Nederlands 4 problemen Lagerhuis-verklaring van MacMillan hogeschool ichap Chroesjtsef sp rak in Berlijn ME!-RONDE Caravelle op 2000 m. hoogte door sportvliegtuig geramd: 2 doden Verbetering van het Suez-Kanaal Knip deze letters uit Wilt U met Lexi naar Rome, bewaar dan deze advertentie en vraag nadere inlichtingen aan LEXINGTON afd. ZL 25 - Postbus 170 - Den Haag. NEDERLANDS SCHIP AAN DE GROND. 't ruim 3.500 ton metende ■rlandse schip „Solon" van N. S. M. is vrijdagmorgen noorden van Norddoich in a ring gekomen met het Ja. e schip „Tenyo Maru II". t Nederlandse schip, dat zin. e was. is aan de grond gp. 0c bemanning verkeert niet ddellijk in gevaar. .Solon" lag voor anker op 'ezermonding. Het liep een 3 m lange scheur op in de ter hoogte van ruim 3, ge- dijk onder de waterlijn, teinde erger te voorkomen, de gezagvoerder besloten chip. dat water maakte, aan ond te zetten voor Brinka- f hij Bremen. ee sleepboten trachten nu iolon" vlot te trekken om tarna naar Bremerhaven te i. Een derde sleepboot nog „stand by". Er zijn persoonlijke ongelukken ge- ige week '16 mei i kwam rlon" als 9000ste schip van ar de Rotterdamse haven »ens een mededeling van de 1 zijn 180 personen gewond <t bij de botsing die vrijdag vond voor de ambtswo- van premier Kisji tussen studenten en de politie. 25 gewonden zijn naar het huis gebracht. rs vertoonde geen her ring aan de misdaad of its een gedeelte. Dit is aam bij de niet-psycho- ïe bedrijvers tenzij ze hun aad in dronkenschap en bedreven. ij warm water jonge- je, bij koud water meis- lukkig zijn wij mensen zeeëgels, want anders ;n wij ons eigen geslacht cunnen zijn. Met zeeëgels, weert dr. Boolootia van ïiversiteit van Callifornië >s Angeles, is het in dit jzicht vreemd gesteld. Bij a l. kan de omgeving be- d zijn voor het geslacht, rond van zijn proefne- m heeft hij het zeer ;melij kunnen maken dat mperatuur een belangrij. 1 in de bepaling van het ;ht, bij bepaalde zeeëgels t te spelen. ïreerst heeft "hij een ijzing gevonden'-' dat water over het alge- meer manlijke zeeëgels ceert en koud water vrouwelijke. Eveneens hij, dat het warme water worpen aan grotei fluc- s in temperatuur aanlei- kunnen geven voor het and komen van relatief aantallen bisexuele of lslachtige zeeëgels. Dr JEAN HUGO, ik verboden.) POSTZEGELACTIE 1960 irt van 25 kleine ballon maandagochtend 23 mei n de Rotterdamse Euro- l het uiterlijke teken zijn zomerposlzcgelactie 1960 is begonnen. Vijf ballon- igen een enveloppe, die e vinder in of buiten td filatelistische waarde ïem of baar twee toe wijzen tot de Floriade te m verschaft en boven- n pakket Nederlandse lien in uitzicht stelt. Op eloppen zijn complete an de vijf zomerpost- it jaar een bloemenserei, die op de eerste dag van zijn gestempeld met het poststempel van de Flo- restaurant van de Euro- 1 de directeur-generaal •T.T., prof. ir. G. H. Bast, postzegels van I960 offi- rdragen aan de voorzit- le stichting „Comité voor -postzegels", staatsraad r. Schokking. Dit werd iddag tijdens een pers- ie in de recreatiezaal Haags sanatorium voor •culose meegedeeld, jverdracht zal de hoofd post. de heer Hoolboom, serie zomerzegels ver- n mevrouw E. Krelage Hcsselink uit Haarlem, iwe van de overleden van de Koninklijke Al- fereniging voor Bloam- tuur. rpostzegels van dit jaar een bloemenserie. Het snd comité hoopt dat nenzegels vreugdezegels ijken, en dat ook die iterlelie, gaspeldoorn, ïedistel en klaproos, die stzegels zijn afgebeeld, reugde voor medemen- nood zullen betekenen, jen, spastische en ast kinderen, lijders aan en tuberculose, chro- :en, oud-verpleegsters, ligen, beeldende kun- n vele anderen deelden in de opbrengst van de ctie, ten bedrage van 1952 wordt 25 procent eschikbare bedrag ver- er de provincies voor ale en culturele belan- ■zondheidszorg. NEDERLAND EN DE VERKLARING VAN SUBANDRIO Gevraagd naar commentaar op