VELPOK'v UITSLAG LEXINGTON PRUSVRAAG LEXINGTON Binnenlands nieuws inHRMM Versnelling van de E.E.G. met landbouw KERKDIENSTEN op 1 mm Pagina 8 fM|HR Voor de zondag Post- Inspectie onder de parapluie DE AMERIKAANSE NOTA AAN DE SOWJET-UNIE Vlucht van neergeschoten vliegtuig had géén agressieve bedoeling Vlieg met Lexi naar Rome en de Olympische Spelen De 7 hoofdprijs-winnaars DE TWEEDE HOOIDE ONGELUK MET MILITAIRE KOLONNE 11 gewonden zawraas tóei i9W. d vkri y>m Na dagen van afmattende be sprekingen, eerst in Luxemburg en ilaarna in Brussel, heeft Nederland kunnen bereiken, dat de landbouw niet zal worden geïsoleerd bij de voorgestelde versnelling van de Europese Economische Gemeenschap. Na vrijwel veertien uur onaf gebroken vergaderen kon de Nederlandse minister van Bui tenlandse Zaken, mr. Luns, dat met de industrie ook de land bouw op 1 januari 1961 sneller in de gemeenschap zal w orden geïntegreerd. „Zelden heb ik dergelijke zware onderhandelingen moeten voeren," aldus zeide minister Luns, die de houding van de Duitse delegatie „uiterst nega tief" noemde. .Alleen de weienschap dat de Nederlandse delegatie het ge sprek over de versnelling zou afbreken, indien over de land- bouwkwestie geen resultaat zou worden bereikt, heeft tot het ak koord geleid," aldus de Neder landse minister, die de voor dc landbouw getroffen maatregelen een „aanvaardbare regeling" noemde. Sinds dinsdagmiddag in Lu xemburg heeft de Nederlandse delegatie met minister Marijnen en minister De Pous een hard nekkige strijd moeten voeren te gen het standpunt van Frank- Here, wees ons genadig, wij hebben op U gewacht. Jes. 33 2. Wjj hebben voorbeelden te over in het ganse leven van onze Hei land, dat Hij niemand afwees, die Zijn ontferming inriep in het diepe gevoel zijner ellende, met de ern stige begeerte om geholpen te wor den Denken wij slechts aan Bar- Tim'eus, de blinde bij Jericho's poort, aan de melaatse, die reini ging begeerde en aan zovelen, die met een „ontferm U mijner" tot Hem kwamen. Geen enkele heeft Hij immer afgewezen. En in de Oude Bedeling openbaarde de Here zich niet anders. Telkens klinkt het in de Psalmen: „Ik riep met mijn stem tot de Here en Hij hoorde mij uit het paleis Zijner heiligheid". „Uit de benauwdheid riep ik tot de Here en Hij heeft mij geholpen". Zou de Onveranderlijke, bij Wie geen schaduw van omkering is, zich niet ook aan ons dezelf de betonen, zodra wü in waarheid kunnen verklaren voor Zijn aan gezicht: „dat wij op Hem wach ten"? Neen, wij mogen er vast op gaan, zo waarlijk als God een God van nabij is, zo waarlijk zal Hij ook ons genadig zijn, indien Hij onze stem maar hoort. Hij is een Uithelper, voor elke geestelijke dode. Verscheen Hij niet aan me nige stervensponde als een vredes engel, die verlossen kwam? Moge hij ons elke dag meer worden een Verlosser voor tijd en eeuwigheid beide! In mvjn zorgen, in mijn zonden Keer ik steeds tot U weerom; Immer heb ik hulp gevonden, Als de nood ten toppunt klom! <Ult Nieuw Bijbels Dagboekje.) rijk, Italië en Duitsland dat overigens aan het gesprek be gon met het standpunt dat het opnemen van de landbouw in de versnellingsprocedure in begin sel onaanvaardbaar was dat voor de handel in agrarische pro- dukten een voorwaardelijke re geling zou