ienk m EEN! klame [OEIJER Zijne Excellentie Minister Van Rooy opende de Regionale Werkplaats Van Nelle's De Regionale Werkplaats biedt tal van mogelijkheden BEURSBERICHTEN J profiteer van deze tijdelijke inbieding mm- 'rijdag 20 mei I960 .LAPPEN 1 75 ƒ0,48 0,48 TERNEUJ5EN Vrijdag 20 mei i960 DE VRIJE ZEEV1 Pagina 3 Er zijn twee voorname facto ren te noemen die de arbeids markt in Zeeland een ander aan zien geven, t.w. de struktuur- veranderingen in de landbouw en de moeilijkheden in de vlas nijverheid. Het eerste houdt ech ter niet in, dat de provincie Zee land haar agrarisch karakter zou moeten verliezen. Immers, door de mechanisatie van de landbouw wordt van de werknemers een nieuwe handvaardigheid vereist, een handvaardigheid, die zij zich eigen kunnen maken door een opleiding te volgen in de Regio nale Werkplaats voor vakoplei ding voor volwassenen. Dit werd ons duidelijk op een persconferentie, die woensdag morgen plaats had in bovenge noemde Werkplaats aan de In dustrieweg en waar, met de directeur, de heer F. J. Marinus, en de directeur van het Geweste lijk Arbeidsbureau, de heer J. v. d. Gijp. Aanwezig waren ver der: de heren K. van Dijk, hoofd, inspecteur-directeur van de Ar beidsvoorzieningen in Zeeland, en de inspecteur van genoemde instelling, de heer G. Meijer. Vele particulieren en bedrij ven zijn nog onbekend met deze wijze van vakopleiding. Wat beoogt eigenlijk dit insti tuut? Hier kunnen volwassenen, het zij door scholing of omscholing een ambacht leren. In het eerste geval betreft dit dus ongeschool den, in het laatste zijn het werk nemers, die zich in een ander vak geplaats willen zien. Een voornaam punt is natuur lijk de financiële vergoeding, die iemand tijdens deze opleiding ontvangt. Deze is natuurlijk af hankelijk van de burgerlijke status waarin een cursist ver keert, en in aanmerking geno men dat voor een vakopleiding nu eenmaal vroeg of laat, hier dus in de meeste gevallen laat, financiële offers moeten worden gebracht, ligt bepaald niet on gunstig in vergelijking met de beloning in het vrije bedrijf. In aanmerking moet tevens worden genomen, dat hier alle gereedschap wordt verstrekt en na beëindiging van de cursus 'n gedeelte mag worden behouden. Opleiding wordt gegeven in de vakken, die liggen in de metaal sector. Dit zijn: constructie bankwerker, machinebankwer ker, onderhoudsbankwerker, draaier, autogeenlasser en elek trisch lasser. Voor precisiebank- werker kan gedeeltelijk hier en verder in de Werkplaats te Mid delburg worden opgeleid. Bouwvakopleiding vindt hier nog nipte plaats, doch wel in de Werkplaats te Middelburg. De duur-ivani deze cursussen is voor metselaar 36 weken, voor tim merman 13 maanden en voor Ind. versterkingen dichtbij N w.Guinea. De Indonesische minis ter van Buitenlandse Za ken, dr. Soebandrio, heeft bekend gemaakt dat zijn regering versterkingen heeft gezonden naar de In donesische eilanden dicht bij Ned, Nieuw-Guinea. Hij heeft tegenover jour nalisten verklaard dat deze maatregel is getrof fen in antwoord op de Ne derlandse beslissing tot versterking van de mili taire verdediging van Ned. Nieuw-Guinea. Spionnen. Het democratische lid van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden Cor nelius Gallagher heeft in het Huis verklaard, dat in niet-communistische lan den sedert het eind van de tweede wereldoorlog bijna honderd Russische spionnen zijn ontmaskerd. Acht van hen hadden tot het personeel der Russi sche ambassade in Wash ington behoort. Deze lijst van Russische agenten maakt volgens Gallangher het incident met de U-2 tot kinderspel. Japans Lagerhuis aan vaardt veiligheidsver drag met de V. S. Het Japanse Lagerhuis heeft haar goedkeuring ge hecht aan het herziene veiligheidsverdrag tussen de Verenigde Staten en Japan. De oppositie van socia listen en democratische socialisten was niet aan wezig. Zij stroomde sa men vóór de deur van de voorzitter van het Lager huis, om te beletten, dat hij de bijeenkomst zou openen. 