te ver scherpen en de spanning te ver groten. Op de vraag waarom de Sow jet-Unie zo hevig gekant is tegen vluchten van spionagevliegtuigen over haar gebied terwijl vanuit kunstmanen alle hoeken van de aarde worden geobserveerd, ant woordde Gromiko, dat er een groot verschil is tussen deze twee. Hij zei overigens dat de Sowjet-Unie graag zou zien, dat de commissie van de Ver. Naties voor het vreedzame gebruik van de kosmische ruimte spoedig haar werkzaamheden begint. De Verenigde Staten vertraagden evenwel de regeling van kwes ties die eerst opgelost moeten worden. De permanente Amerikaanse afgevaardigde bij de Ver. Naties, Cabot Lodge, zei op zijn beurt dat de bijeenkomst van de Veilig heidsraad over de Russische be schuldiging van „agressie" tegen de Ver. Staten de geruchtmaken de vlucht van de Amerikaanse U-2 in hot juiste licht had ge steld. De Russische beschuldiging was weerlegd. Volgens Lodge blijft de Russische afgevaardigde Gromiko hameren op „agressie" om twee redenenten eerste om dat de Sowjet-Unie elk besluit van de Ver. Naties negeert dat haar niet aanstaat en ten tweede omdat besloten is, de Ver. Sta ten bij wijze van propaganda als agressor te bestempelen. Naar aanleiding van de opmer king van Gromiko, dat de Sow jet-Unie geen belang stelt in president Eisenhowers plan voor internationale luchtinspectie, verklaarde Lodge, dat het land dat tot een onverhoedse aanval in staat is onverschillig is voor de voorzorgsmaatregelen van de ander. Wat de kritiek van Gromiko op het Amerikaanse plan om een vloot straalvliegtuigen naar het Verre Oosten te zenden aangaat, zei Lodge dat Gromiko niet weet waar hij over praat. „Hij weet helemaal niet waarom wij de vliegtuigen daarheen sturen". Dr. Syngman Rhee, oud-.presi- aent en voormalig regeringslei der van Zuid-Korea, is zondag ochtend in gezelschap van zijn Oostenrijkse vrouw, per vlieg tuig uit Seoel naar de Verenigde Staten vertrokken. Het vliegtuig zal een tussenlanding op Hawaii naken. Naar verluidt zal Syngman Rhee zich definitief op Hawaii vestigen. Hij bracht hier tijdens de Japanse bezetting van Korea talrijke jaren door. Een woordvoerder van de Zuid- Koreaanse regering zei dat Rhee niet in ballingschap gaat, maar voor rust is vertrokken. John Tsjang, leider van de de mocratische partij en voormalig vice-president, verklaarde echter verbaasd te zijn. „Rhee's ont snapping naar de Ver. Staten is een zeer onrechtmatige daad. Hij moet zich nog verantwoorden voor misdaden van de afgelopen twaalf jaar." De Rhee's reiden op een diplo matieke pas en hadden een be zoekersvisum van drie maanden voor de Ver. Staten. Zij namen sléchts zes stuks bagage mee. De politieke' tegenstanders van Rhee, verbaasd over zijn plotse ling vertrek, vragen zich af of de voormalige president, die na zijn aftreden gezegd had als ge woon burger in zijn land te blij ven, ooit naar Zuid-Korea zal terugkeren. (Adv.) Premier Castro van Cuba heeft zich vrijdagavond laatdun kend uitgelaten over de Ameri kaanse hulpverlening aan zijn land, die binnen zes maanden zal worden stopgezet. Castro zei niet te weten waarom Amerika zo lang wacht met de afwikke ling van „zo'n geringe hulp". Cuba heeft geen hinder van de stopzetting, zei hij, maar Ame rika zal zichzelf groot moreel nadeel berokkenen. De Amerikaanse hulp aan Cuba bedroeg ongeveer 200.000 dollar per jaar. Krimpvrij door Sanfor door LUISA-MARIA LINARES 67) (Nadruk verboden) Olga was het opgevallen dat Sheila, nu ze weer bij haar man was, buitengewoon opgewonden veel vrolijker was dan de vorige dag. „Toen ik hem een paar jaar geleden in Zwitserland leerde kennen was hij de best geklede man in het hotel, de