worden getroffen. Deze zienswijzen kwamen er op neer, dat in het komende half jaar een studie zou moeten worden gemaakt van de ontwik kelingen in de agrarische indu strie der verschillende landen, waarna tegen het einde van 1960 een beslissing zou moeten wor den genomen, waarvoor boven dien nog eenstemmigheid was vereist. Met klem betoogde minister Luns tijdens de uren lang duren de debatten, die herhaaldelijk werden onderbroken voor tele foongesprekken met de regerin gen in alle zes hoofdsteden van de gemeenschap, dat de agrari sche sector recht had op een ge lijke behandeling als de industrie, dus ook zonder voorwaarden. De bijna 20 formules, die don derdag door de ministers van de zes landen voor de landbouw werden gewogen en te licht be vonden leidden tenslotte tot een oplossing, die aan de minimum verlangens van ons land konden voldoen. Deze oplossing, die naar Nederlandse opvatting slechts een kleine stap betekent op de weg naar een snellere landbouw- integratie, houdt het volgende in: 1. de maatregelen, die zijn voor zien in het verdrag en waar van de toepassing ten achter is geraakt, moeten voor 31 december van dit jaar wor den ingevoerd. Dit artikel slaat op de achterstand bij de opening van landbouwcontin- genten door de bondsrepu bliek, die onder meer heeft nagelaten deze per 1 januari j.l. met tien procent te ver hogen, 2. de voorbereiding van een ge meenschappelijke landbouw politiek van de zes landen der E. E. G. zal worden voortge zet en versneld, 3. de landbouwmaatregelen als onderdeel van de versnel lingsprocedure zullen op 1 januari 1961 van kracht wor den, 4. de ministerraad van de E. E. G. zal een onderzoek in stellen naar de moeilijkheden, die ontstaan bij de landbouw maatregelen als gevolg van afwijkende concurrentiever houdingen, 5. indien deze moeilijkheden op 31 december nog bestaan kan de commissie deze moeilijk heden op 31 december nog bestaan kan de commissie aanvullende maatregelen voorstellen, die slechts met eenstemmigheid door de mi- gewijzigd en met gekwalifi ceerde meerderheid worden goedgekeurd. Behalve over deze algemene bepalingen ten aanzien van het landbouwbeleid in de E. E. G. zijn voorts de volgende concrete maatregelen aanvaard: 1. de douanetarieven in de ge- gemeeneschap voor niet-geli- beraliseerde Jandbouwpro- dukten worden verlaagd met 'n aanvullende 5 procent, zo dat de totale verlaging ten aanzien van de basis rechten OOST ZEEÜWS-YXAANDEREN. ZONDAG 15 MEI 1960. NED. HERV. KERK. Axel: 10 uur Vic. S. den Blaau- wen; 2.30 uur Ds. P. J. Pen- nings. Hoek: 10 uur Ds J. Schol ten, van Terneuzen; 2.30 uur Ds. R, G. J. Timmers, van Hulst. Hontenisse: 10 uur Ds. P, J. Pen- nings, van Axel. Hulst: 10 uur Ds. R. G. J. Tim mers. Philippine: 9 uur Ds E, E. Stern. Sas van Gent: 10.30 uur Ds .E. E. Stern. Sluiskil: 9 uur en 10.30 uur Ds. J. G N. Cupédo. Terneuzen: (Noordstraat) 10 uur Vic. G. P. Post; 3 uur Ds. J. Schol ten. (Kerkhoflaan) 10 uur Ds. P. A. V. d. Vlugt. (Tuinpad) 10.45 uur jeugdkerk. (Driewe gen) 7 uur n.m. Vic G. P. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. Ph. M. Becht. GEREFORMEERDE KERK. Axel: Geen opgave. Hoek: Geen opgave. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. W. C. van Hattem. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. M. den Boer. GEREF. KERK. (Vrjjgemmalri.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. C. Bijl. Terneuzen! 10 uur en 3 uur Ds. H. Smit. CHR, GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds M den Boer. GEREF. GEMEENTE. <9y*.) (Frans Halslaan) Terneuzen (zaterdag) 7 uur n.m. Ds. G. Zuiderveld, uit Capelle a/d IJssel; (zondag) 10 uur en 3 uur leesdienst. Axel: 10 uur en 2.30 leesdienst. GEREF. GEMEENTE. Hoek: 9,30 uur en 2 uur lees dienst. Terneuzen (Vlooswijkstraat)9.30 uur Ds. Aangeenbrug; 2 uur leesdienst; 6 uur Ds. Aangeen brug, OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur *n 6 uur Ds. De Reuver. ROOMS-KATHOLIEK F. KERK Axel: 10 uur, 2.30 uur en 7 uur: H. H. Missen. Clinge: 7 uur. 8.30 uur en 10 uur: H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10 uur: H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur, en 10 uur: H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur, 10.15 uur: H. H. Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur: H. H. Missen. Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur: H. H. Missen. Westdorpe: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur en 17.00 uur: H. H. Mieeen. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN. ZONDAG 15 MEI 1960. NED. HERV. KERK. Aardenburg: 10.30 uur Ds. L. S. Blom. Biervliet: 9.30 uur Ds. S. Even huis. Breskens: 9.30 uur en 6.30 uur Ds. L. Spaans. Cadzand: 10 uur Ds. A. C W ten Cate. Groede9.30 uur Ds. J, C. Sickesz, van Doorwerth, Hoofdplaat: 9.30 uur de heer H. J. Begeer. Nieuwvliet: 10 uur Ds. Joh. Bre- zet. Oostburg: 11 uur Ds. P. A. j,. Brinkman, van Schoondvjke. Retranchementi 10 uur Ds. S. Tijmstra Schoondijke: 9.30 uur Ds. P. A. L. Brinkman. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk (Bed. Heilige Doop). St. Anna ter Muiden11 uur Ds. C. Balk (Bed. Heilige Doop) St. Kruis: 9 uur Ds. L. S. Blom. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendijke: 9.30 uur Ds. C. van Evert. Zuidzande: 10 uur Ds. J Eijgen- daal, In Liempde, Noord. Brabant, is donder dag een werktuigen dag gehouden, waar op speciale aan dacht werd besteed, aan de droog tebe- strijding. Zo was er een regeninstallatie, welke het grondwa ter oppompt en via een buizenstelsel over het land sproeit; een instal latie, waardoor vele landbouwers grote interesse toonden, Hij het dan ook, dal sommigen bij een nadere beschouwing de parapluie er maar bij opstaken. (Adv.) 25 procent zal bedragen (twee jaarlijkse verlagingen van tien procent plus de aanvul lende vijf procent). 2 Er zullen in tegenstelling tot de industrie geen regelin gen worden getroffen voor het aanpassen van de nationa le douanetarieven aan het toekomstige buitentarief, om dat hierin is voorzien in het toekomstige gemeenschappe lijke landbouwbeleid. De 20 procent verlaging van het buitentarief voor de industrie zal dus niet van kracht zijn voor de landbouw. 3. De globale contingenten zul len tot aan het einde van de eerste étappe van de gemeen schappelijke markt worden verhoogd met jaarlijks 20 volgens het verdrag loopt de eerste étappe eind 1961 af, doch zijn twee verlengingen van elk een jaar mogelijk. 