500 honderd man politie was in het gebouw aanwe zig om de socialistische af gevaardigden, die zich rnet alle macht tegen de ratifi catie wilden verzetten, te verwijderen. De oppositieleden zaten arm in arm samengepakt in de gangen die naar de vergaderzaal leiden. Drie politiemannen wa ren nodig om elk van hen te verwijderen en toegang voor de liberaal-democra ten mogelijk te maken. betontimmerman 12 maanden De toegangsleeftijd varieert van 18 tot 45 jaar, uitzonderin gen daargelaten. Met het oog op de kanaalver bredingsplannen en de te ver wachte vestiging van nieuwe in dustrieën, zal de vraag naar ge schoolde arbeidskrachten onge twijfeld toenemen. Voor hen, die vakkennis bezitten, zijn de toe komstmogelijkheden daarom on getwijfeld groter dan voor de ongeschoolden. In 1946 is de eerste Werkplaats te Eindhoven opgericht; thans telt ons land er meer dan dertig; en zijn in de loop der jaren 53.000 cursisten opgeleid. Een onderzoek heeft uitgewezen, dat niemand van de opgeleiden als werkloos staat ingeschreven, zo dat hier ongetwijfeld zeer gun stige resultaten werden geboekt. Tot voor kort moesten de cur sisten naar Middelburg en waren hierdoor vrij lang van huis. Toch hebben velen met taaie volhar ding de cursus tot het einde ge volgd, wat ongetwijfeld in hun omstandigheden een flinke pres tatie was. Op 8 februari van dit jaar werd de eerste cursist in de Werkplaats aan de Industrieweg ingeschreven, thans is hun aan tal opgelopen tot 32, tenvijl de frequentie begroot is op 45. Om toegelaten te worden moet de adspirant-cursist eerst een lichte test op het Arbeidsbureau ondergaan. Hierna volgt een grondcursus van 4 a 5 weken om de richting te bepalen voor welke opleiding de cursist het geschikst is. Na afloop volgt geen examen, doch ontvangt de opgeleidene 'n verklaring. Na 1 jaar kan hij terugkomen om een examen af te leggen, dat een week duurt en ontvangt dan, bij goed gevolg, een getuig schrift van het departement van Sociale Zaken. Vooralsnog is hier op deze Werkplaats dus een unieke ge legenheid om een goede oplei ding te ontvangen in de couran te metaalvakken. AUTO REED IN HET WATER Omstreeks half twee gister middag is nabij de Utrechtse aluminiumfabriek op dc weg naar de Meern de wagen van mevr. T. van Bemmel—Hamoen uit Nieuwersluis ten gevolge van de regen geslipt, en in het water terecht gekomen. De op die weg rijdende wiel rijders, de 47-jarige mevr. P. M. L. B. en haar 17-jarige zoon G. A. C. L. B.. beiden uit de Meern werden door de slippende auto mee het water in gesleurd. De 17-jarige jongen zag kans de beide dames weer op het droge te brengen. Het aanbod overheerste Scherpe koersverliezen waren het kenmerk gisteren van de effectenbeurs, waar het volle effect tot uitwerking kwam van de mislukte topconferentie. Ter wijl de beurzen in Engeland en Duitsland betrekkelijk meevie len (in Frankfort echter een zwaar verlies voor Siemens) waren de Nederlandse aandelen in New York woensdag aan zware verkoopdruk blootge steld. Amerikaanse beleggers achten het op het ogenblik be ter de Europese fondsen en met name de Nederlandse aandelen, die zij in ruime mate hebben aangekocht, eerder te verkopen in het licht van de nieuwe en gespannen toestand die in de internationale politiek is ont staan. Amerikaanse fondsen met een defensiekarakter tre den sterk op de voorgrond. Vooral Philips was het kind van de rekening. De laatste maanden heeft het Eindhoven- se concern sterk de aandacht van internationale beleggers getrokken. Thans, onder' in vloed van winstnemingen, treedt een reactie op die gister middag leidde tot een koersver lies van circa vijf en dertig punten. Philips opende op 917, herstelde tot 919 en zakte tegen het sluiien van de markt weer in tot 914. Het was de drukste hoek van de