de verklaring van de Indone sische minister van Buiten landse Zaken, Sv.bandrio, van donderdag, heeft een woord voerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag, gisteren verwezen naar de jongste verklaringen van de minister van Buitenlandse Za ken, mr. J. M. A. H. Luns, en de minister van Defensie, ir. S. H. Visser, in de Tweede en Eer ste Kamer „waaruit afdoende blijkt dat Nederland geen agressieve bedoelingen kunnen worden toegedacht. (Vervolg van pag. 1)' Hier zien wij het resultaat. „Een Amerikaans inlichtingenvlfegtuig dringt ons gebied binnen en de president is daarvan op de hoog te. Stel je voor, kameraden, aan de vooravond van de topconfe rentie, houden Amerikaanse staatslieden, alsof zij daartoe op dracht hebben, eensgezind uitda gende redevoeringen met dreige menten. De Amerikaanse presi dent zegt, dat deze redevoeringen de politiek van de Ver. Staten behelzen. Dat bevestigde onze grootste vrees over de machts verdeling in de Ver. Staten. De Ver. Staten streefden niet naar een conferentie, maar deden al les om de atmosfeer te bederven en de basis te ontnemen voor degenen die in Parijs wilden bij eenkomen." „Do belangrijkste kwestie is nu hoe de wereld er in de vol gende zes tot acht maanden zal uitzien. Wij zullen moeten on derhandelen met onze vrienden in andere socialistische staten. Fn dat zullen wij doen. Wij zul len niets doen wat de interna tionale situatie achteruit doet gaan cn de slechtste tijd van de koude oorlog terugbrengt. De Sowjet-Unie zal in tegendeel alles doen om verbetering van de betrekkingen tussen dc landen te verkrijgen. De situatie in dc Sowjet-Unie en in de andere socialistische landen is zeer stabiel en .wordt steeds beter. Het Amerikaanse volk streeft evenals andere vol ken naar vrede. Er waren presi denten in de Ver. Staten, die in de hele wereld zeer geacht wer den. Het zijn Washington, Lin coln, Jefferson en Franklin Roo sevelt. Wij mengen ons niet in binnenlandse zaken van de Ver. Staten. Wij zouden dat niet doen als wij dat konden. Het is duide lijk dat de Amerikaanse politiek belangrijk is voor de wereia. Het is de machtigste staat van de kapitalistische wereld". De Russische premier zei, dat de huidige situatie in Berlijn zou moeten worden gehandhaafd tot de topconferentie bijeenkomt. „Natuurlijk hebben de Sowjet- Unie en de socialistische staten nu het recht deze kwestie onver wijld op te lossen door het vre desverdrag met de Duitse demo- cratische republiek, dat ook dé Berlijnse kwestie zou opiossenj te ondertekenen. De vraag is of het nu het tijd* stip is voor een sluiten van een vredesverdrag met de D.D.R.? De Ver. Staten deden hetzelfde met Japan. Wij zijn tot de slotsom gekomen, dat de steeds ruimere ontplooiing van de krachten van de vrede zullen overwinnen. Wij willen gelovèn, dat de topbijeen komst over zes tot acht maanden zal worden gehouden. Onder deze omstandigheden is het ver« standig een beetje te wachten en alle pogingen te doen om een op lossing voor de bestaande kwes ties door de vier mogendheden te vinden. Daarom zal de bestaande toe stand in Duitsland en West-Ber- lijn voor deze periode worden ge handhaafd. Wij geloven, dat de conferentie over zes tot acht maanden zal beginnen. De drie Westelijke mogendheden hebben in hun communiqué hier prak tisch mee ingestemd. Er moeten geen eenzijdige stappen worden ondernomen, die een bijeenkomst van de regeringsleiders over zes tot acht maanden zou tegenhou den. Alleen zo kan aan de eerste vereisten worden voldaan. Ik moet onze partners echter waar schuwen dat nóch de Sowjet- Unie nóch de D.D.R. bereid zijn altijd' aan dc kust te blijven zit ten om op mooi weer te wachten voor het sluiten van een vredes verdrag met Duitsland Zij moe ten ons geduld niet msibruiken. De vreedzame staten zullen niet toestaan, dat er eert eeuwig be zettingsstatuut in West-Berlijn