4. De contingenten voor de pro- dukten, waarvoor bij de on dertekening van het verdrag geen invoervergunning wer den afgegeven of waarvan de invoer minder dan drie pro cent van de nationale produk- tie bedroeg, zullen op 5.2 pro cent van de nationale produk- tie worden gebracht. De oor spronkelijke voorgestelde 15 procent voor 1962 als verdere verhoging is weggevallen. De Verenigde Staten hebben in een nota aan de Sowjet-Unie met kleni de beschuldiging van Moskou tegengesproken, dat de vlucht van het op 1 mei neerge schoten Amerikaanse spionage- vliegtuig enige agressieve be doeling heeft gehad of ten doel had afbreuk te doen aan de top conferentie van de volgende week. Volgens de Verenigde Staten zou juist de behandeling van deze week door de Russische re gering twijfel kunnen doen rij zen over haar bedoelingen ten aanzien van aangelegenheden als deze. De nota, welke in Moskou is overhandigd, is een antwoord op een Russische nota van twee dagen geleden waarin gedreigd werd met vergeldingsmaatrege len als de Amerikaanse verken ningsvluchten zouden worden voortgezet. In de Amerikaanse nota van vrijdag, die veel korter is dan de Russische nota, wordt niet ge waagd van het Russische dreige ment. Wel wordt gezegd, dat de Amerikaanse regering aan de Parijse conferentie op 16 mei zal deelnemen met de bereidheid om tot het uiterste samen te wer ken bij het zoeken naar overeen komsten die vermindering van de spanningen beogen, met in begrip van doeltreffende waar borgen tegen een onverhoedse aanval, die kwesties als de on derhavige onnodig zullen maken. De Verenigde Staten zeggen, dat hun politiek om inlichtingen over de Sowjet-Unie te ver zamelen door middel van Ame rikaanse vliegtuigen op louter defensieve doelen gericht is. Het Amerikaanse antwoord bevat overigens geen medede lingen die niet reeds eerder over het vliegtuigincident van 1 mei zijn gepubliceerd. In welingelichte kringen te Washington zegt men dat de Verenigde Staten in de nota de Russische verklaring dat Ame rikaanse vluchten boven Rus sisch gebied opzettelijke vijan dige daden zijn, verwerpen. Op beleefde doch besliste wijze stel len de Verenigde Staten dat der gelijke vluchten nodig zijn tot dat de Sowjet-regering instemt met internationale inspectie ter voorkoming van onverwachte aanvallen. MATROOS VERDRONKEN In de nacht van donderdag op vrijdag omstreeks twaalf uur is in Spaarndam (gem. Haar lem) de 20-jarige lichtmatroos Svend Aage Thomson uit Ker- teminde, Denemarken, bij het aan boord gaan van het Spaarndamse palingschip „Pie- ter Geertruida" in het wa ter gevallen en verdronken. Met collega's had hij een café be zocht. Bij het aan boord gaan, wilde T. een collega een klap geven. Doordat deze hem ont week viel T. in het water. Pas later werd zijn lichaam opge haald. WEDUWE LAMMERS 107 JAAR OVERLEDEN Gistermorgen is in het rust huis „Johanna" in Den Haag overleden de weduwe L. Lam- merts—Koopmans. Zij werd 107 jaar oud. Nederlands oudste inwoonster op één na woonde reeds 12 jaar in het rusthuis. De directrice van dit huis, zr. N. van Dijk, deelde .mee, dat zij in die 12 jaar, behoudens een en kel griepje, nimmer ziek was. De laatste jaren echter gingen haar gehoor en gezicht enigs zins achteruit. Zes weken geleden raakte mevr. Lammerts wat slecht ter been, zodat zij het bed moest houden. ONTSNAPTE MAN NA KLOPJACHT