beurs. Ook Unile ver leden zwaar verlies maar hier was het herstel duidelijker merkbaar. Koninklijke bleef ge drukt in afwachting van de handel in stockdividenden. aKU was flauw op 441 (woensdag 458). Ook Hoogovens waren aange beden. Het laagste niveau van gistermiddag was 582 (woens- dg 615), daarna volgde een her stel op 519. Beurskenners kwa lificeerden de effectensituatie als „een gevaarlijke .markt". De toestand is onzeker en gespan nen en de verdere politieke ont wikkeling vooral wordt nauw lettend gadegeslagen. Scheep vaart was eveneens gedrukt in weerwil van de mooie versla gen van K. P. M. en Van Omme ren. Cultures merendeels bene den woensdag. Nederlandse staatsfondsen iets lager voor de staffellening. Gisteren was de inschrijving op de uitgifte van 10 miljoen 5 procent 20-jarige opbligaties tegen 99 procent van de Nederlandse Antillen. Ter beurze was de indruk dat de belangstelling' zeer behoor lijk was. Meer viel daarover gistermiddag nog niet te zeggen in afwachting van het einde der inschrijvingen in Nederland alsook op Curasao en Aruba. In de loop van zaterdag wordt een communiqué over het resultaat van de inschrijving verwacht van de zijde der inschrijvings kantoren Hollandsche Bank Unie en Nederlandsche Handel- Mij). Na de plechtige opening van het St. Liduinaziekenhuis te Hulst gistermorgen te hebben verricht, arriveerde de minister van Sociale Zaken en Volksge zondheid, Zijne Excellentie mr. dr. Ch. J. M. A. van Rooy, ver gezeld van zijn echtgenote, en de Commissaris der Koningin in de Provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot gistermiddag om vier uur in Terneuzen waar in de cantine van de U. T. S. de plechtige opening van de Regio nale Werkplaats voor vakoplei ding van volwassenen plaats vond. De directeur van de Regionale Werkplaats, de heer F. J. Mari nus, kon een zeer groot aantal gasten, waaronder leden van Gedeputeerde Staten, het college van B en W. van Terneuzen, dr. ir. Mansholt, directeur-generaal van de Arbeid, en de heer Van Dijk, hoofdinspecteur van de Ar beidsvoorziening in Zeeland, wel kom heten. Mede waren aanwezig de direc teur van de U. T. S. de heer A. J. M. Vermeulen, de directeur der L. T. S. de heer A. F. Spijker, de directeur van het Maatschap pelijk Werk. de heer J. Rtenvert, pastoor Jos. van Campen. de be- drijfsaalmoezenier in de kanaal- zóne pater Pisters C. M. uit Hulst, werkgevers in de kanaal zone en directeuren van de bij kantoren van Terneuzen en ver scheidene andere plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen. Burgemeester mr. H. Rijpstra sprak hierbij de volgende rede uit: REDE BURGEMEESTER Excelléntie, mijnheer de Com missaris der Koningin in de pro vincie Zeeland, dames en heren. Na het bezoek, dal Hare Ma jesteit de Koningin gisteren aan onze gemeente heeft willen bren gen, is het voor het gemeentebe- Int. concerns Industrie Scheepvaart Banken Cultures enz. Algemeen Beursindices 17/5 18/5 19/5 539.60 538.14 520.05 26-3.80 262.69 259.40 154.11 155.21 153.68 186.20 184.40 182.12 138.24 138.01 134.18 362.12 361.08 350.99 NABEURSKOERSEN. A. K. U.: 442-455 slot 455 (44114) Kon. Olie: 140.30-144.50 slot 143.30 (140.60) Philips: 896-945 gj. slot 941 (909 Unilever: 782-820 slot 816 (792%) Hoogovens: 580-610 slot 603 (58794 Je proeft 't duidelijk: Van Nelle's koffie is beslist geuriger - en veel krachtiger. Daarom schenk ik thuis ook altijd Van Nelle. Van Nelle's Roodmerk is mijn specialiteit! Minister Van Rooy opent de Regionale Werkplaats GOUDMERK f 1.88 ROODMERK f 1.56 PAARSMERK f 1.34 Het geheim van de Van Nelle-kwaliteit: 1. De speciaal ontworpen binnenzak sluit de koffie hermetisch af; daardoor blijven aroma en smaak volledig bewaard. 