zal zijn." Hij maakte ook een woordspe ling op de naarr van burgemees ter Brandt. „Pas op voor brand, mijnheer Brandt, vergeet met dat Oost-Berlijn een gebied van Oost-Duitsland is en dat alle pogingen om West-Berlijn op te nemen in de bondsrepubliek zul len falen. De Russische premier, die ver gezeld werd door zijn minister van Defensie, Malinofski, sprak tot ongeveer 10.000 mensen, die samengepakt waren in het sport paleis. Duizenden stonden buiten op het plein via luidsprekers te luisteren naar de rede. die ook door de televisie werd uitgezon den. PSYCHOPATEN OP HET OORLOGSPAD NOODWEER PENSIOENEN INDONESIË Zoals verwacht kon worden, is ook de regering geschokt door de heftige reacties in ons land naar aanleiding van de moord die een uit een inrichting ontsnapte psychopaat pleegde op een jong win kelmeisje in Limburg. Ons volk is ongerust, omdat blijkt, dat de inrichtingen „lek" zijn en de psychopaten slechts weinig moeite behoeven te doen om te ontvluchten. Dergelijke misdrijven zouden Wij in de toekomst méér kunnen verwachten. De minister van justitie, mr. A. C. W. Beerman, overweegt maat regelen ter voorkoming van het ontvluchten of het niet terugkeren van proefverlof van ter beschikkinggestelden en van het zich aan toezicht onttrekken van voorwaardelijke ontslagenen. Dit werd meegedeeld na een inspectietocht, die de minister langs een groot aantal van dergelijke inrichtingen had gemaakt. Welke stappen er zullen worden gedaan, blijft een open vraag, want het is bekend, dat het nemen van maatregelen zéér moeilijk zal zijn en dat dit trouwens veel geld zal moeten kosten. De psy chopatenzorg is momenteel het zorgenkind van het departement van justitie. Verschillende deskundigen zijn inmiddels ingeschakeld om een bevredigende oplossing voor dit probleem te vinden. Het eerste noodweer in dit seizoen Het eerste noodweer van dit seizoen heeft zich gemeld. Ter wijl boven een groot deel van Nederland de hemel inktzwart dichttrok, ontlaadde zich boven Limburg een zware bui, waarbij zeer veel schade werd veroor zaakt. Een zeer groot aantal inwoners van de zuidelijkste provincie van ons land heeft overlast gehad van het hemelwater, dat niet zo snel door riolen en dergelijke kon worden afgevoerd, vele kelders kwamen hierdoor onder water te staan. Door de bliksem werden koeien gedood en enkele televisie-anten nes moesten het eveneens ont gelden*, Een brede stroom mod der en mergel dreef van de Sint- Pietersberg de omliggende hui zen binnen, en maakte van de straten ware modderbanken. Bovendien werd door de zware neerslag schade toegebracht aan de fruitteelt en aan de jonge landbouwgewassen. De ambtenarenpensioenen De minister van Binnenlandse Zaken, mr. E. H. Toxopeus, heeft de centrale commissie voor geor. ganiseerd overleg in ambtenaren zaken een voorstel gedaan tot vermindering van de korting, die in verband met de uitkeringen krachtens de A. O. W. en de A. W. W. worden toegepast op de ambtelijke pensioenen. De korting, die thans twee procent per jaar bedraagt zo- Financiële medewerking openbare werken in probleemgebieden Gevolg gevend aan de in de memorie van toelichting op zijn begroting voor 1960 gedane toe zegging, heeft de minister van Economische Zaken aan de be sturen van de vier noordelijke provincies en van de provincies Noord-Holland, Zeeland, Noord- Brabant en Limburg medege deeld, dat hij bereid is financiële medewerking tot een bedrag van circa 23 miljoen gulden te ver lenen aan de uitvoering van een dertigtal openbare werken ter bevordering van de industriali satie in de probleemgebieden. Met de uitvoering dezer wer ken in hoofdzaak verkeers verbindingen is een totaal in vesteringsbedrag van ruim 36 miljoen gemoeid. Waar zulks in verband met relatief hoge werk loosheidscijfers mogelijk is, wordt de uitvoering der werken tevens dienstbaar gemaakt aan de bestrijding