AANGEHOUDEN Na een klopjacht over het strand is de Haagse politie er donderdag in geslaagd de 33- jarige E. J. V. aan te houden, die op 11 maart is ontsnapt uit een psychiatrische inrichting te Avereest. In de afgelopen weken waren bij de politie enkele aangiften binnengekomen van diefstallen uit auto's op het „Zwarte Pad", dat parallel aan het strand door de duinen loopt en waar op veel automobilisten hun wagen plegen te parkeren. Donderdagochtend vatten re chercheurs, gewapend met ver rekijkers, post in de duinen. Nauwelijks hadden zij zich ge ïnstalleerd of zij zagen V. na deren en een autoruit vernielen. Geholpen door het in grote ge tale aanwezige publiek zetten de rechercheurs de achtervol ging in, die al spoedig over het strand leidde. Men slaagde er in V. te grijpen. Hij heeft in middels bekend in Den Haag drie auto's te hebben openge broken. Dit heeft hem enkele honderden guldens aan buit op geleverd. Zijn optreden elders in het land heeft hem echter veel meer opgebracht, want hij heeft toegegeven in Hoogeveen bij een bakker, waar hij vroeger had gewerkt, enkele duizenden guldens te hebben gestolen, en voorts in Hardberg bij een in braak 1200 gulden te hebben be machtigd. Ook in Apeldoorn heeft hij verscheidene inbraken gepleegd, sinds zijn ontvluch ting, maar nadere gegevens hierover ontbreken nog. ZWAAR ONWEER BOVEN SCHOONHOVEN Bij een zeer zwaar onweer bo ven Schoonhoven en Berg-Am- bacht is gistermiddag te half vijf de bliksem geslagen in een stenen landbouwschuur van de landbouwer Peters aan de Lek dijk. Wegens het gevaar, dat de nabij staande boerderij liep, moest de Bergambachtse brandweer juist teruggekeerd van een brandje in een timmer fabriek de hulp inroepen van de Schoonhovense brandweer. Gezamenlijk wist. men het vuur te beperken tot de schuur, die echter geheel uitbrandde. Een koe, enkele biggen en een trac tor konden in veiligheid woiden gebracht. (Adv.) Doe het zelf met van Ceta-Bever GUL KNAAPJE De filantropie van het drie jarige jongetje Wim de Groot, wonende in de Wielwijk te Dordrecht, belooft veel voor de toekomst. Het knaapje haalde, toen zijn moeder even niet op hem lette, uit een dressoirlaad- je een pakje binkbiljetten ter waarde van ongeveer vijfhon derd gulden. Hij ging met het geld naar buiten en begon het royaalweg uit te delen aan vriendjes en vriendinnetjes, die het vrij ongeïnteresseerd van hem aanpakten. Gelukkig had een buurvrouw spoedig in de gaten, dat het kereltje druk bezig was zijn familie voor een tijdje brodeloos te maken. Zij hield dan ook maar gauw een kollekte bij de kinderen, die op hun beurt gulhartig afstonden wat zij hadden gekregen. ONTPLOFFING OP SLEEPBOOT Aan boord van de motor sleepboot „Merwede" is in de nacht van 12 op 13 mei gas, dat binnengestroomd was in een kajuit, ontploft, hierbij kwam de 66-jarige weduwnaar J. M. van Een uit Rotterdam om het leven. Om drie uur werd de rivier politie te Ridderkerk gewaar schuwd dat er een ontploffing was geweest op de sleepboot. Wie deze telefonische mede deling doorgaf is niet bekend. De rivierpolitie bereikte om vier uur de brandende sleep boot, die gemeerd lag aan een lichtopstand bij het eiland „De Zaag" voor Krimpen aan de Lek. Men trof er de overledene aan. De brandweer werd onmiddellijk