2. Deze kracht, deze geur en dit aroma dankt Van Nelle's koffie aan haar ervaren proevers en branders. stuur van Terneuzen een grote eer thans haar minister van So ciale Zaken en Volksgezondheid en haar Commissaris der Konin gin in dit gewest in zijn gemeen te te mogen ontvangen. Het stemt tot erkentelijkheid, dat U zich bereid heeft verklaard deze Regionale Werkplaats voor vak opleiding van volwassenen zelve te openen. Ook uwe presentie, mijnheer de Commissaris dei- Koningin. waardeert het ge meentebestuur bijzonder. Wanneer ik zo rondom mij zie en door bijzondere omstandig heden doe ik dit vandaag voor het eerst vervult mij oprechte blijdschap, dat het in liet heden daagse Nederland mogelijk is een dergelijke fraaie inrichting inge- bruik te nemen. Men beseft dan hoeveel in de laatste decennia ten deze in ons land ten goede is veranderd. Tot heil van gans ons volk. Beziet men de totstandkoming van deze werkplaats, dan moge ik releveren, dat. het gemeente bestuur van Terneuzen op 24 juli 1958 besloot over te gaan tot het bouwen van deze inrich ting en deze na het gereedkomen te verhuren aan de rijksoverheid. Reeds 3 weken later werd dit raadsbesluit door het college van Gedeputeerde Staten goedge keurd, een duidelijk bewijs, dat deze zaak terstond de instem ming van het provinciaal bestuur mocht verkrijgen. Op 19 januari 1959 vond de aanbesteding plaats en op 27 april van dat jaar mocht mr. Tellegen, mijn ambtsvoor ganger, de eerste steen leggen. Ik heb begrepen, dat de sa menwerking tussen de verschil lende overheidsorganen en van deze met de diverse uitvoerende instanties welke ik maar niet alle bij name noem prettig is verlopen, hetgeen voldoening schenkt. Zelf heb ik aan de totstandko ming van een en ander nimmer een bijdrage kunnen leveren of het moest zijn in de indirecte vorm der belastingen. Daarom zal het den objectieven toeschou wer ongetwijfeld bevreemden, dat door mij dit werk aan U, excellentie, wordt overgedragen. Anderen hadden dit beter kun nen doen. Ook hier geldt helaas het bekende woord, dat het niet altijd dezelfde is, die zaait en maait. Graag spreek ik de wens uit, dat deze werkplaats voor zeer velen in deze gebieden de vreug de mag brengen, dat zij na een dégelijke en ook aantrekkelijke omscholing, zegenrijk werk mo gen verkrijgen. De geschiedenis dezer inlichtingen leert, dat dit mogelijk moet zijn. Een mooie, maar ook intens moeilijke opgave wacht allen, die als leerkracht aan dit werk ver bonden worden. Ik hoop. dat zij wijsheid en lielde zullen bezitten deze opdracht goed te volbren gen. Zij zullen in een schier da gelijkse en directe relatie ge plaatst worden tot de modemens, die veel van hen verwacht. Gis teren heb ik te anderer plaatse opgemerkt, dat de mens steeds meer vertrouwd gemaakt wordt met het begrip solidariteit, dat men telkens weer tegenkomt. De mens wordt er dan aan herin nerd, dat hij niet alleen en op zichzelf staat in de gemeenschap, doch zich bij voortduring zijn nauwe relaties met de medemens bewust moet zijn. Wanneer dat ergens geldt is zulks zeer zeker hier het geval. In zijn in 1925 verschenen desertatie „De arbeidende klasse in Nederland in de 19e eeuw", beschrijft prof. I. J. Brugmans de ellendige toestanden, welke voor de arbeidende klasse in het toenmalige Nederland bestonden. Wij, mensen van vandaag, kun nen ons dit nauwelijks voorstel len. hetgeen er gelukkig een be wijs van is, dat wij met de nieu we ontwikkeling, waarover ik in het begin sprak, vertrouwd zijn geraakt. De kritische lezer van djl geschrift zal zich er echter niet toe willen beperken dit feil uitsluitend te constateren, doch tevens willen concluderen dat iedere stilstand ook op dit ter rein in wezen achteruitgang be tekent. En dat blijvend beseffen de zal men zich, dankbaar voor het heden, gelijktijdig afvragen wat voor de toekomst verder ver wacht en gedaan kan worden. Excellentie, mijnheer de Com missaris, dames en heren. De oud-burgemeester van Rot terdam, mr. Oud. merkt in het eerste deel van zijn boek „Het jongste verleden", ergens op. dat