meest on verschrokken sportman en de meest onvermoeibare danseur. En de vurigste hofmaker. Ik was in die tijd erg gedeprimeerd. Elke morgen ontdekte ik Weer een nieuwe rimpel in mijn ge zicht en zei tot mezelf: „Alles wat mooi en prettig is in de we reld is voor jou afgelopen, Sheila". „En de graaf heeft dat alles weer teruggebracht, is het niet?" zei Elena op raadselachtige toon. „Ja, inderdaad, het was een wederopstanding, die na veertien dagen eipdigde in een huwelijk". „Het aureool van sinaasap pelen", dacht Olga. Inderdaad had ze zich verwonderd, toen men haar graaf Tamaroff had voorgesteld. Hij was vee] jonger dan zijn vrouw en buitengewoon knap. De aantrekkingskracht die van hem uitging was lichtelijk verwarrend, soms zelfs overwel digend. Het soort echtgenoot dat voor zekere vrouwen een bron van voortdurende zorg moest zijn. Olga haalde een zwart laken broek, met witte trui met rood afgezet, een er bij passende muts eni handschoenen uit haar kof fertje. Haar schoonmoeder had haar die hele uitrusting een half uur voor haar vertrek naar dit verontrustende week-eind ge bracht. Ze had haar wat verle gen de grote doos gegeven, alsof ze daarmee vergiffenis vroeg, voor datgene wat zij alleen wisten. „Xavier heeft me opgedragen dit voor je te kopen. Ik heb moetan wachten tot de winkels open waren en ik heb me moeten haasten, want er was weinig tijd". Altijd weer Xavier. „Je kunt daar niet zonder be paalde kleren. Er zal daar veel sneeuw liggen en erg koud zijn". „Maar ik...'' Olga had haar schoonmoeder veel willen zeggen, ze had haar onder andere willen vragen, waarom ze bleef zwijgen over hetgeen de vorige nacht gebeurd was en protesteren tegen dit reisje, dat men haar tegen haar zin had opgedrongen. Maar de anderen kwamen binnen' en ze bleef zwijgen. En nu lag die uitrusting op de cretonne bedsprei. Er stonden drie bedden in de kamer, een grote kast,, een tafel, en twee stoelen. Er was een kachel, die juist was aangemaakt en. er VERMISTE JONGEN VERDRONKEN. Zondagmiddag is in de Delfs- havensrhe Schie te Rotterdam '1 stoffelijk overschot gevonden van de 8-jarige M. van Dijk uit de Allard Piersonstraat te Rot terdam. Het jongentje werd sinds woensdag vermist. Het laatst was hij gezien toen hij stond te kijken naar het ver branden van takken op de Ael- brechtskade. Vermoedelijk is hij toen spelenderwijs te water ge raakt. Een groot aantal politie mannen heeft sinds donderdag tot zondag toe naar de jongen gezocht. Het waren echter bur gers die zijn stoffelijk overschot zagen drijven. KLEUTER OP RIJKSWEG 13 AANGEREDEN EN GEDOOD De 4-jarige Ronald van der S. uit Delft is zaterdagmiddag on verwacht door de heg, die de rijbanen van rijksweg 13 (Den HaagRotterdam i onder de ge meente Delft, scheidt, gelopen en terechtgekomen op het wegge deelte voor het in de richting Den Haag rijdende verkeer. De kleuter werd gegrepen door een met een snelheid van ongeveer 100 km rijdende auto, bestuurd door de 22-jarige J. W. S. uit Delft, en op slag gedood. Door de kraent waarmede S. zijn auto remde ontstond een kettingbotsing waarbij nog twee auto's betrokken waren. KRAAN KANTELDE IN HET WATER. Zaterdagmorgen is bij de me- taalmaatschappij van S. A. Vies en Zn aan de Piekstraat in Rot terdam-Zuid een 6-tons Kraan omgevallen en in het water te rechtgekomen. De 45-jarige schipper J. v. W. uit Dorurecut is bij dit ongeval om het leven gekomen en de 58-jarige kraan machinist J. v. d. K. uit Dor drecht werd gewond en moest in een ziekenhuis worden opgeno men. De twee mannen waren bezig de stoomkraan, die op een stei ger stond opgesteld, te repare ren. Op een zeker ogenblik be gon de kraan te kantelen. Eén