gewaarschuwd. Door de moei lijke bereikbaarheid van het scheepje bereikte deze de brand pas cm zes uur. Men had een kwartier nodig om het vuur te blussen. Tot acht uur duurde het echter voordat het dek zo danig afgekoeld was, dat men een onderzoek kon instellen. Op het dek werd een gasfles aangetroffen. Men vermoedt dat gas uit deze fles zich in de voorkajuit verzameld heeft, waar het tot ontploffing kwam. De ijzeren wanden van deze ka juit werden losgeblazen en la gen over het eilandje verspreid. De sleepboot is versleept naar de motorfabriek Bolnes te Krimpen aan de Lek. ARBEIDER BEDREIGDE COLLEGA In een fabriek van ontsmet tingsmiddelen voor land- en tuinbouw aan het Zuideinde te Delft kregen gistermorgen twee arbeiders een meningsverschil over werkaamheden. Bij de twist wond de 50-jarige Van E. uit Delft zich zo op dat hij zijn mede-arbeider, de Hagenaar J„ beetpakte en hem op een werk bank gooide. Vervolgens pakte hij een mes dat wordt gebruikt c,m zakken open te snijden en bedreigde daarmee zijn slacht offer. Het kwa,m echter niet tot een steek. De politie werd ge waarschuwd die Van E. wegens bedreiging met misdrijf tegen het leven gericht heeft gearres teerd en ingesloten. 80 MILLE VERDUISTERD Als verdacht van verduiste ring van 80.000 gulden aan ra diotoestellen, televisietoestellen, fietsen en huishoudelijke voor werpen heeft de Haarlemse po litie de 38-jarige Haarlemmer A. J. H. K". aangehouden, die werkzaam is geweest als filiaal houder bij een Amsterdams be drijf (de N. V. Kim). In de af gelopen anderhalf jaar zijn goederen tot een waarde van 80.000 gulden verdwenen. Voorts is, verdacht van medeplichtig heid, in arrest gesteld, de 38- jarige Haarlemse artiest. J. L. S. van S., die bekend heeft zich aan verduistering en heling te hebben schuldig gemaakt. Laatstgenoemde zou een bedrag van 3.000 gulden hebben ont vangen. De jury beoordeelde alle inzendingen en kende de prijzen toe, onder toe zicht van notaris Mr. P. Donker te Rotterdam. Juryleden Mevr. Fie Carelsen toneelspeelster Mevr. J. de Groot reclame-deskundige Dr. Lastpost puzzle-deskundige Ted Schaap cartoonist H. Wandschneider voorziller Lexi heeft zich reeds persoonlijk gericht tot de vele winnaars van de eerste ronde der Lexington prijsvraag. M Kriek, Stadhouderskade 101, Amsterdam Z. P. Visser, Burgemeester Kampschoerstraat 30, Monster. G. L. Godschalk, Linschotensingel 81, Utrecht. H. M. A. Kettmann, Blasiusstraat 5. Den Haag. H. Nieuwenbroek, Veursestraatweg 50, Leidschendam G. J. M. Tamis, Jan Voermanstraat 6m. Amsterdam W S. J. Steen-Dirks, Utrechtseweg 109, Hilversum. De 100 winnaars van een slof Lexington 9 P Varhoeckx, Fred. Hendrikl. 184, Den Haag Barlagen-Sleenhui», Hoofd weg W. 25, Nieuv/oldo Sj. Biesma-Hof, Blauwe Kampwei 9, Ni|beefs R. Sinkel- dam, Tuinbouwsfr. 53, A dam W. Hamdorff-Visser, Drift 1, Laren N.H. 9 A J v Slraelen, Oranjel. 76, Geloen S. lohman, Lorentzkode 324, Haarlem 9 8 Ave- ling, Hcivendorp 561, Vlissingen a F. Uytenhouf, v. Koetsveldstr. 52, Den Haag J C. Willemse, v. d. Pekstr. 5 A'a'om N P. P. de Bruin, Dollordsfr. 82, Amers foort e C T. Meppelink, Detmoldstr. 60, Utrecht 9 A C. v. Velden, Ambacnfsweg 76, Wateringen 9 W Paternotte, Gnsoldestr 4, A dam W. S. G. J. Krumbholz- Kole, v. Imhofrstr. 