een maidenspeech een gevaar lijk ding is. Als men. zo zegt hij, in de „Kamer" zit, zodat deze weet, wat zij aan iemand heeft, is het niet zo erg, als men een domheid begaat, maar als men daarmede begint, komt men er niet gemak kelijk overheen. Een bekend Ne derlands spreekwoord zegt het meer populair, wanneer het leert, dat vogels, welke vroeg zingen gemakkelijk een prooi kunnen zijn van de poes. Mij deze uitspraken gedachtig lijkt het mij verstandig niet te veel te zeggen, hetgeen overigens ook de bescheidenheid reeds ge biedt. Graag wil ik de Regionale werk plaats voor vakopleiding van vol wassenen aan uwe excellentie overdragen. Ik doe dit met de wens in het hart, dat uw diens ten, waaraan zich, naar ik hoop, velen zullen toevertrouwen, voor de mens in deze streek tot rijke zegen mogen zijn. Voor het ge meentebestuur van Terneuzen zal dit de beste honorering zijn voor zijn medewerking in deze. REDE MINISTER VAN ROOY Minister Van Rooy zag de tot standkoming van de Regionale Werkplaats voor vakopleiding van volwassenen als een bewijs dat het gemeentebestuur van Terneuzen overtuigd is van de heel bijzondere betekenis en waarde voor een gebied, waar voor een grootscheepse indu striële ontwikkeling aanstaande schijnt. Dit feit is vastgelegd in pen gevelsteen en daarmee is, aldus de minister, deze relatie tussen zijn departement en de gemeen te Terneuzen ook voor het nage slacht en voor iedereen zichtbaar Vastgelegd. Minister Van Rooy wees er verder op dat het in diepste wezen hierom gaat: de man, die, om welke oorzaak ook, ongeschoold is gebleven, in een op zijn aanleg en capaciteiten gerichte opleiding, niet slechts een zekere mate van vakbe kwaamheid wordt bijgebracht, maar dat bij hem ook het besef verstevigd wordt dat zijn vakbe kwaamheid hem de mogelijkheid biedt tot inpassing in het maat schappelijk bestel en in het maatschappelijk samenspel. Wanneer de beroepsvooriich- ting voor de schooljeugd reeds met zoveel omzichtigheid moet gebeuren, hoeveel te mec-r is voorzichtigheid geboden waar het volwassenen betreft, aldus de minister. Hij immers kan zich geen sprong in het duister ver oorloven. Het is niet zonder zin, dat de zorg voor deze vakoplei ding is toevertrouwd aan de minister van Sociale Zaken. In de opleiding in de Regionale Werkplaatsen telt het sociale moment bijzonder zwaar en wij kunnen er ook bij het personeel van onze werkplaatsen niet ge noeg de nadruk op leggen, van welk een uitzonderlijk gewicht juist dit' element is. Voor het voortbestaan van de Regionale Werkplaatsen zijn dwingende argumenten, aldus ging minister Van Rooy verder nadat hij zich had afgevraagd of deze. naast de opleidingsmoge lijkheden on L. T, S. en U. T. S„ nog wel nodig zijn. De concentra tie. welke nu gedeeltelijk haar beslag krijgt, heeft in een aan tal plaatsen in het land tot op heffing van werkplaatsen geleid, zij het zonder aan de capaciteit afbreuk te doen. Het gaal bij deze concentratie om een zeer zorgvuldig afwegen van de be langen. Minister Van Rooy wees in verband hiermede op de werk. loosheid in Zeeuws-Vlaanderen en op de mogelijkheden tot indu strievestiging, die in ons gewest niet ongunstig zijn. In de ontwikkeling van Zeeuws-Vlaanderen achtte zijne excellentie de opening van de regionale werkplaats een belang rijk toeneemt. Ook al wordt voor het ogenblik volstaan met een opleiding in de metaalvakken. Minister Van Rooy achtte het van niet minder gewicht, dat in. de komende dagen tot vele groe peringen van het maatschappe lijk leven in 'Zeeuws-Vlaanderen uitnodigingen zijn gericht om aan deze werkplaatsen een be zoek te brengen, waar zij een bij zondere voorlichting zullen ont vangen. Minister Van Rooy zei de be tekenis van het offer dat de cur sist brengt door gedurende zijn opleiding minder te verdienen, mag onderschat worden. Het zijn veelal de1 besten, die de energie en het