van de twee wist, zij op het laatste ogenblik, zich in veilig heid te stellen, waarbij hij weid gewond. De ander. zo. neemt de ponue aan, zou met de kraan in de diepte zijn verdwenen. Dó brandweer heelt nog geprobeerd hem te redden, uoch zondc-r succes. AUTO DOOS TREIN GEGREPEN Zaterdagmiddag omstreeks 2 uur is op de met klaphekken be veiligde, in. incidentele gevallen gebruikte, spoorwegovergang aan de Puttensteinse Veldweg in Wezep een personenauto gegre pen door de uit de richting Amersfoort naar Zwolle onder weg zijnde trein. De bestuurder van de auto, de 20-jarige J. A. C.. B. uit Schie dam, die, naar later is gebleken, juist bezig was zijn auto te ver laten omdat de motor was af geslagen, werd zwaar gewond. Hij is naar het Sophia-zieken- huis te Zwolle overgebracht. Door de kracht van de botsing werd de motor van de auto uit de wagen geslagen en de loko- motiel zó ernstig beschadigd, dat zij moest worden vervangen. De trein Kreeg daardoor een vertra ging van een uur. Öp deze spoorwegovergang is in oktober 1958. toen aan de pro- vmc ale weg Vezep/Heerde herj stellingen werden uitgevoerd, 'n autobus van de Veluwse auto- dienst door een trein gegrepen. Tengevolge daarvan verloren 3 mensen liet leven. naast bevond zich een goed in gerichte badkamer. Ondanks alles was Olga blij in een mo derne chalet ie zijn waar geen plaats was voor haar angst. Het oude huis in Lezcano scheen bevolkt te zijn met spoken, de villa op de Sierra boezemde haar hoegenaamd geen vrees in. De gravin was verontwaardigd dat men niet elk van haar gastar- een afzonderlijke kamer kon geven. Olga was er daarentegen olij o.n. Gedurende de reis hier heen had de gedachte, dat men haar de kamer van Xavier zou laten delen, haar voortdurar.d geplaagd. Elena had haar vaag gerust gesteld. „Als we eenmaal daar zijn zullen we wel zien hoe die moeilijkheid te ofnzeilen'", Nu was alles uitstekend ge regeld. De vijf mannen waren verbannen naar een grote slaap zaal, die zich tegenover het huis bevond. „Je moet me die gedwongen scheiding maar vergeven", ver ontschuldigde Sheila zich. Ze gaf Olga telkens een tikje op haar wang, alsof ze een klein troetelhondje was. „Gelukkig komt Carcons van avond, zei ze. Dat is een vol maakte bediende. Die kan alles: En een week-end in de bergen is altijd amusant, vinden jullie niet?" Olga was het daarmee eens. Het was veel prettiger in deze charmante chalet hoog in de bergen dan beneden in dat legu- bere huis naast de Pteronodon- ten. Ze trok haar zwarte, lange broek en witte trui, de dikke rode wollen sokken en stevige schoenen aan, terwijl de gravin met Alexis bleef praten. „Die arme Carcons eet nooit MAN DOOR LUIK GEVALLEN Vrijdagmiddag is de 54-jarige heer S. Greijdanus, zakkenstop- l>er bij de jute-industrie van de firma Roseboom in de Grote Bickerstraat te Amsterdam, van een hoogte van zes meter geval len. Hij was vrijwel op slag dood. Het slachtoffer stond tegen een zogenaamde sehriklat ge leund. Deze schoot los waardoor de man het evenwicht verloor en door een luik voorover op de bin nenplaats terecht kwam. HONDERDJARIGE IN VLAARDINGEN Heden viert de heer J. Kijne te Vlaardingen zijn honderdste verjaardag. De heer Kijne is jarenlang lid en bestuurslid van de Anti-Revolutionaire kiesver eniging „Nederland en Oranje" geweest. Gok het secretariaat hiervan heeft hij lange tijd waar genomen. Vijfentwintig jaar lang was hij bestuurslid van de Ver. voor gereformeerd schoolonder wijs, waarvan 15 jaar als secre taris. Voorts was hij lange tijd voorzitter van de vereniging „Patrimonium". Hoewel de in het bejaarden huis „Avondrust" te Vlaardingen wonende 99-jarige nog helder van geest