der werkloosheid. De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid zal uit dien hoofde ongeveer ƒ4,5 miljoen in de totale investeringskosten bij dragen. In enkele gevallen kan ook in verband met het algemeen verkeersbelang der uit te voeren werken een subsidie van de mi nister van Verkeer en Water staat tegemoet worden gezien. De resterende kosten zullen, af gezien van enkele bijdragen van derden, door de betrokken pro vincies en gemeenten moeten worden bijgedragen. Deze laatste organen zijn overigens vrij om de werken al of niet in uitvoe ring te nemen. Het grootste deel dezer struc tuur verbeterende werken zal worden uitgevoerd in de provin cies Groningen, Friesland en Drenthe. De meeste projecten zullen in de loop van het jaar 1961 gereed kunnen zijn; van enkele zal de uitvoering enige jaren vergen. als bekend is het maximum tach tig procent wil de minister in eerste instantie verminderen tot 1.3 procent, zodat het totaal van de korting bij veertig dienstjaren nog maar 52 procent bedraagt. Algemeen is men van mening dat deze stap moet worden gezien als een begin op weg naar een totale afschaffing van de kortingsrege ling; het kabinet schijnt deze niet rechtvaardig te achten. Overigens is het wel zo, dat hieraan nog enkele grote moei lijkheden kleven, omdat op die manier de pensioenen als het ware verhoogd worden. De re gering is echter wel bereid om de pensioenen te verhogen met een bijslag van tweemaal drie pro cent in verband met de huurcom- pensatie van 1957 en 1960. Djakarta houdt vloot- en luchtoefeningen De Indonesische m&rine houdt vloot- en landingsoefeningen in de oostelijke wateren van Indo nesië. Aan deze oefeningen ne men torpedobootjagers, torpedo- boten. duikboten, mariniers en vliegtuigen van de marine en luchtmacht deel. De vlootoefe- ningen bestaan uit het bescher men van convooien, het leggen van mijnen, het lanceren van tor pedo's door duikboten etc. Op een vraag van journalisten of deze oefeningen iets te ma ken hebben met de Nederlandse militaire maatregelen ten aan zien van Nieuw-Guinea, ant woordde de woordvoerder van de Indonesische marine: „U moet er zelf maar een uitleg aan geven". De minister voor nationale vei ligheid, generaal Nasoetion zei: „Zolang de Nederlanders in W. Irian blijven zitten, zal de toe stand altijd een dreigend militair gevaar inhouden. En dit zal toe- nemen nu zij voornemens zijn daar tot vlagvertoon over te gaan". (Nadruk verboden). De onderhandelingen over de „Veronica" Vrijdag zijn onderhandelingen gevoerd over het zendverbod, dat de Panamese regering de „Veronica" heeft opgelegd. De onderhandelingen zijn gevoerd tussen de heer Jürgens, die door beide partijen is aanvaard als bemiddelaar, en dé heer Calde- ron. Over het verloop van deze onderhandelingen is van de zijde van „Veronica" het volgende meegedeeld: „De heer Jürgens heeft mede gedeeld dat er niet akkoord wordt gegaan met de inhoud van het Panamese telegram en wel op juridische gronden. De Vero- nica-advocaat in Panama zal dit verder in handen nemen en han gende deze kwestie zal met de uitzendingen normaal doorge gaan worden. De heer Calderon gaf de heer Jürgens groot gelijk dat er getracht wordt de Veroni- carechten via de legale weg te verdedigen en de heer Caldron zal opnieuw instructies vragen in Panama". Een zegsman van „Veronica" kon niet meedelen waarom het schip gisteravond niet in de lucht was. Evenmin kon worden meegedeeld met welke opdracht een Scheveningse kustvisser (die gisteravond langszij de „Veronica'' lag) naar de drijven de zender was uitgevaren. Onderzoek naar nazi-misdaden Het bureau van de openbare aanklager te Frankfort heeft vrijdag de opening aangekondigd van het meest uitgebreide onder zoek van na de oorlog, naar in concentratiekampen bedreven nazi-misdaden. Dit onderzoek strekt zich uit tot 950 personen, met name oudleden