34, Den Hacg 9 D E. Claassen, Lomanstr 54 A dam Z c B Neger, Acocial 29, Rijswijk Z.H. o J H B, Steen, Beethovenstr 25, Heems kerk 9 V/ J P v. d Corput, Herculesstr. 44, Bredo L M A Paternotte, Gri- seldestr 4, A'dam Wol W. Immink, Rozenburg! 92b, R dam 9 R Zaal, P Cal- landl. 62z, A'dam-Slotervaart 9 Else F. v d. Beek, Lutmastr 185, A dam Z 9 C Teunissen-Verstelle, BK laan 33, Schiedam M D v Doom, Gr Kodctweg 4, Serooskerke F Gonggrijp, Reggestr 0, Den Helder 9 Mej A Verhoeven, Kruis- sir 122, Oss o W J P v d Corput, Herculesstr 44, Breda 9 A Naler-Harwijne, Park Vronesteyn 16, Voorburg 9 P.. S. Spcnjer, Oranje Nassousfr. 15, Dieren 9 B, Frankema, Fr. Zuiderzcestr. 3, Lemmer 9 Mej H S de Boer, H. W. Mesdogpl 21, Groningen Mevr J. Froncken, L v. Clingendoel 39, Den Haag 9 K. J Hoo- genhout, Planeten). 76 x, Haarlem o W, v d. Berg, A Paulownastr 105, Den Haag 9 M. H v Schouten, Burg, Allardstr 19, Gsertruiaenberg Th 8onaenaar, Huyde- coperweg 9A, Zeist 1 J. 6 Tuinsfra, v Linschotenstr., A dam 9 M Rademakers, Kon Julianaweg 24, Best 9 N P Oudendijk, Isseltseveld 13b, Amersfoort 9 I Valk, Tulpstr 17, Maossluis 9 F Siedsma, Huisduinsnstr 53, Den Haag o Mej S. Kruyt, Erical 57, Ermelo 9 R H Monné, Obreclifstr 27, Utrecht 9 J v Blijswijlc, L m- burgiastr 168, Heerlen 9 M Peters, Jonckbloedp! 60, Den Haag 9 N Francken, L v. Clingendoel 39, Den Haag o E. Raymakcrs, de lairessestr 165a, A dam Sj Biesma-Hof, Blauwe Kampwei 9, Nijbc-ets Mei E J. L G Peters, Herens!r 24, Bussum 9 P R. M Houben, Scholmeistr 23A, Maastricht e Mevr. M J Steen- bergen, Mozarfl 59, Hengelo O 9 W F. F Peeters, Paramaribopl 6 hs, A'dam W Borsten, Hoofa'str. 54, Kaatsheuvel o M Haeaen. Venlo 9 W Hamdorff-Visser. Drift 1, Laren N.H 9 L A v flecke, Haagweg 164, Rijswijk Z.H. Mej A L v d. Brec, Groningsestr 13, Scheveningen 9 M v Konijnenburg, Oude loosdrcchfseweg 80, Hilversum 9 Mej. S Kruyt, Erical 57, Hertog Reinoudsinqc' 12b, HeAr" 1 Z.H. 9 Mej A L v d. Brec, Groningsestr 13, ii|nenburg, - Ermelo 9 G- B. Grootjans, Prinses Ircnesfr 14, Borculo 9 Mevr. J Viergever, PoroJlelweg 12, St Maartensdijk o G. J Borneman, J Asselijr.str 10, Enschede 9 H Plantenga, Julionoweg 254, Utrecht J. W Elfrink. Asterstr 22, Hilversum 9 Mej F v d Kooi, TroeTstiaweg 178, Leeuwarden 9 J. W. v d Toorn, 5tevinslr. 246, Scheveningen 9 W J Holtz, Nic Maesstr 42 bov A dam Z 9 J. Suy, Juli- anal. 33, Maasniel P H Jung, Melchior Treubl 25, Leiden 9 Mej D A Spuy- man, P Potterl 4, Rijswijk Z H. 9 J. O Thomas Scheers, Wegastr. 29, Enschede 9 J. A Kemming, Tochtstr 86J, R dam N 9 R C Thomassen, Thorbeckestr. 4, Tegelen 9 K. J Hoogenhouf, Planetenl 76Haarlem 9 J M Markveld, Van Swietenstraat 79, Den Haag J. D Neleman, Anno van 8urenlaon 12, Zeist 9 M C. v. Benthem-v Heerde, Sfationssingel 44, Veenendaal e A P. J. Boot, Ca- suariesfr 46, Den Haag ©LP Krocnemon, Mcuvestr 61, Arnhem 9 J. E Hoo- genhout-Fijlstro, Planeten! 76 x, Haarlem o D. A. Deelen, Molenvlietsingel 4, Krin pen a/d IJssel e H von Raay, Irenestrcct 38, Breda Leegstra, Jonsstroat 64, Haarlem o J Adriaanse, Seisv/cg 35, Middelburg E A H Kermer, Dr H Co- liinl. 104, Rijswijk Z.H. 9 J Nelissen-v d Berg, Wcalhoffl. 15, Voorburg 9 M. Wagener, Suriname!. 