is, zal hij geen grote toeloop van vr ienden en beken den kunnen ontvangen, omdat hij herstellende is van een operatie. PRIMEUR BIJ VERKEERSREGELING. Hedenochtend om S uur, als de grote stroom van werkers zich per fiets, brommer, motor of auto naar de binnenstad gaat bewegen en torenzen. die de stad gaan verlaten, zal de Rotterdamse po litie met een nieuwigheid op het gebied van verkeersregeling een aanvang nemen. Dan zal op de Kleiweg, waar de Uitweg en de Rozenlaan een kruising vormen, een transportabel, verkeerslicht worden geplaatst, dat via een, draagbaar zendertje door een aan j de kant staande politieman auto- matisch omgeschakeld kan wor- den. Reeds zijn vorige week tijdens snitsuren op de Aieent proeven'1 genomen, die uitstekend geslaagd worden geacht. Men hoopt met dit op afstand bedienbaar Trans portabel verkeerslicht in het ver volg ook tijdelijk zich voordoende verkeersdrukte tijdig' te kunnen opvangen en in goede banen te leiden. Rotterdam heeft voor wat Ne- j derland betreft de primeur van dit systeem. De Chileense stad Conception, die de vorige week in het cen trum lag van een serie vernieti gende aardbevingen, is zondag weer door een zware aardbeving getroffen. De nieuwe aardbeving, die een kracht van vijf had volgens de richterschaal, trof een gebied van 300 kilometer, tussen Chilian en Temuco. Vele huizen die door de vorige aardbeving reeds be- schadigQ waren, stortten in. De telefoonverbindingen zijn weer verbroken. De nieuwe aardbeving trof Conception om 3.45 uur 's nachts de reeds zwaar getroffen bevol king rende in paniek de straat op. Er is geen melding gemaakt van slachtoffers. Zondagochtend djn in Santiago zes Amerikaanse „Globemasters" aangekomen die twaalf helikop ters vervoerden. Deze zijn naar de zwaarst getroffen gebieden gezonden. België heeft in 1959 het hoog ste geboortecijfer gehad sinds bijna veertig jaar, waardoor vol gens niet officiële gegevens het aantal inwoners per 1 januari 1960 tot 9.128.000 was gestegen. Voor het eerst sinds 1921 over schreed bij onze zuiderburen het geboortecijfer de 160.000 en het was met 160.662 ongeveer 5.000 hoger dan in 1958. In 1921 wer den in België 163.000 kinderen geboren als gevolg van de talrij ke huwelijken, die in de eerste jaar na de oorlog van '14'IS werden gesloten. Het aantal huwelijken in Bel gië vertoont de afgelopen jaren een steeds dalende lijn en was het afgelopen jaar weer 200 min der dan in 1958. De emigratie had slechts een beperkte invloed op het aantal inwoners. Tegenover- de bijna 40.000 Belgen en vreem delingen. die in 1959 het land verlieten, stonden ruim 32.000 personen, die zich in België kwa men vestigen. Een stijging van het aantal in woners in 1960 wordt overigens niet verwacht. Het aantal huwe lijken blijkt volgens de gegevens over de eerste maanden van dit jaar verder terug te lopen, het geboortecijfer daalt weer en het aantal sterfgevallen is groter dan de afgelopen jaren. Een brief van Paus Johannes aan kardinaal Wyszinski, die on langs door de Poolse douane in beslag was genomen, is naar ver- i luidt door de Poolse autoriteiten I met erontschuldigingen voor het in beslag nemen aan de Pool- se- kerkelijke autoriteiten over- j handigd. De brief werd met een aantal kerkboeken in beslag genomen toen de Poolse douane in hec be gin van mei te Zebrzydowice de bagage controleerde van bisschop Kazmierz Kowalski van Chelm- no, die een bezoek aan Rome had gebracht. De brief zou deze week op een bijeenkomst van de gemengde commissie voor kerkelijke aange legenheden in Warchau, die het incident besprak, zijn terugge geven. De regeringsvertegen woordigers zouden daarbij heb ben gezegd aai de