van de S. S. die deel uitmaakten van het per. soneel van het kamp Auschwitz. Tot op heden zijn 347 getuigen uit Duitsland en het buitenland gehoord. Zesentwintig personen tegen wie de zwaarste beschuldi gingen zijn ingebracht, zijn reeds gearresteerd. Het gaat om medeplichtigheid aan massa terechtstellingen. Verder zijn drie instructies ge opend betreffende terechtstelling van verscheidene duizenden bur gers voor het merendeel Joden, in Litauen tussen 19-11 en 1944, deportatie van honderdduizenden Hongaarse Joden in 1944 en uit roeiing van zigeunervolken. Luitenant-generaal Song treedt af Luitenant-generaal „Tijger" Song Jo Tsjan. stafchef varfhet Zuidkoreaanse leger, die belast was met. d.e handhaving van de staat van beleg in Zuid.Korea, heeft bij de .minister van Lands verdediging Lee Tsjong Tsjan ontslag uit de actievediënst ge vraagd. In zijn ontslagaanvrage stelt generaal Song voor de staat van beleg in zes Zuidkoreaanse steden te vervangen door de „militaire veiligheidsstaat". die minder ver gaat. ADENAUERS POSITIE ATLAS GELANCEERD VERSTERKT De „New York Times" weet te melden dat de Westelijke di plomaten in Bonn van mening zijn dat Adenauer de staatsman is die van de debacle in Parijs persoonlijk het minst te lijden heeft gehad. Zij, die de kanse lier een paar weken geleden nog berispten, nemen nu hun woor den haastig terug, aldus het blad. Adenauer heeft het topover- leg, waarop een hele reeks inge wikkelde problemen maar kort besproken worden, altijd ge wantrouwd. Hij heeft vaak ge zegd, dat de Westelijke grote drie op een topconferentie ge dwongen zouden kunnen wor den te kiezen tussen een mis lukking van het overleg op ge- improviseerde en gevaarlijke concessies, zo schrijft de „New York Times". Komende radiotoespraken van De Gaulle Een regeringswoordvoerder heeft vrijdag medegedeeld dat president De Gaulle het Franse volk 31 dezer via de radio zal toespreken in verband met de internationale toestand. Voorts zal de president, op nog nader te bepalen data, radiotoe spraken houden over Algerië en de Franse nationale instellingen. Omstreeks veertien juni zal in de Franse Nationale Vergadering een debat over de buitenlandse politiek worden gehouden. De Amerikaanse luchtmacht heeft vrijdag een intercontinen taal projectiel van het type Atlas gelanceerd, dat 14.500 km heeft afgelegd. Dit is verder dan zulk een projectiel ooit is gekomen. De raket kwam neer in de Indi sche Oceaan. Het projectiel dat de Russen in januari op de Stille Oceaan af vuurden. legde ongeveer 12.500 km af. De grootste afstand van een Atlas was tot dusver 10.200 km. De Chinese communisten en de topconferentie De algemene secretaris van het centrale comité van de Chinese communistische partij, Teng Hsaio-Ping, heeft op een massa bijeenkomst te Peking verklaard dat de 650 miljoen mensen in China zich geheel schaarden achter „het juiste standpunt dat de Sowjet-Unie ten aanzien van de topconferentie heeft ingeno men en de strijd tegen agressie en provocatie van de zijde der Verenigde Staten." Elke agressie of provocatie te gen de Sowjet-Unie is agressie of provocatie tegen de Chinese volksrepubliek tegen het gehele socialistische kamp, aldus Teng Hsaio-Ping. Hij noemde Groot- Brittannië en Frankrijk mede plichtig aan het „saboteren van de topbesprekingen door de re gerende kringen in de Verenigde Staten onder leiding van Eisen hower". Premier MacMillan heeft vrij dag in het Britse Lagerhuis medegedeeld negen dezer een brief van zijn Russische ambtge noot Chroesjtsjef te hebben ont vangen, waarin deze „een be paalde bezorgdheid" uitte met betrekking tot het resultaat van de (inmiddels mislukte) topcon ferentie. „Doch de brief bevatte geen aanwijzing, dat de Sowjetrussi- sche premier zou weigeren deel te nemen aan opbouwende on derhandelingen", aldus MacMil lan. De Britse eerste minister ver klaarde