99c, Amersfoort o N A, Groen, Velserduinweg 8, IJmuiden 9 Th. Douwes, Ntc. Witsenkade 23, Adam 9 N Hoeft, Bet|e Wolffstr 14, Haar lem 9 T Ruizer.doal, Trcebeekstr. 63, Treebeek-Hoensbroek e A v. d. Ent, Hille- vlict 137 B, R'dam 9 G. J. Braomhaor, Grotestr 23, Goor O 9 G J Elzinga, Pool- sterstraol 9, Hilversum 9 M Bomei-v Mil, Pc-pir.usbrug 10, Peij-Echt L 9 Jos D Giesen, Agamemnonstr. 19 hs., A'dam Z. 1 P J. ven Houten, Burg Meineszlcan 77. R'dcm 9 J. H. W. H. L v Cleef, H, Polgieterstr. 21, Venlo 9 H. M. Punthöler, Parklaan 22, Enkhuizen. Hebt U de advertentie al uitgeknipt voor dc tweede ron- de van het Lexington-figurenspel? Inzenden voor de tweede ronde tot 31 mei. Zo niet - of hebt U de krant niet meer - vraagt U dan een afdruk per briefkaart aan LEXINGTON - Afd. ZL 251 Postbus 170, Den Haag. Iedereen heeft kans op de hoofdprijzen 28 reizen per Lexington-vliegtuig naar Rome en de Olympische Spelen en op de verdere prijzen 400 sloffen Lexington-sigaretten. De wedstrijd duurt j maanden, april - mei - jsni - juli. Elke maand zijn er 7 Rome-reizen en 100 sloffen Lexington voor de origineelste inzendingen beschikbaar. Doe dus mee. En Lexi geeft U de goede raad -. STEEK ER EEN LEXINGTON BIJ OP From America's Best Tobaccos Een kolonne van vier militaire voertuigen, behorend tot de 647 werktï'oepencompagnie uit Vel- sen, waarin een aantal dienst plichtige militairen zaten die \oor herhaling onder de wape nen zijn. passeerde gistermorgen in Woubrugge een wegversmal ling op de Herenweg. Van de andere zijde passeerde op hetzelfde ogenblik een tegen ligger, zodat de kolonne uiterst rechts moest houden, waardoor zij met de rechterwielen in de wegberm tot stilstand. In de nu'toe onopgehelderde oorzaak heeft de chauffeur van de twee de wagen deze manoeuvre niet goed volbracht waardoor deze vrachtwagen van de vijf meter hoge dijk kantelde. De beide vol gende wagens kwamen in de wegberm toot stilstand. In de tweede wagen zaten vijftien mili tairen. Hiervan bleken in totaal 11 gewond te zijn, die voor on derzoek deels in Leiden en deels in Haarlem werden opgenomen. In werkelijkheid bleken 6 man zeer licht gewond te zijn, van wie er thans nog twee bij de militai re geneeskundige dienst in Haar lem worden verpleegd. De ande ren verrichten weer nomaal hun JONGEN MAAKTE ONGELUKKIGE VAL IN HET WATER Donderdagmiddag is de acht jarige Johan van Vaa-sen, die in het Bilderdijkpark in Am sterdam op een muur v/as ge klommen. daar af gevallen en in het erachter gelegen water van de Hugo de Grootkade te- terecht gekomen. Op de bodem van dit water, dat ter plaatse tamelijk ondiep is, lag een oud ijzeren hek. waarvan een der punten van ongeveer 25 cm lengte, in het rechterkuitbcen van ae jongen drong. Ook wa ren hem alle tanden uit de on derkaak weggeslagen en liep hij wonden op aan borst en onder lip. Broeders van de G. G. N. en G. D. zagen geen kans de jongen van het hek los te ma ken, waarop een agent van po litie, staande in het water, met een ijzerzaag de hekpunt af zaagde. Daarna werd de knaap, met de ijzeren punt nog in het been, naar het Wilhehnina- gasthuis vervoerd. dienst. Allen zullen binnenkort op de vastgestelde tijd piej; groot verlof gaan, aldus-dècLeBSj^bor- lichtingsdienst;"

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 5