brief niet ge opend was. genoeg. Hij heeft aanleg tot dik worden en Alexis kan dikke mer.sen niet uitstaan, daarom moet hij een streng diëet volgen. Op een avond is Carcons onpas selijk geworden toen hij tatel- diende. De geur van een sole a la meunière werd iiem te machtig". Olga lachte, zelf verbaasd dat ze zich weer zo kon amuseren als in de tijd toen de familie van haar man nog niet haar levens pad had gekruist. Elena, die bezig was zich te verkleden, deed of ze niets van het gesprek hoorde. Sheila sprak over Alexis als een vr-ouw die ten prooi is aan een obsessie, waarvan ze ze zich met voorgewende lucht hartigheid wilde bevrijden, doen de of de persoon in kwestie van vveimg belang was. Maar ze bereikte het omgekeerde effect. „Hij ko^s onze chauffeurs naar ruggen. Denk je dat ik gekheid maai:? Absoluut niet. Alexis is gek op al wat mooi is...hij zegt. dat hij pnmogelijk tegen een onethische nek zou kunnen aan kijken en staat er op, dat de chauffeurs zich elke dag het haar laten kuippen. Er kwam een tijd dat ik al die bevlie gingen en aanwendsels en zijn aanwezigheid niet meer kon ver dragen. Toen ben ik weer naar huis, naar San Francisco terug gekeerd. Dat was een domme fout. Ik kon zijn afwezigheid nog veel minder verdragen". „En natuurlijk zou ik hem nooit zijn vrijheid teruggeven. Nooit'". (Wordt vervolgd.) j KIKVORSMAN CRABB Van de hand van J. Bernard Hutton, een Brit van Tsjechische I geboorte die voor de oorlog bij kranten in Praag en Moskou heeft gewerkt, is in Londen het boek „Frogman Extraordinary" verschenen. Het is volgens de schrijver gebaseerd op een ,ge- heim Russisch dossier over de Britse kikvorsman Lionel Crabb, die nu onder ae naam Lef Lwo- witsj Korablof als luitenant bij de Russische marine zou werken. Hutton zegt over een Duitse vertaling van het geheime Rus sische dossier te beschikken. Het is volgens de schrijver aan de geheime politie van alle commu nistische landen toegezonden om te laten zien hoe de Sowjet-des- kundigen zonder chemische mid delen of geweld gevangenen „klein krijgen". De Russen zijn er van over tuigd. aldus het boek, dat Crabb in dienst van de Amerikanen stond toen hij in 1956 als kik vorsman spioneerde bij één van de Russische oorlogsschepen die een bezoek aan Engeland brach ten. Het latei- gevonden vermink te lijk zonder hoofd, waarvan men aannam dat het van Crabb was. zou opzettelijk door een Russische duikboot in de Britse wateren over boord zijn gezet. Crabb kreeg na langdurige verhoren, waarbij hij ontkende voor de Amerikanen te hebben gewerkt, de keus tussen veroor deling als spion en dienstneming bij de Russische marine. In de Marokkaanse steden en bergdorpen zijn zondag voor het eerst gemeenteraadsverkiezingen gehouden. Volgens de eerste oe- richten was de opkomst van de kiezers goed en hebben zich geen incidenten voorgedaan. Ongeveer een kwart van de vier-en-een-half miljoen kiezers bestond uit vrouwen. Met het oog op de analfabeten hadden de kandidaten in elk kiesdistrict be paalde kleuren en een nummer toegewezen gekregen. Men verwacht van de uitslagen een aanwijzing van de maniet- waarop het volk het recente be sluit van de koning om zelf de leiding van de regering te nemen, met kroonprins Moelai Hassan als vice-premier, beoordeelt. De strijd ging voornamelijk tussen kandidaten van de nationale volksunie en de Istiklalpartij. Deze laatste wordt door de kroonprins gesteund. DE EERSTE DRUIVEN Aan de veiling Westerlee in De Lier voerde de kwekers Gebr. Vreugdenhil wonende Achter laantje aldaar zaterdag de eerste Golden Championdruiven aan. Zij brachten 8,40 per kilo op.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2