nog dat Chroesjtsjefs „bezorgdheid" onder meer was gegrondvest op het incident met de „U-2". De premier werd, toen hij bin nentrad, zowel door zijn eigen conservatieve aanhangers, als door de socialistische opposi tie luide toegejuicht. MacMillan vervolgde .met op te merken dat hij daarmee zon dag j.l. verrast was geweest, toen Chroesjtsjef hem .mede deelde dat de Sowjet-regering Op 8 km van het Parjjsc vlieg veld Orly is donderdag een „Ca- ravelle-straalvliegtuig van de dienst AlgiersParijs op een hoogte van 2000 m. geramd door een sportvliegtuig. De sportvlie ger en één van de dertig passa giers van de „Caravelle" kwa nten 0111 het leven. I)e gezag voerder van de Caravelle wist zijn zwaar gehavende machine veilig op Orly aan dc grond te zetten. Hij vloog op één motor. De foto toont belangstellenden voor de zwaar beschadigde Caravelle op Orly. (Telefoto.) niet wilde onderhandelen „on der bedreiging van voortzetting der Amerikaanse vluchten bo ven Sowjet-Russisch gebied." Chroesjtsjef C. S. hadden in besprekingen met MacMillan en zijn ministers van Buiten landse Zaken Lloyd verklaard dat zij er no# steeds naar streefden „daor welgemeende onderhandelingen opbouwende oplossingen te vinden voor de vele moeilijke internationale vraagstukken." „Maar als dit zo is, vind ik het moeilijk om een verklaring te vinden voor de houding dei- Russen in Parijs," aldus de Britse eerste minister. Hij vervolgde„Het is nog te vroeg om te zeggen of deze on derbreking een op zichzelf staan, de episode is, of dat zij .moet worden gezien als een opzette lijke wijziging van de Russische politiek. In beide gevallen moe ten wij echter paraat zijn. Het Westen moet er rekening mee houden, dat de naaste toe komst moeilijk zal zijn." MacMillan stelde het Lager huis vervolgens voor dertig de zer een debat te houden over het mislukken der topconferen tie. „Onze besprekingen zullen meer waarde hebben, indien wij enkele dagen voorbij laten gaan, want dan zullen wij wel licht een helderder beeld van ds ontstane situatie hebben," ver klaarde hij. De leider der socialistische oppositie, Hugh Gaitskell, Ver klaarde „Het Lagerhuis is de minster-president dankbaar voor zijn uiteenzetting van de dramatische gebeurtenissen van de afgelopen dagen." Hij voegde hier, onder toejui chingen, t,oe: „Wat er ook nog duister mag zijn, één ding is duidelijkde premier en de mi nister van Buitenlandse Zaken hebben alles in het werk ge steld, om een mislukking der topconferentie te voorkomen." Gaitskell onderschreef het door MacMillan te berde ge brachte. Hij was het ook met de premier eens, dat Engeland zijn buitenlandse politiek niet .moest wijzigen. De oppositieleider voegde hieraan toe„Uit Chroesjtsjefs houding blijkt, dat hij er opzet telijk op uit was de topconfe rentie te doen mislukken. Niet temin kunnen wij het voorge vallene met de „U-2" en de han delingen der Amerikaanse autoriteiten vóór de aanvang van het topoverleg niet geheel en al verwaarlozen. De les van dit alles is, dat wij in NAVO-verband veel nauwer op het gebied van tactiek en politiek moeten samenwerken. Het is van belang dat geen en kele NAVO-staat zelfstandig acties onderneemt, die de ande ren in gevaar kunnen brengen." MacMillan verklaarde later, in antwoord op vragen, nóg: „Chroesjtsjef mag nu hij de top conferentie heeft laten stran den, zeker niet worden toege staan ook de NAVO op te bre. ken." 60.000 jongeren, onder wie stu denten van de universiteit in Cairo, zijn ingeschakeld om mee te werken aan de verbetering van het Suez-kanaal. Het ka naalproject moet in tien jaar voltooid zijn. Vorig jaar voeren 17.731 schepen door het kanaal tgen 8.686 in 1948. De foto boven: De jongedame gaat zich enthousiast voor het werk inzetten. Foto onder: Jongens en meisjes vullen gezamenlijk de zand* treintjes.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 3