uithoudingsvermogen daartoe kunnen opbrengen. En zouden wij hun om dit te berei ken de weg niet effenen? Want Nederland en ook Zeeuws- Vlaanderen heeft aan deze vaklieden grote behoefte. Daarna verklaarde zijne excel lentie de Regionale Werkplaat sen in Zeeuws-Vlaanderen voor geopend. REDE VAN DE COMMISSARIS De Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, zei dat in een gebied met volledige werkgelegenheid herscholing overbodig is en hij hoopte dat dit ook spoedig in Zeeuws-Vlaan deren het geval zal zijn. De Commissaris wees er op, dat de kanaalzone in de toe komst grote mogelijkheden zal bieden en daarom moet een soe pele politiek worden gevolgd. Het pendelen noemde jhr. mr. De Casembroot afschuwelijk. Met de steun van de regering en van de werkgevers hoopte hij dit spoe dig tot het verleden te kunnen doen behoren. Na er op te heb- •ben gewezen, dat de Regionale werkplaats ook voor de landbouw van belang is, vroeg de Commis saris der Koningin aan de minis ter dit gebied niet te vergeten. „Steun onze goede Zeeuwen", zo zei de Commissaris tot zijne excellentie Van Rooy, opdat onze provincie niet uitsluitend be woond worde door mensen, die van de A. O. W. leven maar opdat wij het krachtige jonge volk een kans kunnen geven. DE OVERIGE SPREKERS. Ir. C. L. Horstmann, die in zijn kwaliteit van voorzitter van de Kamer van Koophandel sprak, zei vele schepen in de Schelde te zien varen, die welvaart naar Belgisch Vlaanderen brengen. Hij hoopte evenwel ook op een beetje meer welvaart voor ons Vlaanderen. Ook hij verheugde zich in de totstandkoming van deze Werkplaats, daar het „ach ter-zijn'' van deze streek hierdoor kan worden opgeheven. Ir. Horstmann pleitte voor wat hij noemde de liberalisatie der lonen, daarbij wijzend op het ver schil in lonen tussen geschoolde en ongeschoolde arbeiders vóór de oorlog en nu. Namens de Kring van Werk gevers in de Kanaalzone, sprak de onder-voorzitter, de heer J. van Altena, die zei dat de werk gevers de oprichting van deze Regionale Werkplaats toejui. chen. Vooral in de metaalafde ling zijn geschoolde krachten' nodig, aldus spreker. De heer P. Vink, bondsbestuur- der van de R. K. landarbeiders- bond „St. Deusdédit", voerde het woord namens de drie vakcen trales en vroeg naast de moge lijkheid tot scholing en omscho ling. de minister ook om werk gelegenheid. Nadat de directeur, allen zijn' dank had gebracht en speciaal de heer Vermeulen voor het be schikbaar stellen van de cantine van zijn schooi, werd door de aanwezigen de fraaie werkplaats bezichtigd. Minister Van Rooy toonde voor alle afdelingen een zeer levendi ge belangstelling en onderhield zich, om zich nog beter op de hoogte te stellen, enige tijd met één der cursisten. PROTEST TEGEN LOOSDRECHTS „NACHTLEVEN Een zestal watersportvereni gingen, die ofwel in Loosdrecht gevestigd zijn, ofwel hun acti viteiten voornamelijk op de Loosdrechtse plassen ontplooi en, heeft in een adres aan de gemeenteraad van Loosdrecht verzocht aan het Loosdrechtse „nachtleven" een einde te ma ken. De ontwikkeling van het kostelijk watersportcentrum Loosdrecht, in het bijzonder oud-Loosdrecht. vervult ons met zorg. zo schrijven de konink lijke watersportvereniging Loos drecht, de watersportverenigin gen „De Vrijbuiter", „Het witte huis", „Utrecht", „De watervo gels" en het comité Wherry wedstrijden. De zorg van de adressanten geldt ,met name de vergunnin gen om na 24 uur muziek te maken, gelegenheid tot dansen te geven na dat tijdstip, de ver gunningen om restaurants, café's en bars na 24 uur ge opend te houden en de plaat sing en exploitatie van gokauto maten. Serieuze watersport, beoefenaren gaan Loosdrecht, soms reeds mijden, en steeds meer ouders verbieden hun kin deren in Loosdrecht te vertoe ven, aldus het adres, waarin d« raad verzocht wordt maatrege len te treffen.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 5